Ernstige ontsporing te Blauwkapel Vischstcrftc op groote schaal pr komt O.W. belasting Bijzetting asch van Anthony Fokker Duizend gemobiliseerden met groot verlof Willy den Ouden voor de film Jhr* Ir. M* Rappard overleden Duitsche duikbootkapitein hield woord Paus striemt Duitsche bewind Onbetrouwbaar sergeant Gasvergiftiging in Tuitjenhorn wetsontwerp eerlang te eerwachten. Arrestant vernielt zijn brits Triomf over nieuwe strijdmethode van generaal Stern Siefske Pasveer neemt revanche *=-— In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake de begroo ting van Financiën, wordt medege deeld, dat een wetsontwerp-oor logswinstbelasting eerlang zal wor den ingediend. Plechtigheid op besneeuwde be graafplaats. Op de wit-besneeuwde begraafplaats van EVesterveld is vanmorgen onder enorme be langstelling de asch van den Nederlandschen .Vliegtuigbouwer Anthony Fokker bijgezet. 'Alle treinen, die in Westerveld stopten, brachten uit 't geheele land autoriteiten op luchtvaartgebied en belangstellenden aan, die den beroemden Nederlander, die in Amerika gestorven, de laatste eer wilden bewijzen. De minister van Waterstaat liet zich bij de plechtigheid vertegenwoordigen door den [beer H. Ch. E. van Ede van der Pais, direc teur van den Luchtvaartdienst. Als vertegen woordiger van den opperbevelhebber van Land- en Zeemacht zagen wij kolonel F. A. yan Heyst, inspecteur van de Militaire Luchtvaart en tevens commandant van de {.uchtvaartbrigade. Tegemoetkoming aan hen, die voor hun opkomst hun domicilie in het buitenland hadden. De ministerraad heeft beslist, dat de jlhans in werkelijken dienst verblijvende dienstplichtigen, die voor de mobilisatie hun (domicilie hadden in een der thans oorlog voerende landen (het gaat hier om Duitsch land, Engeland, Frankrijk en Polen) [wanneer zij dat aanvragen in het genot [van groot verlof gesteld kunnen worden. Zij Ikunnen dan dus terugreizen naar hun vroe gere woonplaats buitenslands. De reden voor dit besluit vindt, aldus de t^.R.Ct., zijn verklaring in het volgende: Ten [aanzien van deze categorie dienstplichtigen, [welke 973 man omvat, was gebleken, dat het periodiek genieten van verlof op practische (moeilijkheden stuitte. De meesten van deze [mannen woonden in Duitschland. Daar zij Sn werkelijken dienst waren wenschte [Duitschland hun geen visum te verstrek- iken. Men verwacht dat dit wel het geval zal gijn, wanneer ze met groot verlof zullen zijn gestuurd, dus niet meer in werkelijken [dienst zijn. In dit verband is het ook dui delijk, dat de maatregel niet geldt voor land- genooten, die wonen in de neutrale landen, 2ooals België en Denemarken. De visum- tinoeilijkheden bestaan hier niet. Waarschijn lijk treedt deze maatregel reeds 1 Maart in Sverking. „Van het een komt het ander-" Niettegenstaande de moeilijke tijdsom standigheden wordt er binnenkort weer een (nieuwe Nederlandsche film op stapel gezet. (De Universal Film Agency N.V. begint na- Inelijk op 19 Februari in de studio's Sonar ite Brussel met de opnemingen van de Pri- max-fikn „Van het een... komt het ander". !De productieleiding berust bij Ludwig Vidor en Riethoff, terwijl Carl Lamac en Gerard Rutten, die na lange afwezigheid in ons land Ss teruggekeerd, de reie zullen voeren. Het manuscript is samengesteld door Victor Gert- ler. Herman Closson en Yves Mirande. De bekende camera-man Otto Heller zal ook in tieze film 't beeld verzorgen, waarbij Ralp fienatzky de muzikale illustraties voor zijn tekening neemt. De architectuur is opgedragen aan René ftloulard en de montage aan Jan Teunissen. De acteurs zijn met zorg gekozen. Dat wij Willy den Ouden, de beken de zwemster, het eerst noemen, volgt niet uit haar kwaliteiten als filmactrice, want deze zullen uiter aard nog moeten blijken. Doch deze sportster debuteert in de nieuwe Ne derlandsche film als actrice. Voorts zien wij in de cast Leo de Hartogh, ïoke Busch, Herman Bouber, Mathieu van 'Eysden, Jan Musch, Tilly PerinBouwmees ter, Sylvain Poons, Jules Verstraete, Van iWarmelo, Jan Mulder, Asta Lee, Jacques tllenley, Frans Bosdorf, Elsa Bettyson en Sele anderen. „Van het een komt het ander", zal een mu zikale filmcomedie worden, echter geen öperette. Het is de bedoeling, dat na de op- hemingen voor de Nederlandsche film een ïransche versie gedraaid zal worden. Waarschijnlijk zal de première eind April bf begin Mei draaien. Hij was liever op set. Gisternacht heeft de politie van het bu reau Warmoestraat te Amsterdam een op- Ztbndigen arrestant geherbergd. Een va rensgezel, die wegens dronkenschap werd Opgebracht, en bij zijn aanhouding reeds •Jveerspannig was geweest, had zijn cel als bet ware afgebroken. De brits was vernield en aan de bepleistering had de man ernsti ge schade berokkend. De politie heeft hem feaar een andere cel laten verhuizen-. GOEDERENWAGON GEDERAILLEERD EN MEEGESLEURD. SPOORWEGWACHTER DOOR HET OOG VAN EEN NAALD. In den nacht van Donderdag op Vrijdag omstreeks kwart voor drie is tusschen Amersfoort en Utrecht, ter hoogte van de vroegere halte plaats Blauwkapel bij den overweg aan den Hilversumschen straatweg een wagen van een uit ongeveer 40 wagons bestaande goederentrein met een geweldigen slag ontspoord. De wagon kwam geheel buiten het trein- verband te staan en werd over een grooten afstand meegesleurd, daarbij als het ware zwevende boven de aan de linkerzijde van dezen trein liggende spoorrails. Over een grooten afstand werden de be dieningsdraden vernield van de wissels en seinen, welke van de wachtpost Blauw kapelWest uit worden bediend. Behalve deze wagon, waarvan natuurlijk niet veel meer gaaf is gebleven, ontspoorden nog enkele wagons. Deze bleven evenwel in het treinverband, zoodat geen noemenswaardige grootere schade werd aangericht. Door het oog van ©en naald. De ontsporing is gepaard gegaan met een geweldigen slag. „Het was", zoo deelde de in de nabijheid wonende aansluitings wachter J. Vermeulen ons mede, „alsof een bominslag plaatsvond. Ik had geen dienst en lag te bed, toen ik den slag hoorde. Ter stond ben ik opgestaan, heb vlug wat kleeren aangeschoten en ben gaan kijken, wat er gaande was. Mijn collega, die nachtdienst had, de aansluitingswachter A. Helsdinger, trof ik gelukkig in blakenden welstand, doch eveneens hevig geschrok ken in de wachtpost aan. Hij is inderdaad door het oog van een naald gekropen. De ontsporing moet immers od enkele meters afstand van het wachtershuisje zijn ge schied, want de assen en wielen van den totaal vernielden wagon liggen op nauwe lijks vier meter afstand van het huisje, waarin Helsdinger zich bevond. De wagen" is toen rakelings langs het huisje gesleurd zonder hier evenwel schade aan te richten. Een sneeuwhoos. Helsdinger z§lf verklaarde, dat hij plotseling een donderend geraas hoorde en een sneeuwhoos voorbij de glazen ruiten van het wachters huisje zag komen. Nog nooit had hij in de dertien jaren, welke hij op deze post dienst doet, zoo iets meegemaakt. Stremming opgeheven. Het verkeer werd voorloopig verlegd over de oude lijn Lunetten•Station-Maliebaan Station-Biltstraat naar Blauwkapel. Om half elf in den ochtend was de stremming echter opgeheven. De toestand op de spoorlijn H oo rnZa and am. Over de pogingen om den gisteren In den vroegen ochtend tusschen Oosthuizen en Middelie ingesneeuwden trein, waarvan wij gisteren nog melding konden maken, te bevrijden, wordt nader gemeld, dat twee uitgezonden hulptreinen eveneens in den sneeuw zijn bleven steken. Deze bestonden uit een locomotief met een rijtuig, waarin een ploeg arbeiders had plaats genomen en een locomotor met een rijtuig, waarme de en tweede ploeg arbeiders naar ('<n vastgeraakten trein was vertrokken. Ten slotte is om twaalf uur een derde hulptrein vertrokken, welke zou trachten de gestran de treinen te bereiken. Met den laatsten treinen werden 40 militairen meegestuurd, die assistentie bij het uitgraven zouden verleenen. Gebrek aan versche lucht en... bewegingsvrijheid. Het bestaan van drieduizend zoetwatervisschers op het spel. In kringen van de zoetwatervis- scherij heerschen op dit oogenblik zeer sombere vooruitzichten ten aanzien van den vischstand. Duizen den en nog eens duizenden ponden visch zijn in de reeds wekenlang toegevroren kanalen en slooten ver loren gegaan en hoe langer de vorst nog zal aanhouden hoe grooter dit verlies zal worden. De enorme sneeuwval in einde December en in Januari heeft de grootste sterfte ver oorzaakt. Alleen een ijskorst op het water is zoo erg nog niet. Altijd zijn er dan nog wel scheuren en barsten, vooral aan de kan ten, waardoor toevoer van versche lucht mo gelijk blijft. Bovendien blijft het water in beweging en is er dus zuurstofontwikkeling Maar zoodra het ijs op zijn beurt wordt bedekt met een dikke sneeuwlaag, worden de scheuren en barsten verstopt, terwijl ook het water niet meer in beweging komt. Dan is elke toevoer van versche lucht onmogelijk geworden en wan neer deze toestand lang aanhoudt, staat de zich onder het ijs bevinden de visch een verstikkingsdood te wachten. Een dergelijke toestand zoo werd ons van deskundige zijde medegedeeld is er op dit oogen blik. A'a de dooi....~ Hoe groot de vischsterfte is, valt bij be nadering niet te zeggen. Dat kan eerst wor den vastgesteld, wanneer het weer zal gaan dooien, het ijs uit de kanalen en slooten zal zijn verdwenen en de boezemgemalen weer zullen werken, waardoor de gestorven visch, die op den bodem ligt, door de bewe ging van het water naar boven zal komen. Niet alleen door gebrek aan zuurstof, maar ook door gebrek aan water zijn hon derd duizenden visschen verloren gegaan, want in vele ondiepe slooten ligt hèt ijs reeds dagenlang op den bodem, er is al thans voor de bewegingsvrijheid van de visch een te kleine waterkolom overgeble ven. Sombere toekomst. De toestand van dë zoetwatervisscherij, die de laatste jaren toch al reeds verre van rooskleurig was, ziet er vóór de toekomst dus nog somberder uit. De afzet in het bin nenland is altijd slecht geweest en ook de afz§t in het buitenland gaat de laatsten tijd met steeds grooter wordende moeilijkhecien gepaard, in het bijzonder na het uitbreken van den oorlog. Nog somberder wordt dan straks de toestand, wanneer ook de vissche- rij zelve in moeilijkheden zal geraken doordat er geen visch is en een situatie ont staat, waarbij de vraag het aanbod over treft. Dat een dergelijke toestand zich dezen zomer zal voordoen, ook al in verband met de voedselvoorziening, moet niet onmogelijk worden ge acht. Het bestaan van de circa 3000 zelfstandige zoetwatervisschers, die wij in ons land tellen, wordt dan ook nog ernstiger bedreigd, dan het tot nu toe reeds het geval is. Ten aanzien van den tijd, dat de visch stand zich zal herstellen, zijn geen voor spellingen mogelijk. In ieder geval duurt het wel eenige jaren. Komen er achter el kaar enkele zachte winters dan zal die tijd uiteraard korter zijn. Nog meer slachtoffers. Het leger van de honderd duizenden sport visschers zal dezen zomer de gevolgen van den strengen vorst eveneens ondervinden. Ook hun vangsten zullen slecht zijn. Voorts zullen de eigenaren van vischwa- ters de eerstvolgende jaren hun vischpacht- besommingen anamerkelijk zien dalen, ter wijl ook de aanverwante bedrijven, visch- tuig- en vischhandel, den weerslag zullen ondervinden. r Oud-directeur Scheepsbouw der Kon. Ned. Marine. Op 70-jarigen leeftijd is te Haarlem over leden Jhr. Ir. M. Rappard, oud-directeur van den scheepsbouw der Kon. Ned. Marine, of ficier in de Orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal geschieden a.s. Maandag om 12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Den Haag. Groot Russisch offensief mislukt 170 BOMMENWERPERS VAL LEN DE FINNEN AAN. De correspondent van de „Stock holm Tidningen" aan het iront ln Karelië meldt, dat het Russische of fensief, hetwelk men verwachtte, aan dit deel van het front is ingezet. Gedurende zes uur bereidde de Russische artillerie den aanval voor. Daarna golfden de infanteriemassa's naar de Finsche linies. Generaal Stern, de Russische bevelhebber, maakte daarbij van een geheel nieuwe strijdmethode gebruik. SLEDEN DOOR TANKS GETROKKEN. Sleden, die drie meter lang en twee meter breed waren en die door tanks waren getrokken, werden naar vo ren gezonden. De Russen waren zoo volkomen tegen het Finsche machi negeweervuur beschermd, zoodat slechts de artillerie en het tankaf- weergeschut den aanval, welke met een onverwachte snelheid werd on dernomen, konden beantwoorden. Tegelijkertijd vielen 170 bombarde mentsvliegtuigen en jagers de Fin sche linies aan. Er werden bommen geworpen, terwijl de jagers de opstelling der Finsche batterijen moesten ontdekken en de eigen artillerie en bombardementsvliegtuigen daarvan op de hoogte moesten stellen. UITERST HEFTIGE' TEGEN STAND. Van het begin van den aanval af con centreerden de Russen hun geschutvuur op de omgeving van Summa, hierheen zonden de Finnen dan ook in allerijl de onontbeer lijke versterkingen. Een gepantserd Russisch detachement stuitte op uiterst heftigen tegenstand Niette min ondervonden de Finnen groote moeilijk- Het torpedeeren van de Arends kerk. De directeur van de Vereenigde Nederland sche Scheepvaart Maatschappij heeft, naar aanleiding van het torpedeeren van het mo torschip Arendskerk door een Duitsche duik boot een brief ontvangen van de reederij van het Italiaansche stoomschip, dat de opvaren den van de Arendskerk heeft opgepikt. Uit dezen brief blijkt, aldus de N.R.Crt.. dat de kapitein van de Duitsche duikboot kort na dat hij het Nederlandsche schip tot zinken had gebracht.- een ander schip van dezelfde Italiaansche reederij heeft aangehouden en dat hij den kapitein van dat schip heeft ver zocht 10 mijl op te stoomen naar de plaats waar hij de vier reddingbooten met de op varenden van de Arendskerk zou vinden. De ze kapitein heeft dat gedaan, maar toen hij ter plaatse kwam, had het andere Italiaan sche schip de opvarenden van de Arendskerk reeds aan boord genomen. Uit dezen brief blijkt dus. dat de comman dant van de Duitsche duikboot zijn woord heeft gehouden, toen hij den kapitein van de Arendskerk had beloofd, hulp te .eenden na dat het schip tot zinken zou zijn gebracht Hardnekkige houding tegen de overwonnen Polen gelaakt. Voor de tweede maal reeds heeft de Paus op heftige wijze zijn oordeel gegeven over de manier van optreden van Duitschland in Polen. Deze woorden hebben temeer betee- kenis, waar de Paus zich tegenover Duitsch land overigens zeer lankmoedig heeft ge toond. Het beeft echter den schijn, dat de verhouding tusschen het Vaticaan en het Derde Rijk, die zich gedurende eenige maan den gestadig scheen te verbeteren, thans met rassche schreden slechter wordt. Gisteravond publiceerde het Pauselijk or gaan volgens het Hsbl., uitvoerige berichten over den toestand in het door de Russen bezette deel van Polen. Het godsdienston derwijs is in dat gebied geheel verboden. De kruisbeelden worden uit de scholen verwij derd en vervangen door portretten van Le- nin en Stalin. Dit leidt niet zelden tot heftige protesten der schooljeugd met het gevolg, dat talrijke kinderen worden weggerukt uit hun ouder lijk gezin en verbannen naar streken, diep in Rusland gelegen, terwijl de ouders zwaar worden gestraft. In de dorpen en steden zijn overal oproepen aangeplakt om zich aan te sluiten bij de vereeniging der goddeloozen en ijverig propagandist te worden voor het atheisme. Aan hen, die zich aansluiten, wor den levensmiddelen en arbeid in uitzicht gesteld, terwijl aan diegenen onder de Pool- sche landsbevolking, die hun oude katho lieke godsdienst trouw blijven, levensmid delen zoowel als arbeid worden onthouden. In zijn rede voor de bisschoppen zei de Paus o.a.: Maar nog heftiger en aanhoudender zijn de aanvallen op de meest elementaire recht vaardigheid in dat gedeelte van het ver trapte Polen, dat slachtoffer is geworden van de Duitsche administratie. De rijkste gronden van West Polen worden zonder veel omslag aan de Polen ontstolen en aan Duit- schers overgeleverd, terwijl de ware eige naars in stinkende, overvolle treinen worden weggesleept naar de door den oorlog ver woeste gebieden rondom Warschau, naar gebieden, die door den Heiligen Vadernog Generaal Stern. heden bij het concentreeren van hun vuur, doordat de Russische tanks achter een rook gordijn naar voren kwamen. Het nieuwe of fensief is zeker het hevigste, dat tot dus verre op het front in Karelië ten uitvoer is gelegd. Urenlang duurde de verwoede strijd. STEEDS MEER FINNEN IN DEN STRIJD. Doordat de Russen op dit punt aanzien lijke strijdkrachten hadden geconcentreerd, zagen de Finnen zich gedwongen steeds meer afdeelingen in den strijd te werpen. Zelfs gedurende den nacht duurden de ge vechten- voort. Het Russische geschut staak te zijn vuur niet, teneinde de aankomst van Finsche versterkingen te verhinderen, ter wijl we! nieuwe Russische troepen in het vuur werden gebracht OFFENSIEF MISLUKT. Ondanks de groote krachtsinspan ning der Russen mislukte het offen sief. De Finnen, die op een gegeven oogenblik in moeilijken toestand ver keerden, zegevierden tenslotte over de nieuwe Russische tactiek. De Rus sen bereikten de Finsche linies niet en de strijd werd in het „Nomans- land" gevoerd. De Finsche artillerie kon een Russische colonne met 70 paarden en vijf stukken veld geschut vernietigen. Zeven tanks en ver scheidene auto's werden onbruikbaar ge maakt. Het Finsche geschut heeft vijftien Russische batterijen gebombardeerd. onlangs werden beschreven alse en woestijn waar eenmaal de graanhalmen bogen in den wind. Een systeem van binnenlandsche de portatie wordt georganiseerd, en dat door middel van methoden, die men alleen maar bruut kan noemen, in een winter, zoo streng als Europa er zelden een heeft beleefd. De hongerdood loert op 70 pet. van de bevolking van Polen, daar de voorraden le vensmiddelen en zelfs de gereedschappen en werktuigen worden weggevoerd naar Duitschland. De sergeant C. H. S. had onder allerlei listige bedenksels verlof weten te krijgen. Hij had vanuit een andere plaats naar zijn commandant opgebeld, en valschelijk ge meld, dat zijn vader ernstig ziek was. Toen hij zich bij zijn detachement voegde en de commandant hem de treurige boodschap mededeelde, veinsde hij groote ontsteltenis, hoewel het geheele bericht van hem zelf afkomstig was. Zoo was hij er in geslaagd ongeoorloofd verlof te krijgen, doch hij deinsde zelf voor de consequenties van zijn daden terug en durfde niet meer naar zijn detachement terug te gaan. Hij ging naar België en werd bij zijn terugkomst in Roozendaal aangehouden. De Krijgsraad heeft hem een gevangenisstraf van 35 dagen opgelegd met verlaging tot den stand van soldaat en aftrek van de pre ventieve hechtenis. De sergeant stond gisteren voor het Hoog Militair Gerechtshof terecht. Hij had al eerder moeten verschijnen, doch eenige ma len had het Hof vergeefs op hem gewacht. Thans had men hem onder geleide doen halen. In verband hiermede merkte luitenant-ge neraal M. Belzer op, dat deze beklaagde steeds getracht heeft zich aan zijn straf te onttrekken door de zaak te rekken. Uit dit alles blijkt, dat hij geen betrouwbaar mili tair is, en ongeschikt is in den sergeants rang gehandhaafd te blijven. De advocaat-fiscaal, vorderde bevestiging van de door den Krijgsraad opgelegde straf. NIET AANGESLOTEN AAN HET GASNET EN TOCH BEDWELMD. Hedenmorgen vervoegden zich eenige bouwers aan de woning van den brand- stoffenhandelaar Joh. Tijm te Tuitjenhorn. Toen zij geen gehoor kregen en een gas- lucht waarnamerf, werd de deur openge broken. Een vreeselijk schouwspel trof hun oog. In de benedenverdieping troffen zij, man. vrouw, grootvader en kind aan in bewuste- looze toestand, met schuim op de mond, ter wijl een sterke prikkelende lichtgaslucht het geheele huis doortrok. Fluks werden de slachtoffers naar buiten gedragen waar de man al spoedig eenige levensteekenen gaf. Ook sneldenburen naar de bovenverdie ping, waar de daar slapende kinderen wer den gewekt. Bij hen vertoonden zich direct hevige braakkrampen. Hun toestand blijkt echter al dadelijk niet zoo ernstig. Dokter Groenhart was spoedig aanwezig en kon gelukkig constateeren, dat waar schijnlijk ook de bedwelmden er het leven zouden afbrengen. De medicus achtte geen levensgevaar aan wezig. Het zonderlinge van het geval is, dat het pand van Tijm niet aan het lichtgasnet is aangesloten, zoodat wordt aangenomen, dat er een lek in de hoofdleiding is en het. ontsnappende lichtgas door een riool een weg heeft gevonden naar het huis van de ongelukkige slachtoffers. Dank zij het kordaat ingrijpen van de vroege klanten zullen hier waarschijnlijk geen menschenlevens zijn te betreuren. faftaaUen Gonnie Donker op de korte baan tweemaal geslagen! Gistermiddag heeft de bekende Friesche hardrijdster Sietske Pasveer, die te Heeren veen door Gonnie Donker is geslagen, te Leeuwarden haar rivale twee maal geklopt, en dus schitterend revanche genomen. Hier door wordt de stelling der Friezen bewaar heid, aldus het Hsbl., dat Gonnie Donker in weer en wind (het was slecht weer te Leeuwarden) tegen de geharde Friesche rijdsters op de korte baan niet altijd zal win nen. Mej. Donker maakte bezwaren tegen het ijs, maar die handicap had Sietske ook. Door deze resultaten is dus niet bewezen, dat mej. Donker op de korte baan sterker is. De eerste rit over 140 M. werd gewonnen door Sietske Pasveer in den tijd van 16.4 sec. Gonnie Donker 16.6. Eveneens werd de tegen- rit door haar gewonnen in 16 sec., Gonnie Donker 16.2. Het ijs was stroef, hetgeen men toeschreef aan neerslaanden rook der nabij gelegen cichoreifabriek. Sietske Pasveer heeft gistermiddag te Leeuwarden ten slotte Gonnie Donker ook op den „langen" afstand (voor haar tenmin ste) op de 500 meter ontmoet en prompt ver loren, zij het met eere. Gonnie Donker deed er 56.2 sec. over en Sietske Pasveer 59 sec. ALKMAAR, 2 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd 4 stapels, zijnde 6000 Kg., Fabriekskaas kleine f 22. Handel matig. ALKMAAR, 2 Febr. Bloemendaler kool 4.10, boerenkool 7.30 11.90, bieten 4.10, gele kool 2.506.10, groe ne kool 5.20—7, knolselderie 4.70—12.10, roode kool 4.60—8.90. selderie 12.10—13.24, spruiten 717.50, uien 3.205.60, wortelen 2.50-3.30, witlof I 15.50—17.50. idem II 14. NOORDSCHARWOUDE. 3 Febr. Uien 4.905.50. drielingen 2.80. grove 5 5.20, roode kool 55.70, witte kool 33.40, gele kool 4—4.50. BROEK OP LANGF.NDIJK, 3 Febr. S000 kg. uien f 4.705, drielingen f 1.60 1.S0, grove f 4.204.40, roode kool f 5.10 5.90. 3300 Kg. wortelen f 2.50—3.40, 1850 Kg. .bieten f 2.503.60. De veiling duurt yoor.t

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 9