KINDER MANTELS Swaggers adiateur- hcezen MEER DAN OOIT Hollandsch Kleedinghuis WITTE BIOSCOOP rMoto'slaatste kans Beate Kaiserling Ingezonden Akkertje Meet l (Jamaica Inn) Maarten Smit \an Vrijdag t.m. Donderdag de Paramount-Schlager Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag een zeer sterke film Een spannende en indrukwekkende film CHARLES LAUGHTON in een sinistere karakterrol Van Vrijdag t.m. Donderdag Stedelijk Muziekcorps Een marsch voor generaal Reynders lUaAmefekicMen XeuelkcA nieuiuA iU&Liw-ó uit Ukk Visscherïj Eerste Urker Stoomboot Mij. Burgerlijke Stand Lusfeloos Radiotelefoonverkeer met Ned.-Indië in October 1939 Kleedt Uw kind goed *£aïd 'Cotu I imï mindcï geld! Lampen van 25, 40, 50,60.75 en 100 Watt van 35 tot 75 cent bi,-: Maarten Smit Koegras - Tel. 2 MEUBELEN worden ook in BEWARING genomen. SCHIETEN SVaaarten Smit Lessen is de oplossing. ^UeAtjeó100 pQt. u-sA&ao-fiiw-aasule. IS HET THANS GEBODEN goed te letten op WAT U VOOR UW GELD KRIJGT! Ankerpark 4 Den Helder De nieuwe Avro-kalender -e^friLaaMeAlcPiten De Nieuw-Guinea-expeditie van het K.N.A.G, ftiljaSitejrt Winter-competitie Voor Speelgoed.... Kapé RIALTO TIVOLI De gier van de Jamaica ii Aardige comedie Uit de donkerste hoeken van de groote staduit het broeinest der misdaad is deze film ontsproten in al haar rauwe felheid. In fel realisme teekent deze film het leven van de „boefjes van de straat" en zij is een aanklacht geworden tegen toestanden, die misstanden zijn. Misschien verafschuwt U deze jonge misdadigers in hun vuile omgevingmaar toch zullen zij U de oogen openen voor vele misstanden in de moderne samenleving. Zijn moeder schaamde zich, dat zij hem op de wereld had gebracht en toch was hij slechts een product van zijn omgeving. Geen zonnestraal dringt door in de duistere sloppende kinderen vinden hun vermaak op straat met vechten en dobbelenis het een wonder, dat zij opgroeien voor galg en rad? Ruw en onbarmhartig en vol conflicten is het leven der slopbe woners, die - al vormen zij het uitvaagsel der maatschappij - toch evengoed hopen op liefde en geluk. Zaterdag a.a. vindt in „Casino" het tra- ditioneele concert voor danateura en genoo- digden plaats. Tevens wordt dit het eerste openbare optreden van den nieuwen dirigent, den heer Jac. Bos. Het programma bevat geen nieuwe nummerse alle zijn reeds eerder uitgevoerd, doch van enkele is een herplaat sing op het repertoire zeker gerechtvaardigd. Zoo bijv. de „Krijgsmarsch der Priesters", behoórende tot het treurspel „Athalia", mu ziek van Felix Mendelssohn, in een arrange ment van wijlen den heer G. H. J. v. d. Bo- gaerde, oud-dirigent van het corps. Een haast vergeten stuk muziek, dat mger dan 20 jaar verborgen is gebleven, thans weer te voor schijn gehaald. „Die Geschopte des Prome- theus", van Beethoven, is onder den heer Pala nog wel eens gespeeld. Een oud con coursnummer, dat inzake de voordracht bij zondere eischen stelt. Het bekende „Angelus", van Massenet, met zijn bijzonder goed getrof fen klokken-imitatie, en een potpourrie naar melodieën uit de „Cavalleria Rusticana", be sloten met „De Vierdaagsche", dit is het mu zikale gedeelte van het programma. Na de pauze zorgt een Kleinkunst-Cabaret voor een aangename afwisseling. Het be looft een mooie avond te worden, waarin Thalia en Euterpe „zusterlijk" vereenigd zijn. Twee maanden is generaal Reynders reeds opperbevelhebber van Land- en Zeemacht en nog geen enkele kapelmeester had het ini tiatief opgevat voor den hoogsten chef van Land- en Zeemacht een marsch te schrijven, die hem opgedragen zou worden. Het was de heer Leistikow die op dit idee kwam en het uitwerkte. Hij maakte een marsch, met tam boers en pijpers en signaalhoorns. De generaal aanvaardde deze muzikale hulde in vriendelijken dank en bericht onzen kapelmeester, dat hij persoonlijk in Den Helder de marsch aou komen beluisteren. Gisterenmorgen speelde de heer Leistikow wet zijn kapel de marsch voor den comman dant van het Wachtschip. Voor onzen kapelmeester wel een muzik.1 succes. R.-K. VOLKSBOND. Vrijdagavond zal voor de leden van den R.-K. Volksbond en hunne dames te Den Burg in Pen's Schouwburgzaal spreken de Z.Eerw. Heer Dr. A. A. Olierook, Centraal-adviseur van het Verbond. Deze lezing is ook voor niet-leden van den bond toegankelijk tegen betaling van 25 cent per persoon. Militairen hebben vrijen toegang. Urk, 7 September. Door 4 vaartuigen werd heden aan den Ge meentelijke Vischafslag alhier, aangevoerd: 310 pond snoekbaars, prijs 89 ct. en 175 pond bleibaars, prijs 36 ct., alles per pond. Een dezer dagen zijn de aandeelhouders der Eerste Urker Stoomboot Maatschappij in jaar vergadering bijeen geweest met de Commis sarissen en Directeur der Maatschappij. Op deze vergadering waren vele aandeelhouders zeer ontevreden, gezien 't feit, dat de Maat schappij de laatste jaren geen dividend uit keert. Na discussie werd eindelijk besloten om 4 dividend aan de aandeelhouders uit te betalen. De Maatschappij, welke meer dan 25 jaren bestaat, zal nu voor het eerst aan de aandeelhouders een klein dividend gaan uit betalen. Op deze vergadering was de Oud-Bur gemeester van Urk, de heer A. Gravestein, ook aanwezig, die nog steeds Commissaris der Maatschappij is. ONDERTROUWD: J. Molenaar en I. Kramer. GEHUWD: T. ten Napel en J. Post; W. H. Schraal en T. Loosman; J. Hakvoort en I. Bakker; L. Bas en T. M. Romkes. Met ingang van 1 November 1939 is de heer P. J. C. Rombouts benoemd tot burger- leeraar in tijdelijken dienst bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord. VLOOTCOMJMISSIE. Bij K. B. is benoemd tot lid van de vloot- commissie dr. H. Brugmans, lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal. ((Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) ALS DE BLADEREN VALLEN! Nu door de Herfstvlagen de bladeren van de boomen vallen, gepaard gaande met afwis selende regenbuitjes en bewolkte luchten, is de geestelijke atmosfeer helaas van velen min der concreet. Het werkt zelfs preventief, op enkele individueele geesten! Vooral op poli tiek terrein, aanschouwt men dan zichtbare geestelijke storingen, welke dan door derge lijke inzenders van ingezonden stukken, tot uiting komt en voor een normaal mensen medelijden verwekt. Diep treurig is het, dat enkele menschen zich nog begeven in de poli tieke arena, waardoor zij zich zelve, zoowel lichamelijk als geestelijk, ondermijnen. Hoogachtend, J. J. Schoeffelenberger Een Helder, 9 November 1939, Neem 'n 's Gravenhage, 8 November 1939. In Octo ber 1939 werden met Ned.-Indië in totaal 2166 gewone gesprekken gevoerd, waarvan 717 in Nederland en 1449 in Indië werden aange vraagd. Van de in Nederland aangevraagde gesprek ken waren 602 gewone en 115 goedkoope familiegesprekken, voor de in Indië aange vraagde gesprekken bedroegen deze aantallen resp. 886 en 563. Er werden 68 verzamelgesprekken gevoerd, waarvan in Nederland 14 en in Indië 54 wer den aangevraagd. Van andere landen uit kwamen via Neder land met Ned.-Indië 31 gesprekken tot stand, wel uit België 6, uit Denemarken 1„ uit Duitschland 19, uit Zweden 2 en uit Zwitser land 3. In het verkeer van Nederland uit met de Philippijnen werden geen gesprekken gevoerd, evenmin als met Malaya, welk verkeer inmid dels is stopgezet. DE OVEREENKOMST IN HET VISSCHERIJBEDRIJF OPGEZEGD. IJmuiden, 8 November. Naar wij vernemen, hebben de organisaties van werknemers in het visscherijbedrijf te IJmuiden in verband met de tijdsomstandigheden besloten de overeen komsten voor de zeevisscherij, vischlossers en kolenwerkers op te zeggen. met een mooie mantel van CAREL COLTOF. Ruime keuze moderne warme in effen, metée, doublé Face en tweedstof. Ook met bijpassende hoedjes. Aparte meisjes- Nu is het tijd om nog I voordelig te kopen bij: ink.comb. „Nederland", Spoorstraat hoek Koningstraat voor alle merken auto mobielen koopt U voor- I deelig bij: Koegras Telefoon 2 IVleubeimagazijn Keizerstraat met een Luchtbuks een gezellige sport voor jong en oud. Prijzen vanaft 3 50 tot f 22.50. Kogeltjes v af 65 ct. per 500. Verder alle toebehooren als Pluimpjes, Schiet- kaarten enz. bij Koegras - Telefoon 2 AUTOBANDEN 82-6, 30-5, 600-20, 600-16, 40-8, 34-7, 500-21, 475-19, 600-17, 525-18, 550-17, 550-16. Nieuw en Gecoverden en 2de hands banden kunnen wij leveren. Wij zijn aange sloten bij R\jks Rubber- Bureau. Levering op aan vraag plus zegelkosten. Let op het juiste adres: H. DE JONGH, Eerste Autoslooperij en Metaalhandel. Telf. 890. Geen filialen. Wij koopen afgewerkte Olieën. Wilt U les hebben £m fyuiteMje De prijzen der grondstoffen loopen dagelijks op, zoodat tal van concurrenten hun prijzen reeds aanzienlijk moesten verhoogen Door de groote voorraad, wtlke wij in verband met de uigebreidheid onzer zaken (35 verkoop magazijnen) steeds moeten aanhouden, zijn wij nu nog in staat tegen onze bekende oude uiterst lage prijzen te verkoopen Onze jarenlange bekendheid is voor U een WAARBORG voor kwaliteit en pasvorm 35 Filialen Eigen fabrieken Nu komt de Lente, door Paul Keiler. R.K. Uitgeversmaatschappij „Het Poirters- fonds", Eindhoven. Voor hen die meenden, en betreurden, dat de goede, oude tijd met z'n romantiek, ook in de litteratuur, voor goed voorbij was en de uitgeverij zich uitsluitend zou toeleggen op het doen verschijnen van zwaar intellectueele of psychologische romans of „oeuvres", welke niet alleen gelezen maar ook ter dege bestu deerd moeten worden, is „Nu komt de Lente" een ware uitkomst en verrassing. Hier is weer de goede, oude romantiek, zooais wij ons die b.v. herinneren uit de romans van Marlitt. We vinden hier een verzameling oude bekenden terug. De intellectueele rentmeester van een adellijk goed, de eenvoudige, zich zelf zeer gewichtig achtende plattelands-autoriteitjes, de roover en strooper. de familie met een tra gisch conflict en het daaruit voortspruitende leed voor geliefden en anderen. Dramatische scènes in dichte wouden en besneeuwde ber gen, leed en liefde en de triomf van laatstge noemde. Het zijn alle oude, vertrouwde klan ken en, al moge de auto en het moderne toe ristenverkeer even ten tooneele verschijnen, zelfs de ouderwetsche koets en slede zijn in dit verhaal nog oppermachtig. Voor de liefhebbers van dergelijke roman tiek. die, trots alles, nog bij lange niet is uitgestorven, een boek om van te watertan den. De verzorging van dergelijke staf is bij Paul Keiler in zeer goede handen. Onderhou dend, vaak humoristisch, weet hij z'n per sonen te groepeeren en te doen spreken en handelen. De laatste maanden van ieder jaar ontvan gen de redacties der dagbladen doorgaans een keurcollectie kalenders van vereenigingen, in stellingen en bedrijven. Bij deze vele kalenders vormt dan doorgaans de AVRO-kalender een prettige verrassing. Deze kalender 1940 maakt daarop geen uitzondering. Integendeel, het is wederom een uiterst smaakvol stuk drukwerk, waarvan een kunstenaarshand iets aparts ge maakt heeft. Twaalf Nederlandsche schilders hebben dit maal de schilderijen verschaft voor de repro ducties, die de kalender een lust voor het oog maken. Uiteraard is de eene reproductie ge° lukkiger dan de andere, maar het geheel is ontegenzeggelijk een dankbaar geschenk dat deze radiovereeniging haar oude en nieuwe leden aanbiedt. Naast het schild en de 12 reproducties bezit de kalender voorts een 14-daagsch kalenda- rium, waarop origineele foto's voorkomen uit het veelomvattende AVRO-bedrijf. Voorts vindt men een 12-tal beschrijvingen over ka merplanten. De druktechnische verzorging werd toevertrouwd aan de Nederl. Rotogra vure Mg. te Leiden. stoomvaart mij. nederland Saleier, t., 6 Nov. v. Belawan. java-new-fork lijn. Kedoe, 8 Nov. te Sabang. Manoeran, 7 Nov. te Kaapstad. Tosari, 7 Nov. te Soerabaja. JAVANEW-YORK LIJN. Kota Radja, 8 Nov. v. Kaapstad. rotterdamsche lloyd. Slamat, u., pass. 7 Nov. Mauritius, Batavia, 8 Nov. (Aneta-A.N.P.). De leider van de Nieuw-Guinea-expeditie van het Ko ninklijk Nederlandsch aardrijkskundig genoot schap seint van de Wisselmeren nog het vol gende: De oostelijke patrouille, onder leiding van den topograaf Saleh, bezette een observatie punt op een hoogte van 3250 meter in de noordelijke keten. De westelijke patrouille, onder luitenant ter zee Hagdorn en den topograaf Hoeka, is met 4 man veldpolitie en 48 dragers, heden ver trokken. Zij nemen een route loopend over de oosthellingen van de Weyland- en Charles- Louis-gebergten, door het dat van de Mapia- rivier naar de zuidkust en oeta. ytocht van de expeditie is geregeld. Eind November zijn allen vereenigd in Oeta, Dinsdag 7 November had de ontmoeting ril™ w T'?'T'°'G' in het Geheel-Onthou- ders Hotel, Spoorgracht, welke wedstrijd werd gewonnen door V.O.P. met 8% partij voor en 6tegen. De stand is nu: gespeeld 1 wedstr., 12 part. voor 3 17 12 y2 l 12 18 11 - 18«4 1 7 g K.O.T. T.O.G. O.G. V.O.P. N.A.S.B. tegen Volgende ontmoetingen zijn: N.A.SJ5.—V.O.P., T.O.G.—K.O.T.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 11