Helder~Z*F*C* 2-0 Een derby zonder spanning A-D-O. D.O-S- 6-3 Succes-W*F,C* 2-1 Oudesluis I slaat Watervogels I Atlas-B.K.C* 1-3 H-R.C- Ill-Schagen I 1-3 Berger Sportvereeniging De withemden winnen verdiend. Dank zijn een uitstekende eerste helft zijn de witjakken erin geslaagd ZFC met een 2O-nederlaag naar huis te sturen. £n verdiend was deze nederlaag voor de „groote Zaansche ook. Want ook qua techniek en taktiek bewezen de withem den gisterenmiddag volkomen de gelijke te zijn van Z.F.C. Z.F.C., eenmaal een sterke le klasser, maar ginds enkele jaren een matige 2e klasser, is ons tegengevallen. Men speelde constant nl0t een stopper-spil, die zijn taak wel be greep, maar het geheele elftal mankeerde gamenhang en in de voorhoede ontbrak samenspel en schot. Individueel spande men zich wel in en deed soms aardig werk, maar jiet ontbreken van homogeniteit was een te groote handicap. De wedstrijd. Helder speelde voor rust met den wind in den rug en onderscheidde zich deze eerste 45 minuten door een kalm en beheerscht spel., wat vele goede verwachtingen inhield. Men was ZFC den baas; de voorhoede was snel en gevaarlijk en stelde de drie Zaansche backs voor zeer moëilijk werk. Godschalk en Wagenaar gaven den toon aan, terwijl de de butant Krab (linksbinnen) zich goed wist aan te passen. Daar achter speelde de kanthalfs; maar vooral den linksachter, een stevig en doordacht spel. Godschalk schiet in moeilijke positie net naast en daarna had keeper Kous broek veel moeite met een hard hoog schot. Helder's linksbuiten is op dreef en twee zij ner voorzetten zijn van dien aard, dat ZFC gedwongen is den bal over den cornerlijn te trappen. De Zaandammers komen er nu en dan door, want de halfspelers steunen goed. Uit een hunner aanvallen wordt den H.-doel man tot tweemaal toe in staat gesteld zijn talenten te toonen. Tenslotte is het Wagenaar, die met een zeldzaam mooi schot zijn club de leiding geeft (10,). Een goal, na fraai samenspel verkregen. Een korte poos zien we een verdeeld spel, maar niet lang daarna zien we een Helder op z'n best, welke in alle linies excelleerde. Godschalk onderscheidt zich door de handige manier waarop hij zijn tegenspelers verschalkt. Hij schiet echter in handen van den doelverdediger. Als eerst de Helder-keeper zich moedig op den bal heeft laten vallen, rent Wage naar met het leder naar voren. Hij komt in botsing met den uitgeloopen doelman, maar smaakt toch het genoegen te sco ren. De stand is 20. De H.-midvoor verlaat voor eenige oogen- blikken het veld, wat niet wegneemt, dat de thuisclub een groote meerderheid blijft be houden. Zóó is Wagenaar in het veld terug gekeerd ,of hij scoort wederom, maar de re- feree had buitenspel geconstateerd. Tot de rust blijft het spel boeien. De tweede helft. Het spel na rust is zeer eenzijdig geweest. Helder scheen met dezen voorsprong te vreden. Het gevolg was, dat de gasten een bijna voortdurend overwicht hebben gehad. Een overwicht, dat vele kansen bood, maar zóó slordig als ZFC haar aanvallen afwerkte, hebben we nog niet van veel 2e klassers ge zien, wèl kwam Kousbroek een paar maal in moeilijkheden, maar dat weegt toch niet op tegen de vele keeren, dat de bal meters naast of over het doel ging. De Helder-aanval sterk afwisselend drie vier man, kwam vijf a zes keer voor de Z.-veste en drie daarvan had den met eenig geluk best succes kunnen heb ben. Door een en ander verliep deze speel- helft zonder doelpunten. Deze 2e helft van den strijd gaf daarom weinig aspecten en toen dan ook de heer Mol, die de zaak cor rect leidde, het einde „blies", was de stand nog steeds 20. pass van Zymni razend snel doorgeloopen en zijn schot, dat volgde, was goed gericht, doch met een soort „reuzenzwaai" had De Schipper den bal te pakken. Juist deze momenten waren het, die het spel een aantrekkelijk karakter gaven, want de wind liet goed positiespel slechts zelden toe. Reeds scheen het, dat de rust met blanco stand zou ingaan, toen even voor tijd Zymni een verre pass naar links gaf. Bakker, in zui vere buitenspel-positie, nam het leder op zijn schoen en De Schipper had het nakijken (1-0). De tweede helft. Aanvankelijk scheen het alsof Helder erin zou slagen het nadeel, dat ze in de eerste helft hadden opgedaan, teniet zouden doen, doch na een 10-tal minuten zakte het tempo danig en nu zou eerst blijken, dat de Racers ook tegen den wind in de meerdere waren. De beslissing. Een kwartier was er gespeeld, toen de beslissing viel. Eerst was het Helder-doel als door een wonder aan 'n doorboring ont snapt, toen Zymni op 1 meter afstand van doel nog faalde. Doch de tweede maal, dat de ex-West-Frisia man zoo'n kans kreeg, deed hij het beter en tevergeefs duikelde de Helder-keeper nog in den hoek (20). Dit was de genadeslag voor Helder. Als een kaartenhuisje zakte het witjakken-team in el kaar en een kwartier na het tweede doelpunt liep „Kokkie" Bakker goed door en zijn kogel via den paal was De Schipper te machtig (3—0). Steeds sloomer en lakscher werd er gespeeld, en het scheen, dat er geen verandering meer in den stand zou komen, toen 1 minuut voor tijd Helder een penalty toegewezen kreeg, die feilloos door Burger in een doelpunt werd om gezet (31). De Dosko-mannen zijn er weer in geslaagd ongeslagen te blijven en wel ten koste van de Heldersche Kraaien, welke een gevoelige ne derlaag te incasseeren kregen. De uitslag is eenigszins geflatteerd, maar toch volkomen verdiend. Het eenige doelpunt der W. werd nog door een O.-back in het O.-doel gedepo neerd, dus heeft de W.-voorhoede geen kans gezien ook maar één bres in het doel van O. te schieten. Daarentegen scoorde de geheele voorlinie van O., wat op zichzelf een goede prestatie is. Kansen zijn er in dezen strijd genoeg geweest, aan weerskanten. Hadden de vogels even met het hoofd gewekrt, dan wa ren er echter wel drie gaten in het O.-dool geboord. Over den wedstrijd hef volgende. W. trapt af tegen den vrij straffen wind, maar O. neemt den bal over en gaat ten aan val, welke de W.-achterhoede afslaat. Het spel blijft eenigen tijd in het middenveld, tot dat na ongeveer vijf minuten de O.-linker- wing er snel van door gaat en via den mid- voor komt de bal prachtig bij den vrijstaan- den r.binnen, die op onnavolgbare wijze den bal haarzuiver en onhoudbaar in het W.-doel schiet (10). W., niet ontmoedigd, trekt dan ten aanval, een schot volgt van den W.-l.buiten, maar op schitterende wijze weet de O.-keeper den bal uit zijn heiligdom te houden. Maar O. gaat ook weer ten aanval, doch de W.-keeper is iets eerder bij den bal, dan de O.-middenvoor en weg is deze kans. Na ongeveer 20 minuten is de O.-voorhoede weer razend snel weg, de O.-midvoor krijgt den bal, draait zich om en onverwachts volgt een hard, laag schot en het is 20 voor O. O. is niet meer te houden en vijf minuten lateris no. 3 geboren als de O.-linksbuiten op een pass doorloopt en den bal hoog in de tou wen knalt (3—0). De Watervogels zetten alles op alles, maar verder dan een tweetal corners brengen zij het niet, want de O.-achterhoede staat pal en bezweert alle gevaar. Zelfs vergroot O. haar voorsprong vlak voor de rust, als de O.-r.buiten in duidelijke buitenspel-positie voor de vierde maal den W.-keeper geen kans geeft. De tweede helft. Het begin na de rust is sensationeel, wantals de O.-linksbinnen op een prachtpass van zijn midvoor doorloopt, is er voor den W.-keeper geen houden aan en heeft O. een ongedachte voorsprong van 50. Wie nu dacht, datde Vogels bij de pakken neer gingen zitten, had het glad mis, want verwoed komen zij opzetten en de O.-achter- hoede heeft handen vol werk. Het laatste kwartier is geheel voor W. en tenslotte weet de l.buiten in moeilijke posiie den bal keurig voor het O.-doel te brengen, waarbij de O.-r. back niets anders kan doen dan onhoudbaar voor zijn keeper den bal in het O.-net te koppen, zoodat toch W. de eer nog redt (51). O. gaat nog een keer ten aanval, en volgt er een voorzet van links naar den den vrij voor doel staanden r.binnen, die een geweldig schot inzendt, maar de lat brengt dit keer weer redding. Het einde nadert en de wed strijd gaat uit als de bekende kaars. In den stand komt geen verandering meer en O. heeft een groote, maar geflatteerde overwin ning behaald. Het is geen verheven vertooning ge weest, waarin Atlas met 31 het onder spit heeft moeten delven tegen BKC. Het terrein is nu eenmaal zeer lastig te bespe len en de harde dwarsstaande wind deed de rest. Toch is het wel spannend geweest bij tijd en wijle. Beide ploegen die deerlijk gehavend waren hebben n.1. nogal hun best gedaan om dezen strijd te winen. Daardoor werd het tamelijk forsch, vooral van Atlas-kant. De mannen van de thuisclub troffen scheidsrech ter Annyas echter in een weinig toegeeflijke bui en deze bestrafte hen in de eerste helft dan ook zoo dikwijls, dat Atlas er éérst ge prikkeld door werd en later ontmoedigd. Dit beleefde zijn hoogtepunt op het oogenblik, dat BKC die reeds met 10 voor stond vlak voor de rust een penalty kreeg toegewezen uit hoofde van den nieuwen spelregel, dat een back den toestormenden midvoor niet mag afhouden wanneer de keeper den bal zal op nemen. Jac. van Wees kogelde den strafschop keihard in en Atlas stond, gezien het spel- beeld, voor een verloren wedstrijd. Voor Atlas v/as het mooi er toen af. Na rust heeft men nog wel eenigszins getracht de kans te doen keeren, maar BKC gaf haar niet veel kans. Integendeel bracht ze eerst de score op 30 en eerst geruimen tijd daarna gelukte het Atlas de eer te redden. De eerste helft is ongeveer gelijk op gegaan. Veelal zweefde de bal in het middenveld. Geen van beide voorhoeden was gevaarlijk. Eener- zijds bezworen Mieldijk c.s. alle gevaar in den kiem, terwijl Van Teulingen Hz., goed geholpen door zijn neef Jac. van Teulingen, een even hechte achterhoede vormde. Onvermeld mag ook niet blijven, dat Baltus het den stevigen Atlas-rechtervleugel waarvan het meest ge vaar uitging zeer lastig heeft gemaakt. Jelle Post hebben we intusschen voorheen als binnenspeler wel eens gevaarlijker meege maakt. Nadat Atlas en BKC elk een goede kans hadden laten passeeren, nam BKC na 37 min. de leiding. Jac. van Wees besloot een goede run met een keihard hoog schot, dat invaller keeper Wijker tegenhield. Hij kon echter niet verhinderen, dat het leer via de lat terug stuitte. Totté ving den bal op, maar schoot tegen een back op. Nogmaals spatte de bal terug, maar nu trof Keijzer doel (0—1). Zeven minuten later het bovenvermelde ge val van afhouden en BKC leidde zeer zeker geflatteerd met 20. Atlas was tamelijk gedrukt toen de tweede helft begon. Stevig vasthouden was het parool. Maareen streven naar een mooien wedstrijd was niet meer te bespeuren. Paardekooper zette een bal over alles heen naar voren en Jac. van Wees schoot hard in (03). Toen is Atlas een tijdlang in de meerderheid gekonpen, mede doordat BKC teruggetrokken speelde. Van Teulingen Hz. raakte geblesseerd, maar kwam aldra het veld weer in. Ongeveer 10 minuten voor tijd kreeg Atlas even op gevaarlijke wijze de overhand. Een felle aanval over links werd met een fraai schot besloten, dat Prins, uitloopend nogal fortuinlijk onderschepte. De bal kwam terug, maar nu kon Prins de situatie niet meer baas. Terwijl hij op den grond lag ver voor zijn doel lijn, stormden de Atlas-midvoor en Van leu- lingen Hz. toe en de bal belandde onhoudbaar - naar het scheen van Van Teulingen Hz. s voet in het net (1—3). Dit heeft Atlas terdege aangemoedigc. en BKC heeft alle hens aan dek moeten roepen om niet nogmaals den voorsprong te zien ver kleinen. Het eindsignaal stelde BKC echter weldra veilig. Scheidsrechter had geen gelukkige dag, doordat hij door middel van een paar onfor tuinlijke beslissingen, Atlas tegen zich in het harnas joeg. De Moor verricht de hattrick. Wederom is Schagen er in geslaagd de beide puntjes mee naar huis te nemen. Het was een volkomen verdiende over winning, verdiend doordatde geelzwarten de kansen beter wisten te benutten dan H.R.C. Drie fraaie doelpunten waren daar het ge volg van, waartegenover Racing er slechts één wist te stellen. Zooals reeds vermeld was het geen hoogstaande wedstrijd, we weten echter, dat beide elftallen beter kunnen. Over den wedstrijd het volgende. Het eerste kwartier gaf ons een gelijk- opgaande strijd, waarbij zich al direct voor beide doelen gevaren voordeden. Koster kreeg een opgelegde kans, maar de bal belandde juist aan den verkeerden kant van de paal. Maar ook De Moor had in deze periode Blank water al eens op de proef gesteld, voorloopig echter zonder resultaat. Geleidelijk aan nam Schagen, gesteund door den wind, het initia tief en het Racing-doel ontkwam eenige ma len ternauwernood aan een doorboring. Het duurde dan ook nog 25 min. voor dat Schagen de leiding nam. Uit vrjj moeilijke positie wist De Moor den bal in het net om te halen (01).. Bijna had dezelfde speler weer succes, maar nu ging de bal rakelings naast. H.R.C. kwam iri deze periode sporadisch voor de geel-zwarte veste, waar Middelbeek en Bre- mer wel raad wisten met de veelal te zwak opgebouwde aanvallen. Kort voor de rust dachten we den gelijkmaker te zien, maar Schoorl redde het vinnige schot van Koster meesterlijk. Kort hierop was het theeën. In de tweede helft leek het in den aanvang er op, dat H. met den wind als bondgenoot een sterk offensief zou inzetten. Maar al gauw was deze meer derheid weer verloren en kregen we een meer gelijkopgaanden strijd. Weer was het De Moor, die achter elkaar twee kansen kreeg, maar evenzoo- veel maal verdween de bal achter het doel. Toch zou de ac tieve middenvoor suc ces hebben, zij het dan ook, dat Blank water te vlug zijn doel verliet; nu was het een koud kunstje den bal in het ver laten doel te depo- neeren 02 Het werd Racing nu toch te erg en waarlijk kregen we eenige vinnige schoten te noteeren vooral met het verre schot van Gijsbrechts had Schoorl de grootste moeite. Ondanks deze tijdelijke druk wist H.R.C. niet te scoren, zelfs werd de achterstand nog grooter, want wederom had De Moor succes met zijn doorbraak, zoodat het 03 was. Een veilige voorsprong! Opvallend was het, dat HRC de zaak nog niet gewonnen gaf en met nog meer energie gooide rood-wit zich in den strijd. Éénmaal werd het streven beloond, een goed aar.gpgeven bal van Bijl koge.je jakker onhoudbaar in de touwen (13). Verder hield de Schagen-defensie dapper stand en toen scheidsrechter Groen, die correct leidde, voor 't laatste floot, had Schagen zich voor een week althans weer gehandhaafd bij de leiders. ADO heeft op het Utrechtsche DOS een welverdiende overwinning behaaTJ. wedstrijd van niet veel belang toch heeft ADO zich ten volle gegeven en de Utrecht^ naren werden dan ook met een fr-3 nederla g naar Utrecht teruggestuurd. Het was ecm. geen fraaie wedstrijd en yooial ae «roeiers gingen zich meermalen te buiten aan ruw spel. Scheidsrechter Lissauer had dan ook geen gemakkelijke taak. Na 30 min. stuur hij den DOS-rechtsbinnen van Rum wege stompen van een tegenstander het veld uit. Het begin was zeer sensationeel. Reeds na 8 minuten waren er drie doeipunten ge ceerd en wel het eerste door De Heer van A.D.O. die inschoot (10). Even later had mortier succes aan den anderen kant (i Dan is het weer de beurt van ADO. Oversteijn gaat er snel vandoor en besiuit met een hard schot, dat doel treft y* HTerna zakt het tempo aanmerkelijk, auu heeft echter steeds het beste van het spel, hoewel de voorhoede te kort speelt. De Utrechtenaren begaan de fout om te veel te gaan verdedigen en we zien steeds 8 spelers voor het doel, de achterhoede maakt dan ook geen hechten indruk, zoodat assistentie wel geboden was. Dat er zoodoende met veel kracht van de voorhoede uitging, vooral toen van Luin nog uit het veld werd verwezen, laat zich begrijpen. Bij een aanval van de Hagenaars lost Loof een ver schot, dat ee- nendaal ietwat verrast. Hij laat den bal uit de handen vallen en P. Eversteijn loopt den bal in het net (31). Na de rust is A.D.O. steeds weer m het offensief. Dumortier zit echter ook niet stil. Na 5 minuten geeft hij keurig door naar den linksbuiten Meeuwsen, die ineens fraai in schiet (32). Aan de andere zijde weet Neu teboom uit een voorzet van De Heer te sco ren (42). Even later is het weer Meeuw sen, die, na aangeven -van Dumortier, in kogelt (43). Het doel van DOS heeft dan een belegering te doorstaan en de Hagenaars weten nog tweemaal het doel te vinden. De eerste keer door De Heer en dan door Snel, die den uitgevallen Berg verving, zoodat met 63 het einde komt. DE MOOR. H.R.C. 2 zegeviert met 3I over Helder 2. Na een sensatieloozen wedstrijd, waarin geen van beide ploegen boven het middel matige konden uitkomen, heeft HRC 2 met 31 haar superioriteit over het re serve team van haar buren getoond. En het was een duidelijke superioriteit ook, vooral na de rust, toen HRC met windnadeel veel sterker was dan Helder en dan ook tot gevaarlijke aanvallen kwam. Hoe het mogelijk was, dat de witjakken, die voor de rust tegen den wind in goed stand hadden gehouden, in de tweede helft zoo'n futloos partijtje voetbal ten beste gaven, was OHS PPT) T*£l t) rl cjpI Alleen in het' allereerste begin der 2e vijf en-veertig minuten deed het spel van Helder HRC terugdringen, doch toen het tweede doel punt na een verrassenden aanval van de Ra cers ter wereld kwam, scheen dit het moreel der withemden zoo te schokken, dat reeds een half uur voor tijd de strijd beslist was. HRC speelde op „haar akkertje" verder en Won zooals ze wilde. De wedstrijd. Qua kijkspel was de eerste helft verreweg de beste en een tweetal spelers konden zich toen onderscheiden. En dat dat de beide kee pers waren, kwam door het feit, dat er in het begin nogal eens met scherp geschoten werd en... merkwaardig genoeg het meest door Hel der. Doch keeper Goudswaard (deze „vete raan" viert nu al zoo'n beetje zijn tiende „come back") stond in die gevallen zijn man netje, zoodat de gevaarlijke uitvallen der wit jakken, ondanks aardig samenspel geen succes opleverden. Eenmaal dook hij een fraaien kop bal van Vermeulen na een corner van Veen uit den uitersten bovenhoek en een andermaal verrichtte hij wederom een mooie „safe toen hiJ een fel schot van v. d. Bogaerde op weer- galooze wijze verwerkte. Aan de andere zijde was het keeper De Schipper (ex-BKC), die verscheidene malen handelend moest optreden. Zoo was na pl.m. 20 minuten Bakker J o een Succes-verdediging in vorm. Voorhoede herstelde zich. Op verdiende en tevens verdienstelijke wijze boekte Succes haar tweede overwin ning op eigen terrein, ditmaal tegen eender 2e klassers, waarbij zij is ingedeeld. Dit be- teekent tevens, dat zij de weinig eervolle on derste plaats heeft verlaten en zich weer tot tusschen haar vroegere klassegenooten heeft opgewerkt. Op het S.-terrein is men getuige geweest van een aantrekkelijken wedstrijd, waarin de gasten in de eerste helft, de gastheeren in de tweede helft domineerden. Zelfs wisten de Successers een zeer verdienstelijk spelpeil te bereiken, waaraan de moreele steun, welke van de zijde van een enthousiast publiek werd ondervonden, niet vreemd mag worden ge noemd. Na een puntlooze eerste helft, waar in de gasten de lakens uitdeelden, doch bij de schitterend spelende S.-verdediging geen schijn van kans kregen, volgde een spannende 2e helft, waarin de S.-voorhoede een spelpeil bereikte waarop wij reeds weken lang wachtten. Dit kwam echter niet vanzelf, doch was het gevolg van een kleine omzet ting. De buitenspelers Hulshorst en Schmidt wisselden met de binnenspelers Rijkers en Koorn. Dank zij het fraaie spelverdeelen van Hulshorst, die nu meer ruimte kreeg om zijn spel te ontplooien, en de groote actie-radius van Schmidt, maakte het slappe spel der S.- voorhoede plotseling plaats voor aantrekke lijk en vlot voetbal. Inzonderheid vallen de verwachtingen van Rijkers op de linksbuitenplaats te roemen. Steeds speelde hij in de aanvallen een eerste rol, zijn voorzetten waren subliem en voorts smaakte hij het genoegen de score te openen en de grondslag te leggen voor de overwin ning. Ook de S.-middenlinie komt mede den lof toe. Deze onderscheidde zich van begin tot einde door haar harde werken. Iedema was dezen middag de ster van het veld. In letterlijk iedere situatie bracht hij redding. Geen enkele maal zagen wij hem falen. Hij speelde met iederen tegenstander. Naast hem deed ook Pinse uitstekend werk, terwjjl Posthumus meesterlijk keepwerk ten beste gaf. Was het dus in de eerste helft de verdedi ging die den tegenstanders de wind uit de zeilen nam, in de tweede helft was de S.- voorhoede aan het woord en zorgde, dat de punten er kwamen. De wedstrjjd. Reeds dadelijk moet S. optreden tegen de vlot-spelende bezoekers. Aanval na aanval wordt do:r WFC opgebouwd en hieraan schijnt weinig te doen te zijn. De S.-midden linie moet mét alle kracht de verdediging helpen en de S.-voorhoede steekt bijna geen hand uit. WFC is dus heer en meester op het mid denveld en profiteert van den zwakken tegen stand, welke daar wordt geboden door steeds maar weer het leer naar de vleugels of in den doelmond te plaatsen. De W.-voorhoede kan echter weinig uitrichten. Steeds wanneer het er gevaarlijk begint uit te zien verschijnt daar Iedema, die de situatie opklaart en de heeren geen schijn van kans geeft. Hoewel de W.-middenlinie alles opvangt, vooral spil en rechtshalf blinken uit, wordt de S.-voorhoede ook wel eens aan het werk gezet. Het duurt echter alles te lang en steeds kan de W.-middenlinie weer op tijd te hulp komen, zoodat ook daar de tegenstand zeer groot is. Een enkele maal is Schmidt zijn bewakers te vlug af en prompt schept hij een fraaie kans. De eerste maal verscheen hij plotseling met Hulshorst, en den bal, voor den verrasten W.-keeper. De bal werd even verkeerd ge raakt en ging naast. De tweede maal plaatste hij een fraaie voorzet, die Kuiper juist over het leege doel kopte en de derde maal maaide Kuiper over een voorzet heen. Tenslotte vond een vinnig schot van hem den W.-keeper op zijn weg. Ook Rijkers probeerde het juist voor het rustsignaal, met een flink schot, dat overging. Rust 00. De tweede helft. De 2e helft dreigt een getrouwe copie van de eerste te worden. Aan beide zijden vallen een paar corners, welke niets opleveren. Stumperig speelt de S.-voorhoede verder, machteloos lijkt de W.F.C.-voorhoede. Het publiek wordt onrustig, begint met luide aan moedigingen en inderdaad er komt wat leven in de brouwerij. S. komt wat meer in den aanval en eerst nu gaat de strijd beginnen. Gevaar is er voor WFC nog niet bij. Wel krijgt zij zelf een fraaie kans. Hoog schiet de middenvoor de voorzet van rechts van dichtbij over. 'n Gevaarlijk moment. Bij de volgende aanval komt de W.-middenvoor wederom alleen voor Postumus. Een fraai, laag hard schot in den hoek volgt, Vanaf hoogstens 8 meter, doch niet vergeefs dook Posthumus ernaar. Meesterlijk werkte hij den bal tot corner. Succes nu het gevaar inziende, gaat met volle energie aan het werk. Rijkers wisselt met Hulshorst, Koorn met Schmidt van plaats en dadelijk komt er meer vaart in den aanval. Hulshorst, die wat traag aan doet, doch wel snel is, kan zijn activiteit ont plooien, evenals Schmidt, die zich nu niet meer in een hoekje behoeft te laten dringen. Rijkers voelt zich op de buitenplaats wonder wel thuis. Zijn voorzetten zijn af. Een cross pass van Schmidt heeft hij goed bekeken snel komt hij naar binnen en geeft den W.- keeper het nakijken (1—0). De W.-achter- hoede wordt door het open spel geregeld uit haar verband gerukt en er komt kans op kans, ook al omdat WFC alles op den aanval gaat zetten, nu zij toch reeds achter staat, zoodat de verdediging is verzwakt. Een fraaie voorzet van Rijkers wordt door Koorn op een haar na gemist. Bij een scher mutseling voor het W.-doel, wederom na een voorzet van Rijkers, plaatst Schmidt vanuit een kluwen van spelers onder den uitvallen den keeper door in het net (2—0). Succes is niet meer te houden. IV.F.C., reeds geruimen tijd geheel overspeeld, is er hopeloos uit. De middenlinie is nergens meer, totdat pl.m. 5 minuten voor het einde S. zeker van de zege éven verslapt. Direct is WFC weg, zet nop even alles op alles en inderdaad met succes want na veel gewirwar wordt de bal ten slotte over de lijn gewurmd (2—1), zoodat d eer is gered. Spoedig klinkt het eindsignaa' Verdiend heeft Succes gewonnen. Het eerste elftal sleepte een over winning uit het vuur. De reser ves en de adspiranten verloren. Op een spekglad veld heeft gistermiddag het eerste elftal van Bergen tegen Uitgeest de overwinning uit het vuur gesleept en met 2i verdiend gewonnen. Bergen was ditmaal versterkt door een drietal militairen, doch miste Visser op de linksbuitenplaats, waar voor Louis Dames inviel. De nieuwe doelverdediger Blok bleek zeer betrouwbaar te zijn. Jammer daarom, dat hij het doelpunt van Uitgeest, dat alreeds spoe dig na den aanvang geboren werd, onder zich door liet glippen. In de voorhoede deden de militairen Ardesch en Stern zeer goed werk; vooral eerstgenoemde bleek een speler van klasse te zijn, waaraan z'n medevoorwaartsen zich nog niet ten volle konden aanpassen. Doch ongetwijfeld zal een en ander een vol gend maal beter gaan. In de middenlinie was aanvoerder Koster zeker de beste man en kon Broek er maar niet inkomen. Kees Bakker zwoegde als van ouds en heeft heel wat werk verzet. Jammer, dat hij de techniek van het spel niet vol doende meester is en daardoor zijn plaatsen ook nu weer veel te wenschen overliet. De gebroeders Urbanus, die het vaak zwaar te verantwoorden hadden, hielden flink stand, ofschoon beider spel zich niet direct boven het middelmatige verhief. Arie Urbanus leek ons niet zoo goed op dreef, als we dat van hem gewend zijn en zijn broer Fred moet niet te veel willen doen. Uitgeest vormde een pittige ploeg; er werd door de heeren een forsch spelletje gespeeld, zonder dat dit in ruwheid ontaardcle. Ontegen zeggelijk waren enthousiasme en samenspel beter dan bij Bergen, doch een schutter in de voorhoede hadden heeren niet. In de eerste helft speelde de thuisclub met den straffen wind mee en daar de backs den buitenspelval open zetten, hadden de Uit- geesters ontegenzeggelijk het beste van het spel en moest de achterhoede van Bergen alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Reeds spoedig namen de gastheeren de lei ding, toen bij een betrekkelijk zacht schot, doelverdediger Blok zich iets te vroeg liet vallen, waardoor de bal onder z'n lichaam door in het net verdween. Heel lang plezier hadden de roodhemden niet van dezen voorsprong, want door uitste kend doorzetten van Sloot wist deze de par tijen weer op gelijken voet te brengen (11). Met dezen stand ging de rust in. Wie gedacht had, dat Bergen met den wind mee den toon zou aangeven, kwam bedrogen uit. Integendeel! Het eerste kwartier na de hervatting was Uitgeest voortdurend in de meerderheid. Maar daarna kwam Bergen los. Aanval op aanval werd ondernomen en een paar maal hadden de Bergenaren geen geluk. Vooral niet, toen een hard schot van de bovenlat afketste. In deze periode was aan voerder Koster rechtsbinnen gaan spelen en de jeugdige Wolf nam de spilplaats van hem over. Koster smaakte de voldoening door met een voor den doelverdediger onhoudbaren kogel, de overwinning voor Bergen tot een feit te maken. En met een 21 overwinning keerden de Bergenaren naar huis terug. De reserves brachten, thuis spelende, slechts negen spelers in het veld en moesten daardoor het loodje leggen tegen het sterke Dirkshorn. Met 52 werd verloren (ruststand 3—0). Bij Bergen 2 blonk vooral Nick v. d. Berg uit, die met den bal goochelde, dat het een lieve lust was. Ook keeper Veis en Jochems als backs dienen te worden vermeld. De adspiranten konden 't tegep Alkmaarsche Boys b ook al niet bolwerken en verloren met 21- Het heele elftal rammelde; zelfs de anders zoo zekere Joop Urbanus miste keer op keer, terwijl ook zijn partner Thijs Kroon lang niet zoo was, als we van hem zijn ge wend. Dik Groot was naar onze meening wel de beste speler in de voorhoede, terwijl in de middenlinie Henk Stukje zéér verdienstelijk werkte. Aanvoerder Swakman wilde het te veel alleen doen en slaagde er niet in, er door te komen. Voor open doel miste' hij bovendien nog twee prachtkansen, door hoog over te schieten. Een andere maal beter, hoor jongens! UaArno-nilcAe £iz^aamlontuüJk(idinq, Houdt 0-oJc Uw- yieAt ^e^ond

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7