Ingezonden Kwik gaat omhoog De huisvesting van het konijn Jje^cetbcfi nieuwe fllaïineltbicAUn Engeland gaat buitenlandsche effecten opeischen Ofl83S8fBi5i^^rêa Hardrijderij voor H.R.C.-adspiranten Prov. kampioenschappen schoonrijden Noord-Holland Apotheken Voor Konijnenfokkers De positie van den vischhandel Ouderavond ULO-school Den Burg Ongeluk op het ijs Ingekomen personen Vertrokken personen Burgerlijke Stand vaa Texel Oost Oosterend In 't ijs geraakt Vice-admiraal H. Ferwerda Veiligheidsmaatregelen in België Wedstrijden hardrijden voor de Jeugdafdee- ling HRC op een der banen aan het Singel, vanaf Krugerstraat tot Breestraat, zjjn door de V.V. HRC georganiseerd nu er sinds weken geen voetbal is en kunnen de jeugdige Racers proeven van bekwaamheid ook op de schaats afleggen met vele leuke prijzen voor de win naars. Het zullen wedstrijden in hardrijden zijn over 100 meter. W?j verwachten goede deelname en verwijzen voorts naar de advertentie in dit blad. De IJsclub Haarlemmermeer organiseerde gistermiddag het kampioenschap der provincie Noord-Holland in het schoonrijden voor dames heeren en paren. De uitslagen luiden voor Heeren: 1. Cuperus (Alkmaar), kampioen van Noord-Holland; 2. Wesselo (Den Helder), 3. Bakker (Bussum), 4. dr. Van Baaien (Hil versum). Van hedenavond 9 uur tot Maandagmorgen lt alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, Kanaalweg. Van Maandag 15 Jan. tot 22 Jan. wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door D. W. de Bas, Binnenhaven. Het ligt in onze bedoeling enkele arti kelen te plaatsen over het konijn en even tueel ander pluimvee, zoowel voor ras- fok. als nutfok. In Den Helder zijn honderden die deze liefhebberij als rasfok bezigen, terwijl eenige duizenden nutpluimveehouders eveneens niet te hoog geschat zijn. Jam mer is het dat nog zoovele wantoestanden heerschen in deze fokkerij. Onder de rasfokkers wordt dit beter, omdat velen aangesloten zijn bij één grooten bond n.1. de „raad van beheer" op het gebied van pluimvee, konijnen enz., die op 1 Aug. 1939 j.l. reeds 25300 leden telde, en in nauw contact blijft met Regee ring en buitenland tot opvoering van kwa liteit, eigen vellenmarkt, bontververij, uitvoer, enz. Nederland staat in deze op de 5e plaats. M(jn eerste artikel zal daar om ook gewijd zijn aan de huisvesting van het konijn. Het konijn is altijd een geliefkoosd huisdier geweest, in sommige gevallen wordt er soms mee omgesold als met kinderen. Toch zijn er velen die in de meening verkeeren, en ook zeggen, dat het konijn onsmakelijk ruikt. Dit is een vooroordeel of 't komt door onkunde. Indien men zooiets constateert dan ligt dit aan den eigenaar want, indien deze het dier maar goed huisvest en onderhoudt is het uitgesloten dat men iets van het dier ruikt. Elke konijnen houder is daar ook weer niet direct zelf de schuldige van; bjj den een is het. gebrek aan kennis hoe het wel, en hoe het niet moet, bjj den ander gebrek aan contanten om goed materiaal aan te schaffen, en dan maakt men er maar iets van, dikwijls zeer ten ongerief van zichzelf, doch het meeste wel voor het dier dat een kwijnend bestaan voert en den eige naar door ziekte et cetera op extra onkosten jaagt. Wil men dus met pleizier en voordeelig fokken, houdt dan rekening met de volgende zes punten. 1. Zorgt voor behoorlijke ruimte. Dan krijgt het dier lengte en een flink gewicht. 2. Zorgt voor voldoende licht en lucht. Be dompte en donkere hokken veroorzaken ziekte. 3. Zorgt voor beschutting tegen tocht en vocht. Koude kunnen zij tot 15 graden ver dragen, doch nattigheid en tocht is hun groot ste v(jand. 4. Zorgt voor gemakkelijk te reinigen hok ken. Zoodat men wekelijks den borstel met Creolin of Lysoloplossing er bij kan gebruiken. 5. Zorgt voor goede urine-afvoer. Deze urine bevat zuren welke de stank veroorzaken, en werken op de oogen en de huid van het dier, zoodat dit in waarde daalt. 6. Laat anderen (buren) geen hinder van uw liefhebberij hebben. Door het behartigen van bovengenoemde punten krijgt u geen stank, dus ook geen vliegen. Is uw beurs te klein voor nieuw, of geploegd hout, neem dan kisten, doch maak de naden dicht met latjes, geeft het een kwastje verf, en leg een rooster op den vloer van latwerk. De maatverdeeling is voor groote rassen circa 1 vierk. meter oppervlakte, middensoort kan 60 X 60 X60, en kleine rassen nog wel 10 cm minder, doch dat is dan ook de uiterst mini mum grens, als men behoorlijke tierige dieren wil houden. Voedsters met jongen moeten natuurlijk meer ruimte hebben zoodat zij niet op het kleine goed trappen, en plaatst het ge heel zoo dat niet den geheelen dag de zon in het hok schijnt. Een wandeling door de Bali-* straat laat u een keurig hok (etagehok) zien. In volgorde zal ik behandelen: Huisvesting, Verzorging, Voeder en Voedering, Kwalen en Kenmerken, Fok en Inteelt, Rasbeschrijvingen. Vragen worden beantwoord, indien men postzegel voor antwoord insluit, brieven te richten aan onderstaand adres: D. J. Kortman, Gedipl. Keurmeester, Raad van Beheer. Dipl. C. Brakeveldweg 176, Den Helder. HARDRIJDERIJ VOOR DE YISCH- MARKSCHE SPEELTUIN JEU GD. Zondagmiddag te half 3 vindt een hard rijderij plaats voor de kinderen der Speeltuin- afdeeling Vischmarkt, en wel op de Fabrieks- gracht (Balkengat). Er wordt gereden om prijzen. Koek-en-zopie gratis voor alle kinde ren. Opgave van deelnemers aan de baan. Zie voorts de advertentie. WINKELSLUITINGSWET. Tegen een winkelier in de Van Galenstraat en tegen een in de Keizerstraat werd proces verbaal opgemaakt terzake overtreding van de winkelsluitingswet. VERKEERS-MIStRE. Een automobilist parkeerde aan den ver keerden kant in de Keizerstraat. Dat gaf strubbeling. Een wielrijder reed tusschen 7 en 10 uur in de Spoorstraat Kost ook geld. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.). Geachte Redactie, Verzoeke onderstaande op te nemen in Uw veelgelezen blad. In Uw blad is bij het verslag van de wed strijden voor werkloozen groote lof toegezwaaid aan den Middenstand. Zeker is dit terecht Maar volgens mij komt hier in de tweede plaats een woord van dank toe aan de „Hel- dersche Courant", daar zij het meeste werk heeft verricht wat betreft de organisatie. Als toeschouwer der wedstrijden is mij het vlotte verloop ervan opgevallen, dat mogelijk werd gemaakt door de goede leiding. Vandaar dat ik geloof, deze menschen als nog, mede namens de werkloozen, Hartelijk dank te mogen zeggen. Hoogachtend, S. MAKELAAR. Wij hebben deze wedstrijden met genoegen georganiseerd en ons verheugd over de spon tane medewerking van vele kanten. Het gaat hier tenslotte om een groep van de bevolking, die in deze dagen wel een extra-tje mag hebben. De heer I. H. J. Vos heeft aan de ministers van oeconomische zaken en van sociale zaken de volgende vragen gesteld. 1. Is het juist, dat door het afloopen van het arbeidscontract tusschen opvarenden en reeders in het visscherijbedrijf, alsmede ten gevolge van de moeilijkheden op zee, onvol doende treilers uitvaren? 2. Is het den ministers bekend, dat. in ver band met de weersomstandigheden, de invoer van Deensche en Noorsche visch stagneert, en dat deze visch voor de groote massa der be volking veel te duur is? 3. Is het den ministers bekend, dat slechts in eenige gemeenten belanghebbenden bij den vischhandel van gemeentewege financieelen steun ontvangen? 4. Hebben de ministers, gezien de moeilijke omstandigheden waarin de vischhandel ver keert, overwogen, van Rijkswege in eenigerlel vorm een financieele tegemoetkoming te ver- leenen aan de vischwinkeliers, de standplaats houders en de venters, voorzoover deze niet reeds van gemeentewege worden geholpen.? Zoo ja, wat is van deze overweging dan het resultaat De Ouderavond van bovengenoemde school, die Vrijdag in de Landbouwschool werd gehou den, viel een zeer druk bezoek ten deel. Het openingswoord werd gesproken door het Hoofd der School, den heer Jouwersma, die wees op de goede resultaten, die het vorig jaar bij het examen voor het U.L.O.-diploma zijn behaald; er slaagden n.1. 10 van de 11 leerlingen, die aan het examen deelnamen. Ook wat het aantal leerlingen betreft en de verdeeling over de verschillende klassen zijn de vooruitzichten zeer goed, zei spr., er zijn n.1. 85 leerlingen, aan aantal, dat nof nimmer is bereikt. Het aantal was tot heden niet hoo- ger geweest dan 75. Na de opening hield de heer Jouwersma een interessante lezing over: „Moeilijkheden bij de opvoeding van onze grootere kinderen". Deze lezing werd door de aanwezigen met de grootste aandacht gevolgd. Mevr. Jouwersma sprak daarna over het handwerkonderwijs, waarbij de toestemming van de ouders werd gevraagd om een geringe vergoeding te ver- leenen voor de door de leerlingen vervaardigde voorwerpen, in verband met de prijsstijging. Vervolgens voerde burgemeester Kamp even het woord en sprak o.m. enkele zeer waardeerende woorden over het onderwijs aan de Texelsche U.L.O. Tot slot werden door den heer Van der Ban enkele mooie onderwijsfilms vertoond. MOND- EN KLAUWZEER. Het vee is hersteld op de boerderij van C. Bakker, Waalderweg. Thans heerscht in deze gemeente nog op twee boerderijen mond- en klauwzeer. BOUWVERGUNNINGEN. verleend aan J. Bleyenberg te Dusseldorff voor het bouwen van zes woningen te Den Burg; aan C. de Wit te Eierland voor het bouwen van een loodsje; aan J. de Ridder te Eierland voor het bou- we van een loodsje; aan In- en Verkoopkantoor van den L.T.B. voor het bouwen van een pakhuis te Oude- schild. Op de ijsbaan in de Muij viel een schaatsen rijder uit Eierland, Heerschap. Zijn toestand was van dien aard, dat een ziekenauto van het Roode Kruis den man, die een hersenschudding had bekomen, naar de wonmg van den vogel wachter Stark in de Muij moest vervoeren, daar vervoer naar zijn woning voor den patiënt te ver was. P. Breebaart, E 63, van Wageningen Pa penpad 3. L. Pietersen en gezin, De Waal 32, van A 47a Kattendrjke. Cath. Brandt, De Waal 43, van Bergen, Netteweg 6. R. Tot van Koogerweg 20, Den Burg naar Harlingen, Ustusstrekweg. A. Topelen, van C 30 n. Onstwedde, Dorp straat. 89 N. M. Comnings, van Binnenburg 13, Den Burg. n. Maassluis, Kon. Wilhelminalaan 25. K. Butter, van De Waal 38, naar Oterleek D 72. van 6 Jan. t/m 12 Jan. 1940. GEBOREN: Trijntje, d. v. K. Westra en A. •Bruin; Kornelis Lambertus, z. v. J. C. van Heerwaarden en G. Truinwna. ONDERTROUWT): P. Dogger en F. H. van Putten; H. C. Bakker en H. S. Zeinstra. GETROUWD: F. T. van der Gracht en C. Bakker. OVERLEDEN: Marretje Kerjser, oud 68 jaar, wed. v. D. Dros; Neeltje Peper, 60 jaar, echtgen. v. P. Kok. GEVONDENeen bos harken, een paar lee- ren klopsokken, een baaltje meel, 2 kinder handschoenen, een boodschappentasch, een portefeuille, twee handschoenen (heeren). NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. N.m. half 8 Cand. Starrenburg, van Den Hoorn. Leger des Hells. Zondags 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 3.30 n.m. Verblijdingssamenkomst. 7.30 nm. Verlossingssamenkomst. MILITAIREN GRATIS. Het Bestuur van de IJsclub „Oost" heeft besloten, de te Oosterend gestationneerde mi litairen. op de ijsbaan „de Putten" vrij entrée te geven. Schipper Willem van der Vis, van Oosterend, geraakte gisteren met zijn motorkotter, toen hij bij eb was uitgevaren, kort nabij de haven van Oudeschild in het ijs bekneld. Toen de vloed op kwam zetten dreef het ijs weer weg en kon de kotter weer weg komen. Het schip is echter weer naar de haven van Oudeschild teruggekeerd en wacht daar een betere ge legenheid af om uit te varen. Hier te lande teruggekeerd. Gisteren is vice-admiraal H. Ferwerda, die onlangs is afgetreden als vlootvoogd in Indië, hier te lande teruggekeerd. Bevorderingen Met ingang van 1 December 1939: Konst.maat D. W. Hoogvliet tot korporaal konstabel. Leerling-muzikant F. H. Schorer tot adsp.- muzikant. Met ingang van 1 Jan. 1940: Schipper W. Bekker tot opperschipper. Kwartiermeesters B. I. Wagenaar, M. Huls man, A. A. Grimmelijkhuizen, C. van der Mat ten, H. van Dijk, J. Koster, T. Heeres, en J. C. Rombouts tot bootsman. Sergeanten-konstabel O. C. Wagenaar en A. H. Hiddes, tot majoor-konstabel. Korporaals-konstabel A. M. J. van Mourik en G. Bakker tot sergt.-konstabel. Konstabelsmaat T. Ruiten tot korp.-kon- stabel. Majoor-telegrafist D. Dekker tot opper- telegrafist. Serg.t-telegrafist C. A. J. Erkens en C. Bos man tot majoor-telegrafist. Korpl.-telegrafist J. F. Jansen en H. Red dering tot sergt.-telegrafist. Sergt.-macht W. van den Hoff en W. F. Koenraads tot maj.-machinist. Korpl.-macht. W. Visser tot sergt.-macht. Sergt.-timmerman D. Buck tot maj.-tim- merman. Hofmeestersmaat H. P. Correlje en G Brokaar tot korpl.-hofmeester. Koksmaat G. N. v. Beekhoven tot korp.- kok. Bevorderd in West-Indië. Met ingang van 1 Jan. 1940: Maj.-konstabel W. H. Franse tot opper- konstabel. Met ingang van 1 Nov. 1939: Stoker-olieman J. Barzilaij tot korporaal- machinist. Bevordering in Nederlandsch-Indië. 1 Juli 1939. Stoker 2e kl. J. C. Baetens tot stoker le kl. 1 Augustus. 1939. Mariniers 3e kl. A. F. Slosser, J. H. Sniedt, J. H. Jansen en J. Schnitzler tot marinier 2e kl. Korpl.-vlieger E. J. H. Smitshuijsen tot sergeant-vlieger. Stokers le kl. P. Heijstek, W. Janssen, J. H. J. de Vries, J. Vlaming, J. H. van Hagen, T. H. Keizer en F. W. Poelakker tot stoker olieman. Stoker 2e kl. J. A. M. Hujjbers tot stoker le kl. Matrozen 2e kl. M. M. Thijssen, R. J. van Donkelaar, K. P. Lataster, A. G. H. Smid, S. J. Eisma, H. Heinen J. Bosch, P. A. M. Scmit, W. B. Houd(jk. J. J. Hermans, J. J. Christiaan- sen, W. A. Muller en M. Beerens tot stoker le kl. Matrozen 3e kl. G. Keetelaar, J. Rumkorf, A. van Gelder, F. A. Meesters, E. Lap, L. C. Maasbach. A. Kooistra, L. Swart, P. T. Schr(jer. M. Bjjl, C. A. Dekkers, P. J. Nahuijs, S. B. Bijlsma en H. Gelderblom tot matroos 2e kl. 12 September 1939. Stoker-olieman W. Groen tot korpl.-macht. 27 September 1939. Sergt.-schrgver A. A. de Leng tot majoor- schrijver. 1 October 1989. Majoor-machinist W. Lugten tot adj.-onder- off.-machinist. Sergt.-machinist B. Bijmolen tot majoor machinist Korpl.-machin. R. de Leeuw, J. de Vroome, J. M. H. Schouten en H. G. Baas tot sergt.- machinist Stokers-olieman J. van der Kerk, N. Slui mer, J. Groen en J. C. Pegtel tot korpl.-ma chinist WEER GEEN IJSZONDAG? Krijgen we met het weer een her haling van verleden week? Als men de verschuivingen in den luchtdruk over West Europa ziet, zou men haast gaan denken van wel. Alleen lijkt het er op het oogenblik wel naar, dat de Zondag ditmaal nog een wintersch beeld zal houden, in te genstelling met acht dagen geleden en aangenomen dan dat de vorst gaat wijken. Indien dit laatste niet het geval zal zijr., dan ligt dat heusch niet aan de depressie, die nu al een paar dagen krachtige aanval len doet op het gebied van hoogen druk, dat zich van Zuid Oost Europa tot aan de Noordzee uitstrekte. En bij die aanvallen kan zij op resultaten bogen, aldus de Msb. De as van bedoelden hoogen druk lag gisteravond nog juist ten Noorden van ons land, doch vertoonde neiging zich naar het Zuiden te verplaatsen. Een diepe depressie is gisteren IJsland gepasseerd, haar in vloed deed zich vooral aan de Noorsche kust gelden, alwaar een krachtige Zuid- Westelijke luchtstrooming warme lucht naar Scandinavië en Finland voert. Terwijl het in Noord-Europa dus betrek kelijk wami is, blijft de koude in Zuid- Europa nog aanhouden. In geheel Noord- Italië vroor het gisteravond, terwijl ook in Spanje plaatselijk vorst voorkwam. Het resultaat van de overwegingen der weerkundigen over de hierboven geschets te situatie is, dat ze voor vandaag al een stijging van de temperatuur verwachten tot omstreeks het vriespunt. Hoe zal het morgenz ijn? Een IJszondag? Op een persconferentie in het En- gelsche ministerie van Bevoorrading heeft aldus de Tel. gisteren de par lementaire secretaris van dit minis terie, kolonel Llewellin, op de mo gelijkheid gewezen, dat de schatkist eerlang de overdracht aan de re geering zal verlangen van buiten landsche effecten, in bezit van Brit- sche staatsburgers. De persdienst van het Belgische Ministe rie van Buitenlandsche Zaken deelt mede, dat gisteren overeenkomstig de vroeger dooi de regeering genomen besluiten, eenige vei ligheidsmaatregelen zijn genomen. Deze maatregelen vermen slechts een toe passing van het verdedigingsplan, waarin sinds de eerste dagen van de mobilisatie werd voorzien. ONZE LUCHTVLOOT OEFENDE. Naar wij vernemen zijn gisteren in de buurt van Den Haag oefeningen gehouden van de Nederlandsche luchtstrijdkrachten. Bovendien heeft de artillerie gisteren aan de kust schietoefeningen gehouden. JULI AN ADORP. EEN ONGELUKKIGE VAL. Terwijl onze plaatsgenoot J. G. Donder dagavond aan het schaatsenrijden was, is hij daarbij komen te vallen, welke val voor hem noodlottig werd, daar het bleek, dat hij een sleutelbeen gebroken had. DE GLADHEID EISCHT ZIJN TOL. Aan de Callantsoogervaart, bij den parti culieren weg naar „Pietertjes Hoeve" ge raakte een bestelauto van de Zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer door de gladheid in de vrij diepe sloot. Een gerequireerde kraanwagen kon het vehikel in eerste in stantie niet op den weg krijgen, zoodat zulks later pas gelukt is. Verder hebben velen tengevolge van de gladheid, kennis met den grond gemaakt. SCHOOLKINDEREN OP DE SCHAATS. Donderdagmiddag hield het onderwijzend personeel, van School I, daardoor in staat gesteld door de IJsclub „Julianadorp", welke de prijzen beschikbaar stelde, wed strijden voor de schooljeugd. De uitslagen waren als volgt: Groote jongens: le prijs Piet Spijker, 2e pr. Piet de Graaf, 3e prijs Jan Noot. Kleinere jongens: le prijs Kl. Hoornsman Az., 2e prijs Caspar Bellis, 3e prijs Rien Meerse. Groote meisjes: le prijs Iets Wijnsma, 2e prijs A. Hoogschagen Kd., 3e prijs M. Sleutel. Kleinere meisjes: le prijs Ada Hollander, »e prijs Maaike Visser, 3e prijs Jannie Jimmink. LANTAARNS GEVLOERD. Tengevolge van de gladheid van de wegen, werd door de auto van de „Veldpost" de elec- tnsche lantaarn van de Kerk, en door een auto van de P.T.T. de lantaarn staande op bet punt SchoolwegProeftuinweg, omver gereden. VEREENIGING „VEEVERLOSKUNDE" TE KOE GRAS. Gisterenmorgen hield bovengenoemde ver- eeniging hare Algemeene vergadering in het café t Centrum" van den heer H. W. Veul. Aanwezig waren 15 leden. De Voorzitter, de heer J. J. Kistemaker, opende met een welkomstwoord de vergade ring. De secretaris, de heer A. Schoort Jz„ las de notulen, welke met dank, onveranderd wer den vastgesteld. ti Jaarverslag. oooV ,„ntal bedroeS 112, het aantal koeien ~l 13' meer dan het voorgaande jaar. Aan contributie werd f 808.40% ontvangen. gemeentebestuur verleende een subsidie \an f-00. De hulp van den verloskundige werd 112 maal ingeroepen. Over het werk van den verloskundige was men zeer te vreden. Aan het einde van het overzicht vv ei den zeer waardeerende woorden gespro ken over nu wijlen den heer P. Veldman Sr., waarmede de vergadering hare instemming betuigde. Het verslag werd goedgekeurd. De rekening over 1939 was door de heeren D. J. de Graaf Pz. en N. Bellis nagezien, in orde bevonden en wordt goedgekeurd. Er was nog in kas f 153.03. De voorzitter zei de com missie dank voor hare controle en den pen ningmeester voor zijn accuraat beheer. Bestuurs verkiezing. De aftredende heer W. Hoornsman werd herkozen, terwijl in de plaats van den heer G. W. Jimmink Wz. (niet herkiesbaar). Voor zijn langdurige diensten werd den heer Jim mink dank gezegd. Het salaris van den verloskundige bleef op hetzelfde bedrag bepaald, verhoogd met een duurtetoeslag van f25.— De contributie werd vastgesteld op 30 cent per koe. Tot veeverloskundige werd de heer A. de Hoop herbenoemd. Tot lid nazien der rekening, aftredend de heer S. Eriks, werd bij acclamatie benoemd de heer C. Maters. De rondvraag leverde niets op, dus volgde sluiting door den voorzitter. W1ERINGEN FILMAVOND BLINDENBOND. De Ned. Blindenbond hield een kunstr en filmavond in Cinema de Haan, met mede werking van de Mandolineclub „Oefening kweekt kunst", dir. de heer P. Jongkind. Als spreker trad op de heer Joh. v. d. Berg uit Den Haag, terwijl het openings woord en het slotwoord uitgesproken werd 1 door den weleerw. heer Ds. H. de Wilde. De bekende film werd vertoond, getiteld „Wakende oogen" Hiervoor en hierna werd mandolinemuziek ten gehoore gebracht, waarna de hoofdfilm „Lichtende verten" (Het leven der blinden)' werd vertoond. Gev. een heeren polshorloge. Verl. een rijwielplaatje. Inl. gem. bode. WESTERLAND. IJS WEDSTRIJDEN SCHOOLKINDEREN. Gistermiddag organiseerde de ijsclub Wes- terland een wedstrijd voor schoolkinderen op de banen aan de Noorderbuurt, waarvan de uitslagen waren: Jongens 67 jaar: 1 Dirk Kooij, 2 Martje Schardam, 3 Cor Steigstra; Meisjes 67 j.: 1 Geri de Smit, 2 Dikkie Drent, 3 Annie Gar- relrs; Jongens 89 jaar: 1 Lou Wigbout, 2 Adrie Krijger, 3 Heine Braaksma, 4 Henk Cornelissen; Meisjes 8—9 jaar: 1 Joh. Pan- jer; 2 Trijnie artens; 3 Hendr. Westerbe- ke, 4 Meinie Kuit, Jongens 10—11 jaar: 1 Jaap Bais, 2 Dirk Takes, 3 Sebo Brandse- ma, 4 Piet Veger, Meisjes 1011 jaar 1 Pie- tertje Nieland Dd., 2 Gre ten Bokkel, 3 An nie Veerdig, 4 Hendrien Schiphof. Jongens 1213 jaar: 1 Piet Wigbout, 2 Piet Meyer, 3 Klaas Schiphof, 4 Engel Klein, 5 Joop Houkema. Meisjes 1213 jaar: 1 Trij nie Kooij, 2 Marie Russelman, 3 Nclie Speur 4 Rika Schut. Alle kinderen werden onthaald op een kop chocolademelk en een koek. \NNA PA ULOWNA SPANNENDE AFVALWEDSTRIJDEN. Op het Oude Veer is een afvalwedstrijd gehouden, georganiseerd door de ijsvereeni- ging „Eendracht maakt macht". Ongeveer 500 bezoekers volgden den strijd op de 500 M.-baan, waaraan 46 rijders deelnamen. De flinke prijzen f 35, f 20, f 10 en f 5 hadden heel wat rijders van buiten de gemeente hierheen gelokt en daar J. O. van IJzen- doorn, de eenige Polder-bewoner, die voor een prijs in aanmerking kwam, z'n kans door een val verspeelde, werden de prijzen allen ook door niet-gemeentenaren ver overd. Bij eiken omloop was voor den snelsten winnaar nog een premie van f 2.50 beschikbaar en de eerste prijswinnaar, de heer .W. Keetman Winkel, wist er daarvan twee in de wacht te sleepen en ook nog op twee premies door hotel Veerburg be schikbaar gesteld, beslag te leggen. De tweede omloop bracht toevallig 3 van. de beste rijders in het viertal bijeen. Daar twee werden geplaatst, viel hierdoor de heer N. Pronk van Warmenhuizen, die als een der prijswinnaars was gedoodverfd, af. In deze rit maakte de heer Keetman z'n snelsten rit, rul. 47.8 sec. Ook de finale was zeer spannend. Keetman was uitge sproken no. 1, doch om de tweede en derde plaats ontstond een felle strijd, die nog ver" schil van meening over den uitslag gaf. De heer A. Saai van Wieringerwerf wag vóór den heer S. Lont van Wieringen. Met een laatste krachtsinspanning wist Lont hoofd en horst vóór Saai over de eind streep te brengen. Doch de achterkant van de achterste schaats beslist, niet de rest van het lichaam en zóó kende de jury den tweeden prijs toe aan A. Saai en den derden aan S. Lont. De vierde prijs was voor C. Koorn van Winkel. De prijzen werden met een toepasselijk woord in Veerburg uitgereikt door den heer V. Kaan. ALKMAAR, 12 Jan. Kaasmarkt. Aangevoerd 21 stapels, zijnde 39.000 Kg., Fabrieksbaas kleine f 24.50. Handel goed. ALKMAAR, 12 Jan. Andijvie 19—24.50, appelen 5—10, Bloe mendaler kool 4.20. boerenkool 8.80-12.40, bieten 2.604.60, gele kool 2.504, groene kool 2.804.90, knolselderie 3.504.40, peren 2.50—5.50, roode kool 3—4.80, selderie 6.70— 7.70, spruiten 5.50—12 50. uien 1.20-3.80, wortelen 3.604.20, waschwortelen 5.50 7.50 witlof I 8—11. idem II 0-7. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Jan. Uien 33.80. drielingen 1.401.60. grove 3—3.10. peen 1 50-2.60, kroten 1.60—3.40, roode kool 4.605.30, andijvie 4.Veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE, 13 Jan. Uien 3.o03.60. drielingen 1.30, grove 3 —3.30, gele nep 2.80. roode kool 450—550; gele kool 280—340; ft. witte kool 270—310

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 12