Het nieuwe geheime wapen van Stalin Het miltvuur woekert voort Langedijk, Koops en v. d. Scheer naar Oslo AMeliek MvaaUen Urk heeft weer vleesch Ontrouwe brievenbesteller Crisisambtenaar aan den drank Postgiro omzet f 22\ milliard Hollandsch piloot uit den koers Beschuldiging en verweer Gepantserde slede, snelheid 160 K.m. per uur Russisch offensief verwacht Huis leeggeplunderd Het bankscbaodaal Meodelssoho en Co. Nood ia den vischbandel Contingentecring van vleesch verlengd Echtpaar door kolendamp vergiftigd Zoekgeraakte rentekaarten Verm'ste schaatsenrijder opgegeven Deze weck nog geen Elfstedentocht KALMTE AAN DE FRONTEN. NIEUWE BIJZONDERHEDEN OVER DE JONGSTE FINSCHE SUCCESSEN. Volgens den correspondent aan het front in Finland van het Zweedschc dagblad „Nya Allehanda" hebben de Finnen aan het einde van de vorige maand een gepantserde slede buit gemaakt, die beschouwd wordt als het geheime wapen van Stalin tegen Finland. De Russen hoopten, dat dit wapen dezelfde uitwerking teweeg zou brcn- als 't optreden der tanks in den vori- gen wereldoorlog. De gepantserde slede, die den vorm heeft van een torpedo, is voorzien van een schoef en gewapend inet een kanon. Zij is reeds bij het Ladogameer opgetreden en kan een snelheid halen van 1G0 K.M. per uur. De slede heeft het voordeel boven de tank dat een ophooping van sneeuw niet gevreesd behoeft te worden. Daar staat echter tegen over dat de bestuurder onder het vuur der mitrailleurs gewoonlijk zoo nerveus wordt, dat hij zijn koelbloe digheid verliest en onhandig ma noeuvreert. Reeds thans verklaren de Finnen, dat zij in staat zijn. dit nieuwe wa pen het hoofd te bicden. Russen geven nederlaag toe. Het hoofdkwartier van het mili taire district Leningrad deelt mede: op 9 Januari hebben zich in het district Ukhta gevechten voorge daan tusschen infanterieafdeelingen als resultaat waarvan de Russische troepen zich ten oosten van Suo- mussalmi verscheidene kilometers hebben moeten terugtrekken. De jongste successen der Finnen. Over de jongste successen der Finnen ko tneR, nog tal van bijzonderheden binnen. De 44ste Russische divisie, welke door de Finnen bij Rnate is verslagen, was een di visie, welke ter versterking was gezonden Tiaar de divisie, welke de voriee week bij Suomo*flfhirwbf,jr Vfcrslagbti?" De Finnen opereerden op de, .flanken van op marsch zijnde divisie, welke de eerste beginselen van de marschveiligheid niet scheen te kennen en vielen aan in het moerassig ge bied 30 km. ten zuidoosten v. Suomosalmi. De Finnen maakten zich meester van een brug achter de Russen, die hierdoor werden omsingeld. De Russen streden dapper gedu rende twee dagen. Van de 18.000 man. wel ke de divisie telde, hebben de Finnen slechts 2000 gevangen genomen. Deze zagen dat alle tegenstand nutteloos was en stuur den onderhandelaars om zich vervolgens in groepen over Ie geven. De rest van de divi sie werd ofwel gedood, of is verspreid in de moerassige bosschen, zonder levensmidde len. Deze vluchtelingen ziin gedoemd om Va*i honger en koude om te komen. De oorlogsbuit was zeer groot. De artil lerie. welke te Finnen hebben buitgemaakt bestaat uit 70 stukken veldgeschut, 10 stukken zwaar geschut en 14 antitank ka nonnen. De luchtdoclmitrailleurs met vier loopen, waarvan 16 werden buit gemaakt, kosten zeker vijf millioen Fransche franc per stuk. Van groot belang wordt ook go- acht, dat 47 keukenwagens werden buit gemaakt. Deze, keukenwagens zijn het eonig middel om de troepen in de'bevroren bosschen van warm eten te voorzien. Spoorlijn LeningradMoermansk vernield? .Volgens berichten, wleke van welingelicht» zijde zijn ontvangen, doch svelke niet ge controleerd kunnen worden, is de spoor lijn van Leningrad naar Moermansk door de Finnen op verscheidene plaatsen ver nield. Finsche patrouilles hebben ook de benzinevoorraden langs dezen spoorweg in brand gestoken. Indien het al mogelijk zou zijn de spoorlijn te herstellen, dan zal het toch niet gemakkelijk zijn de benzine-voor raden spoedig aan te vullen Dit is 'n groo te hindernis voor de Russen, wier leger sterk gemotoriseerd is. Het benzinegebruik is in de koude tot veertig graden beneden het vriespunt zeer groot, aangezien de chauffeurs de motoren 's nachts door moe ten laten draaien, omdat het anders 's ochtends niet mogelijk is de motoren op gang te krijgen. Vier mannen wagen zich te voet naar Lemmer. Gistermorgen om vijf uur zijn vier bewoners van Urk over het ijs naar Lemmer vertrokken om 13Ó0 kilo vleesch te halen Zij hebben bij hun tocht gebruik gemaakt van een kleine ijsboot. Het ijs op het IJsel- meer in deze omgeving is over het algemeen nog wel betrouwbaar. De mannen hebben hun weg langs den dijk fcezocht. Gisteravond zijn zij be houden op Urk teruggekeerd met het vleesch en ook nog 400 pond visch. Het is voor de eerste maal in dezen winter, dat men tot een dergelijk transport zijn toevlucht heeft moeien nemen, oan de vleeschvoorzieningin stand te houden. Inbrekers gingen op ban gemak te werk. Tijdens de afwezigheid der bewoners heb ben onbevoegden zich de laatste dagen toe- gaiig ferschaft tot de woning van mr. R. Fr. aan de Deldenerstraat te Hengelo (O.) Door het uitsnijden van een ruit aan de achterzijde van het huis zijn de dieven binnengekomen. Zij schijnen op hun gemak te werjr te zijn gegaan. Alle kamers zijn aan een grondig onderzoek onderworpen en wat van hun gading was. hebben de dieven meegenomen... een pak kleeren stond klaar om te worden gehaald. De inbraak werd gistermiddag ontdekt, toen een leverancier van de familie zich naar den achterkant van het buis begaf, om te zien, of de bewoners terug waren. Bij onderzoek door de politie bleek, dat alle kasten waren doorzocht en grooten- deels leeggehaald. Ook voorwerpen van grooten omvang, zooals een radio-toestel, een stofzuiger, dekens, beddegoed. schilde rijen van bijzondere waarde, een fiets, enz. waren verdwenen. Alles wijst er op, dat dei nbrekers ver scheidene keeren een bezoek aan het huis hebben gebracht. Wat de heeren niet kon den gebruiken, hebben zij rustig laten staan. De linnenkasten zijn leeggeplunderd. De polit'e waarschuwde onmiddellijk den bewoner. Prettige thuiskomst Ondanks berouw bevestiging van het vonnis geëischt. Een Amersfoortsche brievenbesteller die tijdens de uitoefening van zijn functie postpakketten had gestolen, waarin zich vijf vulpenhouders, twaalf armbandhorlo ges en een bedrag van f 23.hadden be vonden, stond gisteren in, hooger beroep terecht voor het Amsterdamsche gerechts hof. De rechtbank te Utrecht had hem wegens verduistering, gepleegd als post- ambteaar veroordeeld, tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Leer om leer Bovendien werd de man oneervol uit don dienst der P.T.T. ontslagen niet verlies van pensioen. Tijdens zijn verblijf in het huis van bewaring waren zijn vrouw en kind bij de grootmoeder in huis en daar van hadden inbrekers gebruik gemaakt om de onbeheerde woning van den brievenbe steller vrijwel leeg te halen. De man was in hooger beroep gegaan, omdat hij hoopt, dat het hof met de droeve omstandigheden van verd. rekening zal houden. De president wees hem er echter op, dat hij alles aan zichzelf te wijten .heeft. Verdachte toonde berouw, rlc «chaffe had hij zoo veel mogelijk vergoed.Door .schul- der was hij tot zijn misdrijven gekomen. Het vertrouwen i. d. postambtenaar is door deze ernstige misdrijven geschokt, merkte de procureur-generaal in zijn rcuuisitoir op. Spr. vorderde bevestiging van het vonnis, ook wat de strafmaat betreft (een jaar en drie maanden gevangenisstraf). Arrest 23 Januari. Hooger beroep rerleening. Sur séance ingetrokken. Gisteren werd voor het Amsterdamsche gerechtshof het hooger beroep behandeld, aangeteekend door de Hollandsch-Zweedsche Zaad Maatschappij te Amsterdam, naar aan leiding van de verleening v. definitieve sur- céance van betaling aan de vennoolen van de'commanditaire vennootschap Mendels- sohn en Co. te Amsterdam. Na een langdurige zitting werd het inge diende request ingterokken. zoodat geen wijziging intreden zal in de door de recht bank op 7 December J.I., voor den tijd van anderhalf jaar, ingaande per 14 Augustus 1939, verleende surséance van betaling. Telegrammen aan de ministers. t De Nederlandsche Bond van Kleinhande laren in het visch- en haringbedrijf heeft den minister-president en de ministers van Economische en Sociale Zaken telegrafisch ervan in kennis gesteld, dat de noodtoe stand in den vischbandel, inzonderheid voor de vischwinkeliers en standplaats houders, catastrophale vormen aanneemt. De organisatie verzocht den ministers drin gend hulp te willen verleenen. Het hoofd bestuur vroeg hierover tevens een onder houd met de ministers aan. Met een jaar. De contingenteering van vleesch zal met ingang van 16 Jan. a.s. voor den duur van een jaar worden verlengd, waarbij de on derstaande bepalingen betreffende de basis- tijdvakken en de percentages voor de bere kening van de auionome contingenten zullen worden vastgesteld: Contingenteering versch, gekoeld en bevro ren rund- en kalfsvlcèsch, basis tijdvak 1-1-1936 tot 1-7-1936 100% v.h. bruto gcw. „Ander" rund- en kalfsvleesch, basis tijd vak 19311932 20% v.h. bruto gevv. Paarden- en schapen vleesch, basis tijdvak 19311932 20% v.h. bruto gew. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bovengenoemde percentages alleen betrek king hebben op de autonome contingenten, derhalve niet op de bij handelsverdrag ver leende contingenten, welke in vele geval len hooger zijn. Negen en dertig jarige vrouw omgekomen. I In den vorigen nacht heeft zich te Nicu- wersluis bij een echtpaar een geval van ko lendampvergiftiging voorgedaan. Kunstma tige ademhaling heeft alleen bij den man succes gehad. Toen gisterochtend omstreeks zeven uur de beide knechten van den smid H. M. de Rooy bij den winkel kwamen om hun dag taak aan te vangen, kwamen zij tot de ont dekking, dat hun patroon nog niet in den winkel aanwezig was Zij vonden dit wel zeer vreemd, doch dachten, dat de Rooy zich had verslapen. De jongens klopten tegen het raam. Dit had evenwel niet het ge- wenschte resultaat. Een van hen schoof hierop een raam open en klom naar binnen. Via de huiskamer begaf hij zich naar de bo venverdieping, waar het echtpaar sliep. Het kloppen: op de slaapkamerdeur bleef even eens zonder succes. De jongen durfde niet naar binnen te gaan en stelde zich terstond in verbindig met de militaire politie, die onmiddellijk naar de wonng ging, waar kolendamp werd waargenomen. De politie opende de slaapkamerdeur en vond het echtpaar bewusteloos op bed. Inmiddels was ook geneeskundige hulp ingeroepen. Anderhalf uur paste men kunstmatige ademhaling toe, hetgeen bij den man suc ces had. Zijn echtgenoote iieeft men niet meer kunnen redden. Het slachtoffer was 39 jaar oud. Uit het onderzoek is gebleken, dat zich in de op de benedenverdieping staande kachel kolendamp had ontwikkeld. De toestand van de Rooy is redelijk. Voorwaardelijke gevangenisstraf wegens verduistering geëischt. De 41-jarige kantoorbediende H. J. C., heeft in zijn werkzaamheden bij de landbouw cri sisorganisatie Zuid Holland 'een bedrag van 1 150.verduisterd, voor welk feit hij giste ren te Oen Haag terecht stond. Hij legde een vqjledige bekentenis af. Er was een rapport over hem uitgebracht, dat een voorwaardelijke gevangenisstraf aan beval, mits hij zich onthield van sterken drank. De officier van Justitie vorderde 'n waardelijke gevangenisstraf van zes maan den met drie jaar proeftijd onder toezicht stelling van de Dr. Arriénsvereeniging en drankverbod gedurende den proeftijd. Uitspraak 23 Januari. Raad van Arbeid grijpt er naast Bij een Naarnlooze Vennootschap te Am sterdam waren ecnigc renlnkaartcn vam het personeel zoekgeraakt. Hoewel deze kaarten met rentezegels beplakt waren en de Raad van Arbeid dit uit de administratie der ven nootschap kon nagaan, stelde de Raad toch een navordering van premie krachtens de Invaliditeitswet in tegen de vennootschap. Deze ging in beroep, met gevolg dat de Raad van Beroep, de navordering vernietigde, met welke uitspraak de Centrale Raad van Beroep thans accoord is gegaan. De uit spraak wordt gemotiveerd door de overwe ging, dat de Invaliditeitswet geen mogelijk heid opent tot bovenbedoelde navorderingen. Honderdduizend afrekeningen per dag. De toenemende waardeering voor den postcheque en girodienst blijkt niet aleen uit de voortdurende ver meerdering van het aantal reke- ninehouders, maar ook uit het steeds levendiger wordend verkeer op de postrekeningen. Zoo steeg in het afgeloopen laar het aantal aangeslotenen met bijna 34.000 tot een totaal van rond 365.000. Tet aantal boekingen op de postrekeningen vermeerderde met 11% tot ruim 113 millioen. terwijl daarbij een geldelijke omzet werd bereikt van niet minder dan 2244 milliard gulden. Vermeldenswaard is hierbij, dat door het centrale girokantoor per dag gemiddeld 100.000 afrekeningen aan de rekeninghouders worden verzonden en dat het algemeen saldo tegoed op de postrekeningen ultimo December bij na 328 mil lioen beliep. Militair toestel maakt noodlan ding in België. In den laten namiddag is gisteren een militair vliegtuig met een piloot en een waarnemer, beiden officier in het Neder landsche leger, genoopt tot het maken van een landing bij het station van Wilmars- donk (België). Het toestel heeft zich zon der moeite en zonder ecnige schade op den beganen grond kunnen begeven. De inzit tenden zijn ongedeerd. Zij hebben verklaard, dat zij zich had den vergist in den koers en dat rij geen voldoende benzine meer hadden, zoodat zij tot een noodlanding gedwongen waren. Het toestel is door de gendarmerie on der bewaking genomen. De Belgische mili taire autoriteiten en de consul-genetaal der Nederlanden hebben zich derwaarts begeven. Daar het hier een neutraal vliegtuig betreft verwacht nien dat het vandaag weder zal mogen vertrekken. Er zullen geen reddingsploegen meer uittrekken. Maandag en gisteren zijn onvermoeid red dingsploegen uitgetrokken om te zoeken naai den vermisten 28-jarigen inwoner van Nij- kerk, den heer A. J. Mol, die Zondag j.1.-per schaats uit deze plaats vertrok om een tocht naar Amsterdam te maken en van wien men sindsdien niets nieer gehoord heeft. Het geheele ijsvlak is afgezocht en ook de gemeenten op den oever van het IJssel meer zijn gewaarschuwd. Men heeft Mol ech ter nog niet gevonden, zoodat de mogelijk heid, dat hij nog in leven is, uitgesloten wordt geacht. Er zullen dan ook geen nieuw opsporingen worden ondernomen. Een tragische bijzonderheid is, dat Mol eerst zes weken geleden in het huwelijk trad GEEN CARNAVALSVIERING IN DUITSCHLAND. Met het oog op den ernst der tijden zal dit jaar in Duitschland geen openbare car navalsviering plaats vinden. In plaats daarvan zullen talrijke vroolijke amusementsavonden voor de bevolking en de weermacht georganiseerd worden. LANDENWEDSTRIJD ZWEDEN— NEDERLAND IN JULI a.s. Naar wij vernemen zal in Juli a.s. een landenathletiekwedstrijd tus schen Zweden en Nederland worden gehouden. De ontmoeting, waarvoor het standaardprogramma zal gel den, vindt te Malmoe of te Stock holm plaats. De secretaris van de I.A.A.F., de Zweed Bo Ekelund was dezer dagen in de hoofdstad, waar hij besprekingen heeft gevoerd met de leden van het dagelijksch bestuur der K.N.- A.U., de heeren A. J. G. Strengholt, C. H. Tri nes en E. G. van der Werff Jr. Tijdens dit onderhoud is men tot volledige overeenstem ming omtrent den landenwedstrijd gekomen. Na de laatst door ons gesignaleerde geval len, zijn aan de destructor te Schagen op nieuw vijf cadavers van aan miltvuur ge storven dieren vernietigd. Het is met het vaststellen van de verant woordelijkheid voor deze ernstige ramp, wel ke onze veestapel treft, een zonderlinge zaak. Gisteren publiceerden wij een blijkbaar van officieele zijde geinspireerd A.N.P.-be- richt, waarin de krachtvoerfabriek „De Ade laar" er van wordt beschuldigd, in strijd met de voorschriften, gewoon beendermeel, inplaats van ontlijmd beendermeel in de mineraalmengstels te hebben verwerkt. Deze, in wezen zeer scherpe, aanklacht te gen de directie van „De Adelaar", eindigde met de mededeeling, dat de plaatselijke po litie te De Bilt opdracht heeft gekregen, con trole uit te oefenen op de fabriek, opdat geen mineralenmengsels deze fabriek meer ver laten. Na het afdrukken van ons blad, ontvingen wij een tweede communiqué, eveneens via het A.N.P., thans afkomstig van de directie van „De Adelaar", luidende: In verband met het bericht over de bestrijding van het miltvuur onder het vee en het in de krachtvoeder- fabriek „De Adelaar" te De Bilt inge stelde onderzoek, deelt de directie van deze fabriek het volgende mede: Dat het gebruik van niet-ontlijmd beendermeel de oorzaak zou zijn van de sterke verbreiding van miltvuur, is tot heden onbewezen gebleven. Aan de directie was het onbekend, dat zij beendermeel in plaats van ontlijmd beendermeel heeft verwerkt. Zij wijst er op, dat de regeeringsin- stantie (voedselvoorziening oorlog) in haar circulaire van 21 December j.1. (negende aanvulling der instruc tie voor het fabriceeren van meng voeder) zelf beendermeel voor vee voeder geschikt acht. Van inbeslagneming van een partij beendermeel en van politietoezicht is haar niets bekend. ROUTE NOG NIET GEHEEL BERIJDBAAR. Het is thans zeker, dat de Elfste dentocht langs de traditionccle route, met vertrek en aankomst te Leeuwarden, in geen geval in den loop van deze week zal kunnen, plaats vinden. Bij doorgaand vriezend weer zal het cen traal bestuur zich nader beramen om den tocht uit te schrijven. In ieder geval zal het vaststellen van den datum tijdig ge schieden, opdat liefhebbers uit andere dee- len van het land gelegenheid krijgen zich aan te melden en voor te bereiden. De route LeeuwardenHarlingen is tot nu toe voor de scheepvaart opengehouden. Leeuwarden-Dokkum is gisteren gestremd, doch men kan er niet rijden door de schot sen. De verkorte route van Franeker naar Dokkum is nog niet vertrouwd, hetgeen veroorzaakt wordt door de stroomingen. Trouwens, het water is dezen winter zeer onrustig en dat is de oorzaak, dat niet overal het ijs mooi en betrouwbaar is. Wel overweegt het centraal bestuur een andere route te kiezen, b.v. van Dokkum over Oudkerk naar Leeuwarden, doch dit ge deelte moet eerst geïnspecteerd worden. Van Leeuwarden naar Stavoren en van Stavoren naar Harlingen is prachtig iis. In Sneek echter kan men niet rijden, zoo dat hier de ijzers moeten worden afgebon den. Ongetwb'feld kan men prachtige toch ten maken, doch de geheele route voor den Elfstedentocht is in ieder geval deze week niet te berijden, wat zeer zeker een teleur stelling zal beteekenen voor het groot aan tal liefhebbers, dat gehoopt had, dezer da gen aan den traditioneelen rit te kunnen deelnemen. Belangwekkende wedstrijd tegen Noorwegen. Naar wij vernemen zullen Jan Langedijk (Oudkarspel), Roelf Koops (Zuid-Laren) en Dolf van der Scheer (Rotterdam), door het presidium van den Koninklijken Nederland- schen Schaatsenrijdersbond naar Noorwe gen worden uitgezonden om te Oslo op 20 en 21 Januari a.s. deel te nemen aan een internationalen wedstrijd over de afstanden 500, 1500, 5000 en 10000 meter. De rijders zullen Vrijdag a.s. per vliegtuig naar het hooge Noorden vertrekken, waar zij nog een week gelegenheid krijgen te trai nen. De wedstrijd te Oslo zal bestaan uit een tweekamp tusschen een Noorsche ploeg en een team, hetwelk zal worden samengesteld uit de te Oslo vertoevende buitenlandsche rij ders. Op het oogenblik zijn in de Noorsche hoofd stad b.v. de Amerikaan Wallace, de.Euro- peesche kampioen Berzins (Letland), enkele Zweden, waar nu de drie Nederlanders nog bij komen. Hoe de ploeg der buitenlanders zal zijn samengesteld, is nog niet bekend, doch in ieder geval zal daarbij overleg wor den gepleegd met den president der I.E.V., den heer G. W. A. van Laer. Naar aanleiding van deze, elkaar volko men tegensprekende berichten, hebben wij telefonisch het hoofdbureau van politie te Utrecht, waaronder de Bilt ressorteert, om inlichtingen gevraagd. De dienstdoende in specteur kon ons slechts mededeelen, dat inderdaad „De Adelaar" onder toezicht der politie staat. In verband met de beschuldiging aan het "adres van „De Adelaar" merkt het Hsbl. nog op, dat het verbod tot het verwerken van ontlijmd beendermeel niet is ge schied om veterinair-hygiënische redenen, zooals het communiqué, dat wij gisteren af drukten, wil doen gelooven. Immers de verplichting tot het gebruik van o n 11 ij m d beendermeel is eerst" opge legd bij invoering der distributie, kennelijk met de bedoeling lijmstoffen te besparen. In normale tijden, aldus het blad, wordt gewoon beendermeel regelmatig als voeder- stof toegepast en het blad maakt dan de o.i. zeer juiste opmerking, dat, indien niet ont lijmd beendermeel gevaar oplevert voor 6e- smetting met miltvuur onze veterinaire dienst het gebruik hiervan al jaren ge leden had dienen te verbieden. ANNA PAULOWNA. HALF MILLIOEN ONDER DE MENSCHEN. Groot werk gegund. De Rijkswaterstaat heeft thans gegund na aanbesteding per 22 December te Haar lem, waarbij de gunning was aangehouden, aan den heer J. Visser Bz. te Sliedrecht bestek no. 314, dienst 1939'41, dat in houdt het aanleggen van de aardebaan van een gedeelte van het wegvak Stolpen Van Ewijcksluis van weg no. 9, rijks wegenplan 1938 en het maken van kunst werken van gewapend beton in dat weg gedeelte, een en ander met bijkomende werken onder de gemeenten Zijpe en An na Paulowna. De heer Visser was op één na laagste inschrijver met een bedrag van f 524.000.— PURMEREND. 9 Jan. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 9 partijen, wegende 18.00C Kg., handel stug, hoogste prijs f 25.—. 230 Kg. boter f 1.70—1.72 per kilo. Runderen, totaa' 223 stuks: 150 vette koeien 7090 ct. per kilo, goed', 73 gelde- koeien f 110—180 per stuk, matig; melk koeien f 180275 per stuk, matig: 6 stie ren; 1 paard f 140; 51 vette kalveren en graskalveren: vette kalveren 80—100 ct. p. kilo, matig; graskalveren f 4560 per stuk, matig; 146 nuchtere kalveren: voor de slacht f 1317, voor de fokkerij f 1-419 P- stuk, goed; 65 vette varkens voor de slacht 7075 ct. per kilo, vlug; 30 biggen; 579 schapen f 20—32 per stuk, goed; kip eieren f 44.50, eendeieren 2.70 per 100 st., 400 Noordhollandsche Blauwen (kuikens) 6570 ct. per kilo, 3600 oude kippen en ha nen: wit en rood 4552% ct. per kilo, konijnen f 0.502 per stuk, duiven 40 ct. per paar, 15 ganzen f 3 per stuk. Coöp. Centrale Eierveiüng. Aanvoerf 75.000 eendeieren f 2.85 -2.90, 80.000 kip eieren f 3.404 50. Weinig aanvoer door gladde wegen, waardoor hooge prijzen. NOORDSCHARWOUDE. 10 Jan. Aanvoer: 46000 Kg. roode kool 4.705.20, 400 Kg. froene knol 2.30, 8700 Kg. gele kool 2.50—3.40, 44400 Kg. D. witte kool 2.70-^1.20. BROEK OP LANGEXDIJK. 10 Jan. Aanvoer: 1500 Kg. uien 3.2400 Kg. peen 1.60—2.40. 1000 Kg. kroten 3.50. 16600 Kg. roode kool 4520, 39800 Kg. gele kool 2.50 3.30, 600 Kg. Savovekool 2.50, 9200 Kg. D. witte kool 2.80—2.90.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 8