Het voetbalmenu In ons district De voetbal-puzzle van het oogenblik Radioprogramma Interessants krachtmeting in Rotterdam iuw->i Duidelijk is het dus, dat aanvallen al leen dan geoorloofd is, indien het gaat in een strijd om den bal. Is „het bruine mon ster" dus niet binnen het bereik van aan valler en aangevallene, dan is de aanvaller in welke omstandigheid dan ook, altijd strafbaar. In geen van de beide Westelijke afdee- lingen wordt morgen een eerste klasse wedstrijd gespeeld, maar daar staat tegen over, dat er een interessante krachtmeting in Rotterdam plaats vindt, waarbij zoo ongeveer de 22 beste voetballers van ons land betrokken zijn. Wij doelen op de jaar- lijksche ontmoeting tusschen het Neder- landsche Bondselftal en het Rotterdamsch elftal om den Gouden Onafhankelijkheids beker. De traditie wil, dat het Nederlandsch elftal niet of met groote moeite wint en de samen stelling van het Maasstad-team, waarin de in ternationals Vente en Van Male zijn opgeno men, wijst er op, dat de tegenpartij het ook dit jaar zeer zwaar zal hebben. De ware beteeke- nis ontleent dezen wedstrijd echter aan de ge legenheid, welke de Keuze-commissie van den K.N.V.B. morgen krijgt, om in verband met den naderenden wedstrijd tegen België een in zicht te krijgen in de momenteele conditie van de meest bekende spelers. De samenstelling der beide ploegen is als volgt: Rotterdamsch elftal. Van Male (Feyenoord) v. d. Horde v. d. Heide (C.V.V.) (Feyenoord) Pauwe Kuppen De Vroet (alle drie Feyenoord) Seton Vrauwdeunt Vente Drok Borrani (Sparta) (Feyenoord) (Sparta) (Hermes) O Draeger Lenstra v. d. Hulst Balvers (D.W.S.) (Heerenveen) (Haarlem) (V.S.V.) de Harder (V.U.C.) Blatter Stam Poulus (P.S.V.) (V.U.C.) (S.V.V.) Wilders Caldenhove (BI. Wit) (D.W.S.) Dijkstra (A.P.G.S.) Bondselftal. K.YIU JDa ee-uée ktahitM AFDEELING Hl. Na een week rust treden de 10 Oostelijke eerste klassers morgen weer aan om den span- nenden strijd te hervatten. Zooals men zich zal herinneren gaan er vijf clubs aan het hoofd met gelijk aantal punten, zoodat het ook niet an ders kon, of de 5 wedstrijden van morgen moe ten alle wel van beteekenis zijn. En dat is dan ook zoo. We doen dan ook maar het beste om het programma te vermelden en rustig af te wachten of het aantal concurrenten voor den titel meer of minder zal worden: HeraclesN.E.C.; TubantiaGo Ahead; EnschedeEnschedesche Boys; A.G.O.V.V. Hengelo; QuickWageningen. AFDEELING IV. Het Zuidelijke programma staat morgen geheel in het teeken van de Tilburgsche derby Willem IIN.O.A.D., de beide lei ders van afdeeling IV. Beide clubs gunnen wij het van harte, dat zij weer eens in goede doen zijn geraakt. Er kan er echter maar één de sterkste zijn en we hebben er zoo'n idee van, dat de tricolores dat zullen blij ken te zijn. Het zal echter heet toegegaan zijn, alvorens de beslissing gevallen is! FEUILLETON Op genoemd tweetal volgen M.V.V., Juliana en Longa, die elk slechts één punt minder be zitten dan de leiders en dus den strijd in Til burg met bijzondere belangstelling zullen vol gen. Echter-moeten zij zelf ook ten strijde en wel M.V.V. in Helmond tegen de club van dien naam, Juliana in Roermond dito dito en Longa in Eindhoven van hetzelfde. Alle drie kunnen zij het tot de zege brengen, maarrrrde andere wedstrijden zijn: LimburgiaN.A.C.; B.V.V.—P.S.V. AFDEELING V. Hier wordt HeerenveenG.V.A.V. de wedstrijd van den dag! Heerenveen, dat op de tweede plaats staat doch 4 punten op de Groningers achterop is, moet beslist winnen om haar kans te behouden. De Veenkolonialen zullen echter al bijzonder goed op dreef moeten zijn willen zij de leiders de eerste nederlaag toebrengen. Eerder ver wachten we een nieuw succes van den G.V.A.V.-ers. Be Quick krijgt een mooie kans om van de laatste plaats af te komen nu W.V.V. op be zoek komt. Dat de withemden deze gelegenheid benutten! De overige wedstrijden zijn: VelocitasVeendam; AchillesSneek; LeeuwardenHS .C. De Nood-competitie moge dan al In belang rijke opzichten verschillen van de „gewone" competitie, zij verschilt niet ten aanzien van het instituut der „Inhaalprogramma's", welke blijkbaar ook nu weer ingevoerd zijn. In afdee ling B zijn voor morgen n.1. maar drie wed strijden vastgesteld, waardoor clubs als H.R.C., Alcmaria, Alkm. Boys en Helder van een ge dwongen rustdag gaan „genieten". De eenige club van ons district welke wèl in het veld komt is Succes, dat op eigen veld tegen Pur- mersteyn gaat probeeren de eerste winst te behalen. Na de vele teleurstellingen verwachten we van de blauwzwarten, dat zij hun aanhang nu eens meer reden tot tevredenheid zullen geven. Z.F.C.W.F.C. wordt een zege voor de thuis club. Bij ZaandijkO.S.V. zal het krachtsver schil niet groot blijken te zijn en dezen wed strijd zou dan ook best eens een draw kunnen opleveren. Afdeeling E. Het is inhaaldag en daarom wordt hier slechts een wedstrijd gespeeld n.1. H.R.C. 3 B.K.C. Het zou intusschen niet onverstandig van den bond geweest zijn indien deze voor Watervogels of Atlas een goede thuiswedstrijd had vastgesteld op dezen dag nu èn Helder èn Racing beide eens vrij zijn. Om op het treffen aan de Sportlaan terug te komen, het had ér in den wedstrijd van Zondag j.1. tegen de militairen veel van of de B.K.C.- ploeg was haar inzinking tegen Oudesluis weer geheel te boven. Er waren evenwel verschillen de goede spelers met verlof die er Zondag a.s. niet zijn dus definitief valt er niet veel te zeggen. H.R.C. 3 behoort niet tot de sterk- sten der afdeeling. Er is evenwel alle reden om te verwachten, dat de Racers met een behoor lijk team het veld in komen en de zege van B.K.C. waartoe men „op papier" moet conclu- deeren kon wel eens moeite kosten. Afdeeling F. StrandvogelsWest-Frisia 2; Sporters Hollandia 2. Afdeeling G. D.T.S. gaat Uitgeest opzoeken. De uitslagen die beide Zondagen hebben geboekt, zijn nu juist niet zeer bemoedigend voor de Lange- dijkers. Deze verloren thuis met flinke cijfers van Alcmaria 2, wat tegenviel, terwijl Uitgeest in Castricum zeer verrassend met 61 van C.S.V. won. D.T.S. zou dus wel zeer meevallen als ze met een gelijk spel terugkwam, om aan een overwinning maar niet eens te denken. Alkm. Boys 2 houden het heft in handen door thuis C.S.V. te slaan. ÏIM.U.B. Afdeeling E. H.R.C. 4 ontvangt Watervogels 2 (10 uur). Elk winstpunt dat de Racers behalen, verhoogd voor hen de kans om Succes 2 definitief onder aan te laten staan. We twijfelen er ondertus- schen sterk aan dat Watervogels 2 zich daar voor leent. J.V.C. deelt met Petten de lakers uit in deze afdeeling. Dit moet de Julianadorpers echter vooral niet verleiden tot overmoedig worden. Vooral in den uitwedstrijd tegen Helder 3 (10 uur) lflkt ons oppassen ge boden. Afdeeling K. Helder 5 moet op eigen veld van Water vogels 3 kunnen winnen (10 uur). Atlas 2 Schagen 2 (10 uur) is een strijd tusschen de sterksten der afdeeling. De Schagers hebben het jongste verleden in hun voordeel. De At las-ploeg speelt echter thuis. Het zal er om spannen en een voorspelling durven ,we in deze omstandigheden niet uit te spreken. In het kort is de stand der leiders hier: Atlas 2 7 punten uit 4 wedstrijden, score 145; Scha gen 2 6 punten uit 4 wedstrijden, score 212; BKC 2 5 punten uit 4 wedstrijden, score 87. Afdeeling R. Het elftal van het Werkdorp Nieuwesluis met een bezoek aan Barsingerhorn, dat de zal Zondag zijn loopbaan officieel beginnen leiding heeft en dus wel een lastig begin voor de kampbewoners vormt. Oudesluis 2 ontvangt het sterke Winkel 1 (10 uur), waaraan het eerste punt nog moet worden ontfutseld. Zelfs Petten 2 moest des tijds thuis zwichten voor de nieuwe club van Korver (ex-Schoorl) en Bakker (ex-Petten). We vreezen, dat Oudesluis 2 hetzelfde lot moet ondergaan. Petten 2 kraakt thuis Wieringerwaard 2 (2 uur), terwijl BKC 3 zich thuis Sint Maar- tensvlotbrug van het lijf moeten kunnen hou den (2 uur). De stand van de kopgroep is hier: Barsin gerhorn 7 punten uit 5 wedstr.; Winkel 1 6 pt. uit 3 wedstr.; Petten 2 6 pt. uit 4 wedstr. Adspiranten. Afd. O: HRC a vergroot haar doelcijfers ten koste van HRC b (10 uur); Succes a beves tigt thuis (10 uur) tegen Helder b de fraaie zege van vorige week in Den Helder. Afd. P: Helder c en Winkel a, die elkaar in Den Helder treffen (12 uur) hebben allebei met 81 van Oudesluis a klop gehad. Verder valt er weinig te zeggen, daar de Winkelers b.v. nog maar eenmaal hebben gespeeld. HRC d wint van HRC e (11.15), terwijl Scha gen a wel in staat is in Anna Paulowna ook van BKC a te winnen (12 uur). Afd. R: HRC f lijkt ons thuis opnieuw te stek voor BKC b (12.30). De nieuwe regel omtrent het aanvallen van een tegenstander Zooals ons uit diverse „gesprekken en op merkingen" langs de lijntjes bij de voetbal wedstrijden van onze plaatselijke clubs ge bleken is, heeft het meerendeel der voetbal liefhebbers en ook tallooze voetballers zelf den nieuwen spelregel omtrent het aanvallen van een tegenstander nog niet goed door. Telkenmale bestaat er verschil van meening over een beslissing van den scheidsrechter in zake dezen nieuwen regel, en daarom meenen wij er goed aan te doen deze „nieuwigheid" eens nader toe te lichten. De nieuwe regel dan bestaat feitelijk uit een aanvulling van een reeds bestaande. Immers door een toevoeging van een simpel N.B. is de spelregel betreffende het aanvallen van een tegenstander als volgt gewijzigd: „Een speler moet gestraft worden, indien hij opzettelijk een tegenstander op ruwe of gevaarlijke wijze aanvalt, tenzij deze hem met opzet hindert". (N.B. Het is niet de bedoeling elk aan vallen te bestraffen; het is toelaatbaar, zoo lang het naar het oordeel van den scheids rechter eerlijk is en geschiedt, wanneer de bal zich bevindt binnen het bereik van de betrok ken spelers, terwijl zij pogen deze te spelen). Men zal zich afvragen, waarom een derge lijke belangrijke verandering in den vorm van een N.B. moet worden aangebracht, daar er aan den eigenlijken regel niets veranderd is. De oorzaak hiervan ligt in het feit, dat de opvatting van het aanvallen in Engeland altijd vrijwel zoo is geweest, als thans door deze noot is aangegeven. Deze opvatting echter heeft men nooit in het reglement op eenigerlei wijze vastgelegd. Tot deze vastlegging is men nu overgegaan, omdat juist in Engeland tweedracht heerschte over het toepassen van dezen regel binnen het strafschopgebied. Er waren n.1. scheidsrech ters, die dezen regel wel toepasten buiten het beruchte gebied, terwijl ze van meening waren, dat binnen het strafschopgebied den achter spelers wat meer vrijheid moest worden ge boden en dus ook een tegenstander mochten aanvallen om te beletten, dat deze in het bezit van den bal zou komen. Om nu aan deze tweedracht een einde te maken, en er dus voor te zorgen, dat de be wuste regel ook in het strafschopgebied zou worden toegepast, werd de „noot" in het reglement opgenomen. Toch klonk er niet zoo'n wanhoop meer in haar stem, wat Tom met genoegen opmerkte en een glimlach op zijn gezicht bracht. Doch toen hij beneden aan de trap was, stond zijn gelaat betrokken en waren zijn wenkbrauwen gefronst in diep nadenken. Hij voelde zich ernstig verontrust door al les wat er gebeurd was, vooral omdat hij het mysterie niet kon peilen dat er achter school, maar hij zag zijn weg duidelijk voor zich. Hij zou dien de Montalt opzoeken en het geheim uit hem zien te krijgen. Eerst ging hij naar zijn kamers om te kij ken of er een telegram voor hem was. Zijn oom was nog niets beter en Tom had het on plezierig gevonden dat hij den vorigen avond in Londen had moeten blijven. Er was echter niets gekomen en hij kon weer zijn volle aan dacht wijden aan het kwellend probleem dat hem bezig hield. Hoe meer hij erover nadacht, hoe meer de wending die de dingen hadden genomen, hem verbijsterde. Het was duidelijk dat de Montalt een sterken invloed op Dessie kon uitoefenen. Maar watt interesseerde het dien man in 's hemelsnaam of Dessie getrouwd was of niet, waarom moest hij hun huwelijk in den weg staan? Wie was hij eigenlijk? Tom wist niet meer van hem dan dat hij zich de Montalt noemde, door George Vezey mrs. Markham had leeren kennen en met haar ging trouwen. Vezey wist verder ook niets van hem af. Hij overwoog al deze dingen in de taxi, di hem naar South Kensington bracht en koi Zelfs is het niet alleen voldoende dat de ba., binnen het bereik der spelers is, doch het nl°e' ook duidelijk zijn, dat beide spelers den ba trachten te spelen. „Aanvallen" is dus alleen geoorloofd, indien beide spelers pogen den bal te spelen, mits dit natuurlijk eerlijk en niet ruw of gevaarlijk toegaat. Elk ander aanvallen, waarbij het niet gaat om een strijd om den bal is dus verboden. Natuurlijk bestaat er zooals op eiken regel een uitzondering. Maar deze regel heeft toch wel een eigenaardige uitzondering. Een speler mag n.1. een tegenstander in den rug aanvallen, indien deze tegenstander hem hiiidert. Dit lijkt dwaas, maar deze uitzonde ring is er, om de heel eenvoudige reden, dat het anders al erg gemakkelijk zou zijn om een tegenstander te beletten op een bal toe te loopen, door hem n.1. den rug maar toe te draaien. Ook is het aanvallen van den doelverdediger anders geregeld. Deze mag n.1. zooals ook vroeger voorgeschreven aangevallen wor den, indien hij den bal vasthoudt, een tegeu- stander opzettelijk hindert, of zich buiten zijn doelgebied bevindt. Als hij den bal vasthoudt, dan mag hij natuurlijk worden aangevallen, daar een poging óm hem over de lijn te loopen met den bal, een poging is om den bal over de lijn te krijgen, derhalve een poging om den bal te spelen. De doelman mag echter óók worden aangevallen, indien hij opzettelijk een tegen stander hindert. Indien dus de doelman naast het doel een tegenstander in den weg gaat staan om hem te beletten den bal, die over a» lijn naast het doel zal gaan, nog t» spelen, mag hij worden aangevallen. Indien een achterspeler en niet de doelman dit zou doeiT zou hij' niet mogen worden aangevallen. Een doelverdediger buiten zijn doelgebied moet als gewoon speler beschouwd worden derhalve is dan de regel van het aanvallen on hem van toepassing. Verboden is het een tegenstander aan te vallen om hem te beletten den bal te spelen Staat dus een voorwaarts gereed om een vo0£ zet in te koppen, en loopt een tegenstander tegen hem op om hem dit te beletten, dan ia dit strafbaar, al vindt de botsing plaats op het oogenblik, dat de voorwaarts den bal met 't hoofd raakt. Het eenige, wat den achterspeler mag doen, is trachten zelf den bal Weg te koppen. Ook mag een achterspeler, zonder zich te bekommeren om den bal een voorwaarts niet tegenhouden om daardoor zijn doelverdediger gelegenheid te geven den bal weg te werken. Het eenige wat hij dan mag doen is het z.g' „snijden", d.w.z. voor den tegenstander heen en weer loopen zonder hem echter aan te rd>k6&< Een scheidsrechter moet er echter aan den- ken de „voordeel" regel toe te passen, d.w.z. dat hij niet moet straffen voor ongeoorloofd aanvallen, indien de aangevallene een goede gelegenheid krijgt te doelpunten. De straf op ongeoorloofd aanvallen is een directe vrije schop en is het strafschopgebied zelfs een „penalty". Het eenige punt, waaromtrent nog onzeker- heid bestaat, is de vraag of deze regel ook geldt voor het afhouden, d.w.z. het zich voor een tegenstander opstellen zonder hem aan te vallen. Voorloopig geldt de regeling uitsluitend voor het aanvallen, zoodat spelers en achter? spelers zich daaraan moeten houden. Naar 't Engelsch vaa A. WMarchmont 24 „Maak het niet moeilijker voor me dan het al is, liefste", fluisterde ze. „Het is erger dan de dood om van jou te moeten scheiden. Maar scheiden moeten we. Alles wat ik zeg gen kan ia, dat ik, sedert we elkaar de laat ste keer gesproken hebben, een reden heb ontdekt, waardoor het onmogelijk is voor mij met jou te trouwen. Ik ben niet geschikt om jouw vrouw te worden". Ze zei de laaste woorden langzaam en sta melend en liet het hoofd hangen. Tom Cheriton nam zijn arm van haar mid del weg en legde de beide handen op haar schouders, zoodat hun gezichten vlak bij el kaar waren en ze gedwongen was hem aan te zien. Hij keek haar teeder en ernstig in de oogen, schudde toen zijn hoofd en zei met een vriendelijken glimlach: „Dessie voor de eerste maal sinds wij el kaar kennen, heb je mij iets verteld wat ik niet geloven kan. „Niet geschikt om mijn vrouw te worden". Lieveling, dat is niet waar zeg zulke malligheid alsjeblieft nooit meer tegen me. Maar ik wil het je niet nog moei lijker maken, het is zoo al moeilijk genoeg. Luister en probeer niet je los te rukken. Kus me nog eens. Ik geef je niet op, Dessie. Ik wil het niet en ik kan het niet. Het kan mij niet schelen wat jij denkt dat die hinderpaal is. Je bent een moedig kind, maar die man is een te zware tegenpartij. Hij jaagt jou angst aan, maar dat zal hij mij niet doen. Ik ga nu rechtstreeks naar hem toe." „Ga niet, Tom. Toe, doe het niet. Je weet niet wat je gaat doen. Ik weet dat je het beste voor hebt, maar geloof me dat het on mogelijk is. Je kunt er alleen kwaad mee doen. Toe, ga alsjeblieft niet naar hem toe" Doch Tom bleef onverzettelijk. „Mijn lieve kind, iedereen die misbruik maakt van de vrees van een vrouw, zooals die vent doet, is een schurk, die een man te genover zich moet hebben, die hij niet inti- mideeren kan". „Maar ik heb dit besluit vrijwillig genomen. Als ik er iets aan zou kunnen veranderen, zou ik het nog niet willen". „Dat toont alleen hoe sterk de macht Is die die man over je heeft. Maar geen duizend smeekbeden kunnen mij van mijn voornemen afbrengen. Ik zou toch wel de grootst-denk- bare idioot moeten zijn als ik weigerde te volgen waar mijn liefde, mijn intuïtie en mijn gezond verstand den weg wijzen. Dacht je dat ik jou niet waard vond om voor te vechten? Wees niet bedroefd, Dessie. Je zult zien dat alles in orde komt. We zijn evengoed ver loofd als drie dagen geleden en ons huwelijk zal er nog geen uur om worden vertraagd". Hij kuste haar en zijn beslist optreden had tot gevolg dat ze zich minder gedrukt voelde, maar dat nam niet weg dat ze antwoordde: „Het heeft geen zin, heusch het heeft geen zin". ZONDAG 12 NOVEMBER. Hilversum I. 1875 en 414.4 m. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45— 11.15 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.30 Plechtige Hoogmis, 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 „Bevolkingsvraagstuk en grondopper- vlakte", lezing, 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Boekbespreking. I.20 KRO-orkest. 2.00 Vragenbeantwooridng. 3.00 Rotterdams Philharmonisch orkest en solist (opn.). 3.50 Het Rococo-octet. 4.15 Ziekenlof. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.00 Jeugddienst-kerkkoor met pianobegelei ding en orgelsoli. 5.50 Gewijde muziek (gr.pl.). 6.20 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst. 7.45 Berichten. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Vroolijk programma. 9.15 Radiotooneel, 9.45 KRÓ-Kamerorkest en soliste. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. II.0011.15 Esperantonieuws. Hilversum H. 301.5 m. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuinbouwhalfuur. 9.45 Causerie „Van Staat en Maatschappij". 10.00 Berichten. Hierna: De Groninger orkest- vereeniging en solist (opn.). 10.45 Declamatie. 11.05 VARA-Meisjeskoor „De Krekels" met orgelbegeleiding. 11.30 VARA-Harmonie-orkest. 12.00 Causerie: „Onze psychische weerstand in oorlogstijd". 12.25 AVRO-Amusementsorkest en solisten. 1.30 Causerie: „Een gesproken mailbrief". I.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Concertgebouw-orkest en solist. 3.40 Reportage. 4.00 Lezing: „Onze Weermacht: De lichte troepen". 4.30 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 Toespraak: „Kerstpakketten". 5.05 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Sportoverzicht. 6.15 Sportnieuws ANP, Gramofoonmuziek. 6.30 Causerie: „Boeken uit onze kring". 7.00 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.20 Omroeporkest, AVRO-Operettekoor en solisten. 9.15 Radiotooneel met muziek. 9.45 AVRO-Musette-ensemble en soliste. 10.15 Het Renova-septet. II.00 Berichten ANP. Hierna: Orgelspel. 11.3012.00 Dansmuziek (gr.pl.). tot geen bevredigende conclusie komen. Hij vond mrs. Markham en haar aanstaan den echtgenoot samen en maakte de vrouw des huizes zijn verlangen kenbaar om een gesprek onder vier oogen te hebben met de Montalt. De beide mannen gingen daarop naar de bibliotheek. „Ik wilde u spreken over miss Merrion", begon Tom, met de deur in huis vallend. „Ik lïeb een lang onderhoud met haar gehad en begrepen dat u op een of andere wijze macht over haar uitoefent waarvan het gevolg is. dat ze haar verloving met mjj verbroken heeft". „In welke hoedanigheid komt u bij mij vroeg de Montalt met een sarcastischen lach. „Moet ik mij in uw liefdeszaken mengen?" „O neen", antwoordde Tom koel. „En als u niet beleefd tegen mij kunt spreken, kunt u beter zwijgen". De ander haalde zijn schouders op en zei niets. „Ik vroeg: waaraan ontleent u de macht die u over haar hebt?" ging Tom voort. „Heeft miss Merrion u verteld dat ik macht over haar heb?" „Miss Merrion heeft mij niets verteld. U hebt vermoedelijk met uw bedreigingen haar mond gesloten. Maar ik ga af op wat ik zelf opgemerkt heb". „Dan moet u maar verder gaan met uw waarnemingen en op die manier antwoord op uw vragen zien te vinden," klonk het uit de hoogte. MAANDAG 13 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 en 414.4 m. NCRV-uitzending. 8.05 Schriftlezing, meditatie. 8.20 Gramofoonmuziek. (9.309.45 Geluk? wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ. lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek, (12.0012.15 Ber.)' 12.30 Amsterdams Salonorkest en gramofoon muziek. (Om 12.45 Berichten ANP), 2.00 Voor de scholen. 2.352.55 Gramofoonmuziek. 3.00 Causerie: „Wat de pot schaft". 3.30 Gewijde muziek (gr.pl.). 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Kinderuurtje. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuur. (7.007.15 Berichten), 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichteq 8.15 Toespraken en declamatie. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Het Hartvelt-kwartet en gramofoon muziek. 11.25 Gramofoonmuziek. Ca.11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum H. 301.5 m. Algemeen programma, verzorgd door dg AVRO. 8.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 9.15 AVRO-Amusementsorkest (opn.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Rentmeester. 11.00 Voor de vrouw. 11.10 Ensemble Rentmeester. 12.00 Orgelspel. 12.20 Gramofoonmuziek. (Om 12.45 Berichten ANP). I.20 AVRO-Aeolian-orkest. 2.00 Ensemble Jetty Cantor. (Om 2.40 Cause rie: „Wetenswaardigheden over de suiker") "8.30 Omroeporkest. 4.50 Disco-causerie. 5.30 AVRO-Amusementsorkest. 6.15 De Vagebonden en soliste. 7.00 Zang en piano. 7.35 Causerie: „Madame Curie". 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Gramofo:nmuziek (met toelichting). 8.45 Fragmenten uit de spoorweg jubileum revue: „Van Diligence tot Diesel". 9.15 Radiotooneel. 10.10 Omroeporkest en soliste. II.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-Dans orkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. „Ontkent u dat u druk op haar hebt uit geoefend?" „Ik erken en ontken niets. Ik weiger een voudig u antwoord te geven. Ik vermoed dat miss Merrion wel in staat is voor zichzelf een beslissing te nemen en als ze niets meer voor u voelt, hoe zou ik haar dan kunnen be wegen met u te trouwen?" „Ik tel het liever zóó," zei Tom, de belee- diging negeerend. „Hetgeen tusschen u en miss Merrion is besproken, heeft deze om mekeer teweeggebracht. Wilt u mij de reden daarvan meedeelen?" „Als ik die wist zou ik het u toch niet zeg gen," was het bruuske wederwoord. „Uitstekend." Tom sprak op beslisten toon. „Ik ben in de eerste plaats bij u gekomen. Ik moet nu andere stappen doen en u zult zeker niet veronderstellen, dat ik deze zaak laat rusten, eer ik het raadsel geheel doorgrond heb. Ik ben niet zonder de middelen om mijn plannen uit te voeren en mijn praktijk als strafbepleiter heeft mij geleerd argwanend te staan tegenover een man, die op den angst van een vrouw speculeert en haar daarmee stilzwijgen afperst. Dit doet u en ik wil de reden daarvan weten. Ik waarschuw u van tevoren: ik heb een sleutel voor uw motieven en uw verleden, zooals u niet zoudt verwach ten." „Als u mij in verband brengt met uw mis- dadigerspraktijk, dan vergist u uzelf, meneer," verklaarde de Montalt met een air van be- leedigde majesteit. „Ik ga met u mee," sprak Tom vlug. „Mijn eerste stap is mrs. Markham te vertellen hoe beleedigend uw gedrag jegens mij is geweest en ik wensch dat in uw tegenwoordigheid te doen." Toen ze in den salon terugkwamen, wachtte hun beiden een verrassing. Ze von den Dessie Merrion in druk gesprek met haar vriendin. (Wordt vervolc/d.)

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 10