Fraaie revanche van HJR«C. op Alcmaria Alcmaria-HRC 0-3 Blauw wit behaalt haar negende overwinning in successie ©,e tthAit (ctaöóeM In ons district De voetbaluitslagen m Be Quick zorgt voor aangename verrassing Alle andere wedstrijden uitgesteld door zwaren regenval K.n.u.B.. i H.R.C. handhaaft zich prachtig Stormvogels-Bhwit 0-3 Duitschland-Italië 5-2 AutomahLtiime. KNAG-toeristentcchten- bijeenkomst UaAmanilcAe £UïhaamAcuvUwJike£ing, iLo-udi cMyJk Uw- cjte&i (je-qaxtid Fraaie prestaties van Cor Kint en Smitshuyzen Ragnhild Hveger in vorm Schaak-simultaanseance op „Dirksz-Admiraal" Het weer is den aanbidders van Koning Voetbal de laatste weken niet bijster goed gezind. Moesten vorige week de meeste voetbalwedstrijden wegens den regen naar lateren datum verschoven worden, gis teren was het helaas al niet anders ge steld. Wederom was het Pluvius, die zich baas over King Soccer betoonde. Echter laatstgenoemde scoorde toch enkele fraaie „tegengoals", want een paar belangrijke ontmoetingen vonden toch doorgang, waaronder de ons zoo bijzonder interes- seerende wedstrijd Alcmaria Victrix H.R.C. Negende zege van Blauw Wit. De Amsterdamsche Zebra's gaan zich zoo langzamerhand met het aureool omhangen, dat z(j dit seizoen onverslaanbaar zijn. Nadat zij reeds acht opeenvolgende overwinningen had den behaald, speelden zij gisteren den immer lastigen uit-wedstrijd tegen de Stormvogels. En ziet, ook de gebrs. Haak en hun kornuiten moesten den knie buigen voor het goede team work der blauw-witten. Met 30 werden de IJmuidenaren op eigen veld verdiend geslagen. Dat de prestaties der Amsterdammers overal de aandacht trekken, moge ook blijken uit het feit, dat niet minder dan 5 spelers in den a.s. Woensdag te spelen oefenwedstrijd van het Nederlandsche elftal elftal uitkomen. Spelers als aanvoerder Styger (ex-Volewijckers!), Van Nol en Westphal maken dan ook een goede kans om tegen België van de partij te zijn. Bij de Stormvogels debuteerde op de midvoorplaats Pirard, die enkele seizoe nen met zooveel succes deze plaats in HRC heeft bezet. Hij trof het niet, dat hij tegen een zoo sterke verdediging met spelers als Wilders, Slot, Ferwerda en stopper-spil Bosscher moest optornen. Zijn optreden is, naar wjj vernamen, dan ook niet een succes geweest, maar wij twijfelen er toch niet aan, of deze uitste kende voetballer, aan wien wij aangename herinneringen bewaren, zal zich in de eerste klas-voetbal t.z.t. op zijn plaats toonen. Inmiddels is de stand van Afdeeling I als volgt geworden: Blauw Wit 9 9 0 0 32—11 18 vsv 8 4 2 2 25—14 10 Ajax 8 4 2 2 20—18 10 ADO 8 4 1 3 27—15 9 DWS 8 4 1 3 22—18 9 't Gooi 8 3 2 3 16—20 8 Stormvogels 9 3 1 5 14—20 7 DOS 7 1 2 4 19—25 4 KFC 7 1 1 5 13—26 3 Haarlem 8 1 0 7 15—33 2 Eerste zege van Be Quick. De tweede en laatste eerste klasse wedstrijd, welke gisteren nog gespeeld werd, was Hee renveenBe Quick. Deze leverde bovendien nog een groote verrassing op, want het goede, oude Be Quick, dat-in 8 wedstrijden achter elkaar het zoet der overwinning had moeten missen, klopte nu met 53 een kampioens- candidaat op eigen terrein! Een fraaie pres tatie der withemden, die nu met meer ver trouwen de tweede helft van de competitie tegemoet kunnen zien. Weliswaar bezetten zij nog de laatste plaats, maar zij zullen deze nu wel spoedig aan W.V.V. of Leeuwarden over doen. De situatie in deze afdeeling is als volgt: GVAV 7 6 0 18—8 13 HSC 9 5 2 2 26—19 12 Veendam 8 4 2 2 20—19 10 Heerenveen 8 4 1 3 38—25 9 Achilles 9 3 3 3 26—28 9 Sneek 8 3 2 3 25—19 8 Velcoitas 8 3 1 4 15—17 7 Leeuwarden 8 2 2 4 21—29 6 WW 8 1 2 5 16—28 4 Be-Quick 9 1 2 6 20—23 4 De eenige wedstrijd in ons district, die doorging, was Alcmaria VictrixH.R.C,, welke in het Alkmaarsche Sportpark ge speeld werd. Men zal zich onze voorbe schouwing herinneren, waarin wij de Ra cers als de a.s. overwinnaars aanstipten. Ons voorgevoel heeft ons niet bedrogen; wel blijken we t.a.v. den uitslag iets te be scheiden geweest te zijn. Want niet met de verwachte kleine zege, maar met een ferme en veelzeggende 30 zege keerden de roodjakken naar de Marine- stad terug. Op het moment dat we dit schreven, ont breken ons nadere bijzonderheden over het verloop van dezen wedstrijd, doch de uitslag zegt ons duidelijk, dat op de vraag wie de sterkste van beiden is, een afdoend antwoord is gegeven. Zij, die in H.R.C. dan ook nog niet een zeer ernstig kampioenscandidaat hebben willen zien, zullen er nu wel anders over denken. De roodhemden hebben nu 8 wedstrijden gespeeld; hiervan werden er 7 gewonnen en slechts 1 verloren. Dat was de eerste wedstrijd van het seizoen tegen Alcmaria (24). Onbedreigd gaan de Racers dan ook aan het hoofd, wij hebben het vertrouwen, dat zij zich niet licht zullen laten verdringen. De stand is HRC Alc. Victrix OSV Alkm. Boys West-Frisia ZFC Hollandia Zaandijk Helder Purmersteijn WFC Succes 8 7 0 1 34—13 14 8 5 1 2 25—15 11 6 4 0 2 13—11 8 7 4 0 3 22—16 8 7 4 0 3 18—15 8 6 3 1 2 20—13 7 7 3 0 4 16—25 6 5 2 1 2 10—16 5 7 2 0 5 18—20 4 6 1 1 4 10—19 3 5 1 0 4 6—16 2 6 1 0 5 7—20 2 Wilders. Blauw Wit heeft de eerste helft der compe titie uitstekend besloten door in IJmuiden haar negende overwinning in successie te behalen. Verdiend was de zege volkomen, omdat de Amsterdammers technisch beter spelen. In de eerste helft konden zij echter zeer goed voet bal vertoonen door den sterken wind, die zij in den rug hadden. Weliswaar waren zij het meest in den aanval, doch door den wind liepen deze aanvallen op niets uit. De thuisclub liet af en toe goed spel zien, maar doordat de Amster damsche achterhoede, vooral Wilders, goed op dreef was, bleven doelpunten uit. Pl.m. 10 min. voor tijd nam Blauw Wit de leiding. Verdam speelde verkeerd op doelman Kraak terug en hiervan maakte Bergman ge bruik (01). Spoedig na de hervatting kregen de Storm vogels kans om gelijk te maken. Van Pelt loste een schot, dat echter tegen de lat ging. Kort daarop trok Blauw Wit ten aanval, waarna de rechtsbuiten Hannema voorzette; Van Nol kopte den bal langs Kraak (02). Met den wind mee waren de IJmuidenaren weer in den aanval, doch Blauw Wit speelde beter. De achterhoede onderbrak de aanvallen en de middenlinie zette de voorhoede aan het werk, daar het meeste gevaar van rechts kwam. Na 25 minuten spelen vergrootte Hannema den voorsprong door een voorzet van Bergman in te koppen. Stormvogels ondernamen daarna nog vele aanvallen, maar het schieten was te 'onvoldoende om succes te hebben en bovendien was de Amsterdamsche achterhoede zeer goed. Het einde kwam met een 3O-zege voor Blauw Wit. Volkomen verdiende overwinning van het Duitsche elftal. Meer dan 90.000 toeschouwers woonden Zondagmiddag in het Olympisch Stadion den landen wedstrijd tusschen Duitschland en Italië, welke ontmoeting op verdiende wjjze door het Duitsche elftal met 5—2 werd gewonnen, bij. Voor de tweede maal heeft de Italiaansche ploeg dus dit seizoen verloren. Twee weken geleden was het Zwitserland, dat het trotsche record van de Azurris brak en den Italianen te Zuerich een nederlaag bezorgde. Toen kwamen de wereldkampioenen met een ge deeltelijk verjongde ploeg uit, omdat enkele spelers niet konden worden opgesteld wegens verwondingen. Thans had Pozzo het gepro beerd met uitsluitend jongere spelers en ook dat is geen succes geweest. Doelman Olivieri, 29 jaar oud, was de „oudste" man in het elf tal, maar intusschen heeft hij er voor ge zorgd, dat de nederlaag tot de cijfers 52 beperkt bleef. In plaats van de geroutineerde Foni en Rava stonden thans in de verdediging de 19-jarige Marchi, de benjamin van de ploeg en de 21-jarige Sardelli. Beide speler kunnen beschouwd worden als debutanten, al zijn ze wel eens in een semi- ïnternationalen wedstrijd uitgekomen. Genta, de rechthalf, was ook al een debutant en met uitzondering van Locatelli en Colaussi de laatste heeft reeds 24 landenwedstrrjden ach ter den rug, hetgeen voor Italië zeer veel is kon men de overige spelers ook beschouwen als onervaren op het gebied van internatio naal voetbal. De grootste kracht van de Ita liaansche ploeg bleek thans uitsluitend schuilen in het enthousiasme, doch het merk waardige was, dat men tegenstanders trof, die over hetzelfde wapen beschikten. Boven- dien was er geen enkele zwakke plek m de Duitsche ploeg, het verband tusschen de linies was uitstekend. Uitblinkers waren de achter speler Janes, het drietal der middenlinie Kup- fer, Rohde en Kitzinger, en de linksbinnen Binder, die drie doelpunten maakte. Overi gens waren de terreinomstandigheden door regen verre van gunstig, hetgeen in het voor deel der Duitschers was. Beslissend voor den stevigen nederlaag was evenwel de inzinking van de Italiaansche verdediging en de mid denlinie in de tweede helft, dat de nederlaag niet nog grooter is geworden danken de Azurris inderdaad voor een belangrijk deel aan doelman Olivieri. De Italiaansche voorhoede speelde voor de rust uitstekend. Het samenspel was dikwijls voortreffelijk, doch in de tweede helft steunde de middenlinie zeer slecht, daar men de han den vol had met de defensieve taak. Omtrent het spelverloop kan nog het vol gende worden vermeld: Dadelijk bleek, hoe buitengewoon moeilijk het op het doorweekte veld was den bal en het lichaam onder controle te houden. De Ita lianen gaven het leder op manshoogte door in tegenstelling met de gastheeren, die alles op den grond speelden. Na een kwartier nam Italië te leiding, dank zij een prachtig schot van den buitenspeler Neri, hetwelk doelman Raftl te machtig was. Kort daarop maakte Binder voor Duitschland gelijk. Nog éénmaal kon Italië de leiding nemen. Wegens hand van Billmann kende scheidsrechter Escartin (Spanje) een strafschop toe, welke door De Maria in een doelpunt werd omgezet. Na ruim een half uur spelen was de stand al weer gelijk, "toen Binder met een keurig laag schot Olivieri geen kans gaf, met dezen stand kwam de rust. In de tweede helft speelde het Duitsche elftal met groot enthousiasme verder en de Italianen zagen zich gedwongen zich op de verdediging toe te legen. Na veel heen en weer getrap in het doelgebied zag Lehner kans van dichtbij zijn land de leiding te geven, niet lang daarna verhoogde Conen den voor sprong van Duitschland tot 42. Tenslotte bracht Binder de overwinning in veiligheid door een strafschop te benutten, welke moest worden toegekend wegens hands van Sar delli. De Italiaansche achterspeler moest wel hands maken om een zeker doelpunt te voor komen, doch het bleek uitstel van executie te zijn. De ongunst der tijden belet de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club niet zich ten volle aan haar taak te wijden. En niet in de laatste plaats behoort daaronder het contact met de leden te worden begrepen. In dien zin moest dan ook de bijeenkomst worden gezien, in welke het bestuur Zaterdagmiddag de uitge loofde toertochten-plaquettes aan de winnaars heeft uitgereikt. Öp deze bijeenkomst, welke in hotel Witte Brug werd gehouden, werd aan de deelneemsters en deelnemers aan den dit jaar gehouden clubtocht naar Indië tevens een fraaie herinneringstegel aangeboden. Meer dan 150 leden hebben de opgave, een buitenland- schen tocht van 3000 of meer km te maken, volbracht, wel een bewijs, dat het toerisme in het afgeloopen seizoen bloeiend was. Het was de voorzitter der club, jhr. mr. J. T. M. Smits van Oyen, die er in zijn toespraak tot de talrijke leden nog eens opwees, dat ver scheidene sportieve evenementen, welke anders steeds gehouden worden, dit jaar door de bij zondere omstandigheden achterwege moeten blijven. In vorige jaren werden de toertochten plaquettes aan het einde van den herfsttocht uigereikt, doch ook deze laatste rit moest ver vallen, omdat bezuiniging met benzine geboden is. Wanneer de tijden weer gunstiger zullen worden zal ongetwijfeld door het bestuur over wogen worden een nieuwen clubtocht naar Indië te organiseeren, al blijft een reis naar Amerika in eerste instantie op het programma staan. Thans is het echter plicht zoo weinig mogelijk benzine te verbruiken, doch anderzijds wekte de K.N.A.C.-voorzitter den leden op niet te versagen, de automobiel als voertuig te blijven gebruiken, in zooverre dit natuurlijk met het landsbelang kan worden toegestaan. De leider van de Indische toer, de heer Van Wickelvoort Crommelin gaf vervolgens een overzicht van de reis, welke in Juni was be gonnen en ongeveer drie maanden heeft ge duurd. Spr. constateerde, dat ook door dezen tocht de band tusschen de overzeesche gewes ten en Nederland nauwer was toegehaald. In Nederlandsch-Indië is iets te zien, er is veel ge presteerd en bovendien, de deelnemers aan den tocht hebben er iets kunnen leeren. De heer Crommelin hoopte, dat het bestuur, wanneer de tijden beter worden, een tweeden clubtocht naar Indië zou uitschrijven. Enkele smalfilmpjes, door deelnemers opge nomen, gaven een interessant beeld van den tocht. Aan het eind van den middag heeft Jhr. Smits van Oyen de toertochten-plaquettes en de Indië-tegels aan de winnaars uitgereikt. EERSTE KLASSERS. AFDEELING I. Stormvogels—Blauw-Wit O—3 AFDEELING V. Heerenveen—Be-Quick 3_5 AFDEELIN I. B. Alcm. VictrixHRC o3 INTERLAND- WEDSTRIJD. DuitschlandItalië. Rust 2—2. Einde 5—2, Tijdens de zwemwedstrijden van de zwemvereenlging „Rotterdam is Cor Kint er op het nummer 200 meter rug slag in geslaagd het wereldrecord, dat sedert 18 December van het vorig jaar op naam stond van Irene van Feggelen, met een tijd van 2 min. 39 sec., gemaakt te Amsterdam, te verbeteren en te brengen op 2 min. 38.8 sec. Cor Kint is thans wereldrecordhcoudster op de 100 meter, de 150 yards en de 200 meter, 220 yards, doch de vijfde afstand dezer zwem- wijze, de 400 meter, is nog in het bezit van Irene van Feggelen. De geschiedenis van de 200 meter rugslag is niet zoo bijzonder oud. Op 4 Juli 1922 ves tigde de destijds zeer bekende Amerikaansche zwemster Sally Bauer het wereldrecord te Brighton Beach met een tijd van 3 min. 6,8 sec. Op 9 Februari 1924 haalde deze zwem ster er precies drie seconden af. Het was Zus Braun, die op 24 November 1928 te Brussel voor het eerst beneden de drie minuten kwam met een tijd van 2 min. 59,2 sec. Niet lang, ruim een jaar, bleef het wereldrecord in het bezit van de Rotterdamsche zwemster, want Eleanor Holm verbeterde den tijd en bracht het record op 2 min. 58,8 sec. Dezelfde zwemster haalde er in 1931 nog 0,6 sec. af, doch toen kwam de groote verrassing, n.1. de tijd van Phyllis Harding, de Engelsche zwemster, die op 19 September 1932 een tijd noteerde van 2 min. 50,4 sec. Rie Masten broek bracht het record weer naar Neder land, in Januari 1935, met een tijd van 2 min. 49,6 sec. Nog eenmaal heeft Amerika het record in bezit gehad, n.1. in 1936,' vlak voor de Olympische Spelen, toen Eleanor Holm Jarret te Toledo den afstand in 2 min. 48.7 sec. zwom. Een zeer fraaie prestatie verrichtte Nida Senff op 2 Februari 1937 te Amsterdam met een tijd van 2 min. 44,6 sec. Slechts twaalf dagen bleef de A.D.Z.-zwemster in het bezit van het wereldrecord, immers tijdens wedstrij den te Aarhus noteerde Ragnhild Hveger al weer 2 min. 41.3 sec. De tijd van Cor Kint naderde evenwel snel en de Rotterdamsche zwemster wist het wereldrecord van Ragnhild Hveger af te nemen, n.b. in dezelfde stad, waar de Deensche zwemster het op haar naam had gebracht. Irene van Feggelen be gon den strijd tegen Cor Kint en een half jaar nadat Cor Kint het record op haar naam had gekregen, verhuisde het naar Am sterdam, toen de IJ-zwemster te Duseldorf op 26 October van het vorig jaar 2 min. 40 sec. liet noteeren. Twee maanden later reeds bracht dezelfde zwemster het record te Am sterdam op 2 min. 39 sec. In het duel te Rotterdam heeft Cor Kint zich weer op de lijst van het wereldrecord over de 200 meter rugslag laten inschrijven. Veertien namen komen op deze lijst voor, zeven keer is het een Nederlandsche zwemster, vijf maal een Amerikaansche, eenmaal een Engelsche en eenmaal een Deensche. Cor Kint. Tijdens de wedstrijden van de ver- eeniging „Rotterdam" is nog een tweede record verbeterd. Herman Smithuyzen, die nog onlangs bij de O. en O.-wedstrij- den in de Maasstad bewees in goede conditie te zijn, verbeterde thans het Ne derlandsche record 200 meter schoolslag door dezen afstand te te leggen in 2 min. 43.7 sec. Het oude record stond op zijn naam met een tjjd van 2 min. 44.4 sec., gemaakt op 18 Januari van dit jaar te Kopenhagen, Smithuyzen is de laatste jaren alleenheer- scher op het nummer 200 meter schoolslag. Niet minder dan zeven maal heeft de A.Z.- zwemmer nu al zijn naam op de recordlijst geschreven, nadat hij het op 2 Februari 1937 van Piet Kruithof had overgenomen met een tijd van 2 min. 48.4 sec. Men mag er wel rekening mede houden,, dat wellicht zeer binnenkort nog meer bij zondere prestaties van dezen jeugdigen Am sterdammer kunnen worden verwacht. De jaarlijksche wedstrijd tusschen een da- mesploeg uit de „Provincie" en een stedelijk team, werd ditmaal gewonnen door de zwem sters van Kopenhagen (5242 punten). Ragnild Hveger viel op door het feit, dat zij vier overwinningen voor haar ploeg behaal de. Zjj werd eerste op de 100 meter borst- crawl in 1 min. 7.5 sec., terwijl ook de zege op de 100 meter rugslag haar niet ontging, al was haar tijd op dit nummer, 1 min. 16 sec., met zoo schitterend als men in Nederland van °r Kind en Irene van Fegelen zoo langza merhand gewend is. Voorts behaalde zij de overwinning op de 400 meter borstcrawl in mm. 26,7 sec. En als laatste zwemster in e estafetteploeg 4 X 100 meter borstcrawl ïKte zij als eerste voor de provincie aan met 100 met Van 1 mhl' 6,9 S6C' °evr de laatste (Van onzen Alkmaarschen oorrespondent) Alcmaria verscheen volledig met zondering van Schaper en de verwach" witte tingen in de verrichtingen van het team waren hoog gespannen. Vooral den Alkmaarschen kant echter viel het spel tegen en de witten schenen, mee dan de tegenstanders, te lqden te heb' ben onder het gladde veld, dat overigenj grooten afbreuk deed aan het spelpeil De Alkmaarders vervielen overigens ln meer heb. fout, die \ve den laatsten tijd wel ben gesignaleerd, n.1. in het te ver teru^T trokken spelen, waardoor ook dit keer die een gaping in het middenveld ontstond niet kon worden overbrugd. De H.Rc. maakten daarvan een dankbaar gebruik t meer, waar de Alkmaarsche vleugei-w6 niet op volle kracht schenen te kunnen k men. Zoo hebben de withemden verdien verloren en hebben de HRC-ers revaneï kunnen nemen voor de nederlaag, die ze 1 langs thuis van de Alcmarianen te slikke" hebben gekregen. 01 De wedstrijd, Na eenig aanvallen ontstaat een over wicht van H.R.C., wat de gasten echter niet in doelpunten vermogen om te zetten Na verloop van tjjd komt Alcmaria wat meer los, maar de uitvallen leveren even min iets op. Eindelijk flls Vlot ar\«l J 1 Dissel. als het spel bijna y<3t half uur oud is, denken we HRC te zien sco- ren, maar het is paal, die voor de gast- heeren redding brengt De tijd verloopt en het oegint er naar uit te zien. dat de rust met blanken stand zal in- gaan .als even voor half-time de links buiten van HRC goed voorzet. Een schot en de gasten hebben de leiding (01). Nog een tweetal mi nuten zijn te spelen en even scheen het of Alcmaria toch nog gelijkmaker zou forceeren. Van Wieringen kwam op een 20 m afstand van dg goal alleen voor den HRC-doelman te staan, die ver uitliep. Wel wist de Alkmaarsche mid denvoor den bal langs den keeper te spelen, maar het leer ging precies naast! De kans was verkeken en met een 10 stand voot HRC brak de rust aan. Na de hervatting zien we eerst goed werk van HRC, waarte gen echter ook Duiveman goed werk stelde, zoodat geen verandering ontstond in de score. Uit een mooien aanval van Alcmaria ont staat een corner voor de withemden. Weer gaat de bal corner. Verder echter vermop ze het niet te brengen. Als na half-time 10 minuten zijn komt de HRC-midvoor alleen tegenover Dui veman te staan, en over den uitloopenden A.-keeper verdwijnt de bal in het net. De stand is 20 in het voordeel der gasten. Merkwaardigerwijs schijnt het of Alcma ria zich meer en meer gaat instellen op ver dedigen. Het was onbegrijpelijk, maar wees er op. Tenzij de Alcmarianen niet an ders konden! Hoe het zij, HRC kreeg betrekkelijk vrij spel en toen na 30 minuten uit een worste ling voor het Alkmaarsche doel de bal in het net belandde, had HRC met een 3—0 voor sprong den wedstrijd „in haar zak". Weliswaar zagen we nog een enkelen den uitval der withemden, maar de Alkmaar ders zelf ontkwamen op het nippertje een vierde doorboring, toen de bal hard te rugstuitte van hun doelpaal. HRC kreeg tenslotte nog een corner te ne men, toen was het einde daar. De mannen uit Den Helder hadden de puntjes veroverd, die hen een veilige plaats boven aan de com- petitielij st bezorgden en die ze, gezien spel, eerlijk hadden verdiend. Vrijdag j.1. werd door de Commissie ,,TU1® dorp" voor O. en O. een Schaaksimultaai séance georganiseerd, tusschen de bezet van Dirksz-Admiraal en de simultaansp van de Schaakclub „Schaakmat", de heere Wijker en J. v. d. Kuijl. Onder de bezetting van D. A. was voor a wedstrijd de animo groot en dat de beze niet alleen belangstelling heeft voor Am mentsavonden, bewezen in de eerste pïaa n negentien spelers die de tegenpartij voi van de heeren Wijker en v. d. Kuijl, maa het groot aantal toeschouwers, dat dez® an. nigen en sportieven strijd bijwoonde. In Q tine heerschte een drukke, toch gezellig®, ge sfeer. Van de bezetting heeft geen de Iers een partij kunnen winnen of remise V tegen de beide sterke simultaanspelers v Schaakclub „Schaakmat". m 0u- De wedstrijd had een vlot verloop en o geveer half elf reikte de Secretaris, der missie „Tuindorp", de door de Commiss schikbaar gestelde prijzen uit aan de ze ge lera welke het langst tegenstand hada j boden. Tevens werden de heeren Wijker Kuijl, bedankt voor hetgeen beiden avond aan de gemobiliseerden gebode den. Hun werd ook nog verzocht de aand bezetting en commissie over te Ureng'erl baa. Schaakclub „Schaakmat", voor het ^er- stellen van borden en stukken voor de rijken en prettigen wedstrijd. De prijzen werden gewonnen door. _rjjj A /~<„a cViner: ze v Ie prijs, de dienstpl. A. Grasboer, egy, le luit. K. H. v. Dijk; 3e prijs sergeant v st. 4e prijs dienstpl. K, C. Numan; 5e pnj- plichtige A. W. Henneman. „wont65 De luitenant van Dijk stelde zijn g vo0r prijs ter beschikking van de Commisi een volgenden te houden schaakweds Den korpoi-aal F. D. Moen, werd e dl' prijs uitgereikt, als zijnde de eerste sp dezen avond zijn partij verloor.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6