Gemeente- begrooting MAGGI helpt de huisvrouw Begrootings- pepertjes Geef BjlWiEEMMI té?* -<n,Mijnh&rdije ook in deze moeilijke tijd Maggi's Bouillon, Aroma, Soepen en Jus zijn bij Uw winkelier normaal verkrijgbaar. MAGGI' POULET-SOEP MAGGI5 BLOEMKOOL-SO ♦l De Philips Bedrijfs-film Minister Dijxhoorn aan de Hembrug versche Snoekbaar8» Kabeljouw, Schelvisch en Schol. (Vervolg van pag. 1, Stadsnieuws.) De Burgemeester aan het woord. De burgemeester zegt, dat het volkomen onjuist is om in het openbaar te spreken over deze avondontvangsten, omdat dan ook een punt van discussie kan worden hoe men zal ontvangen en wat de gasten voor gezet zal worden. Ten aanzien van de opmerking over de hulp van het Roode Kruis blijft de burge meester bij zijn standpunt, dat de hulp van de transportcolonne niet noodig is. Alle agenten hebben „eerste hulp bij onge lukken" en naast hen staat de dokter, ter wijl we voor transport onze politie-auto heb ben. Spr. is eenigszins verwonderd over de vraag van den heer Feenstra Kuiper over de leenin gen, omdat die blijk geeft, dat de heer F. K. niet op de hoogte is met de leeningstechniek. De eerste vraag is: Kan je geld krijgen? De heer F. K. dacht van niet. Dat is on juist. Je kan altijd geld krijgen, je moet al leen niet vragen naar de rente. Ons hoogste percentage is nu 3 y2 pret., in 1936 betaal den we nog 5 V2 en 6 pret. Het is niet aan te nemen, dat het lage rente percentage zoo zal blijven, maar op het oogenblik hebben we geen geld noodig. We hebben alles contant betaald of we kunnen a contant betalen. De toekomst zul len we moeten afwachten. Maar niet bouwen en niet dit doen of dat doen, zou naar spr. inzicht het heele gemeentelijke leven stil leg gen en het is daarom verstandig de zaken voort te zetten. Aan het adrès van den heer Terra zegt de Voorzitter, dat de houding van de land- en tuinbouwers onjuist is en het is niet goed hun zaken goed te praten, terwijl ze in feite verkeerd handelen. Van de tachtig landbou wers, die uitgenoodigd zijn, waren er slechts 25 gekomen. Hun was gezegd, dat ze geld konden leenen en desondanks bleven ze weg. Het werk, dat ze uit konden voeren, kon goedkoop gebeuren, n.1. 75 pret. ten laste van de gemeenschap en 25 pret. voor degene die het uitvoerde. Spr. verwerpt ten sterkste de verwijten. Het doet spr. genoegen, dat de heer Ran een anderen uitleg heeft gegeven aan de loonsverhoogingen. De regeering moet in de eerste plaats de leiding geven en eerst wan neer de levensstandaard zoo op zou loopen, dat geholpen moest worden, dan zal dat ge beuren. De heer Feenstra Kuiper geeft nog eens een toelichting op wat hij onder avond partijen verstaat en verklaart het eerste punt van zijn motie (dat ten opzicht van de kosten) te willen laten vervallen. De heer Boogaard (S.D.A.P.) be vreemdt het ten zeerste, dat juist van den kant van Gein. en Nat. Belang deze critiek komt op het streven van den bur gemeester, om marine en burgerij tot elkaar te brengen. Het was eerst Uithol, die den burgemeester daarover een com pliment bracht. Spr. meent, dat deze zaak het beste aan het beleid van het college kan worden overgelaten. Als de burgemeester meent, dat de raad moet worden uitgenoodigd, zal hij dat zeker doen. De heer Kreuger (V.D.) spreekt zijn in stemming uit ever wat de burgemeester tot nog toe in dezen gedaan heeft en stelt voor het college vrij mandaat te geven. De heer v. Z w ij n d r e c h t Chr. Prot. Gr.) wijst op een misverstand, dat hij meent, dat bestaat tusschen den raad en Dr. F. K. Het gaat bij den heer F. K. niet meer om de bezuiniging op de post, maar of de raad of de burgemeester zal beslissen over de uit- noodigingen. Spr. acht het 't beste de zaak in handen te laten van den burgemeester. De heer Ran (R.K.) stelt voor den raad uit te noodigen, de leden komen toch niet. Dat is spr. ervaring op een van de avonden geweest. Tenslotte wordt de motie in stemming ge bracht, met het hierboven reeds vermeldde resultaat. Hiermede zijn de algemeene beschouwingen afgeloopen en wordt overgegaan tot de be handeling van de begrooting. Het platteland en de electriciteits- tarieven. Bij de begrooting van het electriciteitsbe- drijf, verzoekt de heer Hoornsman (V.D.) om het vastrecht tarief op korten termijn, in elk De heer Hoornsman op de bres voor de plattelanders. geval 1 Januari 1940 te verlagen. Hij heeft overigens gehoord, dat hiervan weinig men- schen zullen profiteeren, ook al in verband met de duurte van het aanschaffen van ap paraten. Spr zoi' het op prijs stellen als voor de bewoners van het platteland, die toch al van veel verstoken zijn, buiten den spertijd, de stroom tegen inkoopsprijs geleverd werd. De winst van bet bedrijf laat dit wel toe. 6 ct. p. tablet voor 2-3 borden 8 ct. p. tablet voor 2-3 borden De heer Boogaard (S.D.) acht het niet juist een groep van de bevolking te bevoor- deelen, dan zou men ook in de stad hiervan moeten kunnen profiteeren. De stadgenooten aragen de meerdere lasten, die de levering van water en electriciteit voor het platteland brengt. Men wordt daar niet stiefmoederlijk bedeeld. De heer v. d. Veer (Chr. Prot. Gr.) ver baasd zich over de houding van den heer Boogaard. De plattelanders produceeren voor de gemeenschap, moeten ze nu uitgesloten worden, omdat de levering duurder is. Dat is allesbehalve een democratisch standpunt. Om dat er geen gas geleverd wordt, zijn de men- schen met electriciteit tevreden. De heer Kreuger (V.D.) verwondert zich er eveneens over, dat de heer Boogaard op dit onderwerp is ingegaan. De plattelanders hebben iets noodig en het; is dus geen wonder, dat ze vragen naar goedkoopere tarieven De heer Hoornsman wijst er nog op, dat het platteland de hoogste tarieven voor water betaalt in Noord-Holland. Spr. vraagt de verlaging als noodmaatregel. Wethouder v. d. Vaart verklaart, dat voor het college de bewoners van Huisduinen en Julianadorp dezelfde rech ten hebben als die van de stad. Spr. heeft echter bezwaar tegen het vaststellen van een datum voor de ingang van de gewij zigde tarieven. Bij de begrooting van Maatschappelijk Hulpbetoon stelt de heer Uithol een techni sche vraag, die door den burgemeester en wethouder Mulder beantwoord wordt. Het garantieloon van den be taalmeester van den vischafslag. Bij de behandeling van de begrooting van den vischafslag zag de heer Bot graag, dat de post betreffende het garantieloon van den betaalmeester van den vischafslag aangehou den werd. Is de man in deze verlaging ge kend, zoo vraagt de heer Bot. Het betreft een derde van zijn inkomen. Geef hem andere bezigheden naast zijn werk als betaalmeester, zoo stelt spr. voor. De heer v. L o o deelt mee, dat met den betaalmeester is gesproken. Men moet er echter rekening mee houden, dat de man geen gemeente-ambtenaar is. Getracht zal worden hem te helpen De heer Uithol en de politie- kleeding. Bij het hoofdstuk Openbare Veiligheid vraagt de heer Uithol het woord. Het betreft hier wederom de vragen over de politiekleeding. De heer Uithol zou nu gaarne vernemen wat de prijzen zijn, waarvoor door de leveranciers ingeschre ven is. De Voorzitter zegt, dat hij niet van plan is deze cijfers te noemen. Neemt de heer Uithol daar echter geen genoegen mede, dan is het zijn goed recht zich tot den Raad te wenden en met een voorstel te komen. Overigens meent spr. hier te moeten wijzen op het feit, dat er sprake is van een zeker drijven van een leverancier, die de prijzen wenscht te weten. De heer Uithol had zich echter niet moeten leenen om voor dien persoon als spreektrompet te dienen. De heer Uithol: dat neem ik niet. Het is mijn goed recht van raadslid om dit te mo gen weten. Als de Voorzitter dan nog eens met nadruk gezegd heeft, dat de heer Uithol, als hij zoo graag in het bezit van de cijfers wil komen, zich tot den Raad moet wenden, zegt de heer Uithol, dat hem dit toch niets geeft met dezen Raad. Overigens blijkt de Voor zitter bereid de cijfers onder geheimhouding te vertellen. De heer Ran (r.-k.) heeft over deze kwestie ook nog iets te zeggen: iedere aanbesteding is publiek, en waarom wordt er met deze nu zoo geheimzinnig gedaan? Temeer, waar B. en W. altijd het recht van gunning aan zich behou den De heer Boogaard protesteert tegen de suggestie van den heer Uithol, als zou de Raad in zijn geheel iets tegen zijn groep heb ben. Dat is niet zoo, maar er zit iets anders achter;. Overigens is het algemeen belang zeer zeker niet gebaat bij het geven der cijfers. De gun ning is aan den laagsten inschrijver gegeven en er is geen enkele reden voor protesten. Spr. adviseert den Raad dan ook met dit persoon lijk gedoe van den heer Uithol niet mee te gaan. De heer Schoeffelenberger meent, dat men het recht heeft de cijfers te weten, omdat de aanbesteding publiek is. De Voorzitter merkt dan nog op, dat er nu reeds herhaaldelijk over deze politie kleeding gesproken is. De firma, die haar echter vervaardigt, doet dit voor zulk een lagen prijs, dat andere inschrijvers meenen, dat dit niet mogelijk is. Toch is er niets wat in deze kwestie ook maar eenigszins onjuist zou zijn. De heer Uithol meent, dat de houding van het College bedenkelijk is. Een firma, die de cijfers gaarne zou willen weten en deze niet krijgt, adverteert o.m. in „Volk en Va derland". Is dat misschien de oorzaak? Maar de zaak adverteert eveneens in „Ons Leger" en „Onze Vloot". Daar steekt toch zeker niets in? aldus de heer Uithol. De heer Kreuger vindt de som van 200 voor den fotografischen dienst bij de politie veel te laag. Uit ervaring weet hij, dat deze uitgetrokken som niet aan de eischen tege moetkomt. De heer Uithol heeft ook nog wat op z'n hart inzake den luchtbeschermingsdienst. Hij meent de deugdelijkheid van de schuilloop- graven in twijfel te moeten trekken en hoopt, dat de toekomst hem in dit opzicht niet in het gelijk zal moeten stellen. Voorts meent hij, dat de 297.60, die in het afgeloopen jaar werden uitgegeven voor opleidingskosten, voorkomen hadden kunen worden, indien men gebruik had gemaakt van de diensten van het Roode Kruis. De Voorzitter antwoordt den heer Uithol, die hij toevoegt geen deskundige te zijn op het gebied van schuilloopgraven. Men is nu eenmaal verplicht tot het laten aanleggen van open schuilloopgraven. Dichte mag men maken in werkverschaffing, maar voor hoog stens 3 der bevolking. Wat het Roode Kruis betreft, dat dit de genoemde diensten wel zou hebben kunnen verrichten, is onjuist gezien. Deze menschen hebben wel hun 1ste hulp-diploma's, doch dat wil nog geenszins zeggen, dat zjj daarom ook opleiding kunnen geven. Als dan de heer Uithol wederom op de schuilloopgraven terugkomt, waar schuwt de Voorzitter er voor, dat niet de suggestie gewekt moet worden, dat er met den luchtbeschermingsdienst iets niet in orde zou zijn. Alles fimctionneert er in tegendeel uitstekend. Overdadige vragenstellerij. Bij „Onderwijs" vraagt de heer Uithol waarom hem, bij het stellen van zijn vraag inzake een te geven vergoeding asm volon tairs, zulk een kort antwoord gegeven werd. Waarom alleen maar, zonder meer, „neen". De Voorzitter antwoordt, dat dit een goed recht is van het College. B. en W. zien het belang van het stellen van deze vragen geenszins in en er w^.s geen reden voor een gedetailleerde uiteenzetting. Spr. begrijpt trou wens niet goed, waarom de heer Uithol toch met dergelijke vragen in een gemeenteraads vergadering op de proppen komt. Waarom is hij niet naar het raadhuis geloopen en de vra gen gesteld aan den betreffenden ambtenaar of wethouder? Waartoe is het goed al deze zaken in den publieken raad te brengen? De heer Van L o o onderschrijft het door den Voorzitter gezegde. De heer Uithol had natuurlijk antwoord op het raadhuis gekregen. Hij zou er heusch z'n neus niet gestooten hebben. De heer M e ij e r maakt nog een opmeiking over de salarieering van den directeur van den gemeentelijken geneeskundigen gezond heidsdienst, welke hij te laag acht. De heer Van der Veer is het eens met den heer Hoornsman, dat door de arbeiders bij de boeren in den polder in bet algemeen naar volle tevredenheid is gewerkt. Men ga echter nu niet op het standpunt staan, dat alle boeren tegelijk zullen komen met het ver zoek om arbeidskrachten. Dat kan niet. Daar bij is er, zooals door het College gezegd is, momenteel geen gebrek aan werkobjecten, zoo dat dit ook niet van zulk een direct belang is. De Voorzitter zegt hierop, dat voor de, het vorige jaar gehouden vergadering, niet bijster veel belangstelling was. Voorts bleken er vele bezwaren te bestaan. Een aantal boe ren gaf echter op voor welke werkzaamheden zij krachten konden gebruiken, maar een deel deed in het geheel niets van zich hooren. Dat was, op z'n minst, toch niet beleefd. Do heer Terra heeft gezegd, dat deze krachten toch wel duur zijn, maar hier is spr. het niet met hem eens. Voor 7 of 8 gulden heeft men een arbeider en dat kan men toch moeilijk een te hoog bedrag noemen. S'pr. adviseert zooveel mogelijk propaganda te maken voor dit doel. Men zal dan op denzelfden voet blijven door gaan. De heer Terra merkt nog op, of het be kend is, dat op Woensdagavonden het bad paviljoen gereserveerd blijft voor de militairen en of dit juist is. De Voorzitter antwoordt, dat dit iets is wat hier niet thuis behoort. Dat zijn zaken die de directie van de N.V. Zeebad Huisduinen aangaan. De heer Kreuger vindt het onbillijk, dat vereenigingen, als zij voor een philan- tropisch doel uitvoeringen geven daar van nog vermakelijkheidsbelasting moe ten betalen. Hij vraagt of in de verorde ning geen wijziging aangebracht kan worden. Wethouder Van der Vaart zegt er niets geen bezwaar tegen te hebben, dat de heer Kreuger van deze vraag een voorstel maakt. Dat moet dan schriftelijk worden ingediend, waarna men er zich over zal kunnen beramen. Hierna wordt de begrooting in haar geheel zonder hoofdelijke stemming aangenomen, sluitende op een bedrag in inkomsten en uit gaven van 3.673.075.inzake den gewonen dienst (onvoorziene uitgaven 16.440. kapitaaldienst 1.325.665. Volgt de benoeming van een onderwijzeres aan de school voor buitengewoon lager on derwijs. De voordracht luidt: 1. Mej. P. M. Boerdijk, Den Helder. 2. Mej. M. J. Geenen, Den Haag. 3. Mej. A. C. Moor, Wijdenes. Benoemd Mej. Boerdijk. De heer Uithol heeft ook bij de rondvraag nog iets op het hart. Hij zou gaarne binnen kort van den voorzitter vernemen welke plan nen er bestaan voor de evacuatie van de Hel- dersche bevolking. De Voorzitter antwoordt, dat een deel reeds evacueerdeEvenwel, als de nood aan den man komt, zal bijtijds zorg gedragen worden voor inlichtingen. Ter geruststelling der bevolking wil hjj echter reeds n u zeggen, dat slechts zij evacueeren, die zich vrijwillig daarvoor opgeven. Men houde echter vooral het hoofd koel en veroorzake geen opwinding. De heer Schoeffelenberger brengt dan, als slot, een woord van dank aan den Voorzitter voor de snelle wijze waarop de be grooting kon worden behandeld. Ook de Bur gemeester dankt dan de heeren raads leden voor hun medewerking. Om 11 uur wordt de vergadering gesloten. li - jÉ' tf - vlucht direct voor De echte rijn niet rond, maar hartvormig. Er zijn wel algemeene beschouwingen ge houden in de begrootingsvergaderingen en dat was tenslotte niet anders te verwachten. In de raadszaal is het genoeglijk zoo onder elkaar, en afgezien van de giftige pijlen die enkele malen door het luchtruim plegen te vliegen, is het er best uit te houden. lederen avond thuiszitten is ook niet alles, en waar men nog een douceurtje meeneemt is er feite lijk alles vóór om met z'n allen eens een fermen boom op te zetten. Men eische niet dat dit alles direct met het gemeentebelang in ver band staat, maar dat hóeft ook niet. Ook een praatavond komt deze nijvere vroede vaderen wel eens toe. Het is een goed instituut, dit democratisch emsemble van raadsheeren en wethouders. Hoe prachtig gespeeld is soms hun edele veront waardiging, hoe fel kunnen de uitvallen zijn, hoe bitter vermag men soms zijn tegenstander in zijn heiligste politieke overtuiging te kwet sen... maar hoe goedmoedig is na afloop ook weder de verbroedering en hoe broederlijk tijgt men huiswaarts, alles vergetende, alles vergevende. Ziedaar, de democratie in haar edelsten vorm. Er zijn in dit ensemble sprekers en zwijgers. De eersten meenen dat zwijgen toestemmen is en de andere categorie gaat er van uit, dat spreken zilver en zwijgen goud is. Zij houden het bij de gouden opvatting. Er zijn groote groepen en kleine groepen. Sommige kleine groepen zeggen heel veel en sommige groote hoort men niet. De eene wet houder houdt betoogen die staaltjes van woord- kust en rapheid van tong zijn, de andere be reikt hetzelfde resultaat met een aanval op de goede gezondheid van de raadsleden. Zoo sleept zich de begrooting voort. De raads leden zitten, praten of rooken, de pers schrijft eindelooze vellen vol en de tribune luistert. De bezetting dezer tribune is mager. Enkele bekende gezichten, maar voor de rest gelooft men het in Den Hélder wel. Men zal er de krant wel op na slaan. Het is jammer voor de weisprekenden onder het college, want geen verslaggever is in staat de intonatie en vlot heid van tong van enkele heeren ook maar bij benadering te vertolken middels zijn pen. Groote sensaties maakt men niet mee. Men verwacht wel eens dat Rein Boogaart in zijn al dan niet gemeende edele aanvallen van nog edeler verontwaardiging een attaque van een beroerte zal krijgen, ma.ar dat gebeurt nu een maal niet. Anderen verwachten dat meneer Uithol nu eens éénmaal niet tegen iets zal protesteeren, maar ook dat is een vrome wensch. Hij toch is de geboren opposant. Zijn léven staat in het teeken der Heilige Oppositie, Men zit op méér te wachten: bijvoorbeeld, dat meneer Feenstra Kuiper nu eens eenmaal z'n neuswarmer-met-stroomlijn neer zal leggen en inplaats van deze hoogoven een cigaret gaat opsteken. Men verwacht nog steeds dat de heer van Twisk ook iets zal zeggen, al is dan het zwijgen goud, en men hoopt het ook nog eens te mogen meemaken, dat de heer Schoef felenberger eenmaal in het zelfde schuitje zal zitten als zijn eeuwigen tegenstander, den heer van der Vaart. Rustig kabbelen de gesprekken voort, Rustig spreken wij over niet zulke heel belangrijke onderwerpen. De Ruiter sluipt pantserachtig van stoel tot stoel teneinde lafenis te brengen voor dorstende keelen en meester Hoek kreunt bij het maken van onjuiste opmerkingen. In het zenith zit de voorzitter. Die zegt niet veel, maar luistert wel. Aan zijn handbewegingen en voorhoofdrimpelingen kan men diens gemoedstoestand bepalen. Het licht laat soms de ambtsketting glinsteren het geen een prettig schouwspel is. Het is alles precies als het altijd geweest is. Er is niets veranderd. Het is genoeglijk en warm in de zaal, het ziet er blauw van de rook en het schilderij van den Prms en de Prinses hangt nóg steeds scheef. Maar dat alles hoort er bij, en laat ons dank baar zijn dat het zoo gebleven is. Bij het vele wat wij kwijtraakten hebben wij dit ten minste nog mogen behouden. denk er om. Blijkens een advertentie in dit nummer be gint de tooneelavond van de H.S.V. De Lyceïst" en de H.K.C. op 17 Nov. a.s. te half acht inplaats van om kwart over acht. burgerlijke Stand van Den Helder van 15 November 1939. GETROUWD: H. Kiljan en W. C. Snijder. BEVALLEN: H. BeunKeijzer, d.; M Solleveld—Hoolwerf, z.; A. Manshanden- Pronk, z. En weest dankbaar, dat ge no^> geven mag. Morgen en Zaterdag vindt de collecte I plaats van het Algemeen Steun-Comité Men kent het doel... men wéét waarheen de gelden gaan. Is het noodig nog eens een beroep te doen op de gulheid, het inzicht en 1 het daadwerkelijk medeleven van onze I burgerij Wij meenen van niet. Morgen en overmorgen komt roen met de bus bjj U thuis. Leg reeds n u een bedrag klaar' die een stuiver hebben te missen een I stuiver, die een dubbeltje kunnen af zonderen een dubbeltje en zij die tot de categorie der „beter-gesitueerden" behooren... laten zij het zooveel geven' als zij kunnen geven. Deze collecte is voor een prachtig doel Men kan haar niet negeeren en men mag haar niet negeeren. Geef. Geef spontaan en weest dank- baar dat men nog geven kan. En laat het een groot kapitaal zijn 1 dat onze stad in deze twee dagen bjj-1 eenbrengt. Laat onze stad een voor beeld mogen zijn. Wij zijn er zeker van, dat dit beroep niet voor niets gedaan zal worden. Een Filmavond van de V.U.K.A, Gisteravond hield de V.U.K.A. een filmavond als onderdeel van een reeks van avonden welke in dit seizoen op populair wetenschap' pelijke wijze eenige wetenswaardigheden op radio- en verwante gebieden worden georgani seerd. De opkomst op dezen avond was buiten gewoon goed. de, zaal was geheel gevuld. De Voorzitter gaf allereerst een overzicht van de groei van het Philipsbedrijf, hoe Gerard Phi- lips in Zaltbommel de gloeilamp van Edison namaakte, daarna op bescheiden wijze met be- hulp van zijn vader een fabriekje te Eindhoven begon, dat na drie jaar bijna geliquideerd moest worden, en hoe dit kleine bedrijf tenslotte on der de leiding van de twee broers Gerard en Anton Philips, die respectievelijk het tech nische en het commercieele deel van de zaak beheerden, is uitgegroeid tot wat het nu is, een reusachtig complex van fabrieken voor gloei lampen, radiolampen, emballage artikelen, pro. jectie-apparaten en alles wat daarbij behoort, een bedrijf waar 16.000 menschen hun werk vinden, met 37 fabrieken in het buitenland, met eigen scholen, sportterreinen, ontspanningslo kalen, enz. De film zelf geeft een overzicht van wat er al zoo in de fabrieken gebeurt. Wij zien hoe hit Philite (een soort eboniet) verwerkt wordt tot lampevoetjes, hoe er gaten in metalen platen geponst worden, waarop later het geheele radio toestel gemonteerd zal worden, wij zien het trekken van draden; kortom een geheel radio toestel wordt van den grond af voor onze oogen opgebouwd. Een ander deel van de film is gewijd aan het vervaardigen van zendlam- pen, wij zien deze reusachtige lampen, welke met water gekoeld worden en kunnen consta- t.eeren hoe vernöftig zoo'n lamp is samenge steld. Tenslotte laat de film ook nog zien hoe alle producten gekeurd worden op zuiverheid, gevoeligheid en geluid, en hoe de Philips' pro ducten tenslotte de wereld ingestuurd worden zoo doelmatig mogelijk verpakt, waardoor de kans op beschadiging tot een minimum wordt beperkt. De film geeft ons een kijkje in een reuzenbedrijf, van een kant als wij het nog nim mer gezien hebben, hij wil ons in een vogel vlucht alle takken van het Nederlandsche be drijf te Eindhoven geven en is daarin ook zeer goed geslaagd. Voorts dient nog de vermelding, j dat de avond werd opgeluisterd door muziek, welke een door een amateur gemaakte electri- sche gramofooninstallatie ten gehoore bracht Alle aanwezigen bleken de avond zeer te heb ben geapprecieerd, dat wel uit het applaus aan het einde van den avond mocht blijken. Met dit soort van avonden is de V.U.K.A. zeker op den goeden weg. De Minister van Defensie heeft heden ver gezeld van zijn adjudant mr. H. J. Kruis, een j bezoek gebracht aan de Artillerie-inrichting® Bij dit bezoek waren mede aanwezig oe j directie der Artillerie-Inrichtingen en vice- admiraal A. Vos, hoofd van de afdeeling mate- rieel zeemacht van het Departement van De fensie. Bij Kon. Besl. van 13 November 1939 is Fe' ingang van den 5en December 1939 aan officier-vlieger der 2e klasse J. F. Breedvei eervol ontslag uit den zeedienst verleend en hij benoemd tot officier-vlieger der 2e ki I bij de Koninklijke marine-reserve. TE KOOP: ,|(vje| Een Transport, d. en ft- bj met drie versnell. Billijk® prijzen, banden en or laagst in prijs voor m banden en onderdeelen. verkoop van tw.h. rijw motoren. va» Gevraagd een gelijk"®11 6 V. of 6—12 Volt. Adres: Molenstraat 90- P, v. BAAn^

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 14