MATIEK Dimitrof! Het miltvuur besproken IUR0L tegen jeuk en zwelling UtaaA yaan w^edeen? J&xdUcfi nieuuM Naar verlenging zomertijd? Boonen en erwtenvervoer /l3>o£lvoU't Dr.COLIJN CONFEREERT MET CIAN0 IJspret voor de jeugd Texelsche boot De trouwe meerkol Tooneelavond M.U.L.O.-vereeniging Winterhanden Correspondentie Rijkspostspaarbank Cocksdorp IJsclub Eierland Toenemende bevolking te Haarlem Dc Indische vlootfilm naar Nederland Piloot raakt bewusteloos Honger KIPPENGAAS OM DE SCHOENEN Holh Mij* van Landbouw Zaterdag 13 Januari, om 2 uur 's middags en misschien ook 's mórgens worden op het Heideree kanaal tussen de Postbrug en het Helden der Zeeplein wedstrijden gehouden voor de kinderen van alle lagere scholen uit Den Helder van de 3e tot en met de 7e klas. Ze worden in groepen ingedeeld. Het Ge meentebestuur heeft prijzen beschikbaar ge steld, terwijl ook reeds enige particulieren van hun goede gezindheid blijk gaven door ons enige prijzen te geven. Mochten er meer deren zijn en voor de jeugd heeft men wel wat over die ons willen gedenken, gaarne wordt door ondergetekenden een en ander in ontvangst genomen. Veranwoording geschiedt in de H. C. Als de wind uit de goede hoek blijft waaien, belooft het voor de kinderen en voor de toe schouwers een aardig feestje te zijn. De commissie: A. Kramer, Parallelweg 40. A. Lever, Sumatrastraat 7. C. lest. Singel 19. C. Prinsen. Ooievaarstraat 102. A. v. d. Meer, Ooievaarstr. 89. H. J. Marinus, Ruyghweg 21. Hedenochtend om 8 uur kwam een boot van Texel naar Den Helder. Om 9 uur vertrok fleze weer, hetgeen tevens de laatste verbin ding van vandaag was. Hoe trouw vogels in het algemeen en een meerkol in het bijzonder soms kunnen zijn wordt bewezen door het volgende feit, dat eergisteren een stadgenoote beleefde. Mej. de Ruiter, wonende Achterbinnenhaven 30, bezat ongeveer 3 jaar geleden een meerkol. Nadat men het dier eenigen tijd vastgehouden had, vloog het weg en kwam niet meer terug. Wie schetst nu de verrassing van juffr. De Ruiter toen zjj eergisteren op haar plaatsje verscheen en daar zag zitten... dezelfde meer kol van 3 jaar geleden. Gisterenavond hield de M.U.L.O.-vereeni ging haar eerste feestavond in dit seizoen, een avond, die geheel gevuld werd door een tooneelstuk in 4 bedrijven, getiteld: „Het Generaalsvrouwtje. Voor den aanvang van het stuk werden de aanwezigen reeds in de goede stemming gebracht door enkele zangnum mers, waarvan het eerste gedeelte door een koortje uit de beide laagste, het tweede door een koor uit de 3e en 4e klasse ten gehoore werden gebracht. Daarna volgde „Het Generaalsvrouwtje", de geschiedenis van een gepensioneerden gene raal, die op zijn ziekbed steeds om z'n vroe gere verpleegster roept, z'n zwager op zoek gaat naar de verpleegster en dan bij zijn nichtje terechtkomt, die het juist met haar „vrijer", na drie jaar vaste verkeering, heeft uitgemaakt .De Moeder van het meisje weet door te zetten, dat zij met den generaal trouwt, die eigenlijk niet eens weet wat er met hem gebeurt, om op die manier het weduwenpensioen te verkrijgen. De generaal blijft echter leven en nu komt de moeder tus- schenbeide. De generaal krijgt zijn apparte menten rechts, de dochter links en de deu ren gaan op slot. Agnes, de dochter, heeft het inmiddels weer goed gemaakt met haar vroe- geren galant, die oppasser van den generaal is, en zoo worden zjj verrast in een teedere omhelzing, een echtscheiding en een nieuw huwelijk zijn er het gevolg van, waarbij de generaal zich een goed verliezer toont en zijn huis en tuinhuis aan zijn oppasser vermaakt. Van de speiers en speelsters vielen vooral op Jo Smith, die voor generaal speelde; C. Wie weet wat Rheumatiek is, uit barre erva ring, die weet óók dat deze verschrikkelijke kwaal, met zjjn chagrijnige, steeds weerkee- rende pijnen, een mensch zijn heele leven ver galt. Dagen en nachten pijn in ljjf en leden en als de pijnen eens een oogenblik afnemen, dan is dat om straks zoo ongelegen moge lijk weer terug te keeren in heviger kracht. Rheumatiek is een sloopende pijn, die ont staat omdat schadelijke zuren zich ophoopen en vastzetten in spieren en spierweefsels; nu hier dan d&kr. Rheumatiek uit zich in vele vormen, maar de oorzaak is altjjd onzuiver bloed, zooals de gevolgen altjjd snerpende pijnen zijn. Die pjjnen te verzachten, die oor zaak weg te nemen, dat is de taak van Kru- schen Salts. De tien minerale zouten waaruit dit heilzaam preparaat is samengesteld, be strijden Uw kwaal in zjjn oorzaak: ze zuive ren het bloed. Dat wordt vrijgemaakt van die pjjnverwekkende schadelijke zuren... op volmaakt natuurlijke wijze. De wonderlijk weldadige uitwerking van Kruschen Salts, regelmatig gebruikt, is een gevolg van de verhoogde actie, die daardoor uitgaat van Uw lever, nieren en ingewanden. naarmate die weer tot verjongde actie komen en dat kin niet uitblijven met Kruschen Salts! zuiveren en filteren ze weer net als vroeger alle schadelijke zuren uit Uw bloed. Tot nu toe zetten die zich vast en veroorzaakten Uw pijn maar dan worden ze afgevoerd langs natuurlijken weg, zooals dat hoort in ieder normaal gezond gestel. Volg toch het voorbeeld van die duizenden en duizenden dankbare gebruikers van Kruschen Salts. Begin er óók mee! lederen morgen bij het opstaan de beroemde kleine dosis, zoovéél als er op een cent gaat. Kruschen zal U goed doen en weer de oude maken: vrjj van pjjn, vrij in Uw bewegingen. En ge zult zoo dank baar zijn! Voor Uw wondere redding van de onmetelijke ellende die Uw kwi^al anders nog ten gevolge zal hebben. Kruschen Salts is verkrjjgb. bij apoth. en drog. 0.40. 0.75 en 1.60 (extra groot pak). - abr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756, (Adv.) Wintervoeten. Winterooren Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Labohm als vader, Truus Boon als moeder. Ada Bale als dochter en S. Niesthoven die als vrijer speelde. Wjj moeten bekennen, dat wrj M U.L.O. nimmer zoo'n goed gespeeld stuk hebben zien brengen. De Rhythm Soldiere verzorgden daarna tot 2 uur de dansmuziek. T. B. De op de ijsbaan gemaakte opmer king was niet vriendelijk, maar U moet denken als er duizend menschen op een baan zjjn, dat er dan altjjd wel een tusschen door loopt, die critiek heeft. U moet zich dat echter niet aantrekken. De massa vond het prachtig en heeft genoten. J. A. W. Zooals U in dit nummer kimt lezen zijn door het gemeentebestuur reeds maatregelen genomen voor de verlichting van een der banen, zoodat Uw ingezonden artikel thans geen zin meer heeft Red. Heldersche Crt. Aquarium Zoöl Station. Voor het publiek geopend: dageljjks van 912 en van 13.30 17 u. Zaterdags van 912 uur. Natuurhistorisch Museum, le Vroontsraat lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: t „Die Twee van de Marine" en „Vergeefsche „Wraak". Rialto, Spoorstraat, acht uur: „Morgen gaat 't beter". Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Het Land der Vechtersbazen" en „De Geheim zinnige Speurhond". Heden t/m Zaterdag 18 Januari. Evangelisatiegebouw, Palmstraat, 815. uur: Wereldgebedsweek. Vrijdag 12 Januari. Casino, 8.30 uur: N.R.V. en Ned. Ver. v. Huisvr. Bonte Amsterdamsche avond. Zondag H Januari. Musis Sacrum, 8 uur. Winter-kermis. Zaterdag 20 Januari. Musis Sacrum, 8.15 uur. Soirée Dansante van de Rhythm Soldiere. \cHEUREN GEDICHT. Gisteravond laat, het was reeds 11 uur, hebben politie- en gemeentepersoneel de ba nen van de Kerk- en Loodsgracht zooveel mogeljjk scheurvrjj gemaakt, door de scheu ren met warm water te vullen, hetgeen direct daarna bevroor. Het was jammer, dat men de baan eerst niet behoorlijk schoongeveegd had. Het resul taat ware ongetwijfeld nog effectiever ge weest. ARBEIDSWET OVERTREDEN. De Arbeidswet is een wet, die men nog steeds gaarne in Den Helder blijkt te willen overtreden. Niet minder dan twee overtre ders gingen gisteren op de bon. VERKEERD GEREDEN. Een automobilist reed gisteren met zjjn ve hikel de Keizerstraat aan den verkeerden kant in. Het gevolg was een proces-verbaal. WIE HEEFT DIE POSTDUIVEN T Een bewoner van de Brouwerstraat vermist op raadselachtige wijze 6 postduiven. Wie schaft raad? Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Den Burg. In den loop der maand December 1939 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd 14.377.95 en terugbetaald 14.049.23. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 328.72. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 13. Ringrjjden op de schaats voor paren. Voor bovengenoemden wedstrijd gaven zich niet minder dag 16 paren op. Door het be stuur werden hiervoor drie prijzen in geld be schikbaar gesteld. De uitsiag was: le prijs: C. de Graaf en mej. W. Witte 7.50 2e prijs: Jb. Reuvers en echtgenoote 5. 3e prijs: Marius Reuvers en mej. Antje Nieboer 3.50. Ondanks het koude winterweer was er veel publiek aanwezig. De baan was in goede conditie. De consumptietent maakte goede zaken, zoowel 's middags als 's avonds, toen de baan electrisch verlicht werd. En veel mobilisatiehuwelijken In de Woensdag gehouden vergadering van den gemeenteraad heeft de burgemeester dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk een Nieuw jaarsrede gehouden, waarin hg mededeelde, dat het aantal inwoners met 2878 is vermeerderd. Het bedroeg op 31 December J.L 140.454. Een merkwaardig beeld van den tijd geeft het aantal huwelijken, dat 1399 bedroeg, tegen over 1014 in 1938. Dit accres is bijna uitslui tend een gevolg van de mobilisatie. Spreker zeide, zich te willen onthouden van sociaal economische bespiegelingen over dit verschijn sel, en zich te bepalen tot de opmerking, dat velen, die misschien als bruid voor het eerst van haar leven de hal van het stadhuis betra den, thans trouwe Zaterdagsche bezoeksters van deze historische plek geworden zjjn, om kostwinnersvergoeding te halen. Een recruut in een leger zonder eer De bekende Fransche advocaat de Moro Giafferi, die tijdens het Rijksdagproces lid ge weest is van de internationale commissie ter verdediging van Dimitrof, heeft zich in een radiorede tot den huidigen secretaris-generaal der communistische internationale gewend. „Gij leeft, omdat wij uw onschuld verkon digd hebben. Hebt gij ooit gedacht aan de mil- lioenen mannen, die door agressie bedreigd worden? Polen is even onschuldig als Finland. Tegen beide landen zijn dezelfde misdaden be raamd. Gij kent de methode. Zij is even een voudig als vulgair. De slachtoffers worden cy nisch beschuldigd vóór zij vermoord worden Gij Dimitrof zijt medeplichtig aan dat verraad tegen den geest, het recht en het ideaal. Ik had medelijden met u, toen uw leven in ge vaar was. Ik heb mij vergist. Ik moet nu medelijden met u hebben. Gij hadt een sym bool moeten zijn. gij zijt slechts een recruut in een leger zonder eer." Men deelt ons mede: ,,'t Sal waerachtig wel gaen", de Indi sche vlootfilm, gemaakt door M. Franken, in opdracht van het departement der Ma rine in Ned. Indië en van het hoofd der marine-propaganda in Nederlandsch Indië, d.en heer H. Quispel, wordt nog deze maand in ons land uitgebracht. De rechten voor deze nationale rolprent zijn aangekocht door de N.V. City Concern en men kan de première verwachten aan het einde van deze maand in Den Haag, in het begin van Februari te Amsterdam en Rotterdam. Het ligt in het voornemen, deze film op een bijzondere wijze in ons land te introduceeren. Zooals men zich zal her inneren heeff de eerste voorstelling te Ba tavia in September zeer de aandacht ge trokken. De gouverneur-generaal was aan wezig met alle hooge ambtenaren. Interdepartementaal overleg gaande. Onze parlementaire medewerker schrijft ons: Hoewel reeds vaststaat, dat het begin van den zomertijd dit jaar niet vervroegd zal worden, heeft onze Regeering wel termen gevon den om alsnog te doen onderzoe ken, in hoeverre verlenging van den zomertijd aanbeveling verdient. Interdepartementaal overleg hier over is thans gaande en waarschijn lijk zal binnen enkele weken een besluit genomen worden, ook omdat wettelijke voorzieningen tijdig voor bereid moeten worden. Tot hoever de eventueele verlen ging zal gaan is nog niet te zeg gen, maar niet onmogelijk is, dat zij minstens een maand zal betreffen. Ontheffing vervoersverbod. Van officieele zijde vernemen wij het volgende: Zooals bekend kan worden verondersteld, werd bij Koninklijk Besluit van 28 Augus tus 1939 het vervoeren en afleveren van zaai-, stam-, stok,- snij-, sla en pronkboonen en van peulen, stam en rijsdoperwten, voor versche verbruik geteeld, verboden. Van deze verbodsbepalingen is nu onthef fing verleend aan zaadhandelaren, die in '39 als zodanig gevestigd waren en zijn ge organiseerd bij de Nederlandsche Groen ten- en Fruitcentrale te 's-Gravenhage, on der voorwaarde, dat zij zich ten aanzien van het vervoer houden aan door deze centrale gegeven voorschriften. Voor niet georganiseerde handelaren blijft het mitsdien verboden, de genoemde zaden te vervoeren en af te leveren. Telers van deze zaden kunnen voor het verkrijgen van vervoervergunningen wenden tot den provincialen voedsel commissaris in hun gebied. In tegenstelling met de regeling voor de genoemde zaden is het vervoeren en afle veren van tuinboonen vrij. Onvrijwillige duikvlucht 1000 km. per uur. met Een vlieger van de Britsche Luchtmacht heeft met zijn Spitfire jachtvliegtuig bij een onvrijwillige duikvlucht een snelheid van 650 mijl per uur bereikt. Hij was tot een hoogte van 23.000 voet (ruim 7000 me ter) opgestegen toen hij tijdelijk het be wustzijn verloor door gebrek aan zuurstof. Het volgende wat hij bemerkte was, dat zijn toestel een zeer snelle duikvlucht maakte. Hij slaagde er in zijn vliegtuig uit de duikvlucht te krijgen en bemerkte dat hij een snelheid van 400 mrjl per uur (640 k.m.) bereikte. Deskundigen verklaren, dat het toestel in de duikvlucht een snelheid van meer dan 650 mijl per uur (ruim 1000 k.m.) heeft gehaald. Ja, ja, je moet dat stel hooien, als ze van 'tijs thuiskomen. Ze rammelen letter lijk van den honger. Maar daar is op gerekend hoor. Er staat stevige kost op tafel. Stamppot met de echte, Geldersche rookworst van Stegeman. Wat zullen ze smullenl Want die fijne ge kruide worst van Stegeman, met de pikante, zachte rook- smaak, wordt dooi jong en oud bijzonder gewaardeerd. Als U weer rookworst koopt, let dan op het loodje van Stegeman's echte Geldersche. In -winkels met ons raambiljet. Naar de Romeinsche correspondent van de Tel. meldt, heeft dr. Colijn, die momenteel te Rome vertoeft, een langdurig onderhoud gehad met den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano. De correspondent suggereert, dat Neder- land's oud-premier naar Italië is gekomen om zich ten dienste van Nederland op de hoogte te stellen van de politieke tendenzen in Italië. Voor handelaren is het zeer moeilijk pre cies na te gaan welke de besmette en welke de niet besmette voeders zijn, dus in twijfel-, gevallen de heele boel laten staan en niet opvoeren wordt door veeartsen het wensche* lijkste geacht. De heer Rislings van Twijnstra s oliefa- briek vraagt hierna het woord om iets recht te zetten wat hier vorige week is bespro ken. Wij hebben gehoord, aldus de heer Risling over de geschiedenis van fabriek Dê Adelaar, welke het beendermeel leverde aan haast alle veevoederfabriekn; bij Twijnstra s fabriek werd alles zeer precies ondereocht en was het artikel van De Adelaar beslist goed, dus hoeft gebruik geen vrees meer te wek ken; wees radicaal en l„at echter al uw voer van een maand oud staan, indien het u maar eenigszins verdacht voorkomt. Voorzitter geeft vervolgens het woord aan den heer Heering van Slootdoorp. Spreker behandelt de regeeringsbe- moeiingen van voeders in het algemeen, hier heerscht nog steeds een te kort aan voeder met de hoog opgevoerde veesta pels en dichte bevolking. Kwantitatief en kwalitatief is alles op gevoerd tot zeer groote hoogte, en merkt men dat de boer weer in belangrijkheid toeneemt. Daarom is het van de boer zaak zijn producten zoo Voog mogelijk op te voeren 'n zoo loonend mogelijke bedrijfsuit- komst, wat uitvoerig wordt toegelicht. Alles eischt echter practisch voorlich- tinK- Voorzitter dankt de heer Heering voor zijn uiteenzetting. Rondvraag. De heer J. Lont merkt op dat de regeering niet voldoende medewerkt alles wordt even duur vooral ook de kunst mest en extra ontvangst blijft uit men hoort niet ander dan protesten der Landbouwers. Spr. hoopt dat de regeering wat meer in zicht, wdt land en veeboeren betreft zal toonen. De heer Lansing vertrouwt erop dat de regeering op den duur wel wat meer mede werking za! verleenen en maatregelen wel ke zijn genomen. De heer J. Mulder meent dat men te ver gaat met voederbeperking. Voorzitter is het niet mogelijk op alle wenschen en grieven te antwoorden. Mulder is zoo slagvaardig, dat er is geen speld tusschen te krijgen! (Gelach). Dr. Lansing licht nog het een en ander toe, ook over» de t verwerkingsinrichting, waar Mulder ook niet zulke prettige erva ringen mede had opgedaan en waarschuwt nogmaals voor besmetting. Spr. prijst de verwerkingsinrchting. Mr. Risling beschouwt zich eenigszins als een indringer en bedankt voor de gast vrijheid, maar wilde nog gaarne iets zeg gen over den te houden cursus, niet al leen de jongeren maar ook de oudere en handelaren moeten elkaar daar ontmoeten. De heer S. Bakker vraagt of de regeering nog tegemoet komt in de kosten van zijn gestorven koe? De heer Lansing meent, dat de regeering verantwoordelijk is, maar hoe het zal wor den is nog niet zeker. Voorzitter dankt allen voor hun opkomst en inzonderheid de heeren Lansing en Hee ring voor hun uiteenzetting en sluit de ver gadering. ANNA PAULOWNA Probaat middel tegen vallen op gladde wegen. Het volgende „recept" tegen de gladheid vinden wij in de Msb.: „Men neemt een stukje kippengaas met niet te groote mazen en circa tien centime ter grooter dan de voet. Men gaat erop staan en vouwt de uitstekende zijden van het gaas om den schoen heen, waarna men die met een veter over den schoen bijeen houdt. „Probeert u het maar eens", zoo schrijft de abonné. „Het resultaat is verbluffend. Al circa twintig jaar gebruik ik het, bij ijzel enz. en heb nog nooit met de straatsteenen kennis gemaakt." WIERINGEN Gisteren vergaderde de afd. Holl. Mij. van Landbouw, in hotel Centraal, van S. Haan Pz. te Hippolytushoef. 4V at betréft de miltvuurbacterie in de ge mengde voedering, zegt voorzitter, de heer Bosker, is nog geen zekerheid gekregen en kan men niet alles in de schoenen schuiven van fabriek de .„Adelaar", welke tenslotte ook importeur is, en gaat het niet aan de aagelijksche fouragehandelaars dit te wij ten, evenmin komt het te pas van enkele iouragehandelaren een advertentie te plaat sen met reclame van bacterievrij voeder, niemand kan iets beslist zeggen en noemt vergelijke uitlatingen zeer voorbarig. De heer Lansing, dierenarts, aan het woord. bekend d<m heer LansinS n0S weinig j regeeringsbemoeiingen, ver- hanrieinl! s°?rten mengmeel zijn in den weit» „n u rmee1, beender en levermeel, a,le.besmet kunnen zijn, wat ech- rh ^°fi-111®1 met zekerheid is vastgesteld. j 'i,m,!n£ worden de bacteriën beslist gedood. Fabriek Adelaar is inmiddels geslo- ei\,1S restebgende voorraad voor on- 5 Jan iC v-laf! genomen, ingevolge wet ï?,euwe mengsels worden zeer inoH.»00" u dus nieuw aangebrachte zeker'b'd1JD goed en geven 100 pet. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen mej. M. Busé van Amsterdam P. G. K'eppel-Snooij van Wieringen; G. A. de GraafLont van Wieringen; E. Leli- veld van Ankeveen; P. H. van der Spaan van Den Helder; mej. E. M. Mrakie van Schagen; P. R. Raedts van Harderwijk. Vertrokken: Wed. N. Dekker—Wit naar Wieringen, J. C. Versluis naar Callantsoog; R. van den Vaart naar Den Helder; Jac. Slootweg naar Den Helder; T. van Zoonen van der Linden naar Alkmaar; A. C. Voort huizen-van den Klooster naar Naarden; M. L. H. Paardekooper naar Lisse, C. Scher mer naar Beemster, wed. H. de Kriek— Slaper naar Rotterdam; A. Bakker en gezin naar Den Helder; mej. J. Voorthuyzen n. Koog aan den Zaan mej. J. Tauber naar Amsterdam; G. M. de JongeBorgo naar Wieringen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornelis, zoon van A. Dwarswaard en M. os; Joanna Maria, dochter van Joh. L. Captein en M. M. Onderwater, Catharina Gertrudes, dochter van Th. W. Kroon en C. C. Revers; Alline Franqoise, dochter van Jac. N. Veenis en A. F. Klaver; Pieternella Geertruida, dochter van H. J. Foppen en M. J. van der Wallen; Cornelia Johanna, dochter van P. A. Hoogenboom en C. J. Meijer. Getrouwd: H. de Jonge en G. M. Borgo; J. van Zoonen en T. van der Linden; A. Waterman en G. F. Heuvel; Chr. Broek- hu ij zen en J. Tauber. Overleden: H. A. van Kooten, oud 4 mnd. A. Buij, oud 87 jaren. HELDERSCHE EIERVEILING, U Jan. Aanvoer: 17000 kipeieren: 52—54 Kg. 3.70, 55—57 Kg. 3.80—4.20, 58—60 Kg. 4.20—4.30, 6163 Kg. 44.40, 6467 Kg. 4.505, 68 72 Kg. 4.90—5.50, 300 eendeieren 2.70—2.80 per 100. stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 11 Jan. Aanvoer: 31.000 kipeieren 3.80—5.10, klein 3.4d3.80 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Jan. Uien 3.403.60, drielingen 1.grove 2.70—3, peen 1.50—2.60, roode kool 4.50—5.10 gele kool 2.60—3.50, D. witte kool 2.60—3.30. NOORDSCHARWOUDE, 12 Jan. Peen 2.402.60, roode kool 4.505, gele kool 2.80—3.50, D. witte kool 2.70—3. BOTERNOTEERING EN -HEFFING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is gister vastgesteld op 82 cent per Kg. Het bedrag van de heffing en steunuit- keering op boter is, behoudens tusschen- lijdsche wijziging, voor de week van 11 tot 18 Januari vastgesteld op 80 cent per Kg. (onveranderd).

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6