TREINONTSPORING BIJ BLOEMENDAAL. WAAR HET IJS KRUIT. De ijsvelden aan de monding der Wester-Schelde zijn thans, zoover het oog reikt, een kruiende geworden, die het scheepvaartverkeer ter plaatse ernstig belemmert massa sM Eenige schapen, dia bij het invallan dar vorst ligplaats kozen achter da krib, die toegang geeft tot da vluchthaven van dan Lindenberg te Nijmegen, verkeeren thans In een weinig gunstige positie, daar zij bij eventueel kruien van het ijs op de Waal ernstig bedreigd worden Nabij Bloemendaal zijn Dinsdagavond een electrische- en een goederentrein met elkaar in botsing gekomen en ontspóörd. Verschillende personen liepen kwetsuren op. De materieele schade is aanzienlijk. Op de plaats van het ongeval In het nieuwe Gemeentelijk Ziekenhuis te Purmerend worden de zusters niet meer op nummer aangewezen, doch hebben zij ieder een bloemennaam gekregen Een detail van het fraaie zusterhuis in het Gemeentelijk Ziekenhuis te Purmerend, dat Dinsdag officieel ge opend is De negen ton zware redding-klok gaat van het hulpvaartuig .Ortolan* te water tijdens de oefeningen, welke de onderzeedienst van de Amerikaansche marine op 22 mijl van de basis te San Diego op een diepte van 35 meter in volle zee hield Door den snellen dooi kunnen de kleine riviertjes tusschen de Limburg- sche heuvels de enorme hoeveelheden smeltwater niet meer verwerken en hebben groote gebieden blankgezet Melk is goed voor elk. Van gemeente wege is Dinsdag te Amsterdam een aanvang gemaakt met de melkver- strekking op de scholen in de Indische Buurt, de Eilanden en Oud Water- araafsmeer Nijmegen treft voorbereidingen. - Door middel van palen, waartusschen klei en mest wordt opgehoogd sluit men de Groote Straat af, zoodat bij den te verwachten was van de Waal het water geen overstrooming kan veroorzaken Waarschuwingsborden zijn op talrijke plaatsen neer- 9ez*L nu 'Js °P de Waal thans zeer onbetrouw baar is geworden

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 4