Voorstel tot 10 pCt. WINSTBELASTING Vacantie met behoud van loon Aardschok op Sicilië Vliegpoging om wereldrecord Voorspoedige vlucht van de „Reiger" ECONOMISCHE HULP AAN TURKIJE Heden verklaring van Hore Belisha verwacht Wielen van trailer gerukt Revanchewedstrijd Euwe-Keres in 1941 Nieuw wetsontwerp iP.cAaken Postvluchten op Indië Amerikaansche vlootchef wil grootere duikbootcn .Wizf doet Labour? WAT VERSTAAT DE MINIS TER ONDER „WINST"? De Minister van financiën heeft ingediend een wetsontwerp tot hef fing van een winstbelasting ter ver vanging van de dividend- en tan tième-belasting. De heffing zal op 10 pet moeten worden gesteld. Een kwestie van techniek. Aan de memorie van toelichting is het volgende ontleend: De keuze tusschen ultdeelingsbelasting en winstbelasting is er niet eene van prin- cipieelen aard. De thans voorgestelde vervanging van de dividend- en tantièmebelasting door een winstbelasting moet in hoofdzaak worden gezien als een kwestie van belastingtech niek. De bestaande regeling van de belas ting van de naamlooze vennootschappen werkt in de practijk ongelijk en dus On rechtvaardig. En aangezien de tegenwoor dige organisatie van den belastingdienst toelaat dit euvel te vermijden langs den weg van den anderen, beteren vorm van vennootschapsbelasting, verdient een winst belasting aanbeveling. Gesteld voor de taak van een juiste om schrijving, heeft de minister gemeend, niet te moeten overnemen het winstbegrip dat aan de heffing van de belastingen naar het inkomen ten grondslag ligt. De heffing van de inkomstenbelasting is gebonden aan natuurlijke personen, die kun nen sterven, het land verlaten, hun bronnen van inkomsten verwisselen voor andere, in al welke gevallen, door de werking van de artikelen 12 tot en met 14 der wet op de in komstenbelasting 1914, de opbrengst van de vervallen bronnen aan de heffing van de be lasting ontsnapt. Bovendien is de belasting sterk progressief, waardoor het temeer nood zakelijk wordt, baten nauwkeurig toe te re kenen aan het jaar waarin zij aan den be lastingplichtige zijn opgekomen. Ten aanzien van al deze factoren is de figuur bij de winst belasting een andere. De minister heeft daarom gemeend, bij de omschrijving van het winstbegrip zich van de inkomstenbelasting te kunnen losmaken en ook overigens er naar gestreefd, aan de af- schrijvingspolitiek van de vennootschappen enz., zoo weinig mogelijk belemmeringen in den weg te leggen. Daarentegen heeft hij, door den eisch te stellen, dat de waardeering van de baten en de lasten van de vennoot schap overeenkomstig goed koopmansgebruik dient te geschieden een waarborg geschapen tegen misbruik. Wat goed koopmansgebruik 'is en wat niet, zal door de jurisprudentie moeten worden uitgemaakt. De ministor vertrouwt, dat op deze wijze aan het bedrijfsleven de noodige vrijheid bij de winstbepaling wordt toegestaan, zonder dat daardoor de belangen van den fiscus worden geschaad. Het vorenstaande geeft mede den sleutel voor hetgeen dient te ge schieden bij het in werking treden van de wet, waaromtrent geen bij zondere bepalingen in het ontwerp voorkomen. Uit artikel 3 van het ont werp en uit hetgeen hiervoor werd opgemerkt, volgt, dat grondslag voor de heffing van de belasting is het verschil tusschen de balans bij het begin van het jaar en die bij het einde van het jaar en dat alle balansen worden aanvaard, mits zij slechts volgens hetzelfde systeem zijn opgemaakt. Volgde derhalve een onderneming het sys teem, haar bedrijfsmiddelen dadelijk op f 1 af te schrijven, dan kan zij, indien het voor die onderneming steunt op goed koop mansgebruik, daarmede doorgaan, mits zij ook haar balans bij den aanvang van het eerste jaar waarover de winstjielasting wordt geheven, volgens hetzelfde stelsel op maakt, Wenscht zij dit niet, en wenscht zij haar activa in bedoelde balans op te ne men voor de werkelijke waarde, dan is haar dat eveneens geoorloofd, doch dan is zij verplicht, hetzelfde te doen in haar balan sen over volgende jaren. Tegen een wijzi ging van systeem ter gelegenheid van de invoering van de winstbelasting zal geen bezwaar worden gemaakt. Het systeem van heffing van de uitdee- lingsbelasting brengt mede, dat de fiscus bij dezen vorm van heffing, behalve zijn recht over hetgeen over de uitgedeelde winst dadelijk verschuldigd is. tevens een voorwaardelijke aanspraak verkrijgt tot het bedrag van de belasting over de niet uitge keerde (gereserveerde) winsten. Maakt een vennootschap over een bepaald jaar een zuivere winst van f 1.000.000.waarvan f 600.000.wordt uitgedeeld en f 400.000. gereserveerd, dan kan de wetgever twee dingen doen. Hij kan dadelijk de geheele winst belasten (winstbelasting). Hij kan echter ook voorshands genoegen nemen met de belasting over f 600.000.maar dit laat ste dan onder de, uitdrukkelijk uit de be palingen der wet voortvloeiende, voorwaar de, dat hij nog een voorwaardelijk recht heeft op de belasting over de gere serveerde f 400.000.deze belasting te be talen op het oogenblik waarop de reserve eventueel wordt uitgekeerd. Deze aanspraak van de overheid op de belasting over de ge reserveerde winst in het gestelde voor beeld dus over het bedrag van f 400.000. is ontstaan in het jaar waarin deze reserve is gevormd. Dit „aandeel" van de overheid in de bij de afschaffing van de dividend- en tantiemebe- lasting en de gelijktijdige invoering van de winstbelasting aanwezige reserves zou kun nen worden geldend gemaakt, door bedoel de reserves aan een speciale heffing te on derwerpen, aldus, dat binnen een zeker tijds verloop, bijv. van 3 jaar, de belasting over aie reserves zou moeten worden betaald. De minister is echter van meening, dat het denkbeeld van een zoodanige bijzondere heffing moet worden verworpen. Dit betee- kent natuurlijk niet, dat de bij de invoering van de winstbelasting bestaande reserves verder geheel buiten aanmerking kunnen worden gelaten, daargelaten nog het belang van 's rijks schatkist, ware dit een onrecht vaardige bevoordeeling van de vennoot schappen die hun oude winsten hebben ge reserveerd, tegenover de vennootschappen, dieh un vóór de inwerkingtreding van dc winstbelasting gemaakte winsten wel vol ledig hebben uitgedeeld. Laatstgenoemde vennootschappen hebben hun volle pond betaald, zij mogen vorderen, dat ook de andere vennootschappen, van hetgeen niet meer is dan een verandering van de wijze, waarop de winst wordt getrof fen, niet een ongemotiveerd voordeel ge nieten. De artikelen 38 en volgende van het ont werp bevatten derhalve een voorziening, krachtens welke de oude reserves bij de heffing van de winstbelasting in aanmer king worden genomen in 't jaar waarin zij als zoodanig verdwijnen Dit verdwijnen doet zich vooreerst voor wanneer deze oude re serves aan de deelgerechtigden in de winst worden uitgedeeld, vervolgens, wanneer zij hun normale bestemming volgen om te die nen tot dekking van latere verliezen. Uiter aard leidt deze laatste wijze van opheffing van de oude reserves niet tot qen recht- streeksche heffing van winstbelasting. Slechts kan 'n verlies, dat uit een oude re serve kan worden gedekt, niet andermaal ten laste van de winst, namelijk van die over een volgend jaar, worden gebracht. De minister meent de totale belastbare winst van de binnen het rijk gevestigde vennootschappen, enz., goede en slechte ja ren dooreen genomen, te mogen schatten op bijna 500 milliocn gulden 'sjaars. In werkelijkheid zal dit cijfer ongetwijfeld af wijkingen te zien geven. Wordt niettemin het genoemde bedrag van bijna 500 millioen gulden voorshands aangehouden, dat zal 't tarief van de winstbelasting, teneinde een opbrengst te verkrijgen van f50.000.000.— 's jaars. hetgeen f 20.000.000. hooger is dan die van de bestaande dividend- en tan tièmebelasting, op 10 pet moeten worden gesteld. Voor de heffing van opcenten ten bate van de gemeenten ter schade loosstelling voor de vervallen opcerv- ten op de dividend-tantièmebelasting zal binnenkort een afzonderlijk ont werp worden ingediend. Zooals bekend is, was in het ontwerp tot heffing van een nationale inkomsten- en winstbelasting de opbrengst der winstbelas ting, onder voorloopige handhaving der di vidend- en tantièmebelasting, geraamd op f 36 millioen. Gelijk evenzeer bekend is, ver vulde echter in dat ontwerp de winstbelas ting eene nog geheel andere functie dan in het thans aangeboden ontwerp. Nadat het vehikel van hoogen weg was gestort. Inzittenden als door een wonder gered. Voor de melding van een ernstig ongeluk met een trailer zijn gisteravond omstreeks negen uur twee motorspuiten en een red dingswagen van de Amsterdamsche brand weer .alsmede twee ambulance-auto's vpg den geneeskundigen dienst naar den Hem- weg gegaan, waar zij echter geen assistentie behoefden te verleenen. Wel was een zware trailer van den snel- dienst AlkmaarAmsterdam, geladen met zuurstofcylinders, in den sloot aan de noordzijde van den weg geraakt, doch van de inzittenden was geen spoor te vinden. De Hembrug was in den avond door den regen en de opdooi buitengewoon glad. De vrachtautobestuurder schijnt in de ge vaarlijke bocht uit de richting Amsterdam, nabij de Westerbegraafplaats met groote snelheid te zijn geslipt, waardoor de be stuurder de macht over zijn stuur kwijt raakte. Honderd meter verder stortte de wagen van den hoogen weg in den sloot. Een wonder. Het mocht inderdaad een wonder heeten. dat drie van de vijf inzittenden uit Alk maar slechts lichte verwondingen opliepen, want de cabine was ingedrukt, de wielen waren van den wagen gerukt en de ca- rosserie was totaal ontzet. Later bleek, dat passcerende automobilis ten zich over de inzittenden hadden ont fermd: een van hen, die een diepe snede in het hoofd had gekregen werd naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd en daar ver bonden. Twee andere gewonden werden naar Zaandam gebracht, waar zij voor schram men en ontvellingen aan het hoofd werden behandeld. De bestuurder en een vijfde per soon gingen naar Alkmaar door. De brandweer zal vandaag den trailer op den weg brengen. Geheimzinnig gedoe in Italië. Het driemotorig vliegtuig Italo is Zondag van het vliegveld Guidonia bij Rome vertrok ken om te trachten het wereldrecord voor vluchten op den langen afstand te verbe teren. Gisteravond werd vernomen, dat het vlieg tuig tengevolge van een motorstoring bij het eiland Fcrnando de Norhona zou zijn ge daald. Deze vlucht was met de grootst mogelijke geheimhouding voorbereid en tot.nu toe heeft de Italiaansche pers een zeer strikt stilzwij gen in acht genomen. Het vliegtuig werd bestuurd door majoor Angelo Tondi, een deskundige op het gebied van stratosfeertochten, en Giuseppe Per- tocco. Het was een eendekker „S 73", voor zien van drie motoren van 1000 p.k. elk en een vlicgbereik van 13500 k.m. VOOR ELKE DERTIG DAGEN EEN HALVE DAG VACANTIE. De minister van Sociale Zaken heeft bij den Hoogen Raad van Ar beid aanhangig gemaakt een voor ontwerp van een wettelijke regeling inzake vacantie met behoud van loon. Aan de toelichting tot dit voorontwerp is het volgende ontleend: Toegegeven moet worden, dat een nieuwe maatregel voor vele werkgevers financieele lasten zou medebrengen, daar vacantie van den arbeider vanzelfsprekend vacantie met behou dvan loon moet zijn. In tal van on dernemingen, waarin tot dan toe geen ver lof werd genoten, zou een voorschrift tot 't geven van een week vacantie het bestand deel loon van den kostprijs met ongeveer 2 pet. kunnen verhoogen. Arbeidsprestatie wordt verhoogd. Toch zou dit. van algemeen standpunt bezien, niet kunnen gelden als een argu ment tegen een wettelijke regeling ter za ke. Ten aanzien van de meeste bedrijven vormt het juist een motief ten gunste er van. Want een zoodanige regeling zou in verband met de concurrentie een billijke gelegenheid scheppen op dit punt tusschen de werkgevers, die de In die regeling neer gelegde vacantie reeds gaven, en degenen, die dat niet deden. Voorts kan nog wor den opgemerkt, dat tegenover de verhoo ging van de kosten door het betaald verlof ook een te verwachten verhooging staat van de prestatie van den arbeider. Hoe lang vacantie? Het aangeboden ontwerp kent in het algemeen aan de arbeiders, op wie het betrekking heeft, voor elke dertig dagen, gedurende welke zij bij eenzelfden werkgever werkzaam zijn geweest, een halven dag va cantie toe. Als grondslag is daarbij genomen de pe riode van 1 Mei van eenig jaar tot 1 Mei van het daaropvolgende jaar. De vacantie, die zij over deze periode hebben verdiend, moet hun telkens in het laatstbedoelde jaar worden gegeven. Neemt een dienstbetrek king een einde, voordat dat jaar verloopen is. dan heeft de werkgever de keuze om de vacantie, die de arbeiders heeft verdiend, maar nog niet genoten, of wel geven vóór het einde der dienstbetrekking, of wel door extra-loon te vervangen. De minister heeft gemeend deze regeling vooralsnog te moeten beperken tot arbei ders, werkzaam in fabrieken of werkplaat sen, winkels en kantoren. Aan de Kroon ware over te laten, haar mede van toe passing te doen zijn op die categorieën on der de overige arbeiders, ten aanzien van wie er eveneens reden is, een wettelijke va cantie in te voeren. Zonder wetswijziging zoif door zoodanigen maatregel dus bijv. aan de arbeiders in den Land- of den tuinbouw of aan bepaalde groepen onder hen een verlof kunnen wor den verzekerd. Vacantie-bonnen. ooc arbeiders, die vaak van patroon verwisselen, moeten andere bepalingen wor den opgesteld, waarhij het z.g.n. vacantie- bonnensysteem, dat in sommige bedrijven reeds krachtens collectieve arbeidsovereen komst toe passing vindt, zou kunnen wor den gevolgd. De bedoeling is, dat dit nader bij algemeenen maatregel v. bestuur wordt uitgewerkt. Voorgesteld wordt, dat de vacantie, zoo mogelijk tusschen 30 April en 1 October moet vallen. Om gelijksoortige redenen is een voorschrift opgenomen volgens het welk die vacantie zooveel mogelijk aaneen gesloten moet worden gegeven. De minister van Sociale Zaken kan echter in bijzonde re gevallen van dit voorschrift verleenen. Indien het bedrijfsleven zelf een vacantie- regeling heeft vastgesteld, welke niet ach terstaat bij die van het ontwerp, verdient het de voorkeur, haar te doen praevaleeren boven de wettelijke regeling. Op grond van deze overweging is voorgesteld om het ge ven van ontheffing voor te schrijven. De rechten van den werknemer. Op de naleving van deze regeling is in het aangeboden ontwerp tweeerlei sanctie gesteld: een privaatrechtelijke en een pu bliekrechtelijke. De eerste sanctie bestaat in een civiele actie van den arbeider tegen den werkgever tot betaling van extra-loon over den tijd, dat deze hem in strijd met de voorschriften geen vacantie heeft gege ven. Op deze wijze ontvangt de werknemer althans een geldelijke vergoeding voor het geen hem is onthouden. Én om te voorko men, dat ook deze hem zou kunnen ont gaan, wordt verder bepaald, dat hij van het recht daarop geen afstand kan doen. Voorts ware ter vergemakkelijking van 't invorderen dezer vergoeding vast te stel len, dat daarvoor de eenvoudige procedure zal gelden, welke gevolgd wordt in zaken betreffende een arbeidscontract. De voorschriften van de publiekrechtelijke sancties komen overeen met de bepalingen in de Arbeidswet 1919, welke aldaar dezelf de functie vervullen. K.L.M.-DIRECTEUREN DOOR DEN GRIEK- SCHEN KONING ONDERSCHEIDEN. Te 14.40 uur gistermiddag passeerde de „Reiger" op zijn vlucht van Na pels naar Transvaal, volgens ont vangen radio-telegram de Afri- kaansche kust op een hoogte van 300 M. Het toestel vloog daarop langs de Nijldelta naar Cairo. De tocht van de Reiger ls tot nu toe zeer voorspoedig verloopen. Te 9.40 Amsterdam sche t. arriveerde het vliegtuig, na om 6.10 van Napels gestart te zijn, te Athene. Een verrassing. Hier werden bemanning en passagiers ver welkomd door den Nederlandschen gezant te Athene, C. baron van Breugel Douglas. Deze deelde mede, dat de Koning van Griekenland de directeuren der K.L.M., de heeren Plesman en Mar tin, heeft benoemd resp. tot groot officier en tot commandeur in de Ordre Royale Phenix. De heer Moes, hoofdinspecteur van de K.L.M. op de Indië-lijn, werd benoemd tot ridder in de Orde van George I. Toen de „Reiger" om vijf over elf weer was gestart, cirkelde het vliegtuig, alvorens in zuidelijke richting te verdwijnen, laag over de Akropolis. Passagiers genieten. Het reisverloop is normaal en rustig. De passagiers van de „Reiger" genoten op hun vlucht over Italië en Griekenland van de prachtige vergezichten. De bergen waren ook in dit zuidelijk deel van Europa be sneeuwd. Boven de wolken. Van boord van de „Reiger" werd gister middag een radio-telegram ontvangen, waar in gemeld werd, dat het toestel vermoedelijk om 15.20 Amst. tijd in Cairo zou aankomen. Om 12.40 (A.T.) passeerde de KLM vogel op een hoogte van 2900 meter gedeeltelijk boven de wolken vliegende, het eiland Kre ta. Den geheelen dag werd op een hoogte van ongeveer 3000 meter gevlogen. In Cairo is gistermiddag om 13 uur Amst. tijd het zich op de thuisreis bevindende In- diëvliegtuig „Nandoe" geland. Hierin kwam als passagier mede de heer Veen, een verlof ganger, die vandaag met de „Reiger" als toerist naar Zuid-Afrika zal medevliegen. De overwinnaar hartelijk gehul digd. Euwe wint de laatste partij. De veertiende en laatste partij van den V.A.R.A.-tweekamp EuweKeres, welke Zon dag werd afgebroken, is gistermiddag in het Amsterdamsche Schaakhuis voortgezet. Na 61 zetten, heeft Keres den strijd opgegeven Het eindresultaat is dus: Keres IV, punt Dr. Euwe 6V2 punt. Gehuldigd Na afloop van de 14e partij werd Ke res gehuldigd. De heer E. Bomli van de V.A.R.A. sprak als zijn overtuiging uit, dat Keres de match verdiend heeft gewonnen. Hij schonk hem een fraai potlood om daarmede in de toe komst zijn winstpartijen tegen an deren te noteeren. De voorzitter van den K.N.S.B., de heer G. W. J. van Zittersteyn, wees er op, dat Euwe helaas niet in al zijn partijen, zooals b.v. ir de veertiende, de vechtlust heeft getoond, welke noodig is om in een dergelijke match te overwinnen. Hij noemde dit een psycholo gische fout, welke zal moeten worden gecor rigeerd. Namens het Euwe-comité sprak Mr. m. Levenbach, die uiting gaf aan het gevoel van lichte teleurstelling over het resultaat van Luwe in dezen tweekamp. Overigens voegde jïf'" Levenbach er aan toe, dat het comité dit de laatste jaren meer gewend was. Toch wordt de moed niet opgegeven. Spr. legde er den nadruk op, dat er van wedstrijdlei ding in deze match eigenlijk niets te bespeu ren is geweest. Dat komt hoofdzakelijk door de groote sportiviteit van Keres. Mede namens Keres heeft Dr. Euwe ten slotte allen bedankt, die hadden medege werkt tot het slagen van dezen tweekamp Revanchewedstrijd in 194L Tijdens een interview tusschen Mr. C. G. A. Oskam met Euwe en Keres v oor de V .A.R.A., werd medegedeeld, dat Dr. Euwe zijn tegenstander heeft uitgedaagd voor een revanchematch in het volgend jaar, een uitdaging, welke door Keres is aangenomen. D® tweekamp zal in wat gunstiger omstan engheden plaats vinden, omdat het program ma ditmaal te overladen was. Waarschijnlijk zullen het volgend jaar drie partijen in een week worden gespeeld, zoodat de match dan een maand zou duren. Euwe heeft Keres voor een tweede ontmoeting gevraagd, toen het resultaat van deze match nog niet vaststond: beide spelers hadden toen nog kansen om den tweekamp te winnen. Zeker is, dat Keres voorloopig nog niet aan een match tegen AJjechin om het wereldkampioenschap denkt. Op de uitreis bereikte de „Wiele waal" met gezagvoerder Hondong, Jodhpur, Het vliegtuig wordt 18 de zer te Batavia verwacht. Op de thuisreis landden de „Oehoe" met gezagvoerder Viruly te Aledan en de „Nandoe" met gezagvoerder Steinbeck te Alexandrië. Deze ma chines worden resp. 20 Januari en heden te Napels verwacht. Engelsch crediet voor bewape ning van 25 millioen pond. De secretaris-generaal van het Turk- sche ministerie van buitenlandsche zaken, Menemenciogloe, heeft op zijn terugreis uit Parijs, Londen en Sofia, alvorens zijn reis naar Ankara voort te zetten, aan de pers mededeelingen verstrekt over de bij deze onderhan delingen bereikte resultaten.^ Hij zeide o.m., dat Engeland Turkije een crediet voor bewapening heeft aan geboden tot een bedrag, van 25 mil lioen pond sterling. Turkije zal bovendien de tegenwaarde in goud ontvangen van een leening, groot 15 millioen pond sterling. Ten slotte zal Tur kije nog een handelsleening worden ver strekt, ten bedrage van 3.5 millioen pond sterling. De bewapeningsleening van 25 mil lioen pond sterling zal in twintig jaar wor den afgelost en heeft een rente van vier procent. De rentestandaard van de beide an dere leeningen zal drie procent bedragen. Deze leeningen zal Turkije aflossen door het leveren van Turksehe producten, voorna melijk tabak. Aan den anderen kant heeft Frankrijk toegezegd jaarlijks voor een waar de van tien millioen Turksehe ponden aan landbouwproducten en gedroogde vruchten te koopen. Menemenciogloe verklaarde ten slotte, dat zijn besprekingen te Sofia tot bevredigende resultaten hebben geleid en er toe zullen bijdragen om den vrede op den Balkan te bewaren. Voor operaties op verren afstand, Admiraal Stark, de chef der vlootoperaties, der Ver. Staten, heeft in de bijeenkomst der vlootcommissie van het huis van afgevaar digden gezegd, dat de Vereenigde Staten duikbooten noodig hebben, die grooter zijn clan die van eenige andere mogendheden. Duitschland en Rusland", zeide hij, „hebben een groot aantal kleine duikbooten gebouwd, welke bestemd zijn voor het gebruik tegen eventueele vijanden in de nabijheid, maar de Vereenigde Staten bouwen duikbooten voor operaties tegen een mogelijken aanval lenden vijand op grooteren afstand van onze kusten. Zij zouden bijvoorbeeld in het zuiden van den Atlantischen Oceaan noodig kun nen zijn." Stark verklaarde verder, dat Japan altijd groote duikbooten heeft vervaardigd. Tegen over de meening, dat het ontwerp voor de vlootuitbreiding in te veel torpedobootjagers voorziet, betoogde Stark, dat Engeland 359 torpedobootjagers en speciaal gebouwde es cortevaartuigen gereed of in aanbouw heeft. Twee dooden en verschillende gewonden. Bouwwerken ver woest. Gistermiddag is op Sicilië een aard schok gevoeld, welke twee dooden heeft geëischt, terwijl verscheidene personen gewond werden. Een aan tal gebouwen, waaronder groote bouwwerken en kerken, is ingestort, De aardbeving duurde vier seconden. Zij was bijzonder hevig. Eén der dooden was getroffen door een brokstuk van den gevel van een kerk, dat omlaag stortte. In vele huizen ontstonden scheuren in de muren. Een vijftiental personen werd gewond tij dens de paniek, die onder de bevolking ont stond. BOMMENWERPER IN DEN START VERONGELUKT. In Fifeshire (Eng.) is gisteren een Britsche bommenwerper bij de opstijging verongelukt. De zich aan boord bevindende bommen ont ploften en het toestel sloeg aan stukken, ter wijl de huizen tot 10 km. in den omtrek dreunden. De bemanning wist nog bijtijds uit het toestel te springen en kwam er onge deerd af. Heden komt het Engelsche parlement bij een. Men verwacht, dat Hore Belisha een persoonlijke verklaring af zal leggen over zijn aftreden, daarna zal minister-president Chamberlain een overzicht geven over de laatste weken. Het debat ,dat hierop zal volgen, hangt voor een groot deel af van beide redevoe ringen, doch men verwacht, dat de Labour- oppositie het vraagstuk van de wijzigingen in de regeering ter sprake zal brengen en het benoemen van personen, die geen deel uitmaken van het parlement op belangrijke posten als het ministerie van handel en inlichtingen.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2