Ergerlijke toestand WAAR SALON Geopend ;0e"instuif Wederom strenge vorst kwamen de Heldersche straatnamen vandaan MANSHANDEN Maandag 29 Januari 1940 Tweede Blad £tactinieuwj Moeilijke tocht door den mist van de „Utrecht' Er wordt druk gebreid! Burgerlijke Stand van Den Helder Feestavond W.S.V. „Zilvermeeuw'' Mijn in Kapermeulen gesprongen Twee auto's in botsing Bridge-drive Feestavond „Centrum'' De verbinding Den Helder-Texel Waarom de Californiestraat Californiestraat en de Gortersteeg Gortersteeg The Masterkeys „De Instuif' en den „roode haan;' Tragisch ongeval lieA?c exi Zemtót# IttaaA g,acm Heen? Temperatuur en Barometerstand •l De toestand van de straten in Den Helder is, wy kunnen er moeilyk een II ander woord voor vinden, ergeriyk. Ergerlijk, als men de tallooze moei- |j lijkheden ziet, waarmede voetgangers, wielrijders en autobestuurders thans Ij hebben te worstelen. Ergeriyk het feit, i dat men, waar ook loopende, ieder mo- ment de kans maakt neer te vallen en i éen lichaamsdeel te kneuzen of te bre- i j ken. Ergerlijk is het, dat er biykbaar j i geen personen gevonden kunnen worden, i j| bereid of verplicht tot het wegruimen j van althans het grootste deel dezer ;j sneeuw- en ys-barrières op de straten. i Van de zjjdc der gemeenteiyke Over- heid zullen er zeker wel zeer plausibele j ij verklaringen gegeven kunnen worden j voor het bestendigen van den toestand |j zooals die thans reeds enkele weken is. Ij Er zullen wel onoverkomelijke bezwaren |j zijn om een aantal werklooze burgers aan den slag te doen gaan, opdat Den Helder beloop- en befietsbaar worde. IJ Natuuriyk, anders ware dit reeds lang li geschied! Dat ook zoo weinig particulieren het j 15 deel van 't trottoir voor hun woning in orde brachten ook dat is te be- i treuren. II Maar welke bezwaren er ook zyn, het i li is ergeriyk, zooals wegen en straten er i momenteel uitzien, en ergeriyk, dat het onmogelyk is doeltreffende maatregelen te nemen ter oplossing van deze misère. Want in gemoede vragen wy ons af: ;j hoevele menschen moeten nog een arm of been breken, alvorens dit alles ver- dwenen is Ongetwyfeld vele! De „Everoja" naar diep water gesleept. Vrijdagavond laat zijn de sleepbooten ,,Borni" en „Neptunus" van Doeksen er in geslaagd het Letlandsche stoomschip „Eve roja", dat zooals men weet, op de Zuidwester- gronden gestrand was, vlot te krijgen. De sleepboot „Utrecht", van Den Helder, kapitein de heer v. d. Burgt, was Vrijdagmid dag vertrokken en bereikte na een zeer moei lijke reis de gronden, waar het schip vastzat. Deze reis was niet moeilijk in verband met zwaar weer e.d., doch door den dikken mist, die vrijwel constant ieder behoorlijk uitzicht belemmerde. Het was noodzakelijk uiterst voorzichtig te manoeuvreeren, ook in verband met de mijnenvelden. Toen men de gronden bereikt had, dat was tusschen 11 en 12 uur Vrijdagavond, bleek dat de „Everoja" juist vlot gekomen was, zoodat voor deze hulp geen behoefte meer was. De sleepbooten gaven de Let over aan de „Utrecht", die haar naar diep water bracht. Het schip bleek niet lek te zijn en zette ter stond zijn reis voort. Ook de terugtocht van de „Utrecht" naar Den Helder was geen sinecure: wederom dikke mist, zoodat men met de uiterste voorzichtig heid had te navigeerené. Geen wonder dan ook, dat kapitein en opvarenden dankbaar waren Zaterdagmorgen 11 uur de haven van Nieuwe1 diep zonder incident bereikt te hebben. De wol is over de scholen gedistribueerd, de pennen zijn gekomen en met ambitie breien da meisjes van de hoogste klassen der lagere scholen, der Ulo en der vakschool aan de bivakmutsen voor de soldaten. Als deze eerste serie deze week of het begin van de volgende week klaar is, hebben we er 400, dat is net de helft. Dus moet de andere helft ook ko men. Maar het geld is op. We hebben nog 350 nodig, om de andere mutsen te kun nen maken. Wij twijfelen niet, of er komt deze week nog een groot gedeelte van het geld binnen. Als 3500 stadgenooten één dubbeltje Uit hun portemonnaie opdiepen en het aan een der onderstaande adressen bezorgen, is het geld er. Als men van plan is, iets te ge ven, laat men het dadelijk doen. anders raakt het in de slof. We mochten al in dank ontvan gen: fam. W. 3.—; J. S. 1.—; P. de K. 0.25, mevr. D. 0.50; mevr. v. d. J. 0.50; mevr. Gr.—Sch. 0.50; N. N. 1.—; kinderen le klas school 5 0.90; mej. E. W. V. 0.50. Totaal 8.15. De Commissie: S. de Bock, Weststraat 2. H. J. Marinus, Ruyghweg 21. C. lest, Singel 19. A. Kramer, Paralelweg 40. Mej. C. Leewens, Pr. H.laan 17. C. Prinsen, Ooievaarstraat 102. 27 Jan. 1940. BEVALLEN: D. van de BlaakPost, d.; J. M. SparenbergMoor, d.; J. G. M. van ItersonLouwrier, z.M. P. Malleevan der Oord, z.; A. AugustinBakker, d.; M. Niest- hevenLensen, d. OVERLEDEN: Wed. J. C. W. E. Dusf, geb. M. c. Tendrup, 83 jaar; G. Visser—Lont, 75 jaar. ."Mooie demonstratie van H.A.V. en O.K.K. Zaterdagavond hebben de Zilvermeeuwen getoond, dat ze ook nog wat anders kunnen, dande wandelsport beoefenen alleen. Met een gezelligen avond, waaraan twee groote sportvreenigingen, n.1. H.A.V. en O.K.K. medewerkten, werd het jaar 1940, dat ondanks de ongunstige tyden, weer een mooi wandeljaar beloofd te worden, ingezet en we kunnen niet anders zeggen, dan dat het pro gramma. dat het bestuur den leden had voor gezet, aller instemming en belangstelling had. Het programma bestond, zooals voorzitter Lastdrager in zijn openingswoord opmerkte, hoofdzakelyk uit sportdemonstraties en het was O.K.K., die met haar damesafdeeling enkele goede nummers uitvoerde, en de Hel- dersche Athletiek Vereeniginig, die ons liet zien, hoe de winter-training ter hand wordt genomen. O.K.K. gaf. zooals gezegd, enkele nummers met haar damesafdeeling, die de staafoefening en de knotsoefening, die ze ons liet zien, zeer goed uitvoerde en ook aan de brug toonde, dat er enkele krachten onder schuilen, die de oefen stof goed beheerschen. De bloemenhulde, die voorzitter Lastdrager aan mevr. v. Loo gaf, was dan ook volkomen-verdiend en dat lieten de aanwezigen door een hartelijk applaus ook voelen. De Heldersche Athletiek Vereeniging. De andere vereeniging, die haar medewer king verleende, de H.A.V.had eveneens veel succes. Het moet voor deze jeugdige vereeni ging, onder leiding van den heer De Zeeuw, een groote voldoening zijn geweest, dat hun demonstratie, hoe verschillende technische nummers op atletiekgebied verricht moesten worden, zooveel succes oogstten op dezen avönd. Voorts gaf de H.A.V. ons nog een kykje, hoe de in-door-training door haar beoefend wordt en daarbij bleek wel, dat de oefen stof vrij eenvoudig maar... bijzonder doeltref fend was, om de spieren ook in den winter los te houden. Met „wat" grond-gymnastiek, waaraan de komische noot niet ontbrak, besioot de H.A.V., die, naar we vernamen in Februari een veld loop zal organiseeren, haar eerste tooneelis- tisch optreden. Het gezellige bal en de traditioneele ver loting hield de aanwezigen daarna nog gerui- men tijd bijeen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een mijn, welke klaarblijkelijk tusschen het opkruiende ijs in het Kapermeulen beklemd is geraakt, tot ontploffing gekomen. Dat was te omstreeks 4 uur. In onze stad hebben velen de zware dreun gehoord. Hedenmorgen kwart voor 8 kwamen op den hoek RuyghwegSluisdijkstraat, vlak voor de rijwielzaak van de firma Moree, een tweetal luxe auto's met elkander in botsing, tengevolge van de gladheid van den weg. Beide vehikels kregen schade te incasseeren. Door de politie werd proces-verbaal opge maakt. Wy vestigen de aandacht van de Heldersche bridgers(sters) op een Bridge-Drive, welke gehouden wordt in Café „Centraal", Kanaal- weg, op Woensdag a.s. Men zie de adv. in het nr. van Zaterdag. Demonstratie van goed speeltuinwerk. Zaterdagavond vond in Musis Sacrum een propaganda-feestavond plaats van de afdee- ling ..Centrum" der Speeltuinvereeniging „Den Helder". Het bezoek was, jammer genoeg, niet In verhouding tot het door de jongens en meisjes op het tooneel gepresteerde, iets wat o.m. door den heer Steeman in zijn openings woord naar voren gebracht werd. De heer Steeman heette voorts de wèl aanwezigen hartelijk welkom, in het byzonder wethouder Van der Vaart en de bestuursleden der andere afdeelingen. Wat het op dezen avond gebrachte pro gramma betreft, het eerste nummer, „De Dui kelaar", kon niet tot zyn recht komen, van wege het feit, dat het apparaat, dat by deze „Duikelaar" behoorde, letterlijk „in duigen" was gevallen. Nu hoorde men enkele meisjes zingen, en waar het de jongste der afdeeling waren, werd er door de aanwezigen dankbaar geapplaudisseerd. Zeer goed was het dubbele optreden van de zangklasse, onder leiding van Henk Hooger- vorst. Wat de heer Hoogervorst reeds in onze stad als jeugdzang-leider, en zeker niet in de minste plaats als zang-paedagoog, heeft weten te bereiken, mogen wij bekend veronderstellen. Het gepresteerde door dit zangclubje was eveneens loffelyk. Merkwaardig hoe zuiver, hoe spontaan, en juist van rhythme tal van bekende wijsjes uit Neerlands liederenschat klonken. Byv. het „Angelus", „Zomeravond", „Gy vriendelijke zonne" en enkele anderen. Voorts een heel mooie weergave van Mozart's „Ave Verum", „Die Lorelei" en „Tantum Ergo". Een compliment voor den dirigent, en eveneens aan Mevr. MoréeDol, die als ge woonlijk de pianobegeleiding voor haar reke ning genomen had en zich van die taak loffe lijk kweet, is zeker hier op zijn plaats. Als laatste nummer voor de pauze was daar nog een schetsje, getiteld „Hoe Prins Mario plezier in lezen kreeg", en waarin men een aantal jongens en meisjes van „Centrum" als tooneelisten zag optreden. Een aardig stukje tooneel, dat kennelijk insloeg. Tijdens de pauze werden de steunbonnen aan den man gebracht, hetgeen ongetwijfeld gelukt zal zijn, gezien de overvloed van nut tige en smakelijke prijzen, die onder het tooneel uitgestald lagen. Na de pauze wederom een tooneelstukje „De kostschool van juffrouw Prikkelrood", de band H.H.S. en tenslotte: het gezellige samenzijn, dat ook dezen speeltuin avond besloot. Een uitvoering, waaraan een behoorlijke voorbereiding ten grondslag had gelegen, en die ongetwijfeld als geslaagd te beschou wen is. Wat de verbinding van Texel met den vasten wal voor heden aangaat, om half 8 vanmorgen vertrok een boot van Den Helder naar Texel en op hetzelfde tijdstip een van Texel naar Den Helder. Wij vernemen nog nader, dat de boot, die vanmorgen naar Texel vertrok bij 't Horntje te land is gekomen en daar de verbinding met Texel tot stand heeft gebracht. Om 10 uur vanmorgen zou getracht worden met een boot uit de haven van Oudeschild te komen. Lukt dat niet, dan is de verbinding met Oudeschild verbroken, zoo lang de vorst aan houdt, Dit is in jaren niet voorgekomen. Over de verbinding, zooals die Zaterdag en gisteren geweest is, zie men elders in ons blad. RECTIFICATIE. In de advertentie van Maison Gerrits in ons nummer van Zaterdag j.1. werd geschre ven over Saubeam. Dit was een abuis. Be doeld was „Sunbeam". DAMES KAPPER HEEREN Stakmanbossestr. 85 Tel. 514 Hoe kwamen de straten, de wegen en de stegen in Den Helder toch eigenlyk aan hun naam?... Wie weet er nu nog van ons, waarom de Vroonstraat Vroonstraat heet, waar om men den Ruyghweg Ruyghweg doop te, en waarom Hartesteeg Hartesteeg. Er zyn er die dat allemaal weten, maar hun aantal is klein in getale. Vandaar dat wy in een drietal artikeltjes de na men van een groot aantal Heldersche straten en stegen de revue zullen laten laten passeeren en daarby de verklaring van hun naam zullen geven. Een aantal namen zyn ontleend aan per sonen, die zich öf door hun verdiensten, óf door hun populariteit, öf door hun initiatief tot stichting van gebouwen hebben onder scheiden. Van deze namen noemen wij o.a.: De Jan in 't Veldstraat naar den vroegeren burgemeester van Den Helder. De Van Berkstraat en de P. Quantstraat haar de heeren L. van Berk en P. Quant, die zich eertijds by de bebouwing der straten in dat deel der stad verdienstelyk maakten.. De Janzenstraat naar de heeren Gebr. Jan zen, door wie hier tal van woningen zijn aangebouwd. De Ruyghweg naar den heer M. W. E^vygh, eens een uiterst populair man in Den Heider. De Vroonstraten naar den heer N. Vroon, eigenaar van een stuk weiland, waarop deze straten zijn aangelegd. De Gravenstraat naar den heer J. de Graaff, die er de eerste woningen deed ver- ryzen. De Wagenstraat naar den heer J. A. Wa genaar, die gedurende eenige jaren op den hoek van die straat woonde. De Vlamingstraat naar den heer P. Vla ming, die er het eerste huis deed bouwen en er tevens woonde. De Hoogstraat naar den heer V, Hoogen- dijk, eigenaar van het meerendeel der per- ceelen aldaar. De Kuiper- en Jonkerstraat met dergelijke aanleiding tot naams-aanduiding. De Schagenstraat naar den heer P. Scha- gen, die het land naby den Parallelweg liet verkavelen. De eertijds welbekende Schapensteeg naar de eens vermaarde „vrouw Schaap", met haar „zoete inval" voor de snoepgrage jeugd. De Kooistecg naar Arie Kooi. den typi- schen groentenverkooper, die als zoodanig in die straat zijn 50-jarig jubilé vierde. De Blomsteeg naar C. Blom, die indertijd de „Lindeboom" en 't huis daarnaast in de Langestraat bewoonde. De Krconstraat naar den heer P. Kroon, den slager op den hoek van die straat. De Koogersteeg naar den heer J. Kooger, vroeger bewoner van een hoekhuis a'daar. De Gortersteeg naar Gorter, den bekenden porder. De Renssteeg naar de Rensmaag's, die er vele decennia woonden en... nog wonen. De eens beroemde P. Grootsteeg, naar „Piet den Diender", die daar jarenlang zyn woning had en die bij de bevolking en inzon derheid by de jeugd, zich in een zeldzame populariteit mocht verheugen. De Hartesteeg naar Pietertje Hart. winke lierster op den hoek van dat eens zoo druk bezochte steegje. Voorts de Kappersteeg, naar den kapper, die op den hoek woonde. En de Californiestraat, zoo genoemd naar den man. die daar de eerste woningen deed bouwen, met geld dat hy met góüdzoeken in Californië byeen vergaard had. Aan het bovenstaande kan nog worden toegevoegd de Loodsgracht, die haar naam ontving naar de zeeloodsen, die, van Texel naar hier overgeplaatst, op de toen nog on bebouwde gronden aldaar, woningen lieten zetten. Spoorstraat 97 HET adres voor goede kwaliteitswaren HET adres voor fijnproevers HET adres voor uitgezochte hapje» Gezellig zitje en LAGE PRIJZEN? Komt U even aan Gehandicapt door het begin van brand was ik tot mijn leedwezen niet in staat gisteren de 100 °/0 service aan mijn cliëntèle te geven, die ik mij voorstel. Ik dank echter allen, die ondanks deze stoornis toch tevreden ons bedrijf verlieten. Vanmorgen 5 graden onder nul. Op dezen winter is geen peil te trek- ten. Ieder oogenblik veronderstelt men lat de vorstperiode achter den rug Is, naar iederen keer ook weer blijkt, dat it nog een restant achterna komt. Zoo ook gedurende dit weekeinde. Stond het Vrijdagavond voor een ieder vrywel vast, dat het flink ging dooien (mist en regen vielen), Zaterdag begon het weer te vriezen en gisteren vroor het den geheelen dag. Om 8 uur gistermorgen 3.6 graden, om 2 uur 2,6 graden en om 7 uur* 3.6 graden. Vannacht om 3 uur 4 graden vorst en om 8 uur hedenmorgen 5 graden. Het kwik blyft zakken, zoodat men zich wel weer gereed kan houden op een zeer kouden dag. De barometer staat vry hoog: 768, terwyl de wind uit den Oosthoek komt. De bewolking is hoog... ziedaar, alle factoren voor eenige zeer koude dagen... Dat „The Masterkeys" nog niets van hun populariteit bij de Heldersche jongelui ver loren hebben, konden we gisterenmiddag con- stateeren, toen we even Casino binnenwipten om iets van de „Thé dansant" van deze ama teurband mee te maken. Het was n.1. een zeer druk bezocht partijtje, waar levendig gedanst werd op de nog altijd welluidende 'tonen, die de „Keys" aan hun diverse instrumenten wis ten te ontlokken. Het was het eerste „groote" optreden sedert de mobilisatie en de band had weinig of misschien in het geheel niet in de volledige bezetting (ca. 17 personen!) kunnen repeteeren. Dat verrieden nu en dan de kleine verwarringen en de momenten .waarop de in vallen van solist of sectie niet precies op tijd geschiedden. Maar voor het overige viel er veel te roemen. Een stemmig en -technisch vaardig saxofoon-quartet, een krachtige ko persectie, welke er echter op bedacht moet zijn het geheel niet te willen overstemmen, de uitstekende pianist Schaatsenberg, die er heel gewoontjes in zijn soldatenpakje bijzat, en voorts de groep der violisten onder aanvoering van den leider van de band, den heer Louis van Loo Jr., die wederom zijn onmiskenbare eigenschappen als aanvoerder van een dans- orkest aan den dag legde. De band zit be paald „dik" in zijn refreinzangers, waarvan de vrouwelijke, de speciaal voor deze gele genheid overgekomen Netti Polak, bewees in een geroutineerd milieu als dat van Nat' Go- nella, te hebben gedebuteerd. Maar ook Giel Blom en Daan Steenbergen deden het goed. Alles bijeen een vlot musiceerend gezelschap, waarvan men het jammer kan vinden, dat het niet wat intensiever kan oefenen en daar door wat vaker optreden. Gisterenmiddag werd de Spoorstraat plotse ling opgeschrikt doordat 'er rook uit „de In stuif" kwam, welke zaak eerst Zaterdag ge opend werd. De ijlings gealarmeerde brandweer kwam toesnellen met een spuit en een lands verdediger klom door het dakraam naar bin nen. Voordat de slangen waren uitgelegd, was het brandje echter al gebluscht, en kon de spuit weer vertrekken. Een en ander veroorzaakte flinke drukte bij de „plaats des onheils". Ver schillende autoriteiten waren aanwezig. „De Instuif" was niet verzekerd. .Man plotseling dood gebleven. Een wel bijzonder tragisch ongeval speelde zich eergisteren af op den hoek Julianapark Parallelweg. Aldaar liep de heer C. Schol uit de Torendwarsstraat, oud 74 jaar. Plotseling zagen voorbijgangers dat de man zwaaide en neerviel. De dokter, die terstond gehaald werd, kon slechts den dood door hartverlam ming constateeren. De man werd naar het Marine-hospitaal vervoerd, GEVALLEN. Zaterdag kwam een vrouw in de Prins Hendriklaan dusdanig te vallen, dat zy zich niet zonder hulp naar haar woning kon be geven. Door de politie werd haar daarbij ech ter al spoedig assistentie verleend. OPRUIMING! De wet op we uitverkoopen schijnt voor menig plaatselijke middenstander nog voet angels en klemmen te hebben. Zaterdag ten minste werd er weer een verbaliseerd. PRINCIPIEELE VERKLARING. Het bestuurscomité van den Internationalen Oecumenischen Raad der kerken (Genève) pu bliceert de volgende principieele verklaring ,Jn dezen tijd van oorlog en vijandelijkheden betuigen wij opnieuw de eenheid in Christus van al degenen, die in Hem gelooven en Zijn wil gehoorzaam willen zijn. Wij dringen er ernstig op aan, dat alle Christenen door het gebed den steun zoeken, om hun geestelijke gemeenschap met hun broederen in Christus trots alle aardsche scheiding en verdeeldheid zoo diep mogelijk zich bewust te worden. Wan neer wij bidden gelijk Christus ons dat geleerd heeft, zijn wij één; wanneer wy daarentegen God bidedn, dat onze wil geschieden moge, zijn wij gescheiden. Maar wanneer ons gebed daar op gericht is, dat Zijn wil geschieden moge, zijn wij vereenigd. En wanneer wij onze harten in de aanbidding der eeuwige majesteit en liefde Gods tot Hem verheffen, worden wij ge waar, dat alle splitsingen tusschen ons opge heven zijn. Hier in het gebed en in de aan bidding vinden wij het eerste en het voor naamste middel, om het bewustzijn der uni- verseele gemeenschap in Christus onder ons te versterken en te verdiepen". LEGERPREDIKANT. In verband met de uitbreiding van het aantal militaire garnizoenen zal in Indië het aantal legergeestelijken worden uitgebreid en wel met één Roomsch-Katholieke en één Protestant- sche. Volgens de „Javabode" verzoeken de Ge reformeerden om benoeming in deze plaats van een Gereformeerd predikant. Van de zijde van het kerkbestuur der Protestantsche kerk werd daartegen ingebracht, dat thans de vlootpredi- kant en één der beide legerpredikanten Gere formeerd zijn en de verhouding van het aantal Protestanten tot dat der Gereformeerden on geveer 100-000 tot 6000, zeker niet pleit voor vermeerdering van het aantal Gereformeerde legerpredikanten. VOORJAARSZENDINGSWEEK. De samenwerkende zendingscorporaties te Oegstgeest deelen ons mede, dat zij besloten hebben dit jaar de voorjaarszendingen van 3- 10 Maart te houden. Binnenkort zullen de in leidende circulaires verspreid worden en zullen manifesten en offerzakjes van het Oegstgeester Zendingsbureau aangevraagd kunnen worden. Voor de scholen en Zondagsscholen wordt een aparte kindercirculaire beschikbaar gesteld. De samenwerkende zendingscorporaties, die voor hun werk van het slagen der voorjaars- week zeer afhankelijk zijn en onder de voort durende groote tekorten ten zeerste gebukt gaan, hopen op het mededoen van zeer vele geméenten. RIJTIJDENWET. Een chauffeur, die zich niet gehouden had aan de regelingen der rijtijdenwet ging daar voor op de bon. Wie 's winters zomerwarmte wenscht door cokes of anthraciet Doet wijs als hij de brandstof stookt, die OKKE VISSER biedt Adres: Polderweg 34 - Telef 228 Aquarium Zoöl Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u. Zaterdags van 912 uur. Natuurhistorisch Museum, le Vroontsraat lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 8—10 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-Theater, Spoorstraat, apht uur: „Opent de haven". Rialto, Spoorstraat, acht uur: „Het dierlijke in den mensch". Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „De vrouw, dien gij begeert" en „Liefde op het tweede gezicht". Barometerstand Den Helder 767.7 Maximum temp. lucht: 5.0 Laagste temperatuur 5.0 Wind: richting: Oost, kracht: 4 Licht op: 5.03 Tot leerares in het vioolspel aan de Muziekschool van het Amsterdamsch Conser vatorium (directeur Willem Andriessen) is be noemd onje voormalige stadgenoote, mej. A. F. J. van Maanen, thans te Heemstede.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5