ERNSTIG ONGEVAL MET DRIJVENDEN BOK. FINSCHE OORLOGSBUIT. Onz. .jongens* zijn van alle markten thuis en als het vriest tungeeren ze zelfs als volleerde baanvegers, wanneer hun kameraden wedstrijden organiseeren op het spiegelgladde ijsvlak De Nederlandsche schaakkampioene mej. F. Heemskerk trad Woensdag te Amsterdam in het huwelijk met den heer D. Koomen, ex-kampioen van den Amsterdamschen Schaakbond. De toepasselijke eerewacht ontbrak niet Landsverdedigers meten zich bij de wedstrijden voor militairen, welke Woensdag op de baan* van de Diemer IJsclub werden gehouden Dr. J. A. Nederbragt, die benoemd zal worden tot burgemeester van Voorburg Ter hoogte van Madeira werd de .Oranje door een Fransch eskader aangehouden en met vlagsignalen gepraaid. Daar de zon tegen was, merkte men deze signalen niet direct op, waarop een waarschuwingsschot voor den boeg werd gelost Hieroo draaide de .Oranje bij en werd het incident uiterst vriendschappelijk opgelost. De passagiers van de .Oranje" vol belangstelling voor den c - -- - - ngstelling voor den rranschen oorlogsbodem Het Nederlandsch s.s. .Gouwe", dat in de Downs in aanvaring kwam met een Engelsch motorschip, waardoor het een gat in den voorsteven opliep, is op eigen kracht te Amsterdam aangekomen, waar de lading meel gelost wordt De jaarlijksche bijeenkomst van Ambtenaren bij de P.T.T. werd te Den Haag ook bijgewoond door de ministers van Justitie en Binnenlandsche Zaken, prof. mr. P. S. Gerbrandy en H. van Boeyen Een drijvende bok, welke gebruikt wordt bij de werkzaamheden aan een duiker in het Mewedekanaal bij den Zeeburgerdijk te Amsterdam is Dinsdag omgeslagen, waarbij een arbeider gedood en twee anderen gewond werden. Het gekapseisde gevaarte Bij den strijd in Finland werden groote hoeveelheden Russisch materiaal door de Finsche troepen buitgemaakt. Een Russisch transport, dat den Finschen lands verdedigers in handen viel

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 4