Wij lazen voor U Öaj-£>i den UeÈti RAAD ANNA PAULOWNA VerdwijotNederlands stem uit den aether? ^0^10^ Wap de" Z«kant In de gistermiddag gehouden gemeente raadsvergadering werden de notulen van den Secretaris, den heer C. Keijzer, na een opmerking van den heer Waiboer, vastgesteld. De voorzitter, burgemees ter Mr. M. Th. Mijnlieff. deelt aan de vol tallige vergadering mede, dat de politiever ordening in werking is getreden en dat Ged. Staten bericht hebben gezonden omtrent de normen van ondersteuning door het Burger lijk Armbestuur. Deze zaak is. zooals men zich zal herinneren, op vorige vergaderingen in den breede besproken. Wat de ondersteuningsnormen betreft, zegt voorzitter dat de velemoeite tenslotte eenig resultaat heeft gehad. Eerste verla ging gaat in op l Dec. 1039, tweede verla ging op 1 Febr. 1940, maar daartegenover kan per 1 Dec. brandstoffentoelage worden gegeven a f 1.Tot 1 Febr. gaan de men- schen bij een verlaging van f 0.85 nog 15 cent vooruit, na Februari gaan ze 70 cent achteruit, maar dit kan weer gecompen seerd worden door kleeding en dekking. Vanaf 1 Dec. kan ook ziekenfondspremie ten laste van het B.A. komen. DE AANBESTEDING. Voorzitter maakt de uitslag van de 's mor gens gehouden aanbesteding voor het sloo- pen van de Openbare Lagere School II met woning, enz., bekend. Hoogste inschrijver was f 74.300, laagste f 54.760. Er waren 65 inschrijvers en er is geen bezwaar het werk aan den laagsten inschrijver te gunnen, de zaak is veilig. B. en W. zeggen toe. zoo spoedig moge lijk met den bouw te zullen beginnen. DE ONRENDABELE WATERLEIDINGS- GEBIEDEN. De directeur van het Provinciaal Water leidingsbedrijf heeft mededeelingen gedaan over kosten van uitbreiding van de water leiding tot onrendabele gebieden. De calculaties van het P.W.B. vallen te gen. Het zou kosten fl 595.29 aan jaarlijk- sche bijdragen en fl 400.— voor schadever goeding door degenen die zich niet willen la ten aansluiten totaal dus f 1000 terwijl f 500 was geraamd. B. en W. zullen de zaak nog maals bezien. WIJZIGING BEGROOTING 1939. De begrooting 1939 wordt in verband met door Ged. Staten gemaakte opmerkingen op enkele punten gewijzigd. VOORZIENINGEN AAN DE DOKTERS WONING. B. en W. stellen den raad voor, hen een crediet te verleenen van f2500.voor het inheien onder den vloer van de dokterswo ning van vier betonpulspalen. systeem „de Waal", van 12 Meter lengte elk en het ma ken van kespen, met een betonbalk, alsme de voor herstel aan metsel-, hout-, verf- en stuiwerkcn. De gemeentegeneesheer is be reid f500.per jaar huurprijs te betalen Waardoor per jaar een meerdere ontvangst van f232.50 wordt verkregen. Het groote be drag van f2500 zal bij een rentevoet van 4 in ruim 14 jaar en bij een rentevoet van 5 in ruim 16 jaar kunnen worden afgelost. De heer Waiboer vindt f2500.voor een oud huis vrij veel; maar voorzitter merkt op dat de dokter indirect een deel van de kosten voor zijn rekening neemt. Op een vraag van den heer Waiboer zegt voorzitter dat de verzakking is ontstaan door verlaging van het grondpeil, niet door het zware verkeer. Het voorstel wordt aangenomen. VERBETERING OMGEVING RAADHUIS. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de afd. Anna Paulowna van de Noordhollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" en met de de Kerkvoogdij van de Ned. Herv. gemeente van den Anna Paulownapolder. betreffende verbe tering van de omgeving van het Raadhuis. De heer Op 't Veld vindt het een schitte- de oplossing, die weinig geld kost. Aldus besloten. BEGROOTINGEN. Vervolgens worden de verschillende be grootingen 1940 behandeld. De gemeentebegrooting sluit in den ge wonen dienst in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f278581.01 met een geraamd onvoorzien van f2815.57. Het nadeelig slot van den kapitaaldienst bedraagt f911.45, het den k.a. ten laste ge brachte nadeelig slot van „grondbedrijf f 160.63, dat van elcctrisch bedrijf f201.22. De heer Dekker: Is er geen gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwin gen? Voorzitter: U neemt me de woorden uit den mond, maar ik dacht dat de goede ge woonte gevolgd zou worden, ze niet te hou den. Maar ik kan U niet bijsloffen! De heer Dekker: Ik dacht dat U handig wou wezen. Voorzitter: Nee hoor, er is geen foefje bij. De heer Dekker zegt, dat de laatste jaren geen alg. beschouwingen zijn gehouden, om dat, zoolang de gemeente noodlijdende was, beschouwingen niet noodig waren. Er is nu weer een zelfstandige gemeente en een andere burgemeester. Spr. becritiseert dat de schoolschoonmaaksters, die de zwaar ste en slechtst betaalde arbeid verrichten, geen salarisverhooging krijgen. De S.D.A.P. laakt het dat bij de post werkloosheidszorg geen rekening gehouden is met de tijdsomstandigheden. De verlaging van f 6000 armbestuur is echter ook een gevolg van het be leid van den voorzitter van het B. A. en dat is jammer. Het is hardvochtig dat een man van 66 jaar, een vordering tegen zijn kinderen moet instellen, de alimentatieplicht kon anders worden nagekomen door arbitrage van den armenraad. HET ANTWOORD VAN B. EN W. Voorzitter antwoordt den heer Dekker: De schoolschoonmaaksters worden niet onder betaald; doch spr. zegt onderzoek toe. Het is geenszins de bedoeling de schoonmaak sters lager te bezoldigen dan waarop ze recht hebben. Raman van werkloosheidszorg is een slag in de lucht, natuurlijk zou het uitgetrokken bedrag verhoogd kunnen worden. Er is ten slotte een post onvoorzien om deze slagen op te vangen. Wat de armenzorg betreft, zullen B. en W. trachten van de regeering zooveel mogelijk gedaan te krijgen. Het be leid van den burgemeester als voorzitter van het Armbestuur verdedigt voorzitter met te zeggen dat hij zich dood onschuldig gevoelt. Er moet een zekere maatstaf zijn, en deze moet objectief zijn. Alimentatie moet gaan vóór zorg van de gemeente, voorzitter moet deze wet nakomen. De heer Dekker gelooft niet dat men het over Armenzorg eens zal worden en zet nog maals zijn standpunt uiteen. Juist door de wet zoo zuiver uit te voeren, wordt het hardvochtig! De algemeene beschouwingen worden ge sloten. De heer Kloosterman vindt het ongemoti veerd nu de gemeente voor het eerst niet meer noodlijdend is de wethouderssalarissen van f 300 op f 400 te brengen. De heer Hooimeijer is in 't algemeen te gen elk uitgave die niet noodzakelijk is, maar is voor de verhooging der wethouders salarissen, doch tegen verhoogen van pre sentiegeld. Een voorstel Kloosterman, de sala rissen op f 300 te laten, wordt met 5 tegen 4 stemmen verworpen.. Te gen stemden de heeren Schra, Dek ker, Waiboer, Rezelman en Hooi meijer. Presentiegeld raadsleden. De heer Kloosterman verklaart zich te gen verhooging presentiegeld raadsleden. De heer Hooimeijr is hek met vorigen spr, eens. Hij zou zich als armvoogd scha men verhooging aan te nemen. Met 6 tegen 5 stemmen wordt besloten de presentiegelden te handhaven. De heer Hooimeijer wil avondvergaderin gen, vele leden protesteeren, en ook voorz. acht dit zeer ongewenscht. Bij den post jaarwedden ambtenaren se cretarie zegt de heer Waiboer bij uitbrei ding tijdelijke ambtenaren te prefereeren. Er komt langzamerhand een heel leger vaste ambtenaren, hetgeen voorzitter bestrijdt. De bezetting van de secretarie is juist heel licht, maar hier beslist tenslotte de kwestie van vraag en aanbod. Voorzitter meent dat B. en W. beter dan de raadsleden kunnen beoordeelen wat op secretarie noodig is. De heer Dekker laat zich niet overtuigen. Voorzitter constateert dat de S.D.A.P.- fracfie het dan blijkbaar niet eens is hier over. De heer Dekker: We zijn 't niet altijd eens, dan zou het een verrekte dooie boel worden! (Gelach). De heer Dekker stelt tenslotte voor het salaris van den 2en ambtenaar gelijk te stellen aan dat van .het salaris van den ambtenaar der werkloosheidszorg. Het voorstel wordt met alleen de stem men der S.D. leden (behalve weth. Keuris) voor, verworpen. Voorzitter: Ik hoop. dat 't verder vlotten gaat, anders zet ik m'n veldbed neer! De burgemeester als zakenman. De heer Waiboer dringt er op aan de venvarmings benoodigdheden te doen leve ren door plaatselijke erkende brandstoffen- handelaren. Voorzitter antwoordt, dat de plaatselijke handelaren te duur waren. Komen ze met geldende prijzen, en maken ze geen praatje vooraf, dan zullen B. en W. zeker bij ze betrekken. Laat ze leering trek ken en volgend jaar met een reëele offerte komen, roept voorzitter uit, maar ik zal ook dan zorgen goed op de hoogte te zijn. De heer Waiboer: Loopt u maar niet vast met die buitenlandsche kolen De heer Kuiken: Dan stoken we een houtje! De heer Hooimeijer betoogt dat de plaatse lijke handelaren niet voldoende in de gele genheid gesteld zijn in te schrijven Daarover gaan de praatjes. Langdurig wordt nog over deze kolen- kwestie gedebatteerd. Voorzitter noemt de oorzaak in hoofdzaak het feit dat de han delaren niet voor kleinere kwantums op geven. De heer Hooimeijer jneent dat er een zwart schaap onderzit, en vindt het gebeurde immoreel. Voorzitter: Ze maken altijd een afspraak en dat moet uit zijn! Er komt schot in. Om vijf uur zit men nog steeds op de eerste bladzijde van de uitga ven, dan komt er meer schot in, verschillende posten gaan onder den hamer door, al dan niet vergezeld van opmerkingen van ondergeschikt belang. Het kopje thee. Nu de begrooting sluit wil de heer Kloos terman weer geld uittrekken voor het kopje thee. Het is zoo klein. Voorzjtter is er niet voor. Genotmiddelen moeten niet voor rekening van de gemeen te komen, de volgende stap is een pot met tabak voor den heer Kloosterman. (Deze rookt steeds een groot model pijp. Versl.) Een voorstel Kloosterman fl 25.uit te trekken wordt verworpen met 74 stemmen Ook weth. Keuris stemt nu tegen! De heer Kloosterman vraagt betere ver lichting op de viersprong te Breezand. 't Is daar helsch donker; op de hoek bij Worms- becher. Voorzitter: Onbeschrijfelijk donker, hard- stikke donker. We zullen maatregelen ne men; Verschillende heeren hebben daar ter plaa» se in 't donker gewandeld, de een weet dat 't wel donker is, de ander niet. De heer Op 't Veld vraagt betere verlich ting bij Drie Bruggen: de heer Dekker te van Ewijcksluis bij het café van Keuris, de heer Kuiken bij de halte van Breezand. De heer Schraa wil de post f 25.bijz. vrijwillige landstorm schrappen, hij acht alle semi-officieele militaire instellingen uit den booze, dat zijn maar broeinesten van fascisme. Voorzitter: Ik weet er niets van! De heeren Dekker, en Schra stemmen te gen den post B.V.L., alle anderen voor. De heer Kloosterman vraagt iemand die in Breezand bij gladheid zand kan strooi en. Voorzitter zal het onderzoeken. Voor de schoolschoonmaaksters. De heer Schraa stelt voor den post school schoonmaaksters in totaal met f IJ4 .te verhoogen en wel voor school I van f 90 op f 225, school II van f 180 op f 200, school III f 150 op f 180, voor de groote schoon maak respectievelijk f 60, f 78, f 30. B. en W. wilen in volgende vergadering eventueel met 'n voorstel komen Men moet deze zaak eerst bezien. Wat een feest voor die jongens. stoute De heer Dekker vraagt waarom in school III de banken niet gemaakt worden. De meester kan een leerling niet eens voor straf alleen zetten, de banken waren stuk. Voorzitter zegt dat er nieuwe banken ko men. De inkomsten. De heer Schraa meent dat het niet juist is, dat leges wordt betaald voor bouwver gunningen ingevolge van de landarbeiders- wet. Voorz. weerlegt dit, doch kan den heer Schraa niet overtuigen. Bal gesprek. Ik moet zeggen, dat het me heel goed voor den oorlog lijkt, dat Dardanella dat verdrag met Daladier en Chamberlain ge- teekend heeft om de zee-engte van Molotof open te houden. Ja. Ik dacht niet dat het ervan zou komen. Wat is de beteekenis er eigenlijk van? Turksche cigaretten zullen nu alleen worden verkocht volgens het cash-and- carry beginsel. De Zwarte Zee wordt binnen de driemijlengrens gesloten voor duikboo- ten en de Finnen worden aan zichzelf over gelaten voor zoover ik het zie. Had je'ook niet nog het Trotsky-ver- drag? Zeker, dat was over het opbrengen van prijsgerechten naar de Downs. Tegenwoor dig brengt men ze naar het meer van Kel logg, om het Negen Mogendheden-Verdrag te omzeilen. En wat wordt er dan van China? Het lijkt me dat Roemenië Nanking krijgt en Franco Scapa Flow. Zijn daar minderheden die bevrijd wil len worden? Zeker, maar ze weten het nog niet. De Turken schijnen anders een uitste kenden leider te hebben in die ehheet-ie niet Ankara? Ja, hjj moet zelfs een verdrag met Gandhi hebben gesloten om nu definitief het tweetalenvraagstuk in België op te lossen in geval de Russen Griekenland binnenval len. Nu zullen de geallieerden zeker den kant van Turkije kiezen als Rusland mocht besluiten het rijke tapijten-gebied in het Noorden binnen te vallen. Ik las, meen ik, dat er weer zwaar ge vochten is op de hoogvlakte van Ribben- trop. Vechten kun je dat niet noemen. Dit is een oorlog om een eind te maken aan den oorlog. Goeiemorgen! De Baltische Staten zijn toch zeker niet te benijden. En let eens op: de Dobroedsja raken ze ook kwijt. Je haalt den boel door elkaar. De Do broedsja ligt in Zuid-Amerika. Dat maakt deel uit van een overeenkomst, gesloten op de conferentie van Panama. En de Skandinavische Staten? Stalin is jaloersch op elk land, waar de zaken zoo op rolletjes loopen, dat de koning kan gaan tennissen. Dat is de aan leiding tot de heele geschiedenis. Die Skandinaviërs zijn zoo rustig en be- De begrooting wordt z.h.s. aangenomen. Het bedrag per leerling O.L.S. wordt vast gesteld op f 12.72 plus 0.50. BEGROOTING BURG. ARMBESTUUR. Het gemeentelijk subsidie wordt begroot op f 32793.38. De heer Dekker wil er niet veel woorden aan verspillen, maar de post ziekenhuizen enz. is veel lager geraamd door intrekken van de garantie. De heer Schraa wil de administratie in het B.A. anders regelen, omdat de heer Baken zoo weinig tijd heeft. Voorzitter zegt dat men den heer Baken niet wil missen, zijn werk is boven allen lof verheven. De heer Dekker blijft 't ongewenscht vin den een ambtenaar die het te druk heeft, te blijven belasten en daarnaast een schrij ver aan te stellen. Voorzitter deelt mede dat de ge meente een bijzonder voordeelige transactie heeft kunnen sluiten, na melijk een kasgeldleening voor 1940 bij de Bank van Nederlandsche ge meenten tegen 3K%. Rondvraag De heer Waiboer vraagt of de leveran cier van banden voor de vuilnisauto en chassis brandspruit, is opgedragen aan plaatselijke menschen. In het eerste geval antwoordt voorziter bevestigend, het twee de wordt aan den brandspuitbouwer over gelaten. GETREUZEL MET ONZEN WERELDOMROEP. Het Volk (S.D.A.P.) schrijft: Nogmaals moeten wij wijzen op de volkomen onbevredigen de toestand, die het gevolg is van het treuzelen met het tot stand brengen van een Ne derlandsche wereldomroep. Het blad vreest, dat Neder lands stem langzamerhand uit den aether verdwijnt en vervolgt dan: Aan Nederlanders in de aether is overigens geen ge brek! Daar zorgen buiten landsche propaganda-ministe- ries wel voor! Uit Engeland wordt in 't Afrikaansch gezon den, hetgeen ieder Nederlan der verstaat, uit Rome wordt op de korte golf telkenmale een uitzending in de Neder landsche taal verzorgd en dat de Duitsche kortegolfzen ders meer tijd besteden aan het uitzenden van propagan- da-nummers dan de Phohi in het geheel aan zendtijd heeft, is een beschamende waarheid Zoo moesten wij Zondagmid dag aanhooren, dat een St. Nicolaasfeest van de Neder landsche kolonie in Berlijn door de Duitsche kortegolf- zenders, naar Indië werd overgebracht. Prompt ge volgd door nationaal-socia- listische propaganda! Het wordt toch wel een beetje al te bar op deze ma nier. Niet alleen dat Neder land, dat een pionierspositie op dit radio-gebied heeft, zich uit die postie heeft laten verdringen, doch wij geven nu vrijwillig onze landgenooten in den vreemde over aan bui tenlandsche propagandisten. Er heerscht in Indië sinds het uitbreken van de oorlog een ontzaglijke nieuwshon ger en een groot verlangen naar een voortdurenden band met het moederland. Er zijn in de afgeloopen maanden bijna geen dagen geweest, waarin het ver verwijderde buitenland niet op de hoogte gebracht diende te worden van de positie en houding van Nederland. De regeering laat de informatie van on ze landgenooten in het bui tenland en van de rest van het buitenland over aan het A.N.P. en de vreemde zen ders. Dat is een onhoudbare toestand, en het kan in In dië tot onaangename gevol gen leiden. Waarom? Is het soms schroom tegenover de luis teraars, die jarenlang het voortbestaan yan onze Neder landsche omroaporganisaties gesaboteerd hebben, door er hun bijdrage aan te onthou den? Het belang van Neder land is véél grooter dan dat van niet-betalers! GESCHRIJF ROND MERKWAARIGE SCHENKING. EEN N. „Men" schrijft aan de Rotterd. Crt. (lib.) Onder den titel: „De waar deering van een niet-katho- liek," in de Limburger Koe rier van 8 dezer, bespreekt pater P. H. Rongen O.C.R. in een kort artikel de daad van een bij name vernielden kantonrechte? in Zeeland. Zonder katholiek te zijn, vermaakte deze zijn vermo gen aan de katholieke paro chie zijner woonplaats, uit eerbied voor de werkdadige liefde, die hij, in zijn léven, bij de „religieuzen" het meest had gezien. En de schrijver acht deze schenking, die wij verder onbesproken laten, terecht merkwaardig en on gewoon. Maar even merkwaardig achten wij des paters woor den, waarin hij van 't motief eener erflating bij den ka tholiek zeer open een voor de hand liggende verklaring geeft. Hij zegt toch: „Dat katholieken bij testa ment een meer of minder groot legaat vermaken aan kerkelijke of charitatieve in stellingen, ie alleszins be grijpelijk. Het motief van de ze gevers zal wel uiterst zei den waardeering zijn voor de katholieke zaak op zich (sic!). De gedachte, waar zij zich door laten leiden, is in den regel het doen van een goed werk, de angst voor een lang vagevuur, de beh rekening het weggeschonken geld met honderdvoudigen interest in den hemel terug te vinden." Haast doet ons, aldus de N.R.Crt., deze drijfveer tot vermaking, in gehalte inder daad wel minder dan die van den legateerenden kanton rechter, denken aan de ave- rechtsche oftewel profijtelij ke toepassing van het gewij de woord in I Timotheus 4:8: ,De godzaligheid is tot alle dingen nut hebbende de be lofte des tegenwoordigen en des toekomenden levens." DE DEMOCRATIE HEEFT HET WEER GEDAAN! In het Nationale Dagblad (N.S.B.) lezen wij: De stichting „Schoolkin dervoeding te 's-Gravenhage" verbreidt een oproep om steun, waarin te lezen staat: „KINDEREN ZONDER ETEN NAAR SCHOOL?" En toch zou dit gebeuren, indien de Stichting „School kindervoeding" niet dagelijks aan ongeveer 5000 kinderen kosteloos voedsel verstrekte. Elk kind kunnen wij voor 10 centen een flinke warme maaltijd verstrekken. In September j.1. heeft de Stichting reeds 86818 koste- looze maaltijden verstrekt aan kinderen van het bijz. en openbaar onderwijs." Is het niet diep treurig, dat dagelijks vijfduizend kin deren door liefdadigheid ge voed moeten worden, omdat hun ouders hun het. noodige niet kunnen geven? De da mes en heeren, die het zoo druk hebben met op de N. S.B. af te geven, zouden be ter doen te zorgen, dat deze ouders kun kinderen behoor lijk te eten kondeal geven. Maar daartoe is de democra tie niet in staat, aldus de Mussertkrant, die besluit: Het is ook veel gemakkelijker op anderen te schelden dan werk en brood aan alle volks genooten te geven. scheiden, dat je niet begrijpt dat iemand hun kwaad wil doen. Ik wed dat je niet eens weet hoe de koning van Denemarken heet. Saracoglu? Tjonge, dat had ik niet gedacht. Je leest zeker veel kranten. Natuurlijk, dat doe je als beschaafd mensch. Heb je gelezen, dat de Duitschers weer een luchtaanval hebben gedaan op de Cordell van Huil? Bedoel je niet de Forth of Fifth? Ja, dat kan. Maar ze strooien alleen maar propagandabiljetten uit! Heeft Amerika eigenlijk de Neutra- liteitswet al veranderd? Ik weet het niet, ze spreken daar zoo veel in het Hooggerechtshof, dat je er niet uit kan opmaken of de zaak al is aange nomen of niet. Waar komt het eigenlijk op neer? Nou, ik geloof of ze het volgend jaar Fritz Kuhn op de Wereldtentoonstelling zul len zetten. Wie is Fritz Kuhn? Monroe, waarnaar ze het Kelloggpact hebben genoemd. Wat is er eigenlijk van dat pact ge worden Tot contrabande verklaard en opge bracht naar de Downs. Zou Italië neutraal blijven? Net zoo lang als Albanië het goed vindt. Hoe zoo Albanië? Heel eenvoudig. Albanië is toegetreden tot de Balkan Entente. De Balkan Entente heeft verdragen met Duitschland en met Engeland. Lukt de blokkade, dan sluit de Balkan Entente een non-agressieverdrag met Bengalen, waardoor automatisch Dala dier de Aalandseilanden verwerft. Lukt de blokkade niet, dan wordt de verduistering van Zuid-Tirol opgeheven en dan moeten alle Franschen naar Canada terug. Zou dat dit jaar nog gebeuren? Vraag dat aan Ismet Inönü, die heeft den sleutel tot de Pripetmoerassen in zjjn macht. En Tsjechoslowakije? Spreek me niet van de Macedoniërs. Die hebben meer schuld aan den oorlog dan je denkt. Als Dr. Matsjek zich niet verloofd had met de dochter van den Aga Khan, zou ons veel ellende bespaard zijn gebleven. Er zit toch meer achter de dingen dan menigeen denkt. En of. De heer Waiboer dringt aan op het maken van een hek bij de hoek van den Balgweg. Het is daar gevaarlijk. Voorziter zegt dat dit op het gebied van den polder ligt. De heer Rezelman (dijkgraaf) zal er gaar ne nota van nemen. De heer Kuiken is tevreden over het ver loop van de vergadering, en wil voortaan Woensdags vergaderen en dan om half drie. Twaalf uur is etenstijd. Voorzitter: En half een slaaptijd. De heer Kuiken: Juist, en dat mag u me niet ontnemen. Hierna sluiting. BREEZAND. Inschrijving school. bouw openbare Voor den bouw van een nieuwe openbare school te Breezand schreven 65 aannemers in. De hoogste inschrijving was van S. van Rijs te Dokkum, nl f74.200: de laags'e van C. van Essen te Den Helder, nl. f 54.760. Van de overige inschrijvingen vermelden we nog die van aannemers uit onze om- Reving. J. Dekker en Lont, Wieringen f'1.000; C. Kossen, Anna Paulowna, f69.900. J. Veuger, St. Maartensbrug f68.000. H. Jonker, Oude- sluis, f66.320; R. Kuiper, Heiloo f66.000; G. Rosloot, Bergen, f65.700: J. N. Schuit, Alk maar f65.500; Klaver en Molenaar, Koe dijk f 65.156; P. Smit, Alkm. f 64.900 P. Tuin 't Zand, f64.869; Doedens en Schilder, 't Zand, f64.787; P. Doorn, St. Maartens brug f64.300: P. Buis, Oudorp f 64.200; F. Kuiper, Aartswoud f63.829; T. Abma, Enk huizen f63.397; F.. Zon. Julianadorp i 63.250; G. Groot, Den Helder, f62.985: P. Schouten. Anna Paulowna, f62.681; Fa. Minneboo en Walboom, Den Helder f61.750; Fa. M. v. Steeg, Heiloo, f61.605; S. A. Knuwer, Scha- gen f61.000; N.V. Bouwbedrijf v.h. H. Doorn, Den Helder f 60.000; Fa. R. A. Noppert. en G. Oort, Den Helder f 59.990; Gebr. Kersber gen, Den_ Helder f 59.400; J. Geervliet., Den Helder f59.200; J. Mosch. Breezand f59.180; P. Broers, Breezand f57.284; C. Th. Kwak Den Helder, f55.275. Inschrijving verf-, glas- en behangwerk O.L. school te Breezand: J. Koeman f3532; L. Pieterse Breezand f 3al6; L. Boomsma, Slootdorp f3358.50; L Nijman en Zn.,.Alkmaar f2990; G. v. Kimme- naede, Breezand f2969; P. Kamp, Heerhu- Kowaard f2685; H. B. Post, Amsterdam f 2409. Voor de slooping der oude openb. school kwamen 18 inschrijvingen binnen De laagste ^iaSf9iaanroJ' ,M- Lichtendahl te Harlingen nl. f238.69: de hoogste van J. Oudhof te Heiloo, nl. f 1275.50. Uit onze omgeving schre ven verder in: P. Geusebroek. Medemblik f275; de Jong ®"Kaa"' Wieringen f375: A. Tuin, 't Zand f400; S. v. Drunen, St. Maarten f428- G f7i^8S;,Bl;^z,and f6l0; J- Hahbé- Alkmaar f715.50; M. Klok. Den Helder, f716; V. Kaan ?s\na ,Pnlo;:n?( fo81?,: K- Schagen' .f8o0, J. Oudhoff, Heiloo f 1275.50. W1ERINGERMEER HET ZOOVEELSTE VERKEERSONGEVAL. De motorrijder J. Nouen te Wieringerwerf wltri \v°lh0rn op den Pr°Vincialen weg, InL Sch 'enngermeer uitkomt in de rich ting Schagen. Van rechts naderde de bestel auto van den heer P. Zeeman uit Schagen. ^eiden naderden het kruispunt, zonder ge noeg vaart te minderen, waarbij do heer Zee man van gedachte was dat hij voorrang had, daar hij van rechts kwam. Een botsinS was onvermijdelijk. De motor van den heer De heer Nouen klaagde over pijn in zijn been en is per luxe auto weggevoerd. De motorfiets is m ernstig beschadigden toe- Hand door den heer Zeeman meegenomen.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 15