:adio in oorlogstijd Dssnoekbaarsvisscherij op het llsseimeer Wanhoopsdaad van Marineman Bloedmonsters van inboorlingen Verkiezingen in Sojvet Polen Lichtkogel uit vliegtuig gevallen? Gasmaskers Vernieling van netten begint weer Liefdesdrama Moord en zelfmoord Welkom, graanschepen! Koos Spcenhoff gehuldigd voor velen te duur Postvluchten op In<jjH Onder de inboorlingen van donker Afrika Boerderij en graan verbrand Goede haringvangst PUBLICATIE Een gat van een vierkanten me ter geslagen in Amsterdam-sch zandterrein. Gistermorgen te circa half twaalf heeft een projectiel met ontplofbare lading een gat van circa een vierkanten meter gesla gen in het zandterrein tusschen de Stadion kade en den Zuidelijken Wandelweg aan den Zuidelijken rand van Amsterdam. Het vermoeden bestaat, dat men hier te maken heeft met een lichtkogel, die door nog niet opgehelderde oorzaak uit een mi litair toestel is gevallen. Bij het gat, dat deze kogel in den weeken zandbodem heeft geslagen, werd de parachute gevonden, waaraan dergelijke projectielen doorgaans vastzitten. De politie heeft deze parachute en de te ruggevonden deelen van den kogel in be slag genomen. In samenwerking met de mi litaire autoriteiten op Schilhol stelt de recherche een onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk in. Vragen aan den minister. Het Tweede Kamerlid, de heer Steinmetz heeft aan den minister van Binnenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld: Is het waar, dat de regeering den dienst der posterijen heeft ingeschakeld voor de distributie van gasmaskers onder de bevol king, en dat is bepaald, dat deze maskers bij dien dienst slechts verkrijgbaar zullen zijn tegen betaling van f5.50 of f3.50, naar gelang van de gewenschte uitvoering? Indien de voorgaande vraag in bevesti genden zin wordt beantwoord, is dan bij de voorbereiding van de bedoelde regeling niet overwogen, dat vele burgers zich een uit gave van dezen aard niet kunnen getroos ten, in het bijzonder niet. voorzoover zij zich in verband met de samenstelling van hun gezinnen meerdere gasmaskers zouden moe ten aanschaffen? Is de minister bereid, alsnog zoodanige maatregelen te treffen, dat wordt voorko men, dat de mogelijkheid van aanschaffing van gasmaskers afhankelijk is van de fi- nancieele draagkracht der betrokkenen? P.T.T. heelt geen monopolie. Wij vernemen van goed ingelichte zijde: Uit het dezer dagen gepubliceerde bericht, dat gasmaskers via de postkantoren zouden worden gedistribueerd, zou de indruk kun nen worden gevestigd, dat dit de eenige wijze zou zijn voor de distributie van gas maskers. Wij kunnen thans mededeelen, dat het geenszins in de bedoeling van de regee ring ligt om op deze wijze een soort mono polie voor de distributie van gasmaskers te scheppen. Het is integendeel het voorne men, om dat Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming en haar afdeelingen te blijven inschakelen, zoowel voor het ver strekken van gasmaskers als voor de distri butie van andere artikelen op luchtbescher- mingsgebied. Bovendien zij gemeld, dat het verstrekken van gasmaskers en andere luchtbeseher-* mingsartikelen aan on- en minsvermogen- den de bijzondere aandacht van de bevoeg de instanties heeft en dat binnenkort nadere mededeelingen dienaangaande zullen vol gen. Willem Vogt zegt zijn meening over de beteekenis van radio in oorlogstijd. Gisteravond hield de heer W. Vogt, direc teur van de A.V.R.O. in het A.M.V.J .-gebouw in Amsterdam een voordracht over „radio in oorlogstijd". Eerst behandelde spr. den radio-omroep in oorlogstijd, waarbij hij wees op de beteekenis van den omroep als bein- vloeder van de publieke opinie. In iederen oorlog is het van het grootste belang, de publieke opinie te winnen voor de zaak, die de partijen besloten hebben door middel van het zwaard op te lossen. De zwaarste batterijen voor het woorden- gevecht van den radio-omroep in oorlogstijd staan opgesteld in de afdeelingen voor vreemde talen bij de verschillende omroep- maatschappijen. Als conclusie van vóór en tegen van ra dio-omroep in oorlogstijd zou spr. willen stellen, dat de radioomroep de kansen van den leugen heeft verkleind. Als een gevolg daarvan wordt de oorlog nuchterder gevoerd. Wij worden" niet zoo bedolven onder leuzen en adressen als in 191 i. „Es ist nicht wahr" en „To make the world safe for democracy compagnes zij n minder waarschijnlij k. ij hebben ons eigen oordeel uit de beste bronnen, dank zij de radio. Het tweede gedeelte van zijn voordracht wijdde spr. aan maatregelen, die de radio- omroep in Nederland en elders had geno men om ook onder oorlogsdreiging in staat te blijven het werk voort te zetten, aan de commercieele radio, die de kabelverbindin gen verving, waarbij hij erop wees hoe in een of twéé dagen tijd de Nederlandsche P r.T. een ultra-korte-golfverbinding met Noord-Amerika tot stand bracht en welke verschillen er waren tusschen de verbindin gen tusschen moederland en overzeesche ge- biedsdeelen thans. Zwijgen zoolang je kunt. Als laatste punt besprak de heer Vogt de toepassingen van radio en televisie bij le gers en vloten. Eerste en voornaamste pa rool is: zwijgen zoolang je kunt, want de radio verraadt veel ook aan den vijand. Spr. noemde de voorbeelden van verklapte ge heimen uit den slag bij Jutland. Radiogolven planten zich onder water niet voort, zoodat onderzeelx>oten onder gedompeld niet met elkaar in contact kunnen komen. De bemanning van groote bommenwerpers moet de handen vrij houden en gebruikt dus geen microfoon, maar een koordje om de hals om spraak voort te brengen. Dit instru ment heet laringafoon. In pantserwagens heeft men het probleem van de antenne in- voerdraad op te lossen, want de geschuttoren moet kunnen draaien, zoodat men lastige gliicontacten moet maken of de radio in de toch al volle en warme toren onderdak brengen. Spr. eindigde met de vraag te stellen: „Moet de omroep de verschrikkingen van 't slagveld verslaan?" „Neen", was zijn conclusie. De moderne oorlog is een strijd van ma chine tegen machine. Zijn romantiek is, al dus spr. gedevalueerd en zijn leugen kwijnt in het felle licht der bliksemsnelle bericht geving. Duizenden visschen ontsnappen naar de Waddenzee. Nauwelijks is een herleving in de IJsselmeervisscherij ingetreden of ook de nettenvernieling, die hier van vroeger nog bekend is, begint weer bedenkelijke afmetingen aan te ne men. Er wordt, naar men weet, thans met honderden vaartuigen gevischt naar snoekbaars, welk bedrijf met staande netten en ook wel - vooral in de laatste dagen met sleepnetten wordt uitgeoefend. Zooals bekend is, zijn de resultaten heel goed; de vangsten zijn groot en de prijzen be vredigend, maar de averij, die de vis schers aan eikaars netten toebren gen, is soms al weer bedroevend groot. In één nacht broodeloos. Dit was vroeger, toen hier vóór de afslui ting van de Zuiderzee nog naar ansjovis en haring kon worden gevischt, een bekend verschijnsel; Als voorbeeld noemt het Hsb., dat in dien tijd bijna eiken nacht voor dui zenden guldens aan ansjovisnetten door de kuilders werd vernield, wat tot gevolg had, dat sommige staandenettenvisschers soms in één enkelen nacht broodeloos werden ge maakt, hetgeen een dusdanige verbittering tusschen de visschers onderling veroor zaakte. dat zij soms in woede op elkanders vaartuigen oversprongen, zoodat meermalen een kleine Zuiderzeeslag ontstond, waarbij zelfs van sabels (meestal oud-roest), werd gebruik gemaakt. Thans gaat het weer denzelfden kant op, indien van regeeringswege niet wordt in gegrepen.' De visschers, die tegenwoordig tusschen twee motorvaartuigen in hun sleepnetten over den meerbodem voorttrek ken, nemen zonder opzet natuurlijk meteen de staande netten van andere vis schers mee, of trekken de beug aan stukken Gebeurt dit van visschers, die kapitaalkrach tig genoeg zijn om dadelijk nieuwe netten te kunnen koopen, dan bepaalt zich de schade DADER 14 OCTOBER GEDESERTEERD. Gistermiddag om ongeveer kwart over eenen werd de politie te Breda gewaar schuwd, dat er in het hotel „Nationaal" in de Willemsfraat op een der kamers een schot was gelost. Onmiddellijk ging de re cherche naar het hotel en op het moment, dat zij het vertrek wilde binnengaan viel opnieuw een schot, In de kamer werden aangetroffen de lijken van de 19-jarige mej. H. S- uit Den Haag en van den 34- jarige gehuwden korporaal-telegra fist der Koninklijke Marine G. W. uit Den Helder, tijdelijk woonach tig te Gorkum. Uit gevonden brieven kon worden vastgesteld, dat hier van een lief desdrama sprake was en voorts bleek, dat de korporaal sinds 14 October uit zijn garnizoen werd vermist het bleek ook, dat hij met zelfmoordplannen rondliep. HOTELHOUDER HOORT EEN HARDEN KNAL. Het was omstreeks kwart voor één gister middag, dat de hotelhouder, de heer Ver- m-eulen, op oen der kamers op de eerste étage een harden knal hoorde, gevolgd door het neervallen van stukjes kalk van het plafond. Toen hij naar het plafond keek, bleek daarin een rond gaatje te zitten, ter wijl zich recht daaronder eveneens een gaat je bevond, waarin een revolverkogel staK. Önmiddelijk waarschuwde de heer Vermeu len de politie, die ongeveer een kwartier nadat het schot was gelost, ter plaatste ver scheen. Toen de waarnemend commissaris, de heer Mansveld, de politie-deskundige, inspecteur N. A. van der Schatte Olivier en rechercheur Van Brugge zich naar de ka mer, waar het schot was gelost, begaven, klonk uit deze kamer opnieuw een schot, waarna de politiemannen zich met geweld toegang verschaften. In de kamer vonden zij op een bed de li chamen van een man en een vrouw; beiden bleken reeds overleden te zijn, naast den man lag een nog rookende parabellumre- volver van het kaliber 9 m.m. De man had een schot dwars door het hart; de vrouw was dóór drie schoten getroffen en wel itwee in de hartstreek en een derde door het hoofd. Wanhoopsdaad. Uit op den man gevonden brieven bleek, dat het hier een wanhoops daad betrof van de zijde van den man, die met voorbedachten rade zijn vriendin van het leven had be- Op de heenreis kwam de Tor valk" te Bandoeng en de "\v;5" waal" te Rangoon aan. Op de terugreis kwam de n, zerd" in Alexandrië en de .Nan^ 1 te Medan aan. roofd, om vervolgens zelfmoord c? plegen. De man was, aldus het Hsb., op m a ber als korporaal-telegrafist van R ,KedeserW Wachtschip te Den Helder zijn vriendin had op denzelfden" u ouderlijke woning te 's-Gravenhage^ ten. De opsporing en voorgeleiding Vtfl beiden was in het Algemeen p0jj.. b verzocht, van den man wegens desertil de jonge vrouw wegens het verlaten'''1 de ouderlijke woning als minderjarig» man was gehuwd en laat een vron» 1 twee kinderen achter, welke tijdelijk rinchem verblijven. e G, Bij het verzoek tot opsporing en houding van den man in het Algemee litieblad was reeds vermeld, dat hij vermoedelijk in het bezit bevond van'" met scherp geladen parabellumrevolv» dat bij zijn aanhouding de uiterste voor!' tigheid moest worden betracht, omdat! tot alles in staat werd geacht. Bij hun aankomst te Breda z0M avond hadden de beide slachtoffers opgewekt, gevraagd naar de vermakels? heden, die Breda in de avonduren W] vroJ lijkenhuisje van het gemeenteziekenhuis'1!! Breda. De lijken van den man en van de zijn voor sectie ondergebracht naar alleen tot het vernielen van het want; maar bij visschers, wier geldmiddelen niet toerei kend zijn om direct nieuwe netten aan te schaffen, is het gevolg natuurlijk veel erger. Ze zijn terstond broodeloos! Snoekbaarsnetten scbaarscli. Hier komt nog bij, dat er op het oogenblik bijna geen snoekbaarsnetten te koop zijn wegens de buitengewone aanvraag, zoodat met eenige geldelijke hulp de gedupeerde visschers ook nog niet eens geholpen zouden kunnen worden. Van deskundige zijde verluidt, dat de op lossing van het vraagstuk zeer wel mogelijk is. De regeering zou bijvoorbeeld kunnen voorschrijven, dat tot einde October uitslui tend met staande netten zou mogen worden gevischt, en daarna wanneer de snoek baars zich bij kouder weer meer vlak bij den bodem van het vischterrein bevindt, uitsluitend met sleepnetten. Dit lijkt een goede oplossing. Ook zou de regeering alleen het visschen met staande netten, of ook wel met sleepnetten kunnen toestaan. Noodlottige uittocht. Nu de kans er is dat de snoekbaars-, baars- en voornvisscherij een blijvend be drijf zal worden in het IJsselmeer. moge hier nog even de aandacht gevestigd wor den op het feit, dat duizenden visschen uit het meer door de groote spuisluizen in den Afsluitdijk de Waddenzee inzwemmen, in het zoute water spoedig sterven en dus verloren gaan. Zeer waarschijnlijk zou dit voorkomen kunnen worden op ongeveer dezelfde wijze als men dit heeft gedaan bij het Meer van Comacchio (Italië) aan de Adriatisohe Zee. Men zou namelijk voor de groote spui sluizen, aan den kant van het IJsselmeer, in een wijden halven cirkel een keeniet van roestvrij metaal (bijv. koper) kunnen plaatsen, bevestigd aan stevige palen, die op betrekkelijk korte afstanden van elkaar in den meerbodem zouden moeten worden geheid. Met het oog op ijsgang zouden pa len en keernet iets beneden de oppervlak te van 't water moeten worden geplaatst. Zeker zouden op deze wijze vele duizen den visschen voor het IJsselmeer behouden blijven, en de vischsland aldus aanmerke lijk worden verbeterd. DANK ZLÏ EEN BIJZONDER SERUM. ECHTPAAR JULIEN TERUG VAN AFRIKA-EXPEDITIE. Na een zeer bewogen reis in het bronge- bied van de Gambiaririvier, is de Afrika-on- derzoeker dr. Paul Juliën met zijn echtgenoo- te uit West-Afrika in zijn woonplaats Wasse naar teruggekeerd. I.angen tijd leefden de onderzoekers onder het nagenoeg onbekende volk der Oulyan, een der meest primitieve stammen van ge heel Afrika. Met de trouwe hulp van zijn vrouw slaagde dr. .Tuliën er in van meer dan 800 inboorlingen bloedmonsters te verzame len en ter plaatse te analyseeren. Na het on derzoek der Oelyan, verliet de karavaan het bergland, daalde in westelijke richting naai de vlakte af en bereikte de kleine, volko men geisoleerde post Youkounkoun, in den regentijd aan alle zijden door uitgestrekte moerassen omgeven. In dorpen van kleine rieten hutten rondom Youkounkoun gegroe peerd, leeft daar de stam der Beuzjèn. Ook hier gelukte het van meer dan 700 individuen bloedmonsters te verzamelen en te analysee ren. Kostbaar serum. De benoodigde sera waren zooals alle voorafgaande jaren bereid door den Utrecht schen seroloog dr. A. B. F. A. Pondman, chef der afdeeling Serologie van het Rijksinsti tuut voor de Volksgezondheid te Utrecht. In het onderhoud dat een onzer redacteuren met dr. Juliën had sprak de onderzoeker met diepe waardeering over het aandeel van dr. Pondman aan het voorbereidend werk der expeditie. „Te weinig" aldus dr. Juliën „weet men dat dr. Pondman's werk feitelijk den grondslag vormt van den arbeid der geheele expeditie, niet alleen van deze laatste, maar ook van alle voorafgaande. De door hem be reide sera bleken een tot nu toe niet bereik te houdbaarheid te bevatten. Bavianen kruisten ons pad. We informeerden naar de ervaringen van mevrouw Juiien tijdens deze reis, in het bij zonder wat de dierenwereld betreft. „De groote dierenwereld liet ons met rust. In zonnige streken stoot ten we herhaaldelijk op sporen van leeuwen en hyena's, van paardanti- lopen en tancons, maar van eenig gevaar was geen sprake. Groote kud den bavianen, waaronder exempla ren van imposante afmetingen, kruisten voortdurend ons pad. Een aanval van een kudde van deze die ren kan hoogst bedenkelijke gevol gen hebben, maar er gebeurde niets, De dieren bleven de karavaan op een afstand gadeslaan en uitten hun misnoegen over onze aanwezigheid slechts door woedend geblaf. Des te meer kwelde ondc de kleine die renwereld. In de sombere bamboemoerassen aan de noordflanken van Foutah Dzjallon wemelde het van tsetse-vliegen en komt slaapziekte voor. En niet te vergeten het heirleger der malariamuggen, dat ons ten slotte noodlottig werd... Mevrouw Juiien vertelde ons hoe op de te rugreis zij en haar echtgenoot nagenoeg te gelijkertijd een aanval van malaria tropica kregen. Zij konden Marokko nog bereiken en werden daar, zwaar ziek in een hospitaal opgenomen. Langzaam herstelden zij en toen ze het hospitaal verlieten was de oorlog reeds langs aan den gang, en de terugkeer naar Nederland was met enorme moeilijk heden verbonden. Een wetenschappelijk zeer vruchtbare, maar uiterst afmattende reis behoorde tot het verleden. Kind, s-peelde met vuur... Gistermiddag om vier uur is, doordat een vierjarig zoontje met lucifers speelde, brand ontstaan in de boerderij van den landbou wer Hartlief aan den Steendijk te Assen. Het vuur greep snel om zich heen en in korten tijd was de boerderij geheel in vlam men opgegaan. Een groote hoeveelheid graan ging mede verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. Enkele maanden geleden had het ventje eveneens met lucifers gespeeld, doch op het laatste oogenblik konden de ouders ingrij pen en een brand voorkomen. „Vlaardingen 79" ontmoet slechts één mijn. Van de haringschepen, die na den oorlogs toestand van Vlaardingen uit weer naar zee zijn vertrokken, is thans het eerste schip bin nengekomen en wel de motorboot Frega'VI. 79. Schipper T. Groeneveld van de viSscherij mij. „Mercurius", met een vangst van 24 last steurharing, een mooi resultaat, daar de VI. 79 Maandagmiddag 16 October naar zee was vertrokken. Voor de aankomst van de VI. 79 bestond veel belangstelling. Schipper P. Groeneveld deelde mede, dat de reis een goed verloop heeft gehad. De visscherij is, aldus het H.bld., uitgeoefend bij 't Zand (Doggersbank) en voor de 24 last is driemaal gevischt, waar bij schotten werden gedaan van 8, 12 en 4 last. Wat het mijnengevaar betreft, zeide de schipper, dat hij een mijn had gezien en wel Zaterdagmiddag. Het was een groote mijn met twaalf voelhorens. Scherp werd geduren de de geheel reis echter de wacht gehou den, terwijl bij donker een sterke lantaarn een groote lichtbundel over het wateropper vlak verspreidde. Ook met het oog, dat er eventueel een mijn in de vleet, welke een lengte heeft van bijna 4000 meter zou kun nen zitten, werd bij daglicht gehaald. Een paar maal waren Engeische- en ook Duitsche vliegmachines over het schip gevlogen. Er zijn er vijf aangekomen. In het afgeloopen weekeinde zijn in de Rotterdamsche haven in totaal twaalf sche pen aangekomen. Daaronder waren vijf groote schepen met graan voor de Neder landsche regeering: de „Soesterberg", uit Montreal, de „Colyto" uit Baltimore, de „Eibergen" uit New York, de „Alpbard" uit Buenos Aires en de „Winterswijk" uit Mon treal. Deze ladingen zijn, aldus het Hsb., zeer welkom, want in het binnenland is vooral de behoefte aan voergranen groot. Herhaaldelijk moesten degenen, die vroe gen om buitenlandsche voergranen genoe gen nemen met inlandsche rogge. Een telegram van de Mariniers. Onder een overweldigende belangstelling heeft Nederlands populaire dichter-zanger J. H. Speenhoff, beter bekend als Koos Speenhoff, gisteren in zijn woning te Sche- veningen zijn zeventigsten verjaardag gevierd. Uit alle kringen kwam men den jarige geluk wenschen, in welke hulde natuurlijk Speenhoffs trouwe gade Ceesje, betrokken werd. Een stroom van telegrammen en brieven vloeide den geheelen dag binnen en tal van bloemstukken sierden de kamers. De buren, waaronder het Seinpost-theater, hadden dezen middag ter eere van den heer Speenhoff de vlag uitgestoken. ^fn k,ein« greep uit de telegrammen (le volgende afzenders: Jo Vincent, dr. Max F.uwe, Cor en Annie van der Lugt Melsert, oud;minister mr. J. A. N. Patiin Jo Spier Fie Carelsen, Rika Hopper! Louis de Vries, het Korps Mariniers. Voorts ontving de jange vele blijken van belang- sr-hii'ienri11 n"llltaire kringen en van ver- schillende uitgevers. In het teeken van den strijd. Geen oppositiecandidali» GEHEIME STEMMING. De Times meldt uit Moskou. Van zes uur des ochtends tot 12 uur mij dernacht heeft de bevolking van het sowjti deel van het veroverde Polen Zondag stemd voor de candidaten voor de convd tie, die Westelijk Wit-Rusland en de wesii, lijke Oekraine in de Unie van de sowjetrew blieken moeten stemmen. De uitslagen zijn nog niet bekend gemaal) maar daar er geen oppositiecandidaten w» ren, of mochten zijn, kan er alleen een bolsje wistische of géén conventie uit de verld)1 zing voortkomen. De verkiezing stond in het teeken van 4; klassenstrijd, tegen de aristocratie, de kat en de Poolsehe ambtenaren en de bourgeo sie. De candidaten waren benoemd in v» gaderingen van de boeren en leden der is telügentsia. Revolutionairen, uit Poolse!) gevangenissen vrijgelaten, waren erin bel grepen. vl M De kiezers ontvingen stembriefjes met I namen der candidaten. Zij konden het brieft' je blank laten, hetgeen een stem voor (taf candidaat beteekende, of zij konden tó woord „tegen" schrijven tegenover dtt. naam van den candidaat. De sowjetautoriteiten verklaarden, 4 er in het geheim kon worden gestemd, das de kiezers konden beschikken over alp sloten cellen of, waar er niet genoeg stem bureaux waren, over kamers van particif lieren. Een ingenieur in een van de pte sen b.v., waar de gelegenheid te kort schoot had van zijn slaapkamer een stemburei! gemaakt. Er was ook een tekort aan stembus»; daar de Russen de Poolsehe niet konden 8> bruiken, omdat deze, naar zij verklaarde afneembare bodems hadden, zoodat de s' toriteiten bij vroegere Poolsehe verkiezing den inhoud van de stembussen konden ver valschen. VOEDER VOOR PLUIMVEE EN KONIJNEN. De Minister van Economische Za^l maakt het volgende bekend. Zooals bekeijj kunnen diegenen, die niet aangesloten fr bij een landbouw-crisis-organisatie en minder dan 25 stuks groote hoenders of fF* te eenden bezitten of kalkoenen houd® tevens alle houders v.an siereenden, hoenders, sierduiven, postduiven, fazairo ganzen, zwanen, parelhoenders, Pauwe® J konijnen bij den provincialen voedse1 - missaris of bij den plaatselijken bureau der geen toewijzingsbiljet voor vcevo t ontvangen. Jk De winkeliers (vereenigingen), welke genoemde dierenhouders voeder strekken, kunnen voeder betrekken jtl zich te wenden tot de afdeeling Veev?L» distributie van het Rijksbureau Voedsel ..«uuv *au net jl\i| Jtvsu ut eau w zioning, Sectie Bijzondere Diergroepen welke afdeeling de heer P J. Wijk, Sp< - - - -Deze"; uiergiuup'---',j p. J: Wijk, Speld»! holt 9 te Beekbergen de leider is. P*:ze„f; deeling stuurt de winkeliers (vereeniK'n'\ji een lijst, welke met de namen van klanten (leden) en verder volgens de J bij gegeven voorschriften ingevuld, teIp u zonden moet worden aan den heer Wijk te Beekbergen. De winkeliers (ve.. :J gingen) ontvangen dan een toewij waarop zij een zekere hoeveelheid v kunnen betrekken. Up dezen gang van zaken wordt nogn de aandacht gevestigd, daar lijsten, O -1 ATI T -Vil Pt I" wc aauuaul l gevestigd, tiaai na 1 November a.s. binnenkomen, niet - aanvaard worden. Iedere winkelier J eeniging) dient dus ervoor zorg te dra dat vóór genoemden datum de klanteniu i door den heer Wijk zijn ontvangen. -*s-Gravenhage, 23 Oct, 1939

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 10