Agenda D Tivoli-Theater Éénmaal„Yes éénmaal „No" Chroom- en Nappa-HANDSCHOENEN NEELS Amor SS Ranch Boekbespreking Ilo-et&aC Voetbalcompetitie „Zeemacht" IE0EIEK AV9NDIEU60-SAMEKI1MST Hf Jongelingsgebouw Spoorstraat g§ Een zware verkoudheid ampo daar lucht je van opt Aanvulling tekort officieren bij de Kon» Marine Verzoek om salar'sverl'ooging Moord met berooving in Indië ÏUeuuM uit IMc HEDEN cn DONDERDAG een geweldig populair programma met 2 Hoofdnummers L Een alleraardigste film. II. koopjes Dat moet U zien koopjes KOOPjE8 ontvangen Keizerstraat Een muzikale Western. Woensdag inTivolien Witte Militair e-V oorstelling. jongste vrouwelijke Bediende. Qu-iteMjzó100 fiQt. u-eAAaojiimcmdt! Z&uellcA niemuJ Het nieuwe Post en Telegraafkantoor Den Burg Marktoverzicht De Waal Den Hoorn Ook een Texelaar onder de geredden de adoeMentUl iMn ueindacu} ïiaat qoed nieuwe JEKKERS SWAGGERS v. VI lassen DE OOIEVAAR Tijdschriften Buitengewone verrassingen heeft de voor bije Zaterdag niet gebracht, of het zou moeten zijn de twee groote nederlagen, die de Schor pioen-elftallen leden. Waar zijn de dagen van de roemruchte over winningen der Torpedomakers, denkt men onwillekeurig als men deze uitslagen ziet. Gaan de vroegere kampioenen thans behooren tot de elftallen, die in de onderste helft van de ranglijst resideeren, of zijn de beide Land macht-elftallen, welke hun respectievelijke tegenstanders waren, zoo sterk? In de ver- tegenwoordigers van Kijkduin A zagen wij wel enkele prominente voetballers, waaronder Wolf de Jong van Helder, die een onoverko melijk struikelblok was voor de stormlinie van de Schorpioen-combinatie. De Zoeklichtafdee- ling maakte korte metten met Schorpioen 1, het zwakke punt zat hier in de achterhoede, maar ook de middenlinie speelde te weinig op de vleugels, terwijl het onderling verband ge heel zoek was. Kom, jongelui, dat kunnen jullie beter. Het Wachtschip boekte een kleine, maar nuttige zege tegen den Onderzeedienst. De laatsten gaven wel enthousiast partij, maar aan het weloverdachte spel van de Emma- bewoners konden zij niet tippen. Een bijzonder fraaie wedstrijd was Officieren21e Grens- bataillon, door eerstgenoemden gewonnen met 10. De Marine-Commandant bevond zich onder de toeschouwers en diens tegenwoor digheid scheen stimuleerend te werken. Het door Mr. Ort gescoorde doelpunt in de tweede helft was een> beauty en besliste over den strijd, want hoe de mannen van het een-en- twintigste ook zwoegden, de verdediging stond pal en retourneerde, geholpen door den wind, alles. De Stafmuziek en Hr. Ms. Jan van Brakel hielden hun beloften niet en verloren beiden zwaar. De Staf speelde te slecht samen en sukkelde met hun doelman, die de beloofde medaille niet verdiende, de Van Brakel was tegen de in goeden vorm spelende Van Speijk niet opgewassen en moest ook een dikke ne derlaag incasseeren. Kijkduin BDirksz Ad miraal speelden samen een pracht partij voet bal op het Atlas-terrein. Dirksz Admiraal won verdiend, maar kreeg iets meer dan het toekwam. Ziet men bij HospitaalVerbin dingsdienst de cijfers 40, dan zou men den ken aan groot overwicht van de Ziekenver plegers. Niets is echter minder waar. De Ver bindingsdienst was nog niet met elkaar inge speeld, maar als deze ploeg aan elkaar ge wend is, en het samenspel wat beter verzorgd, zal zij heusch nog meepraten. Buitenhuis en zijn jongens waren opgetogen met hunne groote overwinnning, maar zij mogen toch niet uit het oog verliezen, dat zij nog enkele zwakke plekken in hun elftal hebben. Kapitein Sarphti deed den aftrap van deze mooie partij voetbal en naar onze meening had de kapitein er beter in kunnen blijven. Met twaalf had men de Ziekenverplegers wel klein gekregen, misschien. Het Vliegkamp De Kooij hebben wij tot het laatst bewaard, de vliegeniers ver pletterden den Plaatselijken Dienst met 60 en nog mochten deze van geluk spreken. Het Vliegkamp De Mok heeft zich definitief teruggetrokken wajgens gebrek aan spelers. Dit elftal en de vertegenwoordigers vap de ook afgevoerde Marinekazerne, twee ploegen die altijd onder de prijswinnaars waren, wor den dit seizoen slechts noode gemist. De volledige uitslagen van Zaterdag zijn aldus: Af deeling A: De KooijPlaatselijke Dienst 60 WachtschipOnderzeedienst 10 Kijkduin ASchorpioen-combinatie 30 Van SpeijkJan van Brakel 40 HospitaalVerbindingsdienst 40 Af deeling B: Schorpioen 1Zoeklichtafdeeling 04 Officieren21e Grensbataillon 1—0 De Kooij 2Stafmuziek 41 Kijkduin BFort Dirksz Admiraal 02 Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 5 uur en de eerste Woensdag van 8—10 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks /an 9—1? en van 13 30— y u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: „Midnight". Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: Éénmaal „Yes", éénmaal „No." en „Amor op de Ranch". Witte-Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Filmstudio-geheimen". Heden: Musis Sacrum, 8.30 u. N.R.V., Dr. v. d. Sleen. voordrachtavond. Evangelisatiegebouw, Palmstraat, 8 u. Ma- ranatha-conferentie. Woensdag 22 November. Luth. Kerk, 8 u. Prot. Chr. Reclasseerings- avond. Evangelisatiegebouw, Palmstraat 8 u. Ma- ranatha-conferentie. Donderdag 23 November. Evangelisatiegebouw, Palmstraat, 8 u. Ma- ranatha-eonferentie. Vrijdag 24 November. Evangelisatiegebouw, Palmstraat, 8 u. Ma- ranatha-conferentie. Barometerstand Den Helder: 775.6 Maximum temp. lucht: 6.6 Laagste temp.6.1 Wind: richting: O.; kracht: 1 Licht op: 4 uur 30 min. geneest men spoedig door inwrijving en inademing van Dampo. Pot SO. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Een gep. hoofdofficier schrijft in het Hbl. De ministers van Defensie en van Binnen landse Zaken hebben destijds in een nota naar aanleiding van het desbetreffend ver slag dep commissies van rapporteurs der Tweede Kamer medegedeeld, waarom huns inziens bovenbedoelde aanvulling niet kan ge schieden door inschuiving van reserve-officie- ren in de ranglijsten der beroepsofficieren. Ook in dit geval blijkt echter, hoe oplossing van personeelsvraagstukken dikwerf weer nieuwe opwerpt. Deze reserve-officieren kunnen n.1. bij de Kon. Marine de rang van kapitein ter zee niet behalen. Het zal t.z.t. in bepaalde geval len zeer kunnen worden betreurd, hiertoe het meest geschikt gebleken kapiieins-luitenant ter zee van de Kon. Marine-reserve alléén tengevolg van een wetsontwerp voor gehëel andere omstandigheden dan deze geschapen niet verder te mogen bevorderen. Want de meerdere bezwaamheid van het beroeps korps, volgens genoemde Excellenties (op ieder gebied?), zal dan niet alleen door de reservisten aanmerkelijk kunnen zijn inge haald door de lange duur van permanent ver blijf aan boord, maar tenslotte zelfs zijn op geheven door aanneming van het hierna be sproken wetsvoorstel. Maar bovendien, de maté van geschiktheid voor de verschillende officiersrangen (zelfs de hoogste) kan toch blijken uit de schriftelijke beoordeelingen der betrokken officieren? Door dit voorbij te zien, zou het vertrouwen in die beoordeelin gen ongetwijfeld worden geschikt. Over het zooeven bedoelde wetsontwerp dan, bij de Tweede Kamer ingediend bij Koninklijke Boodschap van 26 October j.1. bijlagen 147, 13), verscheen dezer dagen het Voorloopig Verslag. Volgens dat voorstel zullen o.m. de exameneisen voor kapitein luitenant ter zee voor de hierbedoelde reserve-officieren gelijk worden aan die voor de beroepsofficieren der Kon. Marine. Het zal echter als een onbillijkheid worden ge voeld, de groep dier reserve-officieren daarna nog lang'er formeel te houden op lager plan, door haar reeds bij voorbaat uit te sluiten van de hoogste rangen. Het aanhangige wij- zigingsontewrp vereist o.i. derhalve een aan vulling in die zin, iets wat blijkbaar alreeds wordt ingezien door die Kamerleden die alzo genoemd Voorloopig Verslag -het slui ten van een verbintenis voor onbepaalde tijd practiseh gelijk stelden met opneming in het korps beroepsofficieren. Van den bond van handels- en kantoorbedienden „Mercurlus". De Nationale bond van handels- en kan toorbedienden Mercurius heeft zich tot de werkgevers in Nederland gewend, teneinde een dringend beroep op.de ondernemers te doen om, door het geven 'van een salarisver- hooging per 1 Januari a.s., mede te werken aan een behoorlijke voorziening in de nooden, waaronder vele kantoorbedienden thans ge bukt gaan. De salarissen van deze groep werknemers zijn in het algemeen zoo laag. dat een niet onbelangrijk aantal gehuwde kan toorbedienden op den rand van het bestaans- niveau leeft. Daardoor is het hen niet moge lijk de huidige stijging der prijzen op te van gen. Door verhooging der salarissen en loo- nen zou een prijsstijging het hoofd kunnen worden geboden. Voorts wordt den werkgevers verzocht de laagst bezoldigden reeds nu een bijslag op hun thans geldend salaris te verleenen. Brisch-Indisch echtpaar door drie roovers overvallen en gedood. Zaterdagavond zijn om ongeveer elf uur een Britsch-Indische vruchtenkweeker en zijn inlandsche echtgenoot, bij Pondok Pinang', even buiten Batavia, door drie roovers ver moord. De roovers verdwenen met mede neming van sieraden. Een 13-jarige zoon bleef ongedeerd. Het is tot nu toe niet gelukt de roovers aan te houden. Visscherij Urk, 20 November. Door 20 vaartuigen werd j.1. Zaterdag aan de Gemeentelijke Vischaf- slag alhier aangevoerd: 2330 pond Snoekbaars, van 60 tot 300 pond per vaartuig, prijs 8 tot 9% ct.; 100 pond Schelvisch, 12 tot 14 ct en 120 pond Poonen, 10 tot 12 ct. alles per pond. De vorige week werd door de vloot gevischt op de Noordzee, de Waddenzee en de voorma lige Zuiderzee. Het weer was voor deze vis scherij niet zoo gunstig als voorheen, aange zien maar 3 tot 4 etmaal gevischt kon wor den. Onze groote Noordzeevioot kon niets an ders dan kustvisscherij uitoefenen. De prijzen der versche visch waren zeer duur. De motorlooze zeilvaartuigen besomden tot 50 gulden voor IJmuiden. De kleine motor vaartuigen tot 90 gulden. De groote motor vaartuigen van 130 tot 210 gulden, alles per vaaruig. De garnalenvisschers tot 180 gulden per garnalenvisscher. De visscherij op de Wad denzee was zee gering. De motorlooze zeilvaartuigen, welke visch- ten op Snoekbaars en Bleibaars, brachten per etmaal vangsten aan de markt van 20 tot 35 pond per zeilvaartuig. Van deze soort visch was de gemiddelde prijs 10 ct. per pond. Voor de Bleibaars was de gemiddelde prijs 5 ct. per pond. Voor deze categorie visschers wa ren de weekresultaten van 14 tot 25 gulden per zeilvaartuig. De kleine motorvaartuigen hadden per etmaal zeer verschillende vangsten. Deze waren van 70 tot 200 pond per vaartuig. Toch hebben deze vaartuigen nog tot 100 gul den kunnen besommen. De groote motorvaar tuigen brachten per etmaal vangsten tot 250 pond Snoekbaars boven water. Hiervan waren de weekresultaten van 210 tot gemiddeld 230 gulden per vaartuig. 3190 pond Snoekbaars, prijs 8 tot 11 ct.; 200 pond E'-Mbaars. 3 tot 6 ct.; 400 pond Schelvisch, 12 tot 14 ct. en 210 pond Poonen, 10 tot 12 ct., alles per pond. bij COHEN aan den KANAALWEG 123 de mooie collectie van Goud, Zilver, Horloges, Pendules voor de lage prijzen die daar geëtaleerd liggen. Wat U niet in de étalage ziet vraagt U binnen. Van iqo 20% kortiDg op de oude prijzen. Inkoop en inruil van oud Goud en zilver tegen de hoogBt waarde. ena. '/o tot Zooeven hebben wij een groote zending Alle maten, ook groote maten, Profiteert hiervan, bij Groot Handelskantoor hier ter stede, VRAAGT voor direct Schr. sollicitaties met opgaaf van gt. noten onderwijs, leeftijd, onder No. 868, Bureau van dit blad. Protest van de Middenstandsver- eenigingen tegen de plaats. De plannen voor den bouw van het nieuwe Post- en Telegraafkantoor te Den Burg zijn zoo goed als in kannen en krui ken. Zooals wij indertijd meldden, zou de bouw plaats hebben aan de Wilhelmina- laan, een plaats, die door den midden stand als ongunstig beschouwd wordt, daar zij te veel buiten het centrum van het dorp ligt. Gisteren hebben de beide middenstandsver- eenigingen dan ook het volgende telegram aan den directeur-generaal der P.T.T. ge zonden: „Besturen der R.K. Middenstandsver. De Hanze en de Kon. Ned. Middenstansbond, afd. Texel, in vergadering bijeen, gehoord hebbende, dat plannen bestaan tot bouw van een Post- en Telegraafkantoor aan de Wil- helminalaan, verzoeken met klem, onder geen voorwaarde hiertoe over te gaan en verzoe ken beleefd, doch dringend bespreking dien aangaande, opdat kan worden aangetoond, dat dit een mislukking zou zijn en groot on gerief voor den handel beteekent. J. v. Beem, Voorz. I. Vlessing, Voorz. EEN R.K. MILITAIRE VEREENIGING OPGERICHT. Gisteren is in onze gemeente in een plech tig lof door den Iïoofd-Aalmoezenier Mgr. kolonel Ncordman, een R.K. Militaire vereeni- ging opgericht. Tijdens dit Lof werd het woord gevoerd door den Aalmoezenier, den zeer Eerw. Pater Majoor v. d. Drift. Na af loop der Godsdienstoefening werd in het Mi litair Tehuis boven de Sint Josefschool een gezellige avond gehouden. De wolvee-aanvoer bestond gisteren aan de markt uit een zestal schapen (prijzen onge veer 15.per stuk) en een hok overhou- ders, die 10.— tot 13.— per stuk op brachten. De prijzen van het rundvee waren niet best, voor koeien werden prijzen betaald van 140.tot 170.Een kalf koe bracht pl.m. f 115-- op. Pinken golden ruim 100. beste 120. Nuchtere kalveren 10.- iets zwaardere 14.—. De vette varkens op de boerderij doen 33 y2 a 34 cent per pond. Een goede big kocht men op de markt voor 14. De eierenprijs op de veiling was iets lager dan vorige week, zie noteering. Veemarkt, 20 November 1939. 6 koeien 140.— tot 170.—; 3 pinken 100.tot 120.— 15 kalveren 10.tot 14-9 schapen 14.- tot 16.14 lammeren 10.— tot 13.—; 17 biggen 12.— tot 16.—. Eieren veiling, 20 November 1939. Aangevoerd: 27500 eieren. 58—62 kg per 100 5.30 tot f 5.60; 62—64 kg per 100 5.50 tot 5.65; 66—70 kg per 100 5.70'tot 6.00; 44—50 kg per 100 4.30 tot 4.50; 5055 kg per 100 4.45 tot 5.10. MOLEN BESCHADIGD DOOR DEN STORM. Zondagmorgen is de molen in Waalenburg, die dienst doet om de terreinen van de Ver. tot Behnoud van Natuurmonumenten aldaar onder water te houden, tijdens den storm ern- stigd beschadigd. De vogelwachter Boot, had den molen juist tot stilstand gebracht en verrichtte nog eenige werkzaamheden nabij den molen, toen de wieken en het boven stuk van den molen werden afgeslagen. De wachter wist zich gelukkig nog bijtijds in veiligheid te stellen. Op het Nederlandsche passagiersschip „Simon Bolivar", dat Zaterdagmorgen nabij de Engelsche kust op een mijn is geloopen, bevond zich ook een oud-Texelaar, n.1. de heer C. Sr.iit, le stuurman, die voorheen te Den Hoorn woonachtig was. Per radio werd Zon dag bekend gemaakt, dat hij zich onder de geredden bevindt. De familie ontving bericht, dat de heer Smit, tot de licht gewonden be hoort. Van een boekje en een jubileum. Wij ontvingen zoo juist van de uitgevers Bigot en van Rosisum te Amsterdam het 40ste deeltje van de Uilenreeks, n.1. „Russische Volksverhalen" van Metty Naezer. (Geb. 0,75). Het is een boekje, dat zoowel qua taal als typografische uitvoering een prima indruk maakt en dat wij bij onze lezers ten zeerste kunen aanbevelen. Overigens willen wij, naar aanleiding van dit 40ste deeltje, waarmede het vijfde jaar thans besloten wordt, een woord van waar deering voor deze serie doen hooren. Wat ln de Uilenreeks verschijnt is doorgaans van uit stekend gehalte en indien men zich abon neert verschaft men zich voor een zeer civie- len prijs een bibliotheek van waardevolle werkjes. Voorts spreken wij de hoop uit, dat nog tal van uitgaven mogen verschijnen in deze po pulaire serie. Het is een bij uitstek gunstige gelegenheid om voor weinig kosten in het bezit van goede lectuur te komen. Het nieuwe Zoeklicht, Nederland sche encyclopaedie voor allen, onder leiding van Dr. T. P. Sevensma, uitgave N.V. v. Loghum Slaterus' Uitgvers Mij., Arnhem. Het tweede deel van deze praoctische encyclopae die is nu verschenen. Het beantwoord evenals het eerste volkomen aan de verwachtingen. Het is klaar en scherp in zijn formuleeringen en geeft tal van uitnemende illustraties, waar van verschillende in kleur. Het formaat is kloek en handig, de band een sieraad voor de boekenkast. Aan deze encyclopaedie heeft een keur van bekendee personen medegewerkt, men is er dan ook zeker van, dat zij een alleszins be- truwbare gids is. iDt deel loopt van Cesti tot Ganglion. Het is de bedoeling van den uitgever het geheele werk, dat in vijf deelen verschijnt, in den loop van 1941 gereed te hebben. De prijs por deel bedraagt 10.Het laatste deel zal, in verband met de mogelijke wijzigingen van de wereldkaart, een complete wereldatlas, met 32 kaarten bevatten. Dit werk is een aanwinst op de boeken markt en een kostbaar en practiseh bezit. Nog deelt de uitgever mee, dat bezitters van den eersten druk (8 of 9 deelen in groe nen ban) ingeleverd kunnen worden voor den nieuwen druk tegen bijbetaling van 35. Inden Storm, door Sannie van Havelte. Uitgegeven door Van Holkema Warendorf N.V. te Amsterdam. In de reeks uitgaven voor oudere meisjes, welke bij Van Holkema Warendorf ver schijnt neemt het boek „In den storm" een goede plaats in. Plier een boek voor de oudere meisjes, waaraan ze niet alleen verscheidene prettige uren van ontspanning kunnen bele ven, doch waarvan zij ook iets kunnen leeren. Een boek, dat wij in de handen van tal van jonge meisjes wenschen, en dat ongetwijfeld z'n weg wel vinden zal. Er verschijnt, ondanks de onzekere tijdsom standigheden veel lecteuur, ook op het onder havige gebied. Het is evenwel lang niet alles goud wat er blinkt en dat geldt wel speciaal voor de boeken, die voor onze oudere meisjes geschreven worden. Het is daarom verheu gend dat „In den Storm" daarop een uitzon dering maakt. Rie Reinderhoff verzorgde het illustratieve gedeelte en zooals te verwachten is ziet dit er prima uit. Een boek, dat voor het komend Sinterklaasfeast een begeerd geschenk vormt. Een stel Overgordijnen, besta Naaimachine (op proef), mool luxe Salamanderkacheltje; Gas- oventje, Kamerspiegel, Lampen, Hoofdgracht 24. in alle maten en voordeelige prijzen Magazijn Julianapark 7 Autokampioen. In den jongsten „Autokampio" en geeft K. R. belangrijke tips aan motorrijders, die, nu het weer slechter wordt, moeilijkheden met hun motoren heb ben. Hierop volgt een met vele uitnemende foto's geïllustreerde, bijdrage over de nieuwe brug over de Noord, bij Alblasserdam. Geestig geschreven is de reportage „Op zoek naar <to weg in het land zonder wegwijzers". Een teó> nische bijdrage over kunsthars besluit het nummer. Toeristenkampioen. De „Toeristen kampioen" heeft een vraaggesprek gehad met Dr. J. Kalf over een actueel onderwerp, het beschermen van onze kunstschatten. Het be langwekkende artikel wordt met tal van foto's toegelicht. Hans Kessens vertelt van zijn tocht langs den Slaperdijk in de mooie omgeving van Spaarndam en H. S. de Koning over zijn tochten door het boschrijke Zweden. Overzicht inhoud November nummer „O n z e V 1 o o t". Het hoofdarti kel in dit nummer geeft een formuleering en een bespreking van de „Drie Hoofdpunten van Staatkundig beleid", „die betrekking heb ben op het optreden naar buiten en op de versteviging naar binnen". Deze hoofdpunten zijn: het aannemen van een krachtige hou ding tegen de oorlogvoerenden die de rechten der neutralen pogen te schenden; ten tweede; een verdere versteviging van de thans gemo biliseerde weermacht; ten derde: een belang rijke uitbreiding van de organen voor Rijks- verdediging en de verdedigng van Neder- landsch-Indië. Het artikel besuit met de ver klaring dat de slagkruiserbouw de uitdruk king van onze neutraliteits-, zelfstandigheids- en vredespolitiek beteekent en zich tegen geen enkele mogenheid richt; „De slagkrui sers, evenals trouwens de andere eenheden der zeegaande vloot (kruisers, torpedoboot- jagers, onderzeebooten en zeevliegtuigen moeten worden beschouwd als een centraa machtsmiddel in de handen van het OpPer' bestuur en de marineleiding, om daar ge bruikt te worden waar de veiligheid en de b langen van het geheele Nederlandsche M dat vereischen". Luitenant ter zee 1ste klasse, G. KoU'dOI wijdt een belangwekkende en actueele schouwing aan de oorzaken van „De ond gang van de „Royal Oak"" en de omstandig heden waaronder die plaats vond. Jan Ressing te Parijs geef een onderti weer dat hij had met een vertegenwoordig van het Fransche ministerie van marine o „De Taak der geallieerde Vloten". -e. De „Kantteekeningen" bevatten o.a. een schouwing over de Sovjet-Russische om tingsmanoeuvre van het Europeesche ™e. „f! in verband ook met de op te richten v. bases in de Oostzee, die politiek-strateg een diepgaande invloed op het verl00% a gebeurtenissen kan hebben. Verder worhaai) deze rubriek een vergeten passage aan£® uit een rede van ViceAdmiraal j rtvoogd waaruit blijkt dat deze Indische schepe" de voorkeur geeft aan zware artilleries als kern eener zeegaande vloot, dit in stelling met andersluidende berichten. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND- Joh. de Witt, u., 19 Nov. te Lissabon. Jagersfontein, u„ 18 Nov. v. Kaaps Sembilan, t., 18 Nov. v. Port Said. Singkep, t., 21 Nov. te Amsterdam- JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Tjandi 18 Nov. v. Kaapstad. Siantar 15 Nov. van Soerabaja. Tanimbar 18 Nov. te New York. ROTTERDAMSCHE LLOTD. Marken 19 Nov. v. Port Natal. Sitoebondo, u., 19 Nov. van Suez. Slamat 19 Nov. te Batavia.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 14