Gisterenavond Buitengewone Ministerraad België versterkt zijn verdediging Wij lazen voor II Het uniformen-mysterie De positie van Nederlandsch=Indië Anderiesen co Kick Smit spelen niet Driezijdig verdrag geratificeerd Onze provisiekast Marktberichten Spannende dagen in Brussel UoMal Gerucbf over Nederlandscben stap te Washington zinf?- koegras Door dc gevaarlijke zone Gisterenavond omstreeks 6 nnr zijn alle ministers op het departement van Algemeene Zaken in buitenge wone zitting bijeengekomen. De zitting van de Tweede Kamer, waar minister van Kleffens aanwe zig moest zijn, werd om half zes ver daagd, teneinde Zijne Excellentie in de gelegenheid te stellen deze buiten gewone Kabinetszitting bij te wonen. De beraadslagingen duurden onge veer 2% uur. Omtrent het besprokene is niets bekend gemaakt. Vrij zeker mag worden aangenomen, dat de span nende internationale toestand en het aanbod van goede diensten der Nederlandsche en Belgische monar chen onderwerpen der discussies hebben uitgemaakt. NOG MEER VERDACHTE AAN- KOOPEN. DUITSCHE TAND ARTS OPGEPAKT. Meldden aanvankelijke berichten die bij ons binnenkwamen over een tweede uniformen-mysterie in ons land. dat er te Hengelo vier vreem delingen zijn gearresteerd, thans vernemen wij, dat de arrestanten alle vier Duitschers zijn. Een van het viertal had bij een Deven ter kleermaker een kepi gekocht en ge droeg zich daarbij min of meer verdacht. De kleermaker, die door de krantenberich ten over de uniformen-affaire te Denekamp op zijn qui-vive was. kreeg argwaan en naar thans blijkt, zeer terecht. Immers, één van de vier mannen, die de politie, als be trokken bij deze kepi-affaire, oppakte, was de kooper van de kepi! Tandarts gearresteerd. Toen wij dezer dagen in ons blad het uniformenmysterie te Denekamp signaleer den, legden wij er den nadruk op. dat deze zaak waarschijnlijk in alle declen des lands haar vertakkingen had. Deze veronderstel ling blijkt wel zeer juist te zijn geweest, want de politie doet steeds meer ontdek kingen. Te Arnhem heeft men nl. een Duit- sche tandarts gearresteerd, die te Anholt (Dr.) woonachtig is en in Gendringen zijn practijk uitoefent. Hij was er op betrapt in de Doelestraat te Arnhem een kepi en witte nestels gekocht te hebben, na in Zutfen een vergeefsche poging te hebben gedaan, in het bezit van dergelijke voorwerpen te komen. De tandarts, wiens auto gevolgd werd, beriep zich er op, dat hij de militaire klee- dingstukken voor een tooneeluitvoering noo- dig had. Politie-inspecteur verdacht. In Amsterdam worden de huiszoekingen welke daar op groote schaal zijn aangevat, .voortgezet. Den geheelen middag is de inspecteur van politie G., tegen wien verdenking was gerezen dat hij meer van deze zaak afwgft, verhoord. Ook is in zijn woning een uit voerig onderzoek ingesteld, waarbij o.a. de hoofdverdachte in deze zaak. A„ tegenwoor dig was. Bij dit onderzoek is komen vast te staan, dat de verdachte A. meermalen in de wo ning van G. heeft overnacht. Volgens het zeggen van inspecteur G. is dit echter uit sluitend geschied buiten zijn aanwezigheid en medeweten. De verdachte A. had dit Dinsdagavond tegenover den rechter-com- missaris hardnekkig ontkend. Verder is bij het verhoor komen vast te staan, dat inspecteur G. aan den eveneens verdachten v. O. zijn huissleutel heeft gege ven. De inspecteur deelde echter mede, dat hij dit in goed vertrouwen heeft gedaan en geen vermoeden heeft gehad, dat v. O. daar misbruik van zou maken door in zijn woning uniformen buit te maken. Hij beweerde ver der geheel buiten de zaak te staan. Opnieuw is gisteren het Belgische Kabinet bijeengeweest, teneinde den internationalen toestand onder oogen te zien. Tevoren had de Koning een langdurige conferentie met den minister van buitenlandsche zaken, Spaak, en den minister van defensie, luite nant-generaal Denis. Deze bijeenkomst duur de zoo lang, dat de Kabinetsraad er door werd vertraagd en in plaats van 4 uur, eerst om kwart voor vijf begon. Er heerschte gisteren reeds heel den dag groote bedrijvigheid op het departement van buitenlandsche zaken. I i de ochtenduren on derhield minister Spaak zich achtereenvol gens met Hr. Ms. gezant baron van Harinxma thoe Slooten en de Deensche en Poolsche ge zanten te Brussel, de heeren Otto Krag en Moscicki. Voorts confereerde hij met den mi nister-president, met verschillende hooge ambtenaren van zijn departement en met eenige andere leden van het in België ge accrediteerde diplomatieke corps. Alle autobussen in Brussel ge vorderd. De autobussen en zekere auto's, die nog beschikbaar waren, zijn gisteren te Brussel gevorderd. In het kader van de sinds het uitbreken van den Europeeschen oorlog getroffen de fensiemaatregelen, zijn in België in de afge- loopen 24 uur een aantal gemobiliseerden, die met verlof waren, en tevens een aantal nog niet gemobiliseerde reservisten, opgeroepen. De effectieven, welke bij dezen maatregel zijn betrokken, zijn echter geenszins omvang rijk, zegt Belga. Duitsche verlofgangers telegra fisch opgeroepen. Volgens een bericht van den correspon dent van Politiken te Berlijn zijn verlof gangers van alle categoriën der Duitsche weermacht telegrafisch opgeroepen. Deze oproepingen hebben de geheele week plaats gevonden. Het betreft troepen, welke na de harde campagne in Polen verlof had den gekregen. Officieren der Duitsche luchtmacht, die het in Polen zoo zwaar te verduren hebben gehad, hebben ook eenig verlof gehad. Zij zijn gisteren persoonlijk opgeroepen en zelfs uit de restaurants gehaald met de op dracht direct met den eersten trein naar hun escadrilles te vertrekken. Een groote ambulancetrein van ongeveer 70 wagons, welke op het station van Potsdam onder stoom stond, is Maandag vertrokken. De Duitsche troepen aan onze grenzen. Volgens gezaghebbende Fransche mili taire kringen is het zeker, dat de Duitsche strijdkrachten aan de Nederlandsche grens in de paar laatste dagen zijn uitgebreid. Er zijn reeds eenigen tijd belang rijke concentraties geweest, welke in staat stellen te allen tijde tot het offensief over te gaan. Er zijn thans aanvullende eenheden aan toege voegd. Te Parijs is men van gevoelen, dat het mogelijk is, dat deze nieuwe bewegingen eer der een soort van diplomatieke dreiging zou den kunnen vormen om druk uit te oefe nen op Nederland en België dan dat zij voor militaire operaties bedoeld zijn. Twee bruggen over den Rijn. Naar de Tel. uit goede bron verneemt, zijn de Duitsche legerautoriteiten bezig na bij Emmerik twee bruggen over den Rijn te slaan. Een brug bij Hüthum-, gelegen tus- schen Emmerik en Elten, is vrijwel gereed. ROTTERDAMSCH ELFTAL-BONDSELFTAL Blatter (P.S.V.) en Balvers (V.S.V. krijgen een kans. Anderiessen en Kick Smit zullen wegens blessures verhinderd zijn Zondag a.s. in het Bondselftal, dat op dien dag te Rotterdam om den gouden onafhankelijkheidsbeker te gen het Rotterdamsche elftal speelt, uit te komen. Dit heeft een grondige wijziging in de middenlinie tot ge volg. Blatter van P.S.V. en Balvers van V.S.V. zijn thans in het bondselftal opgesteld, zoo dat dit er voor den wedstrijd van Zondag als volgt zal uitzien. Doel: Dijkstra (A.P.G.S.); Achter: Wilders (BI. Wit) en Caldenhove (D.W.S.); Midden: Blatter (P.S.V.), Stam (V.U.C.), en Poulus (S.V.V.). Voor: Draeger (D.W.S.), Lenstra (Heeren veen), van der Hulst (Haarlem), Balvers (V.S.V.) en de Harder (V.U.C.) Wij vernamen nog, dat Anderiessen in den wedstrijd van Zondag j.1. tegen 't Gooi een verwonding aan den enkel heeft gekregen, terwijl Kick Smit in verband met een on langs opgeloopen blessure niet kan meespe len. „JAPANSCHE BEWEGING IN ZUIDELIJKE RICHTING". Tijdens een gewone persconferentie op het Japansche departement van buitenlandsche zaken, is aan de orde gekomen een gedachtenwisseling over een bericht, volgens hetwelk Ne derland zich tot de Vereenigde Sta ten zou hebben gewend om in geval van de uiterste noodzaak de zorgen op zich te nemen van Nederlandsch- O-Indië. Verder kwamen ter sprake een bewering inzake een Japansche beweging in zuidelijke richting, be richten inzake een Duitsche invasie in Nederland, besprekingen tusschen Japan, Engeland en Amerika, het nieuwe vlootplan van Vinson en de toestand tusschen Japan, Engeland en Amerika. Gevraagd naar het bericht in de bladen, dat Nederland zou overwegen de Vereenigde Staten te vragen, de zorg op zich te nemen over NederlandschOost-Indië, indien de om standigheden ernstig zouden worden met het cog op den oorlog in Europa, antwoordde de woordvoerder van het ministerie van buiten landsche zaken, dat het geheel aan de Ver eenigde Staten is uit te maken, of de des betreffende berichten waar zijn. Er zijn vele geruchten over bewegin gen van Japan in zuidelijke richting, doch, volgens den woordvoerder, zijn zij voortgesproten uit fantasie. Hij zette uiteen, dat Japan alleen belang heeft bij een uitbreiding van zijn handel en van plan is zijn handels belangen daar te waarborgen. Wat het bericht over een Duitschen inval in Nederland betreft, aldus de woordvoerder, is daarover geen officieele inlichting ontvan gen, terwijl het persbericht zelf niet bevestigd is, hoewei een dergelijk gerucht reeds veer tien dagen geleden in omloop kwam. Uit het rijk der fabelen. Te bevoegder plaatse, waar deze beschou wingen uit Tokio werden voorgelegd, heeft men opgemerkt, dat de bewering, als zoude Nederland de Vereenigde Staten hebben ver zocht voor Nederlandsch-Indië te zorgen, in dien het moederland het slachtoffer van een aanval werd, zooals vanzelf spreekt, tot het rijk der fabelen moet worden verwezen. Een der belangrijkste keerpun ten in de geschiedenis. De Turksche nationale vergadering heeft gisteren eenstemmig het pact van wederzijd- schen bijstand met Frankrijk en Groot-Brit- tannië geratificeerd. In zijn rede ter gelegenheid van de ratifi catie van het driezijdig verdrag zeide Sara- djogloe de Turksche minister van buiten landsche zaken, dat Turkije geen verplich tingen op zich genomen heeft, die het in een oorlog zou wikkelen met Sowjet Rusland. Hij verklaarde, dat dit een bewijs vormt voor de vriendschappelijke betrekkingen tusschen Turkije en U.S.S.R. Saradjogloe noemde het EngelschFranschTurksche verdrag „een der belangrijkste keerpunten in de wereld geschiedenis". Ook zeide hij: „Ik herhaal ten behoeve van al degenen die nog steeds twij felen, dat wij naijverig zijn op onze rechten en zeer bewust van onze verplichtingen." W1ERINGEN OUDERAVOND. Gisteravond werd in de Openbare Lage re school te Hippolytushoef een ouder avond gehouden. Te acht uur heette de heer L. Noorden de talrijke aanwezigen welkom. De heer Van 't Hof die een lezing zou houden over „Angst bij kinderen" is wegens ziekte ver hinderd. Hiervoor houdt mejuff. Mulders een lc- Mevr. LontBakker leest vervolgens de notulen voor welke zonder op of aanmer king worden goedgekeurd. Wegens bedanken van den heer C. Met selaar als lid van Oudercommissie werd de heer J. J. Bosker gekozen. Mejuff. Mulders kreeg vervolgens het woord. Zij las ons voor „Scheuren en Ga ten" een verhaal over kinderen voor groo- ten. Het dankwoord van den heer Noorden was verdiend. In de hierop volgende pauze werd het werk der kinderen bezichtigd. Mej. Mulders las na de pauze voor „Ben jamin" het nadeel van de jongste te zijn. Ook hiermede oogstte mej. Mulders veel succes. De rondvraag leverde niets op, zoodat al spoedig sluiting volgde. OP EENZAME POSTEN. Men verzoekt ons mede te deelen, dat op 10, 11 en 13 Nov. a.s. in Julianadorp, Blauwe Keet, de Kooij en Friesche buurt een collecte zal worden gehouden door de Chr. Jonge- mannenvereen. „Volg Mij." De baten komen ten goede van een fonds, dat beoogt lectuur te verspreiden onder de gemobiliseerden, als ook dezen, ter bemoediging door eenige le den van het Ned. Jongelingsverbond, waar van „Volg Mij" een onderafdeeling is, op hun eenzame posten te doen bezoeken. ANNA PAULOWNA LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: A. J. Out van Haarlem; E. P. de Brouwer van Axel; M. WeijersLam- merse van Bennebroek; mej. A. Schenk v. Broek op Langendijk; R. K de Wal van Leeuwarderadeel; P. Boll van Medemblik; L. de GraafOostindiër v. Wieringerwaard. Vertrokken: T. GarreltsHoogmoed naar Wieringen; J. C. de Rooij naar Den Hel der; Jac. Joh. Haarbosch naar Enschede.; mej. M. Broers naar Schagen', F. C. J. Aerts naar Amsterdam; J. Wijma naar Weesp; S. van den Hoonaard naar Den Helder; Th. Meijne naar Heiloo; L. M. van Dreunen naar Hillegom; A. J. Out naar Haarlem; Joh. A. van Zanten naar Gent- brugge (België); A. R. Keijzer naar Nij megen; mej. A. M. Vlaar naar Sloten (A'dam); mej. S. Dijkstra naar Zijpe; Th. Elzinga naar Oudega; J. P. Rijnberg naar St. Annaland. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Agatha, dochter van H. Zeinstra en A. M. Boersen; Maria, dochter van J. v. d. Vaart en G. de Jong; Abraham, zoon v. Joh. C. de Schipper en F. R. Plagmeijer; Catharina Afra, dochter van M. J. Huiberts en C. C. Veul; Tjalling Ferdinand Otto, zoon van Jac. van Nieuwkoop en B. Ger- ber; Leonardus Nicolaas, zoon van C. L. de Winter en M. H. Vleut; Theodorus Rutge- rus, zoon van Joh. G. Hoogeveen en J. G. Huijg; Dvonisius Eelco, zoon van A. Ro- mar en A. Beikes; WiHy, dochter van A. Schilderman en M. J. Vermeulen; Martinus Paulus, zoon van A. Th. Joh. van den Berg en H. G. van der Linden; Wil helmus Theodorus zoon van A. S. Kroon en A. M. van den Berg; Fini, dochter van H. Borst en A. Hollander; Nicolaas Jacobus Wilhelmus, zoon van W. H. Steenvoorden en P. M. Scholten. Ondertrouwd: C. P. Schabbing en A. J. de Wilde Moor. Getrouwd: G. van Bruggen en Joh. Sloot haak; J. W. Lucas en N. de Leeuw; A. Bergman en Cath. van Helden; Jac. den Das en G. den Haan; J. Kok en A. Schenk. Overleden: C. A. Huiberts, oud 4 dagen; S. Eriks, oud 8 jaren; Wed. N. Zuidersma— Jongsma, oud 79 jaar. POLITIE. Gevonden: Rijwielplaatje, 2 zak groene erwten; grijs werkjasje, portemonnaie. Verloren: groene hoedveer, res. autoband met wiel; rijwielplaatje in étui; gouden schakelarmband. BELEMMERING VOOR DEN HANDEL? De Nieuwe Rotterd. Crt. (lib.) knoopt een beschou wing vast aan de uiteenzet tingen, welke minister Steen berghe dezer dagen in een persconferentie over onze economische politiek gegeven heeft. Het blad schrijft o.m.: Wat de voorraadvorming betreft, verdedigde de minis ter zich tegen het verwijt, dat er van verschillende artike len in ons land te weinig voorraden zouden zijn. Hij stelde in het licht, dat er van vele artikelen meer dan genoeg hier te lande aanwe zig is en dat er millioenen voor aankoop zijn uitgegeven Wij krijgen daaruit den in druk, dat de minister uitslui tend beeft gedacht, dat het verwijt zich er tegen richtte, dat de regeering zelf niet genoeg voorraden granen, suiker enz. heeft aangekocht. Maar indien wij de stem men uit het publiek goed verstaan hebben, gaat het er veeleer om, dat de re geering, mede door haar prijspolitiek, den handel verhinderd heeft voldoende voorraden van allerlei arti kelen in te slaan. De heer Steenberghe voerl nu wel als bezwaar tegen hel instellen van maximum-prij zen aan, dat, indien die prij zen onder het wereldpeil lig- gen, zulks beteekent, dat de aanvoer van goederen ons land voorbij gaat, maar dat is nu juist in de eerste oor logsdagen ook het resultaat van de bekende publicatie van het ministerie van oeco- nomische zaken geweest: de aanmaning om de prijzen v. Augustus aan te houden, heeft aanvankelijk precies een der als het vaststellen van maximum-prijzen gewerkt. DE STERKSTE WAPENEN DER DEMOCRATIE. Uit het Volk (S.D.A.P.): Neen, de afkondiging van den staat van beleg voor en kele deelen van ons land houdt geen verband met dc vrijheid van de pers. Er zijn enkele organen van dicta tuur-aanbiddende extremisten die zich telkenmale te buiten gaan en hun geschreeuw zou bedenkelijk kunnen worden voor de Nederlandsche neu traliteit, als het buitenland ze ernstig zou nemen. Wordt het al te bar, dan kunnen re geering en justitie van de be staande strafrechtelijke bepa lingen gebruik maken. Doch in het algemeen levert de Nederlandsche pers zeker geen reden tot klagen: zij geeft blijk van verantwoor- delijksheidsgevoel dat nu een maal tot matiging aanmaant; doch ditzelfde verantwoorde lijkheidsgevoel dwingt de vrije pers om te spreken, te getuigen voor beginselen en critiek te oefenen, zoo vaak hiertoe aanleiding is. „Het herhaalde, wei-gefun deerde critische woord in volksvertegenwoordiging en pers, en de onafgebroken toet sing van de publieke opinie, die aldus verkregen wordt, zijn de sterkste wapens in het arsenaal van de democra tie". .Wij ontleenen dit woord aan een artikel van Francis Williams, hoofdredacteur van de socialistische „Daily He rald". Het geldt voor Enge land dat in oorlog is; hot geldt niet minder voor het neutrale Nederland. Hierin, zoo vervolgt Williams schuilt juist de kracht van de demo cratie; deze vrijheid van het woord biedt tegen slecht be leid en overheersching van de bureaucratie een waar borg, die in de dictaturen ontbreekt. Williams had „de wenk" ge kregen, met de critiek in zijn blad wat voorzichtiger te zijn. Ook in Nederland zijn er, die in ernstige tijden aan de pers en aan de publieke opi nie den eisch zouden willen stellen, dat zij blinde volg zaamheid zouden betrachten. Deze gedragslijn echter zou voor een vrij volk slechts een verarming, doch al spoe dig eveneens een verzwak king beteekenen. Een volk is sterk, als het zichzelf kan blijven. In de vrijheid ligt de kr.acht van de democratische staten. „OUD EN ARM" EN DE BIJBEL Over de vraag of het ge oorloofd is, dat ambtsdragers lid zijn van den bond voor staatspensionneering werd door de classis Zierikzee der Gereformeerde kerken rap port uitgebracht. De volgen de conclusie werd aangeno men: „Het streven van dien bond is niet in overeenstem ming met Schrift en Belijde nis, maar daarmede strijdig. Daarom is het lidmaatschap van dien Bond niet vereenig- baar met 't ambt dat de Hee- re Jezus Christus in Zijn kerk heeft ingesteld." DE „SIMON BOLIVAR" TE AM STERDAM AANGEKOMEN. Een gesprek met den qezaq. voerder. In den afgeloopen nacht is het s.s. mon Bolivar" van de K.N.S.M. van een reis naar de West in de Amsterdamsche haven teruggekeerd. Het schip heeft in het Ka naal het gebruikelijke oponthoud wegens contrabandecontrole gehad. Daarvoor werd het acht dagen te Southampton vastgehou den. waar meer dan de helft van de lading moest worden gelost ter nader onderzoek Na de controle te Southampton moest het schip naar Duins opstoomen, waar het na ongeveer een dag wachten, de reis kon voortzetten. Na aankomst aan de Surinamekade had den wij een kort onderhoud met den gezag voerder, den heer Voorspui, die verklaarde geen bijzondere wederwaardigheden te heb ben beleefd. Hij had Europa nog juist voor het uitbre- ken der vijandelijkheden verlaten en, zoo wel op de heen- als op de terugreis een nor malen overtocht gehad. In het Engelsche Kanaal werden de oorlogsomstandigheden goed merkbaar. Herhaaldelijk cirkelden mi litaire vliegtuigen boven de „Simon Boli var". Gistermiddag zag men op de Noordzee een drijvende mijn. De heer Voorspui, die ook den vorigen oorlog op zee heeft meegemaakt, had den indruk, dat op het oogenblik de toestand, voor wat betreft het zuidelijk gedeelte van de Noordzee, nog niet zoo gevaarlijk is als in 1914. LICHTING 1941. Voor de lichting 1941 zijn hier 57 jonge mannen ingeschreven. VRIJSTELLING. Aan S. Broersen en Jac. C. Huiberts, bei den van de lichting 1939, is voorgoed vrij stelling van dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. BOUWVERGUNNING. B. en W. verleenden vergunning aan de Coop. Aankoopvereeniging te Breezand tot uitbreiding van een schuur. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor „Volksonderwijs" heeft f 65.07 opgebracht. De bedragen in de ver schillende deelen van onze gemeente waren: Breezand f28.52, Kleinesluis f 25.03V^ en Oost polder f 11.51%. STEMBUREAU. Voor de stemming op 29 November voor de afdeeling Klein Bedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar, zijn door B. en W. benoemd om het stembureau te vormen, de heeren: C. Kaan, J. J. Beerse, II. Jonker en H. C. Voorthuizen. Plaatsver vangende leden de heeren. W. Waiboer, W. Stam, P. Harder en G. J. van Nuland. ANIMO VOOR VERVOLGONDERWIJS. Voor vervolgonderwijs hebben zich aange meld: 12 leerlingen aan de o. 1. school I te Kleine Sluis, 22 aan school II te Breezand en 14 aan school III te Oostpolder. BREEZAND. BILJARTER SLIKKER IN ACTIE. In Cantine-IJuiberts speelde onze plaatsge noot, de heer Slikker, tegen serg. Borst een partij biljart, waarbij de heer S. 500 en serg. Borst 25Ö punten moest maken. De militairen, die de cantine geheel vul den, volgden' aandachtig het spel. De heer S. was al spoedig goed op dreef, maakte in zijn 10e beurt een mooi opgebouwde serie, die de hoogste zou worden, n.1. 107 en had in 28 beurten de 500 vol. Zijn gemiddelde was dus 17.86. Serg. Borst maakte in de 28 beur ten 222 punten, hoogste serie 48, gemiddeld 7.93. Ter aanvulling speelden de beide biljarters nog een 3-banden-partij om 15 punten. Ook deze werd door den heer Slikker gewonnen en wel in 20 beurten. Serg. Borst maakte in deze 20 beurten 9 punten. SCHAGEN, 9 Nov. 7 Paarden f 150350, 100 geldekoeien, magere f 80170, 50 idemv ette 180290, 10 kalfkoeien f 180—240, 25 vaarzen f 70—125, 36 graskalveren f 3555, 52n uchtere kalve ren f 412 310 vette schapen f 2228, 25S overhouders f 1418, 4 bokken en geiten 5 —8, 11 vette varkens 6066 ct. per Kg., 31 biggen f 1019, konijnen f 0.30—1.50, kip pen 3575 ct. AMSTERDAM, 8 Nov. Veemarkt. 193 vette kalveren: le kw. 6066 ct., 2e kw. 5258 ct., 3e kw. 42—50 ct. per Kg. levend gewicht; 42 nuchtere kalveren f 6—10 per stuk, 88 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 7678 ct., zware varkens 7678 ct., vette varkens 7678 ct. per Kg. slachtgewicht, Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalve ren: matige aanvoer, handel sleepend, doch prijshoudend. Nuchtere kalveren: weinig aanvoerj handel stil, prijzen lager. Varkens: korte aanvoer, weinig handel, prijzen on veranderd. ALKMAAR, 8 Nov. Aardappelen 2.40—3.30, andijvie 1—3. appelen 2—6.50, bieten 1.60—3.60, boeren kool 1.503.30, druiven 8—12, gele kool 1— 2, groene kool 1.504, kropsla 1.203, knol- selderie 22.60, peren 29, prei 1.503.30, peterselie 2.20, roode kool 2.20—4.60, selde rie 4.50, spinazie 0.460.79, spruiten 5—9, snijboonen 10—15, tomaten 24.60, uien 1.20 3. wortelen 1 202.90. boswortelen 2.50n. witlof I 9.—, idem TI 5.50. BROEK OP LANGENDIJK. 9 Nov. Eigenheimers 260; idem grove 2.30; bl. dito 3; uien 280—310; grove 290—320; peen A U0 —190; B 160—220; C 130—170; snijboonen 30; kroten 110330; rammenas 310; andijvie 0.40150. Veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE. 9 Nov. Aan ver: 600 Kg. aardappelen: groote mui zen 1.90, 9900 Kg. uien 2.60—2.80, drielingen 1.70, grove 3.103.30. gele nep 4.70—5, 7900 Kg. peen 1.40—1.90, kleine peen 0.90—l.m, 34200 Kg. roode kool 23, witte 1.60--1-98. 1300 kg. gele kool 210—250 85400 kg. d. wit te kool 140190; 1250 kg. groene kool 230— 3000 kg. pootaardappelen eersteling A 3550 4.20; 2835 4.60; andijvie 130140.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6