Voetballooze Zondag voor ons district v-S-v--aw-s* 2-0 Regen spelbreker Blauw-wit wint van Ajax. Fraai werk van Heracles <1 1 HJB.S.-GV.V. 4-2 De voetbaluitslagen UUuiaeUp^ iPxAaatlefi Ulielfietinm Wedstrijden te Berlijn ee^iie OctaMeAö De jubileumwedstrijd Nederland-België Xerxes-Sparta 3-3 De Amsterdamsche derby voor Blauwwit Haarlem-A*D,(X 0-6 't Gooi-Siormvogels 1-0 Feyenoord-D*H*C. 2-1 Tweede, derde en vierde klassers De districtsdag van den N.H-WJB. Ka het fraaie herfstweer van Zaterdag heeft de regen- en stormachtige Zondag van gisteren wel een diepe teleurstelling voor de voetballiefhebbers in deze con treien gebracht, want geen enkele van de voor en tusschen onze clubs vastgestelde wedstrijden vond doorgang. Het was voor het geheele district Noord-Holland een complete voetballooze Zondag! Ook verschillende terreinen der eerste klassers hebben het vele regenwater niet kunnen verstouwen, maar toch werd er naar verhouding met de lagere afdeelin- gen, vrij druk gevoetbal d in de eerst" klasse. Blauw Wit ongenaakbaar. Zoo vond ook de meest belangrijke voet balontmoeting van de geheele eerste - klasse doorgang. Ajax ontving in de Meer haar stadgenoote Blauw Wit en had er haar zinnen op gezet de Zebra's nu eens eindelijk den wind uit de zeilen te nemen. Op hun beurt hébben de lands- kamipoenen evenals de zeven con currenten vóór haar, de kracht der Blauw Witters ondervonden. Met 31 sneefden de roodwitten op eigen veld en verspeel den daarmee tevens, practisch gesproken, hun laatste kans op den kamipoenstitel. Immers, een achterstand van 6 punten na 8 wedstrijden is wel wat erg veel. Intusschen wat dat maar weer een fraaie prestatie der Stadionbewoners, die thans onbedreigd aan het hoofd gaan. Voor het verslag van dezen wedstrijd zie men elders op deze pagina. De club, die het de Blauw Witten eventueel nog lastig zou kunnen maken was D.W.S. Was D.W.S. schreven we met opzet, want ook deze Amsterdamsche club verspeelde in Vel- sen tegen V.S.V. haar kans. De rood-witte Velzenaren bleven n.1. met 20 in de meer derheid. V.S.V. neemt nu de tweede plaats in, maar- -kampioenscondidaat is zij oi. niet, want evenals Ajax is zij 6 punten bij de lei ders ten achter. Hoe zwak Haarlem dit seizoen wel is, werd gisteren in de stad van dien naam weer eens door de roodbroeken zelf gedemonstreerd. Zij lieten het bezoekende A.D.O. niet minder dan 6 doelpunten tegen zich scoren en zagen zelf geen kans ook maar één goal daartegenover te stellen. De Haarlemmers staan dan ook niet „geflatteerd" op de laatste plaats. D.O.S.K.F.C. ging niet door, zoodat de po sitie van de Koogers er niet op achteruitge gaan is. 't Gooi behaalde met 10 de door ons voorspelde kleine overwinning op de be zoekende Stormvogels. De stand is nu: Blauw Wit 8 8 0 0 29—11 16 Ajax 8 4 2 2 20—18 10 VSV 8 4 2 2 25—14 10 ADO 8 4 1 3 27—15 9 DWS 8 4 1 3 22—18 't Gooi 8 3 2 3 16—20 8 Stormvogels 8 3 1 4 1417 7 DOS 7 1 2 4 19—25 4 KFC 7 1 1 5 13—26 3 Haarlem 8 1 0 7 15—23 2 Feijenoord steviger aan den kop. Ofschoon het leidende Feyenoord blij kens den uitslag veel moeite gehad heeft om van D.H.C. te winnen, bleef de zege toch in Rotterdam. 21 zijn anders geen cijfers om op te pochen! Dat moge waar zijn, maar hoe kostbaar ook een kleine zege kan zijn, blijkt ook nu weer eens, daar de roodwitten steviger aan den kop kwamen dan zij al stonden, omdat Sparta zoo dom was tegen Xerxes een punt te verspelen (31). H.B.S. houdt de Rotterdamsche kampioe nen anders goed bij, door thans weer van CVV te winnen (42). De Hagenaars heb ben evenveel verliespunten al hun groote rivalen! R.F.C.D.F.C. en V.U.C.—Hermes-D.V.S. zijn niet gespeeld. De stand is als volgt: Feijenoord 8 5 2 1 24—7 12 HBS 7 4 2 1 18—13 10 Sparta 8 3 4 1 27—21 10 DFC 7 4 1 2 13—8 9 VUC 7 3 2 2 14—14 8 DHC 8 3 2 3 20—19 8 HDVS 7 2 3 2 22—17 7 Xerxes 8 2 3 3 17—26 7 RFC 6 1 0 5 7—16 2 CVV 8 0 1 7 11—29 1 Heracles slaat Go Ahead. Ook in Afdeeling III konden een paar wed strijden n.1. Enschedesche BoysTubantia en WageningenAGOVV geen doorgang vinden. In Deventer „ging" echter de groote wed strijd tusschen Go Ahead en Heracles met als resultaat een 21 overwinning voor de Al- meloërs. Dezen hebben zich dus op bijzonder fraaie wijze aan het hoofd van deze afdee ling gehandhaafd, terwijl de roodgelen door deze nederlaag voorloopig op het tweede plan geraakt zijn. Hehgelo behaalde een uitstekende 20 zege op Enschede en neemt thans de tweede plaats in. 't Zal ons benieuwen of de blauw- hemden zich daar kunnen handhaven.- Ten slotte verdient nog vermelding, dat de plaat selijke ontmoeting in Nijmegen met niet min der dan 51 door N.EC. gewonnen is. De cijfers geven een onverwacht groot krachts verschil aan. De stand is hier thans: Heracles 8 6 0 2 17—7 12 Hengelo 4 2 1 15—9 10 Tubantia 4 1 2 18—20 9 Go-Ahead 8 3 8 2 10—8 9 NEC 8 4 0 4 21—19 8 Enschede 8 4 O 4 17—15 8 AGOVV 6 3 1 2 9—8 7 Quick 8 3 0 5 18—22 6 Ensehed. Boys 7 1 1 5 9—15 3 Wageningen 7 0 2 5 9—20 2 Slechts één. Het weer schijnt in het Zuiden des lands heelemaal flink huisgehouden te hebben, want alleen op het Helmond-terrein kon gespeeld worden, al zal het ook daar wel een modder- ballet geweest zijn. BW „modderde" het beste en kon zich gisteren de eenige Zuidelijke eerste klasser noemen, die won (24). De stand is: Ook in het Noorden was de oogst gering, want alleen de wedstrijd HSCAchilles werd gespeeld. Deze eindigde in een groote 61 overwinning voor de thuisclub, zoodat men zich afvraagt of dé kampioenen weer uit hun gewone doen zijn geraakt, 't Is mogelijk dat de mobilisatie de Assenaren bijzondere par ten speelt. De stand is: GVAV 7 6 1 0 18—8 13 HSC 9 5 2 2 23—19 12 Veendam 8 4 2 2 20—19 10 Heerenveen 7 4 1 2 33—20 9 Achilles 9 3 3 3 26—28 9 Sneek 8 3 2 3 25—19 8 Velocitas 8 3 1 4 15—17 7 Leeuwarde' 8 2 2 4 21—29 6 WVV 8 1 2 5 13—28 4 Be-Quick 8 0 2 6 15—23 Spelers uitgenoodigd voor de Haag- sche training. Naar wij vernemen, zijn de volgende spelers door de Technische Commissie van den K.N. V.B. uitgenoodigd om van Donderdag 23 No vember af de training te Den Haag, welke is ingesteld met het oog op den komenden landenwedstrijd NederlandBelgië te Rotter dam, te volgen: M. Loof (ADO), E. de Heer (ADO), A. van Kampen (ADO), W. G. Anderiessen (Ajax), C. Wilders (Blauw Wit), C. Slot (Blauw Wit), J. J. Stijger (Blauw Wit), J. F. Th. Bergman (Blauw Wit), B. J. Caldenhove (DWS), G. K. Drager (DWS), C. Ruineman (DWS), B. J. Pauwe (Feyenoord), H. L. W. Vrauwdeunt (Feyenoord), B. M. Walhain (HBS), K. Kra mer (HBS), M. H. Stam (VUC), J. L. de Harder (VUC), J. C. Smit (Haarlem), J. Poulus (SVV), D. Drok (S'parta), J. Seton (Sparta), F. Wuyts (Sparta), J. van Buyte- nen (Hermes-DSV) en J. Woudenberg (Storm vogels). De doelverdedigers, die voor het Neder- landsch elftal in aanmerking komen: Dijkstra (APGS), Michel (VSV) en Wille (EDO), zul len deze training niet volgen, omdat de oefen avonden te Den Haag uitsluitend bedoeld zijn voor de veldspelers. Men dient voorts rekening te houden met het feit, dat verscheidene spelers, die even tueel een kans maken op een plaats in de ploeg, doch die ver buiten het trainingscen trum Den Haag woonachtig zijn, b.v. Lenstra (Heerenveen), Van Ierland (Willem II), enz., individueel door Eob Glendenning onder han den worden genomen, omdat de kosten voor hun overkomst te hoog zouden worden. Aan de clubbesturen van de spelers, die voor de Haagsche traningsavonden zijn uitgenoodigd, is verzocht, in verband met de belangrijkheid van den jubileum wedstrijd, hun leden vrij te geven. Xerxes verschijnt met een groot aantal in vallers, daar zij al haar gemobiliseerde spelers, acht in getal, mist, terwijl Sparta alleen den steun van den Boer mist. Dadelijk is Sparta in den aanval en reeds na vijf minuten heeft zij de leiding. Weber schiet in, de bal tipt via v. d. Peppel's hand omhoog, waarna Drok het leer in het net kopt (01). Een tijd lang is Sparta dan sterker, maar de verdediging van Xerxes is goed voor haar tak berekend. Een enkele maal doet v. d. Peppel wat onzeker, maar doel punten zijn er niet het gevolg van. Langzamer hand komt er ook wat leven in de voorhoede van Xerxes en het zijn daarbij voornamelijk Kok en Kruysbergen, die zich onderscheiden. Laatstgenoemde lost verschillende harde scho ten, die Pil er echter knap uithoudt. Kort voor de rust slaagt Kok er in de partijen op gelijken voet te brengen (11). Dadelijk daarna even wel is het Drok, die met een schot, dat v. d. Peppel totaal verrast, Sparta andermaal de lei ding geeft (12. Met dezen stand wordt ge rust. Xerxes loopt in de tweede helft hard van stapel en direct maakt zij gelijk. Kok loopt er door heen, passeert op het juiste moment, naar van Olffen, die den uitloopenden doelman Pil met een hard schot passeert (22). Vijf minu ten daarna trekt van Twisk er tusschen uit, de voorzet belandt bij Kok, deze bedenkt zich geen moment en met een schitterend schot geeft hij Xerxes de leiding (32). Sparta gooit er dan nog een schepje op, maar wat haar voorhoede ook probeert, steeds weer slaagt de verdediging van Xerxes er in meester van het terrein te blijven. Er ontlast zich een zware regenbui boven het veld, maar er wordt met animo doorgespeeld. Eerst kort voor het einde gelukt het Drok met een fraaien kopbal den stand gelijk te maken (33). Nog krijgt Kok een kans om de overwinning voor Xerxes uit het vuur te sleepen, mara Pil houdt er den bal nog net uit. Het einde kwam met een ge lijk spel. NO AD 8 6 1 1 18—10 13 Juliana 8 5 2 1 26—13 12 Willem II 8 5 1 2 19—14 11 MVV .7 4 2 1 15—11 10 Longa 8 5 0 3 20—13 10 Eindhoven 8 3 3 2 25—14 9 PSV 8 3 2 3 15—10 8 NAC 8 3 2 3 6—11 8 BW 9 2 3 4 13—19 7 Limburgia 8 2 0 6 14—18 4 Roermond 8 1 0 7 7—27 2 Helmond 3 1 0 7 8—28 2 Achilles er weer uit? Het was nu niet bepaald ideaal voetbalweer waarbij de wedstrijd H.B.S.C.V.V. werd ge speeld. Vooral in de eerste helft viel de regen bij stroomen en daarbij kwam nog de straffe wind wijlke van doel tot doel stond. H.B.S had het voordeel met den wind in den rug te beginnen en had daarom weinig last van de regen. Dat het spel onder deze slechte weers omstandigheden danig te lijden had, was te voorzien. Het veld was zwaar en de balcontrole was ver te zoeken. Dat de Hagenaars een over winning zouden behalen was wel te verwach ten. H.B.S. zette al direct een flink offensief in en de Rotterdammers kwamen weinig maar over de andere helft. Het spel werd kort ge houden, omdat de verre trappen naar de vleu gels meestal voor de spelers niet te bereiken waren. Na 18 minuten spelen ontstaat een schermutseling voor het doel van C.V.V. Kramer geeft door naar van Zuiden die op zijn beurt Kramer den bal voor de voeten legt en deze schiet keihard in (10). Een kwartier later speelt de midvoor van de Hagenaars, de inval ler van Leeuwen, den-bal goed vrij en met een ver schot geeft hij Romijn geen kans (2—0) Vlak voor rust lost Langelaan een ver schot dat Romijn te machtig is (30). Na rust is het weer opgeklaard en bij H.B.S. is Taverne vervangen door van Kampen. Het spel gaat nu op en neer en de verdediging van H.B.S. moet nu en dan flink ingrijpen hetgeen haar goed afgaat. Toch is het H.B.S. die na 25 minuten door van Leeuwen doelpunt, die den uitgeloopen keeper van de Rotterdammers pas seert (40). C.V.V. verliest de moed echter niet en even later weet v. d. Waal door de ver dediging der Hagenaars heen te breken en scoort (41). Even later geeft dezelfde speler Pellikaan nogmaals het nakijken, zoodat deze weinig fraaie wedstrijd in een 42-overwin- ning voor H.B.S. eindigde. Reeds een kwartier na den aanvang speelde Ajax jn deze Amsterdamsche derby een ver loren wedstrijd. Wat was er n.1. gebeurd? Het kranig Blauw-Wit zag reeds in het be gin van den strijd haar kans schoon en over rompelde Ajax in die periode geheel. Geen Ajaxied kwam aan den bal en voordat de Meerclub het wist, hadden de mannen van Ferwerda een 20 voorsprong veroverd. Het eerste doelpunt kwam van den voet van Van Nol, die op handige wijze een pass van Berg man benutte. En nog geen twee minuten later kreeg Westphal den bal van v. d. Linden zoo fraai voor zijn voeten gespeeld, dat het voor hem een klein kunstje was om den uitgeloopen Keizer te passeeren. Niet ontmoedigd begon Ajax met den moed der wanhoop deze feitelijk reeds verloren wedstrijd. En inderdaad werden de roodwit ten voor hun ijver beloond, want kort voor de rust kogelde v. Reenen het vefüiende tegenpunt in de touwen. Nu was feitelijk alles nog mogelijk, doch het kranige Blauw-Wit stak reeds gauw een stokje voor de optimistische gedachten der Ajaxieden. Fraai zigiA.gden v. Nol en Berg man erdoor heen en voordat Keizer van toeten of blazen wist, lag de bal voor de derde maal achter hem. De strijd was beslist en mede door het steeds gladder wordende terrein ging hij tenslotte als de bekende nachtkaars uit. In de eerste helft speelde Smit op de rechtsbuitenplaats en daar hij nogal veel vrij spel kreeg, kon hij goed voorzetten, waarvan Van der Hulst echter geen gebruik maakte Over het algemeen was ADO, gesteund dooi den stevigen wind, in den aanval. Het duurde dan ook niet lang, of Neuteboom gaf zijn club de leiding (01). Door zwak spel in de ach-' terhoede der thuisclub ontstonden er gevaar lijke oogenblikken. Na 20 minuten spelen liet men Berg kalm schieten en de stand was 02. Eversteijn verhoogde den voorsprong toen doelman Kluit een schot niet snel genoeg wegwerkte (03). Na de hervatting was Haarlem sterker en De Winter loste een schot, datjuist naast ging. Langzamerhand herstelde ADO zich en AFDEELING I. Afdeeling A. VSV—DWS HaarlemADO AjaxBlauw-Wit 't GooiStormvogels AFDEELING II. Afdeeling A. HBS—CVV XerxesSparta Feij enoordDHC AFDEELING III. Afdeeling A. Go AheadHeracles Quick—NEC HengeloEnschede AFDEELING IV. Afdeeling A. HelmondBW AFDEELING V. Afdeeling A. HSCAchilles Afdeeling C. KinheimEDO BloemendaalBeverwijk 2—0 0—6 1—3 1—0 4—2 3—3 2—1 1—2 1—5 2—0 3-5 6—1 2—2 2—1 na een goeden aanval loste Vreken een schot, dat Kluit echter stopte. De bal kwam bij Ber* en deze doelpuntte (04). Haarlem bleef ste ker, maar het slaagde er niet in den achter stand te verkleinen. In de laatste minuut was de thuisclub opgedrongen. Berg werd den bal toegespeeld e had een vrij veld voor zich. Rustig kon V-ij den stand op 05 brengen. Kort daarop volgde weer een aanval en op nieuw doelpuntte Jjerg, zoodat het einde met 60 kwam. Op niet onfortuinlijke wijze heeft 't Gooi haar jongsten thuiswedstrijd tegen Storm vogels met 10 weten te winnen. Goed spel was onder de bijzondere ongunstige weers omstandigheden 4,nzelfsprekend uiterst moei lijk en vooral in 'technisch opzicht liet het spel der beide ploegen die bovendien nog met 6, resp. 5 invullers speelden veel te wenschen over. Over het geheel genomen vonden we het spel der IJmuideoaren beter dan dat der thuisclub. De bezoekers misten echter ten eenenmale productiviteit en de nederlaag zouden wij dan ook hieraan toe willen schrij ven. 't Gooi scoorde in de tweede helft een for tuinlijk doelpunt door Kreuning en dat zij den 10 voorsprong tot het einde wist te behou den, dankte zij naast goed defensief spel, ook aan Vrouwe Fortuna, die in vele hachelijke oogenblikken een reddende engel bleek. De leiding van den heer Vreeken was correct. Zooals de uitslag reeds doet vermoeden, heeft Feyenoord heel wat moeite gehad om D.H.C. de baas te blijven. De Delftenaren im mers zaten fel op den bal en speelden ondanks het tamelijk zware terrein zeer vlug, zoodat Feyenoord voortdurend op moest passen om het initiatief niet te verliezen. De rood-witten deden dat ook en daardoor ontstond er een bijzonder aantrekkelijke strijd. Daar de verdediging aan beide kanten in goede handen was, duurde het geruimen tijd, eer gedoelpunt werd. D.H.C. deed dat het eerst, toen van der Angel voorzette en van Male niet bij den bal kon. Daardoor kon de toegeloopen Dingele met een zacht rollertje scoren (01). De pret was echter van korten duur, want bij een tegenaanval van Feyenoord loste Lins- sen een hard schot, dat roos trof (11). Niet lang daarna gaf Linssen een voorzet en kópte Barendregt in, waardoor de stand 21 werd. In de tweede helft is er met fel enthousiasme gestreden. Soms leek het of D.H.C. gelijk zou maken en dan kreeg Feyenoord weer een kans, maar deze verwachtingen gingen niet in ver vulling, zoodat de stand nog ongewijzigd was, toen scheidsrechter Holstein voor het laatst floot. Hoewel de gastheeren eerst het voordeel van den sterken wind hadden, moesten zij het aanzien dat het initiatief voornamelijk van de bezoekers uitging. VSV kon er maar niet in komen en indien spil De Vries en in laatste instantie keeper Michel niet zoo uitstekend op dreef waren geweest, had het er slecht voor de Velseroorders uitgezien. Nu sorteerde het overwicht en betere spel der Amsterdammers niet het voor hen gewenschte effect. Met een blanken stand ging de rust in. Na de hervatting waren de VSV-ers er beter in, met uitzondering van Balvers, die ook nu maar niet op dreef kon komen. Na ongeveer 20 minuten spelen scoorde Van der Lugt voor VSV, welk doelpunt echter terecht wegens buitenspel werd afgekeurd. Enkele minuten later gaf dezelfde speler de thuis club echter de leiding (10). Uit een keurig door Doehring aangegeven hal scoorde Van der Lugt vervolgens nog maals vcor VSV (20). DWS" trachtte het verloren terrein te her winnen. Talrijk waren thans de aanvallen op het doel der gastheeren. Wierts loste een kogel, welke echter geen genade vond bij den uitstekend keependen Michel. Ook verder hield de verdediging der gastheeren stand, zoodat het einde kwam met een 20 zege voor VSV. Het bestuur afgetreden. Onder voorzitterschap van den heer O. de Vries vond te Amsterdam een buitengewone algemeene vergadering plaats van afdeeling I der ,vereeniging ter behartiging der belangen van tweede-, derde- en vierde klasse-vereeni- gingen", voor welke bijeenkomst buitengewoon groote belangstelling bestond. Het voornaamste punt der agenda was de bespreking van het beleid van het bestuur in verband met de moeilijkheden, welke gerezen waren met betrekking tot de indeeling van de noodcompetitie. De vergadering was bij eengeroepen op verzoek van de tweede-klasse vereenigingen, welke, naarm en weet, her haaldelijk hebben geprotesteerd tegen het feit, dat deze clubs niet dezelfde rechten had- verkregen als de eerste klassers, n.1. om ook in de noodcompetitie in eigen verband te spelen. De heer I. H. Galavazi (AFC) was de voor naamste woordvoerder der ontevredenen en in een inleiding betohgde hij, dat het hier ging om het recht gelijk te worden behandeld als de eerste klassers. Het bestuur der vereeni- ging heeft in dit opzicht volgens den inleider gefaald. Een motie werd aangenomen, waarin ern stig misnoegen wordt uitgesproken over de bevoorrechting der eerste klasse vereenigin gen in de noodcompetitie. Slechts twee ver eenigingen stemden tegen. Deze motie is ge richt tot het bondsbestuur van den K.N.V.B. De heer Galavazi diende een tweede motie in, waarin verklaard wordt, dat de vergade ring kennis genomen heeft van de herhaalde weigering door het bestuur der vereeniging een vergadering der tweede klassers afzonder lijk of tezamen bijeen te roepen, welke weige ring in strijd wordt geacht met de juiste be hartiging der belangen en rechten der tweede, derde en vierde klassers, iets, wat na het op vallend verschil met de behandeling der eerste klassers meer dan ooit was geboden. Vóór het stemmen over deze motie ver klaarde de heer De Vries namens het bestuur dat het erkent, dat het bestuur beter zou heb ben gehandeld, indien het wel aan het ver zoek van de vergadering had gevolg gegeven. Ondanks het feit, dat het bestuur der Vp eeniging dus zijn fout erkende, werd de niotf" van den heer Galavazi met 28 tegen 14 st men en 13 blanco aangenomen. Het gevolg was, dat het bestuur zijn man daat ter beschikking stelde. Het zal de w" pende zaken afdoen tot aan de algemeene Veé gadering, welke in Februari zal worden houden. Het was al bijna elf uur, toen de voorzitter van den Noord-Holl. Wandelbond, de heer Visser, gisterenmorgen de bijeenkomst dezer wandelorganisatie opende. In het kort zette de spreker het doel der bijeenkomst uiteen waaraan wij het volgende ontleenen: i Door de militaire omstandigheden was het niet mogelijk om, evenals voorgaande jaren een Bondsdag te organiseeren. Vandaar' dat men nu gekomen was tot districtsdagen waarvan Den Helder dus nu de zetel wag voor den kop van Noord-Holland. Spreker roemde de schitterende samenwer king tusschen de Heldersche clubs en het hoofdbestuurslid den heer Lücker. Trouwens Den Helder kreeg bovendien nog een piuj,^ voor den groot'en vooruitgang, welke hier te bespeuren valt. Nadat de heer Visser er nog eens op gewezen had, dat naast de wandel- sport ook „de gezelligheid" de volle aan dacht had van het hoofdbestuur, verklaarde de spreker den „dag" voor geopend. Onder- tusschen waren verschillende vertegenwoor digers van buiten binnengekomen, zoodat de navolgende vertegenwoordigers aanwezig wa ren: het bestuur van den N.H.W.B., een ver- tegenwoordiger van de N.W.F. (Ned. Wandel- Federatie), afgevaardigden van Hoorn, Alk maar, de Stichtsche Wandelbond ,,'t Gooi", de Zuid-Holl. Wandel Bond en vanzelf onze plaatselijke vereenigingen met hun leden. Vermelden we nog, dat ook de plaatselijke pers door den heer Visser niet werd vergeten. Hierna vond de vergadering plaats van aangesloten vereenigingen, een vergadering, die een bijzonder tintje had, daar gebleken was, dat er in Den Helder iemand is, die in aanmerking kwam voor het bondsinsigne met diploma, een onderscheiding die slechts spo radisch wordt uitgereikt. Het was de heer A. Wiersma Sr., die deze eer te beurt viel. De heer Wiersma zeide te hopen, zijn krach ten nog vele jaren te kunnen geven aan de wandelsport, waarmede de heele vergadering het spontaan eens was. Ook de commissie van voorbereiding werd van harte bedankt voor haar vele werk. Ongeveer half een was de vergadering, af- geloopen, waarna de start plaats vond van den 10 km wandeltocht. Ondanks het gure weer was er toch nog een bevredigende opkomst. Er werd in de beste stemming geloopen en allen kwamen weer behouden in Casino aan. De navolgende vereenigingen namen deel: „De Jutter", „De Zilvermeeuw", Speeltuin ver. Den Helder afd. „Centrum", „De Vol harding", „De Duinkanters", een militaire groep en niet te vergeten „Debo", welke groep zoo langzamerhand ook al tot de vaste deelnemers behoort. In totaal ongeveer 175 deelnemers. Met een diploma rijker gingen dé*, deelnemers om ongeveer 2 uur weer naar huis. 's Middags was het de heer Lücker, die de bijeenkomst heropende, in een toepasselijk woord schetste de spreker hoe hecht of de vereenigingen achter den Bond staan, welk feit duidelijk gedemonstreerd werd door de op het tooneel getoonde vlaggen, n.1. de bondsvlag geflankeerd door de vlaggen der aangesloten Heldersche vereenigingen. (Ver der kregen we een geanimeerd programma, zooals 12 zangnummertjes van de meisjes- zangver. van „Centrum", onder de eminente leiding van den heer Hoogvorst. Een luid applaus besloot dit optreden, waarin vooral het Ave Verum" uitstekend werd gezongen. Een propagandistisch tooneelstukje deed het ook al aardig en als slot van den middag kregen we nog het optreden van de „Duin kanters", met muziek, zang en een gym nastiekoefening. Tot slot van dezen zoo bijzonder geslaagden dag kregen we des avonds nog een sport- soirée, met medewerking van Ó.K.K., welke ook zeer in den smaak viel van de vele aanwezigen. Een gezellig bal onder leiding van de „Rhythm Soldiers" besloot dezen dag, de eerste districtsdag van den N.H.W.B. in Den Helder. JAARVERGADERING VAN DEN KON. NED SCHAATSENRIJDERSBOND. De Kon. Ned. Schaatsenrijders-Bond hield Zaterdag j.1. onder voorzitterschap van Mr. C. P. Eecen Gzn. in „Piccadilly" zijn 58ste jaarlijksche algemeene vergadering. Aanwezig was ook de voorzitter van de I.E.V., de heer G. W. A. van Laer. De volgende bondswedstrijden werden vast gesteld: Proefwedstrijden hardrijden: Appingedam, Arnhem, Krommenie en Oudkarspel. Provinciale kampioenschappen hardrijden: Noord-Holland: Bergen. Nationale kampioenschapswedstrijden hard rijden: Groningen. Schoonrijden: Noord-Holland: Hoofddorp. Zondagavond werden in de Deutschland- haile wederom wedstrijden voor sprinters en stayers gehouden. De beste sprinter was de Italiaan Bergoni, die zegevierde vóór Astolfi (Italië), S'mits en Purann (Duitschland(. Astolfi kwam in den eindstrijd van den sprintwedstrijd te vallen en liep hierbij een lichte hersenschudding op. Derksen werd reeds in zijn serie geslagen. In een tijdrit won de wereldkampioen in een tijd van 12 sec. vóór Bergoni en Purann, die een tijd maakte van 12.1 sec. en Smits, die 12.2 sec. noteerde. Hoffmann (Duitschland) won een omnium- wedstrijd met 12 punten. Tweede werd Weng- ler (Zwitserland) met 7 punten, terwijl de derde plaats werd bezet door den Deen Stieler voor den Nederlander Pellenaars en den Duit- scher Markens, die allen 6 punten behaalden. De stayerswedstrijd, gereden in manches van 10, 20 en 30 km, werd gewonnen door Stach voor Metze, Ehmer en Wals.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6