Wij lazen voor U Treinramp in Japan Een nieuw Anti- Komintern verdrag Nieuw Engelsch beroep op de neutralen Londen en Parijs steeds inniger verbonden Zwitsersch oud-officier spionneert Duitsehland tegen Balkanblok? Spoorbrug ingestort Wateronttrekking aan Noordhollands bodem Vrachtdienst over het ijs 1939 was te warm Jb. BRUUL f Laatste telexbericht Parijzenaars dragen bivakmatsen Hitiers ex-vriendin in levensgevaar Belgisch blad is voorbarig Dooi belemmert krijgsverrichtingen «Afsterving van anti-papisme" TUINHOEKJE Koe staat liet met de sper ballons? Wij hebben geen enkelen ballon- maker. Fabricage en zeer hooge kosten vormen struikelblok. In militaire kringen hier te lande vindt het vraagstuk van de sper- ballon ter bevei liging van steden en belangrijke strategische punten onverminderd groote belangstelling en dag aan dag is men doende na te gaan, welke mogelijkheden er in dit opzicht ten aanzien van ons land bestaan. Het groote nut van sper-ballons is door alle deskundigen als een onomstootelijk feit erkend, want reeds in den vprigen oorlog werden ze toegepast en wel door Engeland, Frankrijk en Italië. Vijandige vliegtuigen, die het er toen maar op waagden, werden vrijwel alle vernietigd! F 20.000 per stuk. Voor kleine landen evenwel is toepassing van het sperballon-systeem zoo heel bezwaar lijk vanwege de hooge kosten: één sperbal lon met kabel, enz. kost gemiddeld f20.000 en ter beveiliging van een groote stad zouden minstens 200 stuks noodig zijn, die niet in een krans rond de stad zouden worden opgelaten, doch wijks- of kringsge wijze, ter beveiliging van vitale punten. F.n slechts op deze wijze loopt het vijandelijke vliegtuig de meeste kans, te pletter te vlie gen. Van deskundige zijde wees men er op. dat ln den laatsten tijd ook de ballon-captif als observatie-mogelijkheid opnieuw waarde heeft gekregen, zoodat er voor onze weer macht alles aan gelegen is, de huidige prac- tijk met het systeem „lichter dan de lucht" nauwkeurig te bestudeeren. Het probleem der vervaardiging. Tot nu tóe heeft de Ncderlandsche weermacht weinig of geen gebruik gemaakt van de gasballon. Trouwens, ons land kent geen fabrieken, welke zich op het gebied der ballon-fabri- kage specialeercn; men vindt er slechts enkele, die eventueel in staat zouden zijn ballonnen te maken. En een ander bezwaar is, dat ons land geen enkelen ballonmaker bezit, wel slechts! een tweetal ballon- meesters. dat zijn menschen, die ge specialiseerd zijn in het onderhouden van het ballonmateriaal. Het aanschaffen van de kabelballons zou dus zeer vermoedelijk in het buitenland moeten geschieden, tenzij de eigen industrie zich daar alsnog ten spoedigste op zou gaan toeleggen, wat alleen mogelijk is, als er reeds tijdig studiereiztn naar het buitenland zijn gemaakt. Het feit, dat Nederland nimmer veel werk heeft gemaakt van de ballonsport is thans een groot nadeel. Als een bewijs, hoe weinig hier te lande aandacht aan het ballonvaren werd .geschonken mag gelden de bijzonderheid, dat in 1910 de heer Jo- chems. destijds een bekend paardensport man en eigenaar van de VVassenaarsche Duindigt-terieinen. aan de Nederlandsche Regcering een compleet bestuurbaar lucht- schcepje (met motor dus) cadeau deed, met het doel de ballonvaart ook in ons land meer toepassing te doen vinden. Het ge schenk werd gracieusclijk aanvaard, maar niemand hoorde ooit meer iets van het ge vaarte zoodat aangenomen mag worden, dat het op een rommelzolder in stof is vergaan! Intusschen zou men kunnen zeggen, dat genoemde heer Jochems een „profetischen blik" heeft bezeten, althans:'was er maar meer aandacht aan zijn geste besteed. Want nu staat ons lana ten aanzien van het bal- lonnenvraagstuk erg achter en moet het nog heel veel „.inhalen". Maar zooals reeds werd opgemerkt: bal- lonnenmaken voor militaire doeleinden kost heel veel geld. juist omdat bij versperringen een groote reeks noodig is, met een eveneens peperdure grondorgamsatie. Alleen de ster ke beveiliging, welke erdoor wordt verkre gen, zou de enorme financieeïe offers kunnen rechtvaardigen! Tweehonderd reizigers verbrand Hedenochtend vroeg is te Osaka (Japan) een ernstig spoorwegongeluk geschied. Volgens de eerste berichten zijn 200 men schen om het leven gekomen. Hun lijken waren verkoold. Een honderdtal reizigers is min of meer ernstig gewond. De meeste gewonden zijn arbeiders van een koperfabriek. Doordat een der achterste wagons van den trein, die op weg was naar Sakoeraisjima, ontspoorde, scheurde een benzinetank, waarna de benzine in brand vloog. De vlammen tastten ook de andere wagons aan. ZONDER DUITSCHLAND. Het Japansche blad de „Asahi" zegt uit Boedapest te venemen, dat Ciano bi) een be langrijk onderhoud met den Japanschen ambassadeur te Rome de vorming van een nieuw Anti-Kominternbloc met uitsluiting van Duitsehland zou hebben voorgesteld. De lichtstad onder een laagje sneeuw. De Parijzenaars weten niet hoe ze het hebben met een zoo lange vorst periode. De sneeuw bleef liggen, al was de laag niet dik, veel heeft hetr niet gesneeuwd, maar buiten en op de daken was het schilderachtig. Topcijfers haalde de thermometer niet, 't is wel veel kouder geweest. Dan komt het gesprek op het jaar 1917. Toen was het ook oorlog, toen waren de kolen schaarsch, nu heb ben we er en voor de rest is het niet geraden, ómtrent de temperatuur al te precies te worden, schrijft de N. R. Ct. In de stad was. het best uit te houden, althans voor wie hun werk binnenshuis heb ben. De metro is nu een uitkomst, nooit schijnt er zoo druk gebruik van gemaakt te zijn. Op de spitsuren worden de passagiers er gemangeld, geplet en gekneed ter opwek king van door de kou verstijfde levensgees' ten. Het is nu zaak zich degelijk te kleeden, de soldaten geven ook in dit opzicht den toon aan. Sommigen lijken wandelende mos terdpotten. De bivakmutsen doen opgeld, overal zijn er te koop, voor militairen en burgers groot en klein, en dan wollen ves ten en bouffanten en de vrouwen dragen hoofddoeken. Stevige schoenen, vooral zwa re zoi«n, want de voeten moeten op tempe ratuur blijven; er wordt zelfs geraden mos terdpoeder in de kousen te strooien! En natuurlijk flink eten. Je hoort zeggen: het heeft me nooit zoo gesmaakt. Wie tegen dit of dat gerecht met vooroordeel behept was, smult ervan Soep, vleesch, suiker, kof fie en wijn, vooral verwarmd, dat is alles best. Over ruwe handen wordt nu geklaagd, wollen handschoenen.zijn de beste bedekking en dan zoo min mogelijk aan de kou den ken, veel bewegen en, wat de soldaten be treft, opgepast voor het bevriezen van de voeten! Een professor heeft uitgemaakt, dat in den vorigen oorlog Belgen en Duitschers. niet Franschen en Engelschen wel eronder leden, omdat de eerste twee K K brood, aten. dat voldoende vitaminen-B bevat in tegen stelling met het wittebrood aan den anderen kant. Met dit resultaat moet de Fransche intendance nu rekening houden. Beroemd chirurg wil operatief ingrijpen. Naar Reuter meldt, baart de toestand van Miss Unity Mitford, Hitler's ex-vriendin, zorg. Zij is te Oxford in een kliniek opgenomen. Haar kamer wordt door detectives bewaakt. Slechts aan een paar speciale kennissen is het toegestaan haar te bezoeken. Het blijkt thans, dat Miss Mitford door twee kogels in het hoofd is getroffen, waar van een de hersenen heeft geraakt. De dok toren willen wachten tot zij wat sterker is, voordat zij tot operatief ingrijpen overgaan. Er zijn eenige Rüntgen-foto's genomen. U. P. voegt hieraan toe, dat Miss Mitford onder behandeling staat van prof. Cairns. Deze heeft indertijd ook colonel „Lawrence van Arabië" behandeld, toen deze tengevolge van een auto-ongeluk de zware verwondin gen had opgeloopen, waaraan hij later is overleden. Nederland zou België een deel van zijn scheepsruimte afstaan. Zoo ver is het echter nog niet. De Belgische „Soir" verneemt, dat de Belgische vloot niet voldoende is om. te voldoen aan de eerste behoef te van het land. De Nederlandsche regeering is thans bereid een deel van haar vloot ter beschikking van België te stellen. (Bij informatie hebben wij vernomen, dat. al wordt de mogelijkheid van eenige samen werking tusschen Nederland en België op dit gebied overwogen, het bovenstaande be richt ten eenenmale onjuist moet worden geacht. (Red.) Om welwillendheid en allen mo- gelijken steun te verleenen, ARBEIDERSLEIDER SPREEKT. Herbert Morrison, de leider van de afdeeling Londen der arbeiderspartij, heeft op een arbeidersconferentie te Manchester verklaard, dat de over winning der geallieerden spoediger zou komen, als zij „welwillendheid en allen mogelijken steun" ondervon den. Morrison zeide: Ik verzoek den neutralen, groot en klein, eerbiedig, de feiten van deze gevaarlijke wereld te erkennen, er is slechts één hoop op een behoorlijke wereld, namelijk dat alle vredelievende naties zich aaneen sluiten voor de verzekering van orde en vei ligheid in de internationale betrekkingen en voor de bevordering van 't economische welzijn van allen Tenzij zij dit doen, zal de vrijheid van alle naties, stuk voor stuk, ver nietigd worden. Rust aan het Westelijk front. De ingetreden dooi en de hiermede ge paard gaande modder blijven de krijgsver richtingen aan het Westelijk front belem meren. De zwaarbewolkte lucht en de drei gende regenbuien hebben bovendien alle ac tiviteit in de lucht tijdelijk stilgelegd. Op zee hebben Franschen en Britsche petrouil- les de laatste dagen eenige aanvallen on dernomen tegen Duitsche onderzeebooten, welke sinds eenigen tijd een verhoogde ac tiviteit aan den dag leggen. Samensmelting taire groepen. van paxlemen- De Fransche minister van onderwijs, Del- bos, heeft gisteravond in het Fransch een radiorede uitgesproken. Delbos was met elf Fransche kamerleden naar Londen geko men om ovbrleg te legen met het Engelsch- Fransche parlemtenaire comité in Londen. In zijn radiorede deelde hij mede, dat be sloten is de beide EngelschFransche par lementaire groepen samen te smelten in een enkele organisatie die met regelmatige tusschenpoozen vergaderingen zal houden. Tezamen met een gearresteerd. buitenlander De oud-kolonel Arthur Fonjallaz, vroeger hoogleeraar aan de technische hoogeschool te Zürich en organisator van de Zwitsersche fascistische beweging, is, naar U. P. meldt, te Lausanne gearresteerd samen met een buitenlander, onder beschuldiging van spi- onnage voor een vreemde mogendheid. Hij was reeds in 1933 uit het leger ont slagen wegens zijn politieke bedrijvigheid. De Zwitserscshe fascistische beweging, die in 1934 een vrij groote werkzaamheid ont plooide, was de laatste jaren zeer in betee- kenis afgenomen. Hoewel de zeer groote sympathieën van Fonjallaz voor het fascisme bekend waren heeft zijn arrestatie toch opschudding ge wekt. De beweging van Fonjallaz noemde zich de frontbeweging. Naar het blad de „Bund" in herinnering brengt was hij wegens zijn politieke bedrijvigheid ook ontslagen aan de technische hoogeschool te Zürich. Do Berlijnsche correspondent van „Poli- tika" schrijft, aldus meldt U. P. uit Belgra do, in een waarschijnlijk „geinspireerd" ar tikel, dat een Balkanblok onder Italiaansche leiding Duitsehland „ongelegen" zou komen. Ook wordt Zuid Slavië op bedekte wijze in dit artikel gewaarschuwd, zich niet met een eventueel Balkanblok te bemoeien. Duitsch- lands wantrouwige houding ten aanzien van de resultaten der kornende Bal kan conferen tie zou veroorzaakt zijn door het feit dat Turkije deelneemt aan deze conferentie. ONZE OOST. Noodweer op Java. Van verschillende plaatsen op Java wordt noodweer gemeld, met als gevolg schade aan gewas en verkeersstremmingen. Zoo is de weg tusschen Batavia en Kra- wang op vier plaatsen ondergeloopen, ten gevolge van de voortdurende regens. Het om liggende land is in één groote watervlakte herschapen. Nog ernstiger waren de gevolgen van het noodweer in Oost-Java. Zaterdagavond om half tien is nabij Pro- bolinggo een spoorbrug ingestort als gevolg van onderspoeling. Hierdoor zijn een goede rentrein en verschillende wagons ontspoord. Een remmer werd hierbij gedood. De strem ming zal, naar schatting, twee a drie weken duren. Kindje vermist. Uit Djombang meldt men, aldus de N. R. Ct., dat de aanhoudende regens een over strooming in de stad veroorzaakten. Verschil lende stadskampongs zijn ondergeloopen. Het water staat op de erven en in de huizen tot een meter hoogte. Een kindje van vier jaren wordt vermist. In de omgeving van Djombang is een groot complex van rijstvelden ondergeloopen, waardoor groote schade aan de gewassen is toegebracht Typhoon teistert desa's. Een typhoon, gepaard gaande met zware regens en bliksem, heeft het district Sida- redja, regentschap Tjilatjap, geteisterd. On geveer honderd desa-woningen stortten in, een vrouw werd onder de puinhoopen be dolven, terwijl verschillende menschen ge wond raakten. Na de typhoon viel duisternis in. Ernstige bezwaren van bollen- kweekers, tuinders en grondeige naren. Zoowel door de bloembollenkweekers en tuinders als door zeventig grondeigenaren zijn bezwaarschriften ingediend tegen een aanvraag der provincie Noordholland aan de gem. Heemskerk voor het oprichten van twee secundaire pompstations in het pro vinciaal duinterrein. In de vergadering van den gemeenteraad van Heemskerk verdedigde dezer dagen dr. A. J. Verhagen, voorzitter van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, de belangen der kweekers en tuinders.-Spr. wees er op, dat vele tuinders door de wateronttrekking aan den duingrond volkomen verarmd zijn. Nieuwe schade dreigt thans. Ook de bloem bollencultuur is volkomen afhankelijk van den grondwaterstand en de kweekers yerzoe ken dan ook, de gevraagde vergunning aan de provincie te weigeren. Andere bezwaarschriften behelsden een verzoek van gelijken aard en werden even eens ter vergadering toegelicht. Van Lemmer naar Urk. Sedert Woensdag 24 Jan. j.1. heeft de fa. J. Slump te Lemmer in overleg met de mid denstandsver. te Urk, een tweemaal daag- schen vrachtautodienst over het ijs tusschen Lemmer en Urk ingesteld. De resultaten van dezen dienst zijn zoo gunstig geweest, dat thans besloten is met ingang van heden den dienst driemaal per dag te onderhouden. Het ijs is volkomen be trouwbaar. Acht warme zomers achter el kaar; is het hoogtepunt nu voor bij? In een uitvoerige studie over „de hooge temperaturen der tegenwoordige winters en hun oorzaken", heeft de Duitsche meteoro loog Scherhag in Juni van het vorige jaar als zijn meening uitgesproken, dat -de pe riode met hooge temperaturen nu wel ten einde zou loopen. Speciaal wat de winters betreft, schreef hij o.a.: „Hieruit volgt, dat nu ook de win ters weer strenger moeten worden". Als reeds voor meer dan een half jaar uitgespro ken verwachting verdient deze zinsnede wel KATHOLIEKEN EN VRIJZ.-DEMOCRATEN. Het Tweede Kamerlid Kui per schrijft in „De Volks krant" (r.k.): Het is reeds een goede 30 jaar geleden, dat prof. Aal- berse in zijn geschriften bij herhaling poneerde en moti veerde, dat bij alle verschil in uitgangspunt, de katholie ken en vrijzinnig-democraten elkander op het gebied der sociale politiek zeer na ston den. De heer Kuiper herinnert er dan aan, hoe de Vrijz.- Dem. Bond enkele jaren gele den „in het katholiek worden van mr. Maychant een reden vond om hem als minister te disqualificeeren" Dit feit behoort nog pas kort tot de geschiedenis, en daar om is het te merkwaardiger, aldus de schr. dat in het voor laatste nummer van het or gaan van den Vrijzinnig-De- mocratischen Bond een re dactioneel artikel voorkomt, dat, in sterke afwijking daar van met volle zeilen in onze katholieke richting stuurt. Mr. van Dam constateert, volgens den schr. met voldoe ning, dat in den strijd tus schen de strootningen toch de richting van het solidarisme meer en meer gebruikt wordt en verklaart dat de vrijz.-de- mocraten aan den "strijd voor deze gedachte met volle kracht deelnemen. Voor vandaag komt hij dus nog eens bevestigen, wat prof. Aalberse reeds ruim 30 jaren geleden bij herhaling.consta teerde. aldus de heer Kuiper, die aan het slot van zijn arti kel in de Volkskrant zegt: Of deze houding van mr. Van Dam moet worden be schouwd als een tegenhanger van de behandeling van mr. Marchant of als afsterving van anti-papisme, valt uiter aard moeilijk te beoordeelen. VRAGEN HOEFDE NIET... Het Volk (s.d.a p.) schrijft naar aanleiding van den door den minister van Sociale Za ken, den soc.-democraat dr. J. van den Tempel toegekenden brandstoffentoeslag voor de werkloozen: Opvallend was het intus schen, dat de vakcentrales, die de belangen van de werk loozen met groote zorgvuldig heid behartigen, ditmaal geen publieke actie voerden en dat er geen vragen in het parle ment werden gesteld. Van geen enkelen kant! Is het een te boude veron derstelling. als wij meenen. dat dit het gevolg is van de overtuiging, dat wij een mi nister van Sociale Zaken heb ben, die, voortgekomen uit de arbeidersklasse, haar nooden en wenschen als de zijne on dervindt en dat het normale overleg geen steuD van een publieke actie noodig heeft? „LUCHTGEVAAR GEWEKEN". De befaamde rede van den minister van Onderwijs, den heer Bolkestein, voor den Vrijz. Dem. Bond, in welke rede de schoolstrijd ten. scherpste veroordeeld werd en de openbare school „christelijk-humanitair" ge noemd heeft, zooals bekend in de onderwijswereld veel stof doen opwaaien. Later ver zekerde minister Bolkestein in het parlementair debat, dat het geenszins zijn „bedoeling is, den schoolvrede na te stre ven door een verandering* van het karakter der openbare school. Het orgaan van de Ver. voor Volksonderwijs me moreert nog even de doorge stane angsten. Bij het lezen der pers-ver slagen overmeesterde ons al len een gevoel van angstige bezorgdheid, aldus het blad. Wij namen ons voor het ge deelte van de rede, dat over de grondslagen en de positie van de Openbare School han delde, nader te beschouwen, zoodra deze zaak ook in het Parlement aan de orde was geweest. Na lezing van wat de minis ter in de Kamer ter verduide- delijking gezegd heeft, kun nen we seinen „Luchtgevaar geweken". Onze bezorgdheid is nu voor een groot gedeelte weggeno men. de aandacht. De winter 19391940 heeft zich stipt aan deze voorspelling gehouden! Intusschen heeft, aldus het Hdbld., het jaar 1939 nog als sluitsteen voor de warme pe riode gefungeerd. Het is een te warm jaar geweest. Gemid deld over heel Nederland waren slechts vier maanden te koud. nl. Maart, Mei, October en December, waarvan October de. grootste afwijking had (8.4 gr. tegen 10.4 gr. normaal), en Maart en Mei ten hoogste een halven graad te koud waren. Daar tegenover staan, volgens de zoo juist verschenen jaarcijfers van De Bilt. dus 8 te warme maanden: hier van waren er 7 meer dan 1.0 gr. te warm; alleen Juli had een geringere positieve af wijking. In de afgeloopen tien jaren zijn de warme zomers wel het meest frappant geweest: sinds 1932 was nl. geen enkele zomer te koud en zijn alle Augustus maanden te warm geweest. Voor de maand Juni geldt nog sterker: negen maal achtereen (1931-1939) was deze maand te warm. Laat ons hopen, dat de komende zomer als compensatie van de koude, die wij nu lijden nog de warme traditie voortzet. Statistisch noodza kelijk is dat echter niet... IN DEN WINTER DE LENTE IN DE HUISKAMER. Wanneer Januari in het land is en de koude ons vaak doet huiveren, verbaast het velen, dat zij in bloemenwinkels prachtige witte seringen zien aangeboden. Enkele takken in een passende vaas op een kastje op tafeltje gezet,, vormen een uiterst decoratief geheel. Onwillekeurig krijgt men respect voor onze kweekers, die met taai geduld het zoover heb ben gebracht, dat zij in dit barre jaargetijde zulke schitterende resultaten weten te be reiken. Men vraagt zich af, hoe dit gebeurt en is er tevens benieuwd naar, of men zelf ook resultaten kan bereiken. Laat ons dadelijk mededeelen, dat deze seringen in kassen wor den vervroegd. Maanden lang duurt de cultuur en voortdurend moet men op vochtigheid en temperatuur letten. Een liefhebber kan dit dus niet doen. Toch is het wel aardig met andere heesters te experimenteeren. In onze tuinen kweekt men vaak een heester, die reeds begin April met mooie gele bloempjes prijkt; deze verschijnen voor de bladeren. De heester heet Forsythia viridissima of Chineesch klokje. In het laatst van Januari of begin Februari, als de felle vorst voorbij is, zijn de blad- en bloem knoppen reeds aardig flink ontwikkeld. Bij gunstig weer zullen ze spoedig beginnen te zwellen. Van deze heester kunnen enkele takken afgesneden en in een vaas met water op een rustige plaats in de huiskamer gezet worden. Na verloop van eenige dagen ziet men de knoppen zwellen en daarna open gaan. De frissche jonge lichtgroene blaadjes komen te voorschijn, terwijl de oranjekleurige bloemen uit de bloemknoppen naar buiten komen. Heeft men dit resultaat bereikt en het is een proces, dat langzaam voortschrijdt, dan kan men de takken op een koelere plaats zetten. De bloei duurt dan langer. Gedurende het trekken mogen de takken niet aan een al te hooge temperatuur blootgesteld worden. Plaats uw vaas dus niet te dicht bij de kachel. De knoppen zouden dan verdrogen! Het zal voor den liefhebber wel interessant zijn te weten, dat het Chineesch klokje tot dezelfde familie behoort als de sering. Enkele andere heesters bloeien reeds in Februari buiten. Dit zijn o.a. de Hamamelis ot Tooverhazelaar en Daphne Mezereum of het Peperboompje. De Tooverhazelaar heeft fijngevormde gele bloempjes. Enkele takjes in een vaasje hebben een groote bekoring voor het oog. De toover hazelaar groeit langzaam. Er moeten geen groote takken worden afgesneden. Dit zou het heestertje ontsieren, terwijl een paar takjes met de grillig gevormde bloempjes ook meer het idee van het. heestertje zelf weergeven. Dit zelfde geldt ook voor de takken van het Peperboompje. Dit draagt lilakleurige bloem pjes, die sterk geuren. Wat later in den tijd kunnen takken van allerlei heesters in de huiskamer vervroegd worden. Hazelaar, els, wilg, kastanje, ribes en magnolia leenen zich hier wel voor. A. v. d. LIJN. WIERINGEN Gisteravond heeft een tragisch verschei den een ontijdig einde gemaakt aan het concert van de Kon. Muziekver. Harmonie in Concordia te Hippolytushoef. Bij de uitvoering van het derde nummer werd de heer Jb. Bruul onwel, en moest worden weggedragen. Korten tijd daarna kwam de droeve tijding dat de heer Bruul was overleden. Het verdere programma, muziek en too- neel werd afgelast. In den heer Bruul verliest Wieringen een zijner populairste inwoners en de Harmonie, welke hij jarenlang als lid en bestuurslid diende, een steunpilaar. Zijn heengaan, wordt door zeer velen diep betreurd. WESTERLAND VOORUIT. IJsfeest met muziek. Gisteren eigenlijk de eerste echte ijszon- dag zijn op de Westerlander ijsbaan wed strijden gehouden in het hardrijden. Er be stond zeer veel belangstelling, ook van bui ten de gemeente. De uitslag van den wed strijd is als volgt: 1. J. Manneveld f 35.—; 2. J. Kreijger f 20; 3. S. Lont f 10; 4. A. Saai f 5; 5. Stubbe f 2.50. ALKMAAR. 27 Jan. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier Aanvoer 220.000 kipeieren 4.20 —5, kleine 4—4 20 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 29 Jan. Uien 4.20, drielingen 1.50. grove 4.roo- de kool 5.—, gele kool 4—4.20, D. witte kool 33.10, De veiling duur voort. ALKMAAR. 29 Jan. Veemarkt. 87 vette koeien f 165—320, 16 graskalveren f 4285, 80 nuchtere kalve ren (slacht) f 820, 51 vette schapen f 20 2o, 352 vette varkens 57—63 ct. per Kg.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6