De Gier van de Jamaica BCRUBSWOORDRAADSEl k, prebihbèurtetf Ingezonden Mijnhar De dag komt Rlaito-^XfiexdeA Spanning romantiek spel Xiuia-Ci-tfieatel Utêtte Rio-lccw-p Sintermaarten ïliemikö uit IMc* Na de „Muiterij" Laughton's sterkste film Dr. E. Hoekstra's Bloedzuiverende Gezond heidspillen Een tweede Jongensstad Mr. Moto's laatste kans Sicm Hamel's Jazz Mixers weer in Casino Kanttentoonstelling van „Het Molenwiekje" Feestavond Zeevaartschool Burgerlijke Stand van Den Helder Visscherij Werner Crone Tot een der beste films en zeer zeker tot de spannendste en meest curieuze, moet zonder eenigen twijfel gerekend worden „Jamaica Inn", een rolprent waarin de hoofdrol vertolkt wordt door den Engelschman Charles Laugh- ton, denzelfden die men in voorgaande jaren heeft kunnen bewonderen in zijn onvergetelijke creaties als „Hendrik VIII" en „Muiterij op de Bounty". Dit nu is weer een film, waaraan men noch kosten noch moeiten gespaard heeft. Een film, uitgesproken romantisch en met een dosis spanning, die jong en oud gedurende twee uren zal weten te boeien. Meer dan dat: deze film zal men beleven en het zal geruimen tijd duren, voor en aleer men haar uit de herinnering ge bannen heeft. Een film, die tevens een prachtige demon stratie is van datgene wat de hedendaagsche Britsche cinematografie kan presteeren en op welk een peil een aantal Engelsche acteurs en actrices staat. Hoe dan ook, een film van groot formaat, die ongetwijfeld ook in Den Helder (beter gezegd: juist in Den Helderdoor velen gezien zal worden. Het is een allerwonderlijkste geschiedenis, die men noemde „Jamaica Inn", en waarin van zwakke zenuwen nogal wat gevergd wordt. Zij speelt zich af ergens aan de onhergzame kusten van Cornwall in de vorige eeuw. Er gens in een vergeten en verlaten oord, een kleine visschershaven tusschen de rotsen. Het zijn vreemde menschen, deze bewoners van de kust. Er gaat een legende, die zegt, dat er een gebed was, waarin men het volgende uitsprak: „Heer, laat er dezen nacht geen schepen op de kust vergaan, maar moeten zij vergaan, laat het dan hier zijn En er vergaan schepen. lederen stormnacht weer loopen de fregatten op de rotsen van dat onherbergzaam oord. Juist daar, en dat is geen wonder als men bemerkt, dat de bewoners van er op uittrekken, de lichtbakens dooven en op die manier de schepen op de rotsen jagen. Bij iedere schipbreuk, zoo dicht op de rotsen, kun nen menschen aan den dood ontkomen, doch niet hier. De bemanningen worden door de horde afgemaakt, zoodra zij voet aan land zet ten. En daarom worden deze moordenaars lijkenschenners en roovers. Een vreemd, een zeer vreemd verhaal. Zoo vreemd, dat wij er niet aan denken op deze plaats de pointe te onthullen. Het zij voldoende te zeggen, dat er nog vreemder menschen in voorkomen dan strandjutters, dieven en moor denaars, en dat men van de eene adembe nemende episode in de andere valt. Het is alles uiterst geheimzinnig, curieus en tot het laatst toe zit men in spanning over den wedloop tus schen. de rechtvaardigheid en het brute ge weld. Bij een beschouwing van enkele onderdeelen dezer film, is daar in de eerste plaats de figuur van den hoofdvertolker, Charles Laughton. In deze rolprent beeldt hij den magistraat, den burgemeester van het zeerooversnest uit. Hij zelf echter neemt een duistere positie tusschen de bende piraten in en eindigt zijn leven op wel zeer dramatische wijze. Dit is weer een film, waarin men Laughton op zijn best ziet. Een film, van eenzelfde sterk te als de „Muiterij". Ziet, hoe hij hier speelt een op leeftijd gekomen magistraat, een geluk- en schoonheidszoeker. Een filosoof en een blasé levensgenieter. Maar daarnaast zij ander leven. Prachtig is hij, de „Gier van de Jamaica", vol komen aanvaardbaar in al zijn rollen en uit beeldingen. Waar, in iedere episode, in ieder moment. En welk een élan, welk een fantasie, welk een esprit weet deze acteur in zijn werk te leggen. Indien men ooit aan Laughton's groot talent getwijfeld zou hebben, zal deze film U van deze dwaling terugbrengen. Naast het spel van Laughton moet genoemd worden het werk van den regisseur, Alfred Hitchcock. Wat deze aan stemming, atmosfeer en couleur locale heeft weten te scheppen, grenst enkele malen aan het ongelooflijke. Neem de opnamen van de zee, door orkanen opgezweept, neem die unheimische herberg op de rotsen, neem de vlucht door het verlaten Cornwall, neem de beroovingen en uitmoording van de schipbreu kelingenhet is alles even knap, even realistisch weergegeven. En neem ook de staal tjes van massa-régie. Een film, die naast een triomf voor Laughton eveneens een triomf voor Hitchcock werd. Wij zijn geneigd van deze film meer te ver tellen. Van de intriqué, van het spel van Lesly Banks, van dat van de nieuwe Engelsche ster, Maureen O'Hars, van de climax en van de wijze, waarop men een rhythme wist te berei ken dat slechts weinig films bezitten. Maar dat zou ons in dit bestek te ver voeren ener is een betere manier. Ga deze film zelf zien. Vergeet voor enkele uren de weinig opwekkende sfeer van deze benarde dagen en geef uw fan tasie en zucht naar romantiek vrij baan door het zien van deze „Gier van de Jamaica". Ge zult niet teleurgesteld wor den en kunnen constateeren, dat de roman tiek, ook in de filmkunst, onsterfelijk is. Deze pillen zuiveren het bloed van alle on reinheden, regelen de spijsvertering, wekken de eetlust op en bevorderen de natuurlijke verrichtingen des lichaams. De pillen bezit ten een zacht-laxeerende, versterkende kracht, sporen de nieren tot betere werking aan en bestrijden de ongemakken ontstaan door on zuiver bloed zonder in het minste te schaden. 55 ct., 90 ct., 1.56 per doos met ge bruiksaanwijzing. Verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen. (Adv.> Men zal zich de buitengewone film Jon gensstad, die eenigen tijd geleden in Rialto draaide nog wel herinneren, een film, die een onvergetelijken indruk achter liet. Een film, waarin dezelfde straatboefjes spelen, nu ech ter met Joel Mac Crea inplaats van Spencer Tracy als de mannelijke hoofdrolvertolker, draait deze week in Tivoli. Latente Criminaliteit is ons allen, het is een bekend feit. Een hoofdzaak waardoor de criminaliteit in ons onderdrukt wordt is wel het milieu, waarin wij opgevoed worden. En wat hebben zij voor een kans, de kinderen van de achterbuurt, die in het vuil van de straat leven, die van vader en moeder de on deugd leeren, die in misdaad worden geboren en groot gebracht. Is het wonder, dat zij tot mannen en vrouwen opgroeien, die het ver schil niet kennen tusschen goed en kwaad? Een wonder, dat zij worden tot een gevaar voor de samenleving „De doodloopende straat" verfilmd naar het bekende tooneelstuk „Dead End" geeft op een bijzonder realistische wijze het leven van deze jonge menschen weer. Laat vooral ook zien het geweldige onderscheid tusschen het leven van de rijken en dat van de armen. Juist in een stad als New York, waar de film speelt, zijn deze twee uitersten vlak naast elkaar te vinden, ziet men van de bordessen der patriciërswoningen neer in het vuil van de achterbuurten. En daar hokken zij samen in de bouwval lige krotten, vechten met elkaar, stelen en vervallen van kwaad tot erger. Daar ook bevindt zich een man, gezocht door de geheele politie van Amerika, een moordenaar, die zijn moeder nog eens komt opzoeken, maar die verstooten wordt, omdat een moeder zoo'n kind niet meer als het hare wil erkennen. Heel deze aangrijpende realis tische tragedie speelt zich af in deze duistere sloppen. En zij grijpt U aan, laat een onuit- wisbaren indruk achter van het leed, dat in onze moderne eeuw geleden wordt. Ruw is het leven daar, hard maakt het en een menschen1 even telt er niet meer. Prachtig is het spel van een Sylvia Sidney als bewoonster van een dezer lugubere slop woningen, die met alle macht haar broertjes probeert te bewaren voor de gevaren, die van alle kanten loeren. Het gelukt haar maar ten deele, de jongen wordt tenslotte door de po litie gegrepen en maakt een groote kans om in een tuchthuis terecht te komen. Juist in deze vrouw komt sterk naar voren wat het zeggen wil om in een dergelijk milieu te worden opgevoed. En daar is de krachtige figuur van een Joel Mac Crea, die scherp de gevaren voor de jongelui ziet en probeert om ze van misdaad terug te houden. En tenslotte is daar het 'sensationeele einde van dit filmwerk, een ge vecht op de daken tusschen Mac Crea en een kidnapper. Het is niet alleen een sensationeele film, maar veel meer een leerrijke film, die een scherp licht werpt op de groote nood van degenen, die vooral in deze tijden zoo'n ge ringen kans hebben om zich op te heffen uit het misdadige milieu, waarin zij groot ge bracht zijn en te worden tot menschen, die in de maatschappij op een eerlijke wijze hun brood verdienen. Een gevarieerd programma voltooit het zeer goede programma van deze week. Het hoofdnummer van het „Witte"-pro- gramma is deze week ongetwijfeld de film „Mr. Moto's laatste kans". Een rolprent, waarin de titelrol wederom vertolkt wordt door den vermaarden cineast Peter Lorre. Zij, die de vorige films dezer serie zagen, zullen ongetwijfeld ook deze willen zien, die weder om uitmunt door spanning en originaliteit. Als tweede film wordt gedraaid de geestige comedie „Beate Kaiserling". GEBROKEN RUITEN KOSTEN DUITEN Je mag er liever wat voor drinken Ga maar in ,,De Toelast" klinken Hotel-Café-Restaurant „De Toelast" Ter afwisseling van de tooneelavonden zul len morgenmiddag en -avond de bekende Siem Hamel en zijn Jazz-mixers de dansmuziek in Casino verzorgen. Deze pittige Band speelde reeds eenige malen met groot succes in Den Helder. Origineele shows, een groot repertoir en een prettige stemming worden door de Jazz- mixers gemaakt en deze thé- en soirée dansant beloven ongetwijfeld gezellig te wor den. Zooals men in een advertentie in dit num- met kan lezen, zal a.s. Maandag, van half 3 tot 9 uur, in de bovenzaal van het Kegelhuis een kanttentoonstelling georganiseerd wor den van „Het Molenwiekje", onder auspiciën van de afdeeling Den Helder der Nederland- sche Vereeniging van Huisvrouwen. Velen zal wellicht de naam „Het Molen wiekje" weinig of niets zeggen, doch ingewij den des te meer. Deze instelling heeft name lijk tot taak genomen middels kantwerk hulp aan maatschappelijk misdeelden te verstrek ken. Een 250-tal menschen verschaft men op deze wijze arbeid. Er onder bevinden zich de vrouwen van verongelukte mijnwerkers, inva liden en onvolwaardigen. De vereeniging be staat reeds een 14-tal jaren en het geboden werk staat op hoog peil. Ongetwijfeld zullen vele Heldersche dames Maandag eens een kijkje gaan nemen in het Kegelhuis. wordt verdreven door De echte zijn niet rond, maar hartvormig. Er mogen oorlogen woeden, volken mogen tegen elkaar in 't harnas treden, we zitten in de misère meer dan ooit tevoren... bij alles wat we aan goede dingen verloren hebben behielden we het aloude gezapige en ver trouwde feest van Sint Maarten. Gelukkig maar. Gelukkig, omdat er feitelijk al zoo bitter weinig overgebleven is. Het schoone Luilak- feest werd eerst „gelijkgeschakeld" aan de principes der moderne paedagogie en aethica, en daarna door de overheid wreedaardig on derdrukt. Dat behoort praktisch tot het ver leden en alle goede burgers mogen gerust het hoofd neervleien op den avond waarop Koning Luilak eens zijn zegetocht door de Noordhollandsehe steden maakte. Sintermaarten... zal ook dat binnen afzien- baren tijd ten ondergang gedoend zijn? Hoe wel wij het vreezen is er dit jaar nog geen reden tot het aanheffen van een afscheids- zang, want sedert enkele avond ziet men een deel van jong-Nieuwediep weer ijsbeeren van huis tot huis. Ze zijn er weer: de jongens, met z'n tweeën, samen torschend het papieren doosje, waarin een kaars staat te flikkeren. Kunstig gesne den figuren laten het licht doorschemeren als poppen, groteske voorstellingen, en als de Heilige Sint Maarten zelf. Er zijn artisten onder deze Sint Maarten- vierders. Het is sommige lichtdoozen aan te zien, dat er lang en zorgzaam aan gewerkt is. Dat de vader en de moeder, en soms ook nog de groote broer, er aan hebben geholpen. Om er een artistiek geheel van te maken. En zoo trekken ze er op uit. Het is overal hetzelfde beeld: twee meisjes, twee jongens. Soms trekt er een „tros" vrienden en vriendinnen mee, maar die blij ven doorgaans in de achterhoede, waarschijn lijk ter contröle van de gegaarde penningen. Van huis tot huis... Een al dan niet bescheiden ruk aan de bel, dan het wachten en dan de ontvangst. Die ontvangsten zijn al naar mate de bewo ners van het perceel de waarde en beteekenis van St. Maarten aanslaan. Er zijn er, die het niet de moeite waard vinden er de deur voor te openen. Anderen beschouwen het als huis vredebreuk of als burengerucht. Nog andere lieden zien er bedelarij in en begrijpen niet dat de overheid (al wéér de overheid...) hier geen maatregelen neemt. Maar er zijn ook anderen. Dat zijn de men schen die tegen elkaar gezegd hebben: kom, als de Sint Maartenvierders vanavond komen, laten we dan een dubbeltje aan centen klaar leggen. En aan ieder Sint Maartenganger één cent geven. Dan kunnen we tien ploegen blij maken. Dat zijn niet alleen jonge menschen, die er zoo over denken. Ook onder de bejaarde Nieuwediepers komt men hen tegen. De oude garde, die zich nog opperbest weet te her inneren, hoe ook zij eens van deur tot deur togen. En welk een zwaar karwei het was om de penningen bij elkaar te brengen, waarvan dan later de lekkernijen ingekocht werden. Het Sint Maartenfeest is altijd hetze ifde gebleven. Altijd hetzelfde liedeke, altijd mooie en leelijke lichtdoozen, en altijd ook de hunke ring naar de cent honorarium als tegenpres tatie voor het zingen van het lied van den Heiligen Maarten. Laat ons deze dagen gedenken dat we dit oude gebruik in eere houden. Stuur de St. Maarten-ploegen niet weg, zonder zelfs naar hun lied geluisterd te hebben. En breng dat geringe offer van één cent... We hebben al té veel verloren om dat oer oude gebruik niet in hooge eere te houden. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie, organiseertde Zeevaartschoolver. op 1 December haar jaarlijkschen feestavond in Casino. Medewerking hieraan zal verlee- nen de Haagsche band „The Collegians". Voor aangifte van nieuwe donateurs zie men de advertentie. van 10 November 1939. GETROUWD: A. Wijker en J. Hollander; A. Man en H. G. Ploog; J. Arend en G. Muije. BEVALLEN: J. KindRomkes, d.; W. E. Veldman—Bontes, z. J. C. Muijsson—van Waarden, d. PRAEDICAAT KONINKLIJK. Naar men ons mededeelt is aan de was- scherij en ververij S. Krom N.V., te Alkmaar, het praedicaat Koninklijk verleend. URK, 9 November 1939. Door 8 vaartuigen werd aan den Gemeen telijken Vischafslag alhier aangevoerd: 80 pond schar, prijs 1516 cent; 50 pond schelvisch, 1415 cent; 200 pond snoekbaars, L0 cent, en 110 pond bleibaars, 5 cent; alles per pond. URK, 10 November 1939. Door 9 vaartuigen werd heden aan den Ge meentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 485 pond snoekbaars, van 30124 pond per vaartuig, prijs 910 cent; 240 pond blei- baars, 46 cent en 80 pond schar, 910 cent; alles per pond. dat U geen Ouders meer hebt. Vraagt daarom tijdig om een goede Foto van Uw Ouders; b.v,; als ST. NICOLAAS-CADEAU. GA NAAR Koningstraat 29, U zult er jaren lang genoegen van beleven Horizontaal. 1. Vertrek. 5. Bedehuis. 10. Hoofddeksel. 12. Visch. 14. Getij. 15. Boom. 16. Lidwoord. 17. Auto- of paardenstal- ling. 18. Hijsch-werktuig. 20. Vernis. 21. Deel v. d. mast. 22. Twee maal. 23. Jong dier. 25. Pers. voorn, woord. 26. Werktuig. 28. Gids voor varensjui. 30. Zoogdier. 31. Jongensnaam. 32. Buitenlandsche adelijke titel. 3'. Sprookjes-figuur. 36. Woeste grond. 38. Insgelijks. 40. Commando. 42. Muziekteeken. 43. Muizeknoot. 44. Aanbieding. 45. Omlijsting. 47. Jongensnaam. 48. Bij-woord. 18. 50. Metaal. 52. Pers. voorn.woord. *9 53. Vlug. 22. 55. Vochtig. 57. Spelleiding. 58. Dorp in Gelder land. Verticaal. 2. Het vorige jaar. 3. Rivier in Nederl. 4. Deel v. d. Bijbel. 6. Voertuig. 7. Keukengerei. 8. Landb. werktuig. 9. Zoogdier. 11. Aard was. 13. Onmisbaar bij kou. 14a. Roofdier. 15. Roofdiertje. 15a. Kaart van be teekenis. 16. Waterkeering. 24. 26. 27. 29. 33. 35. 36. 37. 39. 41. 42. 43. 46. 49. 51. 53. 54. 55. 56. Vogelverblijf plaats. Smal stuk hout. Een zeer oud boek. Voorbeeld. Meevaller. Aardsoort. Gebied in Azië. Insect. Boom. Scherm. Adreskaartje. Schraal. Stil gehucht of dorp. Onbepaald voorn, woord. Zwaar; plomp. Vet. Weefsel. Dwaas. Muzieknoot. Wiskunde-term. Thans. Bijwoord. CORRESPONDENTIE. Als groote bijzonderheid waren er ditmaal slechts 2 oplossingen foutief, ondanks het feit dat de twee zwarte vakjes links van 54 één plaats naar rechts moesten verschuiven. Alle oplossers begrepen dit. H. N. Dank voor Uwe bijdrage, welke wij t.z.t. zullen plaatsen. De prijs werd gewonnen door Mej. H. van Heiningen Klinkert, Binnenhaven 107. Oplossing van vorige week. Horizontaal. 1. Andersdenken; 13. Uur; 14. Erf; 15. Erm; 16. Vla! 17. Ed. 18. Cel; 20. Ba; 22 Epopee; 24. Halter (haltre); 26. Re; 27. O.M.; 28 H.F.C.; 29.Le; 30. Er; 31 Gr; 32. Spa; 33. Olm; 34. Pi; 35. Nis. 37. Lea (Bep-Bet); 38. Man; 39. Eos; 40. Ir. 42 G.G.; 43. Erg. 44. Vee. 45. Eer. 47. Pikee. 49. Eenorm. 50. Abbé. 53. Remise. 54. Entrez. 55. E.k. 56. Liest. 59. La. 60. (K)ees. 62. Ent. 63. Oog. 65. Arm. 66. Let. 67. Ada. 68. Ier. 70. Idee. 73. Isar. 75. Tarpejische rots. Verticaal. 1. Auvergne. 2. Nu. 3. Dr. 4. Redemptie. 5. Sr. 6. D.F.C. 7. Nel. 8. Kr. 9. Emballage. 10. D'V. 11- El. 12. Nadering. 17. Epos. 19. Eiffel- toren. 21. Alem. 23. Periodiek. 25. Reparabel. 36. S.S. 38.^ Me. 41. Reëel. 42. Gemet. 44. Veine. 46. Ratio. 47. Prelaat. 48. K.M. 51. Br. 52. Ezau. 57. Iet. 58. Sta. 60. Emir. 61. Slee. 63. Oase. 64. Giro. 69. Ras. 71. D.P. 72 As 74. A.R. Ned. Herv. Gem. (Nwe. Kerk, Weststraat). Geen dienst Westerkerk (Helden der Zeeplein) 's Morgens 10.30 uur: Ds. H. A. Enkkiar Rusthuis Oostslootstraat. 's Avonds 7.30 uur: Dr. F. W. J. v d. Poel. Geref. Kerk (Julianapark) 's Morgens 9 uur: Ds. Veenhuizen. 's Morgen-s 10.45 uur: Cand. Y. Feenstra 's Namiddags 4 uur: Cand. G. E. Arnold' 's Namiddags 5.45 uur: Ds. Tollenaar. Geret. Kerk (Rehoboth-Kerk) 's Morgens 10 uur: Cand. G. E. Arnold 's Namiddags 5.45 uur: Cand. Y. Feenstra Oud Geref. Kerk (Hoogstraat) 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 uur Leesdienst. Donderdag a.s. 's Avonds 7.15 uur, Ds. Hennephof, van Scheveningen Clir. Geref. Kerk (Steengracht) 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uurr de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstraat)' 's Morgens 10.30 uur, ds. W. J. F. Meiners. 's Avonds 6 uur, ds. W. J. F. Meiners. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht) 's Morgens 10 uur Ds. P. J. Smidts. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur Kerkdienst. Pastoor H. J. Verheij. Evangelisatie (Palmstraat) 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Ds. J. H. Jansen. Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat) 's Morgens 10 uur Samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatprediklng Tuindorp 's Avonds 8 u. Evangelisatie-samenkomst. Leger der Heils 7.30 u.: v.m. Bidstond. 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 3.30 u. n.m.: Openluchtsamenkomst Julia napark. 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.sir. 8. 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur. Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente 's Morgens 10 uur: Ds. M. van Wichen. JULIANADORP Ned. Herv. Gemeente Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope" 's Morgens 10 uur: De Heer J. Bijlsma van Den Helder. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) DE MOBILISATIE EN ONZE ZIEKEN. Vele chronische zieken maken zich onge rust: reeds elf maal mochten zij van „Zieken troost" een Kerstpakket ontvangen; reeds elf maal was het Kerstfeest mede door de ontvangst daarvan voor hen den schoon- sten dag van het geheele jaar, maarhoe zal het dit jaar gaan nu reeds zooveel ge vraagd wordt voor de militairen? Vrienden van onzen arbeid, het antwoord is aan U. Een dame stuurde eenige sjaals met de simpele woorden er bij gevoegd: „ik brei voor de militairen, maar Uw zieken ver geet ik ook niet". Wanneer allen zóó denken, wordt ook dit jaar het Kerstfeest voor onze zieken een vreugdedag. Voor hen, die onbe kend zijn met onzen arbeid zij medegedeeld, dat zy geschiedt onder alle gezindten. Wil hebben contact met meer dan 10.000 chroni sche zieken, verspreid over het geheele land. Zij ontvangen het blad „Ziekentroost" gra tis, alsook leesplankjes, lectuur, wollen klee ding enz. Ieder jaar willen wij 1500 zieken verblijden met een Kerstpakket. De inhoud daarvan bestaat uit een kalender, een boek, een nachtjapon of ander kleedingstuk, een wandspreuk en een versnapering. Dat met groot verlangen naar het Kerst pakket wordt uitgezien moge blijken uit ee paar aanhalingen uit brievenik durf h® eigenlijk niet vragen, maar door mijn slijt ik zooveel beddegoed. Als u eens{t oud laken voor mij had en ook als 't u bli een nachtjapon. U weet dat moeder het ni geven kan... (schrijfster is 20 j.) „Het is nu 40 jaar geleden, dat ik zie werd; altijd pijn hebbende en ik sta aIleen. ij de wereld. Zou ik met Kerstfeest een C, kunnen krijgen. Als het niet kan, behoeft niet hoor! Misschien heeft een ander er m recht op „Ik lig reeds vele jaren in mijn tentje^ z°°_ als u weet en als je moeder bent van deren dan begrijpt u wel, dat er vee oa breekt. Mijn man is reeds 6 jaar werk Ach mijnheer, in mijn tentje is het zoo k Als ik met Kerstfeest een deken kan krris 1 wat zou ik gelukkig zijn over- zult- Wij hebben 15.00.noodig en zijn tuigd, dat u ons ook dit jaar weer helpen Giften kunen worden gegireerd on ®r k'n. 272371 ten name van de Stichting „Zl troost te Den Haag, terwijl kleeding en gelijke gaarne wordt ingewacht aan het toor van Ziekentroost, Obrechtstraat 5 Den Haag. Wat meer ontvangen wordt dan het b digde bedrag, komt ten bate van onzen ar J. J. Stoltenhof Jr;' Redacteur Namens de Stichting „Ziekentroost": Ds. A. K. Straatrma, Voorzitter, mevi,e9. West hof fv. d. Mandale, Secr,-Penn„ - dagstraat 64 te Den Haag. Tel. 776163. nummer „Ziekentroost" 272371.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 18