De tuinbouw» vergunningen Hos geen klaarheid Twee stroomingen in Zweden Aantal slachtoffers in Turkije stijgt onrustbarend Stout plan van Duitsche koopvaarders Geen rechtstreeksche inperking veestapel Proefmelkwolbedrijf De geïnundeerde boerderijen Het schot op den schildwacht Nieuwe scheepsbouwcredieten met half schip gevaren! Laatste telexbericht Mist op den Nieuwen Waterweg Verkenningsvlucht boven N.W. Duitschland botehnoteering en -heffing. Belgische mijnwerksfaking geëindigd Zwitsersche kranten verboden De Iersche munitieroof Fransche begrooting van 80 milliard Suiker- en vleeschdistributie in Engeland Roosevelt wil geen vrede tot eiken prijs Uad&at lagendaal naar h.f.c. nogmaals de brand in den woonwagen. W K»*W55Tii5 Handhaving teeltregeling nog in studie. In het algemeen kan de minister me- dedeelen, zoo lezen wij in de zoo juist verschenen anfrwoord-memorie betref- de economische Zaken en Land bouwcrisisfonds, dat hoewel de aan voer van krachtvoeder-grondstoffen over zee door den oorlogstoestand uiteraard belemmering ondervindt, de veevoederpositie, mede in verband met de op ruime schaal door de re geering gedane aankoopen, niet van dien aard is, dat thans een recht- streeksche inperking van den veesta pel in overweging genomen behoeft te worden. Geruchten volgens welke aan eigenaren die minder dan bepaalde aantallen kiS ïw tf0Ii ,e? VOOI'KCschreven zou zijn, deze te slachten, zijn dan ook onjuist. Elders in de memorie schrijft de minister vief K t van kalveren en biggen: Met betrekking tot de vraag, of en zoo ja In hoeverre dc bestaande teeltregelingen voor rundvee en varkens onder de huidige om standigheden gehandhaafd moeten worden/ kan worden medegedeeld, dat deze aangele genheid thans nog in studie is. Naar de mee- rnng van den minister kan vooralsnog niet °.Pheffl"K dezer regelingen worden beslo ten in verband met de bestaande onzeker heid omtrent den toekomstigen aanvoer van veevoeder en omtrent het toekomstige ver loop van den export, alsmede met het oog op de vlecschpositie. 1 Soepele toepassing der nieuwe regeling. Woi tel ge wassen op vrijkomende bollenvelden. De nieuwe teeltregeling voor den tuin bouw zal op zoo soepel mogelijke wijze wor den uitgevoerd, zoo deelt de minister in een nota over Econ. Zaken mede. Het ligt inder daad in de bedoeling in de gemengde land en tuinbouwbedrijven met een grooteren om vang dan 10 ha. de vergunningen tot het telen van tuinbouwgewassen in te trekken, indien deze bedrijven geschikt zijn voor de teelt van landbouwproducten. Er zal echter zooveel mogelijk met het belang van ieder bedrijf rekening worden gehouden. Peen inplaats van bollen. Het zal noodig zijn, op de tengevol ge van de inkrimping der bollenteelt vrij komende gronden gedeeltelijk tuinbouwproducten te laten telen. Hiervoor zullen voornamelijk gro vere tuinbouwgewassèn worden aan gewezen, als peen en andere wortel gewassen. Er bestaat geen gevaar, dat de voor de bollencultuur noodige vervangingsproduc ten een beteekenenden invloed zullen heb ben op de productie van tuinbouwgewassen. Nu de nieuwe regeling eenigen vasteren vorm heeft gekregen, zijn de normale over drachten en de verleening van nieuwe tuin bouwteeltvergunningen in beperkte mate wederom ter hand genomen. De definitieve regeling daarvan kan zeer spoedig tegemoet worden gezien. Jacht en visscherij. Een ontwerp-wet tot wijziging van de Jachtwet is in een vergevorderd stadium van voorbereiding. De minister stelt zich voor, evenals dit tot dusver geschiedde, voort te gaan met het nemen van maatregelen ter bevordering van de zoetwatervisscherij. Proefnemingen meer in de rich ting der productie, in verband met de oorlogsomstandigheden. De voorbereiding tot oprichting eener vereeniging, welke het proef melkwolbedrijf zal drijven, is thans gereed gekomen en op 23 November jl. kon een vergadering worden ge houden tot oprichting der vereeni ging melkwolfabriek „Casolana", zoo deelde de secretaris van den Alg. Ned. Zuivelbond, de heer J. A. Geluk, gisteren ter algemeene ver gadering van dezen bond te Utrecht mede. Binnenkort zullen aan de bonden en de deelnemende fabrieken bewijzen van aan deel in de storting voor de te nemen proe ven worden toegezonden. De proefnemingen worden op den be- staanden voet voortgezet, doch het is. aldus spr., niet uitgesloten, dat deze in verband niet de oorlogsomstandigheden wat meer m de richting der productie geleid moeten worden. Het is niet onmogelijk dat de perspectieven voor het nielkwol vraagstuk zich door deze omstandigheden belangrijk wijzigen. Onze koopvaardijvloot moet op peil blijven! De minister van Economische Zaken heeft niedegedeeld, dat, teneinde de Nederlandsche koopvaardijvloot op peil te houden, in den aanvang van deze maand faciliteiten zijn verleend tot het verkrijgen van bouwcredie- ten bij de Maatschappij tot Behartiging van de Nationale Scheepvaartbelangen. De rege ling kwam tot stand, nadat de Benas. mede in overleg met de Nederlandsche Reeders vereeniging, een studie had gemaakt van het geen kon worden gedaan om den aanbouw van schepen te bevorderen. DIRECT INGRIJPEN OF GEHEEL NIETS DOEN. VRIJWILLIGERSCORPS IN FINLAND GEARRIVEERD. In Zweden zijn twee stroomingen merk baar in de openbare meening over de in terventie in het FinschRussisch geschil. Sommigen verlangen, dat Zweden direct zal ingrijpen, omdat indien Finland onder de voet geloopen zou worden, ook Zweden aan dit gevaar zou zijn blootgesteld. Anderen stellen hier tegenover, dat het beter zou zijn zich te onthouden van ie dere directe militaire interventie, omdat Zweden in tijd van oorlog al zijn mannen en materieel noodig zou hebben. Het DuitschRussiche verdrag is een feit en zoolang Zweden niet in oorlog is, kan het Finland meer doeltreffend helpen. Eerste afdeelingen aangekomen. Naar te Helsinki verluidt, zouden de eer ste gesloten afdeelingen van Zweedsche vrij willigers ten getale van ongeveer 1000 man te Tornea zijn aangekomen. Men vermoedt, dat zij dienst zullen ctoen in Noord-Finland De sterkte der corpsen totaal wordt ge heim gehouden. Ook Deenscbe vrijwilligers ver trokken. Het blad „National Tidende" bericht, dat ongeveer 350 Deensche vrijwilligers naar Finland zijn vertrokken, hieronder bevin den zich studenten en werklieden. Maarschalk Mannerheim heeft een tele gram gezonden aan den leider van de Deen sche ambulance, waarin hij de Deensche doctoren en verpleegsters begroet. De Deen sche^ ambulance werkt thans te Rovaniemi, nabij de Poolcirkel. Noorsche sympathie voor Finland. De gaven voor Finland blijven uit alle deelen van Noorwegen binnenstroomen. Acht millioen kronen zijn bijeengebracht. Voortdurend bieden zich vrijwilligers aan voor dienstneming in de Noorsche divisie, die thans gevormd wordt. Zij begeven zch via Zweden naar Finland. Alleen goede skiloopers en mannen, die in de winter sport getraind zijn, worden aangenomen. Lappen schenken rendierhuiden. „Politiken" meldt uit Rovaniemi, dat de Lappen zevenduizend rendierhuiden aan het Finsche leger hebben geschonken. Lap- landsche vrouwen zullen er winterkleeding van maken. Ook werden aan het leger vijf tienduizend paar skis gezonden. Britsche en Italiaansche vliegtuigen. De correspondent van de Daily Telegraph te Helsinki meldt vernomen te hebben, dat meer dan veertig Britsche en Italiaansche vliegtuigen thans bij de Finsche luchtmacht in gebruik zijn. Hij voegt hieraan toe: de binnen hebben ver over de duizend geoe fende vliegers, die wachten op de levering van vliegtuigen uit de Vereenigde Staten. Groot-Brittannië en andere landen. Zestig Duitsche schepen willen trachten Duitscbland te berei ken. De correspondent van de Daily Telegraph te Buenos Aires meldt: Mededeelingen uit een aantal Zuid-Ame- rikaansche havens behelzen, dat ongeveer 60 Duitsche koopvaardijschepen, die bij het begin van den oorlog een toevlucht hebben gezocht, zich gereedmaken uit Berlijn ont vangen orders uit te voeren en zullen trach ten naar het rijk terug te keeren. Volgens het blad bevinden zich in West Indië 16, in Brazilië 15, in Mexico, Chili en Peru elk 6, in Argentinië. Uruguay elk 4, in Costa Rica en Equador 3 scheoen en in Columbië een schip. Opvarenden van het Britsche tankschip „San Alberto" (7397 ton), dat op 9 December door een Duitsche torpedo werd getroffen, hebben verteld hoe zij. nadat de voorsteven van de tankboot was weggeschoten, getracht hebben, met de overgebleven helft van het schip, de kust te bereiken. Nadat de kapitein nl. geconstateerd had, dat het achterschip bleef drijven, gaf hij be vel de vuren weer op te stoken. Aldus werd zeer voorzichtig achteruitvarend, getracht op te stoomun. De ruwe zee sloeg echter voortdurend gedeelten van het toch reeds beschadigde voorschip weg. Ten slotte moes ten de pogingen worden gestaakt. De be manning was genoodzaakt het schip, dat voortdurend sneller begon te zinken, te verlaten. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat de marinetreiler „Lochdoon" over tijd is en met de 14 opvarenden verloren geacht moet wor den. Het 1080 ton metende Deensche s.s. ,Hanne' is bij de Noordoostkust op een mijn geloo pen en gezbnken. De reederij C. K. Hansen in Kopenhagen deelt mede, dat de Jaegersborg, die met een lading.landbouwproducten van Kopenhagen op weg was naar een Schotsche haven, thans als definitief verloren wordt beschouwd. Het schip had een bemanning van 18 koppen aan boord. Het lijk van den assistent-machinist is gevonden en geïdentificeerd. Het 875 ton groote s.s. „Moortoft", dat ver scheidene dagen over tijd is, moet thans met de uit dertien koppen bestaande beman ning verloren geacht worden. ER KOMEN REEDS BERICHTEN BINNEN OVER MEER DAN 25000 DOODEN. HON DERDDUIZENDEN MENSCHEN VLUCH TEN HET VELD IN. ER HEERSCHT EEN ONTZETTENDE KOUDE. ISTANBOEL. Olficieele gegevens omtrent de verliezen aan menschen- levens tengevolge van de aardbeving zijn nog niet verkrijgbaar, doch naar schatting zijn in totaal 25000 men- schen gedood of gewond, de meeste zouden om het leven gekomen zijn. Volgens het Turksche blad „Ha- ber" zouden alleen reeds in het dis trict Erzindjan, van de totale bevol king van 60.000 zielen, 42000 gedood of gewond zijn, de meeste evenwel gedood. Vijftien steden in de provincie en negentien dorpen en gehuchten zijn geheel verwoest, honderdduizenden menschen zijn het veld in gevlucht en lijden thans honger en koude, de temperatuur is tot 30 graden be neden het vriespunt gedaald. Met groot verlangen zien deze slachtof fers uit naar hulp. Gisteren hebben zich in het ge teisterde gebied opnieuw aardschok ken voorgedaan. Italiaansch stoomschip gestrand. Gisterochtend tegen zeven uur, is het uit gaande Italiaansche stoomschip „Pampano" tijdens mist. tusschen Vlaardingen en Maas sluis. nabij de Westgeul, aan den grond ge varen. Het schip, dat in 1924 is gebouwd, meet bruto 6232 reg. ton en behoort aan de ree derij „Polena" te Napels. Garantie van een bedrijf? gelijkwaardig In liet algeméén kan, zoo vernemen wij van regeeringszijde, met betrekking tot de positie der boeren met geheel of gedeeltelijke geïnundeerde bedrijven worden gezegd, dat bij „gedeeltelijke'' inundatie de vergoeding wordt gebaseerd op de getaxeerde bedrijfs schade, terwijl bij „geheele" inundatie over name van vee en landbouwproducten tegen bedrijfs waarde plaats vindt, waarbij het nog een onderwerp van bespreking uitmaakt ot reeds thans liet bedrag zal worden uitge keerd, dan wel een gelijkwaardig bedrijf wordt gegarandeerd. Een Britsch toestel verloren. Het Britsche ministerie van Luchtvaart deelt mede, dat op 27 December de lucht macht een succesvolle verkenningsvlucht heeft gemaakt boven Noordwest Duitschland Een van de vliegtuigen is niet teruggekeerd Het Duitsche legerbericht zegt hierover: Britsche vliegtuigen probeerden gistermid dag door te dringen tot de Duitsche Noord zeekust, doch werden daarin tijdig door het luchtafweergeschut belemmerd. Van twee toestellen, die de Duitsche kust bereikten, werd een door een jachtvlieger neergescho ten, het andere toestel werd door luchtdoel geschut verdreven. Voor de eerste keer sinds langen tijd zijn de berichten dus eensluidend over wat het verlies betreft. Van de fronten wordt niets bijzonders gemeld. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 80 ct. per K<r. Tiet bedrag van de heffing en steunuit- keering op boter is, behoudens tusscbentijd sche wijziging, voor de week van 28 Dec. tot 4 Januari vastgesteld op 80 ct. per Kg. (bnveranderd). Gistermorgen hebben de meeste mijnwerkers in de Borinage het werk hervat en in het begin van den middag kon de staking overal vrijwel als geëindigd worden be schouwd. De bemiddeling der re geering heeft dus al 6poedig tot resultaten geleid. De „Freiheit" volkomen afhan kelijk van Duitschland. Uit Bern wordt gemeld, dat de te Bazel verschijnende kranten „Freiheit" en „Neue Basler Zeitung" tot nader order zijn verbo den. In een officieel communiqué wordt ge zegd, dat de bladen de Zwitsersche onaf hankelijkheid voortdurend door hun hou ding in gevaar brachten. Het eerste blad is volkomen afhankelijk van Duitschland: huiszoekingen hebben bewezen, dat het steun van het Duitsche Rijk ontvangt, ter wijl overigens de redactie' van het blad geld uit Duitschland heeft ontvangen. Zal de staat van beleg worden afgekondigd? Militairen van de wacht in staat van beschul diging. De Iersche regeering wordt ten zeerste in beslag genomen door den roofverval op het wapenarsenaal aan het Phoenixpark te Dublin. Er zijn krasse maatregelen in voorbereiding. Wordt de verdwenen munitie niet spoedig teruggevonden, dan bestaat zelfs de kans dat in Ierland da staat van beleg zal worden afgekondigd. Intusschen zijn militairen en de politie nog druk bezig met de nasporingen. Naar schatting zijn reeds dertig arresta ties verricht. Het onderzoek heeft zich uit gestrekt over vijf graafschappen, waar zeer intensief werd gezocht. In het graafschap Kildare werden 24 kis ten met munitie gevonden, niet ver van de plaats waar de nacht tevoren een kwart ton kogels was ontdekt. Patrouilles zetten het onderzoek voort. „Verscheidene militairen van de •«•acht van het fort in het Phoenix park zijn in staat van beschuldiging gesteld en zullen voor den rechter verschijnen. De Iersche regeering heeft een belooning van 1000 pond' uitgeloofd voor inlichtingen, die leiden tot de ontdekking van de gesto len munitie. Belangrijke belooningen zullen gegeven worden voor ieder deel der gestolen voorraad, dat weer gevonden wordt. Het onderzoek wordt met groote strengheid voortgezet. Republikeinsche tijdschriften worden ge weerd. Het dubbele van hetgeen in de af geloopen vier jaar is gevraagd De financiecle voorstellen aan vaard. De Fransche senaat heeft gisteren na een rede van den minister van financiën, Paul Reynaud, de financiecle wetsontwerpen met algemeene stemmen aangenomen. Nadat de rapporteur der financieele com missie heeren senatoren had aangespoord niet te breedvoerig te worden bij hun be schouwingen besteeg de minister van finan ciën, Paul Reynaud het spreekgestoelte. Hij toonde aan dat de productie en de uitvoer met meer dan 20 procent zijn toegenomen; het werkloozencijfer is lager dan het in zes jaar is geweest en een bedrag van 00 milliard aan kapitaal is gerepatrieerd. De ze feiten spreken voor zich zelf. De minister voegde hieraan toe dat door den oorlog de staat een moloch is geworden die alles verslindt, rijkdommen en menschen De regeering dient thans een begrooting van 80 milliard in, het dubbele van hetgeen in de afgeloopen vier jaar is gevraagd. Deze begrooting is evenwel in evenwicht en omvat slechts de uitgaven van de burger lijke ministeries. De militaire uitgaven wor den door een leening gedekt. Reynaud wekte de Franschen op tot zui nigheid en efficiency en betoogde dat het geen den democratieën sedert twintig jaren ontbreekt om „den vrede te winnen", niet de materieele middelen zijn, maar helder heid en stoutmoedigheid. „Het is niet vol doende den oorlog te verduren, hij moet worden gewonnen." dekking te zoeken achter een boom en zakte daarineen. Tegelijkertijd viel het tweede schot, dat rakelings langs den hoorn ging. De afgevuurde kogels zijn nog niet terug gevonden. Het onderzoek wordt voortgezet. Geen rantsoeneering van levers, harten, nieren en tongen. Officieel wordt te Londen medege deeld, dat het distributiestelsel zal worden uitgebreid tot suiker en vleesch. Met de distributie van suiker zal een aai. ang worden gemaakt op 8 Januari. Het wekelijksche rantsoen is vastgesteld op drie kwart pond per hoofd. Het ministerie voor de voedselvoorziening deelt mede, dat, wanneer de suikerrantsoe- neering werken zal, zij een beperking op het normale gebruik van ongeveer een kwart zal beteekenen. De vleeschrantsoeneering zal waarschijn lijk niet voor Februari beginnen. Het is mo gelijk, dat het suikerrantsoen nog verhoogd zal worden. De regeering streeft naar opvoe- ing van de binnenlandsche productie. De vleeschrantsoeneering zal geschieden op grondslag van de waarde. Levers, harten, nie ren, tongen, etc. zullen niet niet worden ge rantsoeneerd. Het plan voor de controle op den veestapel en op thuis geproduceerd vleesch treedt op 15 Januari in werking. Vredesgeruchten te Washington tegengesproken. In Washington en andere groote Amerikaansche steden liepen giste ren geruchten, volgens welke presi dent Roosevelt gewonnen zou zijn voor de gedachte van een onmiddel lijke inmenging ten gunste van de vrede tusschen de geallieerden en het Duitsche Rijk en voor het be ëindigen van den oorlog aleer de vijandelijkheden een ernstiger ka rakter zouden aannemen. In de kringen van het Witte Huis echter, aldus bericht Havas, wordt gezegd, dat niets méér in strijd is met het standpunt van den presi dent. Arthur Krock, de correspondent van de „New York Times" te Washington, neemt in een geinspireerd artikel stelling tegen hen, die Roosevelt zouden willen rangschik ken onder degenen, welke voorstanders zijn van een vrede „tot elke prijs". Wanneer men aan Engeland en Frankrijk zou vragen plaats te nemen aan een conferentietafel met Hitier om onder de tegenwoordige omstan digheden over vrede te beraadslagen, zou dit volgens dezen correspondent gelijk staan met deze landen te vragexl toe te geven, dat zij er ongelijk aan hebben oorlog te voe ren met Hitier. Bovendien zou men hen vragen hun toe nemende militaire voordeelen prijs te ge ven. Het zou tevens beteekenen, dat men Hitier er van in kennis zou stellen, dat de neutrale staten, en in het bijzonder de Ver eenigde Staten van meening zijn, dat een Hitleriaansche vrede wenschelijker is dan een oorlog voor ieder ander doel. Niets be wijst, dat de Amerikaansche burgers een dergelijke opvatting zijn toegedaan. Het is zeker, dat de huidige regeering nimmer op dit pacifistische standpunt heeft gestaan. Alle inlichtingen, die uit de beste bron nen zijn ontvangen, bevestigen volgens Ha vas deze opvatting. De dader werd wel eens geplaagd, doch was toch een geziene kame raad. De aanslag, dien een schildwacht van een der grensposten Woensdagmiddag op het le ven van een anderen soldaat pleegde, heeft op de ter plaatse gelegerde soldaten diepen indruk gemaakt. Gebleken is, dat er reeds lang oneenigheid tusschen den dader en het slachtoffer heeft bestaan. De dader, M., is reeds sinds 11 April onder de wapenen en deed zijn dienst zeer stipt. Wegens zijn zware gestalte en goedmoe digheid werd hij wel eens geplaagd. Over het algemeen kon hij goed tegen deze plagerijen, doch soms kreeg hij het met zijn zenuwen te kwaad en dan kwam het wel eens tot een uitbarsting. Niettemin was M. een geziene kameraad. Met den getroffen Kemmena, die eersl eeni- ge maanden geleden in dienst kwam, en kort geleden in het huwelijk trad, was, aldus de Tel., de verstandhouding niet zoo goed. Dins dagmiddag in hetvvaschlokaal, waar M. dien dag het toezicht moest uitoefenen, meende Kemmena, die van een één jaar oudere lich ting is, meer rechten te kunnen laten gel den. M. stond dit niet toe en na een korte woordenwisseling werden beide mannen handgemeen. De overige soldaten in het lokaal wisten de mannen na veel moeite van elkaar te scheiden. Wat later raakten beiden weder om in een gevecht, waarbij Kennema zijn tegenstander een neuswonde tusschen de oogen wist toe te brengen. M. raakte, over een en ander zoo buiten zijn zinnen, dat hij den geheelen verderen dag en nacht in bed heeft liggen rillen, zooals zijn kameraden vertelden. In dien toestand heeft hij zich ook de woorden laten ontvallen, dat hij voor K. nog wel een kogel over had. Woensdagmiddag moest Kemmena M. pas- seeren, om zijn post te gaan betrekken ter wijl M. rust zou krijgen. Kemmena was hem reeds( voorhij, toen M. zich niet meer kun nende beheerschen, zijn geweer aan den schouder gooide en kort achter elkaar twee schoten loste. Het eerste trof K. in den rug; de kogel drong in de rechterborst en ver wondde hem ernstig. De getroffene wist nog Daar de Xerxes-speler W. Lagendaal, de oud-internationaal, in de omgeving van Haarlem als officier gemobiliseerd is, heeft hij mobilisatie-overschrijvng aangevraagd naar H.F.C. Ongetwijfeid zal deze verster king H.F.C. alleszins welkom zijn aldus het Vk., vooral als Lagendaal het schieten nog niet verleerd is. Want niet zonder reden had hij eenige jaren den bijnaam van het Xerx es-kanon. Maar dat is niet de eenige versterking, die de bewoners v. d. Spanjaardslaan bin nenkort krijgen. Ook de oud-Haarlem-spe ler Kammeijer en Tonny de la Mar hebben overschrijving naar H.F.C. aangevraagd, voor welke club zij reeds in Februari a.s. mogen uitkomen. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Het bericht hieromtrent, dat wij, hoewel niet van onzen gewonen correspondent, van een zijde ontvingen, welke ons betrouwbaar leek, blijkt onjuistheden te bevatten Bij na der onderzoek bleek ons, dat de bewoner van den wagen de heer de Vries niet was aangezegd een standplaats in het woonwa genkamp in te nemen, de familie de Vries doet niemand overlast aan, zeker niet den eigenaar van het terrein, waar de wagen nu staat. Ons is voorts gebleken, dat in te genstelling met ons bericht, de heer de Vries nooit zijn kinderen alleen thuis laat, zoodat het niets bijzonders was, dat zij ook' nu wraren meegenomen. HELDERSCHF. EIERVEILING, 28 Dec. Aangevoerd18500 kipeieren: 4S51 Kg 3* i 52 54 Kg. 33.50, 5557 K1* 3 509 xiï 58-60 Kg. 3.80-1, 61-63 Kg. 4-4.20 Ifl stukf eendieren 2.60, per 100 EIERVEILING SCHAGEN, 28 Dec. Aanvoer: 35;0p° kipeieren 3.90—5.25, klein 3.oa—3.85 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDI.TK. 29 Dec Dien 240-260: grove 270-,3; peen m- 3'>9'".>30; druiven: Alicant f 34 3(1 NOORDSCHARWOUDE, 29 Dec Uien 260280; drielingen 1^0vin» witte kool 220—3

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3