Ylieu wló uit Uhtc, Abonneert U op dit blad prodeit Blijf kj- blue band blue band fogtf ICzAïi en Zending, f-cheefivcuiil&eAlepLteri 3 Advertentiën Ingekomen persoden De schade door de mijnen toegebracht Weer voor uitverkochte zaal Den Hoorn De O.L. School verhu sd V isscherij Nieuwe wachter benoemd Tijdschriften D. A. van Hees—Haring, dienstbode Rei- gerstr. 15. L. Tinbergen, a^s, ZOöl. stat.', Bui tenhaven 27. A. Versnel^ 1.1, torpmr., H. Ms. Schorpioen. J. van OiMen, onderoff. vl„ Bui tenhaven 12. M. Sc^oonderwoerd en echtg., Ooievaarstr. 100. G. Schut, mar. Ie kl., H. Ms! Sumatra. B. D. li. Tortike en echtg., adj. tor- pedomr., J. Bla^kenstr. 24. S. M. C. v. Twisk— Blansjaar, Vlamingstr. 69. J. J. Huber, tim merman, V^ilhelminastr. 102. S. de Jong en gezin, landarbeider, D. Rijkerstr. 11. N. Mout- haan, raar. Ie kl., H. Ms. Sumatra. A. H. v. Munster, banketbakker, Sluisdijkstr. 141. r. Feittnna, winkelbed. Spuistr. 2. H. E. de Fis- ser4 stoker, H. Ms. Van Speijk. J. v. d. Graaft en echtgenoot, sleepbootkapitein Wijsmuller, ^uidstraat 62. A. M. H. Haverkamp, verpl. W.G. Kruis, Ooievaarstr. 77. T. Dukers en •echtg. scheepsbesch., Lorentzstr. 112. L. L Hillers—Foi-su, Zuidstr. 5. A. Frankfort, hulp i.d. huish., Goversdwarsstr, 2. M. Bosma, boe- renkn., Middenvliet 7. T. Bakker, verpleegst., Vischmarkt 13. P. Bos, stoker 3e kl., H. Ms. Van Speijk. C. G. de Brabander, stoker 3e kl., H-Ws. Van Speijk. C. Cremer, Binnenhaven 54. j. J. Davelaar, Violenstr. 32. T. Ennik, Mid- dfcnstr. 78. M. J. Koepmans, marn. 3e kl. H.Ms. Wachtschip. L. Paauw, stoker olieman, H.Ms. W. v. d. Zaan. L. M. Croes, stoker 3e kl., H.Ms. V. Speijk. J. J. Hendrikx, stoker 3e kl., H. Ms. Van Speijk. J. A. van Leeuwen, Schagenstr. 82. A. Postma, Kerkgracht 3. T. Schekkerman, sergt. hofmr., Fazantenstr. 8. J. Schram, matr. 3e kl., Wilhelminastr. 33. C. M. Snijder, krui denier, Doggersvaart 1. A. A. J. van Amster dam, ads. off. vl., H.Ms. Wachtschip. W. Slot boom, matroos, Bassingr. 106. Wed. A. J. M. Richenelde Waart, verpl., Buitenhaven 10. J. J. W. Bom en gezin, sergt. torpmr., Prof. Zeemanstr. 6. K. Entjes, matroos le kl., aJn in 't Veltstr. 103. K. Feenstra, 1.1. Z.school, Buitenhaven 24. C. G. Gielen, marn. le kl., Keizersgr. 58. J. J. Huiding, Oranjestr. 1. Y. SchaatsbergenHuisman, Goudsbloemstr. 21. C. A. van 't Schip, boekh. BI. Expr., Weststr. 39. M. v. Stee en gezin, matr. le kl., Ooievaar str. 131. C. A. Vlam, hulp. i.d. huish., Koning- str. 62. E. van der WerfHeijligenberg en P. van der Werf, KOningdwarsstr. 39. J. Alexan- der en gezin, macht. gr. vaart, Reigerstr. 25. J. Bouma, bajikwerker, Zuidstr. 76. G. Haver kamp, diens£b„ 2e Vroonstr. 2. R. A. L. Kunt- zel en echjtg. Dijkstraat 64. S. W. Bahlmann, manufacterier, Javastr. 92. D. v. Deutekom Groenewold, Dahliastr. 2. A. H. Kattouw, 4e stuurr/lan, Lombokstr. 13. H. KattouwVoete link, Lombokstr. 13. M. Kikkertvan Wierst Vij'iélstr. 97. A. van Leest, stoker 3e kl., Van Speijk. T. Seekles, Begoniastr. 69. T. Slot, V. Galenstr. 10. C. C. Sperling—Bastiaan en gez., Kanaalweg 2. C. J. Wentink en echtg., sergt. 'hofmr., Violenstr. 27. P. Louwerse, telegr. m., H. Ms. Schorpioen. H. Proos, stoker 3e kl., Mar. Kazerne. J. de Rijke en gez., marn. le kl. O. Kerkstr. 48. A. Zonnenberg en gez. sergt. macht., Violenstr. 23. H. Bakker, matr., H.Ms. Van Speijk. E. A. T. Filippo, matr., H.Ms. Van Speijk. D. de Graaf, kant. bed., Ooievaarstr. 103. W. C. KuperusMortier en gez., Brakke- veldw. 22. J. G. van der Kaaij, matr. le kl., Gruno. Wed. A. Leijnsevan Ammers, Violen str. 23. J. A. van LoonKooiman, Spoorstr. 62. Th. H. Schuurmans en gezin, kaasmaker, Zuidstr. 21. P. van Buuren, stoker 3e kl., H.Ms. Van Speijk. H. Christiani, matr. le kl., H.Ms. Gruno. W. E. Daane Boliervan Nooten, Sin gel 49. H. J. Hendriks, opperman, en echtgen., Zuidstraat 91. D. van Vonno, stoker 3e kl., a/b H.Ms. H. Hendrik. L. A. C. Wolff, stoker 3e kl., a/b H.Ms. H. Hendrik. C. J. Ardewijn, stoker 3e kl., H.Ms. Van Speijk. A. C. van der Bent, db„ Huisduinerweg 3. H. Reddering, korpl.-telegr. en gezin, Prof. Zeemanstr. 27. L. J. Stern, herst. act. sergt.-kok, en gezin, Ruyghweg 34. A. Boer, stoker 3e kl., H.Ms. Van Speijk. J. But. korpl.-telegr., a/b H.Ms. Z 3. H. Dunk, en echtgen., Hoogstraat 27. G. Fokkens, stoker 3e kl. H.Ms. Van Speijk. H. Harsevoort, H.Ms. Z 8. Anna Christina Jan sen, v. Hogendorpstr. 37. D. J. van Leeuwen Mulder, Schagenstraat 82. I. Lobato de Mes- quitaImmel, en kind, Van Speijkstraat 34. E. F. C. A. Luijks, vertegenw., Weststr. 57. H. Tamerius, matr. le kl. Emmastr. 27. J. van Roode, matroos le kl. Achterstraat 24. L. de Schot, stoker 3e kl., a/b v. Speijk. W. Ster, ploegbaas Ned. Heide Mij., en gezin, Proeftuinweg 11. J. van de Stouwe, matroos, a/b H. Hendrik. W. F. Bouman, luit. ter zee, en echtgen., Javastraat 136. C. J. Koevoets, Zuidstraat 31. J. van der Meij, stoker 3e kl., a/b H. Hendrik. D. OttenSmit, Oostsloot- straat 49. M. Rijnbeek, dekknecht, a/b H.Ms. v. Speijk. W. van de Vaart, veldarbeider, Langevliet 26. J. J. Andreae, stoker 3e kl., Buitenhaven 12. H. P. Geraedts, stoker 3e kl. Buitenhaven 12. M. J. Walrave, matroos K.M., a/b H.Ms. Sumatra. J. Bosch, matroos le kl., a/b H.Ms. v. Speyk. Johanna Elizabeth Deus- ter, Ooievaarstraat 36. Elita Emilie Eichberg, Kortevliet 8. B. Ekhart, landarbeider, Jan eVrfaileweg 15. D. Hilen, chauffeur, Vijzel straat 70. Koevoets, matroos le kl., a/b H.Ms. Sumatra. W. Noodermeer, matroos le kl., a/b H.Ms. Sumatra. W. v. Blijderveen, stuurmans I.1., Ankerpark 33. C. Gildemeijer, kinderge leidster, Klaas Duitstr. 2. C. van Lokven Bakker, Koekoekstr. 17. D. Sijmons, exped.- knecht, en gezin, Dijkweg 59 hs. G. E. A. Daane Bolier, luit. ter zee, Singel 49. T. van Heerwaarden, winkelbed., Spoorstraat 110. L. P. van RossumRelik, Duinweg 10. G. D. Schrauwen, autogeenl., en gezin, Doggers vaart 6. P. Klootwijk, onderwijzer, West gracht 23. C. Meeder, electriciën, Janzen- straat 50. L. Monderman, onderwijzer, Her- zogstraat 6. A. Veen, electriciën, Weezen- straat 55. B. de Zoete, 1.1. o.off. vlgr., Buiten haven 12. J. Brandwijk, db., Hoofdgracht 13. J. Bremer, verz.agent, Koningdwarsstr. 50. D. A. Huijsman, melkknecht, Zuidstraat 23. C. A. J. van Leeuwen, landarbeider, Rijks weg 80. J. H. Overmulder, kleermaker, a/b H.Ms. v. Speijk. H. D. Scholte, stoker 3e kl., Buitenhaven 12. G. H. Verberne, 1.1. o.off.vlgr., Buitenhaven 12. W. Batenburg, stoker 3e kl., Buitenhaven 12. P. W. van Dijk, 1.1. stafmu- zik., a/b H.Ms. Wachtschip. J. G. Franken, stoker 3e kl., Buitenhaven 12. A. Karrebeld, stoker 3e kl., Buitenhaven 12. fllaAine&zkiïMen Bij Kon. besluit van 1 December is aan luit. ter zee der 2e kl. voor speciale diensten bij de Kon. marine-reserve J. Teijgeler en luit. ter zee der 3e kl. bij genoemde reserve M. A. Smits, eervol ontslag uit den reserve- dienst verleend. Bij Kon. besluit van 2 December is aan luit. ter zee der 2e kl. bij de Kon. marine-reserve J. W. B. Felix, eervol ontslag uit den reserve- dienst verleend, ïeae&Lcfi ft Uuujlö Zooals we reeds in het nummer van giste ren vermeldden, is een raming gemaakt van de schade, die te Oudeschild door het ont ploffen der mijnen is toegebracht, en hoe wel nog niet bij benadering, kan worden op gegeven, welk bedrag het herstellen zou kos ten, blijkt wel reeds, dat hiermede vele dui zenden gulden gemoeid zullen zijn. Waar moeten deze kosten van betaald worden? De getroffen bewoners der huizen zyn, zoo goed als allen, in het geheel niet in staat deze kosten te betalen. Van vele huizen zijn de daken vernield, en staat alles scheef. Boven dien zijn ook de inboedels over het algemeen beschadigd, of zelfs zoo goed als geheel ver nield. Getracht zal worden, als het kan, ook van de Rijksoverheid hulp te krijgen, en hoopt men ook van elders steun te ontvan gen, doch de burgemeester van Texel is, met recht, van meening, dat in deze een plaatse lijke actie moet voorafgaan en doet thans een beroep op de ingezetenen van Texel. Za terdag 9 December zal op Texel een lijsten- inzameling worden gehouden, uitgaande van de „Commissie van Samenwerking voor bij zondere Nooden op Texel". Ongetwijfeld zul len vele zoo niet allen, wie deze lijsten wor den aangeboden een milijde bijdrage verlee- nen. Bij alle andere rampen hebben de in woners van Texel zich nooit onbetuigd gela ten, zoo dikwijls als voor rampen in andere streken van ons land ene beroep op de in woners van Texel werd gedaan, is dit nooit tevergeefs geweest. Thans betreft het een ramp voor de Texelaars zelf. de getroffenen zijn als wij, bewoners van dit eiland. Een aansporing tot milde gaven zal nu wel over bodig zijn!! De Rederijkerskamer U.D.I. voert morgen op het blijspel „Vrijdag de Dertiende". Reeds verscheidene dagen zijn alle beschikbare kaarten uitverkocht. Wel een bwijs, dat de uitvoeringen van U.D.I. op een hoog peil staan. Woensdag was voor de leerlingen van de O.L. school te Den Hoorn een verhuisdag. Alle leermiddelen moesten bijeen gepakt wor den, want de kinderen moeten de school ver laten. Militairen zullen thans hun plaatsen moeten innemen, daar in de school soldaten worden ondergebracht. De verhuizing was nu naar de Doopsgezinde school, waar de leer lingen voorloopig onderwijs zullen krijgen. De jeugd vindt deze verandering natuurlijk prach, temeer, daar niet alle leerlingen tege lijk onderwijs in dit gebouw kunnen krijgen, en nu slechts een paar klassen samen les gegeven kan worden. Urk, 5 December. Door 10 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aange voerd: 480 pond snoekbaars, van 20100 pond per vaartuig, prijs 910 ct.; 250 pond poonen 610 ct.: 170 pond schelvisch, 1011 ct. per pond en 10 stuks rog, prijs 2560 ct. per stuk. De nachtwaker van de Firma Blankevoort, Teunis Post, die ook controleur is van den Rijksdienst, heeft voor deze betrekking moe ten bedanken. Nu het werk bij de Zuiderzee werken gaat minderen, heeft de heer Post het te druk met de werkzaamheden van den Rijksdienst. In zijn plaats is thans benoemd H. Vos. Voorheen werd deze betrekking waargenomen door den oud-Heldersche Jan Kwast. OP HET TWEETAL. Ds. E. du Marchie van Voorthuizen, Chr. Ger. predikant te Urk, komt voor op het tweetal te Barendrecht. Tegenover staat de predikant van Huizen, Ds. J. G. van Minnen. „D e Wandelaa r." Bij A. G. Schoonderbeek te Laren N.-H. verscheen het November-nummer van „De Wandelaar". F. A. Brunklaus geeft onder den titel Schrijvers te voet" een causerie over de figuren van wandelaar en zwerver in de Ne- derlandsche literatuur. Dr. A. C. de Koek voegt aan zijn maandelijksche kroniek van den sterrenhemel een opstel toe over „de be wegingen der „vaste" sterren". H. B. Wol- bert bezocht „Domus Lucis", het klooster van Ter Apel en maakte er aardige teekeningen, die nu bij de bonte geschiedenis van de eer tijds machtige abdij werden afgedrukt. In „de korte wandeling" treffen wjj notities aan over „Madame Testout", vlinders op Buddleya, „Vetprieze", een stukje folklore, dat vegetariërs en geheel-onthouders niet kunnen waardeeren", spieringvisscïien. Ten slotte de vaste rubrieken over tuinieren, de kamerplanten, de hond (door Toepoel) alles (om in slachtmaandstijl te blijven) doorspekt met foto's en teekeningen. Kerstnummer Panorama. Wij ontvingen het Kerstnummer van Pano rama, een nummer, dat een zeer verzorgden in druk maakt en waarvan zoowel tekst als illustraties op hoog peil staan. Speciaal het illustratiemateriaal ziet er prima uit en dank zij een voortreffelijke opmaak werd dit Kerst nummer een staal van uitnemend drukwerk. Enkele losse platen werden bijgevoegd, terwijl men diverse verhalen en schetsen aan treft, die -het lezen zeer wel waard zijn. «-Té. Mi..3l4.-t.ste. .ste.3te.3te.3te.® «jj 16 December hopen jj 3 y\ hun ging w. vos M. VOSGROOT 65-jarige Echtvereenl- i? te herdenken. -J Hun liefhebbende Kinderen, Klein- en ?j Achterkleinkinderen, i» Langevliet 9, Julianadorp. q DANKBETUIGING. Hierbij zeggen wij de bewoners van het Singel en de Laan har telijk dank voor de vele versna peringen. waarmede zij ons op Sinterklaasavond, bij den feest avond, verrast hebben. De verbindingsafdeeling Singel en Laan. Parels Prodent geeft mooie, parelblanke tanden! De frissche, zachtschui- mende tandpasta met het dispergon tegen tandsteen! En...- ge" weldig voordeelig! tandpasta Er» ols zij later „groot" geworden is, zal zij dan ook zoo'n uitstekende Secretaresse zijn? Maak haar bestand lec»tn de werke lijkheid van het leven. Geef haar nu niet alleen voldoende voedsel, maar vooral voedsel, rijk aan Vitaminen A en D. Geef haar Blue Band, de energie voeding, die krachtig en gezond maakt, die haar helpt weerstand bieden aan ziekten, die stevige beenderen en een krachtig gebit voor haar vormt, die haar energie en uithoudingsvermogen zal gevenvoor „later". Geef haar Blue Band, rijk aan Vitaminen A en D. B.B.5-091 Met deze betuigen wij onzen hartelijken dank, mede namens wederzijdsche familie, voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. Den Helder, 7 December 1939. M. VAN SCHIE. M. VAN SCHIE— DE GRAAF. JEANNE LETTER a/b „Chr. Huygens" t. a. Mevr. T. SMITSHUYSEN— MINNEBOO. a/b m.s. „Chr. Huygens", t. a. Genua. Geef Uw tyutteAtje vóór s middags 4 uur op aan ons bureau. OECUMENISCHE RAAD. De Oecumenische Raad deelt in de Oecumeni sche Berichten mede, dat hij met leedwezen heeft kennis genomen van een publicatie in de pers, betreffende het besluit van de algemeene kerkelijke commissie van het Hersteld Evange lisch Luthersch Kerkgenootschaptot uittreden uit den Oecumenischen Raad. De Raad heeft een schrijven van het Hersteld Evangelisch Luthersch Kerkgenootschap van dezen inhoud ontvangen, maar wil van zijn' kant wachten na dere mededeeligen over deze zaak te doen, tot dat hij op zijn voorstel tot het houden eener samenspreking met bovengenoemde algemeene kerkelijke commissie over deze aangelegen heid, antwoord heeft ontvangen. SOVJETPRACTIJK. Vit Zuerich wordt ons geschreven, dat ont vangen inlichtingen uit Oost-Polen daar een sterke atheïstische propaganda der Sovjets vermelden. De centrale raad der godloozen te Moskou noteerde hiertoe 2 millioen roebel en zond 6500 propagandisten naar het nieuwe ge bied. De geestelijken zijn reeds naar Siberië verbannen, uitgenomen zij die van hun ambt volledig afstand doen en van wie deze verkla ring als serieus wordt geaccepteerd. Ook in de Baltische staten wordt volgens be richt uit deze zelfde bron de atheïstische pro paganda opgenomen. Maarschalk Worosjilow heeft aan de garnizoenstroepen, die in deze landen gelegerd worden, speciale propaganda- secties gevoegd. Mede wordt bericht, dat in den Balkan een sterkere propaganda gedreven zal worden; hier bij hebben de propagandisten echter in last halt te maken aan de grenzen der Italiaansche in vloedssfeer. MOHAMMEDANEN IN NEDERLAND. Te 's-Gravenhage, waar ongeveer driehon derd Mohammedanen wonen, worden pogingen in het werk gesteld om te komen tot de vor ming van een Mohammedaansche godsdiensti ge gemeenschap. Tot dit doel vertoeft thans in Den Haag een Mohammedaansche geleerde uit voor-Indië, die o.a. een nieuwe vertaling van den Koran in het Engelsch bezorgde. Reeds ter gelegenheid van het -jO-jarig regeeringsjubi leum van de Koningin is door een Sumatra's vorst deze aangelegenheid in Den Haag ter sprake gebracht. In de residentie bestaat een Mohammedaansche vereenigingdie geregeld in een restaurant in de Groot-Hertoginnelaan vergadert. PREDIKANTEN EN OORLOG. Van de sedert het uitbreken van den oorlog in Engeland gevangen genomen zes Duitsche predikantenzijn er thans vijf weder in vrijheid gesteld en weder aan hun arbeid teruggegeven. Voor deze vrijlating hebben de vooraanstaande leiders der oecumenische beweging in de neu trale landen zich zeer beijverd, o.a. de Zweed- sche Luthersche aartsbisschop dr. Erling Eidem. De eenige predikant, die niet vrijge laten werd, is de in Londen werkzaam geweest zijnde ds. Wehrhan, die tevoren op politiek ge bied zeer actief geweest is. De Engelsche en Fransche predikanten in Duitschland waren nog niet geïnterneerd en na de vrijlating der Duitsche predikanten in Engeland zullen zij. naar vernomen wordt, nu ook niet geïnterneerd worden. VOORLOOPIGE UITKOMST VAN DE ZENDINGSWEEK, Het Zendingsbureau te Oegstgeest (post rekening No. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende Nu de Novembermaand voorbij is en de eer ste financieele resultaten van de Zendingsweek te overzien zijn, weerspiegelen die inderdaad wat wij reeds vreesden de geweldige spanning, die juist in die dagen, waarin de Zendingsweek viel, vele hoofden en harten in beslag nam. In het algemeen is de uitslag in vele gemeenten ten achter gebleven bij die van vorige jaren. En in totaal zijn de ontvang sten nu 30.000.minder dan verleden jaar op denzelfden tijd. Ook het totaal van de maand is van ruim 160.000,tot 130.000, teruggeloopen. Voor het werk is dat juist in dezen tijd hoogst teleurstellend en zorgelijk. Er zal in December een actie gevoerd moeten worden om dezen achterstand in te halen, die, zoo hij bleef bestaan, ook in verband met uit vorige jaren nog bestaande tekorten, zeer ernstige gevolgen zou moeten hebben. SCHEPEN... Een aantrekkelijk boek voor een sympathiek doel. Kortgeleden is verschenen als bijzondere uitgave van de N.V. Amsterdamsche Maat schappij van Levensverzekering („Amst- leven") een rijk geïllustreerd en uitmuntend geschreven boek, getiteld „Schepen". Het doel van dit boek is als volgt: „Amst- leven" wil de Noord en Zuid-Holl. Redding Mij. een motor-strandreddingboot, met zoo mogelijk een bijbehoorende wagen, cadeau doen. Het is hiervoor, dat de opbrengst van „Schepen" aangewend wordt. Het vaartuig zal den naam „Johan de Witt" krijgen en waarschijnlijk in Zandvoort worden gestation- neerd. Door tal van personen werd medege werkt om dit hoek tot iets bijzonders te ma ken. Zoowel de groote reederijen, de beide reddingmaatschappijen, visscherij- en scheeps- bouwkringen, officieren en oud-officieren van marine en koopvaardij en zelfs van enkele loodsen mocht men hulp verkrijgen. Tot de samenstelling hebben in het bijzonder bijge dragen de heeren F. W. de Wilde, directeur der Certo-studio in Amsterdam, en diens as sistent, de teekenaar J. H. P. Verhoeven. Voorts de oud-marine-officier H. Th de Booy, de luitenant ter zee 2e kl. J. F. van Duim en de heer M. Hoedemaker, loods. Het boek is een aantrekkelijk werk ge worden. dat door ieder die „seaminded" is op prijs gesteld zal worden. Tallooze goedge slaagde illustraties sieren de vlotte tekst van dit zoowel leerzame als in'.eicssante ,verk, dat met zooveel goeden wil voor een zoo sympa thiek doel tot stand kwam. Zij nog vermeld, dat het boek naar den Deenschen tekst van Mogens Moë bewerkt werd door Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman. In de kleine berghut bij de r e n- dieen, door Rosa F. Strenghoff, u. h. Zw. vertaald door M. J. MolanusStamperlus. Geïll. door Pol Dom. Uitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar. Ing. 1.geb. 1.75. Onze kinderen zullen het zeker wel leuk vinden, eens te lezen, hoe de kindertjes in het verre Lapland leven, wonen, spelen en leeren. Het verhaal begint als de kinderen met hun ouders vijf dagen lang trekken, de zomertrek, om de hoogvlakte te bereiken. Hoe heerlijk spelen de kinderen daar met hun speelgoed, wat meest natuurlijk speelgoed is, als dennetakjes, eikels enz. Ze bouwen zelf een hut, de kabouterhut en hebben daar een eigen leventje met hun geit. hond, een gevon den sneeuwhoen, een rendierkalf en hun imi tatie kudde rendieren. Ze genieten in sneeuw en op rjs en maken veel avonturen mee. Een goed boek van 712 j. Pol Dom zorgde voor uitstekende illustraties. De oude Boerdery, door Jac. v. d. Klein. Geïll. door Nancy Schotel. Uitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar. Ing. 1.60, geb. 2.50. Verschenen in de serie Paedagogische boeken. Dit alleraardigste, boek voert ons naar een oude boerderij in Friesland. Een boerderij met een grootvader en grootmoeder, twee weesjes, Anneke en Jaap, de knechts en vooral Hein met zijn houten been, die vol grappen en vertelsels zit. Dan de koeien, varkens, big gen, hond, poesen en niet te vergeten te huis kabouter, Lodiman. Hij weet te onderhande len tusschen de dieren en mensehen. Dit die renleven onderling geeft een echte sprookjes sfeer aan het boek. Later maken we nog kennis met Barbara, een zielig eenzame vrouw, die veel begrijpen de liefde van de boerderijbewoners ondervindt. En aan het eind van het boek bevrijdt de arm- gewaande Barbara door haar testament den boer van zijn nijpenden zorg. In groot formaat uitgegeven en fijn geïllustreerd, een mooi ge schenk voor onze kinderen van van 7—10 jaar. SILVEK-JAVA PACIFIC LIJN. Bengkalis, 8 Dec. te Los Angeles. JAVA—NEW-YORK LIJN. Poelau Laut 6 Dec. van Batavia. Java, 4 Dec. te New-York. ROTTERDAMSCHE LLOYD Garoet, u„ 5 Dec. v. Suez Kedoe, t„ 6 Dec. v. Batavia Sitoebondo, u., 6 Dec. te Sabang. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND, oimaloer (charter) 6 Dec. van Durban.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3