Herkeuring? Scheurplicht Voor jaar tabak genoeg Drie schepen vermist ondoelmatig geacht De neutraliteit der S.D.A.P, Zakenvcrloven Ontslag van dienstplichtigen opgeschort Weer 3 maal per week Indië-vlucht? Door mast getroffen Thee genoeg! Geysendorffer vloog niet te laag! De Hollandsche Maatschappij ook Pleidooi voor scheurpremies Rundveestapel dient op peil te blijven Postvluchten op Indjg PUBLICATIE werkgeversvereeniging Met het verleenen ervan wordt begin November be gonnen. Naar wij vernemen zijn de voor bereidende werkzaamheden voor 't verleenen van zakenverlof aan ge- mobiliseerden thans zoover gevor derd, dat in de eerste helft van No vember de eerste zakenverloven kunnen worden verleend. Sigaren zullen wel duurder wor den- Geen luxe-bandjes meer? Hoe staat het met onze sigaren in den oorlogstijd? De berichten dienaangaande zijn, aldus het Hsbh, voorloopig zeer ge ruststellend. Bij informatie te bevoegder plaatse is ons dat duidelijk gebleken, maar op den duur zal men toch aan een prijs- verhooging over de geheele linie niet ont komen en zich óf grootere uitgaven óf een beperking van het rookgenot moeten ge troosten. Reeds in het begin van den huidigen crisistijd werden de 3-cents-sigaren (nor maal model) van de I2V2 %-accijnsklasse op 3V2 cent gebracht. De sigaren van 6 cent en lager worden voorts niet meer in Wik verpakt en in het algemeen worden de verpakkingen eenvoudiger uitgevoerd, waar tegen natuurlijk niemand bezwaar zal hebben. Op den inhoud komt het immers aan! Zoo zullen ook de luxe-sigarenband jes vervallen of minder fraai worden, waar tegen alleen de jeugdige verzamelaars in de oppositie zullen komen, de cellophaan- omkleeding van kistjes en sigaren vervalt, enz. Enkele andere maatregelen zijn nog in voorbereiding. Men kan een prijsverhoo- ging verwachten van de kleine 3 centssi garen (van de 17V2 accijnsklasse) en de sigaren van 4 zullen wel op 5 cent ge bracht worden. Daarentegen komt een wijziging in de prijzen der sigaren van 6 tot 12 cent voor loopig niet aan de orde. De tabaksvoorraad. In het algemeen wordt aangenomen, dat hier te lande volgens betrouwbare taxaties bij de fabrikanten en bij den handel vol doende tabaksvoorraden aanwezig zijn voor globaal 1/4 jaar. Van de voorraden van den handel zijn uit den aard der zaak de beste partijen reeds verdwenen en er zijn ook kleine fabrikanten, die wath un grond stoffen betreft, moeilijkheden tegemoet zien, om dat zij te weinig hebben ingekocht Inmiddels heeft men aan die VA jaar voor loopig behoorlijk houvast, doch de aanvoer van nieuwe voorraden tabak vormt een al leszins precaire kwestie: zal er voldoende scheepsgelegenheid zijn?, de hooge vrachten en het molestrisico. Dit alles moet tot hoo- gere prijzen leiden. Bepaalde tabakssoorten zullen direct van Indië naar Amerika ver zonden worden en de Amsterdamsche vei lingen derhalve niet meer passeeren. En de beperkter aanvoer zal tevens tot een willi ger markt leiden, ofschoon in geen geval zulke wilde toestanden en opgeschroefde prijzen als tijdens den vorigen grooten oor log verwacht worden èn vanwege het feit, dat Duitschland thans niet in de markt is (in den vorigen oorlog nam Duitschland, o.a. voor het leger, groote partijen af, maar nu zijn er daar te lande onvoldoende devie zen en hot niet-rooken wordt er sterk ge propageerd) èn wegens het ontbreken van den funesten kettinghandel. Al met al kan men derhalve het lot van onze sigaar en van ons, sigarenrookers, met eenig optimisme beoordeelen, al zullen wij dan ook op den duur niet aan een prijsstij ging over de geheele tabakslinie kunnen ontkomen! Datum kan nog niet wor den vastgesteld. Ingediend is een ontwerp van wet tot opschorting van ontslag aan dienstplichtigen. De memorie van toelichting luidt als volgt: Krachtens art. 43, eerste lid, der dienstplichtwet zou met ingang van 1 October 1939 ontslag uit den dienst plaats hebben van dienst plichtigen: a. voor zoover zij den rang van onderofficier of dien van officier niet bekleeden, indien zij in 1939 40 jaar oud worden; b. voor zoover zij den rang van onderofficier of dien van officier bekleeden, indien zij in 1939 45 jaar oud worden. De buitengewone omstandighe den, op grond waarvan tot alge- mecne mobilisatie is overgegaan, hebben het raadzaam gemaakt, de sterkte van de land- en de zeemacht voorshands niet belangrijk te ver minderen. In verband hiermede is gebruik gemaakt van de in art. 45, eerste lid, der Dienstplichtwet neer gelegde bevoegdheid om het ont slaan van de hiervóór bedoelde dienstplichtigen tot nader order uit te stellen. De datum, met ingang waarvan het ontslag eerlang zal kunnen worden verleend, hangt ten nauw ste samen met de ontwikkeling van den internationalen politieken toe stand. Het wordt daarom niet wen- schelijk geaeht, dezen datum thans reeds vast te leggen. EN OPHEFFING VAN VRIJSTELLINGEN BROEDERDIENST? Wanneer.de mobilisatie van langen duur zou worden, spreekt het vanzelf, dat gestreefd zal worden naar een zoo groot mogelijke ver lichting van de persoonlijke lasten voor de dienstplichtigen. Naast verruiming van de verlofregeling, kunnen wellicht ook andere maatregelen hiertoe strekken. Alle mogelijk heden zullen worden bekeken. Zoo is op het oogenblik, naar de Tel. verneemt, ten departemente van De fensie o.m. in studie de vraag, of het wenschelijk en mogelijk zou zijn, door herkeuring van afgekeurden van een aantal der jongste lichtingen en door opheffing van vrijstellingen wegens broederdienst! de beschikking te krijgen over een behoorlijk aantal volwaardige vervangers voor dege nen, die het langst in dienst zijn. Aangezien eventueel deze nieuwe dienst plichtigen eerst nog voldoende opgeleid zul len moeten worden, zullen tijdig de noodige maatregelen moeten worden genomen. Voor het geval tot herkeuring mocht worden be sloten, hoorden wij als datum van aanvang hiervan 1 Januari 1940 noemen. Tijdens de vorige mobilisatie is er pas in 1917 een herkeuring geweest van de afge keurden van een aantal lichtingen, de z,g. Bosboomlichting, genoemd naar den toenma- ligen minister van Defensie. „Oehoe", „Reiger" naar Napels. en „Emoe" Nadat reeds eenigen tijd geleden de prin- cipieele toestemming was verkregen van de Duitsche autoriteiten om drie K.L.M.-vlieg- tuigen over Duitsch gebied naar Napels te laten vliegen, is thans in overleg met de des betreffende instanties de route vastgesteld. Het zullen de „Oehoe', de „Reiger" en de „Emoe" zijn, die in het begin van de volgen de week naar het zuiden vertrekken. Zij moe ten daarbij evenwel een omweg maken. Van Amsterdam gaat de tocht naar Kopenhagen, vandaar beoosten van Berlijn naar Weenen en vervolgens naar Venetië en via Rome naar Napels. De route is zoo gekozen, dat de vliegtuigen zonder bijzondere voorzieningen kunnen wor den overgebracht. Er zijn voldoende tusschen- landingen om het aanbrengen van extra- benzinetanks onnoodig te maken. Zooals bekend, heeft de vlucht van de drie vliegtuigen tot doel uitbreiding van het materieel, dat in gebruik is. op de Indië-route, en om, wanneer eventueel besloten wordt tot een drie maal wekelijkschen dienst op Indië, voldoende vliegtuigen beschikbaar te hebben in het beginpunt Napels. Zooals men weet, gaat de K.L.M. nu tweemaal in de week naar Indië. Nu de vliegtuigen inderdaad worden over gevlogen, zullen de plannen voor een even- tueele tweede Zuid-Afrika-vlucht gemakke lijker te verwezenlijken zijn. De „Onderneming" het laatst in de Oranjesluizen gezien. Sedert 19 October heeft men niets meer vernomen van het vrachtschip „Onderne ming" van den Iloogeveenschen Motorbeurt- dienst te Amsterdam, welk schip met een lading suiker van Rotterdam op weg naar Leeuwarden, op dien datum het laatst ge zien is in de Oranjesluizen. Aan boord bevinden zich de schipper G. Bruinsslot en zijn gezin en een knecht. Het schip is 188 ton groot. Het te Gasselternijveen thuisbehoorende motorzeeschip „Tegri", kapitein Eeftingh, dat thans meer dan vier weken onderweg is van Gothenburg naar Amsterdam, kan wel als verloren beschouwd worden. Het schip was o.m. geladen met ammunitie en is op 25 September uit Gothenburg vertrok ken. Aan boord bevonden zich zeven perso nen. De „Tegri" was van het type der Gro ninger vloot en is gebouwd in 1938. Er heerscht verder ongerustheid over het motorschip „Safe", dat reeds veertien dagen onderweg is van Antwerpen naar Riga en waarvan sedert het vertrek niets meer is vernomen. De „Safe" was geladen met stuk goed. Rotterdamsche jongen ernstig, een man licht gewond. Gistermiddag omstreeks 3 uur is op het terrein van de drinkwaterleiding in de Oude Plantage te Rotterdam een ernstig ongeluk geschied. Eenige werklieden waren bezig met het lossen van grint -uit een schip, waarvoor gebruik werd gemaakt van een 14 meter lange mast en een bak, die door een motorlier werd opgehaald en neer gelaten. Plotseling bleef de bak in het grint ste ken, terwijl de motor doordraaide. Tenge volge van de kracht, die daardoor werd uit geoefend brak de mast. Deze kwam terecht op den 16-jarigen P. Millenaar en op den 48-jarigen J. D. Aartse. Zij klaagden over pijn in de horst en den rug en werden daar ojn per auto van de G.G. en G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. A. kon na behandeld te zijn huiswaarts koeren, maar de jongen M. was er ernstiger aan toe. Hij had een hoofdwonde en een wervelfractuur en is ter verpleging opge nomen. MET KLEM DRINGEN TWEE DE KAMERLEDEN AAN OP PRIJS VERHOOGING LAND BOUWPRODUCTEN EN HER ZIENING STEUNREGELING VOOR DEN TUINEOUW. Met betrekking tot de bodempro ductie wordt in het zoo juist ver schenen voorloopig verslag der Tweede Kamer betreffende Econo mische Zaken, de vraag gesteld, of de regeering wellicht van plan is het scheuren van weiland dwingend voor te schrijven, ten einde den ak kerbouw te bevorderen. Vele leden zouden het opleggen van zulk een scheurplicht ondoelmatig achten. Tegen het toekennen van scheur premies zouden zij echter geen be zwaar hebben. Het beste middel om het scheuren van weiland aan te moedigen zien zij evenwel in het ga randeeren van loonenide prijzen voor de akkerbouwproducten. Inpoldering, ontginning van woeste gron den, bodemverbetering en ruilverkaveling zullen, zoo meenen vele leden, met nog meer kracht dan tot dusverre moeten wor den voortgezet, tot verhooging der agrari sche productie. Verscheidene leden achten het voor al noodig den rundveestapel op peil te houden. Daarentegen zullen, in dien een tekort aan veevoeder mocht blijven bestaan, de varkens- en de pluimveehouderij ongetwijfeld moe ten worden ingekrompen. Voorts verzoeken verscheidene leden de regeering dringend niet te trachten een even tueel noodige inkrimping van cultures te bereiken door vermindering van steunuit- keeringen of verlaging van prijzen. Daar door zouden de ondernemers n.1. zeer ernstig worden getroffen. Indien beperking noodig is, zullen daartoe andere middelen moeten wordep aangewend. Wat betreft de prijzen van land- en tuinbouwproducten voor den oogst 1939, dit achtten vele leden te laag en zij drongen er bij den minister met klem op aan, zorg te willen dragen, dat deze alsnog verhoogd worden en wel zoo spoedig moge lijk. Bij de steun aan de bedrijven, teneinde ze voor den ondergang te behoeden, werd o.m. speciaal de aandacht op het bloembol lenvak gevestigd. AKKERBOUW EN VEEHOUDERIJ. Vele leden betoogden, dat de voor den oogst 1939 vastgestelde prijzen voor verschil lende akkerbouwproducten te laag zijn. Met betrekking tot de teelt van aardap- Verweer tegen den nazi-aanval. Den feilen aanval, welke van de zijde der nat. socialisten op de soc. democraten is gedaan vanwege het I.V.V. manifest, dat mede in tegenwoordigheid van den heer Kupers te Parijs werd aangenomen, heeft de Arbeiderspers niet „op zich laten zitten". De heer M. v. d. Goes van Naters noemt in „Het Volk" dezen aanval een „nieuwe nationaal-socialistische afleidings manoeuvre van eigen misdragingen" en schrijft o.m.: ITet I.V.V. heeft dus een geestelijk oor deel uitgesproken van sympathie met de democratische landen. Het N.V.V. moet geacht worden dit oor deel te doelen. Is dit laatste nu in strijd met de hou ding van neutraliteit, welke het Koninkrijk der Nederlanden blijkens de door de re geering afgekondigde neutraliteitsverkla- ring zal innemen? Allerminst! Geestelijke neutraliteit is in geen enkel opzicht een uit de staatkun dige neutraliteit voortvloeiende verplichting. Gedachten en gewe tensuitspraken zijn vrij. Van de moderne arbeidersbeweging is stel lig niet te verwachten, dat zij ver der zal gaan dan tot 't doen spre ken van haar geweten in haar waar digen vorm. Met een bepaald soort „geestelijke" uitin gen staat het echter geheel anders. De N.S. B. en aan haar verwante groepen hebben reeds herhaaldelijk de bevolking trachten op te ruien tot f e i t e 1 ij k e stellingname van Nederland tegen cén der strijdende partijen, of geïnsinueerd, dat onze regee ring het met de neutraliteitshandhaving niet ernstig nam. Daar is geen sprake meer van een ge wetensoordeel; daar is sprake van een poging, de staatkundige neutraliteit van Nederland te ondermijnen! Daar wordt dus getracht tot versterking van één der strijdende partijen te komen, of tot ver zwakking van de andere. Daar was ingrij pen geboden, en hier i s dan ook reeds in gegrepen. Het tegen het N.V.V. gerichte rookgor dijn, dat eigen misdragingen moest mas- '-eoren, kan voor niemand de onverkwikke lijke werkelijkheid verborgen hou den!, zoo besluit de heer v. d. Goes van Naters. pelen wordt er van verschillende zijden op gewezen, dat deze in de huidige omstandig heden behoort te worden uitgebreid. Ten einde dit te bereiken, zal het echter naar het oordeel van vele leden noodig zijn maatregelen te nemen teneinde de. cultuui althans redelijk loonend te doen zijn. Met betrekking tot de veehouderij wordt vooral geinformeerd naar de plannen de rregeering ten aanzien van de verschillende teeltregelingen. Kunnen deze, zoo wordt gevraagd, niet gemist worden, nu gebrek aan veevoeder vanzelf tot beperking van den veestapel zal leiden? Het verleenen van steun aan de kleine boe ren zal, naar men meent, ongetwijfeld noo dig blijven. Verbetering van deze steunre geling achtten verscheidene leden even ur gent als verleden jaar. Zal met de uitge trokken f 2.500.000.zoo vragen zij, kun nen worden volstaan? TEVEEL GROENTEN EN FRUIT? De teeltregeling voor tuinbouwproducten zal naar de overtuiging van vele leden be houden moeten blijven. Een tekort aan groen ten en fruit behoeft in geen geval te worden gevreesd. Door de inkrimping van de export gelegenheid zal integendeel een teveel ont staan. Aangedrongen werd op een radicale her ziening van de steunpolitiek en prijsregelin gen vast te stellen. Verscheidene andere leden, die er voor heen bezwaren tegen hadden te sterk in deze richting te gaan, bevelen een stelsel van mi nimum-prijzen thans mede aan. Zij meenen, dat de tuinbouwsteun voor 1940 kan verval len en dat minimum-prijzen moeten worden vastgesteld, overeenkomende met de produc tiekosten benevens een redelijke belooning voor de tuinders. Hetgeen tegen deze prijzen niet kan worden afgezet, zou kunnen worden geconserveerd. Hiervoor zou wellicht nog een bedrag uit het landbouw-crisisfonds noodig zijn. Bijzondere aandacht werd nog gevraagd voor de groote moeilijkheden in het bloembol- lenbedrijf. Tot dusverre is nog nimmer eenig bedrag aan steun aan dit bedrijf verleend. Zou echter ook nu steun uitblijven, dan moet zoo meenden vele leden, worden gevreesd, dat het tot ondergang gedoemd is. tS Nog geen distributie. Anders dan sommige geruchten doen ver onderstellen, is er, naar de Tel. verneemt, geen sprake van. dat er zeer binnenkort een theedistributie zou worden ingesteld. De voorraden hier te landen en de te ver wachten aanvoer voor de eerstvolgende maanden zijn van dien aard, dat er nog geen aanleiding bestaat om nu reeds een distributieregeiing voor thee in te voeren. Wel is het natuurlijk door de bijzondere in ternationale omstandigheden mogelijk, dat de aflevering aan den kleinhandel hier en daar eens even hapert. Ook blijken er win keliers te zijn, die uit voorzorg een rant soeneering voor hun klanten toepassen. MR. ROST VAN TONNINGEN GEEN STATENLID. De lieer mr. M. M. Rost van Tonningen, die in de vacature, ontstaan door het bedan ken als lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland door den heer Hoey Smith in diens plaats tot lid van dit college be noemd was verklaard, heeft deze benoe ming niet aangenomen. Thans is in deze vacature tot lid der Staten verklaard de heer F. O. Bruyning te 's Gravenhage. Op de heenreis landde de Wiele- waal gisteren te Bandoeng, de Peip kaan te Basra; de Nandoe bereikte op de terugreis Jodhpoer. Die vlieger ging niet Gisteren had zich voor den kantonrecht te Haarlem te verantwoorden de vlieger a heer Geysendorffer, die op 23 Juni avonds te laag zou hebben gevlogen, waaeS door hij het luchtvaartreglement had ovp treden. 6 Een agent van politie van Bloemendag had opgemerkt, dat het vliegtuig t? Arend" laag boven Aerdenhout vloog 2 daarom werd proces-verbaal opgemaakt J De heer Geysendorffer merkte op, dat in het reglement staat, dat minstens op een hoogt! van vierhonderd meter gevlogen moet wor den, doch hij toonde een beschikking vaB" den minister van Waterstaat, dateerend» van 1933, waaruit bleek, dat viermotorige vliegtuigen tot op een hoogte van honderd meter mogen vliegen. Op 23 Juni jl. moest hij een proefvlucht maken om een nieu. wen motor te probeeren en op verzoek van een deskundige had hij beneden het wo], kendek gevlogen. Hij had een hoogte van tweehonderd meter bereikt. De ambtenaar van het O.M. zeide niet on de hoogte te zijn van de beschikking van den minister en hij betreurde het, dat rij niet aan het parket was gezonden. Spr eischte ontslag van rechtsvervolging, waan bij de kantonrechter zich aansloot, HET SCHETSEN VAN KALVEREN BOVEN 140 K.G. AANGIFTE VOOR 1 NOVEMBER, Op 1 November 1939 zullen alle reserve kalveren door de veehouders moeten zijn op. geruimd; slechts mogen leden van door de Ncderlandsche Veehouderijcentrale erkende tuberculosebestrijdingsorganisaties die in het bezit zijn van een toewijzing '39 met het oog op de tuberculinaties nog tot 1 Februari 1940 hoogstens één reservekalf aanhouden. Veehouders, die hun vaarskalver-toewij zing 1939 nog niet of nog niet geheel ver bruikt hebben en daarop een kalf van meer dan 140 kg. willen laten schetsen, dienen dit ten spoedigste, doch in elk geval vóór 1 November a.s. schriftelijk bij de land- bouw-crisisorganisatie in hun provincie aan te vragen. Doen zij dit niet, dan is bij schet sing na 1 November een bedrag van f 50.— verschuldigd. Voor dieren, welke het ge wicht van 250 kg. reeds te boven zijn en welke vóór 1 November a.s ter schetsing opgegeven zijn, geldt nog het tarief van f30.—. Voor de maanden November en December gelden dus de volgende bepalingen: ongeschetste kalveren tot 140 kg. mogen zonder beperking aangehouden worden; kalverei boven 140 kg. doch beneden 25) kg. kunnen nog geschetst worden tegen het normale tarief van f 0.75, indien men nog over een toewijzing 1939 beschikt en vóór 1 November a.s. aangifte doet; kalveren boven 250 kg. kunnen nog ge schetst worden tegen het tarief van f30.— indien men nog over een toewijzing 1939 be schikt en vóór 1 November a.s. aangifte doet; alle kalveren boven 140 kg., waarvoor geen aangifte wordt gedaan vóór 1 Novem ber a.s., kunnen slechts worden geschetst indien men nog over een toewijzing 1939 beschikt en tegen betaling van f50.—.. Den veehouders wordt dprhalve met kleffi aangeraden ten spoedigste schriftelijk aan gifte tot schetsing te doen en ter voorko ming van moeilijkheden, alle overige reser- J vekalveren vóór 1 November a.s. op te rui men. 's-Gravenhage, 25 Oct. 1939. (Adv.) In ons blad van gisteren gaven wij reeds een verslag van het begin der vergadering, welke gisteren in Krasnapolsky te Amster dam is gehouden. Over het technische ge deelte van de veevoederdistributie sprak nog Dr. .T. Grashuis, die zeide, dat direct na afkondiging der mobilisatie de aanvoer uit het buitenland begon te stagneeren, Daarom moest van hoogerhand worden in gegrepen. De getroffen maatregelen bestaan voor namelijk uit het distribueeren van de ver schillende voederartikelen in den vorm van mengvoeders met behulp van een bonnen stelsel, waarbij voer wordt toegewezen naar het aantal dieren. Op deze wijze kunnen de aanwezige voor raden zoo doelmatig mogelijk worden benut Alle mengvoederfabrikanten zijn verplicht de mengvoeders volgens vaste voorschriften te vervaardigen. Spr. is er van overtuigd, dat door deze maatregelen het verwerken van onvolwaar dige grondstoffen in de mengvoeders min der zal zijn dan in den tijd van voor de mo bilisatie, toen de geheele fabrikatie vrij was. In het algemeen zijn de toewijzingen van dien aard, dat een behoorlijke productie \erkregen kan worden, vooral wanneer zoo ïuim mogelijk van de ruwvoeders gebruik wordt gemaakt. Het streven is er op gericht de voeding te stuwen in de richting van zelfvoorziening van het bedrijf door ver bouw van ruwvoeders. In het verleden is dikwijls veel te veel gevoerd. Zij, die dit deden, klagen het meest. Als duidelijk voorbeeld wordt ge noemd het vetmaken van fokdieren, waar bij juist een matige voedingstoestand gunsti ger resultaten oplevert. Mogelijk zal deze ren Van bewijs hiervoor leve- Spr. verdedigt de verschillende nor men en deelt mede, dat half Novem ber een ander systeem van distribu tie voor varkens zal worden inge voerd. Over het pluimvee zei spreker, dat dit een zeer belangrijke tak van on zen landbouw is, die zeker gelijk behandeld moet worden. Hij acht het dan ook niet billijk, dat deze het eerst of het meest beperkt moet wor den. Spreker verzocht vooral voor oogen houden: waar weinig is, kan weinig worden gegeven. Verder is uitvoerig van gedachten gewis seld over een voorstel van het hoofdbestuur tot wijziging der statuten in verband met de behartiging der werkgeversbelangen- Het hoofdbestuur is van opvatting,. dat, hoewel het principieel misschien juister ware om afzonderlijke werkgeversorgani® ties te stichten, in de praktijk niet get»e' ken is, dat dit in de meeste plaatsen va het werkgebied illusoir moet worden K®' acht, juist met het oog op het standpun - dat de confessioneele organisaties in de innemen. De mogelijkheid blijft nu nog D staan, dat de leden van de Hollandse Maatschappij van Landbouw wél een, geversvereeniging oprichten, maar in o geval acht het hoofdbestuur het beter gemakkelijker dezen personen de geleg heid te geven dit te doen op basis van statuten der maatschappij. Enkele afgevaardigden opperden' bez ren tegen de voorgestelde statutenwijzig Zoo werd o.m. opgemerkt, dat de j11 schappij haar karakter niet mag pr'J5 ven. Een werkgeversvereeniging IS _.,ro strijdorganisatie en volgens deze cn t mag de maatschappij dat niet zijn. Namens het hoofdbestuur werd g woord, dat men zich bij de voorges wijziging voor oogen gesteld .heen ,s werkgevers te organiseeren. Nieman verplicht zich hierbij aan te sluiten- werkhemers hebben drie bonden, samen vormen deze organisaties een front. Het is voor de werkgevers .j groote beteekenis om hier een even front tegenover te stellen en dat is op de thans voorgestelde wij-ze moge1 \je Na re- en dupliek werd de voorg j. wijziging met 129 tegen 18 stemmen gekeurd. Zes stemmen waren blanco. I Het hoofdbestuur werd. grcmachti^ I nisterieele goedkeuring aan te vrag

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 10