K. H. PRINS BERNHARD OP YPENBURG GRENS •OW» T-OiMst Een eigenaardige situatie in de Nederlandsche en Duitsche grensplaatsjes Dinxperlo en Süderwick, welke aan weer zijden van één weg liggen. Inwoners, die naar de over zijde willen, moeten een om weg maken van 12 KM, om de passencontröle te passeeren Z. K. H. Prins Bernhard heeft Zaterdag op het vliegveld Ypenburg het inter naat der nationale Luchtvaartschool officieel geopend. De Prins inspecteert de voor het militair brevet in opleiding zijnde M-vliegers Het Engelsche koningspaar maakte dezer dagen een in spectietocht naar de ballon versperringsafdeelingen in Londen. Terwijl de koning lachend toekijkt, luidt de koningin de bel van een der fietsen, waarmede het eten in hooi- kisten naar de afgelegen posten wordt gebracht Hilversum stond Zondag in het teeken van de paardensport, Een moment tijdens de draverijen Het Haagsche politiekorps is in verband met de mobilisatie van een aantal leden met 15 tijdelijke agenten uitgebreid Bij de Kon. Mij. «De Schelde" te Vlissingen is Zaterdag Hr. Ms „O. 21 te water gelaten. De doopplechtigheid werd verricht door mevr. Kwal de echtgenoote van den inspecteur van den marine-stoomvaartdienst Ook de Waal is tengevolge van den sterken was in de laatste etmalen buiten haar oevers getreden. De laag gelegen deelen der Waalkade te Nijmegen zijn ondergeloopen en het water is op enkele plaatsen reeds de huizen genaderd litair hospitaal in Arnhem vierde Zaterdag zijn 50-jarig bestaan patiënten werden bij deze gelegenheid onthaald op lekkernijen

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 4