Poslbegrooting aangenomen Engeland rekent op Rotterdammer bekent zware tijden Automobilisten in het onzekere Post vluchten op Indij Vaardeering in Italië en Amerika Kunstmestbonnen Tweede Kamer Op 1 Januari 100 Duitsche duikbooten? Het vredesinitiatief in de wereldpers De moord te Leidschendam PUBLICATIE MINISTER WENSCHT GEEN NIEUWEN AETHERSTRIJD. HET VOLK ééN VAN ZIN. DENEKAMPSCH ZAAKJE IS EEN „LANDVERRAAD-AFF AIRE". De Postbegrooting is gistermiddag door de Tweede Kamer zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Nog zeven sprekers hebben het woord gevoerd. De heer Wende- laar (liib.) acht de gelijktijdige vervulling van het ministersambt met de functie van voorzitter van de Nozema (waarvoor een toelage van f 1800.— verstrekt wordt)_ onge- wenscht; hij doelde hierbij op minister Gerbrandy. In zijn antwoord verklaart mi nister van Boeijen, dat prof. Gerbrandy verzocht is, voorloopig die functi.e te blij ven bekleeden in verband met zijn groote kennis op dit gebied. Voorts komt de heer Wendelaar op voor vasten zendtijd voor den liberalen radio-omroep. De minister van Binnenlandsche Zaken, de heer van Boeijen, zegt in zijn rede o.m. dat de ineenstorting van het internationale verkeer de toekomst voor de bedrijfsresul taten geheel onzeker heeft gemaakt. Het is niet verantwoord tariefsverlaging van de telefoon die op het program stond, thans te doen plaats hebben. Voor het platteland is reeds veel gedaan, doch wenschen blij ven er altijd. Voorts ontkent do minister, dat het aantal arbeidscontractanten zal worden uitgebreid. Wat de wenschen van een libera len radio-omroep betreft, merkte de minister op, dat hij in geen geval een hernieuwden strijd om den zendtijd wemscht. De liberale ge dachte heeft voldoende gelegenheid zich te uiten, n.1. door V.L.R.A., A.V.R.O. en V.A.R.A. BUITENLANDSCHE ZAKEN. De begrooting van Buitenlandsche Zaken komt vervolgens aan de orde. Hierbij voeren de heeren Bongaerts (r.k.) en Rutgers van Rozenburg (c.h.) van der Goes van Naters (s.d.) en Bierema flib.) het woord. Alle sprekers kunnen zich volkomen vereenigen met de door ons land gevoerde zelfstandigheidspolitiek. Het volk is één van zin geworden, zoo wordt gezegd, de nationale ge schillen zijn overheerscht. De stap van H.M. de Koningin en Z.M. Koning Leopold wordt alge meen zeer gewaardeerd. De heer van der Goes van Naters vraagt, waarom geen telegram was gestuurd aan de Poolsche regeering. De sprekers dringen er op aan, dat Ne derland reeds thans zou overwegen'* een nieuwe internationale rechtsorde voor te bereiden. Men erkent dat het verdrag van Versail- les geen deugdelijken grondslag voor een dergelijke orde is geweest. De heeren Bongaerts en Bierema wijzen op de noodzaak van een intensieve samen werking met België, waarmede wij in het huidige conflict zoovele overeenkomsten ver- oonen. Het oranjeboek werd door de sprekers zeer gewaardeerd; daarin ontbre ken echter grootendeels de antwoorden on zer protesten, doch misschien is daarvoor goede reden zegt de heer Rutgers van Ro zenburg. De heer Bierema meent, dat on ze protesten reeds goede gevolgen hebben gehad. „LANDVERRAAD-AFFAIRE". De soc. dem. afgevaardigde de heer van der Goes van Naters hekelt in zijn betoog nog de gedragingen der nat. socialisten die de Nederland- sche neutraliteit in verdenking bren gen. Spr. wijst op de affaire te De nekamp, waarbij is gebruik gemaakt van een auto van een nat, socialis tisch statenlid Dit is geen smokkel affaire, maar een landverraad-affai- re Dat hier met kracht wordt inge grepen, is ieders wensch. Hedenmiddag zullen de beraadslagingen worden voortgezet. Elke scharnier van het harnas moet worden nagezien, zegt Chur- chill. Sprekende over den bouw van Duitsche duikbooten zeide de Engel- sche minister van oorlog Winston Churchill o.a.: Wij moeten aannemen, dat per week twee nieuwe duikbooten aan de vloot worden toegevoegd. De verwachting is, dat wij in Ja nuari den strijd moeten aanbinden tegen honderd onderzeeërs, met af trek van degenen, welke inmiddels tot zinken zijn gebracht. Daarom is te verwachten, dat een langdurige onverbiddelijke strijd ons te wachten staat. Met het oog daarop gaan wij door met onze voorbereidingen op de grootst mogelijke schaal. Ik kan thans, aldus vervolgde Churchill. met grootere stelligheid mijn verklaring herhalen van zes weken geleden, dat wij definitief de overhand krijgen over de duikboot- aanvallen. Ik geloof, zoo voegde de minister hieraan toe. dat de verliezen aan duikbooten gevoegelijk geraamd kun nen worden op twee a vier per week. Er zijn thans driemaal zooveel antiduik- bootvaartuigen aan het werk dan in het begin van den oorlog. Wij kunnen de toe komst met vertrouwen tegemoet zien. Wij maken succesvolle vorderingen tegen dezen verfoeilijken aanvalsvorm, Maar blijvende verliezen moeten verwacht worden! In dezen oorlog zullen de zeeën nooit vol komen veilig zijn. maar ik venvacht geen tijdperk, waarin het noodzakelijke scheep vaartverkeer varf de geallieerden niet kan worden voortgezet. Sprekende over de aanvallers boven wa ter zeide Churchill het is zeker, dat een, wellicht twee vastzakslagschepen zich sinds zes weken op de handelswegen bevinden van den Atlantischen Oceaan. Wij worden eenigs zins gerustgesteld door het feit, dat zij ge- ruimen tijd op zee zijn, zonder eenige scha de of ongemak van beteekenis aan onze koopvaardij te berokkenen. DE ROYAL OAK. Zoowel in het Lagerhuis als in het Hooger- huis zijn vragen beantwoord omtrent de tor pedeering van de Royal Oak, en zooals steeds waren de antwoorden van Churchill en Lord Cliatfield eensluidend. Gezegd werd o.a.: Geen treffender maatstaf kan gevonden worden voor het sterke ge voel van veiligheid tegen duikbooten dan het feit, dat nadat een torpedo de „Royal Oak" had getroffen, geen der waakzame ervaren officieren zich voorstelde dat het een torpedo kon zijn. Het gevaar uit de lucht was het eerste waarvoor men bevreesd was. Een groot deel der bemanning begaf zich naar de stalen schuilplaatsen, waar zij zouden omkomen, terwijl de kapitein en de admiraal een onderzoek instelden naar do mogelijk heid ecner inwendige ontploffing. In deze omstandigheid loste de duikboot een tweede salvo torpedo's. De admiraliteit, aldus Churchill, op wie een zware verantwoording rust, heeft deze bittere les moeten leeren, dat in dezen nieuwen oorlog, met zijn vele nieuwe complicaties, niets mag worden verzuimd, en dat elk schar nier in ons harnas beproefd en ver sterkt moet worden, voor zoover de hulpbronnen en het vernuft dit toela ten. Sprekende over de Fransche vloot, zeide de minister, dat deze geslachten lang niet zoo krachtig en doeltreffend geweest is. Onder leiding van admiraal Darlan en het mini sterie van marine is een schitterende zee macht gevormd. Na hulde gebracht te heb ben aan het personeel van de Britsche vloot, dat voor groote inspanningen staat, besloot Churchill: Na de negende oorlogsweek geloof ik, dat, zonder mij over te geven aan vermetel ver trouwen, voor zoover het de zee betreft, en de zee heeft vaak bewezen ton slotte te beslissen wij goede hoop kunnen koeste ren, dat alles in orde zal komen. DOOR ZWAREN BOOMSTAM GERAAKT. Gistermiddag omstreeks twee uur stond de zeventienjarige N. Oud uit Oosterblokker op een vrachtauto gerooide boomstammen over te laden. Bij dit werk gleed hij op een ge geven oogenblik uit, waardoor hij van den wagen viel. Door den vak van den jongeman ging een der zware stammen rollen, de stam geraakte van dén wagen en trof O. Deze be kwam zulke ernstige verwondingen, dat hij kort na het ongeluk overleed. Het stoffelijk overschot van den ongeluk kige werd een nabijgelegen woning binnen gebracht. ngelanl ho zich oog niet uitlaten REEDS IN DEN WIEG GESMOORD, MEENEN DE DUITSCHE BLADEN, Zeer veel aandacht besteedt de wereldpers aan het aanbod van goede diensten van Hunne Majestei ten Koningin Wilhelmina en Koning Leopold. Hoewel in de Duitsche bladen waar- dcering tot uiting komt, wordt ge zegd dat de neutralen rijkelijk laat met hun aanbod komen en dat Hit- Ier hiervoor reeds eerder de gele genheid had gegeven. De redevoering van Halifax wordt in Duitschland een koude douche op het vredesini tiatief genoemd. In Engeland weer spreekt men dit, want, zoo zegt men de rede van Halifax was reeds eeni ge uren gereed, voor er nog van de bijeenkomst in den Haag sprake was. In Engeland en Frankrijk wordt het aan bod ernstig bestudeerd. Veel hoop geven de- bladen niet, zij blijven op het standpunt staan, dat slechts een vrede mogelijk is, wanneer Duitschland teruggeeft wat het naar de opvatting der geallieerden onrecht matig heeft bezet. Chamberlain zwijgt nog! In het. Lagerhuis heeft Attlee, de leider der oppositie aan Chamberlain gevraagd of hij eenige verklaring had af te leggen over de mededeeling van de Koningin der Neder landen en den koning der Belgen. Cliamber- jain zeide hierop, dat de mededeeling door de Britsche regeering zorgvuldig bestudeerd •wordt, maar dat hij niet in staat was daar over een verklaring af te leggen. DE COMMENTAREN. Een belangrijke uitlating treffen wij aan in „De twintigste eeuw'', het Belgische dag blad, dat nauwe relaties onderhoudt met mi nister-president Pierlot. Daarin wordt ge zegd, dat het na het „vredesoffensief" van Duitschland op 8 Ocfober uit bevoegde bron wist te melden, dat de souvercinen der vroe gere Nederlanden hun aanbod nog slechts zouden herhalen, wanneer deze bemiddeling door de belanghebbenden gevraagd werd. Het blad zegt, dat men eerst later zal kun nen weten of dit verzoek dan thans ook wer kelijk werd gedaan. Het blad erkent, dat het onzeker is of het aanbod aanvaard zal worden maar dat inmiddels do eerstvolgende uren ernstig en misschien beslissend zullen zijn. Zeker voor don vrede van Europa, niet minder zeker voor dien van onze landen. Over het algemeen is in den toon der Belgische pers e,cn zekere nervositeit niet te onderkennen. Koele ontvangst in Duitschland. Zooals hierboven reeds aangegeven, is dc ontvangst in Duitschland vrij koel. De Völkische Beobachter stopt het be richt weg op de tweede bladzijde onderaan. Ongeveer desgelijks doet de Deutsche All- gemeine Zeitung, die voor het overige in zijn opsomming van de voornaamste ge beurtenissen van den dag dit nieuws uit Den Haag eerst op de vierde plaats zef. Ook in andere bladen krijgt het bericht geen relief Geen enkel woord commentaar wordt er aan toegevoegd. De redevoering van Halifax, alsmede tal van andere uitlatingen, welke onmiddellijk 11a het bekend worden van het voorstel van Brussel en Den Haag zijn verschenen, wij zen erop, zegt men in Berlijn, dat Engeland en Frankrijk de grootste haast hebben ge maakt om ook dit nieuwe vredesinitiatief van alle uitwerking te berooven. „Het kind is reeds in de wieg gesmoord", zoo drukte men zich uit. Voor het overige sprak men zijn veront waardiging uit over den hooghariigen toon van Lord Halifax. De aanmatiging van En- celand. zoo voegde men eraan toe, is mede de schuld van de houding van de neutra len. Londen en Parijs. Het Fransche blad „Petit Parisien" schrijft dat men er zich ternauwernood over kan verwonderen, dat de gedachte gekomen is van Koning Leopold de Dorde en Koningin Wilhelmina, die wenschen, dat een snelle vrede hun bevrijd van de bedreiging, welke rond hun grondgebied bestaat. De vorsten zullen er zich evenwel niet over verwonde ren, dat Frankrijk en Engeland zich hou den aan het standpunt, dat Chamberlain en Da'ladier hebben uiteengezet na het vredes offensief van Hitier en Stalin. Sindsdien heeft geen enkele gebeurtenis den toestand gewijzigd. Een Hitleriaansche vrede wel verre van het belang van neutralen te dienen, zou hen tot een definitieve slavernij brengen. Do hardnekkigheid van de Duitsche hege monie zou voor hen een veel grooter gevaar beteekenen, dan voor de groote landen. Britsche bladen drukken zich niet anders uit. Amerika. De vredesstap van de souvereinen van Bel gië en Nederland heeft algemeen een eer biedige en sympathieke belangstelling oni- moet in de Vereenigde Staten, doch over het resultaat hiervan bestaat eenig scepti cisme. In sommige kringen wordt geopperd, dat, hoewel aan de oprechtheid van het, aanbod niet wordt getwijfeld, het den beiden landen in dc eerste plaats is ingegeven door een gevoel van onmiddellijk gevaar. In een persconferentie heeft Mi nister Huil verklaard, dat de regee ringen van Nederland en België de Amerikaansche regeering niet recht streeks mededeeling hebben ge daan van het initiatief van Koning Leopold en Koningin Wilhelmina. De regeering had ook niet het ver zoek gekregen mede te werken bij de pogingen tot het herstel van den vrede. Italië. De commentaren in Italië blijven gunstig. De bladen mogen blijkbaar niet veel an ders doen dan de tekst van het aanbod een in het oog loopende plaats geven. Verschil lende regeeringspersonen lieten zich echter zeer waardeerend over het aanbod uit. Men herhaalde nogmaals dat Italië niets liever zou zien dan dat aan dezen zinloo- zen oorlog een spoedig einde moge komen. In Vaticaansche kringen begroet men het initiatief met levendige sympathie en met onverdeelde belangstelling. De Paus heeft zelf het initiatief genomen tot tusschen- komst en het is dus vanzelfsprekend dat elke ernstige poging op dien weg door het Vaticaan wordt toegejuicht. Men is in Va ticaansche kringen van meening dat het moeilijk zou zijn, in de geheele wereld an dere persoonlijkheden te vinden, die zoozeer geschikt zijn om een dergelijk initiatief te nemen als juist de souvereinen van twee zoo bij uitstek neutrale landen als België en Nederland. Geen ander land kan minder in het oog van een der beide strijdende partijen verdacht zijn van partijdigheid dan juist Nederland en. België. De keuring der koplampen Bij herhaling wordt de K.N.A.C. gevraagd of men met ingang van 1 Januari a.S. de auto's moet doen voorzien van goedgekeurde koplampen (met rijkskeur). Het advies van de K.N.A.C. in dezen luidt: „Ga niet tot aanschaffing van nieuwe goed gekeurde koplantaarns over, alvorens meer dere zekerheid is verkregen omtrent den da tum van invoering van de nieuwe wegenver keerswet of de eventueele wijziging der thans bestaande bepalingen. Ingevolge de reeds gepubliceerde (doch nog niet in werking getreden) wegenver- keersbeschikking is n.1. bepaald, dat motor rijtuigen, welke voor 31 December 1938 wer den ingevoerd nog tot 1 Januari 1942 met ongekeurde koplampen mogen blijven rijden, mits zij daarin (desgcwensciit ongekeurde) gloeilampen gebruiken met een hulpspiraal, welke door een metalen napje is afge schermd. Indien dus de nieuwe Wegenverkeerswet met hare uitvoeringsbepalingen vóór of op 1 Januari a.s. in werking treedt, behoeven de motorrijtuighouders, welker voertuigen van vóór 31 December 1938 datceren, niets anders te doen. dan voor hun koplampen gloeipeertjes met hulpspiraal en napjes aan les chaffen, voor zoover zij deze niet al heb ben. Valt de datum van invoering der Wegen verkeerswet echter na 1 Januari 1940, dan zal nog tijdig de bestaande motor- en rijwiel* beschikking dienen te worden gewijzigd, op dat niet duizenden motorrijtuighouders on gewild in overtreding zullen geraken. Een bericht over den juister datum van inwerkingtreding der nieuwe wet kan thans ieder oogenblik tegemoet worden gezien. De normen voor toewijzing vast gesteld. Van officieele zijde vernemen wij, dat de normen, waarnaar de toewijzing voor kunst meststoffen kunnen worden vastgesteld, door liet Kunstmest Distributie Bureau aan de provinciale voedselcommissarissen zijn medegedeeld. In de'komende weken zullen de land- en tuinbouwers dus de toewijzingen met de daarbij behoorende kunstmestbonnen in ont vangst kunnen nemen. Men weet dan, op welke hoeveelheden kunstmeststoffen men voor het loopende bemestingsjaar zal kun nen rekenen. De normen wisselen naar de bestemming van het land (bouwland, grasland, enz.) en naar de verschillende grondsoorten, terwijl de normen voor den tuinbouw verschillen naar den aard van de cultures. Voor den landbouw varieeren de normen voor het bouwland van 100 tot 120 kg. zui vere stikstof (n) pér ha., van 70 tot 100 kg. zuiver fosforzuur (p2 05) per ha. en van 80 tot 150 kg. zuivere kali (k2 o) per ha. Voor het grasland zijn deze cijfers 100 tot 120 kg. stikstof (n), 40 tot 60 kg. fosforzuur (p2 05) en 20 tot 80 kg kali (k2 o). Toch een medeplichtige? De te Rotterdam gearresteerde rei ziger, die aanvankelijk bekend had aan den moord op den veekoopman te Leidschendam medeplichtig te zijn geweest, heeft thans toegegeven den moord te hebben gepleegd. Zooals wij gemeld hebben, schoof verd. eerst het grootste deel van de schuld op zijn broer te Amsterdam; deze werd dan ook ge arresteerd, doch al spoedig vrijgelaten. Tóch blijft do justitie de veronderstelling toe gedaan, dat de Rotterdammer het misdrijf niet alleen kan hebben gepleegd. Bij een re constructie van het drama, dat dezer dagen te Leidschendam plaats heeft, zal blijken of men het bij het rechte eind heeft. VOEDERNORMEN VOOR DE PERIODE VAN 13 NOVEMBER T.M. 10 DECEM BER 1939 Van officieele zijde wordt het volgende be kend gemaakt. De normen, volgens welke de hoeveelheid veevoeder bepaald wordt, waarvoor in de periode 13 November t.m. 10 December aan veehouders toewijzingsbiljetten worden ver leend, zijn de volgende: I. RUNDVEE. 1. Melk- en kalfkoeien, hoogdrachtige en melkgevende vaarzen, benevens mest- vee, dat melkende wordt vet gemaakt: a van consumptie-melkbedrijven met een gemiddelde winterproductie van meer dan 9 1. melk per koe per dag, 2,5 kg. per dier per dag. b. van consumptie-melkbedrijven met een gemiddelde winterproductie van 6—9 1. melk Der koe per dag 2.— kg. per dier per dag. Aan den provincialen voedselcommissa- ris staat ter beoordeeling of de omstan digheden, in den zin dezer normen, voor specifieke consumptie-melkbedrijven be doeld, ai of niet aanwezig zijn. c. van bedrijven met minder dan 10 bouwland, niet tot de categorieën en b behoorende, 1,kg. p. d. p. d 1. van bedrijven met 10 of meer bouwland, niet tot de categorieën a en b behoorende, 0.75 kg p. d. p. d. 2 Msstvee, 2 jaar en ouder, niet onder 1 srenoemd. 0.75 kg. per dier per dag. J Jongvee, 1 jaar en ouder, (geen mest- vee, geen stieren), 0.25 kg p. dier p. d. 4. Vaarskalveren beneden 1 jaar 0.50 kg. per dier per dag. 5. Stierkalveren beneden 9 maanden, 0.50 kg. per dier per dag. 6. Dekstieren, 9 maanden tot 2 jaar, 1,5 kg. per dier per dag. 7. Dekstieren, 2 jaar en ouder, 1,5 kg. per dier per dag. Vertrek van Aankomst t* '"««r l (heem-reis) iAlex' 8 N°V' K™ 8 Nov. (terugreis) lRanp' 8 Nov' |Jo®P- 8 Nov, Bmoe lAlex. 8 Nov. (heenreis) Pelikaan Lj g Noy (terugreis) i iN0, (heenreis) |&ingap. 8 Nov. |Band. 8 Nov. (Basra 8 Nov. Napels 8 N0v. 8. Mestkalveren, nihil. 9. Melkvee beneden 2 jaar, niet tot de rige categorieën behoorende, 0.25 k» Va< dier per dag. PeS Aangezien het vee gedurende de onderh vigc periode vrijwel uitsluitend op stal v blijft, hebben de normen t.o.v. die van tijdsbestek 16 October—13 November in algemeen eenige verhooging ondergaan II. PAARDEN. Aan de paardenhouders, die geen „jaartn wijzing" voor hun paarden hebben"ontva^ gen, kan op basis van de volgende normen een toewijzing worden verleend: 1. Werkpaarden boven 2 jaar, niet tot d volgende categorieën behoorende- a. van bedrijven met 50—100 k0i)1„ land, 3 kg. per dier per dag. b. van bedrijven met 5—50 bom», land 3 kg. per dier per dag. c. van bedrijven met minder dan 5 bouwland, nihil. 2. Manege- en stalhouderspaarden, ma„ 3 kg. per dier per dag. 3. Politiepaarden max. 4 kg. p. d. p j 4. Sleeperspaarden. melkrijderspaarden en andere paarden, welke buiten het land, bouwbedrijf zwaren transportarbeid verrichten, max. 4 kg. p. dier p. dag 5. Jonge paarden, 1—3 jaar (geen werk! paarden boven 2 jaar), 2 kg. p. d. p u 6. Veulens beneden i jaar 2 kg. p. d', p. 7. Hengsten boven 2 jaar, 3 kg. p. d. p. d! Dc normen voor de paarden zijn in het algemeen niet gewijzigd. Op grond van aard en omvang der werkzaamheden werd! het niettemin gewenscht geacht, het voor werkpaarden van bedrijven met 50—100 bouwland geldende rantsoen met 1 kg. pejr dag te verminderen en gelijk te stellen aan dat. hetwelk voor de werkpaarden van be* drijven met 5-—50 bouwland geldt. Daar* tegenover werd echter tevens besloten oip de jonge paarden van 13 jaar, alsmede de veulens instede van 1 kg., 2 kg. per diep per dag te verstrekken. nr. VARKENS, 1. B.iggen tot 30 kg. 0.25 kg. p. dier p. dag, 2. Varkens van 3090 kg., mestvarkens boven 90 kg., fokzeugen en dekbeeren a. van bedrijven, waar de zwaarmesterij wordt uitgeoefend, 2,6 kg. p. dier p. dag. b. van de overige bedrijven 2,kg. p. dier; •P dag; met dien verstande, dat de te verstrekken hoeveelheid voeder per dag maximaal gelijl? is aan 60 van de varkenstoewijzing, ver* menigvuldigd met de betreffende hiervoor vermelde norm, terwijl, indien minder dan 60 van de varkenstoewijzing wordt ge* bruikt, 't aantal aanwezige varkens zonder meer met de hiervoor geldende normen v& 2, resp. 2,6 kg. vermenigvuldigd kan worden. Voor de „zwaarmestersn-orm" van 2,6 kg. kunnen uitsluitend in aanmerking komen varkenshouders, woonachtig in de provinciën Noord-Holland, Zuid-Holland of Utrecht. Het aantal varkens boven 90 kg., dat zij opgeven, dient dan echter ten minste 50 naar boven afgerond) te bedragen van het totale aantal varkens boven 30 kg., dat aanwezig is. Fokzeugen en dekbeeren blijven hierbij ech ter buiten beschouwing. Voor de periode na 10 December zal ten aanzien van het onderscheid tusschen de „zwaarmesters" en de overige varkenshou ders een ander criterium gelden. IV. GEITEN. 1. Drachtige en melkgevende geiten 025 kg. p. dier p. dag. 2. Dekbokken 0,5 kg. p. dier p. dag. 3. Jonge geiten en lammeren, niet tot de eerste twee categorieën behoorende, nihil, V. PLUIMVEE. 1. Hoenders van fok- en vermeerderingsbe- drijven voor 100 van het door de Ne- derlandsche Centrale voor Eieren e11 Pluimvee toegestane aantal, 100 gram p. dier p. dag. 2. Hoenders van alle overige bij de L c. o, georganiseerde pluimveehouders met uit zondering van spprtpluimvee, tot een maximum van 65 van het begin Sep tember geïnventariseerde aantal, 100 gr- p. dier p. dag. 3. Piepkuikens beneden 12 weken, 60 graI,! p. dier p. dag. 4. Eenden van lok- en vermeerdenngsoe- drijven voor 100 van het door de N6' derlandsche Centrale voor Eieren ei Pluimvee toegestane aantal aan gemeng graan 100 gr. p. dier p. dag. 5. Eenden van specifieke ecndenbednjv tot een maximum van 80 van het gin September geinventariseerde aaa aan gemengd graan 100 gr. p. dier P-1a 6. Eenden van alle overige bedrijven tot maximum van 80 van het begm s F tember geinventariseerde aantal aan g mengd graan, 60 gr. p. dier p. c'aS- 7. Kalkoenen van georganiseerden bij 1. c. o.'s, 150 gr. p. dier p. dag. Dc normen, welke voor de vorige ,Fe" r voor het pluimvee hebben gegolden, zun het tijdsbestek 13 November11 Decemu gehandhaafd. 's-Gravenhage, 8 November 1939. \dv.) VOEDER VOOR PLUIMVEE-, DUIVEN- f KONIJNENTENTOONSTELLINGEN. Van officieele zijde wordt bekend dat de mogelijkheid is geopend, ten a (oon. van pluimvee-, duiven- en konijnen te stellingen voeder te verkrijgen, induen. aantal te exposeeren hoenders, <lvvcr^anZen ders, postduiven, sierduiven, eenden, g teI) en konijnen, gezamenlijk of afzonden j minste zeven honderd stuks bedraagt- on(jer Voor inlichtingen gelieve men zlc?'nS(eI- opgave van plaats, duur van de t®!1' van ling en aantal der te exposeeren dier elke groep na den datum van de pjjks- der inschrijvingen te wenden tot_ orj0gs- bureau voor Voedselvoorziening in y gij- tijd, Afd.: Veevoederdistributie, SecT Tj. 'gpcl- zondere Diergroepen, P. J. Wijk Pzn-> derholt 22 te Beekbergen. /Adv.) 's-Gravenhage, 8 Nov. 1939.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 10