DE HEMEL als C. „schrijftafel" De Volkerenbond mag geen zelfmoord plegen Ontploffing in celstof-fabriek Kan Engeland wel vliegtuigen missen Betty Davis las te veel Russen boren Duitsch schip in den grond Drievijfde Engeland, Tweevijfde Frankrijk Geheime zitting van het Lagerhuis Sovjets tellen geen menschenoffers Russische ambassadeur te Rome teruggeroepen? Dc „Bremen"voer zig-zag Verzachting contrabande-controle 1 Johanna nog niet opgegeven New York heeft twaalf reclame-vliegers Zweedsch hospitaal in Finland Groote vliegtuig-bestel lingen aan Amerika Ongeluk met paravaan Spionnage in Zweden Poolsche vluchtelingen naar Rusland Britsche torpedobootjager gezonken De verdeeling der oorlogslasten. In de Fransche Kamer heeft minister Revnaud o.a. gesproken over de verdeeling der oorlogslasten. Wij hebben, aldus de mi nister, discussies willen vrmijden, die zich onvermijdelijk zouden voordoen, telkens wanneer de beide geallieerden een gemeen schappelijke taak zouden moeten onderne men, zooals financieele steun aan een be vriend land, het onderhoud van het Poolsche leger, blokkade-uitgaven, buitengewone kos ten bij een verre expeditie. Al deze kosten zullen aldus Verdeeld worden, dat drievijfde gedeelte ten laste komt van Engeland en tweevijfde van Frankrijk. Debatten over voortzetting van den oorlog en over de bevoorra ding. De openbare zitting van het Lagerhuis is gisteren op de traditioneele wijze in een ge heime vergadering overgegaan. Na het gewone vragenuur in het Lager huis zei de minister-president: „Ik zie vreem delingen", waarna de journalisten en het publiek van de openbare tribune verwijderd •werden. Toen bleven nog alleen de leden van het Huis. de Peers, die niet kunnen worden uitgesloten en een aantal beambten in de vergaderzaal. Strenge maatregelen zijn genomen om het gebouw te controlee ren, zoodat zich geen onbevoegden meer bin nen de muren bevonden, waarna de deuren aan de binnenzijde gesloten werden. De belangstelling der leden voor de ge heime zitting was zeer groot. Met goedkeu ring van den speaker werd het volgend-be richt uitgegeven over het verhandelde in de geheime vergadering van het Lagerhuis: „De premier heeft een motie tot verdaging van het Huis ingediend. Er werd gedebat teerd over de organisatie van de bevoorra ding tot voortzetting van den oorlog." De geheime vergadering heeft 7 uur 33 minuten geduurd. Om half twaalf gister avond is het Huis uiteengegaan. Scholen in den mist, die geen enkel doel hebben! De Russen aarzelen niet, aldus een bericht uit Hensinki, een groot aantal manschap pen en veel munitie op te offeren bij de op de Finsche stellingen gerichte aanvallen. Over het algemeen wordt eerst een stoot troep naar voren geworpen, die bijna steeds gedecimeerd wordt door het vuur der Fin sche automatische wapenen. Vervolgens wordt de kerngroep in gesloten gelederen naar voren gebracht. Een typisch voorbeeld van munitieverspilling is gegeven in het bombardement op do Finsche batterij van Koivisto op 8 December. Tijdens een misti- gen dag vuurden de Sovjet-Russische krui ser „Marat", nog een tweede kruiser en ver scheidene torpedobootjagers 42 salvo's van uit al hun stukken af. De eenige resultaten, die verkregen wer den waren één doode en één gewonde onder de Finnen. De mijnen vertragen den Russi- schen opmarsch aanzienlijk. Toen de Rus sische troepen den brug van de Vuoski be traden, lieten de Finnen deze in de lucht vliegen, waardoor talrijke Russische solda ten den dood vonden. ARGENTINIË EISCHT UITSLUITING VAN. RUSLAND. De afgevaardigde van Argentinië heeft in de vergadering vap den Volkenbond een scherpe rede gehouden tegen het optreden van Rusland in de Finsche kwestie. Velen zijn van meening, zeide hij, dat n)en voor dit tooneel moet zwijgen en wachten tot de storm voorbij is. De regeering van Argentinië deelt deze meening niet. Dit geval plaatst Argentinië voor de ah- solute noodzakelijkheid den Volkenbond te verzoeken de Sovjet Unie uit te sluiten. De bond heeft zijn dwang uitoefenende kracht reeds verloren, maar indien hij dit gebaar weigert, zal hij zich ontwrichten in een wa ren geest van zelfmoord. Freire besloot zijn rede aldus: Ten aanzien van al die beschouwingen en in het licht van die opmerkingen, zie ik mij verplicht tot mijn grootste leedwezen te ver klaren, waarbij ik mij maak tot den tolk van het onwrikbare besluit van mijn regee ring, dat de republiek Argentinië zich voor taan niet meer als lid van den Volkenbond kan beschouwen, zoolang de Sovjet Unie zich eveneens lid mag noemen. Na het betoog van Freire verwees de voor zitter, met instemming van de vergadering, het Argentijnsche voorstel naar de speciale commissie van veertien. Tientallen Roemenen gedood. Gistermiddag heeft zich een he\ ige ont ploffing voorgedaan, in een celstoffabriek in het dorp Zarncstie bij Brasof (Roemenië). Een groot reservoir met chloor werd bescha digd, zoodat het gas zich in den omtrek verspreidde. De directeur van de fabriek, tal rijke arbeiders, en een aantal boeren liepen een chloorvergiftiging op. Eenige tientallen personen zijn om het leven gekomen. Deskundigen uit Brasov bestrijden thans, voorzien van gasmaskers, den brand, wel ke door de ontploffing is ontstaan. OVERHAAST VERTREK BAART OPZIEN. De nieuwe ambassadeur der Sovjet Unie te Rome, Gorelkin, is naar Moskou vertrokken. Het merkwaar dige is, dat Gorelkin nog geen volle drie weken in Rome was en zijn geloofsbrieven nog niet overhandigd had. Vanzelfsprekend legt men ver band tusschen zijn vertrek en de pro-Finsche en anti-Russische be toogingen in Italië. De Sovjet Russische ambassade deelt over de reis, die in politieke en diplomatieke kringen verrassing heeft gewekt, niets mede Lagerhuisleden achten zendingen naar Finland niet verantwoord. In het Lagerhuis heeft het lid der oppositie, Strauss de vraag gesteld: „Waarom heeft dit land de vliegtuigen, die door Britsche firma's gezonden worden aan Finland, niet noodig voor doeleinden van den huidigen oorlog?" Hierop heeft Kingsley Wood geantwoord: „Na overweging van alle feiten heeft de Britsche regeering besloten een Britsche fir ma exportvergunningen te geven, teneinde haar in staat te stellen deze vliegtuigen naar Finland te zenden". Strauss vroeg daarop: „Is de minister het er niet mede eens, dat het onjuist is leve ringen, die hard noodig zijn, te onttrekken aan de doelstellingen van den huidigen oor log?" Kingsley Wood antwoordde: „Neen, daar ben ik het niet mede eens". Duitsche vlieghooten ontdekten tijdig den Britsclien onderzeeër. De Duitsche avondbladen schrijven uit voerig over de tocht van de Bremen. De Duitsche pers hecht geen geloof aan de En- gelsche verklaring dat men het schip uit humanitaire overwegingen niet heeft ge torpedeerd. Ware dit zoo, aldus redeneerjt men, dan hadden Engelsche vliegtuigen, die overigens te laat kwamen, het schip niet probeeren te bereiken, voor het de Duitsche haven binnenvoer. Een der officieren van de Bremen heeft volgens de N.R.Crt., aan het D.N.B. verslag uitgebracht over de bedreiging door de En gelsche. duikboot. Een van de Duitsche vliegbooten, die het schip begeleidden,, had de duikboot opge merkt. Terstond ging het schip in zig-zag koers varen .terwijl de vliegboot aanstalten maakte voor een aanval. De duikboot ver dween echter tijdig in de diepte en liet zich niet meer zien. Op onzen export naar Indië. Een Reuterbericht meldt, dat de Geallieerden overwegen, om de con trabande-controle op de Belgische en Nederlandsche exporten naar de overzeesche gebieden te verzachten. Er worden reeds besprekingen ge voerd. Geen tijd voor haar man en zijn vrienden. Betty Davis, de vermaarde filmster, ken de den dirigent Harmon Nelson reeds van haar schooldagen in Massachusetts af en een jaar na haar eerste groote succes in „Bad Sister" liet zij den jeugdvriend naar Hollywood komen en kort daarop trouwden zij. Dat was in 1932. Zoo gelukkig was Bet ty. dat zij, naar de N.R.Crt. meldt, in het huwelijkscontract zelfs een bepaling liet op nemen, dat zij binnen drie jaar blijkbaar een langen tijd in Hollywood geen echt scheiding zou aanvragen en deze bepaling is zelfs eenmaal verlengd. Maar in het vo rig jaar begonnen de moeilijkheden en gis teren is het paar definitief gescheiden. Voor den rechter vertelde Harmon hoe het tus schen hem en Betty zoo onharmonisch was afgeloopen: „Zij gaf de voorkeur aan haar carrière boven mij en mijn gezelschap; en bovendien was zij zoo verzot op lezen, dat zij weigerde haar boek weg te leggen, als ik vrienden mee naar huis bracht Politie zet speurtocht voort. De Amsterdamsche politie heeft haar speurtocht naar de vermiste Jo hanna Elisabeth de Nigtere nog niet opgegeven. Thans zijn zoowel in bin nen- als buitenland oproepingen ver spreid ter opsporing van het ongeluk kige meisje. Reeds bijna vier weken verkeeren haar ouders in de grootste ongerustheid over haar lot. LEVENSGEVAARLIJKE SCHRIJFKUNST. In oorlogstijd hooren wij veel over luchtacrobatiek en over gewaagde stunts, die de piloten uithalen. En menigeen denkt waarschijnlijk, dat dergelijke waagstukken alleen kun nen worden uitgevoerd door militaire vliegers. Niets is echter minder waar, In de eerste plaats moeten immers ook verkeersvliegers in alle gevallen, die zich in de lucht kunnen voordoen, direct weten, hoe zij moe ten handelen, daar zij het leven van de passagiers in hun hand hebben. In de tweede plaats zijn ook de re clamevliegers ware luchtacrobaten. Tusschen luchtacrobaten en luchtacroba ten bestaat wel degelijk verschil. Er zullen immers maar weinigen zijn, die een con tract willen onderteekenen, waarin de vol gende voorschriften worden genoemd: „1. Mijn doel is den heldendood van een vlieger te sterven. Ieder gevaar zal ik op mij nemen, teneinde dit te bereiken: 2. Ik neem op mij de verplichting, nooit vrijwillig uit het leven te scheiden en steeds mijn plicht te doen, totdat het noodlot anders beslist; 3. Ik zal steeds mijn chef gehoor zamen, een opgewekt en mooi leven leiden, en steeds op mijn laatste uur voorbereid zijn". Even Dick Grace opbellen. Men verbaast zich er eigenlijk over, dat er nog gegadigden voor zulk een contract waren. Niet minder dan acht mannen, die weldra de koenste piloten van Amerika wer den, zetten hun naam onder dit merkwaar dige document De chef van deze acht man nen was Dick Grace, die deze „club der buzzards" in 1927 te Hollywood stichtte. Dit was juist in den tijd. toen de vliegerfilms sterk de aandacht begonnen te trekken. En om alles zoo „echt" mogelijk te vertoo- nen, had men voor deze films mannen noo dig, die er niet tegen opzagen, om hun le ven te wagen voor een opname van een lucht gevecht of een neerstortende machine. De filmondernerningen waren dan ook buiten gewoon in hun schik over de club der „buz zards"; de regisseurs behoefden alleen maar even Dick Grace op te bellen: „Ik heb iemand noodig. die uit een brandend vlieg tuig springt", of: „ik heb twee piloten noo dig voor een botsing op 1000 meter hoogte". Dick Grace zei nooit neen: hij verdeelde het werk rechtvaardig. De draaiboekschrijvers konden, wat hun fantasieën inzake lucht- acrobatie betreft, vrij werken, de „buzzards" zorgden wel voor de verwezenlijking. Eén lid bleef er over. Doch toen de beroemde club 10 jaar be stond, hadden zes leden het leven verlo ren bij een vliegongeluk. Het zevende lid was inmiddels getrouwd en had het vliegen er aan gegeven op dringend verzoek van zijn vrouw hierover zal niemand zich kunnen verwonderen. Het eenige overgeble ven lid was toen Dick Grace zelf, die zich nog altijd ter beschikking stelt der film maatschappijen. De naam van Dick Grace was trouwens reeds beroemd, voordat hij zijn „club der buzzards" stichtte. Hij was namelijk een der eerste „reclamevliegers", die ontelbare menschen in groote verbazing naar boven deed staren. Geen hemel is zoo goed geschikt voor schrijftafel als de hemel van New York; en daar ook de reclame-behoefte van deze mil- lioenenstad onuitputtelijk is, heeft de „hoogere schrijfkunst" zooals het werk wordt genoemd van de reclamevliegers, die letters in de lucht „schilderen" aan de Hudson altijd in hdoge bloei gestaan. Goedbetaalde piloten Terwijl steden als Londen, Parijs, Berlijn en Amsterdam vanwege de veelvuldig voor komende mist en sterke bewolking, maar heel zelden geschikt zijn voor de „lucht- schrijverij", is de diepblauwe herfst- en winterhemel van New York een ideale schrijftafel. Dick Grace heeft altijd ge zegd, dat hij zijn bekwaamheid als lucht acrobaat te danken had aan den tijd, dat hij reclamevlieger was. En heden ten dage zijn er in New York niet minder dan 12 goedbetaalde piloten, die deze kunst tot in de perfectie beheerschen en die een bijzon dere licentie voor „nauwkeurige vliegers" in hun bezit hebben, om deze kunst te mo gen uitoefenen. Hun chefs zijn de groote reclame-firma's, in welker' wolkenkrab- Duikboot lost kanonschoten. Havas meldt uit Helsinki: Een Russische duikboot heeft voor de ha ven van Mandyluotos het Duitsche stoom schip Bolheim (3320 ton), uit Hamburg, dat met hout naar Duitschland onderweg was, met kanonschoten in den grond geboord. De kapitein, de stuurman en de maconist werden door granaten gedood; 27 man van de bemanning werden gered. De duikboot vuurde vijftien schoten op de Bolheim, Maandagmorgen vroeg. De 27 geredden zijn met twee reddingbooten ten Noorden van Bjorneborg op de Finsche kust geland. De Bolheim had 500 ton pulp aan boord voor Duitschland, berskantoren eens de gedachte, om ook den hemel voor reclamedoeleinden te gebrui ken, geboren werd. Hoe het schrijven in zijn werk gaat Deze luchtschrijfkunst stelt den piloot voor een zeer moeilijke taak. Hij heeft wel iswaar een kaart bij zich, die hem als schrijfvoorbeeld dient, maar er is een groote bekwaamheid voor noodig, om de letters nauwkeurig en symetrisch te vor men. Hierbij komt nog, dat de lucht- schrijver niet van links naar rechts maar van rechts naar links moet schrijven, en dit op een hoogte van meer dan 5000 meter. Iedere letter wordt minstens 15 meter hooger dan de vorige, opdat degenen, welke reeds geschreven zijn, niet door den luchtstroom van den propeller „uit gevlakt" worden. Speciaal geconstrueerde vliegtuigen wor den voor dit doel gebruikt, en de rook, waarmede de leters aan den hemel „ge schreven" worden, wordt geproduceerd door een vloeistof, die door de hitte van den motor wordt uitgeblazen door een ver- groote uitlaatpijp. De samenstelling dei- oliën en chemicaliën, waaruit genoemde vloeistof bestaat, is het strengste fabrieks geheim. De geproduceerde rook moet in ieder geval zoo dik zijn, dat de letters minstens 10 minuten, zonder te vervagen, aan den hemel blijven staan. Eén letter aischt 4 liter toover- inkt. Hit ideale van het „hemel-schrijfbord" is de onbegrensdheid. Men kan „schrijven" zooveel als men wil, zonder ooit „over de rand" te komen. Een reclamewoord met 10 tot 12 letters, neemt een lengte in beslag van ongeveer 12 kilometer; de piloot moet echter, om dit woord aan den hemel te plaatsen, ongeveer 100 kilometer afleggen, Uver het algemeen genomen wordt per let ter ongeveer 4 liter van de witte toover- inkt verbruikt; de luchtreclames zijn te le zen tot op afstanden van meer dan 30 ki lometer. Schrijffouten, Dat ook bij deze wijze van reclame-ma ken de vroolijke zijde niet ontbreekt, be wijst een proces om schadevergoeding, dat onlangs een kosmetische fabriek tegen een reclamevlieger voerde, omdat deze een „schrijffout" had gemaakt, welke de recla mezin eon->geheel arrdore> betceteeHSswerleem de dan zij beoogde. Een andere keer werd als aankondiging van 'een groote luchtvaart tentoonstelling die gepaard ging met een demonstratie van de luchtvloot door een reclameschrijver, inplaats van „Air Show", het woord „Air Sow" (hetgeen zooveel beteekent als „luchtvarken) geschreven. Ambulance vertrekt 20 December. De collecte ten behoeve van medische hulp aan Finland, heeft reeds meer dan een half millioen kronen opgebracht en de voorzitter van het Zweedsche Roode Kruis, Prins Ka- rel, heeft medegedeeld, dat dit voldoende is om in Finland een oorlogshospitaal voor hoogstens 150 gewonden in te richten. Het Zweedsche personeel, waarbij zich een der bekendste Zweedsche chirurgen bevindt en zes artsen van wie twee leiders waren van de Zweedsche ambulance tijdens den Abessijn- schen oorlog, zal ongeveer 20 December ver trekken. Lockheeds voor boogere vluchten. Van gezaghebbende zijde te New York wordt vernomen, dat de Lockheed Aircraft Corp. een contract heeft gesloten met de Brit sche regeering inzake levering van 200 ver kenningsvliegtuigen en bombardeurs. Het betreft een order van ongeveer 20 millioen dollar. Er wordt nog vernomen, dat ook het Fran sche ministerie voor luchtvaart 270 tweemo- torige bommenwerpers in de Vereenigde Sta ten heeft besteld. De aanschaffingskosten zijn niet bekend. Er wordt onderhandeld over verdere contrac ten voor jacht- en oefenvliegtuigen en an dere toestellen. De Lockheed-bommenwerpers voor Groot- Brittannië zullen zijn uitgerust met motoren die speciaal bestemd zijn voor operaties op ongeveer 10.000 meter hoogte. Ontploffing eischt dooden. Een groep zeelieden behoorende tot de bemanning van een Zweedsch oorlogsschip, heeft geprobeerd een paravaan aan boord te nemen, welke drijvende op zee was aange troffen. Een voorwerp welks aard onbekend is gebleven en dat vastzat aan de paravaan, is ontploft. Vier personen zijn gedood, 13 ge wond van wie 3 ernstig; doch materiale scha de werd niet aangericht. Het eerste vonnis gevallen. Een Duitscher, die beschuldigd was van verraad door het verspreiden van geheime inlichtingen met het doel den staat te scha den, werd tot 5 maanden gevangemsstrat veroordeeld. Sedert het uitbreken van_ den oorlog in Europa is dit liet eerste vonnis op grond van de Zweedsche spionnagewetten. De zaak werd met gesloten deuren behan- l'Verklaard wordt, dat de man, uit Noorwe gen was gekomen en in het bezit was be vonden van een valsch paspoort. Gevlucht voor de Duitschers. De Sovjet-Russische commissie voor het repatrieeren van vluchtelingen uit het Noord-Oosten van Polen, die op het oogenblik in Litauen geïnterneerd zijn, is te haunas haar arbeid begonnen. Reeds heeft zij zes intemeeringskampen bezocht en zlJn low personen gerepatrieerd, die, aldus Havas, met vreugde naar de Sovjet-Unie tiokken. Hier is sprake van soldaten en bewoners van Noord-Oost Polen, die naar Litauen zijn gevlucht voor de Duitsche troepen. De Britsche torpedojager „Duchess" is in aanvaring gekomen met een ander Bntsch oorlogsschip en gezonken. Het Britsche ministerie van Marine deelt dienaangaande mede: Men vreest, dat van de opvarenden slechts 1 officier en min deren zijn gered. JULIANADORP. VEERTIG JAAR VAN ZESSEN KLAAR! Herdenkingsbijeenkomst van den Modernen Landarbeidersbond. In de zaal van het café „Prins Hendrik van den heer A. Doorn vond een herden kingsbijeenkomst plaats van den Modernen Landarbeidersbond, belegd door de federa tie N.H. Noorderkwartier en onder leiding van de afd. Koegras, van geneomden Bond. In deze vergadering werd het 40-jarig be staan van den Nederlandschen Landarbei dersbond herdacht o.m. door de oproeping van de Revue: Veertig jaar van zessen klaar!! van den auteur Otto Webing uitge voerd door het Amsterdamsch Cabaretge zelschap, onder leiding van Jac. Presser. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Ook uit Den Helder enz. waren vele belang stellenden aanwezig. De Voorzitter van de Afd. Koegras, de heer I'. Bakker Gz. heette allen welkom, en gaf vervolgens het woord aan het Hoofd bestuurslid den heer H. v. d. Wielen uit Haarlem, die op zijn bekende vlotte ma nier een kort propagandistisch woord, tot de aanwezigen richtte. „The Sonny Band" zorgde voor entre-act* muziek en na den proloog „Ga je ook naar het Bondsfeest?" werd bovengenoemde re vue ten toneele gevoerd. De revue bestond uit 36 tafereelen, welke vele gebeurtenissen betrekking hebbende op het 40-jarig werk van den Bond en zijn leden aanschouwelijk voorstelde; en waarin heel wat, rake zetten werden ten beste gegeven Op zeer beschaafde wijze heeft het gezelschap Presser zich van zij ntaak gekweten en de revue tot haar recht laten komen, zooals ook de bedoeling was. De hierbij gebruikte decors, aan een en anedr aanpassend, waren zeer smaakvol en wij kunnen niet anders zeggen, dat dat deze avond voor 100% geslaagd is, dank zij het voortreffelijk spel van het gezelschap Tot slot gezamelijke zang van een paar liederen. Met voldoening kan de Afd. Koe gras op zulk een avond terugzien, en zal het zeker een aansporing zijn voor hen, die nog van verre staan, om hun medearbeiders te gaan steunen, door als lid van de orga nisatie toe te treden. Dit was ongeveer het sluitingswoord van den Voorzitter. Tot slot werd oor velen nog een dansje gemaakt. SCHAGEN. 14 Dec. 11 Geldekoeien (magere) 120—170, 37 id. (vette) 170—310, 10 kalfkoeien f 190—260, 10 vaarzen 80—180, 12 graskalveren 30—60, 43 nuchtere kalveren 6—16. 273 schapen vette 2026.50; 546 overhou- ders 8—16; 6 bokken en geiten 3—7; 4 var kens vette per kg. 31—32; 96 biggen 7—20; 26 konijnen 50—1.80; 20 kippen 0.50—0.80. ALKMAAR. 13 Dec. Andijvie 1.30—3.30, appelen 2—7, Bloemen daler kool 2.60, boerenkool 2.80—5.20, drui ven 1419, gele kool 2.10, groene kool 2 2.60_, knolselderie 4.60—5.20, peren 1.50—5, prei 3.80—4.90, peterselie 3.20, roode kool' ~.30 3.80, selderie 2.602.90, spruiten 3 5.o0, uien 1.203, wortelen 2.60, boswortelen o.50, witlof I 6.50—7.50, idem II 4—5 AMSTERDAM, 13 Dec. Veemarkt. 181 vette kalveren: le kw. 80—86 ct., enkele hooger, 2e kw. 70—78 ct., 3e kw. 606S ct., enkele hooger; 58 nuch tere kalveren f 8-12 per stuk, 79 varkens: vleeschvarkens, wegende 70—74 ct., zware varkens 7074 ct., vette varkens 7074 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wa- ë0RRnwaoDleT ^O^ereri uit Denemarken. BROF.K OP LANGENDIJK, 11 Dec V,el£nders 1'90' uien 2.502.90, driel. '-Itinn' fPove 2-90-3-1». Rele nep 4.50, peen ,]- rOtcL2'20~4-40' rooc,° k°°l 2.30 -3.80 andijvie 60-2.20. Veiling duurt voort NOORDSCHARWOUDE, 14 Dec. Bevel l-9<>2.20, bl. eigenh. 2.60—2.70 onn" e drie,in£en 1.60—1.90. grove 290—3, gele nep 5.10—5.20, peen 1.80-<>30 Kroten 140—240; roode kool 230380' «roe ne k.?Pi 2—249; Eele kool 210—230; ramme nas 300; d .wite kool 160—2 andijvie 170—

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 11