2 jaar voor dienstweigering MOUTON Akkertje yig£jida Wij breien dancing Slapende wachtslieden en n ongehoorzame vliegtuigmaker Mr. Buiskool en de fiscaal zijn het eens en oneens Heden Non-stop Cabaretavond Kou gevat Eerste Marine-concert Alle menschen zijn leugenaars** Donderdag 26 October 1939 Tweede Blad Onder water en in de olie Hedenavond: Ontevredenheid onder de veehouders Speldjesdag voor de drankbestrijding Lijk in zee gevonden De rampen der „Van Ewijck" en „Van Gelder" Neem 'n Filmavond „Dirks- Admiraal Burgerstee Stand van Den Helder Zeekrijgsraad Willemsoord Geslapen op wacht. Niet minder dan zes zaken vulden gisteren tle rol van den Zeekrijgsraad, zes zaken, waarbij er enkele waren van ernstig kaliber. De eerste delinkwent, die terecht stond was de matroos 1ste kl. P. E. Dienende aan boord van H. Ms. „Hertog Hendrik" was hij in den nacht van 7 op 8 September j.1., be- jioorende tot het wachtsvolk, ingeslapen. De pian was seiner en vertelde aan den Presi dent, dat hij van de veronderstelling was uit gedaan, dat hij in die functie niet de ver- pl hting had wakker te blijven. Als getuige treedt op de luitenant ter zee 2e kl. H. M. v. d. Wall Bake, die zegt, dat verdachte wel degelijk geweten moet hebben, dat hij niet Slapen mocht op zij.i wacht. De Fiscaal, de officier van administratie der 1ste kl. Mr. D. B. A. Franken, acht het verhaal van E. onaannemelijk en kan geen geloof hechten aan de door hem gegeven voorstelling van zaken. Hem is wel degelijk verteld, dat het verboden was te gaan slapen, jets wat verschillende getuigen bevestigen. De Fiscaal eischt een gevangenisstraf van 3 weken. Uitspraak conform. Fiscaal en verdediger zijn het eens. Daarna verschijnt de zeemilicien stoker 2e kl. F. M., die in de maand Augustus van dit jaar een jekker in de wacht gesleept heeft, toebehoorende aan een collega. Deze zaak neemt niet veel' tijd m beslag, aangezien de' man, na eerst wat om de diefstal heenge- draaid te hebben, deze hans voor den Krijgsraad bekent. De Fiscaal wijst op het gunstige reclas- seeringsrapport, dat opgemaakt is en eischt 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van 1 jaar. Als verdediger hooren wij Mr. Dr. J. A. E. Buiskool uit Schagen, die zich uiteraard vol komen kan aansluiten aan het requisitoir van den Fiscaal, volgens zijn zeggen" een zeldzaamheid in deze zaal", Hetgeen ook in derdaad het geval is. Uitspraak: Conform. Dienstweigeraar voor de balie. De zaak van de meeste importantie was ongetwijfeld die, waarbij de zeemili cien kustwachter 3e kl. Th. S. verscheen, terecht staande wegens dienstweigering. Deze zaak nam geruimen tijd in beslag en zoowel van de zijde van den Fiscaal als die van den verdediger, Mr. H. W. L. Vrind uit Amsterdam, werd de zaak van vrijwel alle kanten belicht. S., die in burger voor de balie verscheen was in September opgeroepen voor den dienst, evenals dat het geval was met tien duizenden andere Nederlandsche jongens. Aan dezen oproep heetf hij geen gevolg ge volg gegeven. Ondanks het feit, dat hij zijn gewonen diensttijd normaal uitgediend had, besloot hij thans een andere houding aan te nemen. Gedurende geruimen tijd had hij met de problemen in z'n hoofd rondgeloopen en tenslotte het besluit genomen dienst te wei geren. Hij kon het niet met z'n innerlijke overtuiging in overeenstemming brengen, mede te werken „aan een organisatie die menschen doodt eh op vernietiging uit is." Door de militaire politie naar den com mandant van de Marine-kazerne te Amster dam, overste Hetterschij, gebracht, nam hij volgens de stukken daar een weinig militaire Steunt het Marine Rampen Fonds. Hedenavond vindt de aangekondigde non stop cabaret-uitvoering van den Bloe- mendaalschen Kunstkring ten bate van het Marine Rampen Fonds in Casino plaats. Het komt ons voor, dat reeds genoeg zaam de aandacht gevestigd werd op het bijzondere van deze uitvoering, die on getwijfeld een groot publiek ten zeerste zal kunnen boeien. Het programma is zeer afwisselend. Artisten van tal van branches zal men kunnen zien en beluisteren. Maud Kool voert dansen uit, Herman Nieland geeft pianomuziek, Hélène Ludolph, so praan, en Luc Louman, bariton, zingen soli en duetten, de filmacteur Adriaan van Hees declameert, de Bloemendaalsche Kunstkring voert een Montmartre-scène op, de chansonnière Edith Klaverweyden zingt Duitsche en Engelsche liedjes, er wordt een Balineesche dans uitgevoerd, en dat alles wordt in non stop tempo voor het voetlicht gebracht. Er zy de aandacht op gevestigd, dat de kaarten hedenmiddag van 35 uur aan Casino te verkrijgen zijn, op welk tijdstip men eveneens de plaatsen kan bespreken. Voorts hedenavond kaarten aan de zaal. Tot 6 uur hedenavond tevens aan het Bureau van Drukkerij De Boer. De prijzen zijn bekend: 40 cent, 60 cent en 1.Plaatsbespreken 5 cent, houding aan. Hij kruiste de handen over de borst en zei, dat hij weigerde in dienst te gaan. Daarom is hij naar het provoosthuis te Willemsoord gebracht. Zij nog vermeld, dat de jongeman zijn betrekking als assistent bedrijfsleider bij Blikman Sartorius door een en ander kwijtgeraakt is. Volgens zijn verklaringen betreft het hier geen gods dienstige bezwaren. Hij deed het slechts uit algemeen menschelijke motieven. De Fiscaal wijst er op, dat, wie nu eenmaal profiteert van de lusten der maatschappij, zich ook de lasten getroos ten moet. De weermacht dient er niet voor „te dooden en te vernietigen". Zij heeft een andere, een hoogere taak en wel het beschermen van recht en vrij heid, het beschermen van altaars en haardsteden. De verdediging dus van de hoogste goederen, die 't volk heeft. Na met grooten ernst de zaak beschouwd te hebben, vordert hy een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden met aftrek van het voorarrest sedert 24 Augustus, en ontzegging om weder by de gewapen de macht te dienen. De verdediger merkt op, dat de conduite staat van den jongeman goed is en dat het hier geen plotselinge uitbarsting van jeug dige onbezonnenheid betreft. Hij zou gaarne zien, dat hier een lichtere straf gegeven werd. Nogmaals komt dan Mr. Franken aan het woord, die zegt, dat het hier een conflict be treft tusschen gevoel en verstand. Ging men echter mee met de zienswijze van verd., dan zou men spoedig tot de anarchie vervallen. De weermacht dient ook tot verdediging van alle grondrechten en vrijheden en juist in deze tijden verricht deze weermacht een wel zeer verantwoordelijke taak. De geeischte straf van 2 jaar wordt door spr. niet met wraak in het hart gegeven. Integendeel. Doch in het belang van den Staat dient de rechts orde beschermd te worden en hiervoor is een maatregel van algemeene preventie noodig. Na repliek van den verdediger merkt verd. nog op, dat hij niet heeft willen zijn een martelaar of een demonstrant. Uitspraak: 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van het preventief, ontslag uit den dienst en ontzegging om weder bij de gewapende macht te dienen. Z'n korporaal een klap gegeven. De zeemilicien-vliegtuigmaker B. v. Z. staat terecht terzake opzettelijke ongehoor zaamheid en feitelijke insubordinatie. Op 1 September had hij, dienen op vliegkamp De Kooij, aan een korporaal-kok geweigerd zijn stamboeknummer te toonen, nadat hij zich onbehoorlijk gedragen had. Daarna had hij genoemden korporaal een klap in het gezicht gegeven. Verd. zegt, dat de korporaal verre van tactisch opgetreden is. Deze zou hem uit gevloekt hebben en was zelf zeer onbehoor lijk. Daardoor wond hij zich ernstig op. De Fiscaal noemt het optreden van v. Z. onhebbelijk. De man is ver over de schreef gegaan, ook al was misschien de korporaal een beetje heetgebakerd. Hij vraagt 5 maan den gevangensstraf. De verdediger, Mr. Dr. Buiskool, uit Scha gen, zegt hevig geschrokken te zijn van zulk een zware eisch. Z.i. heeft de Fiscaal te wei nig aandacht geschonken aan de houding van den korporaal, die allesbehalve tactisch opgetreden is. Natuurlijk heeft verd. gefau- deerd, maar er zijn zeer zeker hier verschil lende verzachtende omstandigheden aan te wijzen. De conduite van zijn cliënt zijn goed, hij is een zeer gewillig mensch, maar was door het sarren uit het veld geslagen. Gaarne zou pleiter zien, dat in dit geval een aanmerkelijk lichtere straf gegeven kon wor den: Uitspraak: 2 maanden gevangenisstraf. Het verboden uitje. De marinier 3e kl. A. F., diende aan Hoek van Holland. Hij was op 3 September inge deeld bij het wachtsvolk van een aantal mi trailleuropstellingen en bleek de onvoorzich tigheid begaan te hebben te zijn ingedut. Ver dachte zelf bekent eerlijk, dat er voor deze inslaperij geen enkel motief geweest is. Het zal hem echter nooit meer gebeuren. De Fiscaal constateert een gebrek aan plichtsbetrachting en vordert 3 weken gevan genisstraf. Uitspraak:: conform. Langer dan 24 uur gepassagierd. De laatste verdachte, die op het matje ver schijnt is de zeemilicien 3e kl. W. F. K., te rechtstaande wegens opzettelijke ongeoor loofde afwezigheid. Hij diende bij het morine depot in Rotterdam en was langer dan 24 uur weg gebleven van het passagieren. Of zooals de Fiscaal dat niet onaardig opmerkte: hij was onder water en in de olie, welke laatste toevoeging wijst op het feit, dat verd., na een paar oude vrienden ontmoet te hebben, diverse glazen alcoholica naar binnenwerkte met alle gevolgen vandien. De Fiscaal vordert 1 maand gevangenis straf met aftrek van 11 dagen. Het breien wordt weer uitgebreid We zijn nog lang niet uitgebreid, We gaan het zelfs weer leeren, De brei-kunst is in eer hersteld, Omdat de weermacht in het veld Dit warm weet te waardeeren! Soms gaan we „averechts" te werk, Maar dat maakt onzen arbeid sterk, En zijn we wat vergeten, Dan zoeken w'onder stil applaus, Om 't juiste naadje van de kous Opnieuw precies te weten! Heel even was het werk van streek, Viel er in 't algemeen een steekt Daar liep het praatje binnen: Er wordt niet meer gebivakkeerd, Ons leger staat de muts verkeerd, We moeten ons bezinnen! Maar Neerlands vrouwen, kloek en frisch Ze schreven weer geschiedenis, Dat bleek aan alle kanten! Er werd gevraagd en onderzocht, Nu maakt de muts een zegetocht, We weten weer van „wanten"! En duizenden van pennen gaan Hun eindelooze wollen baan, Met tikkend fijne topjes. Men breit een blok, een vlugge ruit, En heel vaak klinkt een blij geluid: ,Jfu ben ik in mijn nopjes!" Welaan, zet nooit uw arbeid stop, Gij, vrouwen, brei en zet maar op, 't Zij sokken, mutsen, truien! Schenk ons de polsmof uit uw hand, Daaronder klopt in grootsch verband Zoo warm de pols van 't vaderland, Bij d'allerergste buien!! October 1939. KROES. (Nadruk verboden). KANAALWEG 153-154 Over de houding van de melkslyters. Men schrijft ons: Bij de laatste melkprijs verhooging van 2 cent is door den melkhandel, ondanks protest van bestuur der veehouders, besloten hiervan slechts 1V2 cent aan de veehouders toe te kennen. Volgens de huidige zuivelprijzen, is de prijs die de consumptiemelkers nu ontvangen, niet in overeenstemming met de zuivelwaarde, doordat deze ongeveer 1 cent per liter daar beneden ligt. Leveranciers van melkinrichtingen ontvan gen zelfs minder dan de door de regeering gesanctionneerde prijs. Van voldoende bekend heid kan het zijn, dat bij de veehouders reeds lang een groote finantieele achterstand is ont staan, doordat reeds jaren zelfs de productie kosten niet konden worden bedongen. Dat ook de voedermiddelen thans tot be perkte hoeveelheid beschikbaar zijn, is oor zaak van minder melkgift. Daarbij worden ook door de verhooging van de fouragepryzen de productiekosten sterk verhoogd. Dit alles in oogenschouw genomen is het zeer begrijpelijk, dat de consumptie-melkers voor Den Helder zeer ontevreden zijn over het besluit van den melkhandel, de volle verhoo ging van 2 cent niet aan de veehouders uit te betalen. Dit laatste zou toch zeer gerecht vaardigd zijn. Op Vrijdag 27 Oct. 1939 zal een algemeene vergadering van veehouders gehouden worden ter bespreking van bovenstaande quaestie. Men schrijft ons: Zaterdag zullen de drankbestrijders een openbare collecte houden, waarvan de baten ten goede komen aan de organisaties, aangesloten bij het Centraal Comité voor Drankbestrijding „Helder". Misschien zullen velen vragen of er momenteel geen belangrijker zaken de aan dacht vragen dan de bestrijding van het alco holisme. Ongetwijfeld beleven wij ernstige tijden, maar dat neemt niet weg, dat de z.g „gewone zaken", die voor alle tijden gelden, en waaronder ook de drankbestrijding mag wor den gerekend, steeds doorgang moeten heb ben. Bovendien zijn de verkeersongevallen, waaraan de drank schuldig is, oorzaak, dat het vraagstuk van de drankbestrijding onze be langstelling gaande houdt. Teneinde de organi saties, die zich op dit terrein bewegen, en uit alle schakeeringen onzer samenleving bestaan, in staat te stellen het werk voort te zetten, vragen wij het publiek een klein offertje voor dit doel te willen geven. Hen, die hieraan hunne medewerking wenschen te verleenen, verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende adver tentie. Woensdagmiddag is alhier binnengebracht door H. Ms. „Willem van der Zaan" het stof felijk overschot van een in zee drijvend ge vonden manspersoon. Het lijk is naar het Marine-Hospitaal overgebracht. De leeftijd van den man wordt geschat op circa 40 k 50 jaar. Het moet een zwaarge bouwd persoon geweest zijn, eenigszins kaal hoofdig, met op de kruin donkerblond haar. Hij was gekleed in blauwe trui, met daarover een grijze trui en vervolgens een trico hemd. Voorts droeg de man een rood-bruine onder broek en een goud-bruine bovenbroek met klep. Daarboven droeg hij nog een soort olie broek. Voorts een paar grijze sokken. De lengte bedraagt 1.80 meter. Vermoedelijk heeft men te doen met een verdronken vis- scherman. Het lijk was in verregaanden staat van ontbinding. Uit het fonds Ida Maria de Raath, in beheer bij het bestuur van de Zuid-Hollandsche Maat schappij tot Redding van Schipbreukelingen te Rotterdam, is een bedrag van 2685.beschik baar gesteld voor de nagelaten weduwen en weezen van hen, die omkwamen bij de rampen overkomen aan H.Ms. „Van Ewijck" en H.Ms. „Van Gelder". Door bemiddeling van het Marinerampen fonds zal dit bedrag aan de rechthebbenden worden uitgekeerd. Gisteravond ging voor een vrij aardig bezette Casino-zaal het eerste concert van het Sym- phonie-orkest van het Stafmuziekcorps der Koninklijke Marine, dat o.a. werd bijgewoond door den Commandant der Marine. Na de gebruikelijke opening met het „Wil helmus", haalde de heer Leistikow blijkbaar een grapje met ons uit. Hoe is het anders te verklaren, dat hij zijn concert begon met Men- delssohns „Heimkehr aus dér Fremde", natuur lijk bedoeld als vreugdeuiting over zijn terug keer op het Casino-tooneel na zes maanden af wezigheid. Welnu, als het zóó bedoeld was, dan is het hem uitstekend gelukt zijn blijdschap te demonstreeren. Een frissche, sprankelende ouverture werd ons voorgezet en het contact met de zaal was er. Ingetogener was de daarop volgende sym- phonie van Beethoven, een werk dat niet tot de „negen" symphonieën van dien componist wordt gerekend. Er bestaat zelfs eenige twijfel of het werk wel van Beethoven is! Vast staat, dat deze symphonie niet met het groote for maat der bekende negen is te vergelijken. Hoogstens met „de eerste". Niettemin is het werk het aanhooren ten volle waard. Na het frissche en levendige Allegro volgt een zange rig Adagio, dat den strijkers ongetwijfeld naar den zin was, getuige de mooie en gave vertol king. Natuurlijk ontbrak in deze symphonie het Menuetto niet, overeenkomstig de voor schriften uit dien tijd. In gedachten ziet men onze voorouders in hun statige kleedij hun gracieuse bewegingen uitvoeren. Het was een goede gedachte van den dirigent om hun, die Beethoven moeilijk kunnen ver teren, na de pauze iets anders aan te bieden. Wij verhuisden n.1. naar Italië, waar Rossini zijn ouverture „Die diebische Elster" ten beste gaf; een zeer bekend werk, maar nog altijd graag gehoord. De afwisseling in kleur en klankrijkdom zal hier niet vreemd aan zijn. In het bijzonder hier een woord van lof voor de blazers. Het volgende werk, n.1. de „kinder spelen" van Bizet sloot hierop goed aan. Zooals men weet, heeft Bizet met deze compositie de bedoeling gehad verschillende handelingen van kinderen muzikaal te illustreeren. Een kinder optocht (u ziet ze met papieren steek en sabel!), de kleine meid die haar pop in slaap wiegt, gesprek tusschen „vader en moeder" enz. De kinderen uit Bizet's tijd waren vermoedelijk erg zoet, want ruzie komt in deze suite niet voor! Na dit kinderlijk gedoe togen we naar de Hongaarsche puszta, want de Slavische rhap- sodie die nu volgde, gaf ons het lief en leed der Slavische bevolking te hooren. Afwisselend diep weemoedig en uitgelaten opwindend. Juist door het steeds wisselend karakter dezer mu ziek is ze in hooge mate boeiend. Geen won der dan ook, dat vele componisten hieraan hun talent hebben gewijd. Een warm applaus van het publiek bewees hoe dit nummer van het programma gewaardeerd werd. In nog sterker mate was dit het geval met het laatste, een fantasie over „la Bohème" van Puccini. Be kend, zult u zeggen. Inderdaad, maar altijd weer boeiend. De vertolking was uitstekend, het orkest had merkbaar liefde voor deze melo- dieuse Italiaansche muziek. Wjj merkten, vooral op het balcon, ver schillende militairen op, die noodgedwon gen, Den Helder als tijdelyke woonplaats hebben. We hopen, dat de kennismaking met „onze" Stafmuziek naar genoegen is ge weest. Wie weet of we niet op een beetje propaganda mogen rekenen met het oog op het volgende concert, dat 22 Nov. plaats vindt. Onvermoeid gaat de „Commissie Tuindorp voor Ontwikkeling en Ontspaninng voor de bezetting van het fort „Dirksz-Admiraal" voort, onze jongens op aangename wijze bezig te houden. Dinsdagavond werd de bezetting een filmavond aangeboden, de m onze Marine kringen bekende heer A. Angenent, was hier voor door de Commissie aangezocht en ge noemde heer kwam met een programma, dat klonk als een klok. De cantine was om 7 uur tot den nok toe gevuld, de band, „Sergeant Jack and his sol- diers", zorgde voor de entre-acte en was wederom buitengewoon goed op dreef, zoodat er direct bij de jongens een goede stemming in zat. Er was een prettige vrijmoedige sfeer, die teekenend is voor de goede militaire ver houding, die hier heerscht, tusschen den Commandant, den Kapitein v. d. Maesen en zijn mannen. Het programma werd geopend met een „Journaal", daarna volgden verschillende films, betrekking hebbende op de Koninklijke Nederlandsche Marine. Het voortdurende applaus bewees, dat deze films zeer in den smaak vielen bij de „landrotten". Enkele dezer films werden mondeling toegelicht door den heer Angenent ter verduidelijking van technische bijzonderheden, waardoor ieder een juiste kijk kreeg op het leven van „Jan maat". Een vroolijke teekenfilm besloot dit uitge breide programma. In de pauze werden een taart en twee doozen sigaren verloot, deze waren beschik baar gesteld door den heer Z. De opbrengst van deze verloting is bestemd om voor "de „band", nieuwe muzieknummers aan te schaffen. Na afloop bedankte de voorzitter der Com missie, de heer Coelers, den heer Angenent voor dezen avond, de voorzitter hoopte dezen winter nogmaals een beroep te mogen doen pp de bereidwililgheid van den heer Angenent. Tot slot nam de Kapitein v. d. Maesen het woord, bedankte eveneens voor het gepres teerde en met een driewerf hoera voor den heer Angenent en de Commissie, werd daarna de strozak opgezocht. Het diplomatieke spel, ook daarin be staande, dat de groote en minder groote goden in de oorlogvoerende landen, voor het gehoor van de wereld hun pleidooien houden, waarin zij trachten hun onschuld te bewyzen, wordt voortgezet. Als het niet zoo tragisch was, zou men zich ermee kunnen vermaken op welke wyze de „groote heeren", waar men dan toch als „gewoon mensch" zoo tegen opziet, de situaties in het wereldgebeuren ver draaien, om zichzelf van iedere schuld vrij te pleiten. Als het niet zoo tragisch was, zoo zeiden we, zou men er om kunnen lachen. Nu is het bedroevend, dat men zoo met de waarheid spot, dat men den moed heeft in strijd met de histo rische feiten, de schuld op den ander te schuiven. Als Engeland en Duitschland voor een, bo ven de partijen staande, commissie zouden worden gesteld, ter beoordeeling van alle his torische feiten, dan zou ongetwijfeld het schul dig over beide partijen worden uitgesproken. Dan zou er in de houding van Engeland, in den onwil om een scheeven toestand recht te zetten, een veroordeeling liggen. Dan zou men kunnen aantoonen, dat veel leed, veel misver stand, het gevolg is geweest van vrees voor het opstaan van een overwonnen vijand. En als men de geschiedenis van de laatste jaren nagaat, dan ziet men telkens weer, dat het Derde Rijk, in strijd met onderteekende ver dragen zichzelf recht verschaft, dat het ver dragen aan flarden scheurt en zijn gegeven woord als waardeloos beschouwt. Dan wordt de wereld geschokt door de onwaarachtigheid van de leiders der volken. Dan ziet men ge pleegd onrecht tegenover volken, die recht hebben op eigen zelfstandig bestaan, dan ziet men het zwaard van den oorlog zwaaien over duizenden, die onschuldig zijn aan verdragen, die niet juist waren, aan afspraken, die men niet is nagekomen. Het hangt er maar vanaf van welken kant men de dingen ziet. Het is soms zoo uiterst moeilijk om deze dingen rustig en objectief te beoordeelen, omdat wy zoo geneigd zijn de gebeurtenissen in het licht van dezen tijd te bezien en niet terug te grijpen naar gemaakte fouten in het ver leden, die veel van het heden doen be grijpen, zij het dan ook niet verontschul digen. Een merkwaardig feit is, misschien is het psychologisch niet zoo eigenaardig, dat zoo wel Engeland als Duitschland, wat achter ligt, graag vergeten, voor zoover het niet in hun kraam te pas komt. Engeland spreekt niet meer over het verdrag van Versailles, over de lasten, die men jarenlang op het Duitsche volk heeft doen drukken en Duitschland ver geet de geschiedenis van de laatste jaren liefst en legt de schuld van dezen waanzinnigen oor log geheel op de schouders van Engeland. Men vergeet het liefst, dat de Septemberdagen van het vorige jaar, de beslissende wending zijn geweest voor het gebeuren van heden. Dat er nimmer een oorlogsverklaring van Enge land zou zijn gekomen, als Duitschland niet, in strijd met beloften en afspraken, Tsjecho- Slowakije had genomen en Polen neerga- slagen. En nu staan wy, als neutrale en objec tieve beoordeelaars, deze mishandeling van de waarheid, deze verloochening van de historische feiten aan te zien en ons respect voor de machtigen van deze we reld daalt tot nul komma nul. We voelen de Bijbelsche waarheid in deze dagen wel heel scherp en juist: „Alle menschen zyn leugenaars, er is er niet één die goed doet". Het is geen vriendelijk beeld, dat daarmee van den mensch gegeven wordt, maar het is wel waarachtig waar. BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: „De Leugen van Nina Petrovna". Tivoh-Theater, Spoorstraat, acht uur: „Peter de Groote" en „Revolvervuur". Witte-Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Blokkade" en „Waar het Westen begint" Heden: Casino. Kunst- en Cabaretavond door Bloe mendaalsche Kunstkring ten bate van het Rampenfonds. Zaterdag 28 October. Casino. Willy Derby en Bob Scholten. Bal na. Dansinstituut „Mouton", Kanaalweg. Leer- lingen-soirée. Zondag 29 October. Casino. Willy Derby en Bob Scholten Bal na. Café „De Pool". Kegelconcours. van 25 October 1939. BEVALLEN: J. E. C. Hermans Kloof, d. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder Max. temp. lucht: Wind: richting: Licht op: 751.7 8.2 stil 5.14

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5