E' Netelige punten op het Kremlin Het goud van de Ned. Bank Vet als Kerstgave 1 Steun zoetwater visschers Marktberichten Plaats van den aanslag historische grond De Westwall ook langs onze grens „City of Flint" moet naar New York terug Bu!gaarsch-T urksche ontspanning conomische larometer Vaartuigen scha'^lijk voor Delensie Slachtotler onbewaakte overweg Toepassing pachtwet Koning Carol steunt vredesinitiatief Sovjet opmarsch in Noordwestelijk China Woonwagenbewoners overvallen Wij willen met Kerst autorijden Uit onze Omgeving Onze gymkampioene getrouwd Hiller ontketende er de nat. soc. revolutie. De Bürgerbraukeller, waar de ontploffing geschiedde, is voor de nationaal-socialisten een historische plek. Elk jaar komt Hitier daar op de avond van 8 November bijeen met de mannen, die op 9 November hebben deelgenomen aan de mislukte „Putsch" van 1923. Na afloop van de bijeenkomst marcheeren zij dan -gezamelijk langs dezelfde weg._ die zij in 1923 hebben gevolgd tot aan de Feld- herrenhalle, waar zij toen door een handje vol soldaten van de Rijskweer uit elkaar werden geslagen. Een salvo was voldoende. De staatsgreep was mislukt. Zestien aanhangers van Hit- Ier vielen. Hun nagedachtenis wordt sinds dien op dezen dag geëerd. Een somber lokaal. Het gebouw, waarin de beroemde kelder is gevestigd, is, volgens het Volk slechts van bescheiden afmetingen. Het betreft een bin nenplaats, waar rustige burgers, natuurlijk partijleden, hun biertie plegen te drinken. De toegang tot de kelder bevindt zich in de linkerhoek van de binnenplaats. De kel der zelf is een vrij somber lokaal van onge veer 50 meter lengte, met diepe vensters en een galerij. Een lange tafel staat dwars door het lokaal, dat de vorm van een L heeft. Precies in de hoek van beide vleugels geven allerlei nationaal socialistische vlaggen aan, waar het „heiligdom" begint: de korte vleu gel van de kelder. Tegen betaling kan men dit „heiligdom" bezichtigen. Het staat vol met wapenrustin gen. Hier hield de Beiersche minister-pre sident Von Kahr in November 1923 een bij eenkomst, die een monarchistische Putsch moest voorbereiden. Midden onder de be raadslagingen verscheen Hitier. Hij sprong op de tafel, zwaaide met een revolver en schreeuwde, dat het gebouw door gewapen de mannen was omgeven. Hij eischte Von Kahr, dat deze zijn plan nen liet varen terwille van die van Hitier zelf. Von Kahr en Ludendorff, die eveneens aanwezig was, werden naar een binnenka mer gevoerd, waar zij werden bewaakt en onder druk werden gezet. Dit heeft Von Kahr Hitier niet vergeven. Zoodra hij de kans kreeg, waarschuwde hij Berlijn. En 't gevolg was dat toen Hitier met zijn mannen door München optrok, hij niet be groet werd door een geestdriftig juichende menigte, maar werd ontvangen door een klein aantal, maar vastbesloten en goed geoefende Rijksweersoldaten. Een salvo en er bleef niets van de heele demonstratie over. Hitier vluchtte in een auto. Alleen Ludendorff bleef doormarcheeron. Hitier werd pas 48 uur later gegrepen. Meesterlijke camouflage. In aansluiting op het bericht, dat de Westwall langs de geheele Westelijke grens van Duitschland, met andere woorden langs de Belgische en Ne- derlandsche grens wordt doorgetrok ken, wordt aan de Tel. van Duitsche zijde nog gemeld, dat een leger van werklieden der organisatie-Todt, sol daten en leden van den Rijksarbeids dienst reeds weken geleden met de werkzaamheden begonnen zijn. Alle ervaringen, welke men de twee laat ste jaren bij den houw van den Westwall langs de Fransche grens heeft opgedaan, zul len thans ten nutte worden gemaakt bij den aanleg van de verdedigingswerken langs het Noordelijk deel van de Duitsche grens. Ma teriaal v. den bouw is op uitgebreide schaal ter beschikking gesteld. Met honderden bouwwerken is reeds een begin van uitvoe ring gemaakt Hier en daar is het beton reeds gestort, zijn er al stellingen ingericht. En dagelijks komen er nieuwe onderkomens, ob servatieposten en allerhande soort versterkin gen bij. Bijvoorbeeld in de buurt van Bobberich langs de grens tegenover de Maasvlakte en op de hoogten, welke de Rijnvlakte beheer- schen. Op sommige plaatsen zijn de verster kingen aangelegd vijf tot tien km. diep het land in, net als de zwarte vakjes op eeri schaakbord. Uiterlijk is er van deze versterkingen niets te bespeuren en zoo wordt van Duit sche zijde verklaard ze zijn dusdanig ge camoufleerd. dat men bij een tocht door dit gebied voorzichtig moet zijn niet in een loopgraaf, machinegeweernest of observatie post te vallen. Ze zijn zoo aangelegd, dat zij door middel van mortieren verdedigd kun nen worden en volkomen onwaarneem baar zijn door verkenningstroepen en vlieg tuigen. Lading wordt in Bergen gelost. Het Amerikaansche s.s. „City of Flintdat in de Noorsche haven Ber gen op instructies wachtte, heeft thans opdracht gekregen, zijn lading te lossen en naar New York terug te keeren. Den kapitein is medegedeeld dat hij de door Roosevelt afgekondig de gevechtszone op den terugweg moet vermijden. Uit Bergen wordt nog gemeld, dat kapitein Gainard, de gezagvoerder van de City of Flint, heeft verklaard, dat zijn schip zal vertrekken, zoodra de lading is gelost. Zoo mogelijk zal de lading verkocht worden in Bergen. Het schip had geen munitie of grondstoffen voor de vervaardiging van ont plofbare stoffen aan boord. Voorts vertelde de gezagvoerder dat het routinewerk aan boord zijn gewonen gang was gegaan, zon der dat de Duitsche prijshemanning had in gegrepen. De Duitsche prijseommandant deed niets zonder den Amerikaanschen gezagvoerder te laadplegen, behalve dan ten aanzien van de beslissing over de bestemming van het Schip, De Finnen weer bij Stalin. De netelige punten, welke zich in de be sprekingen tusschen de Finnen en de Rus sen voordoen zijn de Russische eischen ten aanzien van een vlootbasis op Finsch ge bied aan den ingang van de Finsche golf, en de afstand van een gebied nabij Le ningrad aan de Sovjet Unie. Tot dusver werd gedacht, dat de Russen de haven van Hangoe als basis wenschten te hebben, doch uit de jongste verklaringen van Molotof meent men in sommige kringen te Moskou te mogen opmaken, dat de Sov jets niet zullen aandringen op hel verkrij gen van gebied voor dit doeleinde, gelegen op het Finsche vasteland. Andere kringen daarentegen meenen weer. dat de eischen der Sovjet onveranderd zijn gebleven Wat de streek bij Leningrad betreft, heeft men den indruk, (iat de Finivn bereid zijn tot een grenswijziging, maar tot dusverre niet in voldoende mate om aan de Russische eischen te voldoen. Weer contact. Volgens te Helsinki ontvangen inlichtingen hebben de Finsche gedelegeerden zich gister avond, na instructies van hun regeering ont vangen te hebben, naar het Kremlin begeven om het contact met Stalin en Molotof te her vatten. Er valt een zekere ontspanning waar te nemen in de betrekkingen tusschen Bulgarije en Turkije, welke tot uiting komt in een terugtrek king van troepen aan beide zijden van de grens. Realisatie van de winst noodza kelijk geacht. Verscheidene Tweede Kamerleden stellen in het heden verschenen. Voorloopig Verslag over de begrooting v. Financiën voor '40 de vraag, of de tijd thans niet gekomen is om over te gaan tot de realisatie van de winst op den goudvoorraad van de Nederlandschc Bank, welke zal komen te ontstaan bij fixatie van de waarde van onze munteenheid op een lager niveau. Als deze leden op het ne men van een beslissing in dien geest willen aandringen, dan is dat niet, omdat zij van oordeel zijn, dat aan die winst onmiddellijk een bepaalde bestemming behoort te worden gegeven. Zij meenen evenwel, dat de door hen beoogde maatregel er toe zou kunnen leiden, dat in belangrijke mate op de vlot tende schuld werd afgelost, waardoor een niet onaanzienlijke rentebesparing zou wor den Verkregen. Naar het oordeel der hierbedoelde leden zou het treffen van zulk een maatregel niet behoeven uit te sluiten, dat de waarde van de munt zwevende wordt gelaten. Immers, volstaan zou kunnen worden met een voor- loopige fixatie, welke nog de mogelijkheid van eenige rijzing of daling zou openlaten. Andere leden meenen in dit verband te moeten opmerken, dat de vraag, over welk bedrag uit hoofde van de waardestijging van den goudvoorraad zal kunnen worden beschikt, niet kan worden losgemaakt van de andere vraag, welke verliezen het Egalisa tiefonds in de toekomst nog wachten. Ook verstrekking van goedkoope margarine. Naar wij van officieele zijde vernemen, zal dit jaar, evenals vorige jaren, wederom ter gelegenheid van het Kerstfeest ten be hoeve van armen, bak- en braadvet of plantenvet en/margarine vrij van heffing verstrekt worden, mits deze producten ge heel gratis worden gegeven door vereeni- gingen of instellinge van weldadigheid. De producten zullen vóór 1 Januari 1940 aan de behoeftigen moeten zijn verstrekt. De prijzen waartegen de leveranciers de genoemde producten zullen mogen leveren, zijn vastgesteld op: ten hoogste f 0.36 per Kg. voor bak- en braadvet of plantenvet; ten hoogste f 0.40 per Kg. voor margarine. Week v. Maandag tra Zaterd 30 Oct. tot 31 Oct. tot Eflectenmarkt 4 Nov. 1939 5 Nov. Aandeelen kners. 75.0 92.0 Betalingsverkeer Omzet postchequi en girodienst 143.0 1129 Groothandel Groot handel sprijzen 85.3 69.5 Omzet termijnmarki Amsterdam 60.3 73.5 kleinhandel 115.4 Omzet winkelbedrijf 109.8 toederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar beidsdag) Haven Am sterdam 6.8 120.2 Bevrachtingen wilde binnenvaart 78.6 Arbeidsmarkt Aanvragen van werk gevers 117.3 109.4 Aanbiedingen »an werknemers 76.1 87.9 100.2 Plaatsingen 114.1 Order van den Opperbevelhebber. De Opperbevelhebber v. Land- en Zeemacht belast met de uitoefening van het militair gezag in elk in staat van beleg verklaard gedeelte van het grondgebied des Rijks, heefl bevolen het wegvoeren van de vaartuigen uit het in staat van beleg verklaard gebied, wel ker aanwezigheid naar zijn oordeel schade lijk kan zijn voor de belangen der landsver dediging. De uitvoering van dit bevel is opgedragen aan den inspecteur-generaal voor de scheep vaart. Man te Heiloo gedood. Hedenmorgen omstreeks half zeven is de heer Kruit alhier bij den onbewaakten over weg aan de Kerkelaan onder den trein ge raakt en gedood. MINISTERRAAD WEER BIJEEN. Gisteravond om negen uur is onze minis terraad wederom in buitengewone zitting bijeengekomen. De ministers bleven tot kwart voor één beraadslagen. Minister overlegt. De loop der koopprijzen voor de landerijen heeft de volle aandacht van den minister. Met de studie over dit vraagstuk heeft hij de economische afdeeling der directie van den Landbouw belast. Het wil hem voorko men, zoo deelt hij in een nota aan de Twee de Kamer mede, dat, wanneer de pachtsom men niet abnormaal oploopen, één der re denen, waardoor de stijging der grondprij zen zou worden in de hand gewerkt, komt te vervallen. De minister is in overleg ge treden met zijn ambtenoot van Justitie over de toepassing der pachtwet in deze bijzon dere tijdsomstandigheden. Rapport over garnalenvisscherij bijna gereed. Aan het onderzoek naar de economische structuur van het garnalenvisscherijbedrijf en naar de maatregelen voor een blijvende saneering daarvan, wordt naar wij verne men, de laatste hand gelegd. Na de voltooi ing zal omtrent dit rapport op de gebruike lijke wijze overleg worden gepleegd met het bedrijf. Hoewel de minister geen maatregelen over weegt de verstrekking v. visscherijmateriaal ter hand ten emen, ligt het wel in de be doeling aan de zoetwatervisschers zoo noo- dig geldelijken steun te verleenen, waardoor zij in de gelegenheid zullen zijn, zelf de voor de voortzetting van hun bedrijf benoo- digde materialen aan te koopen. Telegram aan de oorlogvoerende mogendheden. Koning Carol van Roemenië heeft besloten zich aan te sluiten bij het Nederlandsch— Belgische vredesinitiatief en al 't mogelijke te doen om het te doen slagen. De koning heeft als eerste stap een telegram aan den Engelschen koning gezonden, waarin hij zegt: „Ik geef uiting aan mijn oprechte wen- schcn voor het welslagen van het nobele BelgischNederlandsche initiatief en stepn het van heeler harte." Dt> Roemeensche ministerraad is gister avond bijeengekomen voor een langdurige beraadslaging over de houding van Roeme nië in verband met het standpunt van den koning in deze aangelegenheid. Koning Carol heeft eveneens telegrammen gezonden aan president Lebrun en aan rijks kanselier Hitier, waarin hij tot uitdrukking brengjt, dat hij den Belgisch-Nederlandschen vredesstap van heeler harte steunt. Ook sympathiebetuigingen uit Amerika. Op het aanbod van goede diensten door H.M. de Koningin en Koning Leopold aan de staatshoofden van de oorlogvoerende lan den gericht, zijn nog adhaesiebetuigingen ontvangen uit Amerika en Engeland. Nadere bijzonderheden omtrent hun operaties. Nieuw licht wordt geworpen op de bewe gingen der Sovjet-troepen in Noordwestelijk China door een persbericht uit Tainyotan. de hoofdstad van de provincie Sjansi, dat meldt, dat 4000 Buiten-Mongoolsche scherp schutters onlangs zijn aangekomen in Ping- liang (provincie Kansoe), terwijl een aan zienlijk aantal geregelde Sovjettroepen ope reert in Sinkiang (Chineesch Turkestan), Een afdeeling van driehonderd man gere gelde Sovjet-troepen zoo vervolgt het be richt, is in vijftien vrachtauto's gereden van Sian. de hoofdstad van de provincie Sjen si, in de richting van Tsjengtoe en Tsjoeng king via Fengsiang. Sovjet-vliegtuigen zijn onlangs uit Sian naar Loyang overgebracht Uit Honkong verneemt de South Chin; Daily News, dat in Yenan, het hoofdkwar tier van het Chineesche communistische le ger in Sjensi, de staat van beleg is inge voerd. Chineesch succes. Officieel wordt gemeld, dat de Chineesche tioepen de stad Shopo, 29 k.m. ten noorden van Yangtsjau, heroverd hebben. Hiermede werd een einde gemaakt, aan de Japansche bezetting, welke een jaar en tien dagen heeft geduurd. Thans ondernemen de Chineezen een aanval op Hsinnumiao en op Kaoyu. Het Chineesche persbureau meldt voorts, dat twee Japansche troepentreinen aan de spoor lijn Peking Hankau door Chineesche land mijnen zijn opgeblazen. Ongeveer vijftig Ja pansche soldaten vonden den dood. Ongunstia individu loste een schot. Vier jaar geëischt. Op Zondag 3 September, des morgens half tien, waren eenige woonwagenbewo- ners te Geidrop aan het gras snijden nabij de Dommelé et waren J. C. van L. diens vader en eenige broers. Toen zij met het grassnijden bezig wa ren, kwam de, 39-jarige koopman S. W. uit Geldrop naar hen toe. Hij droeg een geweer in de hand. Hij ging dwars door het wa- •er van de Dommel op de woonwagenbewo ners af. Plotseling richtte hij het geweer op de mannen, die zich op een afstand van 40 tot 50 meter van hem bevonden-. De 27-jarige van L., ziende, dat S. w. het geweer oji hem richtte liet zich op den grond vallen, juist achter een zak met afge- sneden gras. Oji datzelfde oogenblik ging het schot af. De hagelkorrels kwamen te recht in het gras nabij de plaats, waarvan L. zich had laten vallen. Hij werd niet ge troffen. De woonwagenbewoners deden van de schietpartij aangifte bij de politie, die na een ingesteld onderzoek overging tot de irrestatir van den koopman S. W., die in het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch- in gesloten werd. Gisteren stond hij in 's-Hertogenbosch_ te recht wegens poging tot doodslag, subsidiair was hem poging tot zware mishandeling ten laste gelegd. Uitvluchten. De verdachte, die aan den rechter-com- missaris had verklaard, dat hij in de lucht geschoten had om de woonwagenbewoners schrik aan te jagen, kwam op deze verkla ring terug en beweerde, dat het geweer plotseling afgegaan was. De wapenhandelaar M. Staelenherg uit Den Bosch, die als getuigedeskundige ge hoord werd. verklaarde, dat het in beslag genomen geweer een oud jachtgeweer is, waarmede men op een afstand van veertig meter iemand kan doodschieten. Op een af stand van vijftig meter kan men er iemand ernstig mee verwonden. Een boer, die van het gebeurde getuige geweest was, kwam verklaren, dat S. W. het geweer op den woonwagenbewoner had gericht. De Officier van Justitie ,nam hier op requisitoir. Hij achtte bewezen, dat de verdachte zich aan poging tot doodslag heeft schuldig gemaakt en eischte tegen den verdachte, die reeds zeven vonnissen achter den rug heeft en de ongunstig bekend staat, vier jaar gevangenisstraf. De verdediger pleitte op juridische gron den vrijspraak. Uitspraak 23 November. Verzoek aan den minister. De besturen van de K.N.A.C. en den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. hebben zich met een adres tot den minister van Econo mische Zaken gewend, waarin zij verzoeken om, indien het niet mogelijk zal zijn het doen rijden van motorrijtuigen met benzine of benzol op Zon- en feestdagen wederom afgemeen toe telaten, het daarheen te wil len leiden, dat voor a.s. Kerstdagen, den 31en December en Nieuwsjaarsdag te dien aanzien afwijkende bepalingen zullen vast gesteld worden. JULIANADORP. I ONZE MUZIKANTEN VERGADEREN. Mobilisatie dunt de gelederen en de kas. De plaatselijke muziekvereeniging „Kunst zin" hield in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn, hare jaarlijksche alge- meene vergadering. Ter vergadering waren slechts elf personen aanwezig. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter, den heer C. Hollander. De secretaris, de heer F. M. van der Woude, las de notulen, welke onder dank onveran derd vastgesteld werden. Uit het uitvoerige jaarverslag teekenden wij aan, dat het aantal donateurs steeg van 122 tot 136. Dank wordt gebracht aan den directeur, den heer J. van Glabbeek, aan de feestcommissie en aan den heer Doorn, voor het belangeloos beschikbaar stellen van het repetitielokaal. Het verslag werd onder dank aanvaard. Wat betreft de rekening en verantwoor ding van den penningmeester, den heer C. Purmer, de kascommissie bestaande uit de heeren C. P. in 't Veld en P. Constant, had alles in orde bevonden. De inkomsten be droegen in totaal f 1237.85, de uitgaven f 1121.87, zoodat er een batig saldo was van f 115.98. Er is echter nog f 100.— aap de Boerenleenbank te betalen. Blijkens deze uitkomsten is er per 1 Nov. j.L minder aanwezig dan ten vorige jare, hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit, dat vele leden m dienst zijn en hun contributie wordt ge derfd. De rekening werd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de af- iredenden herkozen. De functie van secr., lie ook gemobiliseerd is, wordt waargeno men door den heer C. P. in 't Veld. Bij de bespreking contributieregeling werd vastgesteld, dat de leden per week zullen betalen en dat de directeur per re petitie betaald zal worden, waarmede de directeur accoord kon gaan. Verder werd medegedeeld dat de gemeentelijke subsi die weer is toegezegd. Bij de rondvraag werd er op aangedron gen, om de bloemenbakken en de lampen uit de muziektent gedurende het winter halfjaar weer op te bergen. Hieraan zal voldaan worden. Tenslotte werd nog geïnformeerd hoeveel er nog te betalen is op de aanschaffing der nieuwe instrumenten. Dit bedraagt momenteel nog f 90. Hierna sluiting. WlEniNGE^ GEER SNOOIJ IN DE HUWELIJKSBOOT. Onze plaatsgenoote, mej. Geer Snooii kampioene Noordhollands Noorderkwartie K.N.G.V. is gistermiddag in het huweliiif getreden met den heer J. Posthumus Voor dit huwelijk bestond zeer veel publieke he langstelling. Vooral de leden der gvmnasl tiekvereeniging waren goed vertegenwoor digd. Loco-burgeimeester Bosker, die het huwelijk voltrok, hield een kernachtige toiT spraak. Bij het verlaten van het raadhui" stonden aan beide zijden turnsters 0pee steld, die met hun knotsen een eerehon® maakte boven hun kampioene. GOED GESLAAGDE NON-STOP-AVOND, Bestuurdersbond kan tevreden zijn. Gisteravond werd in Cinema de Haan vanwege den Wieringer Bestuurdersbond een groote non-stop cabaretavond gehou. den. Toen de heer Bontkes het woord nam was de zaal zoowel als het balcon geheel gevuld. In zijn openingswoord besprak voorzitter Bontkes den algemeenen toestand De spreker van den avond, de heer Veen- stra, betoogde dat juist in deze tijden pro. paganda allernoodzakelijkst is. We moeten den ongeorganiseerde wijzen dat zijn plaats in onze gelederen is en niet daarbuiten! Het verdere gedeelte der avond werd ver zorgd door 't cabaret gezelschap onder lei- ding van Marie Hamel, hierin werkte mee: .Tohnny and Jones de Hollandsch—Ameri kaansche Jazz Singers (bekend van de Ra dio) Prof. Ben Ali Libi, humoristisch goo chelen. Ellen and Jane, the two Rhythm girls met dansfantasieën en ohJ. de Leeuw accordeonist en accompagnateur. Het programma was bijzonder goed. Aan 't einde van den avond sprak de* heer Bontkes het slotwoord van deze mooie non-stop cabaretavond. OOSTERLAND. ZORGT VOOR EEN RUSTIGE SFEER IN GEZIN EN SCHOOL! Jeugdgevaren in oorlogstijd. Een veertigtal ouders was aanwezig, toen het hoofd der school met een woord van welkom opende en z'n blijdschap uitsprak over de goede belangstelling. Na lezing vaa de notulen door den heer Hollander, deed de heer Boon enkele mecledeelin.gen over 't wel en wee der school. Daarna werd be sloten te trachten het Sinterklaasfeest op dezelfde wijze te vieren als vorige jaren. Vervolgens besprak voorzitter het onder werp: „Onze kinderen in oorlogstijd", waar bij hij een overzicht gaf van de gevaren, die er in dezen tijd voor de kinderen aan wezig zijn, en wees op de gevaren van ooriogsspeelgoed, van krant, radio en film voor het jeugdig gemoed. In dit verband legde hij in het bij zonder den nadruk op de waarde .van het behoud van een rustige sfeer in gezin en school. In de pauze, die nu volgde, werden de ouders in de gelegenheid gesteld, het ten toongestelde werk te bezichtigen, waarvan velen gebruik maakten. Na de pauze bracht de heer Hollander een verslag uit van een der gehouden schoolreisjes, waarvoor hij de dank der aanwezigen oogstte. Toen zorgde juffr. Schipper voor de vroolijke noot van dezeit avond door het voorlezen van enkele grap pige stukjes uit „De Witte" van Ernest Claes. die zeer in den smaak vielen. Daar de rondvraag niets opleverde, kon voorz. de vergadering sluiten, wat hij deed met een woord van dank aan degenen, die iets naar voren hadden gebracht en tevens aan de dames, die de aanwezigen van thee met een koekje hadden voorzien. Het was een prettige ouderavond, die weer heeft bijgedragen tot versterking van de band tusschen school en huis en die dus geheel aan zijn doel heeft beantwoord. ANNA PAULOWNA BREEZAND. WATERSOLDATEN. Militairen, die des avonds een auto ge* huurd hadden, konden niet goed overweg met het licht van den wagen en reden, waarschijnlijk doordat zij het onder het rijden door in orde trachtten te brengen, in de wegsloot langs den Stoomweg. Inzit tenden en wagen kwamen er goed Slechts een der ruiten van de auto was ge broken en de firma Boerman had niet vee moeite het voertuig weer op het rechte pad te brengen. HELDERSCHE EIERVEILING, 9 N°V'K Aangevoerd: 14500 kipeieren: 48—51 jW 5—5.30, 52—54 Kg. 5.30—5.60, 55—57 KfLj'-T —5.90. 58—60 Kg. 5.90-6.70, 61—63 Kg. 6. ff 6.90, 64—67 Kg. 6.90—7, 100 eendeieren *■-' alles per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 9 Nov. Aangevoerd: 25.000 kipeieren 6.35—1 klein 4.855.85 per 100 stuks. BROEK OP LANG END IJK 10— NoV-„70. 425 kg. aardapncildn eigenheimers 20.700 kg. uien 2.50—3.20; grove 2.40-.^", 2800 kg. peen 1.40—2; 25 kg. snijboonen 60150 Kg. roode kool 1.402.30, 20.000 ,~e vroege witte kool 1—1.84, 40650 Kg. kool 1—1.90, 22550 Kg. D. witte kool uw- 1-80, 3600 Kg. savoyekool 1.702.90, j-'3 bloemkool 13.59—16.70. 2e soort 3.69 a 12.600 Kg. spruiten 1.301.40, 12.5 Kg- maten A 4.10. 490 Kg. druiven: AUCtt 13.6020.60, Frankcnthalers 12.10. NOORDSCIIARWOUDE, 10 Nov 3800 kg. aardappelen grooten 2——9 heimers 210: bl. dito 280—290; 1~~0° g ttien 260290; drielingen 160— lm;K 290—320; 20200 kg. roode kool 20700 kg. witte kool 120140; 5500 kg.# kool 160—220; 40000 kg. d. witte 1.60; 4000 kg. andijvie 130. kool 1' BOTERNOTEERING EN -HEFFINJL De comnrissienoteering voor Neo sche boter is gister vastgesteld op P*1" K*- cteunuil' liet bedrag van de heffing en ste tijdsche wijziging, voor de week va 16 November vastgesteld op 80 cent p (onveranderd).

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 22