tiieuum Koninklijke bloemengroet Tragiek van den middenstand Russisch pers-offens;ef tegen Finland Vrijheidskreten der Praagsche studenten Noordhollands Noorderkwartier Chef Jongstra veertig jaar spoorwegman Oost-Indië Nico Gerharz overleden Uit het politie-rapport De steiger bij Oost in slechten toestand De verduisterings oefening ïlLeuwJ uil Ua&. Visscherij Haven van Urk gesloten Eigenaar van Schiermonnikoog overleden De uitgeleende erfenis Oscar Tourniaire ten grave gedragen Hout voor Holland opgehouden R adiolief hebbers Luchtalarm in Noord-Frankrijk Leven vol afwisseling. De hoofdstationschef van het Amsterdam- gche Centraal Station, de heer W. Jongstra, is op 27 dezer veertig jaar in dienst van de Spoorwegen. Een loopbaan aanvankelijk, gelijk van velen bij ,.het spoor", maar een bekroning van deze loopbaan, gelijk slechts weinigen te beurt valt; hoofdstationsche^ op het belangrijkste station des lands. Aldus 't Hbl. over dezen geboren Nieuwe- dieper. CHEF JONGSTRA Drie en een half jaar is de heer Jongstra n ute Amsterdam in functie en hij verwierf nu te Amsterdam in functie en hij verwierf groote en goede bekendheid en als spoorweg man en als onvermoeid ijveraar voor ruimer vreemdelingenverkeer. Nimmer doet men te vergeefs een beroep op zijn medewerking op zijn voorlichting, als het de belangen, de zaken, van de spoorwegen en het toerisme geldt in een praktijk van veertig jaren, van jongs-af (want reeds op 16-jarigen leef tijd begon zijn loopbaan), heeft de heer Jong stra de beteekenis van het ijzeren vervoer voor publiek en handel van alle kanten leeren kenner- Ja, zegt de chef, als wij een oogenblik zijn aandacht vragen... voor hemzelf, ja, over mijn omzwervingen als jeugdig spoorweg man zwijg ik nu maar. Als spoorwegman leer je in elk geval je land kennen. IJmuiden, XJmuiden, die plaats is een buitengewone leer school voor mij geweest Daar heb ik de ge- heele opkomst van het visscherij-bedrijf mee gemaakt en gezien hoe belangrijk dit voor geheel Nederland is geworden. Groote kapi talen werden er in gestoken, ook in de neven- bedrijven, ijsfabrieken en zoo. Energieke lei ders stonden aan het hoofd van al die zaken. En de reactie van deze vele energieke presta tie ondervond ik zeer sterk als spoorwegman. Ik heb me daar toen volkomen in het scheep vaartbedrijf ingeleefd en we deden te IJmui den ons uiterste best om in verband met de visscherij-activiteit het belang der spoorwe gen te dienen. Zóó zelfs, dat men een tijd lang te Londen goedkooper visch kon koopen uit IJmuiden dan uit Grimsby. Ook organiseerden we het vischvervoer naar een groot deel van Duitschland, alles per trein. Als men zoo dat leven van zeelieden en alles wat daarmede samenhangt van nabij volgt, komt men tot de conclusie, dat ons Nederlandsche volk daar nog maar al te weinig van af weet. De zee vaart maakte ons Hollanders groot, wie beseft dit ten volle? In elk geval is IJmui den voor mij een zéér belangrijke leerschool geweest. In Rotterdam kwam ik vervolgens werke lijk midden in het spoorwegwerk te zitten; het groote rangeerterrein van IJsselmonde, maar toch óók weer: de zorg voor het haven bedrijf, het laden en lossen der booten, alles machtig interessant en van het hoogste be lang voor de spoorwegen. Na Zutfen kwam Amsterdam C. S. Wie zou met zulk een standplaats niet ingenomen zijn? Eiken dag beleeft men hier wat anders en wat bijzonders. Men valt van het een in het ander. Congressen, zomerdrukte, ko ninklijke bezoeken, den laatsten tijd vooral ook het zoo van harte toe te juichen streven om het reizigersverkeer zooveel doenlijk op te voeren. Dan: de mobilisatie, luchtbescher- mingsproeven, enz. Vol afwisseling is hier de dienst. En als chef moet men zoowel actief als representatief optreden. Inlichtingen naar alle kanten en met den staf den dienst gaan de houden en op alles bedacht zijn, alles nauwkeurig uitpuzzlen in overleg met de in spectie. Wat mijn contact met het publiek betreft, zegt nog de heer Jongstra, heb ik de aange naamste ervaringen. Voor alle eventueele klachten sta ik open, en al blijken er steeds vele ongegrond te zijn, het publiek moet toch voldaan zijn als het mijn bureau weer ver laat. Een occasioneele reiziger is altijd eenigs- zins nerveus en daarmede dient het personeel rekening te houden en het moet het publiek steeds in alle opzichten tegemoet komen. Het personeel werkt dan ook gaarne mede in het belang van bedrijf en publiek; enthousiast ben ik over de stichtihg van een opleidings school voor spoorwegpersoneel te Utrecht, ge lijk u zich wel kunt voorstellen na hetgeen ik over de verhouding personeelbedrijfpu bliek gezegd heb. De theoretische kennis zal de jonge spoorwegman er kunnen verkrijgen en hij zal er gevormd worden tot all round spoorwegman. De Spoorwegen en het reizend publiek kunnen er slechts wèl bij varen! De heer W. Jongstra werd 15 Dec. 1882 te Den Helder geboren en trad 27 Nov. 1899 als leerling-klerk der H. IJ. S. M. te Den Helder in dienst; 8 Maart 1900 ging hij naar Noord- Seharwoude; 29 December d.a.v. vertrok hii naar Den Helder; 1 November 1901 werd hij benoemd tot klerk; 1 Juli 1905 volgde de be noeming tot commies 2e kl.1 Januari 190. werd hij aangesteld tot commissies 2e kl. bij den stationsdienst; 1 Juni d.a.v. ging hp naar Beverwijk; 1 September d.a.v. vertrok hij naar IJmuiden: 15 April 1910 werd hij verplaatst naar Beverwijk: 15 September d.a.v. ging tip naar IJmuiden: 1 Mei 1911 werd hij overge plaatst naar Beverwijk; 15 September d-a-Y'_ ging hij naar IJmuiden: 1 Juli 1915 werd lui benoemd tot commies le kl. bij den stations dienst; 1 November 1920 werd hij benoemd tot chef-commies; 16 Mei 1926 werd hn be- ftoemd tot onderstationsehef 2e kl. te Fi.ien- oord; 1 Maar 1929 werd hij benoemd tot on derstationschef le kl.; 1 Januari 1933 werd mj benoemd tot stationschef le kl. A. te u en, 1 April 1936 werd hij benoemd tot stationschef le kl. A te Amsterdam C. S.; Januari 1939 werd hij bevorderd tot hoofd stationschef. Uit Indië komt het bericht, dat aldaar over leden is Nico Gerharz, „oud-kapelmeester" van de stafmuziek, aldaar. AANRIJDING. Op den hoek MolendwarsstraatWestgracht zijn gisteren twee luxe auto's, waarvan één bestuurd door een dame, met elkaar in botsing geweest. Beide auto's werden licht beschadigd, de schade werd door de(n) bestuurder en -ster onderling geregeld. EEN LASTIGE KLANT. Op verzeok van een caféhoudster uit de Spoorstraat is gisteren door de politie uit haar lokaliteit een man verwijderd, die een onverkwikkelijke houding in genoemd café aannam. De steiger bij Oost heeft in den laatsten tijd zeer veel te lijden gehad van den hoogen waterwaterstand, het water klokt er gesta dig in en steenen spoelen weg. Oe toestand van den steiger is daardoor niet best te noe men. Gewoonlijk heerscht aldaar om dezen tijd van het jaar een groote drukte met het laden van suikerbieten, thans wordt daar niet geladen en worden de bieten nu bij Oudeschild ingeladen. Uitstekend geslaagd. Om half negen werd gister alhier met serenegeloei, de verduisteringsoefening aange kondigd. In een minimum tijd was daarna ge heel onze gemeente in duister gehuld; terwijl alle ramen op straat geheel verstomde. De personen, die ditmaal met controle be last waren, hadden een vrij wat gemakkelij ker taak dan vorig jaar: slechts hier en daar drong nog een zwak lichtje door, dat na waarschuwing direct verdween. Vliegmachi nes kwamen thans niet boven ons eiland tot het houden van contröle, zoodat over het re sultaat van uit de lucht niets kan worden medegedeeld. URK, 14 November. Door 8 vaartuigen werd heden aan den ge meentelijken vischafslag alhier aangevoerd: 270 pond snoekbaars, van 30105 pond per vaartuig, prijs 911 ct. en 110 pond schel- visch, 910 ct., alles per pond. Tijdens de verduisteringen en oefeningen, welke op Maandag 20 November a.s. zullen worden gehouden te Urk, zal het scheepvaart verkeer in de haven zijn verboden. Deswege zal het niet mogelijk zijn deze haven op genoemden datum des avonds van half negen tot 10 uur binnen te loopen of te verlaten. De aandacht wordt er op gevestigd, dat tusschen de ge noemde tijdstippen, de verlichting van de havenhoofden volledig is gedoofd. ONDERWIJZERES TE URK BENOEMD. Aan de Wilhelmina school (Hoofd de heer J. Loosman) is tot onderwijzeres benoemd mej. T. Bloem van Amsterdam. JAVA—NEW-YORK LIJN. Soekaboemi, 22 Nov. v. Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera, u., 14 Nov. v. Kaapstad. Garoet, u., 14 Nov. te Antwerpen. Kota Baroe, 14 Nov. v. Rotterdam. Sibajak, 15 Nov. te Rotterdam verwacht. Slamat, u., 15 Nov. te Belawan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Noordam, 15 Nov. te New-York. Pennland, 15 Nov. te New York. STOOMY. MAATSCH. NEDERLAND. Moena, 15 Nov. v. Batavia. Tarakan, u., 15 Nov. v. Suez. SILVER-JAVA PACIFIC LIJN. Boschfontein, charter, 11 Nov. v. Balik Papan. Indrapoera, t., 14 Nov. 9 u. v.m. v. Kaapstad. Geschenk van Wilhelmina aan Leopold. Naar wij vernemen zijn dezer da gen ter uitplanting in het Konink lijk park te Laeken verzonden, een groote hoeveelheid bloembollen (narcissen, tulpen en hyacinthen) uitmakende het geschenk, dat H. M. de Koningin aan Z.M. den Ko ning der Belgen aangeboden heeft bij Harer Majesteits bezoek aan Brussel in het afgeloopen voorjaar, benevens een verzameling z.g. bloei ende heesters, bestemd voor H.M. Koningin Elisabeth. „De toestand is niet minder dan catastrofaal. De liberale afgevaardigde, de heer dr. I. H. J. Vos, heeft gisteren in de Tweede Kamer vergadering een warm pleidooi gehouden voor den middenstand. Spr. ziet tragiek in den ontwikke lingsgang van den kleinen midden stand. Eenige jaren geleden had het den schijn, dat de Regeering zich niet met den middenstand bemoeide. Die was bijna niet georganiseerd en geen sociale maatregelen golden voor hem. Reeds voor den oorlog was de nood in den midden stand groot. Spr. hoopt, dat de Regeering een maal in staat zal zijn om aan de ouden van dagen in den middenstand tegemoet te ko men. Deze Minister heeft een begin gemaakt met het leggen van een basis voor den mid denstand. Thans komt plotseling de oorlog, die een zeer funesten invloed oefent op de genomen maatregelen voor den middenstand. De verkoop wordt bemoeilijkt door de prijs verhooging. De middenstand draagt alles. De toestand is thans niet minder dan catastrofaal. De middenstand zelf had reeds maatre gelen genomen. Hier geldt thans: het leven gaat boven de leer. De kleine middenstanders moeten eerst hun zaak opgeven, voordat zij in aan merking komen voor steun. Dit is in strijd met de armenwet. Spr. bepleit soepelheid in de credietverlee- ning. De bedoeling is niet het verstrekken van bijdragen a fonds perdu. Spr. bepleit de bescherming van de vast gestelde prijzen van merkartikelen, regeling van het cadeaustelsel, herziening van de wet op de opruimingen en uitverkoopen en maximum rente voor die winkeliers, die aangesloten zijn bij de betaalzegelkassen. Spr. dringt aan op een registratie van de bedrijven en regeling van den markt- en straathandel. Spr. verwacht voor den middenstand, die steeds zichzelf geholpen heeft, thans kracht dadige hulp. Graaf von Bernstorff was zeer gezien. Gisterochtend is te Schiermonnikoog uit Duitschland bericht ontvangen van het overlijden van graaf Ernst August von Bernstorff, die sedert 1892 bezitter is van het eiland Schiermonnikoog. De graaf had een ernstige operatie ondergaan, waarvan hij de gevolgen niet is te boven gekomen. Hij bereikte den leeftijd van 69 jaar. Graaf von Bernstorff, die te Junker Weh- ningen aan de Elbe woonde, bracht eiken zomer een maand op zijn landgoed Rijsber- gen op Schiermonnikoog door en was bij de bevolking zeer gezien. Het eiland zal nu in eigendom overgaan op zijn oudsten zoon. Graaf von Bernstorff was vroeger ver scheidene jaren lid van den Rijksdag. De graaf had het eiland in 1905 voor een half millioen mark verkocht aan een grondbezitter te München. Deze koop werd echter door het gerechtshof te Leeuwarden wegens wanbetaling ongedaan gemaakt. Oud-assistent-resident veroordeeld. De oud-assistent-resident mr. J. C. van der M. is wegens verduistering door de Haag- sche rechtbank veroordeeld tot een gevan genisstraf van zes maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als executeur—testamentair had hij een bedrag van ruim f 7.000.niet aan de rechthebbende, een stichting, ter hand ge steld, doch uitgeleend aan een ander, die het geld niet terug betaalde. Conform den eisch van den advocaat-gene raal heeft het Haagsche gerechtshof in hooger beroep het vonnis van de rechtbank bevestigd, „Je gestalten zullen ons onver getelijk blijven". Het stoffelijk overschot van den beken den Nederlandschen tooneelspeler Oscar Tourniaire is gistermorgen onder zeer groote belangstelling, zoowel van de zijde van het publiek als uit de tooneelwereld ter aarde besteld. In de aula van Zorgvlied sprak o.m. Louis Saalborn woorden van afscheid. „Jij, Oscar, was een groot tooneelspeler en een groot mensch" zoo zeide de heer Saalborn o.m. Van de verdere sprekers noemen wij nog Albert van Dalsum, die diep bewogen was en zijn toespraak aldus besloot: „Ik kan slechts zeggen: vaarwel. Oscar, rust zacht, je gestalten zullen ons onvergetelijk blij ven". Het orgel speelde vervolgens „Abschied", Lied von der Erde van Mahler, waarna de baar werd uitgedragen. Slippendragers waren mevrouw Royaards, mevrouw Charlotte Kohier, en de heerpn Saalborn, van Gasteren en Defresne. Aan de groeve dankte de heer Hevn voor de laatste eer, aan zijn schoon vader bewezen, Door de Duitschers. Twee Finsche schepen, t.w. de Verna van 1.450 ton en de Flora van 2.025 ton, zijn door de Duitschers in de Oostzee aange houden en naar Swinemünde opgebracht. De Verna was met een lading cellulose op weg naar Engeland. De Flora had een lading hout aan boord, bestemd voor Ne derland. In ons land 152 op de 1000 in woners. Het aantal Nederlandsche radioluisteraars, dat blijkens aangiften eigen ontvangtoestel bezit, bedroeg 30 September j.1. 954.443. Het aantal aangeslotenen op radio-distributiein richtingen bedroeg op dienzelfden datum 382.778, zoodat een totaal aantal van 1.337.221 radioluisteraars, of 152 op 1000 inwoners is geregistreerd. Bang dat Finland Rusland wil veroveren FELLE TAAL TEGEN ENGELAND. Reeds eenige uren na den terugkeer van de Finsche delegatie te Helsinki, heeft de Moskousche radio een feilen aanval op de Finsche regeering geopend en o.a. gezegd, dat zij door Engeland gesteund wordt. Het Russische telegraafagentschap Tass publiceert een lang telegram uit Hensinki, waarin gezegd wordt, dat leidende kringen in Finland voortgaan met aanmoediging van de anti-Sowjetpropaganda en dat de pers daarbij 'n bijzonderen ijver toont „Het wordt als een rechtstreeksche plicht beschouwd om voortdurend en stelselmatig allerlei leugens te schrijven over de Sowjet-Unie en haar staatsorganen te belecdigen. De meest reacti- onnaire elementen, die droomen van een uit breiding der grenzen van Finland tot aan den Oeral, zijn de eersten in deze leugenach tige anti-Sowjetcampagne Het tele gram wijst dan verder op buitenlandschen, Engelschen invloed, waarna het als volgt ein digt: „De bladen trachten reeds van tevoren de zaak zoo voor te stellen, alsof de URSS. de schuld draagt van de onderbreking der besprekingen, aangezien zij „onmogélijke ei- schen" stelde. Kalmte aan het front. Gistermorgen om 11 uur 50 werd in het Rijsselsche luchtalarm gemaakt. Een half uur later was alles weer veilig. Er heeft zich geen enkel incident voorge daan. Het Fransche legerbericht van gisteravond luidt: Contact tusschen patrouilles, plaatselijke actie van de artillerie. et opperbevel van de weermacht maakt bekend: In het Westen, behalve geringe plaatse lijke activiteit der artillerie, geen bijzonde re gebeurtenissen. te De Betoogingen bij het graf van den Onbekenden Soldaat. VERSCHEIDENE ARRESTATIES. Tweehonderd Cechische studenten, zoo meldt United Press, hebben on der den kreet „Vrijheid" bij het graf van den Onbekenden Soldaat Praag een betooging gehouden, manifestatie begon gistermorgen om 11 uur, doch weldra arriveerden Duit- sche S.S.-troepen en Duitsche gen darmes, die de studenten uiteendre ven. Tien studenten zijn gearresteerd De betooging was een nasleep van een schermutseling, die zich op 28 October j.1. heeft afgespeeld, en waarbij een betoogende Cechische student in de straten van Praag werd gewond. De student is later aan zijn verwondingen gestorven en gister werd het stoffelijk overschot naar de geboorteplaats overgebracht. Toen de Cechische politie op het Kalthofs- plein arriveerde, was de demonstratie reeds in vollen gang. De studenten trokken daar na naar de Opera, waar zij herhaaldelijk „Vrijheid' bleven roepen. De betoogers trok ken vervolgens naar het parlementsgebouw en naar de Duitsche technische school. Toen verschenen twintig gewapende S.S. mannen met motorfietsen, en bezetten de brug bij het universiteitsgebouw, waarna andere SSman- nen en Duitsche gendarmes in dr universi teit huiszoeking verrichtten. Tien studenten werden gearresteerd en in een Duitschen po litieauto weggevoerd. Om kwart over twaalf vertrokken de S.S.-mannen, die de universi teit bewaakten ,weer, In de straten wordt evenwel nog steeds door Cechische politie- afdeelingen gepatrouilleerd. Naar verluidt verwachtte de politie de troebelen. ALKMAAB MIDDENSTANDSEXAMENS. Voor het heden gehouden middenstands examen slaagden o.a. J. J. Peperkamp, Alk maar; P. Poorter, Alkmaar; H. Schrame, den Burg (Texel); C. Swart, Oudkarspel; C. J Sijpheer, Bergen; J. W. Ton, Alkmaar. Van de 47 candidaten werden 17 afgewezen. DE BEGROOTING 1S40 VERSCHENEN. DE PLOOIEN TUSSCHEN GEBOUWD EN ONGEBOUWD GLADGESTREKEN Het lijvige boekwerk, waarin de begroo ting 1940 van het Hoogheemraadschap Nrd.-hollands Noorderkwartier is vervat, is, zooals de laatste jaren steeds het geval was, voor een goed deel gewijd aan de taak, welke dit lichaam ten aanzien van de we gen op zich heeft genomen. De begrooting sluit, wat den gewonen dienst betreft in ontvangsten en uitgaaf tot een bedrag van fl 1.183.740 en wat den buitengewonen dienst aangaat in ontvangst en uitgaaf met f 552.610. Voor het eerst in 1940 zal wor den toegepast de provinciaal goedgekeurde wijziging in de lastenheffing, want dan zal de omslag over de gebouwde en ongebouwde eigendommen worden gehe ven in evenredigheid van de belastbare op brengst dier eigendommen, zooals deze in de kadastrale leggers is opgenomen en wel in een verhouding zooals die door het Hoog heemraadschap wordt vastgesteld. De re geling is getroffen omdat de thans bestaan de verordening ten gunste was van het ge bouwd. Met ingang van 1 Januari a.s. zul len de gebouwde eigendommen worden aan geslagen, in evenredigheid van van hun belastbare opbrengst en de ongebouwde eigendommen in evenredigheid van hun g e h e e 1 e belastbare opbrengst. Over 1940 zal het gebouwd echter niet zwaarder worden belast dan in 1939 het geval was. Het heffingspercentage zal daarom van 2.6 tot 1.74 worden verlaagd. Bij gelijken druk op het gebouwd zal het ongebouwd over 1940 ongeveer met 1/3 minder worden belast. Dit beteekent een mindere opbrengst van den omslag van f 70.000. Dit bedrag wordt met f 16000.gecompenseerd door dat de verkiezingskosten gedrukt zijn door de enkele candidaatsstelling. Op de begrooting kan desondanks nog een post van onvoorzien worden gehand haafd van f 128.310. De finantieele positie der begrooting, is van dien aard, dat de mindere ontvangsten door in uitzicht gestelde verlaging der bij dragen van de z.g. staal A (die van gemeen ten en waterschappen) kunnen worden op gevangen zonder dat verandering wordt ge bracht in het heffingspercentage. In de toelichting wordt veel aandacht ge wijd aan de komende afwijkingen bij de regelingen omtrent avername van wegen. Een onderhoudsplichtige moet f 500.per K.M. besteden aan een secundairen weg en f 400.— per K.M. aan een tertiairen weg, voordat hij in aanmerking kan komen voor een provinciale uitkeering. Tevoren was dit voor wegen met een gesloten wegdek f 500 a f 600 per K.M. naar gelang van de breed te van den weg. In het algemeen zullen de bedragen voor rekening van oud-onder houdsplichtigen vermindering kunnen onder gaan. De inning van andere water schappen. De inning van den omslag voor andere waterschappen, waarmede in 1934 is aange vangen breidt zich nog steeds uit. In 1940 zullen o.a. voor het eerst worden ge heven de lasten ongebouwd van den pol der Heerhugowaard. Het Bestuur vraagt machtiging tot het aangaan van een kasgeldleening van ten hoogste f 400.000 tegen een rente ten hoog ste gelijk aan het promessedisconto van de Ned. Bank, en machtiging om alle werken, waarvan de vermoedelijke kosten de som van f 10.000 niet te boven gaan in eigen be heer uit te voeren. Uitgezonderd hiervan zijn de werken aan de Hondsbossche Zee wering. SCHAGEN. 16 Nov. 4 Paarden 150200, 63 geldekoeien, mage re 86—150 40 idem vette 160—330, 15 kalf- koeien 190—240, 40 vaarzen 80—160, 23 graskalveren 30—65. 31 nuchtere kalveren 7—12. vette schapen 20—27, 232 overhou- ders 14—18, 150 lammeren, 2 bokken en geiten 37, 10 magere varkens 1020, 22 biggen 10—14, konijnen 0.75—1.50, 41 kip pen 0.750.95, eenden 0.40. AMSTERDAM, 15 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 192 vette_ kalveren: le kw. 60—68 ct., 2e kw. 5458 ct., 3e kw. 4452 ct. per Kg. levend gewicht; 41 nuchtere kalveren f 6— 10 per stuk, 98 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg., 7074 ct., zware varkens 70—74 ct., vette varkens 70—74 ct. per Kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette Kalveren matige aanvoer, zeer. stugge han- del, onveranderde prijzen. Nuchtere kal veren zeer matige aanvoer, lustelooze han del, prijzen iets lager. Varkens zeer ma tige aanvoer, stille handel, prijzen lager. NOORDSCHARWOUDE, 16 Nov. on?1R,e"h®imers m' bl- dit° 210—230; uien - on' driellnt;en 1S0; grove 320; gele nep 5— 2 Peen 17°i kroten 240; roode kool 230— J; witte kool 1—120; groenen kool 2—240; gele kool 210—220; d. witte kool 160—170 an dijvie 1—140. RROF.K OP LANGENDIJK. 16 Nov. ,in ,e^enk. r.70' Branders 2.30. uien J.IO—3.30, drielingen 1.802.10. grove 3.20 —3.30. gele nep 4.805. peen: A 1.50170 1.60—1 80, C 1.50. kroten 0-80 2 70 roode 'ao ooo"?'9°- Wite kno' 1~Uf)- ïe,e kno1 Y™ J ra'omenas 2.70. andijvie 1.20— 1.60. Veiling duurt voort.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7