goede boeken Daan Schreuder W. KLUT Aan de lezers SPI :C!M! ICHTING St. Nicolaas bestelling De Rookende Amerikaan Dames Gereedschappen en Ijzerwaren door Guus Betlem Jr. Aan Uw im omlijsten van alle soorten Orifye (luuditeit ió dong, en plaatwerk ui-ij, tyjri niet duWi O Banketbakkerij Ttaul ÏÏleijeA Spoorstraat 21 Tel. 783 N.V. Speelgoed Eau de cologne Spoorstraat 37-39 Porcelein Lederwaren adm Fa Wed. J. v. d. Meulen De laatste boottocht fa. J. N. Querelle Kanaalweg 151 MH: Uniformpetten, Mutsen militaire Handschoenen Alléén ZUIDSTRAAT 3 naar boekhandel Koningstraat 27 U cyiijpl niei mió ^ocuwinkoofum onze odvcïtcudeM. <Stnt AhecL Ze zaten met z'n vijven rond de koffietafel het was op den derden December toen joy beweerde, dat ze later, als ze eenmaal getrouwd- zou zijn, absoluut in de gang een koekoekklokje moest hebben. O, riep ze enthousiast koekoeksklokjes vind ik toch zulke éénige dingen, reuzeleuk! Ze tikken zoo allergenoegelijkst, en dan dat slaan lederen keer... Ze klakte met haar tong en keek veelbe- teekenend den kring rond. Hm! grinnikte Dolf, haar verloofde wat zeg je van zoo'n vrouw? Zoo'n échte vrouw? Om zooiets nadrukkelijk te vertellen, twee dagen voor Sint Nicolaas! Maar... eh... op mij hoef je in dit geval toch niet te rekenen, hoor. Ik heb al m'n cadeautjes al gekocht en er kan niets meer bij... absoluut niéts meer! 'k Ben geplukt als een kip. Maar ja, vervolg de hij dan misschien dat één van de ande ren het je wil geven... je kunt niet weten? In elk geval zal Sinterklaas je wensch wel hebben gehoord, denk ik, al werd die dan ook niet voor den schoorsteen gezongen. Nou? lachte Joy als je denkt dat dat méér zal helpeh...? Met plezier, maar jullie weten, ik kan geen wijs houden. Nee, spaar ons! verzocht haar vader lachend. Maar...! hervatte haar moeder dan weer het discours over het bewuste koekoekklokje' op mij moet je evenmin rekenen, hoor! Déze Sint Nicolaas is doof! En déze is stokdoof! meende de vader lachend trouwens, wat je aan die dingen vindt, is mij een raadsel. Altijd dat gekoekoek in je huis... om dol te worden lijkt het me! Joy trok een pruilmondje. Dan blijft dus alleen nog maar Jaap over, hé jog? Of is doofheid opeens een besmettelijke ziekte ge worden? vroeg ze haar jongeren broer veel- beteekenend aanziende. Ik heb geen duiten meer, be kende deze eerlijk 'k heb al wat voor je gekocht en me dunkt, dat is welletjes. Of dacht je dat er twéé cadeautjes voor je kon den overschieten? Daar zeg je een waar woord, Jaap! lachte meneer over schieten! Eerst komt Loesje, hè, wat jij En daarna komt wéér Loesje... dan nog 's Loesje. Is er dan meer geld over, dan komt moeder, daarna vader en wat er dan nog overschiet is voor Joy! Plaag! schold Jaap z'n va der dan ook nu maar de volg orde was toch verkeerd, hoor... na moeder komt Joy, dan Dolf, en dan... Dan ik zeker, hé? meende z'n vader doch Jaap schudde lachend het hoofd. Nee, dan Loesje weer, ver zekerde hij ernstig, waarop allen in den lach schoten. Maar hoe het zij, besloot Joy nu dat koekoeksklokje zal ik dus in elk geval wel niet krij gen. Nou enfin ze haalde haar schouders op dan koop ik me die luxe zélf wel eens, als ik... geld heb! O, zoo! vond haar moeder en anders kijk je Dolf maar een lief aan. Het was den avond van den vierden Decem ber. Zeg Dolf, fluisterde Joy's moeder, ter wijl ze haar aanstaanden schoonzoon bij den mouw pakte hoor 'es! Zoo? deed Dolf verwonderd nou, dan zal ze wel blij zijn. Leuk voor d'r! Och ja, dacht ik zoo... als niemand het nou geeft, en 't kind hééft het zoo graag, nietwaar Natuurlijk, beaamde Dolf, terwijl hij z'n jas aanschoot. Ga je weg, jongen? vroeg Joy, die in een anderen hoek van de kamer pakjes zat te maken. Ja, even! deed Dolf geheimzinnig 'k ben met een half uurtje terug. Dan sloot de deur achter hem. Zeg! Joy's vader boog zich over naar z'n vrouw, doch ziende hoe z'n dochter opkeek, beval hij: Nee, 't is niet tegen jou! Nou... zèg kan toch iedereen wezen? vond deze niet onlogisch. Ja, maar nou is 't je moeder! verduide lijkte haar vader. Dan daalde z'n stem tot een geheimzinnig gefluister: Zeg... 'k heb tóch nog maar zoo'n ding voor d'r gekocht... zoo'n lor! Wat bedoel je? schrok de moeder met groote oogen. Nou, zoo'n koekoeksklokje natuurlijk! Zoo, hm... nou, da's leuk voor d'r! Ze wilde het zoo dolgraag hebben, hè? Juist daarom! bromde haar man, en zien de hoe z'n vrouw haar hoed van de kapstok haalde en hem behoedzaam voor de spiegel opzette: Ga je nog uit, opeens? Ja, éven! deed Joy's moeder geheimzinnig, dan schoot ze snel in haar mantel en even later dreunde de voordeur achter haar dicht. Vader, fluisterde Jaap, en hij boog zich over de tafel naar z'o vader toe moet u hooren... om te brullen. Ik heb voor Joy tóch zoo'n koekoeksklokje gekocht hè en... Wét? schrok z'n vader en rees als door een insect gestoken van z'n stoel overend. Zonder een woord, verdween hij in de gang, waarna de beide overgeblevenen even later ook achter hèm dé deur hoorden dichtvallen. Jawel, bromde Dolf gezegd, maar... eh... En hij keek wéér naar z'n schoonmoeder. Dan hakte hij den knoop door. Maar... eh... U had er toch één voor Joy gekocht? Zeker, lachte mevrouw dat is ook zoo, maar zie je... toen hoorde ik toevallig van Vader, dat die er óók één gekocht had... Wel verdraaid! barste deze en ik hoor de van Jaap, dat het jog er tóch nog maar eentje had gekocht, omdat ze zoo meevielen in prijs. Nou, toen dacht ik natuurlijk direct... dan zal ik het mijne maar even gaan ruilen, want aan twee koekoeksklokjes heeft het kind niets! O, schaterde mevrouw en ik ben 't gaan ruilen, omdat ik dacht, dat jij er één had! En... en... gierde hier Dolf en ik ben dat lor gaan ruilen, omdat U me verteld had, dat U er één had gekocht! Maar jij dan wendde zich eensklaps vader tot Jaap jij had er toch óók... is 't niet waar...? Ja, verklaarde die ik had er ook een gekocht, maar u liet me niet uitspreken, gis teren. Ik wou nèt vertellen, dat ik het ding dien middag gelukkig nog had kunnen ruilen, omdat Dolf me vertelde, dat hij ook... Ooo! snikte Joy, die niet tot bedaren was te brengen om te giéren... wat een comedie. Iets voor 'n operette! En... en... Wat èn? wilde moeder weten. Niets! beheerschte ze zich met moeite, onder voortdurende proestlachjes er is nóg een pakje. Kijk zelf maar! Voor jou, Dolf...! en een nieuwe lachbui volgde. Je wilt toch niet zeggen? begon Dolf argwanend, die een vermoeden kreeg, waarop Joy snikkend en proestend bekende: Ja, zeker... d-dat wil ik zeggen! Oók een koe koeksklokje. Ik dacht, als ik er dan geen krijg, zal ik er maar eentje géven, dan hebben we er later toch één! O, echte vrouw! schaterde Dolf dus goed beschouwd hadden we vijf, zegge vijf koekoeksklokjes kunnen hebben. Enfin, besloot hij dan lakoniek, het pakje openmakend dan is de zaak nu precies, zooals we 't oor spronkelijk hadden moeten hebben, nietwaar Jawel! lachte Joy tevreden en ik heb 'r vier cadeautjes méér door... voor het besteden wij onze uiterste zorg enz., enz. Enorme mogelijk keuze staaflijsten in alle e soorten en modellen KANAALWEG 134 voor Boterletters Speculaas Marsepain Luxe doozen Droste en Ringers Chocoladeletters is: Zegef eümW Kanaalweg 130, Tel. 107 Zelden hadden wij voorSt. Nicolaas zoo'n keurcollectie Luxe doozen sigaren en cigaretten. Pijpen. Het juiste adres voor iedere beurs is dus: Keizerstraat hoek Molenstraat, Den Helder In het oude bekende adres Hé, hé... geen apartjes! vond vader, doch z'n vrouw schudde afwerend de hand. Houd je mond, ik moet even wat met Dolf bespreken! Dan boog ze zich naar dezen over. 'k Heb tóch nog maar zoo'n koekoeksklokje voor Joy gekocht, bekende ze haar geheim. jfa>iiiatiiimin{||||(|||||a||la(((|||||||tvflinatvlal|l||| Q dommige adverteerders zitten uren op een pakkende tekst te „broeden", j 2 Verspil geen tijd: laat ONS U voorlichten. jHet kost niets extra! j Het was de avond van den vijfden December. Een keur van geschenken lag al op de groote tafel uitgespreid, terwijl de vloer bezaaid was met touwen, papier en doozen in allerlei vorm en grootte. Nou, adviseerde Jaap, die de pakjes uit de mand had mogen aanreiken bereid jullie voor op het einde van het feest. D'r zijn er nog maar twee, hoor... één voor Joy en één voor Dolf! Eerst dat voor Joy dan maar, meende vader en tot ieders verbazing kwam er een beeldige doos postpapier uit te voorschijn. Hé...?? begon deze, en keek naar haar man. Hoé...? vroeg de verbaasd met een blik naar Jaap. D'r zijn er niet meer, hoe kan dat nou? verwonderde deze zich en keek vragend Dolf aan. Dus... géén koekoekklokje! sprak Dolf dan eindelijk uit, wat ieder op dat moment dacht, en hij keek wat verlegen naar z'n meisje. Nee, dat dacht ik wel, antwoordde Joy dat hadden jullie toch gezégd?. M SMITS BlO Marine-, Burger- en Dames kleermakerij levert het hoogst in kwa liteit en is billijkst in prijs Speciaal adres voor enz., enz., enz. bij de Keizersbrug Telefoon 744 w Zooals reeds gedurende een reeks ,an vele jaren traditie is geworden, geeft de Heldersche Courant, kort voor het aloude Sinterklaasfeest, een speciaal nummer uit: Een Sinterklaaskrant. Men vindt in deze krant zoowel aardige jeugdlectuur, verlucht met leuke pren tjes, als lectuur voor de ouderen onder ons. De hoofdschotel evenwel wordt ge vormd door de advertenties en het is hiervoor, dat w« ditmaal speciaal de aandacht vragen. Een groot deel van den Helderschen mid denstand heeft het middel om zich via de Heldersche Sinterklaaskrant tot de bevolking van Den Helder en omstre ken te richten, als vanouds aangegre pen. Men treft in deze kolommen aan kondigingen van letterlijk alle branche's aan: zoowel de banketzaak is vertegen woordigd als de ijzerwinkel. Men leest bijzonderheden van baby-artikelen, van dames- en heerenmode's, van kruideniers waren en van boekhandelaren. Praktisch iedere soort artikelen is vertegenwoor digd en het kan dan ook niet anders, of de Heldersche huismoeder, die toch al een nauwkeurige advertentie-lezeres is, zal dit nummer met bijzondere be langstelling lezen. Het is tot haar voornamelijk, dat wij het verzoek richten van deze aankon digingen onzer adverteerders gebruik te maken. Juist nü, omdat het meeren- deel der zaken zich voorzien hebben van uitgebreide collecties waren, die in ieder huisgezin van noode zijn. Leest de advertenties en koopt bjj deze adverteerders. Doet Uw inkoopen bij hen, die zich juist in deze dagen zoo vele moeiten getroost hebben om hun winkel en voorraad in het teeken van het Sinterklaasfeest te zetten. Op die manier maakt U het beste ge bruik van dit nummer: op die manier wordt het een gids, een leidraad voor allen, die in Den Helder iets te koopen hebben. Hetgeen de bedoeling was van de samenstellers der krant en de adver teerders Naast de gewone ook de buitengewone alléén Weststraat, Tel. 138 Portofeuille's Acfemappen, Reisnécessaire's Fransche Avondtaschjes Het modernste hebben wij van acu Het is al jaren geleden, dat de kindervriend, wiens nagedachtenis nog steeds in eere wordt ge houden, in Spanje de armen met zijn milde gaven gelukkig maakte en menigen nood lenigde. Op 9 Mei 1087 werd het stoffelijk overschot van Bisschop Nicolaas naar Bari vervoerd. (Ge- teekend naar een oude historische gravure van D. Israël Henriët). Is het door deze prent! dat de legende van de stoomboot in de wereld is gekomen I

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 9