SiWilN! ®I üll©S€OPIM? DE TOELAST pretuhbeurtüti Deanne Durbin als Bakvisch DE TINNEN SOLDATEN" .Mijnhardtjes Rialto Een zonnige romance Nieuw meesterwerk van Cecil B» de Mille 2 pond suiker op de Timorlaan Historisch Winter-competitie Biljart 2cronde De revue „Wij in Holland NecL Reisvereeniging Met de deur in Huis Patates Frites Ook de Marine Eén woord: Hulstkamp! Er was eéns een filmacteur en impres- sario, Jack Sherill genaamd, die op een goeden (voor hem werkelijk goeden dag!) dag een jong meisje fixeerde, dat tijdens het Eddie Cantor radiouurtje voor de mi crofoon stond te zingen. Sherrill bombar deerde zich als manager, en liet haar een twee-acter spelen, waarvan het succes magertjes was. Hij had echter een over vloed van vertrouwen in zijn pupil en toen haar eerste groote film „Three Smart Girls" een kasmagneet zonder weerga bleek te zijn, kon hij zichzelf met reden de hand schudden. Thans kan men hem, met zijn duimen in z'n vest, langs de boulevard zien slen teren, terwijl het meisje, Deanna Durbin, haar vierde film reeds voltooid heeft. Zjj werd de heldin uit „Honderd mannen en •en meisje", uit „Wildzang", en thans weer uit „De Bakvisch" (That certain age"). Hier in is Jackie Cooger haar tegenspeler en „amant". Men kan namelijk een meisje, dat zoo zoetjesaan 17 jaar wordt, niet tot in den treure kinderrollen laten spelen, doch ander zijds heeft men met goeden smaak een „bak- visschenscenario" voor haar ontworpen, dat haar frisch, ongekunsteld spel ten volle recht doet wedervaren. Aan deze film werden kosten noch moeiten (vooral de eerste...) gespaard. Naast Deanna werden geplaatst de sterren Melvyn Douglas, Jackie Cooper en Nancy Carroll, en als regis seur aangewezen de knappe Edward Ludwig. Het resultaat was een even lustige als spran kelende film, een achttien karaats „publiek film", die tot nu toe een groot succes bleek te Zijn. Evenals in de vorige films verschijnt ook hier Deanna als het toonbeeld van jeugd, gratie en onschuld, ofschoon men toch een principieele koerswijziging waarneemt. Voor het eerst n.1. is het „boy meets girl" thema opgedoken. Het was ook al zoo lang zonder dat gedaan... Deanna Durbin als bakvischje wordt verliefd op... Melvyn Douglas die eenige dagen bij haar vader verblijft om enkele artikelen over Europa te schrijven. U moet weten, dat Melvyn Douglas eventjes de beste journalist is van Amerika, en Deanna's pa is de eigenaar van de grootste waarheidslievend- ste en betrouwbaarste bladen in de Ver. Sta ten. Deanna wordt op slag verliefd op dien sympathieken journalist en zij laat er zelfs bijna een revue, welke ten bate der padvin ders zal worden opgevoerd, voor in de steek. Maar 't is bekend: de zaken moeten voort gaan, en als Deanna hopeloos verstrikt is in haar liefdesgeschiedenisje, verschijnt de deus ex machina. Des journalisten vrouwelijke col lega acteert voor diens vrouw, Deanna huilt, haar kalverliefde is over en de show kan Deanna weer in de hoofdrol krijgen. En zij leefden nog lang en gelukkig... Het is een ge zellig, pretentieloos sprookje, een boeiende amusementsfilm die gecomponeerd werd door Edward Ludwig. Deanna zingt een vijftal lie deren en doet dus wat van haar verwacht wordt, evenals Melvyn Douglas, de begaafde acteur wiens naam op de „cast" staat naast dien van John Holliday, Irene Rich en de jeugd: Jackie Cooper, Peggy Stuart en Jackie Searl. Jockey Cooper, Deanna Durbin en Melvyn Douglas in de nieuwste Deanna Durbin-film ,J3e Bakvisch". (Rialto-theater). Jw-oii-tfieateA Weer een historisch gegeven werd door Cecil B. de Mille verwerkt en opnieuw heeft deze meesterregisseur ons in verbazing ge bracht door de wijze waarop hij dit deed. Grootsch, imponeerend, geweldig is deze „Union Pacific".Sensatie, maar dan reëele sensatie, romantiek, maar gezonde romantiek. Het is tusschen 1860 en 1870, dat een aan vang wordt gemaakt met het enorme plan, waar Abraham Lincoln reeds de projectie van teekende, n.1. een spoorlijn, die Oost- en West- Amerika zou verbinden, die den geweldigen afstand zou overbruggen. Een plan door velen krankzinnig genoemd, door anderen belache lijk. Geldwegsmijterij. Maar zooals men dat in de wereld steeds opnieuw ziet is er gelukkig altijd een kleine groep van menschen, die deze fantastische plannen tot werkelijkheid durven maken, die vertrouwen hebben in den opzet ervan en met taaie energie volhouden tot het einde. Zoo ook hier. Na veel moeite zijn de finan ciën geregeld en wordt een aanvang.gemaakt met het titanenwerk. Van alle kanten tegen werking. Menschen, die zich z.g. voor het werk interesseeren, maar het op alle mogelijke wijzen in den war probeeren te sturen. Ar- beidsstakingen. Gevechten met Indianen. Moedwillige vernieling van treinen. Locomo tieven, die in de afgronden storten. Maar toch ondanks alles een taai volhouden en doorzetten van het eens begonnen werk. Duidelijk is naar voren gebracht de kleine groep van menschen, die liefde voor hun spoorweg hebben, die geen moeite te veel is, die een energie ontwikkelen, die bewonderenswaardig is. Zij zijn het, die een volk groot maken. Geen meter van dezen spoorweg, of hij heeft bloed gekost. We weten het, want vele boeken zijn er verschenen, die een meer of minder levendige beschrijving van den aanleg hebben gegeven. Nooit is echter beter naar voren ge komen de enorme moeilijkheden die overwon nen moesten worden, dan in dit product van Cecil B. de Mille: In deze film, die zeker tot zijn beste films gerekend mag worden, blijkt dat de bekende regisseur leering getrokken heeft uit zijn vroegere scheppingen. Hier geen overweldigend aantal spelers, zooals in de „Kruistochten", „Ben Hur" en „Cleopatra". Neen veeleer een kleine groep van menschen, die dezen aanleg van begin tot eind hebben meegemaakt. Joel Mac Crea is als hoofdvertolker de man op de juiste plaats. Zijn rustige, kalme wijze van optreden, zijn snel handelen in een crisis, is op een natuurlijke wijze weergegeven. Men verwacht niet anders van een man op wien de verantwoording rust, dat het werk goed zal verloopen. Zijn rustige persoon dwingt respect af en zelfs de meest ruwe van de spoorwegarbeiders waagt het niet om zich tegen hem te verzetten, hoewel er verscheidene zijn, die trachtten hem van het leven te berooven. Ook Barbara Stanwyck is in deze ruwe wilde omgeving op haar plaats. Zij beeld een type uit, die als vriend met de ruwe kerels weet om te gaan. Die ze op een afstand kan houden. Niet door een arrogant optreden, maar wel door de vertrouwelijke ongekunstelde wijze van doen, waarvoor zelfs de meest onverschillige respect heeft. Prachtig spel geeft ze te zien. En zoo zijn er meerdere in deze film, die zoo af en toe in de twee uur, dat deze film draait, even op den voorgrond treden maar die dank zjj de wijze van spel, opvallen. Wij kunnen dan ook gerust zeggen, dat dit niet alleen een film is, die grootsch van opzet is of prachtig van spel, maar tevens een, die een onvergetelijken indruk achterlaat en al wat men over dit onderwerp heeft gelezen, door de realistische wijze van voorstelling naar den achtergrond doet verhuizen. gen der opnamen uit de Hlm „Union Pacific", de grootscheeps opgezette •olprent die deze week in het Tivoli-theater gedraaid wordt. Eerste acte. Het gebeurde op de Timorlaan... en het is wddr gebeurd. Deze week reed daar een ter plaatse welbekend kruidenier op zyn fiets. Vóór op het rifwiel zat de mand, uitpuilende van grutterswaren. Zooals overal elders, was het ook op de Timorlaan glad. Zóó glad, dat op een noodlottig oogenblik het voorste deel des rijwiels begon te draaien en te zwaaien. Even later vloog de mand, met de bood schappen, er af, om neer te komen in de sneeuw en op het ijs. De kruidenier keek beduusd, doch be gon daarna z'n zaakjes op te zoeken. De sla-olie ging weer in de mand, de rijst, de koekjes, de Brusselsche kermis, de tutti-frutti, de zakjes blauw en het potje huishoud-jam. Met één artikel was het echter moei lijker. De zak suiker, inhoudende 2 pond, was gebarsten, zoodat de inhoud ver spreid op den rijweg lag. De kruidenier dacht na. Met z'n han den kon hij dat alles niet opscheppen en een lepel had hij niet b\j de hand Geen nood: op den hoek woonde een goede klant van hem en dus strompelde hij naast z'n fiets naar den klant, ten einde aldaar de lepel te halen om de 2 ponden suiker te redden. Tweede acte. Maar nóg had de kruidenier zijn rug niet gekeerd, of daar schoot uit een der huizen een mevrouw, op de hielen ge volgd door haar gedienstige. Mevrouw en dienstbode wierpen schichtige blikken voor- en zijwaarts, doch ziende dat er geen onraad was, bukten beiden zich, en middels twee meegebrachte lepels werd de 2 pond suiker, op een bordje geschept. Toen de laatste korrel van de straat ge schraapt was, verdwenen mevrouw en gedienstige even rap en even schichtig als ze gekomen waren. Deur open, deur toe en wég mevrouw, dienstbode en suiker. Even later kwam de gruttersman terug. Mét z'n lepel. Hij keek hij zocht En hij kon weer gaan. Het was niet meer noodig. Teeken des t\jds >N»* Donderdag 1 Februari werd de retour match K.O.T. tegen T.O.G. gespeeld in het café Koning aan de Bassingracht. De uitslag van dezen wedstrijd liep uit in het voordeel van K.O.T. door T.O.G. met 12 verloren partijen van de 15 naar huis te sturen. Door dezen uitslag heeft K.O.T. den kop genomen met 90 gespeelde partijen waarvan 55% gewonnen en 34% verloren, op den voet gevolgd door T.O.G. met 105 gespeelde par tijen waarvan 55 gewonnen en 49 ver loren. Volgende ontmoetingen zijn: V.O.P.N.A. S.B.; O.G.—K.O.T.; N.A.S.B.—T.O.G. Veelbelovend „grand spectacle". Heden- en morgenavond vinden de opvoe ringen in Casino van de revue „Wij in Hol land", onder directie van mevrouw Bouw meester plaats en als de voorteekenen niet bedriegen beloven het uitvoeringen te wor den, waardoor zelfs de meest verwende re- vue-gangers verrast zullen zijn. Zooals bekend is het Lou Bandy, die het middelpunt van dit vrooljjke geheel vormt en met een lawine van grappen, liedjes en op merkingen in een minimum van tijd zijn auditorium weet te pakken. En het weet vast te houden tot de laatste finale toe. Doch er is méér dan Bandy alleen: daar zijn de even goed gedanste als artistiek ver zorgde balletten, daar zijn de geestige en ori- gineele sketches, daar zijn de soli te zingen of te spelen door de artisten, kortom, daar is van alles wat men in een revue pleegt aan te treffen. En in dit geval zelfs het bes te van het beste. Het komt ons voor dat wij aan het bo venstaande niet veel meer behoeven toe te voegen. De namen Bouwmeester en Bandy z(jn een garantie op zich zelf en wie voor eenige uren de beslommeringen des dage- lijkschen levens wenscht te ontvluchten zal zeker in „Wij in Holland" een goede afleider voor sombere gedachten vinden. Stook zindelijk en zuinig met prima anthraciet Neem dus van OKKE VISSER, want betere is er niet Adres: Polderweg 34 - Telef. 228 ze heeten: 1930 1940 (Afd. Den Helder). De N.R.V. bestaat 10 jaar! De N.R.V. viert feest, De zevende van deze maand Heerscht er een „lustrum"-geest. Dan maakt de N.R.V.-ers-stoet In Musis Sacrum pret. Want daar komt dan Wim Sonneveld Met 'n piek-frjn cabaret. De N.R.V. bestaat 10 jaar! Veel heeft zij reed3 gedaan Een menig-één is ook met haar Reeds mee op reis gegaan. Niet slechts in 't buitenlandsch verkeer Reikt zij U graag de hand, Want heden reist men meer en meer In 't eigen, mooie land. Heeft U geen kennis nog gemaakt Met Helder's N.R.V.? Gaat U eens naar het jubel-feest Eerst als introducé. De stemming is er al tijd knus! 't Ljjkt een familie-feest; U is dan bij dien eersten keer Niet voor het laatst geweest. Ga voort zoo! Helder's N.R.V.! Na dezen jubel-dag. Dat Gij nog menig Lustrum-feest In vreugd gedenken mag. Dat in Euroop' de vrede keer', Een eind kome aan den nood! En dat de welvaart daardoor ook De reis-lust weer vergroot. Ph. B. Polak. t f* MOBILISEERT op Zaterdag- en Zondagavond 3 en 4 Februari, voor het CARNAVAL-BAL DANSEN - CABARET - MUZIKALE ACROBATIEK. VRIJ ENTRÈE GEZOND LACHEN VRIJ ENTRÉE Wij willen het niet hebben over het gladde ijs, dat momenteel nog maar steeds de avenuen van Nieuwediep be dekt, en waarop men gemakkelijker kruipen dan wandelen kan. Tenslotte had deze ijs-elijke historie het voordeel, dat men zoo langzamerhand weer is gaan leeren wat het beteekent als het waarlijk ..koud" is, en daarnevens heb ben enkele plaatselijke doktoren er een extratje aan verdiend, hetgeen in een tijd van zooveel ziekte overigens o.i. niet noodzakelijk was. Hoe dan ook, het was glad en het blééf glad en noch de gemeenschap, noch de brave burger, apart bleken iets over te hebben voor het algemeen welzijn. Maarwe zeiden het reeds, daar van niet. Wél over het nog bijna spiksplinter nieuwe gebouw van de Centrale Boek houding, dat zich sedert luttele maanden aan het trotsche oog des Helderiaans vertoont. Een bouwsel, massief en schoon. Het product van architectonisch kunnen, gepaard aan aestetisch en artistiek inzicht. Een nederzetting, ook bestemd voor het nageslacht, dat over denzelfden drempel zal schrijden ter betaling der niet nader te noemen penningen. Helaas, het blijkt dat dit trotsche maaksel in één opzicht mank gaat, dat er bij al dat architectonisch voortreffe lijks toch ook één niet-voortreffelijk deel was. Wij doelen op de voordeur. De voor deur. waarop de menigvuldige bezoe kers. die hier dag-in, dag-uit in- en uit- loopen, de mededeeling vinden, dat men hier niet met de deur in huis kan vallen, doch dat men alleen via de keuken het inwendige van het gebouw kan betreden. Eens werd ons geleerd, dat de Klant Koning was. Als dat zoo is, dan is toch zeker en gewis een Belastingbetaler Koning- Keizer-Imperator. En zoo'n Koning- Keizer-Imperatoris gedoemd via de keuken zijn gelden te deponeeren. Hém komt een beter lot toe Nog enkele opmerkingen over de Sperwereiade, die eveneens eenige roe ring in ons genoeglijk wintersch samen zijn bracht. Er was een verslaggever, die het niet eens was met Poons. vroeg tijdig de beenen nam en daarna een leelijk stukje schreef. Er was een aantal Sperwerlieden die dat den anderen dag lazen en drie dagen na dato in hun pen houder klommen om een leelijk „tegen"- stukje te schrijven. Met in de krant, als „staart", een naschriftje, waarin nogal wat venijn school. Het is niet onze taak hier te gaan arbiteeren. Sperwers zijn welgebekte vogels, terwijl verslaggeversnu enfin, laat ons daarover zwijgen. Mis schien hebben beide partijen gelijk, mis schien alleen de eene. Maar dat er dien avond „veel gepeperde nonsens" gedebi teerd is geworden, waarvoor the man in the street de uitdrukking „schuin" ge bruikt dat staat wel als een paal boven water. Hopen wij overigens, dat de rust na na deze „vrille'' in de Sperwervolière teruggekeerd is, en dat slechts rustig vleugelengeklapper gehoord moge wor den voor lange tijden! de ideale pijn-, kou- en grtep-verdrijvers. Twaalt stuks 50 cent. Twee stuks 10 cen'- Zijn niet rond, maar hartvormig van mo Ned. Herv. Gem. (Nieuwe Kerk, Weststraat). Geen dienst. Westerkerk (Helden der Zeeplein) 's Morgens 10.30 uur Ds. H. A. Enklaar (Jeugddag). Geret. Kerk (Julianapark) V.m. 9 uur Cand. Doekes. 10.45 u., Cand. Y. Feenstra. N.m. 4 uur, Ds. Tollenaar. 5.45 u., Cand. Doekes. Gerei. Kerk (Kehoboth-Kerk) V.m. 10 u., Ds. Tollenaar. N.m. 5.45 u., Cand. Y. Feenstra. Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat) 's morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur leesdienst. Donderdag a.s. 's Avonds 7.15 uur, Ds. Hennephof, van Scheveningen Chr. Gerei. Kerk (Steengracht) v.m. 10 uur en n.m. 5 uur de heer J. RebeL Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstraat) v.m. 10.30 uur Ds. W. J. F. Meiners, Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht) Geen dienst. Ouo-Kaiholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur Kerkdienst. Pastoor H. J. Verheij. Evangelisatie (Palmstraat) 'a Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Ds. J. H. Jansen. Evangelisatiegebcuw (Vijzelstraat) 's Morgens 10 uur Samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatprediking Tuindorp 's Avonds 8 u. Evangelisatie-samenkomst. Leger dar Heils 7.30 u.: v.m. Bidstond. 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 8.30 u. n.m.: Openluchtsamenkomst Julia napark. 8 uur n«m. Verlossingssamenkomst. Kerk van Jezus Christus, Janzendwsu- 8 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur. Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente Geen dienst. JULI AN ADORP Ned. Herv. Gemeente 's Morgens 10 uur: Ds. M. van Wichen. Zendingsgebouw „De Ster der Hope" 's Avonds 7 uur: den heer P. Bok van Den Helder. Euffettaiia 9ndui£" Spoorstraat 97 nam deel aan de Elfstedentocht Naar wij later vernamen, hebben ook enkele vertegenwoordigers van de Marine in de Elfsteden-tocht van 1940 laten zien, dat de „Vloot" op het ijs net zoo vertrouwd is als op de baren. Het waren de off.-vliegers 2e kl. Schaper (de Kooy), Martaré (de Mok), off. v. gezond heid 2e kl. Stelma, en H. Staal van de Marine Kustwacht te Huisduinen, die in één groote groep het traject tot Dokkum toe, reden en daar omstreeks half acht des avonds, precies als zooveel anderen door de wedstrijdcommis sie werden geboden den strijd te staken. Alle 4 verwierven echter door deze prestatie het Elfstedentocht kruis; waarmede we ze van harte gelukwenschen. Dit woord garandeert U de hooge kwaliteit, die U aan Uw Z.O. genever stelt. Sedert vele generaties staat mijn persoonlijk heid daarvoor in. Vertrouw op mij en eisch steeds Uw Hulstkamp.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 7