DE KRACHT VAN HET NEDERLANDSCHE INUNDATIEGEBIED. Ir. O. de Vries, hoofddirecteur van het Rijkslandbouwproefstation te Groningen is belast met het directoraat van het Bodemkundig Instituut te Groningen Na uren van zwaren arbeid gelukt het door middel van zware takels den vechtwagen overeind te brengen De begrafenis van den Sultan van Djokja beeft op Imogiri onder enorme belangstelling plaats gehad. De stoet op weg naar de laatste rustplaats van den arooten doode De kracht van het Nederlandsche inundatiegebied. Dit is ook voor vechtwagens (tanks) bij oefeningen van het veldleger ondoorschrijdbaar gebleken. Het terrein aan den rand van het inundatiegebied is door den hoogen grondwaterstand sterk doorweekt. Een vechtwagen is reeds bij zijn poging het inundatiegebied te bereiken omgeslagen. Slechts de boomen verhinderen verder wegzakken in water en modder De nieuwe Hongaarsche gezant te den Haag, Z Exc. Bela von Szenp Istvany heeft Vrijdag zijn geloofsbrieven over handigd aan H. M. de Koningin. De gezant vertrekt van het legatiegebouw aan de Orangestraat naar het paleis De ondoorschrijdbaarheid van het inundatiegebied werd bij oefeningen van het Nederlandsche veld leger bewezen. Nauwelijks eenige meters in het inundatiegebied binnengedrongen, strandt een vechtwagen onherroepelijk in de eerste de beste sloot, die onzichtbaar onder het watervlak hem dit verdiende lot bereidt De bestuurder tracht zich te bergen De Finsche houtboot .Indra", die onlangs tengevolge van mijnaanvaring werd beschadigd en in het .Hendrik-dok" der Amsterdamsehe Droogdok Mij. was opgenomen, is Donderdag naar een kleiner dok verplaatst H. M de Koningin bracht Vrijdagmiddag een bezoek aan de tentoonstelling .Klein- beeld 1939" in .Arti" te Amsterdam. De vorstin tijdens de bezichtiging der expositie Koningin El.zabeth van Engeland bracht een bezoek aan de fabriek in Richmond, waar invalide oud strijders bezig zijn met het vervaardigen van kunstpapavers, die op 11 November worden verkocht tot steun van oud-strijders

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8