De Brabantsche Brief Het voetbalmenu van K.ïl.U.K voor morgen ÏÏ.Ü.U.ï}., In ons d i s t r i c t £),e ee^&ée klaööeAö Seinhuiswachfer vrijgesproken Ulvenhout, 2 November 1939. Amlco, 'n Paar meters uit den hoek omtrent zoo ruimschoots in den atelier, daar staat den Vic z'n royale teekentafel, 'n dink zoo groot als 'n biljart wel. In den midden ligt altij 'n vierkante plank, waaronder twee schuinsche klampen, 't eigenlijke teeken bord begrijp ik wel. Deus bord ligt als 'n rustig eiland temidden van 'nen rommel, waarin gin rnensch den weg kent dan alleen den Vic. Als ik beweer, dat in 't vierkant-langs-de-teekenplank duizend potlooden, penseelen en vrimdsoortige pennen rondslingeren, dan is deus schatting aan den lagen kant, dunkt me. Bordekes verf, assie- bakken kannekes en pullen, brieven, sigaren, tabakskrumels, passerdoosinstrumenten, drie hoeken, messen, eendenvlerken, buskool, uit geknepen tuben, 'nen stijfselpot, verflappen, schetspampier, Amerikaansche kranten, pij pen, 'nen grooten boerenklomp vol onmeuge- lijk gerei, 'n koperen lucifersdoos, 'n thee- blaaike waarop aangedroogd servies mee afgebrande lucifers, 'nen dot assie en 'n inkt- slang 'nen hamer en schroevendraaiers, 'nen hamer en schroevendraaiers, 'Nen prach- tig-gebonden boek mee 'nen koffiekring op den gouwe kaft, 'n nikkelen schèèr en boven alles uit 'n prachtig staande lamp, da s zoo rauw opgesomd den inventaris op die tafel zoo-groot-als 'n-biljart, 'n volledige uit dragerij op vier pooten. Maar doarmee is van die tafel nog maar de helft verteld. Want teugen de pooten leu nen grootere en kleinere portefeuilles, dik van paperassen daarin opgeborgen. Aangedroogde paletten, soms vastgedroogd aan die porte feuilles, staan daar weer teugenaan leege lijsten, schilderij-ramen staan in bussels tus- echen de tafel en den wand waar ge, aan dieën kant, nie passeeren kunt. En óp die bussels liggen weer 'nen hoed, 'nen schilder stok, 'n waterverf-teekening (veurstudie) om te stelen-zoo-sappig, 'nen teekenhaak die blinkt van ouwerdom en 'nen kunstig geweven sjaal, die zwaar is van den bontsten borduursel. Vallen strepen zon deur 't bosch naar bin nen, wemelt over die tafel 't zon- en schaduw- spul, dan vermenigvuldigt den rommel zoo druk, dat alleen 'nen toovenèèr als den Vic blindelings den weg kan weten op die ver bijsterde werktafel. Uren heb ik teugenover 'm gezeten aan diën roezemoes. Uren. Al pratende, al zwijgende. Al rookende, al peinzende. In stiekeme ver wondering. Verwondering als dieën scherpen witkop mee zoo'n onverwachte jonge, zekere bewegingen daar fluitend, sissend, neuriënd, pratend, zwijgend zijn gereedschappen han- teere en op 't teekenbord 'n kleurige studie openbloeide, zoo schoon, da'k soms mijnen asem inhield. En nooit, nóóit grepen die zekere, lenige handen mis in den gereedschapswilder nis op die onbegrijpelijke werktafel. Zonder op zien, d oogen vast aan 't werkstuk, greep ie naar de verven, naar de penseelen, naar schotteltjes, verftodden. Zonder op zien spoel- de-n-ie de penseelen in de waterkom, drukte 't haar droog tusschen vinger en duim, stipte, veegde, borstelde, streepte over 't kledder natte pampier, waarop de verven stroomden, vloeiden, droogden en ten leste 'n prent vurm den, die deurschijnend leek als gebrandglas. Ik had 't dan zien maken! Uit 't onooge- lijke, verwrongen theelood de verflangeskes zien spuilen! De handen bezig gezien, die de simpele hulpmiddels gebruikten en toch... als 't nuchter stuk pampier was omgetooverd tot 'n kunstwerk dat gebakken scheen in eier- schaal-porcelein, dan nouja, dan zat den Vic soms al vijf minuten teugen me te praten vóór ik daar erg in had. Ge wit, ik hoop ten- FEUILLETON Naar't Engelsch van A. W. Marchmont i8. „Ik heb u al geantwoord", klonk het uit de hoogte. „Ik ben niet gewoon op een derge lijke wijze ondervraagd te worden en evenmin verantwoordelijk voor de excentriciteiten van miss Merrion". „Nu, we zullen afwachten", was Toms be scheid. „Excuseert u mij, mrs. Markham. Dessie zegt in haar telegram dat ze naar mijn kamers geschreven heeft. Ik ga er dadelijk heen om te zien of haar brief er al is. Ik ben niet gerust en zal deze zaak grondig onder zoeken". En met een handdruk aan mrs. Markham en een stijve buiging voor de Montalt vertrok hij. HOOFDSTUK XIII Een beslissend onderhoud. Dessie wist niet of de zusters in de zieken verpleging zelf woonden; ze had immers in langen tijd geen contact meer met Daphne gehad. Toen ze in Middlebridge aankwam, was ze eerst van plan naar het ziekenhuis te wandelen en daar te vragen of ze haar zuster kon spreken. Maar opeens bedacht ze dat ze beter eerst een briefje kon schrijven om haar bezoek aan te kondigen. Een plotselinge ont moeting kon, als een derde er getuige van was, de meest ongewenschte gevolgen hebben. Ze keerde daarom op haar schreden terug, schreef in het postkantoor een kort briefje en vroeg Daphne wanneer en waar ze elkaar konden ontmoeten. De brenger van den brief kon haar antwoord mee terug nemen. Een jongen bracht het briefje en Dessie minste dat ge 't onderhand goed wit: ik ben mee hart en ziel baer. Maar op zulke oogen- blikken was ik bekanst jaloersch op den Vic zijn wonderbare scheppingsgaven en kolos sale vakmanschap. Zoo leerde- n-ik die tafel anders bezien dan als 'nen artistieken mest hoop. 't Is de plek van den „Alchimistvan den man die goud toovert uit onedele metalen. Die tafel Ge zult misschien denken: 'k zou wel 'ns iets willen hooren van den Vic eigens! Hoe ie z'n zware kruis sleept, zijnen diepen rouw rdaagt Amico, ik begrijp. Maar die tafel is dan Vic. Zekers 'n groot deel daar van. Lijk ie gouwen weerden schept uit niks, daar aan die romme lige reuzentafel, zoo strooit ie rond koste lijkste gaven, geput uit 'n klein menschenhart, dat niettemin nooit is uitgeput! Deuzen mensch zien werken, dat mokt oe beter, dat mokt oe gelukkig, want ge ziet 'nen Knecht van God aan den arbeid. Deuzen mensch hooren praten, daaruit put ge moed, kracht, ge...lóóf! Geloof in mensche- lijke goedheid, waaraan ge te gemakkelijk twijfelt teugenwoordig! Deuzen mensch zien handelen, dat smeert raderkes in oew zielement die roestig stillag gen! Deuzen mensch zien... lijden, 't brikt oewen verkeerden trots kapot en 't leert oe beter bidden! 't Ouwe mevrouwke, ja, zoo noem ik wij len mevrouw Zonneveld altij, al was 't mensch- ke in jaren dan ook nie zoo stokoud. Maar 't moeilijke, uitzichtlooze leven, daar in 't verre Amerika, wijd weg van heur Hanneke, wijdweg van den Vic, „Victor" lijk ze 'm trillingske van trots in de zachte stem, noem de, wijdweg, onbereikbaar wijd van alles dat tóch vastzit aan den mensch z'n hart, 't Mevrouwke, tot stikkens gesmoord onder schandelijk bedrog, tot wurgens zeer gedaan onder strengelend zelfverwijt, tot berstens gekropt van diep verlangen, 't ouwe Me vrouwke had vijftig jaren geleefd in 'n ver vloekte hel. En hellejaren tellen eeuwighedens. Daarom: ,,'t Ouwe Mevoruwke". Ze was ennigte dagen begraven, als ik 't boschhuis weer 's opzocht. En daar zag ik waren- dig den Vic zitten aan zijn ateliertafel, als ik zijnen erf op kwam. Gebogen over 't teeken bord, maar als ik 't goed zag: totaal bewe gingloos. Mijn eerste srankje goeie hoop was meteen verdord. Neeë, hij was niet aan den arbeid, lijk ik efkens plazierig docht. Plazierig docht, ja, want menschen als den Vic kunnen alleen bij arbeid leven. Neem den kunsteneer zijnen arbeid af en ge snijdt 'm daarmee van zijnen wortel. Den geest, 't ziele ment vloeit weg uit de snij wond, 't lichaam verkwijnt uit 't afgesnejen gewas. Neeë, hij zat stil, beeldstil, de armen gestrekt vóór 'm, nou ik 't goed zag, over de teekenplank; de oogen vast op 'n plek tusschen de twee slappe vuisten; den kop ge bogen lijk den kelk van 'n afgesnejen blom. 'k Wist nie goed wa'k doen zou. Bruin herfst blad lag dicht gespreid om den huis; tot op de raamkoezijnen lag 't geblaart zachtkens te huiveren op den killen boschbodem. 'k Gong langs „voor". Hanneke dee open. 'k Zag veur 't eerst, bij de slapen 'nen witten golf in heur haar. Wasbleek, de oogen leeg, maar stil en rustig als 'n nonneke stond ze daar in 't donker deurgat en 't was mij moei lijker dan haar, om mijn stem baas te blijven, 'n Manestraal kost nie sereener, rustiger en koeler zijn, dan deus warmhartige kadeeke, dat leeggebloeid scheen als 'n uitgevallen roos. Zwijgend gong ik binnen in deus sterfhuis, waarin alles hol en leeg klonk. „Hanneke, ik loop 'ns efkens aan... eh... ja... efkens, ziede. Kom 'k... gelegen?" „Je moet dikwijls komen, Dré; Vader..." Toen boog ze 't droeve nonnekopke en tranen drupten neer, zachtekens, lijk uitvallende blomblaaikes. ,,'k Heb 'm zien zitten, Hanneke..." Ze knikte. Hief 't kopke op en zee: „zoo zit hij daar... al... drie dagen. Heesch schuurde 't donker stemmeke deur de gezwollen keel. Angstig in haar diepe leed, keek ze me smeekend in d'oogen. Zoo «wegen we even. In d'huuskamer gloorde den hèèrd rossig deur den duister, 'n Teer schemerlichtje we melde 'nen lichtkrans in den leunstoel van 't Ouwe Mevrouwke. Op den zitting lagen blommen. Efkens, verstolen, zag Ik daar naar. Maar Hanneke had 't al gemorken en snikkend zee ze: „Vader gaat eiken morgen bloemen halen. De ééne helft gaat ie spreiden over Moeder's graf, de andere helft legt ie op haar... stoel..., hier... bij den... haard." Ik zweeg. Keek naar de blommen, die daar waren in de plek van 't ouwe Mevrouwke. Dan vertelde Hanneke wijers: „de bloemen, die 'n nacht op 't graf gelegen hebben... brengt... Vader... mee. Die zet ie... in 'n vaas... op zijn... werktafel. Ik moet ze iederen morgen, terwijl hij uit is, weghalen, waf»:... want Va der kan die ouwe bloemen, die 'n heelen nacht zoo dicht bij... bij Moeder waren, niet weg doen.' „Hij mot veul van z'n Lieneke gehouwen hebben, Hanneke...!" Hanneke knikte, schokkend mee de schou- werkes. Dan, mee den schim van 'n zonneke over haar trieste kopke: „dén Vic..., Dré; je kent Vader!" Ze zee 't mee stillen trots. En 't wierd me even te machtig. „Hanneke, ik kèn 'm. En da's 'nen machtigen troost veur oe, meske: ge hebt veul verloren, maar God zij dank, ge hebt zoo veul overgehouwen!" Toen streelde zjj den leegen leunstoel en 't viel me op: de plek waar 't teere kopke van 't ouwe Mevrouwke altij gerust had. „Zou ik... zou 'k wel naar 'm toegaan..., nou... „Dré, och toe, probeer tot 'm door te drin gen. Lukt 't niet, kom morgen terug." Ze drukte m'nen arm, wilde mij den atelier wel indóuwen Ge verstaat zekers, amico: 't is nie gelukt! Gezeten voor z'n enorme werktafel, gesierd nou mee 'nen bos bevroren blommen, wenkte- n-ie mij mee 'n moei gebaar weg. Zee alleen, „bedankt, Dré, maar help Hanneke. Ik... ik kan... 't... nog niet." En den grijzen kop knakte neer, op de teekenplank. 'k Ben weer stillekes weggegaan. Was con tent alleen te zijn in 't nachtdonkere bosch, waarin alleen 't vallen van de blaren te hooren was. Heel 't bosch is één groote sterfkamer op den oogenblik. 't Rouwt mee met 't bosch huis, daar midden tusschen de leegvallende boömen. „Allerzielen", wordt gevezeld daar in t ge ritsel van den Herfst, die traant in den tries ten buiten. DRfi. AFDEELING I. Van het volledige programma in deze af- deeling is ADO-Blauw Wit ongetwijfeld de belangrijkste ontmoeting. Wint B. W. morgen wederom, we niet zoo heel zeker zijn (de Ha genaars bezetten de derde plaats!) dan kan ADO wel als uitgeschakeld beschouwd wor den. Ook KFC-Haarlem is van beteekenis, daar het hier om de voorloopige bezetting van de laatste plaats gaat. Van de andere wed strijden verdienen vooral Ajax (no. 2)-'tGoo! en DWS-Stormvogels de aandacht. VSV-DOS wordt eén forsche wedstrijd met waarschijn lijk een gelijk spel als resultaat. AFDEELING II. Hier krijgt het leidende Sparta een ste- vigen aanval op haar leiderschap te verduren: Feyenoord komt n.1. op het „Kasteel", trach ten aan het ongeslagen record der Spartanen een einde te maken. Het zal er om spannen! De nummers 2 en 3 kunnen zich handhaven, nu resp. VUC en Hermes op bezoek komen. CVV geven wij tegen Xerxes een klein kansje om althans op één punt beslag te leggen. RFC-HBS is uitgesteld. AFDEELING III. In afdeeling III zijn voor morgen geen wed strijden vastgesteld. AFDEELING IV. We zijn benieuwd of Willem II zich lang op de bovenste plaats zal handhaven. Tegen PSV in Eindhoven krijgt zij als leidster al dadelijk een zware krachttoer te verrichten, waarvan we niet zeker zijn of zij niet boven de krachten der tricolores zal liggen. Best mogelijk, dat de andere Tilburgsche club de leiding overneemt, daar zij natuurlijk baas over het bezoekende Limburgia blijft. Juliana, ook nog een van de beter geplaatste ploegen, zal het waarschijnlijk wel redden met BW, maar of NAC het zoover zal bren gen tegen Eindhoven is nog een vraagteeken. Roermond krijgt bezoek en klop van MVV, dat daarmede eveneens in de bovenste regio nen zal blijven verkeeren. AFDEELING V. GVAV zal tegen Leeuwarden geen punt verspelen en dus ongeslagen aan den kop blij ven. Daarentegen zal Heerenveen veel moeite hebben met HSC, dat immers op de derde plaats figureert en slechts 2 punten minder dan haar gastvrouwe van morgen bezit. Be Quick zien we graag de laatste plaats ver laten, maar Achilles is er nu niet bepaald de ploeg naar om zich dat ten koste van haar te laten welgevallen. WVV-Veendam en Sneek- Velocitas beloven aardige partijtjes te wor den. AFDEELING B. Zonder al te veel moeite zal HRC zich aan het hoofd van haar afdeeling handhaven, nu het weliswaar pittige, maar toch niet tegen de roodjakken opgewassen zijnde Hollandia op bezoek komt. Daarentegen zal de andere Heldersche club des te meer moeite hebben om haar puntenbezit ook maar met één te vermeerderen. Helder bust n.1. naar Oostzaan om daar OSV op eigen terrein altijd lastig te verslaan geweest partij te geven. Het spijt ons voor Succes, maar wederom achten we het uitzicht op de eerste winst niet groot. ZFC zal ongetwijfeld met beide punten naar Zaandam weder keeren. De Alkmaarsche clubs, Alcmaria en de Boys, die resp. 2 en 3 geklasseerd zijn en dus als de naaste concurrenten van Racing be schouwd moeten worden, gaan beide een vrij zekere overwinning tegemoet. De withemden ontvangen WFC, dat nog steeds op het eerste winstpuntje wacht en de Boys toeren naar West Frisia, dat positief zwakker is dan een Boys-elftal, dat niet al te erg door de mobili satie geschonden is. Tenslotte maken we mel ding van den laatsten wedstrijd, welke tevens de minst interessante is, n.1. Purmersteyn- Zaandijk. AFDEELING C. RCH-Kinheim; EDO-Zeeburgia; AFC-De Kennemers; QSC-Bloemendaal; Beverwijk- HFC; ZW-DWV. AFDEELING E. De voornaamste wedstrijd in deze groep is ongetwijfeld Watervogels—Schagen, bij welke twee ploegen betrokken zijn die bei den een oogje naar de bovenste plaats wer pen en de wetenschap mee den strijd in dragen, dat een zege hen ook op die eerste plaats zal bréngen (Oudesluis en B.K.C. zijn nl. vrij). Zooals steeds zal er wel een zware kamp gestreden worden tusschen de Vogels en Schagen aan den Jan Verfailleweg. De thuisclub is ongetwijfeld favoriet mede door het terreinvoordeel maar zou Scha- geen B.K.C.'s prestatie niet kunnen evena ren? Intusschen is dat niet onze verwach ting. Wieringerwaard is in enkele weken tijds geducht afgetakeld. Ze leed vlak na elkaar twee dikke nederlagen. Thans ontvangt zij IIRC. 2, dat zich zeker niet gewillig zal laten slachtofferen, daar de Racers zelf al genoeg hebben van hun zwakke start. We vreezen derhalve dat de roodbroeken het weer niet redden of het zou al moeten zijn dat ze op eigen terrein ineens het oude vuur weer te pakken kregen. De plaatselijke strijd Ilelder 2Atlas ver melden we als derde en laatste strijd. Wie bij dit treffen de minste spanning verwacht, is echter abuis. We voorzien zelfs een zeer interessanten wedstrijd aan de Sportlaan, die de thuisclub indien volledig wel licht net aan zal weten te winnen. AFDEELING G. Bergen—N. Niedorp (2 uur) is geen strijd om de bovenste plaats. Veeleer staat de laat ste op den achtergrond. Beide zijn met hun spelersmateriaal verre van gelukkig. We wachten de uitslag hier eens rustig af. D.T.S. speelt thuis tegen Alcmaria 2. We geven de Langedijkers, die van het jaar lang niet tegenvallen, een goede kans. C.S.V. klopt thuis Uitgeest, terwijl Alc maria 3 thuis de vlag zal moeten strijken voor Alkm. Boys 2. wachtte in de buurt van het ziekenhuis op zijn terugkomst. Het duurde lang, doch einde lijk verscheen hij weer en gaf haar een op gevouwen blaadje papier. „Kom over een uur". Een wee gevoel in haar maag herinnerde Dessie er aan, dat ze sedert haar ontbijt in Edgecumbe Square nog niets gegeten had. Ze moest trouwens ook nog een onderdak voor den nacht zoeken; wanneer het gesprek met haar zuster was lang duurde, zou ze dien dag niet meer terug kunnen. In een der hoofd straten ontdekte ze een vriendelijk-uitziend, eenigszins ouderwetsch hotel, waar haar een smakelijken maaltijd werd opgediend en ze haar spoorboekje raadpleegde voor het ge val zij toch nog den nachttrein kon nemen. Precies toen het uur verstreken was, belde ze aan de deur van de ziekenverpleging. Op haar vraag of ze zuster Morland kon spreken, werd ze naar een kamer gebracht, waar, in- plaats van haar zuster de hoofdverpleegster haar wachtte; een vriendelijke dame van mid delbaren leeftijd, met grijzend haar en heldere oogen. Ze verzocht Dessie even een oogenblik geduld te hebben. Het gebeurt niet dikwijls dat zuster Mor land bezoek krijgt," zei ze, „ik hoop niet, dat u haar komt weghalen." „O neen, dat ben ik absoluut niet van plan," antwoordde Dessie glimlachend; „het is jaren geleden sinds ik zuster Morland het laatste gezien heb. We zijn oude vriendinnen en ik was toevallig hier in de buurt vandaar dit onverwachte bezoek." Op dat oogenblik kwam Daphne de kamer binnen. Ze begreep, dat de snelle blik van Dessie een waarschuwing inhield. Onbevan gen stak ze haar jongere zuster de hand toe en zei met haar diepe, welluidende stem: „Wat aardig van u mij te komen opzoeken, miss Merrion! Het is lang geleden sinds we elkaar het laatst hebben gesproken. Hebt u lust mee naar mijn kamer te gaan?" En met een vriendelijk knikje naar de hoofdverpleegster verliet Dessie onder Daph- nes hoede het vertrek. Ze liepen een lange gang door, aan het eind waarvan Daphne de deur opende van een klein, met den grootsten eenvoud ingericht kamertje, waar twee bedden stonden. Hier liet de oudste van de beide zusters het mas ker van onverschilligheid vallen. Behoedzaam sloot ze de deur. „Spreek zacht, dat ze ons zelfs door het sleutelgat niet kunnen verstaan, Dorothy," fluisterde ze, „en vertel me dan, hoe je het in vredesnaam in je hoofd hebt gekregen om mij op te zoeken." Ontroerd keek Dessie haar aan; de oude genegenheid en bewondering voor haar zeld zame schoonheid vlamden weer op in haar hart. „Je hebt me niet eens een kus gegeven, Daphne." „Je bent toch niet hierheen gekomen om een kus van mij te krijgen," klonk het onge duldig, maar de woorden waren nog niet over haar lippen, of ze sloeg haar armen om Des sie en kuste haar hartelijk. Daarna zette ze zich op het bed tegenover dat waarop Dessie was gaan zitten. Dessie keek haar oudere zuster aan en vond dat ze nog veel aantrekkelijker was dan vroeger. Haar trekken waren regelmatig en in volmaakte harmonie met den vorm van haar gezicht. Ook hadden ze nu niets dat ze er niet eerder in gezien had: ze drukten kracht uit, zelfvertrouwen en bedachtzaam heid. Het was een eenigszins bleek gezicht, met de doorschijnende blankheid van albast, wat nog meer uitkwam door de natuurlijke roode kleur der lippen, de lichtende, diepe glans der oogen, door lange wimpers over schaduwd en de zware wenkbrauwen. Boven dit merkwaardige gezicht was een weelde van rood-achtig gouden haar. Ze verfde het al lang niet meer en haar verpleegsters kap kon de fijnheid en de gloed ervan niet ver bergen. Daphnes ervaren blik zag de vermoeide uit drukking in haar zusters gezicht, het gevolg van zorgen of ziekte. „Je ziet er niet zoo sterk uit als vroeger, Dorothy," verbrak ze de stilte die tusschen hen was gevallen. „Ik ben wel gezond, maar een paar maan den geleden heb ik typhus gehad en nu heb ik moeite om weer heelemaal op krachten te komen. Maar dat is niet wat mij hindert, ik heb moeilijkheden." „Natuurlijk, anders zou je hier niet zijn ge komen, vermoed ik," was het half norsche antwoord. „Wat is er dan? Is het de bedoe ling dat ik je moet helpen of kom je mijn rust verstoren?" „Ik ben niet met prettig nieuws gekomen," begon Dessie en haar zuster viel haar met een kort, spottend lachje in de rede. -Zo° beginnen de meeste menschen als ze iets onaangenaams te vertellen. Luister eens vervolgde ze, snel en nadrukkelijk sprekend „ruim zes jaar geleden heb je nooit de moeite genomen iets van je te laten hooren. Ik heb een kluizenaarsleven geleid al dien tijd, maar ik ben tevreden, en wat meer zegt, de toe komst is weer hoopvol. Ik ben verloofd. Hij is een man van het goede soort; hij is dol op me en ik houd ook veel van hem. En als je nu van plan bent iets te zeggen, waardoor er moeilijkheden kunnen komen met den man waarmee ik ga trouwen, ga dan liever weg. AFDEELING E. Petten en J.V.C., de leiders, hebben beis een thuiswedstrijd. Ze ontvangen de t laagstgeplaatste ploegen, dus op het ooiT" zullen bovenstaande clubs zich wel w i te handhaven. Toch zal Petten de Rn 911 niet moeten onderschatten. Hetzelfde om? o.i. voor J.V.C. dat te bedenken heeft h Succes 2 een belangrijke moreele st heeft genoten in het gelijke spel vJiUtl week tegen H.R.C. 4. VOnKe AFDEELING K. Atlas 2 heeft tot dusverre zoo'n sol'i indruk gemaakt, dat we haar de beste ka geven in den strijd Helder 4Atlas 2 nü uur) Schagen 2 behoeft geen punt te v« liezen aan het bezoekende Watervogels t (2 uur) als ze er voor waakt, haar ta»v te licht op te vatten. 84 B.K.C. 2 moet J. V. C. 2 dat naar de P0t, der komt, baas kunnen blijven (2 uur), AFDEELING R. Barsingerhorn—Winkel 1 zal een heftigs strijd worden. Niet alleen staan beiden goed voor, het geldt hier ook nog een al duchte buren-rivaliteit. We wachten ds uitslag met belangstelling af en zijn hl nieuwd of Winkel's ongeslagen record stand blijft. Sint. Maartensvlotburg zal ot zelfs thuis, in Petten 2 haar meerdere moei ten erkennen. Men mag echter veilig aam nemen dat Petten er terdege voor zal moe ten werken om de beide punten bij haar jonge nabuur vandaan te krijgen. B.K.C 8 ontvangt W. Waard 2 (10 uur) op wie'ze o.i. een kleine overwinning moet kunnen be halen. ADSPIRANTEN. Afdeeling O: H.R.C. aH.R.C. b (10 uur) Helder bSucces a (10 uur); H.R.C. c—Hel' der a (11.15). Afdeeling P: Helder c—H.R.C. e (11.15)» Schagen a—B.K.C. a (12 uur); Oudesluis 1 Winkel a (2 uur). Afdeeling R: B.K.C. b—H.R.C. g (12 uur)i Succes b—H.R.C. f (10.30). 1 Geen roekeloosheid in het spelj Op het Stationsemplacement te Zutfen zijn in December van het vorige jaar een losse locomotief en een uit Deventer ko mende trein met elkaar in botsing geko men, ten gevolgen waarvan de locomotief ora sloeg en de leerling-machinist J. F. T. Gras zoodanig verwond werd, dat hij aan de ge volgen daarvan is overleden. De seinwachter, die op den noodlottigen ochtend dienst had, zou op zeer roekelooze wijze den machinist van de locomotief een teeken hebben gegeven, dat hij achteruit kon rijden, juist op het oogenblik toen de personentrein uit Deventer naderde, hete geen hij echter voor de rechtbank ontkende* Niettegenstaande dat, had de officier van Justitie, tegen hem een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden, 'met een proeftijd van drie jaar en een boete van veertig gulden, subsidiair 40 dagen hech tenis geëischt. De verdediger had vrijspraak gepleit. De rechtbank deed gisteren uitspraak in deze zaak en sprak den seinhuiswachter vrij Na alle stormen die over mij zijn heenge gaan, zou ik dat niet meer kunnen verdra gen. Het oude leven heeft allang voor mij afgedaan, alleen de herinnering geeft mij soms nog wel een venijnigen prik. Maar hier ben ik tot rust gekomen; verstoor die rust niet, Dessie, ze is duur gekocht." Er was langzamerhand iets smeekends in haar stem gekomen en Dessie vond het ont zaglijk moeilijk om te zeggen, wat ze op he' hart had. „Het is onmogelijk voor mij weg te gaan zonder dat ik mij uitgesproken heb," sprak ze kalm. „Hoe ellendig ik het ook vind. Daphne, ik moet het verleden oprakelen, a' doet het pijn. Zeg me eerst eens, ken je de" zen man?" Ze gaf haar een foto van de Montalt, Op het moment, dat Daphnes blik op het knappe, zelfbewuste gezicht viel, was het dui delijk, dat ze hem herkende. „Ik welke betrekking sta je tot deze man?" vroeg Dessie. Haar rustige evenwicn* tigheid van zooeven, had nu plaats gemaaK voor opwinding. „Hij is verloofd met mijn beste vriendin -* die mij verzorgd en verpleegd heeft tyde mijn ziekte." „Laat ze dan trouwen en blijf hem voor rest van je leven uit den weg," adviseeL. Daphne grimmig. „Er bestaat op den aa bodem geen verschrikkelijker mensch. fronste de wenkbrauwen en er lag afsc in de uitdrukking van haar oogen. hem zijn gang gaan, maar als je leven je is, mijd hem dan." rvo^le. „Neen, dat gaat niet," verklaarde „En omdat het niet gaat ben ik hierg men." „Ik wil er niets mee te maken. Als jU dien man den strijd wilt aanbinden, ?uver. van mij de verzekering krijgen, dat je liezen zult." *e „Toch ga ik hem niet uit den weg mijn vragen bevredigend kunt beantwO( In wat voor relatie stond jij tot hem „Dat ben ik niet van plan je te ver „Heeft hij macht over je? Kan hij je doen?" „Hij kan me niet vinden." „Maar éls hij je vond?" „Neen, dan ook niet." „Méén je dat, Daphne?" vnor?" „Waarom een dergelijk kruidvee vroeg de oudere zuster boos. „Je he gehoord wat ik zei? Geloof je me ni (Wordt vervolgd

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 10