DË VINGERAFDRUK als visitekaartje Kippen met fosfor vergiftigd Arrondissements rechtbank Alkmaar Mijnhardtj Kolendamp brengt den dood Mobilisatie-flitsen TEXEL tUaah, g,aan iue deen EEN BELANGRIJK IDENTIFI CATIE MIDDEL. Amerikanen in het buitenland moeten zich melden. Toen nevenstaand bericht dezer dagen in de Amerikaansche pers verscheen, werd al ler aandacht weer eens gevestigd op de buitengewone belangrijkheid der vingeraf drukken. Wie kent heden ten dage niet de beteekenis der vingerafdrukken vooi' de op sporing en identificatie van den misdadi ger? Hier staat echter weer tegenover, dat de misdadigers zelf ook maar al te goed het gevaar inzien, wat een nagelaten vinger afdruk hun kan bezorgen. De gewiekste vakman op het gebied der „lange-vinger- kunst" zal er dan ook doorgaans zorgvul dig voor waken, geen vingerafdrukken ach ter te laten, omdat dit hetzelfde zou be- teekenen als wanneer hij zijn visitekaartje op de plaats van den misdaad had neerge legd. Nu is de dactyloscopie (herkennings systeem door middel van vingerafdrukken) wel niet het eenige, maar toch een zeer be langrijk hulpmiddel voor den criminalist. Geen twee paar hetzelfde Maar weinig mcnschen weten, dat de Eu- ropeesche gerechtshoven dit veilige hulp middel der bewijsvoering zestig jaar gele den nog in het geheel niet kenden. Ja, toen tertijd was er in Europa zelfs vrijwel niets bekend over de onveranderlijkheid der vin- gertoplijnen-teekening in den loop der ja ren, noch over het feit. dat er op de heele wereld geen twee menschen zijn, wier vin gerafdrukken dezelfde zijn. Duimafdruk inplaats van hand- teekeninp. En toch was de wetenschap der aanwezig heid van onveranderlijke verheven lijnen op de vingertoppen, voor ieder individu ken- mergend en verschilende van die van alle anderen, reeds voor de Christelijke jaartel ling bekend. Niet echter in .ons Europa, dat heden ten dage zoo prat gaat op zijn hoog ontwikkelde techniek, maar in een land, dat al meerdere malen heeft bewezen Euro pa vele eeuwen voor te zijn geweest (o.a. met de uitvinding van het buskruit), name lijk in China. Reeds enkele jaren voor Chris tus werden in China schuldbekentenissen door een diumafdruk gewaarmerkt; de Chi- neesche moeder kende de vingertoplijntee- kening harer kinderen. In Japan werd de duimafdruk in stede van een handteeke- ning gebruikt. Aurel Stein vertelt in zijn „Ancient Khotan" van de vondst van drie Chineesche leeningsverdragen uit het jaar 782 in Oost-Turkcstan, waarop de betrokken personen den inhoud bevestigden met een duimafdruk. Vele interessante bijzonderheden over de geschiedenis der dactyloscopie vinden wij in het bock „Fingcrprints: History, Law and Romance" van den Schotschen rechter en „King's Couwcillor", Sir George Wilton Wil ton. Hierin beschrijft hij, hoe in 1823 door Jean Evangéliste Purkinje voor het eerst in Europa getracht is, de verschillende beel den. die de vingertoplijnen vertoonden, te classificeeren. Sir William J. Herschel heeft omstreeks 1855 in Britsch-lndie den duim afdruk gebruikt om de kwitanties te waar merken voor ontvangen pensioenen door inlanders. Scotland Yard zonder interesse. Op de mogelijkheid van het gebruik der vingerafdrukken voor identificatie-doelein den werd men hier pas opmerkzaam ge maakt in het jaar 1880. toen Henry Faulds (18431930) die in Japan werkzaam was als geneesheer en missionaris in een brief aan het tijdschrift „Nature" de be teekenis der vingertoplijnen duidelijk uit eenzette; hij had een methooe gevonden om de door inbrekers en andere misdadigers achtergelaten vingerafdrukken op te ne men, en probeerde Scotland Yard te inte resseeren voor dit nieuwe middel ter opspo ring der misdadigers. Doch er werd niet veel aandacht geschoken aan Faulds' bewe ringen. De persoonlijkheid van Galton, een zooals Wilton hem noemt „hoogepries- ter der wetenschap", was noodig om Scot land Yard in beweging te zetten. Dit ge- Laffe moordpartij te Kerkrade. Tegen den dader vier maan den geëischt. In den ochtend van 23 September van het vorig jaar stierven onder verdachte ver schijnselen alle kippen van den mijnwerker Heijnsbergen te Hopel-Kerkrade. Toen de vrouw des huizes des morgens de dieren het gewone voeder had gegeven, waren ze nog normaal, maar later werden zij suf en stier- ve nde een na den ander. Men kreeg toen argwaan en nadat eenige kippen waren ge slacht, bleek de maaginhoud, die een eigen- aardigen geur afgaf, sterk gefosforiseerd te zijn. De marechaussee stelde, een onderzoek in, waarna twee van de doode dieren wer den opgezonden naar een serum-instituut te Amsterdam, waarop weldra bericht kwam, dat de kippen inderdaad met fosfor, een zwaar vergif, waren gedood. Een verdacht mengsel. Een jongeman, die in den avond van 22 September ten huize van den grondwerker H. G. was geweest, had toen gezien, dat deze bezig was met het vermengen van kleine stukjes roggebrood met een roodach tige massa, welke een glinsterenden schijn gaf. G. had hem te kennen gegeven, dat hij de kippen van H. wilde vergiftigen. G., die zich ter zake voor de Maastricht- sche rechtbank had te verantwoorden, hoor de gisteren vier maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. De verdediger achtte het vooronderzoek onvolledig en verzocht deze zaak terug te wijzen naar den rechter-commissaris voor nader onderzoek. Uitspraak 29 Januari a.s. Ten einde spionnoge tegen te gaanheeft het Departement ran Buitenlandsche Zaken alle Ameri kanen, die zich op het oogenblik in het buitenland bevinden, op dracht gegeven zich te melden bij het dichtstbijgilegen Amerikaan- sphe consulaat, waar hun vinger afdrukken zullen worden genomen en zij andere passen zullen krijgen De foto van het oude paspoort zal naar Washington worden ge zonden om vergeleken te worden met de foto, welke op het ministe rie wordt bewaard* schiedde echter pas vele jaren later, toen Faulds' beweringen al weer geheel vergeten waren. Zonderling genoeg namelijk onderschatte Galton het werk van Fauld hoewel hij dit goed kende en schonk alle eer en verdien ste van deze gedachte aan de reeds eerder genoemde Sir William Herschel (1833-1917) de kleinzoon van den beroemden astronoom van dien naam. In 1896 werden de opvattingen van Galton door den Hoofdinspecteur van politie te Calcutta, Henry. in Engelsch-Indië in de practijk gebruikt en het eerste algemeen gevolgde systeem van Galton-Henry bleek uitmuntend te voldoen. Zooals echter met zooveel technische wijzen van werken ge schiedt. waren er spoedig verschillende per sonen. die een eigen systeem gingen volgen door kleinere of grootere veranderingen in het systeem van Galton-Henry aan te brengen, hetgeen een bemoeilijking is voor de internationale samenwerking. Zoo kent men systemen van Vucetich, Klatt, Ro- schcr, Dake, Valladores, Pateer, Pottecher e.a. Zij, die zwijgen.... Behalve voor het vaststellen der identi teit van misdadigers, kan de dactyloscopie ook goede diensten bewijzen bij het vaststel len der identiteit van verongelukten, of van personen, die hun naam niet kunnen of willen zeggen. Om dit te kunnen bereiken, moet natuurlijk vroeger een dactyloscopisch signalement van hen zijn opgenomen. In Amerika houdt men zich reeds eenigen tijd bezig met het nemen van vingerafdrukken der Amerikaansche burgers, die zich hier voor vrijwillig komen aanmelden. In dit op zicht zou de dactyloscopie enorme diensten kunnen bewijzen, wanneer in alle landen een verplichte dactyloscopische opname van elkeen bijvoorbeeld op 16 h 18-jarigen leeftijd geschiedde. Zulk een identiteitsbe wijs zou immers een veel grooter waarde hebbe dan een paspoort of andere papie ren. Met het oog hierop heeft het departe ment van Buitenlandsche Zaken te Was hington dan ook boven vermeld besluit ge nomen. Zitting van Maandag 15 Jan. Den Helder. Mishandeling. Op Maandagmorgen 16 October had een zekere F. L. K. N., wonende te Den Helder, een knecht van hem, mishandeld door hem eerst een klap tegen z'n hoofd te geven en hem vervolgens eenige andere klappen toe te dienen. Verd. zeide, dat hij een garage had en dat door toedoen van get. eenige reclameborden van de Tivoli-bioscoop niet goed waren ge schilderd. De jongen had eigenlijk niets uit gevoerd. Zijn vader had hem al eens gezegd: die jongen is ongezeggelijk en geef hem daar om maar eens een paar flinke klappen. De 16-jarige knecht S. G. v. d. P. uit Den Helder beweerde, dat de borden wel niet mooi waren geschilderd, maar toch wel bruikbaar waren. Toen zijn patroon in de garage kwam en het werk zag, gaf deze hem een klap tegen het hoofd en toen hij wegliep kreeg hjj nog eenige klappen. Erkent U, dat het werk niet al te best was vroeg mr. Krabbe. Dat is wel zoo, zeide get. De Politierechter wees er verd. op. dat deze als driftig van aard bekend staat. U bent nu te oud om direct driftig te worden en U moet U beheerschen. De Officier van Justitie requisitoir nemend eischte 15 boete, subs. 10 dagen en conform dezen eisch werd verd. veroordeeld. Overtreding Landbouwcrisiswet. Op 7 November had een grossier ter plaatse op 7 November zijn chauffeur opdracht ge geven 4 zakken suiker, elk wegende meer dan 50 kg, af te leveren aan een weduwe, wonende te Slootdorp, zonder dat deze zending gedekt was door een geleidebiljet. Verd. beweerde dezen crisismaatregel niet te hebben gekend. Maar in October was deze maatregel al af gekondigd, zeide mr. Krabbe. De controleur der Landbouwcrisiswet P. N., wonende te Oudkarspel, had in Slootdorp zien afladen. De partij is in beslag genomen. Get. F. F. S'., chauffeur in dienst bjj de fir ma te Den Helder, vertelde van zijn patroon opdracht te hebben gekregen, aan de Wed. Meeuwsen te Slootdorp vier zakken suiker, elk inhoudende meer dan 50 kg, af te leveren. Vóór het huis van de Wed. M. werd de suiker in beslag genomen. Mej. M. J. M., weduwe van Meeuwsen, zeide, dat eerst de suiker in doozen was afgeleverd, doch deze suiker was onverkoopbaar. Tegen de politie heeft U verklaard, tegen de suiker in doozen verpakt geen bezwaar te hebben, aangezien U al blij genoeg was dat U suiker had, merkte de Politierechter op. Dat heb ik nooit gezegd; dan hebben ze me verkeerd begrepen, zeide verd. Overigens verklaart get., dat zij later de suiker in zakken kreeg, doch dat deze zakken vóór haar huis waren in beslag genomen. De pleiter, mr. dr. Buiskool uit Schagen, wees erop, dat zijn cliënt óf het geheele kwan tum, dat hem werd toegewezen, moest afleve ren, óf in het geheel niets. De Officier van Justitie, mr. v. d. Feen de Lille, zeide, dat de firma te goeder naam en faam bekend staat en zeker niet zal smok kelen. Maar het geldt hier een formeel delict en verd. mocht niet vervoeren zonder geleide- biljet De Officier eischte 10 boete sugs. 5 dagen hechtenis. De verdediger van verd. zeide, dat formeel een strafbaar feit was gepleegd. Maar volgens de wet is hij strafbaar die zonder geleidebiljet vervoert en dat is de chauffeur. De Officier heeft tenlaste gelegd „het doen plegen", doch ook dat gaat niet op, omdat dan de pleger namelijk de chauffeur tot het plegen ge dwongen was. Pleiter vroeg derhalve voor zijn cliënt vrij spraak. In zijn repliek kon de Officier niet Inzien, dat er hier geen sprake zou zijn van het „doen plegen". De chauffeur is volgens mr. v. d. Feen de Lille, niet strafwettelijk aansprake lijk, omdat de patroon zijn chauffeur opdracht heeft gegeven. De Officier persisteerde daarom bij zjjn requisitoir. Na een juridisch pleidooi van mr. dr. Buis kool over het feit „doen plegen" zeide de Po litierechter schriftelijk vonnis te zullen wijzen, heden over een week. Te veel aan steun genoten. Vervolgens stond terecht C. F., wien ten laste werd gelegd, dat hij 12.95 aan steun had verzwegen in de week van 30 Juli tot en met 5 Augustus. Get C. S„ controleur van de werkverschaf fing, kwam een en ander bevestigen en zeide al meer iets met verd. te doen gehad te hebben. Is dit bedrag nu van uw steun afgehouden? vroeg mr. Krabbe aan verd. Jawel, zeide verd. Get. S. beweerde evenwel, dat het geheele bedrag niet was aangezuiverd. De getuige, de heer Th. B.. had verschil lende bedragen aan verd. uitbetaald tot het vermelde bedrag. Get. B. Z., informator bij den dienst Sociale Zaken te Den Helder, verklaarde, dat hij verd. nimmer had toegestaan dit bedrag te ver zwijgen, zooals verd. had beweerd. Dat heb ik ook nooit beweerd! zeide verd. De Officier vroeg verd., of hij de genoemde bedragen per keer kreeg. Ja zeker, zeide verd. De Officier requisitoir nemend, eischte een gevangenisstraf voor den tijd van veertien dagen. De Politierechter veroordeelde verd. wegens valschheid in geschrifte, meermalen gepleegd, tot een gevangenisstraf v.an drie weken, doch voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. f Stuit die en voorkomt erger doe De echte zijn niet rond. meer hartvormig. H. J. Potjcr ijt Te 's-Gravenhage is op ruim 79-jarigen leef tijd overleden de heer H. J. Potjer, oud-gezag voerder van de Stoomvaart Mij. Nederland. Op 21 November 1860 is hij geboren, in 1883 kwam hij in dienst van de maatschappij. Hg doorliep alle rangen en werd in 1899 als kapitein aan gesteld. In Augustus 1909 werd hem eervol ontslag verleend. Hij was toen gezagvoerder van de Koning Willem I. Landbouwer komt om het leven; vrouw gered. Ten huize van het landbouwersgezin van Cruchten, aan den Molenweg te Sint Odilien- berg nabij Roermond, heeft zich een ernstig geval van kolendampvergiftiging voorge daan. Toen de melkboer gistermorgen op zijn aanhoudend kloppen op de deur van de wo ning geen gehoor kreeg, waarschuwde hij de buren, die zich via een openstaand raam toegang tot de woning van den landbouwer verschaften. Hier vond men de 45-jarige van Cruchten en zijn vrouw bewusteloos op bed liggen. Onmiddellijk werd doktershulp inge roepen. De geneesheer stelde vast, dat de man door kolendampvergiftiging reeds om het leven was gekomen, doch met behulp van een zuurstofapparaat slaagde hij er in de le vensgeesten bij de vrouw op te wekken. Zij moest echter in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Roermond worden overge bracht. Oproer! Houden jullie nou je kaken op elkaar, of niet, ik lig hier ook niet voor mijn plezier bjj jullie. „Wat zeg uwes Kareltje, wie vaoren alle maal in 't zelfde schuutje, en dan mot je wat an jo<en lief kunnen velen heur! Hou je mond Tom, of je krygt een rapport van me. Nou kieperaol, dat zal dan 't eerste wèzen, wat ik in mien léven krieg, ik heb er van de meester op schole nooit ene had! Is het nu uit Tom? Jawel, meneer Karei. Zeg Boris. doe jjj 't licht uit, want dat ver veelt me allang. Grrr... grrr, was het antwoord van Boris. Trersta je em niet, Boris? Grrr... grrr... Dan gooi ik het uit ellendelingen. De knijp Karei, brulde Tom. Wat de knijp, geef op een schoen, dan Kegel ik die hele lamp in digelen. Dat is mannentaal, dat mag ik heuren. Hier heb ie een schoen van mien, maor denk er umme, ik stao niet veur de gevolgen in, als ik ook maar één glassplintertie in mien nest krieg. Ssssst... peng... Papperlepaps... ik heb oe gewaorschuwd. Hé banaoneschil, wat mankeert oe, kom joen nest is uut, dan zul ie an den lijve onder vinden wie Boris is. Ik kriege mien daor een gloeiende glas splinter op mien bakkes. Nou kalmeer maar een beetje, ik heb jullie van te voren toch gewaarschuwd. Jao, maor dat nemen we niet. Kom op kameraod Tom, er uut, en l&ot joen kneukels een roffel slaon op 's mans lief, opdat hij margen de marsejaise uut zien kop kan fluiten. In minimum van tijd was het hele spul op de been en een ieder gaf naar zijn vermogen zoodat de arme Karei op 't laatst meer op een opgerolde omelet geleek, dan op een mensch. DOOR DEN HONGER GEDREVEN Volkomen uitgemerge ld werd hg weer in z'n kooi getransporteerd. Boris gooide er een geruit tafelkleed over heen en bevorderde op slag Tom tot rechter Salomo. Tom klauterde met zijn kromme voeten, met teenen als kapstokken, op een omge keerd botervaatje, dat dienst deed in rustige tijden als prulleman en begon zijn grafrede. „Geachte boeren, burger en butenluu. Wie motten hier onze stem uutbrengen over het vonnis, wat een gevaorluk lid van de „roestige spuit" te heuren zal kriegen. Ten eerste: Hij heeft ons om zeep willen brengen met een schoen, met an de loopkant stukken iezer! Ten tweede: Hij heeft ons haost te graozen gehad met een enorme glasblaozerieë, waor- deur we bienao een langzaome verschroeiings- dood waoren gestorven. Ten derde: Hij heeft zich verzet tegen het gezag van de bende van de roestige spruit. Mijn eisch is: Hij zal onmiddellijk onze spuiten schoon maoken, onze schoenen poet sen en... Hij kwam niet verder, want plotseling vloog Karei met een luide Indianenkreet over eind, sprong op de vloer, trapte het tonnetje onder Tom's kromme globetrotters vandaan, zodat deze stumper vrij onzacht op zeker lichaamsdeel terecht kwam, gaf enkele an dere leden een paar flinke opstoppers en rake klappen op enkele delen des lichaams, die meestal gebruikt worden als zitplaats en brulde hoog boven het helsche kabaal uit:: „Wie het laatst lacht, lacht het best, niet waar, pokdalige scherprechter?" Holt allen joen kop, brulde Tom, ik stel oe veure, ons nieeë aongenommen lid van de bende „de roestige spuit, kieperaol, alijas banaoneschil kaorel, de brownbomber van 't peleton. O.K. boys. Yes allright. DICK. „Geringe activiteit aan het Westfront", zoo luiden vaak de legerberichten. Wat de ge volgen van deze geringe activiteit zijn, toont ons bovenstaande foto in een der grensdorpen genomen. DE WOL- EN HUIDENPRIJZEN. Actie wordt voortgezet. In een vergadering van het Comité inza ke den wolprijs, in Hotel „de Oranjeboom", die gistermorgen werd gehouden en die een matig bezoek ten deel viel, gaf de heer Sijbr. Eelman, aan de hand van ver schillende brieven een overzicht van den stand van zaken. Het bleek dat 't comité nog steeds blijft vasthouden aan een wol- piijs \an f 1.50 per K.G. De wol is onder protest geleverd en iedere wolveehouder kan protesteeren over den prijs bij den Mi nister \an Econ. Zaken. Daar dit persoon lijk te omslachtig is, kan het ook geschie den in een gezamenlijk protest, waarin nog maals op een prijs van f 1.50 wordt aange drongen. In de vergadering kon tot dit doel op een lijst worden geteekend, terwijl nog een week gelegenheid blijft bestaan de- ze hjst bij de commissieleden te teekenen. Medegedeeld werd dat ook door de ver schillende landbouworg. zulk een protest te gen den prijs wordt voorbereid, doch men zou tevreden zijn met een prijs van f 1.25. De lieer Eelman betreurde —de houding van de Organisaties tegen het comité, dat men voortdurend tegenwerkt, hoewel de besturen den weg niet in willen slaan, die de regeering zelf aanwijst. De Voorz. ver klaarde zich gaarne bereid a.s. Donderdag met enkele afgev. der Organisaties naar het Ministerie te gaan om deze zaak te bespre ken. Verder besprak de heer Eelman de actie die door 't Comité wordt gevoerd betref fende de huidenprijzen. Deze actie is in vollen gang er is zelfs een onderzoek gaan de naar de oorzaak van het feit dat ergens een fout zit een lek zegt de heer E. in het bepalen van den prijs, die tot heden onge veer f 2.50 te laag is. De actie heeft tot ge volg gehad, dat nu reeds f 4.20 wordt uit betaald inplaats van f 3.50 of f 3.75 't Ge volg van de betere huidenprijzen zal zijn dat de schapen direct f 1 per stuk meer op de markten zullen opbrengen. De heer Eel man wees er nogmaals op dat de te laga wol- en huidenprijzen de 'prijzen van het wolvee ernstig hebben gedrukt. Dit heeft krachtig medegewerkt aan het inkorten van den wolveestapel: er kwam te Purmerend soms 4000 schapen aan de markt, dat is de helft te veel. En als de toestand niet ver andert zal dit geweldig van invloed zijn op den wolvoorraad in 't volgend jaar. Nu schijnt er nog wel geen direct tekort aan wol te zijn, doch er komt in 't geheel niets aan en 't volgend jaar zal er een nijpend te kort ontstaan. Irr verband hiermede gaf de heer Eelman als zijn meening te kennen, dat dit voorjaar de lammerenprijzen zeer hoog zullen zijn. Ten slotte deelde de heer E. mede dat hij besprekingen heeft gehad inzake den uit voer van schapenvleesch naar Frankrijk, het betreft hier een kwantum van 200.000 kg. Bij dezen uitvoer moet geld bij temeer meer er weinig „vette schapen zijn. Deze uitvoer wordt evenwel gedekt door 't oude schapenpotje, waarin zich nog een bedrag bevindt van f 250.000. W1ERINGEN MILTVUUR. Wederom is in deze gemeente een geval van miltvuur geconstateerd. Een koe van den landbouwer D. Veerdig Szn. te Ooster- klief alhier is aan deze gevreesde ziekte gestorven. KEURING DIENSTPLICHTIGEN. Van de 31 jongelieden uit deze gemeente die op 5 Januari j.1. .te Den Helder aan de keuring van den militairen dienst werden onderworpen, werden er 27 als geschikt ver klaard. Vier werden er voorgoed afgekeurd. JACHT EN VISSCHERIJ. In 1939 werden in deze gemeente uitge reikt 233 vischconsenten, 104 groote visch- akten en 11 jachtakten. INLIJVING DIENSTPLICHTIGEN. Onderstaande dienstplichtigen van de lichting 1940 uit deze gemeente zullen op 5 Februari a.s. worden ingelijfd bij de land macht: Jn. Terpstra vangt de eerste oefe ning aan bij het Regiment Jagers, H. Half- weeg. A. M. Hegeman en J. Hulsebos bij het 21e Regiment Infanterie. G. Keijzer op Januari j.1. bij het 4e Regt. Huzaren. Aquarium Zoöl Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—12 en van 13 30— 17 u. Zaterdags van 9—12 uur. Natuurhistorisch Museum, le Vroontsraat lederen Woensdag van 3—5 uur. lederen Zaterdag van 7—10 uur. Bovendien de eerste Zondag van 'elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. HEDEN. Casino, 8.30 uur: 3e Abonnementsvoorstelling BIOSCOPEN: Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: „Het Meisje uit het Verre Westen". Rialto, Spoorstraat, acht uur: „Morgen gaat 't beter". Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Het Land der Vechtersbazen" en „De Geheim- zinnige Speurhond". Woensdag 17 Januari. Casino, 8.00 uur: Concert Helders Fanfare corps. Zeevaartschool, 8.00 uur: Lezing Prof. Vening Meiniesz voor den Weer- en Sterrenkundi gen Kring. Zaterdag ZO Januari. Musis Sacrum, 8.15 uur. Soirée Dansante van de Rhythm Soldiers. VAK K LEE DING lf BESTE met oovendiei gratis verzekeringspolls Ztjn verkrijgbaar bij dei Hoofdvertegenwoordiger W(j maken U attent dat a. ,Beva"- W erkmansgoederen bjj NEELS ook nog 20 <oedkooper zijn dan bg ieder ander

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6