Royale Helder-zege op Succes Helder 2 sterker dan W ieringer waard Oudcsluis-H.R.C. II 1-1 Spierenburg-Godschalk op dreef Rijkers redt bij Succes ae eer H*R*C* III-Atlas I 14 A.D. O.-Storm vogels 54 B.K.C, wint met 4-2 van Watervogels K.F.C.-'t Gooi 2-5 V.S.V+-Blauw-Wit 1-2 Helder 4 kansloos geslagen ST «SSïÏS (Van onzen Wieringschen correspondent). Een der zonderlingste wedstrijden in de reeks der voor deze omgeving immer interessante SuccesHelder ontmoetin gen voltrok zich dezen middag op het Succes-terrein. Zonderling in de eerste plaats door den voor zichzelf sprekenden uitslag, waarin het inderdaad spanningloos verloop reeds uitdrukking vindt, maar bovenal door de wijze waarop het bezoekende Helder tot deze meer dan verdienstelijke prestatie kwam. De grondslag voor deze welverdiende royale zege werd gelegd in de eerste helft. Uit de ge volgde tactiek, een tactiek, die er allereerst op was gericht, de vijandelijke aanvallen on schadelijk te maken, bleek wel dat de heeren weloverwogen te werk gingen. K.F.C.-systeem. Met begrijpelijke verbazing sloeg het matig opgekomen Wieringer publiek de verrichtingen van de gasten gade en men vroeg zich af sedert wanneer Helder een zoo tot in de per fectie doorgevoerd KFC-systeem volgde. Zeer zeker heeft H. gevaarlijk spel gespeeld, doch het is gelukt het hierdoor niet kanslooze Succes in bedwang te houden. Alle S.-aanval len, wier veldspel in de eerste helft als ge volg van de teruggetrokken positie der Her- derschen verre superieur was, liepen dood op den opgetrokken muur van verdedigers. Hoebe en Kenter! Dat de gevolgde methode resultaat ople verde, is dan ook niet zoozeer gevolg van een geheel falen der S.- voorhoede, die onder de gegeven omstan digheden voor een moeilijke opgave stond dan wel aan het schit terende verdedigende werk van Helder, waarbij de onverbe terlijke Hoebe met Voerman en Teecke- lenburg aan zijn zijde, bijgestaan door de ver teruggetrokken half- spelers en binnenspe- lers alsmede den in grootschen vorm zijn- den doelverdediger, uitblonken. Kenter. v*odschalkSpierenburg. Het uiteindelijke resultaat komt geheel op rekening van het vooruitgeschoven driemans schap Godschalk, Himpers en Rottier, dat slechts gesteund kon worden door den eenigen verbindingsman Spierenburg, die zich mees terlijk van zijn taak kweet en in vele gevallen de ontstane kloof achterhoede-voorhoede wist te overbruggen. De verzwakte H.-voorhoede kreeg dan ech ter bij de goed spelende S.-achterhoede, waarin naast Iedema, Koorn na een lange afwezig heid weer uitkwam, weinig kans. Met snelle open aanvallen trachtte men te overrompelen, doch de Successers bleven de situatie goed meester. Het was dan ook uit een verrassend keihard vleugelschot, dat Godschalk zijn club de leiding kon geven, terwijl de onvermoeibare Spierenburg na een handige schijnbeweging een schot loste, dat houdbaar voor Posthumus in het net vloog. Rust 20. Na de rust. In de tweede helft trad Helder, zonder de vedediging al te zeer te verwaarloozen, meer agressief op. De aanvallen werden nu veel talrijker en de strijd werd veel aantrekkelijker. Geruggesteund door den nuttigen voorsprong gaf Helder onbevangen partij. Geenszins deed Succes hiervoor onder, doch hoeveel beter voelde Helder den strijd aan. Het élan der spelers, de elasticiteit der geheele ploeg was uitstekend. Het uitzonderlijk vlbtte combina tiespel van SpierenburgGodschalk leverde nog 2 maal een keurig doelpunt op (4—0). Met een laatste krachtsinspanning kon S. tenslotte de eer redden. Een geweldig hard ver schot van Rijkers was Kenter te machtig. Ook Helder wist nog tweemaal het doel te vinden, terwijl Rijkers een toegewezen penalty be nutte. Daar de overwinning voor Helder geen mo ment in gevaar kwam, had de wedstrijd een weinig spannend verloop. De match werd in uitstekende verstandhouding gespeeld. De wedstrijd. Na dit algemeen overzicht van het wedstrijd verloop volgt nog een kort wedstrijdverslag. S. trapt af en zit direct voor het H.-doel. Geruimen tijd oefent S. hevigen druk uit, waarvan Helder niet kan loskomen. Helder wordt geheel teruggedrongen en blijkbaar be vreesd voor de onstuimige aanvallen blijft men voortdurend deze verdedigende houding aannemen. Een enkele H.-aanval wordt direct afgeslagen. De S.-middenlinieis op het mid denveld, waar geen tegenstand wordt geboden, heer en meester en plaatst steeds den doel- mond, waar de meest verwarde situaties voor komen. Hulshorst schiet eenige malen in, doch Kenter is op zijn post, overigens staat de met 2 invallers uitkomende S.-voorhoede voor een moeilijke taak. Het onzeker optreden van H. is wel heel opvallend. Als in het midden moet worden ingegooid, komt bijna geen Heider- speler toeloopen, men laat Succes spelen zoo als het wil. Vóór doel weet H. van geen wijken. Slechts Spierenburg tracht zoo nu en dan een bal te bemachtigen om dan met verre passes de drie overige voorhoedespelers te bereiken. Na plus minus 20 minuten, juist als Voer man, wegens een oude blessure is uitgevallen, en is vervangen door Verfaille, komt Helder tot den eersten goeden aanval. Een scherpe voorzet van Godschalk wordt echter door Rottier gemist. Als de bal direct daarop weer terugkomt, zet Godschalk weer voor, ditmaal zoo scherp, dat de bal via den paal in het net verdwijnt (1—0). Als Spierenburg kort daar op na fraai werk Posthumus andermaal pas seert (02), is het woord weer geheel aan Succes. Voor de S.-voorhoede is er geen door komen aan. Dan kan Hulshorst eindelijk weer I hard inschieten, maar Kenter stompt het leer uit zijn heiligdom. Weer schiet Hulshorst in, weer komt het leer terug, Kuiper vangt het op en schiet hard in. Als de, bal dan weer via de lat in het veld- springt schiet Schmitt ein delijk juist over. Dergelijke situaties deden zich voortdurendvoor, doch zonder succes. Met 02 gaat de rust in. De tweede helft. Vertrouwend op de kracht der verdediging, (welke altijd nog uit 4 man bestaat), komt Helder nu toch wat meer in den aanval. Het spel wordt hierdoor veel aantrekkelij ker. De S'.-voorhoede, welke even meer bewe gingsvrijheid krijgt, wordt nu ook gevaar lijker, vooral op links, waar J. en C. Lont ge weldige activiteit ontplooien. Hulshorst, die met Schmitt van plaats verwisselt, geeft eenige malen fraai voor, waaruit gevaarlijke situaties ontstaan, doch steeds weet de H.- verdediging te redden. Het wordt 40. Godschalk en Spierenburg brengen dan den stand op 04 door beiden nog eenmaal te doelpunten. Deze beide heeren verstaan elkaar uitstekend. Nog steeds is S. het meest in den aanval en eindelijk heeft een ver schot van Rijkers resultaat ((14). Nog is een kwar tier te spelen. Weer heeft Godschalk bijna beluk.'De bal springt terug van de lat, Spie renburg schiet nu in, Posthumus redt, maar Himpers vangt den bal op en loopt dezen in doel (1—5). Penalty. Een handsgeval in het H.-doelgebied levert S. een penalty op. Rijkers benut de kans on berispelijk (25). Deze penalty kon echter H. een zeer ver diende overwinning niet ontnemen, een over winning, welke kort voor het einde door Rot tier na een der vele vlotte aanvallen op 62 werd gebracht. Keurig gedaan, Helder!! Een 40 zege der withemden. Na de debacle tegen HRC 8 heeft Hel der 2 zich gisterenmiddag tegen Wierin- gerwaard van een heel wat beter zijde laten zien. De gevolgen bleven niet uit; want de roodbroeken gingen kansloos ten onder tegen het zeer jeugdige witjakken- team. Vooral voor de rust was het spel der witte voorhoede, waarin de jeugdige Mos met De Leur een goeden linkervleugel vormde, dermate open en gevaarlijk, dat de Wierin- gerwaard-achterhoede slechts met de groot ste moeite erger kon voorkomen. Dit offensief, dat de witjakken al meteen konden ontplooien, vond zijn oorzaak in het goede werk der middenlinie, vooral van Vonk en v. Steenbergen. De verdedigende taak van deze linie werd al zeer vergemakkelijkt door het feit, dat èn Helders achterhoede, bestaan de uit den jeugdigen Goutier en Burger, goed op dreef was èn ook doordat de W.W.-voor- hoede slechts zelden gevaarlijk was. Helder 2 overspeelde W.W. voor rust. De witte stormlinie deed het beter, want nadat eerst v. Tongeten voor open doel staan de hoog over had geknald, bracht een ver, hard schot van C. v. d. Bogaarde keeper Re- zelman zooveel moeilijkheden, dat de toeloo- pende De Leur van dichtbij den terugsprin- genden bal in het net kon deponeeren (10). Geen vijf minuten later had Helder 2 een vrij veiligen 20 voorsprong. De Leur had een hoogen voorzet gegeven en v. Tongeren was juist op tijd om no. 2 in het net te dui ken (20). Even voor rust kreeg de W.W.-linksbinnen voor open doel staande nog een unieke kans om den achterstand te verkleinen, doch hij faalde hopeloos. De tweede helft. In de tweede 45 minuten was het spelpeil aanmerkelijk gedaald, Helder 2 „teerde" op haar 20 voorsprong en liet zoodoende W.W. gelegenheid in de meerderheid te komen. De roodbroeken deden dan ook, wat ze konden, maar volkomen schotloosheid deed iedere kans verloren gaan. Beter deed Helder 2 het na een half uur spelen. Want een voorzet van De Leur bracht zooveel moeilijkheden voor het W.W.- doel, dat een back niets beter wist te doen, dan den bal in eigen doel te trappen. Nu was de strijd beslist, W.W. gaf den moed op en Helder 2 bleef verder tot het einde toe in de meerderheid. Het werd zelfs 40, toen v. Tongeren een voorzet van De Leur op onberispelijke wijze inkopte. Zoo zegevierde Helder 2 op verdiende wijze over Wieringerwaard. Aan de spoorhalte is weer fanatiek geecre- den tusschen twee goed spelende elftallen om de begeerde punten. Het was een zeer snelle strijd met goede en spannende momen ten. Wat de kansen betreft, zou Dosko de meeste aanspraak op de overwinning maken, want na de thee was het zeker tot drie maal toe, dat de O-centervoor de H-verdediging zijn hielen liet zien, maar even zooveel ma len, slaakte de O.-.aanhang een kreet van teleurstelling, door het feit, dat zijn schot faalde Opmerkelijk is, dat beide voorhoe den dan ook geen gaatje in het vijandelijk doel konden schieten, daar de twee doelpun ten uit strafschoppen voortkwamen. De wedstrijd. H. verschijnt met één invaller, O. met twee. H. trapt af en is direct in den aanval, maar de O.-rechtsback redt. De Dosko voor hoede wordt aan het werk gezet, doch ook hier redt de verdediging. Voorloopig is het nog wat verkennen en blijft het spel in het middenveld. Na zes minuten constateert de scheidsrechter een overtreding in het Dosko- strafschopgebied en krijgt H. een strafschop toegewezen, die de O.-keeper echter schitte rend uit zijn doel houdt, maar de terug springende bal wordt dan kalm door den strafschopnemer in het hoekje geplaatst (01). Het schijnt, dat het voorgevallene de O.-spelers inspireert, want verwoed komen zij opzetten, het gaat razend snel en de H.- achterhoede krijgt het zwaar te verduren, maar voorloopig houdt zij stand. De O.-cen tervoor mist dan een prachtkans. Dan scoort de O.-rechtsbinnen, maar het blijkt in bui tenspelpositie geweest te zijn. Maar na 25 min. breekt de rechtsbinnen van O. op een goeden pass door en wordt door 2 H.spelers in den grond geboord en zeer terecht krijgt ook O. een strafschop, die door den O.-mid- voor kalm wordt benut (1—1). H. forceert eenige corners, maar deze leve ren niets op. Het spel blijft aantrekkelijk en de aanvallen volgen elkaar snel op, maar de verdedigingen blijven heer en meester. Na de rust is het tempo gedaald, maar wordt er fanatiek gestreden, en tal van vrije schoppen vallen beide partijen ten deel, wat het spel niet ten goede komt. H. zet alles op alles en wil winnen, maar O. geeft geen krimp en brengt het tot eenige gevaarlijke aanvallen, maar de H.-keeper houdt zijn doel schoon. Dan krijgt de H.-midvoor een kans, een hooge pass van den H.-spil zweef in den O.-doelmond, de keeper loopt uit en de H.- midvoor kopt over hem heen, maar ook over de lat. Dan verandert H. het elftal, maar het gaat ook niet. Eenige corners vormen weer het einde van het H.-overwicht en dan gaat de O.-voorhoede, krachtig gesteund door de halflinie, ten aanval. De O.-midvoor breekt door, komt alleen voor doel; maar de linksbuiten loopt hem in den weg en de kans is verkeken. Nogmaals volgen twee aanvallen. De O.-midvoor breekt door de verdediging, maar zijn schot gaat Het loopt tegen het eind, en beide ploegen gooien er nog een schepje op, een schot van den O.-rechtsbinnen wordt keurig gestopt, de O.-linksbinnen loopt door, maakt een trap pende beweging naar den bal, die de keeper net gegrepen had; de scheidsrechter fluit en verwijst den betrokken speler naar de kleed kamer; hier had o.i. een waarschuwing beter op haar plaats geweest. Zoo speelt O. de laatste minuten met 10 man, maar weet kranig tot het einde vol te houden. Als de scheidsrechter voor het laatst fluit is deze aardige wedstrijd geëindigd m een gelijk spel, hetgeen goed te verhouding weergeeft. In de morgenuren, begunstigd door ideaal weer, werd bovengenoemde wedstrijd ge speeld, welke in een draw eindigde, waar mede Atlas reeds het derde gelijke spel boekte en nog steeds op de eerste overwin ning wacht. Ook nu weer had Atlas invallers, ja speelde zelfs voor de rust met 10 man. Echter stond De Ruiter weer in de goal en dat vergoedde veel. Bij HRC viel vooral de rechtsback Dijkstra op door zijn resoluut ingrijpen. Reeds direct hadden de spe'ers er zin in en werd er geestdriftig op den bal gezeten. Kansen deden er zich al spoedig vcor, althans voor Racing, maar óf De Ruiter redde, óf het schieten was zoo hopeloos, dat de Atlas doelman er niet eens aan te pas behoefde te komen. Bijna zagen we den rooden linksbuiten een doelpunt fabriceeren, maar door hands ging deze kans verloren. Eerst na 20 min. moest de HRC-doelman optreden, maar Guij- ken stopte het vinnige schot van Post mees terlijk. Vele kansen voor Racing gmgen ver loren, doordat de linksbuiten v. Vliet buiten- sel stond, alhoewel ook scheidsrechter v. Hoff zich nog al eens aan beide kanten ver giste. Plotseling kreeg Wijker een kans maar Guijken redde nog juist op tijd. Kort hierop kwam de handige Snijders alleen voor Guij ken, maar ook hij faalde door ver naast te schieten. Een. goede combinatie op de rechter- wing van Racing, besluit De Graaf met een „rollertje", wat voor een De Ruiter natuur lijk niet de minste moeite opleverde. 38 Min. was er gespeeld, toen Atlas geheel onver wachts de leiding nam; een aanval op rechts, noodgedwongen schoot een achterspeler tegen den paal, waar Slotemaker klaar stond om den bal in 't net te schieten (01). Het duurde niet lang na de thee of Van Veen scoorde, op ongeveer gelijke wijze als Atlas. Atlas slaagde er in een stevig offen sief in te zetten, wat menig benauwd moment voor het roode doel bracht. Maar het schieten was en bleef beneden peil, verder dan een bal tegen de lat van Post bracht de voorhoede het niet. Na een minuut of twintig nam Ra cing het initiatief weer over en behield dit tot aan het einde. In den stand kwam geen verandering meer, zoodat, toen de scheidsrechter dezen gemoedelijken wedstrijd affloot, het nog steeds 11 was. In afdeeling 1 van het westen kwamen de IJmuider Stormvogels op bezoek bij A.D.O., waar zij hun eerste nederlaag moesten lijden en nog wel met 51. Gedurende de eerste twintig minuten was het IJmuider elftal overwegend sterker, het geen o.a. werd bewezen door het schot, dat Ver dam na tien minuten spelen wist te plaatsen in het A.D.O.-doel, daarbij gebruik makend van terugspel van zijn tegenstander Hendriks op den keeper. Aangemoedigd door dit succes trachtte de Stormvogel-man Prins met een kei- harden trap den tweeden goal te verwerven, doch de A.D.O.-doelman Koek bleek hiertegen schitterend bestand. De A.D.O.-spelers kregen er nu gang in en nadat Berg in de 27ste mi nuut den bal precies naar het S.-doel had ge schoten, wist nauwelijks een halve minuut later de Heer het spel gelijk te maken (11). Een tweede poging van de Heer werd afgeslagen, doch kort daarna gelukte het Vreeken de lei ding ten gunste van A.D.O. te brengen en spoe dig daarop was het Berg, die er in slaagde door een voorzet van links den stand op 31 te brengen, waarmee de rust werd ingegaan. Na de rust bleek het Stormvogel-team vrij onrustig te zijn geworden, enkele van zijn spelers probeerden nl. met kunstgrepen hun tegenstanders uit het evenwicht te brengen en de scheidsrechter moest meermalen ingrijpen om het recht van het spel te doen zegevieren. Van Pel verhoogde de spanning weer met een stevig schot, dat evenwel langs het A.D.O.-doel heen scheerde. Hendriks kreeg van een Storm vogelspeler een zoodanigen tik, dat hij zich door Van der Grijp moest laten vervangen. Er restten nu nog 25 minuten, tijdens welke de A.D.O.-doelverdediger den bal telkens wist terug te werpen. Het spel verplaatste zich nu weer naar den Stormvogelkant, waar Ever- steyn den hem toegespeelden bal handig in het door den keeper even verlaten net wist te schie ten (41) en acht minuten voor het einde was het de Heer, die in een door Haak Sr. veroor zaakten strafschop den vijfden goal op zijn naam bracht. Een talrijke schare belangstellenden, o.w. een groote contingent militairen, woonde dezen strijd bij. In een forschen wedstrijd heeft BKC het ongeslagen record van Watervogels teniet gedaan. WatervogelsBKC was een wedstrijd, die in een buitengewoon hoog tempo werd ge speeld, een wedstrijd, zooals we in langen tijd niet in de 4e klasse hebben mogen aan schouwen. BKC won verdiend; moest Water vogels het van enthousiasme hebben, de geel zwarten daarentegen legden .een beter veld spel aan den dag en hadden individueel be tere krachten. Daarbij kwam nog, dat dit elftal meer een geheel vormde dan de Hel- dersche kraaien, vooral toen het vuur eenigs- zins doofde, vielen er gaten te constateeren bij Watervogels. BKC was niet volledig, vier reserves vulden het elftal aan, maar ze de den het op verdienstelijke wijze. De achter hoede speelde een goeden wedstrijd, goed wer den de stormaanvallen der Watervogels on derbroken en resoluut weggewerkt. In de mid denlinie speelde Paardekooper een verdienste lijke midhalf-partij, goed gesteund door de beide kanthalfs Totté en Balters. J. v. Wees was de man in de voorhoede, handig pas seerde hij zijn tegen standers en voortref felijk was het samen spel met zijn broer op de linkbuiten plaats. Maar ook Tot té op de middenvoor plaats werd na een weifelend begin steeds beter en bewees, dat hij een behoorlijk schot had. Trouwens, schieten deden de BKC-ers toch meer en beter dan Water vogels. De rechter vleugel v. Teulingen —Keizer kon er ook best zijn, vooral het aangeven van laatst genoemden viel te roemen. J. van Wees Langen tijd hielden de Watervogels de ba lans in evenwicht, maar toen de vermoeidheid begon mee te spreken was het gedaan. Beek hoven speelde weer een goeden wedstrijd, evenals mid-half Gerritsen, overigens pasten alle spelers zich behoorlijk aan, men hoede zich echter voor al te forsch spel. De wedstrijd was al direct het aankijken ten volle waard enin de eerste minuut noteerden we reeds een corner voor Watervogels, welke echter mets opleverde. Een goede pass van Keizer naar Totté, maar van 't Hert doorzag de si tuatie en werkte weg. Hoewel het spel gelijk opging, waren de aanvallen van BKC toch gevaarlijker, zij waren beter opgezet, vooral doordat men het spel meer open hield. Kei zer probeerde het alleen, maar Clowting redde goed, vlug ging de bal naar Beek hoven, een handige trekbal volgde naar Hol lander, maar Prins gaf geen kans. Het is wonderlijk, hoe razend snel het spel zich ver plaatst, zoo moesten Muntjewerf en van Teu lingen optreden, nog geen seconde later zijn Been en van 't Hert aan 't werk. B.K.C. neemt de leiding. 27 min. was de strijd oud, toen Keizer den bal netjes over de backs heen naar v. Wees Sr. plaatste, die zich niet bedacht en een vlie gend schot inzond waar Clowting niet aan te pas kwam (01). Geen minuut later wilde v. Wees Jr. het kunstje nadoen, maar de doelman stopte het leder op sublieme wijze. Twee corners achter elkaar voor Water vogels, brachten de noodige spanning voor de BKC-veste, maar het duurde toch nog tot 5 min. voor rust, alvorens de. gelijkmaker kwam. Het was een mooi doelpunt, voortge bracht uit een combinatie van Beenvan VelzenBeekhoven, welke laatste het leder onhoudbaar voor Prins in het net kopte 11. Nog vóór de rust kreeg Totté de kans van den dag, één meter voor het doel zag hij nog kans den bal over de lat te werken. Het tweede gedeelte van den strijd was al direct emotie-vol, twee corners voor Watervogels, een heen en weer getrap van spelers, maar tenslotte wist Muntjewerf op te ruimen. Goed werk van v. Wees Jr. bood Totté weer een kans, maar v. 't Hert was even vlugger en ook deze kans was weer verloren. Langzamerhand werd BKC even sterker, grootendeels het ge volg van betere techniek en vermoeidheid der tegenstanders. Het wordt 13. Weer was het Keizer, die den grondslag legde voor een doelpunt,-afgemeten was zijn pass en Totté plaatste den bal netjes in het doel. Juist één minuut later was het weer Totté, die succes had en binnen het kwartier had BKC een 31 voorsprong. Het volgen de kwartier was echter weer voor Water vogels, de laatste krachten werden ingespan nen en het duurde niet lang of de achter stand werd verkleind. Een vrije schop van Been kwam goed voor doel, een schermutse ling volgde, eensklaps dook Rensmaag op en met een vliegend schot bracht hij den stand op 2—3. Watervogels voelde nog een kans en vol elan wierp men zich in den strijd, kansen ontstonden er nog voldoende, maar ze wer den niet benut, deels door stug verdedigen deels door minder goed gerichte schoten. Pre cies een half uur na rust werd de neder laag een feit, weer was het Keizer, nu al het werk voor zijn rekening nemend. Vier man werden netjes door hem omspeeld en on- opU2-^ar V°°r Cl0Wting bracht hiJ den stand Scheidsrechter De Snayer ontpopt zich meer en meer als een verdienstelijk arbiter. Het ma" vor K.F.C. een geluk genoemd worden, dat er dit seizoen geen kansopdegra- riatie bestaat, want wij vreezen, dat de presta ties der Koogers wel beneden het middelmatige zullen blijven. Het elftai is door de mobilisatie verzwakt, en de reserves bewezen tot nu toe de spelers die verleden jaar uitkwamen, nog niet voldoende te kunnen vervangen. Ook dit maal maakte de Kooger-ploeg weer een vrg zwakken indruk. Er ging maar weinig kracth van haar uit, terwijl enkele speleis geheel voldoende waren, 't Gooi speelde een frl«®che partij waarbij het tempo behoorlijk werd opge voerd. Haar 5—2-overwmnmg was dan ook volkomen verdiend. Reeds spoedig oefenden e Hilversummers druk op het Koger-doel doch met kunst en vliegwerk wist de thuisclub nog doelpunten te voorkomen, maar Kok zou na twintig minuten de score openen, 0 1. op fraaie wijze maakte de Eoer dadelijk voor K.F.C gelijk (1—), doch iets later nam t Gooi opnieuw door Kok de leiding 1—2, maar alweer bracht de thuisclub de partijen door Vink op gelijken voet (2—2). In den resteerenden tijd voor de rust doelpuntte 't Gooi nog tweemaal door Cohen en Kreuning 24, met welken stand de rust aanbrak. J Na de hervatting werd het K.F.C.-doel dade lijk weer bestookt, terwijl K.F.C. slechts spora disch wist door te breken. Het verwonderde dan ook niemand, dat de bezoekers door Beugelaar na een kwartier den voorsprong tot 2—5 op- veorden, met welken stand tenslotte ook het einde aanbrak. De voorsprong, welken de Amsterdammers in de eerste helft verkregen, was verdiend door het goede spel der Voorwaartsen. Weliswaar ging de strijd gelijk op, doch in den aanval was Blauw Wit gevaarlijker. Na een kwartier spelen loste van Nol een onhoudbaar schot en de Amsterdammers hadden de leiding (01). De gasten zetten goede aanvallen op, doch met schieten hadden zij geen geluk. Achter elkaar schoten Tiggelman en Bergman den bal tegen de paal. Tien minuten voor rust kopte Van der Kuil van V.S.V. een hoogen voorzet in en de stand was gelijk (1—1). Nauwelijks was af getrapt, of de Amsterdammers trokken met succes ten aanval. Een voorzet kopte van Nol op schitterende wijze in, waardoor de bezoe kers de leiding hadden (12). In de tweede'helft waren de IJmuidenaren beter,op dreef. Vooral Balvers en Sterk werk ten hard en zetten goede aanvallen op. Op de middenvoorplaats miste men van der Lugt, want zijn opvolger maakte geen gebruik van de kansen. Daarbij kwam ook, dat Wilders goed op dreef was, waardoor het niet gemakkelijk was verder dan de backs te komen. Balvers had geen geluk, toen Ferwerda een schot tegen den paal werkte, waarna de bal in het veld terugsprong. Blauw Wit ondernam een aantal uitvallen, waarbij Bergman een leidende rol vervulde. Van zijn voorzetten werd echter geen gebruik gemaakt. Het einde kwam met een 21-overwinning voor de Amsterdammers. ROEMENIË—HONGARIJE 1—1. Ruim 30.000 toeschouwers waren getuigen van den landenwedstrijd tusschen Roemenië en Hongarije, welke vandaag in de Roemeensche hoofdstad is gespeeld. De ontmoeting eindigde 11 gelijk, nadta de rust met blanken st nd was ingegaan. De Roemenen, die luide door de toeschouwers werden aangemoedigd, speelden in hoog tempo. Hun verdediging was uitste kend en de Hongaarsche voorhoede kon hier tegen weinig uitrichten. In de tweede helft hadden de Hongaren den wind in den rug, doch konden eerst een kwartier voor het einde door den linksbuiten de leiding nemen. Vier minuten later maakte de Roemeensche linksbuiten den gelijkmaker. DENEMARKEN—NOORWEGEN 4—1. Voor den Scandinavischen beker is gisteren te Kopenhagen de wedstrijd Denemarken Noorwegen gespeeld. Deze ontmoeting werden door de Denen met 41 gewonnen, nadat de rust met 11 gelijken stand was ingegaan. Toen Noorwegen in Juni j.i. tegen Denemar ken ovor den beker speelde, wonnen de Denen met 63 en ook gisterenmiddag toonden zij zich de meerderen. Tot de rust ging de strijd vrijwel gelijk op, doch in de tweede helft waren de Denen sneller en overwegend sterker. Vooral Alex Friedman, rechtsbuiten, Soebrik, linksbui ten en Joergensen, midvoor, waren in prachti- gen vorm en lieten goed voetbal zien. Friedman en de linkshalf Sven Albrechtson maakten bei den een goal, terwijl Pauli Joerg-ensen twee maal scoorde. De Noorsche midvoor Brynhild- sen schoot het eenige doelpunt in het doel van den tegenstander. Schagen 2Helder 4 50. De wedstrijd. Zoodra aanvangen is geblazen komt Helder opzetten en Slikker krijgt handen vol werk. Weeland mist eenige keeren en schept daaf- door gevaarlijke situaties. Keeper Slikker is echter goed op dreef en hóudt er alles uit. Het tempo is vlot en er wordt forsch, doch niet ruw gespeeld. Spoedig neemt het offen sief over en zal dit voor het verdere deel van den wedstrijd ook houden. De Vries krij°t vele kansen, doch schiet telkens even te Iaat. Voor duwen in den rug in het strafsehor ge bied kent de scheidsrechter Schagen een vrije schop toe. (Waarom geen penalty??) Het geeft Schagen geen resultaat. Een doel punt hangt in de lucht, bijna voortdurend zijn de vleugelspelers in een duel gewikkeld, doch als reeds een half uur is verstrekenis de stand nog steeds 0-0. Op fraaie wijze coort ?*ynöeVan' d0Ch bultensPei is geconsta teerd. Schagen blijft het H.-doel bestoken e^L ePt6r h°Udt vertw«feld Stand Eerst eenige minuten voor de rust do»jpunt L. H^t srSneT ,foe.den V001'zet van Fransen. Het spelpeil begint bedenkelijk te dalen maar plotseling herstelt Schagen zich en er volgt een spannend kwartiertje. Als G Anne veldt de Vries goed heeft toegefpeeS scWet" deze den bal den Helderschen keeper in han den. De doelman laat het leder vallen, Fransen en een Helder-speler schieten toe en de laatste loopt den bal zelf in (2—0. Even later verhoogt Anneyeldt met een fraai schot de score (3 - 0) Blijkbaar voor ruw spel krijgt Helder een nalty te nemen. Slikker houdt een keihard schot er schitterend uit. Direct daaron vft w 1 kan nt? apPlaus te incasseeïen, maar kan met verhinderen, dat eerst Fransen en ]••'- dfsUnd SamenwerkinS' met E, r einde door do7h bren®en' Helder vecht tot het einae door, doch vermag geen verandering m de^cijfers te brengen. De leiding leek ons „iet steeds even gelukkig in haar beslissingen.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 15