Twee Italianen te Rotterdam opgepakt Aanslag op Greiser? Eogelsche wapenproductie verdubbeld Amerika versterkt de Hawaii-eilanden Meer actie aan het Westelijk front Morgen bespreking te Oslo Nieuw schip voor de „Nederland" „Admiral Scheer' hield Hollaodsch schip aaa Vijf mijnen in één klap Hulplandingsterreinea in Nederland Arrondissements rechtbank te Alkmaar Rusland er uit of wij I De spionnage-affaire Zweden roept 15 lichtingen op Engeland vordert „graanschepen" Laatste telexbericht Om 20 000 gulden Leden van een internationale bende De ramp van dc „Simon Bolivar" GEHEIME MOORDORGANISATIE. Volgens een bericht uit Polen, aldus Ha- vas, zou op Greiser, den rijksstad'houder van Posen, een aanslag zijn gepleegd. Een auto, waarin Greiser zich bevond, werd, volgens dit bericht, besprongen door vijf leden van een geheime organisatie in Po len. Deze vuurden verschillende kogels af, maar deze misten hun doel, daar de auto kogelvrij was gemaakt. GREISER. In de volgende auto zaten Duitsche po- litie-agenten. Er ontstond een gevecht, in den loop waarvan verscheidene Duitschers en vier Polen werden gedood. Een vijfde Pool beroofde zicih van het leven om niet in Duitsche handen te vallen. De geheime militaire organisatie heeft verbindingen door het geheele land. In Warschau is onlangs, aldus Havas, een Duitsche kolonel gedood. Maar nog is het lang niet noeg ge- De productie van bewapeningen van al lerlei aard in het Vereenigd Britsche Ko ninkrijk is verdubbeld in de afgeloopen zes maanden, gelijk gezegd wordt in een mede- deeling, afkomstig uit gezaghebbende krin gen in Londen. Er worden thans plannen ten uitvoer ge legd om deze nieuwe productie in de eerst volgende zes maanden nogmaals te verdub belen, zoodat aan het eind van twaalf maanden de aanvankelijke productie ver viervoudigd zal zijn. De Amerikaansche marineleiding heeft be sloten de verdediging van de Hawaii-eilan den te vergemakkelijken en derhalve zal een drijvend dok van New Orleans naar Pearl Harbour worden gesleept. Het dok is 1G0 meter lang en 30 meter breed en kan schepen van 35.000 ton opnemen. Het dok zal door het Panama-kanaal worden gesleept. Zuid-Amerikaansche Volkenbonds leden plegen overleg. Bevestigd wordt dat de regeering van de Zuid-Amerikaansche republiek Uruguay in een nota aan Avenol, den secretaris-generaal van den Volken bond, heeft doen weten, dat Uruguay zich uit den Bond zou terugtrekken, indien niet de Sovjet-Unie zou wor den gedwongen, dén Volkenbond te verlaten. In een bijeenkomst van de Zuid-Ameri kaansche leden van den Volkenbond te Ge- nève heeft gisteravond de Boliviaansche af gevaardigde Costadurels zijn instemming be tuigd met de Argentijnsche poging, Sovjet- Rusland uit den Bond te verwijderen. Deze vergadering kwam echter niet tot een gemeenschappelijke beslissing, aangezien sommigen der aanwezigen verklaarden, dat zij in verband met deze kwestie eerst rugge spraak moeten houden met hun regeerin gen. De bijeenkomst wordt in Volkenbonds kringen beschouwd als het voorspel van een gemeenschappelijke actie der Zuid-Ameri kaansche landen tegen Rusland. De leden van den Volkenbond, die vertegenwoordigd waren, zijn Mexico, Uruguay. Bolivia, Vene zuela, Cuba, Columbia, Ecuador en San Domingo. FRITZ KUHN VEROORDEELD. Tot eenigc jaren gevangenisstraf. Fritz Kuhn, de leider van den Duitsch-Amerikaanschen Bund, is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2% tot 5 jaar, wegens verduiste ring van geld uit de kas van den bond en wegens bedrogpleging. Kuhn was Zaterdag schuldig bevonden, maar het vonnis was uitgesteld tot gisteren. Haagsche rechtbank heeft ge vangenhouding der verdachten bevolen. De Haagsche rechtbank heeft gisteren in raadkamer beslist op de vordering van den officier van justitie tot gevangenhou ding van het echtpaar van H. en van mr. B. De rechtbank heeft de gevangenhou ding der verdachten in de spionnage-affai re bevolen. Duitschers vallen aan. DOODELIJK FRANSCH VUURGORDIJN BIJ BAZEL. De activiteit aan het Westfront neemt van Duitsche zijde toe. Het Fransche legerbericht meldt: „De vijand heeft gepoogd een reeks over vallen te plegen, die alle mislukt zijn." Volgens berichten uit Luxemburg eindigde het krachtige artillerievuur ten oosten van de Moezel pas tegen zes uur gisteravond. Te vier uur poogden de Duitschers het station te Apach te overvallen. Zij zijn genaderd tot de rotonde, waar zich een lievige ontploffing heeft voorgedaan. Een doodelijk vuurgordijn. De speciale correspondent van Reuter bij het Fransche leger schrijft, dat de z.g. „Trouee de baste" thans door de Franschen is versterkt in verband met de Duitsche fortifi caties. Volgens het verdrag van Westfalen van 1815 mochten geen versterkingen aange legd worden binnen een straal van 15 km. rondom Bazel. In Maart 1938 begonnen de Duitschers verdedigingswerken te bouwen, waarbij zij aanvingen met machinegeweer- nesten'en'een paar kleine geschuttorens. De toestand is thans volkomen anders. Tot aan het punt in den Rijn, dat de plek aangeeft, waar de Fransche, Duitsche en Zwitsersche grenzen elkander ontmoeten, staan de troe pen der tegenstanders tegenover elkander. Aan den Franschen kant, over een meer vlak terrein, waar voor het bloote oog ook alleen prikkeldraad, tankvallen en loopgra ven hier en daar zichtbaar worden, is een herculische arbeid verricht. Een hoogst in gewikkeld systeem van verborgen geschut, licht zoowel als zwaar, slaat gereed om op het eerste sein een doodelijk vuurgordijn voor iederen aanvaller te leggen. Scandinavische ministers wen- schen spoedigen vrede... Naar officieel wordt medegedeeld zullen de ministers van Buitenlandsche Zaken van Denemarken, Zweden en Noorwegen morgen in Oslo bijeenkomen. De Noorsche minister Koht heeft aan het „Norsk Telegrambvra" medegedeeld, dat de ze bijeenkomst een gevolg is van het ver zoek van Finland, de volkenbondsvergade ring bijeen te roepen. Alle Scandinavische regeeringen volgen aldus de minister met aandacht en ongerustheid den oorlog, waar in Finland is gewikkeld, het is zoowel in hun eigen belang als in het Finsche, dat zij wenschen dat de vrede zoo spoedig mo gelijk wordt hersteld en men zal pogen een mogelijkheid te vinden de vijandelijkheden te vervangen door vreedzame besprekingen. Zweedsche hulp. Iioe Scandinavië medeleeft met het zwaarbeproefde Finsche volk, blijkt ook uit het feit, dat in Zweden reeds een mil- lioen kronen is bijeengebracht voor de vor ming van een afdeeling vrijwilligers. Een duizendtal Finsche kinderen is in Zweden ondergebracht. Vrouwen staan in rijen te wachten bij de schepen, die vluch telingen naar het land brengen, om kinde ren op te nemen en te verzorgen. Het Zweedsche vakverbond heeft een mo tie aangenomen, waarin het uitdrukking geeft aan zijn vertrouwen in de zaak van Finland, dat strijdt voor democratie, vrij heid en internationale rechtvaardigheid. Letland onpartijdig toeschouwer. Letlandsche politieke kringen doen ten aanzien van de Letlandsche houding tegen over het Finsch-Russische conflict opmer ken, dat toen de Baltische landen zich met Finland wilden verstaan, dit land verklaar do Scandinavisch en niet Baltisch te zijn. Aangezien het Letlandsch-Russische pact voor Letland geen enkele verplichting mee brengt in deze aangelegenheid, ziet Letland toe als onpartijdig toeschouwer. Gisteren zijn volgens U.P. in Zweden 15 lichtingen opgeroepen, wat gelijk staat met een gedeeltelijke mobilisatie. De meesten zul len naar de Finsch-Zweedsche grens woi'- den gezonden. De Engelsche minister voor de scheep vaart heeft medegedeeld, dat de regeering thans Britsche schepen vordert voor ver schepingen van levensmiddelen, die gekocht zijn door het ministerie voor de voedsel voorziening langs de noordelijke Atlanti sche route. Het doel hiervan is een regel matige invoer van granen. Zoo noodig wil de minister overwegen de vordering uit te breiden voor andere esscntieele regcerings- ladingen. BETALING OVERGENOMEN KLEEDING. Op vragen van den heer van Slecn betref fende de vergoeding voor de door het rijk van gemobiliseerden (o.a. van de werkloo- zen) overgenomen kleeding en schoeisel heeft de minister van Defensie het volgen de geantwoord: Er moet worden aangenomen, dat in al- gemeenen zin zij, die goederen medebrach ten, welke aan het voorschrift voldeden, volgens den daartoe gegeven legerorder, het hun toekomende uitbetaald hebben gekre gen. Waar blijkens de gestelde vraag rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid dat bij enkele afdeelingen de gegeven or ders onvoldoende zijn uitgevoerd, zal bij le gerorder worden bekend gemaakt, dat uit betaling binnen den korst mogelijken tijd behoort te geschieden. Opdracht aan „De Schelde". De directie van N.V. Stoomvaart Maat schappij „Nederland" deelt mede, dat door haar aan de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen opdracht is ge geven voor den bouw van een vrachtschip van hetzelfde type als het reeds in de vaart zijnde M. S. „Java", en de bij de Nederland- sche Scheepsbouw Maatschappij te Amster dam in aanbouw zijnde motorschepen „Su- matra" en „Celebes". De Sulzer-motor en hulpwerktuigen zul len worden geleverd door N.V. Werkspoor. Avontuur van de „Mapia". Naar de Tel. uit Batavia verneemt is het Nederlandsche schip „Mapia", varende op de lijn JavaNew York, op 16 November j.1. be zuiden Madagascar aangehouden door de „Admiral Scheer". De „Mapia" draaide bij, doch ondervond geen overlast en kon verder varen. De „Admiral Scheer" is één van de twee Duitsche vestzakslagschepen, die reeds ge- ruimen tijd op zee zijn en door het tot zin ken brengen van koopvaardijschepen van zich hebben doen spreken. Do Duitscher opereerde dus half November in den Indi- schen Oceaan. Gedemonteerd te IJmuiden. Technici van de marine hebben Maandag binnen de pieren van IJmuiden drie mij nen gedemonteerd. Deze waren gestrand na bij het Noorderhoofd, in de buurt van een boothuis der N.Z.H.R.M. Nauwelijks was het demontatiewerk afgeloopen of men zag op hetzelfde stukje strand een vierde mijn aan spoelen. Ook deze werd, aldus het Hsbl., onschade lijk gemaakt, maar voor het karwei gereed was kwam in de verte reeds nummer vijf aandobberen. Deze laatste mijn kwam op hetzelfde stukje strand aan wal en onder ging het lot van haar voorgangsters. Twee van de gedemonteerde mijnen had den vernielde tentakels. Hier had dus de automatische beveiliging uitstekend gewerkt Het verzoek der Prov. V.V.V. bij Ged. Staten. Het verzoek om f20.000.subsidie toe te kennen aan de stichting Provinciale Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer in Noord- Holland, is door Prov. Staten in handen ge steld van Ged. Staten 0111 praeadvies. Teneinde het luchtwapcn voor lamlegging te behoeden. Aangezien gebleken is, dat een luchtmacht mede lam kan worden gelegd door bom bardeering van vliegvelden en de ligging van de hangars (ook de plaats van onder- grondsche hangars is niet geheim te hou den) komt het beter voor het luchtwapen voor lamlegging te behoeden door versprei ding en maskeering van de vliegtuigen en den aanleg van een groot aantal hulplan dingsterreinen, aldus de Antwoordmemorie inzake de Dcfensiebegroofing. Aan de opleiding van vliegers wordt de Vereischte aandacht gewijd; de resultaten zijn bevredigend. INBRAAK BIJ DEN JUWELIER OPGEHELDERD. In den nacht van Donderdag op Vrijdag jl. is, zooals gemeld, een brutale diefstal gepleegd in den juwelierswinkel van de fir ma E. Bonnewits. gevestigd aan het van Ho- gcndorpsplein te Rotterdam. In de étalage- ruit, waarvoor des nachts een stalen hek wordt neergelaten, was een klein gat ge stoken. juist door een maas in dat hek heen en met een stokje hebben de dieven eemge waardevolle voorwerpen naar zich toe weten te halen. Het onderzoek van de Rotterdamsche po litie in deze zaak heeft al spoedig succes gehad, dank zij het feit, dat enkele voor werpen. die van dezen diefstal afkomstig waren, bij een kleinen juwelier op den Lin ker Maasoever te koop werden aangeboden. Juwelier op zijn gui vive. Zaterdagmiddag kwam een Fransch spre kende vreemdeling in genoemde zaak en bood den juwelier enkele dameshorloges met diamanten aan. Toen de juwelier zei ie. daar wel iets voor te voelen, kwam de man des middags om vijf uur terug met een tweetal oorloges, die hij voor een paar honderd gulden wilde verkoopen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. (Zitting van Dinsdag 5 December.) Den Helder. DE AANRIJDING OP DEN BADHUISWEG. De officier vraagt ontslag van rechtsvervolging. In de middagzitting had de garagehouder A. B. uit den Helder zich te verantwoorden wegens een aanrijding met doodelijken af loop. Op 17 Sept. des avonds om 9 uur was verd. met zijn auto van Huisduinen naar den Helder gereden en had den Badhuisweg gevolgd. Ineens kwam uit den Duinweg een motorrijder, die pardoes tegen hem aanreed. De botsing was zóó hevig, dat de motorrij der, een zekere B. den dood vond. Verd. zeide, de situatie ter plaatse zéér goed te kennen. Maats als u goed had uitgekeken had den motorrijder toch moeten zien aanko men, meende mr. Ledeboer. Jawel, maar het motorrijwiel voerde geen behoorlijk licht en ook hoorde ik, dat hij voor den allerecrstcn keer op 'n motor zat en niet eens in het bezit was van een rij bewijs, een nutnmerbewijs en een wegen kaart. Rijdt u al lang?, vroeg mr. Ledeboer. Al vijftien jaar antwoordde verd. en el- ken dag ben ik langs den weg. Hoe hard reed U, wilde mr. Ledeboer weten. Een kilometer of vijftig; imeer zeker niet, zei verd. Ik heb nog naar links uit gehaald. De agent van politie, A. N. uit Den Hel der, had de situatie ter plaatsfê opgencm, en zeide, dat de auto eenigszins links had uitgehaald. Het remspoor yf* de auto bedroeg 5 A 6 meter. -1 Twee militairen, D. G., handelsrelzl»» uit Amsterdam en A. B., typograaf f Enkhuizen, gedetacheerd te Huisduin» zeiden, dat de auto een behoorlijken aan' had. Get. G. had nog met z'n hand wenkt, dat er een auto aankwam. De h stuurder van de auto flikkerde met r licht. Ook deze getuige was van m'eenin dat de motorrijder met de auto meer naa rechts had moeten draaien. w Get. A. B. verklaarde hetzelfde. De get,-desk. J. C. H., agent van de mn torpolitie te Amsterdam, had de remsn ren opgenomen en meende, dat de rnow rijder even had moeten wachten, toen d ze de auto zag naderen. De Officier van Justitie wees erop dat het slachtoffer geen permissie had buiten de gemeente te begeven en hij r'eej daar bovendien als een onbekwaam mo torrijder. In den beginne had mr. y j Feen de Lille alle reden om aan te nemen' dat de schuld bij den automobilist lag, 0m' dat de motorrijder van rechts kwam. Bi? nadere beschouwing echter meende dé Of ficier, dat hier van grove onoplettendheid van de zijde van den automobilist niet kon worden gesproken. Immers, deze heeft de noodige voorzichtigheid betracht. £en veroordeeling op deze gronden durft (je Officier niet aan en daarom vraagt hij voor verd. ontslag van rechtsvervolging. Mr. dr. Buiskool uit Schagen, de verde diger van verd., spreekt ook namens verd' een woord van deernis aan het adres der nabestaanden van dit jeugdige slachtoffer en brengt hulde aan den Officier voor diens objectieve beschouwing van de zaak Pleiter sluit zich volkomen aan bij het re quisitoir van den Officier. Pleiter refereert zich daarom volgaarne aan het oordeel van de Rechtbank. Uitspraak heden over acht dagen. De juwelier vertrouwde het zaak je echter niet en waarschuwde de politie, waarop eenige rechercheurs zich naar den winkel begaven om een oogje in het zeil te houden. De vreemdeling had de horloges achter gelaten en toen bleek spoedig, dat zij afkomstig waren van den dief stal bij Bonnewits. Nu weer Italianen... Aanvankelijk kwam de vreemdeling niet meer opdagen, maar tenslotte werd de aan dacht der rechercheurs getrokken door een tweetal mannen, die in de omgeving van den juwelierswinkel rondslenterden en veel belangstelling toonden voor het groepje rechercheurs, dat zich zoo onopvallend mo gelijk in de straat had geposteerd Eindelijk begaf een der rechercheurs zich naar de mannen toe en sprak hen in het Fransch aan. De vreemdelingen antwoordden daar op. dat zij Italianen waren en dat hun schip in de haven lag. De politie nam deze mannen mee naar het bureau van politie aan de Nassaukade, waar een van hen door den juwelier werd herkend als de man. die de horloges te koop had aangeboden. De vreemdelingen werden hierna in het hoofdbureau van politie opgesloten. Radiobericht hielp. Hun verblijfplaats te Rotterdam wilden zij niet zeggen. Een van hen gaf daarvoor als motief op, dat hij bij een dame logeer de, wier man gemobiliseerd was en die hij niet in ongelegenheid wilde brengen. Dit verhaal werd echter niet aanvaard en via de radio werd dan ook het bericht ver spreid. dat men twee- Italianen had aange houden. die aan het zwerven waren ge raakt, omdat zij hun pension niet meer te rug konden vinden. Het resultaat van dit bericht was, dat een pensionhouder zich kwam melden en de beide mannen herken de als pensiongasten, die plotseling verdwe nen waren. Een huiszoeking in hun kamers leverde echter niets op. Kostbare ring nog zoek. Van de buit waren dus alleen terecht de twee horloges, die een waarde hadden van drie honderd gulden, maar een kosbare ring van ongeveer acht honderd en vijftig gulden, bleef zoek. Deze ring is ook thans nog niet gevonden, zoodat het mogelijk is, dat het sieraad naar het buitenland is ge bracht. In de woning van de Italianen zijn wel een groot aantal bescheiden gevonden, die het vermoeden deden rijzen, dat zij internationale misda digers zijn, die tot een groote bende behooren. Informaties in steden in West-Europa ge nomen, hebben dit vermoeden bevestigd. De gearresteerden zijn de 34-jarige V. G. en de 31-jarige A. C., beiden geboren in Italië, A. C. is de man, die bij den juwelier aan den Linker Maasoever is geweest. V. G. ontkent iets met de zaak te maken te hebben. Intusschen neemt de politie aan, dat de mannen samen hebben gewerkt, om dat ze al geruimen tijd compagnons in de misdaad zijn. In September zijn zij te za- men. uit Duitschland via Luxemburg en België naar ons land gekomen en hier heb ben ze steeds samen gewoond. Voor het verdere onderzoek wacht de po litie nog op informaties uit het buitenland. De beide Italianen zijn in het huis van be waring opgesloten. Identiteit van aangespoeld lijk vastgesteld. Uit het door de K.N.S.M. ingestelde onder zoek naar het Zondag jl. te Wijk aan Zee aangespoelde lijk van een ongeveer zestig jarige vrouw, is nagenoeg met zekerheid komen yast te staan, dat het hier betreft het stoffelijk overschot van mevrouw M. \dam, eerste klasse passagiere van de „Si- mon Bolivar". Mevrouw Adam was een Duitsche emi grante. die met haar echtgenoot op weg was naar Zuid-Amerika. De heer Adam be hoorde tot de gereddem WIERINGEN SINT NICOLAAS. Maandagmorgen reeds bracht de groote kindervriend een bezoek aan de leerlingen van de Westerlander O.L. School in Cine ma De Haan. Hier werden eenige leuke films vertoond en Sinterklaasliedjes gezon gen. Namens de grijze bisschop werden de kinderen onthaald en verrassingen gege ven. Dinsdagmorgen bezocht de hooge gast de O.L. school te I-Iippolytushoef waar aan de kinderen ook snoep en cadeautjes werden uitgedeeld, 's Middags werd naar de Cine ma getogen nu voor de Kleuterschoolkinde ren. Zeer veel ouders en kinderen waren van dezen leuken middag getuige. Ook hier werden de kleinen op cadeaux en lekkers onthaald. OOSTERLAND. SINTERKLAAS. Op z'n Jaarlijksche rondreis vergat de Sint niet om ook Oosterland aan te doen en hij en z'n knecht werden Maandagmiddag: dan ook met gejuich door de kleinen ver welkomd. In optocht ging het daarop naar café Klein, waar de Sint een korte toespraak hield en Piet versnaperingen uitdeelde. Toen was het woord aan de kleinen zelf. die on der leiding van juffr. Schipper allerlei leuke liedjes en zang- en bewegingsspelletjes had den ingestudeerd. Mr. Overveen vertoonde er tusschendoor de poppenkast en toen aan het eind op ver zoek van Sinterklaas de cadeautj.es en de zakken met lekkers uitgedeeld werden, kon met recht gezegd worden dat het weer een leuke middag was geweest. 's Avonds was het woord aan de kinderen van de hoogste klassen van de O. L. S. Ook nu was de zaal weer geheel gevuld met be langstellende ouders. Een bont programma werd uitgevoerd. In de pauze werden de kinderen getrac- teerd. In z'n slotwoord, waarin hij alle mede werkers aan dit feest dank bracht, kon het hoofd der school vaststellen, dat de kinde ren de ouders een genotvolle avond had den bezorgd, en dat ze hun cadeaux en hun lekkernijen, die na afloop werden uitge deeld, volkomen verdiend hadden! PURMEREND. 5 Dec. J Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 Par* tijen, wegende 51.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 21.2 stapels kleine boe renkaas f 20.50, handel vlug. 8S0 Kg- h°'®, f 1.561.62 per kilo. Runderen, totaal stuks: 380 vette koeien 68—80 ct. per Kg, goed; 199 gelde koeien f 110-170 per sti®, goed; 90 melkkoeien f 175265 per stl matig; 35 stieren 52—68 ct. per kilo, tig; 23 paarden f 40-180 per stuk, srag, 105 vette kalveren en graskalveren: 6090, matig, graskalveren f 2550 P stuk, matig; 273 nuchtere kalveren: v de slacht f 811, voor de fok f 12—17 P stuk, matig; 219 vette varkens voor slacht 58—64 ct. per kilo, vlug;_ 21 varkens f 20—30 per stuk, matig: 19a gen f 1220 per stuk, matig; 2286 sc1naL f 20—28 per stuk, goed; 61 bokken f per stuk, matig; kipeieren f 45, ®eIl! ,lS ren f 3 per 100 stuks, 1100 P.icPkul „n 5055 ct. per kilo, 6700 oude kippen hanen 37%—52% ct. per kilo, konijnen u- —2 per stuk, eenden 4070 ct. per g duiven 40 ct. per paar, 203 ganzen 1 -g 3.30 per stuk, 15 zwanen f 3.5'0 per stu kalkoenen 55 ct. per Kg. Aanvoert Coöp. Centrale Eierveiling. - „;»reii 80.000 eendeieren 3.053.15, 90.000 kip f 4—5.60. BROEK OP LANGEND IJK. 6 Pee. Uien 2.40—2.70, drielingen 1-6°. *5, 2.60—2.80, gele nep 4.50, peen |y' T00. rammenas 0.70—0.00, kroten 1.60—z-™' jg de kool 2,30—2.80. Savoyekool 2—2.1 jg kool 2.10, D. witte kool 1.60-1-^, anQJ 1.20—1.60. NOORDSCHARWOUDE. 6 Dj?c. 2J0; 5300 kg. aardappelen grootrn ^go; 7100 kg. uien 260-280; drielingen i~' k(r, grove 270—290: gele nep 44','0; 1 ^000 peen 150; 9000 kg. roode knol 230— kg. gele kool 210-220; 16000 kg. cl- kool 160-180

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 16