Beïnvloedde Marineleiding de Regeering? Verkeerde wisselstand brengt den dood nhfyr Is Daladier geliefd? Geheime organisatie ontdekt Joc Louis blijft wereldkampioen Hoe Indië meeleeft met den Finschen strijd tafSismiRiSntSrfêa Saterdag 10 Februari 1940 erde 'blad De slagkruisers De bemanning van de „Columbus" Postboot heeft geen vertraging Prijsverhooging baconvarkens Vrecselijk ongeluk te Rotterdam Onze Oost Waddcnzee moeilijk bevaarbaar Hevige aardschokken in Californië 482ste STAATSLOTERIJ Slechts sprake van volksvoor lichting. De vraag is gerezen of er van Marine- ïijde gepoogd is invloed uit te oefenen op je beslissing der Regeering betreffenden den bouw van slagschepen voor Indië. Het Tweede Kamerlid, generaal Bajetto, stelde in deze zelfs vragen aan de Regeering, doe lende op de persconferentie bij gelegenheid van de eerste vertooning der Indische vloot film, waarbij een vertegenwoordiger van jen Marinestaf gewezen heeft op de noodza lelijkheid van den bouw van slagschepen. Naar wij in- Marine-kringen verna men is men daar van meening, dat niets anders gebeurd is dan het Nederlandsche volk inlichtingen ge ven, welke het begeert. Door de persvertegenwoordigers werden con crete vragen gesteld omtrent het- geen Indië noodig heeft ter verkrij ging van een hooge mate van bevei liging. De bedoeling der Marine was niet en is nooit geweest, propa ganda te maken, maar alleen om deskundige voorlichting aan het Nederlandsche volk te geven. Defensiegeheimen werden natuurlijk niet pnthuld, want de geheele wereld weet pre cies, hoe het met onze defensie in Indië ge steld is. Wat b.v. niet het geval is met de maritieme sterkte van Japan, dat zoowel den aanbouw van nieuwe oorlogsschepen als de bewapening daarvan goeddeels geheim houdt. In onze Marine-kringen oordeelt men, dat alleen de Marine in staat is, de kwestie aangaande dé Indische defensie ter zee zoo juist mogelijk krijgskundig te bezien en dat zij daarom het aangewezen orgaan was om het volk, dat door zijn vertegenwoordigers mede voor de beslissing kan worden ge plaatst, voor te lichten. Naar generaal Bajetto ons echter meedeel de betreffen zijn bezwaren niet direct de door de Marine gegeven voorlichting, maar wel de omstandigheid, dat de uitnoodiging tot het bijwonen, van de filmvertooning met de toelichting daarop schijnt te zijn uitge gaan van den Marine-staf, hetgeen z.i. wel degelijk zou wijzen op een propagandistisch •karakter der actie. Maar van Marine-zijde werd ons daarop weer meegedeeld, dat het initiatief in deze geheel gelegen heeft bij den heer Ter Lin den, van het City-theaterconcern, die om de deskundige voorlichting gevraagd heeft en welke overigens gaarne verleend werd. On willekeurig zijn toen de uitnoodigingen door de Marine verzonden. That 's all! GESTAPO VRAAGT: FRANSCHE KAMER IN GEHEI ME ZITTING BIJEEN. Daladier heeft gisteren in de ochtendver gadering van het Huis van Afgevaardigden voorlezing gedaan van een onlangs bij een huiszoeking in beslag genomen vragenlijst. Waarop agenten der Gestapo in Frankrijk antwoord moeten geven. Agenten van de Gestapo moeten zeggen of Daladier geliefd is bij het volk,-hoe het met zijn prestige staat, wie zijn tegenstanders zijn, hoe het vertrouwen van Frankrijk in de Arabische wereld is, welke beteekenis de Fransche po litie heeft. Zij moeten de gestelde vragen direct be antwoorden, aldus voegde Daladier hieraan toe, Blum aan het woord. Blum, die bij den aanvang der ver gadering een geheime zitting had ge vraagd, nam op zijn beurt het .woord. Na een stemming over het hou den van een vergadering in comité generaal werd daartoe met 262 tegen 227 stemmen besloten. De openbare tribunes werden hierna, even als de perstribunes ontruimd. De vergadering werd tijdens deze ontrui ming geschorst. Fransche Volksunie neemt niet deel. De fractie der Fransche Volksunie, welke bestaat uit afgescheiden communisten, heeft besloten, dat geen harer leden aan het comité-generaal zal deelnemen, gezien de positie van eenige leden over wier lot nog niet is beslist en ook om niet de verant woordelijkheid te moeten dragen voor in discreties, welke zouden kunnen worden be gaan, i Het is moeilijk passage te ver krijgen. De autoriteiten van het Amerikaansche immigrantenbureau hopen spoedig vervoer- gelegenheid naar Duitschland te vinden voor de 512 opvarenden van het Duitsche mailschip „Columbus", die sinds 18 Jan. op Angel Island nabij San Francisco ver toeven. Pogingen om passage voor hen te verkrijgen op schepen naar het Verre Oos ten zijn zonder succes gebleven. De minister van Arbeid, Mrs. Perkins, heeft verklaard, dat haar departement nauw samenwerkt met de Xord-Dcutsche Llovd, de reeders van de „Columbus", om de bemanning naar Duitschland terug te krijgen. De verbinding met de Wadden eilanden. Weer twee vlochten. De postboot „Noord-Nederland" is gister ochtend om elf uur, zonder noemenswaardige vertraging, van Harlingen op Terschelling aangekomen. Reeds Donderdag was een mi litaire boot met zeventig zakken post op Terschelling gearriveerd. Gistermiddag heeft Parmentier met het K.L.M.-toestel „Mees", via Eelder, eenige vluchten gemaakt naar de geisoleerde eilan den Ameland en Schiermonnikoog. Van en naar beide eilanden werden post en passa giers vervoerd. Met 3 cent per kg. slachtgewicht. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 12 Februari 1940 aan de Nederlandsche Veehouderijcen trale te*leveren varkens, welke be stemd zijn voor baconbereiding, tot nadere aankondiging met 3 cents per kg. geslacht gewicht zullen wor den verhoogd. Revolutionnaire beweging in Litauen den kop ingedrukt. De Litausche minister van binnenlandsche zaken, generaal Skucas bevestigt in een ver klaring aan het Lithausche telegraafagent- schap Elta, dat twee te Vilnius ontdekte ge heime organisaties tegen den Litauschen staat waren gericht en ten nauwste met el kander hebben samengewerkt. Een gedeelte der leden van deze organisa ties is gearresteerd. Uit 't aan het licht ge komen materiaal blijkt, dat deze organisaties haar doel trachtten te bereiken door terreur en met wapengeweld. Bij individueele leden zijn wapenen gevon den. De leden der beide organisaties zijn voor het meerendeel gewezen Poolsche militairen. Het onderzoek heeft verder uitgewezen, dat de beide organisaties pas na de ineenstorting van den Poolschen staat- waren opgericht. Puntenzege op den Chileen Ar- turo Godoy. I In Madison .S«uqi-e Garden heeft. de we reldkampioen zwaargewicht .Joe Louis gis teravond met succes zijn titel verdedigd te gen den Chilecnschen zwaargewicht Arturo Godoy. Het gevecht duurde de volle vijftien ronden, waarin Louis geen gelegenheid kreeg zijn tegenstander door knock-out te verslaan. Godoy viel steeds aan en sommi ge deskundigen meenden, dat hij den strijd had gewonnen. De scheidsrechter echter be sliste, dat tien ronden in het voordeel van Louis waren geëindigd tegen vijf "in het voordeel van Godoy. Eén kamprechter ha,d tien ronden voor Louis, een voor Godoy en vier onbeslist genoteerd, terwijl een andere kamprechter meende, dat Godoy tien ron den had gewonnen. Arturo Godoy is de tweede bokser, die het vijftien ronden tegen Louis heeft uitge houden. De Engelschman Tommy Farr be reikte eveneens dit resultaat. DRIE ARBEIDERS TUSSCHEN TRAM EN VRACHTAUTO DOODELIJK BEKNELD. Gistermorgen te kwart voor acht heeft op den Westzeedijk te Rotter- dam een ernstig ongeval plaats ge had, waarbij drie dooden te betreu ren zijn. Een motorwagen der R.E.T. kwam in botsing met een vrachtwa gen, welke door eenige arbeiders met steenen werd geladen. Drie mannen werden gegrepen en raak ten bekneld tusschen de tram en den vrachtwagen. Een hunner was op slag dood, de twee anderen wer den ernstig gewond. Tijdens het voer naar het ziekenhuis zijn twee der gewonden bezweken. Doordat de tram nog een andere vrachtauto ramde, liep de chauffeur hiervan verwondingen op. Bij de Parksluizen liggen de tramrails in een lus, zoodat wanneer een van de beide bruggen geopend is, de trams over de an dere brug. die ongeveer honderd meter ver der ligt, kunnen rijden. Toen gistermorgen een motorwagen van lijn tien uit de richting van de binnenstad over den Westzeedijk de brug naderde, was deze brug vrij. De bestuurder van de tram reed derhalve met onverminderde vaart verder. Doordat echter de wissel daar ter plaatse verkeerd stond, zwenkte de tramwagen plotseling naar rechts en reed den 's Gravendjjkwal op. In verband met de werkzaamheden van de Arme kinderen offeren een pen- ningske. De diepe indruk die de Finsche helden- strijd ook in Indië heeft gemaakt, blijkt, be halve uit het ruim vloeien van financieele bijdragen, ook uit de vele aanvragen om dienstneming in het Finsche leger. Zooals men weet aldus het Bat. Nieuws blad staat de regeering dat niet toe, en dus hebben deze pogingen geen succes. Als een symptoom van de belangstelling voor de Finsche zaak zijn zij echter teekenend. Niet alleen Europeanen van allerlei huids kleur zouden naar het barre Noorden willen vertrekken, ook een aantal onzer inheemsche broeders hebben daartoe pogingen aange wend. Men heeft hen voorgehouden dat zij zich toch. wel slecht op hun plaats zouden gevoelen, in de barre kou. Meestal had dit argupaent weinig effect en schoot er niets anders over dan hen te wijzen op het offi- cieele verbod. Het kan .onder deze omstandigheden geen verrassing zijn, dat de geldinzamelingen door Finsche comité's een zeer aanzienlijk resultaat beloven. Van heinde en verre ko men lijsten binnen,1 en zeer kleine plaatsjes die niet in aanmerking kwamen voor een ge organiseerde inzameling, doen nu spontaan van hun belangstelling blijken. Onder die spontane zendingen is er een opvallend be drag van f 1.40, bijeengebracht door een desa-schooltje, waar 47 kinderen van hun armoedje, dat sommetje hebben verzameld om te getuigen van hun gevoelens. Zij lie ten het daar niet bij, maar zonden daar enboven twee toepasselijke teekeningen, ver vaardigd door de „keien" van de school, en een aantal postzegels, speciaal bestemd voor de Finsche schooljeugd, als een daadwer kelijk bewijs, dat aan den evenaar kleine menschen wonen die met het lot der Fin- Slechts zeer krachtige schepen komen er door. In den ijs- en bevaarbaarheidstoestand van onze waterwegen is vrij veel verande ring gekomen, terwijl het helder geworden weer de mogelijkheid van beoordeeling van den toestand op de Waddenzee weer heeft geschapen. Zoo blijkt de Waddenzee giste ren bij Den Helder onbevaarbaar te zijn ge weest, doch bij Harlingen en Den Oever is scheepvaart mogelijk, hoewel schepen met gering vermogen hinder ondervinden. Bij Kornwerderzand is de zee slechts bevaar baar voor kachtige stoom- en motorsche pen. OPRUIING TOT DIENSTWEIGERING. Een jaar aeëischt tegen Johan de Haas. De Officier van Justitie te Assen eischte gisteren een jaar gevangenisstraf tegen den bekenden anti-militarist Johan de Haas pit Amsterdam, thans gedetineerd. In een vergadering van de Vrije Anarchis tische Groep Emmer-Compascuum, die op 28 October in café Hutting aldaar werd gehou den, «ou hij de aanwezigen hebben opgeruid tot dienstweigering, terwijl hij bovendien H. M. de Koningin zou hebben beleedigd. Verdachte ontkende zich hieraan te heb ben schuldig gemaakt. Zijn verdediger, Mr. J. Verdoom uit As sen, pleitte ontslag van rechtsvervolging op juridische gronden. Op uitdrukkelijk verzoek van zijn cliënt pleitte hij geen clementie, daar de straf voor dezen secundair was. Uitspraak over 14 dagen. Maastunnehverken waren daar eenige ar beiders bezig met het laden van steenen op een vrachtauto. Deze stond midden op de tramrails, omdat de werklieden verwachtten, dat er, zoolang de brug gesloten was, toch geen tram over dat weggedeelte zou komen. De tramwagen naderde plotseling met zoo'n groote vaart, dat de ar beiders, die het voertuig niet tijdig zagen aankomen, geen tijd meer hadden weg te komen en dientenge volge tusschen wagen en tram be kneld raakten. De auto werd aan de achterzijde gegrepen en met kracht vooruit geduwd. Zij schoot over een vluchtheuvel, vernielde een ver- keerszuiltje en kwam aan den kant van den weg tot stilstand. Ontzettende gevolgen. De gevolgen van de botsing waren ont zettend. Achter de auto stonden twee ge- meentèwerklieden, de 51-jarige onderbaas H. Broere, van den Matheriesserdijk en de 49- jarige D. van de Velde van het Weenaplein. Deze mannen geraakten onder de achter wielen van de auto, waardoor hun de borst kas werd ingedrukt. Van de Velde was op slag dood, Broere overleed tijdens het ver voer naar het ziekenhuis. Ook bij de voor zijde van de auto stond een arbeider, de 39-jarige metselaar J. P. Langerak, uit de Joost van Geelstraat. Deze man raakte be kneld tusschen de voorzijde van de vracht auto en de tram. Hij kreeg een schedel breuk, benevens inwendige kneuzingen. Ook dit slachtoffer overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Een tweede auto geraakt. Voordat de tram op de vrachtauto botste, scheerde zij 'n tweede vrachtauto. De chauf feur hiervan, de 42-jarige H. Reeling, wonen de in de Hudsonstraat, werd door tot nu toe onopgehelderde oorzaak door de tram gegrepen, waarbij de man den linkerarm kneusde. Na in het ziekenhuis aan den Cool- singel te zijn behandeld, kon de man, die zeer overstuur was, naar zijn woning wor den gebracht. De politie die onmiddellijk een onderzoek instelde, heeft de tramwagen in beslag ge nomen en naar de remise Delfshaven laten overbrengen. Ook de drie lijken zijn in be slag genomen. Den bestuurder van de tram werd een langdurig verhoor afgenomen. De klokken stonden stil. De hevigste aardschokken sinds 15 jaar zijn waargenomen in het district Northsier- ra van Californië. De klokken gingen stil staan. In vele plaatsen werden de bewoners uit hun slaap gebaald. Het huisraad ram melde. Vele menschen verlieten hun wonin gen. Van ernstige schade wordt geen mel ding gemaakt. ALKMAAR DE IJSBREKERIJ IN HET NOORD- HOLLANDSCH KANAAL. In een gesprek, dat we gisteren hadden met den secretaris van de K. v. K. naar aan leiding van de niet doorgegane tocht van de „IJsbeer", vestigde deze onze aandacht op liet groote belang, dat op het oogenblik aan het Noord Hollandsch Kanaal is verbonden ten aanzien van het verkeer. Als gevolg van de door den oorlog ver anderde omstandigheden toch is de haven van Delfzijl aanzienlijk in belangrijkheid toegenomen. Dfe haven heeft niet slechts meer de directe omgeving tot achterland. Dit laatste heeft zich belangrijk uitgebreid en het strekt zich thans uit tot over Noord en Zuid Holland. Het transport naar deze streken heeft als regel plaats door Groningen en Friesland, via Harlingen en de Waddenzee naar IJel- jder en vandaar door het Noord Hollandsch Kanaal. Zooals rècds bekend heeft ten gevolge van het vriezend weer de tocht van de „IJsbeer" gisteren niet plaats gehad. Het spreekt ech ter vanzelf, dat deze ijsbreker onmiddellijk aan het werk zal worden gezet, zoodra de weersomstandigheden dit veroorloven. WIERINGEN VIERDE PRAATAVOND. Beter gras, beter hooi, minder kosten! Onder leiding van den heer Ileering uit Slootdorp werd in Hotel Centraal van den heer S. Kaan Pz. de 4e praatavond gehou den. Het onderwerp van dezen avond was hooiwinning wat er mede samenhangt en het drogen daarvan. Ten opzichte van den bouwgrond komt de weidegrond nog steeds achteraan, de laat ste 50 jaar zijn de producties enorm ge stegen, de bouwbedrijven zelfs met 75 pet., het gevolg van betere bemesting, wateraf voer en grondbeweging, aldus vangt spr. aan. Wat de opbrengst grasland betreit, blijkt daar een groote achterstand te zijn. Door gebruik van kunstmest is de opbrengst wel aanmerkelijk toegenomen tot zelfs 50 pet., maar niet in die mate als van het bouwland. Nog steeds wordt er te weinig aandacht aan geschonken, vooral wateraf voer, bemesting, onoordeelkundige bewei ding, te laat hooien zijn factoren waar men vooral rekening mede dient te houden. Grasland is altijd nog 55 pet. van onze cultuurgronden, onze rundveestapel moet er dan ook grootendeels van leven. Dus bete? gras, beter hooi, beter voer, minder uitga ven voor krachtvoeder! Over het algemeen gebruikt men nog te weinig kunstmest op weidegrond. Wat is hooi van gemiddelde kwaliteit? .5 eiwit en drogestof; 8.4 verteerbaar ruweiwit, 34.2 zetmeelachtige stoffen en 7.5 aschbestanddeelen en mineralen. Met deze kwaliteit hooi en kuil- gras, is het mogelijk een koe door voedering van 10 Kg. hooi en 20 Kg. kuilgras, melkopbrengst 15 Kg., de geheele winter door te onderhouden, hij meerdere melkopbrengst kan men hier ook mede volstaan, maar geve dan een hoeveelheid bieten toe. De voederbestanddeelen van hooi moet men zoo hoog mogelijk zien te krijgen en te houden. Een vaste vorm voor het hooien is er niet, dat hangt af van het grasbestand." Indien het rijpingsproces te ver gaat, krijgt men doode stoppels, hoe eerder men maait, hoe levenskrachtiger stoppels, en hoe beter naweide. Door vroeg maaien krijgt verschillend on kruid geen gelegenheid tot zaadvorming, wat ook een groot voordeel beteekent. Te veel in hooi werken geeft een achter uitgang, regen of zware dauw geeft een achteruitgang van zetmeelwaarde van 47.7 en ruweiwit 43 Daar de helft ver loren gaat, moeten wij zoo vlug mogelijk hooien, en te hooge broeigraad zien te voor komen, de vitaminen spelen ook een zeer groote rol en blijven het beste behouden door een korte hooiperiode. Grasdrooginrichting en kosten hiervan worden uitvoerig besproken. Voor algemeen gebruik zal dit volgens spr. nog op heel wat moeilijkheden stooten. Vragen. Na de pauze vraagt de heer S. Lor\t of te veel weiden even nadeelig is als te veel maaien. De heer Heering zegt, dat periodieke be weiding doelmatiger is dan regelmatig be weiden, want dan brengt het grasland niet op wat het op kan brengen, en krijgt men pollen. De heer N. Mulder licht dit ook toe met betrekking tot. klavergewas. Men krijgt ver zwakking van het wortelgestel. Nadat nog verschillende vragen waren gesteld als over de beste manier grasland te ploegen, de oorzaken van blauw worden bij aardappelen, wel of geen kaligebruik, ge zamenlijk grondonderzoek enz., was deze gezellige en nuttige avond weer ten einde. Gevonden: Een autoslinger en een gedeelte van een rijwiellantaarn. Inlichtingen gemeentebode. JAARVERGADERING „WITTE KRUIS". Gisteravond hield het Witte Kruis in café „Concordia" zijn jaarvergadering. De heer D. Minnes, voorzitter, opende de vergadering jnet een woord van welkom. Bijzonder ver welkomt spr. mevr. KaanKoorn als be stuurslid van „Huisverzorging". Inmiddels kwam ook mevr. BumaLentz, penningmeesteresse van Huisverzorging ter vergadering. Ds. van Beek las de notulen, welke onver anderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag blijkt dat de vereeni- ging 1161 leden telt; er werden 2581 verple- gingsbezoeken gebracht in 121 gezinnen bij 121 patiënten; hiervan waren 163 bezoeken bij t.b.c.-patiënten in 18 gezinnen bij 19 pa tiënten; 206 zuigelingen-bezoeken werden ge daan Jn 181 gezinnen. Het consultatiebureau hield 50 zittingen, waar 1178 consulten wer den verleend aan 156 kinderen. In Hippoly- tushoef werden 532 artikelen uitgeleend en in Den Oever 121. 1 Ligtent werd gebruikt In de Sanatoria werden 4 patiënten ver pleegd en 5 in herstellingsoorden; 3 perso nen werden thuis verpleegd. Zuster Leegh- water gaf hier twee moedercursussen, waar voor te Hippolytushoef 28 en te Den Oever 34 deelneemsters waren. De ziekenauto ver voerde 47 patiënten. Voorzitter bracht Ds. van Beek dank voor het keurige verslag. De heer R. Post zegt, namens de controle commissie alles bij den penningmeester in orde bevonden te hebben. Het batig saldo der Algemeene rekening is f 86.73. De ontvangsten zijn o.a. van con tributie f 2303.donateurs f 125.subsidies f910.—; hierin zijn ook de subsidies voor de t.b.c.-bestrijding begrepen; verschillende ont vangsten f310. Totale ontvangsten f4415.—, op de algem. rek. Ontvangen-van de gemeente voor betaalde verpleeggelden f1470.—. De Emma-bloemcol- lecte bracht f 91.45 op. De ziekenauto had voor 47 transporten een ontvangst van f 724. Uitgaven: Wijkverpleging sloot o.a. met een nadeelig saldo van f80.Het onderhoud wijkgebouw bedroeg f 124.ligtenten f28. auto f 555.Aanschaffing en onderhoud ma teriaal f 382.—: ijs f 40.—; bijkomstige uitga ven f300.—; Huisverzorging flOi.— De heer N. Kaan vraagt of de penning meester geen lijst heeft van de bezittingen der vereeniging. Een saldo van f 86.73 stemt zoo somber! De penningmeester zegt zoo'n lijst niet bij zich te hebben, maar 6 jaar terug werd het bezit geschat op ongeveer f 4200. Voorz. brengt den penningm. dank voor zijn uiteenzetting en het vele werk voor de vereeniging gedaan. Verslag „Huisverzorging.". Dit wordt uitgebracht door mevr. Buma- Lentz. In 14 gezinnen werden 307 dagen hulp verleend. Wegens periodieke aftreding van de lieeren J. Beeker, N. Kaan en L. C. Kolff, had een verkiezing plaats; alle heeren werden her benoemd. De heer R. Post bracht verslag uit van de algemeene vergadering te Amsterdam. De voorzitter dankte Post voor zijn keu rige weergave. Rondvraag. In de rondvraag werd gesproken over het huisbezoek. Ds. van Beek roemde hierbij den heer D. Engel, die door zijn huisbezoek 9 nieuwe leden had aangeworven. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA BOND VAN BOERINNEN EN ANDERE PLATTELANDSVROUWEN. Ondanks het minder gunstige weer en de slecht begaanbare wegen was de opkomst op de vergadering van bovengenoemden bond bevredigend. Mej. van der Heide gaf haar eerste „1'es" van den cursus „Omgang met anderen" en had een aandachtig gehoor voor haar inte ressante opmerkingen. Nog twee avonden zullen aan hetzelfde onderwerp gewijd wor den en daar op den volgenden avond het thans behandelde vluchtig zal worden her haald, behoeven de dames, die dezen keer niet konden komen, niet te vreezen, dat zij daarom aan het volgen der andere deelen van den cursus niets zullen hebben. Nadat een collecte was gehouden voor de Finsche Lotta's, sloot mevr. Keijzerde Jong de bijeenkomst. (Niet officieel) 5de klasse, 17 de lijst Trekking van Vrijdag 9 Februari 1940 Hooge Prijzen f 1000.20063 met premie van f 30.000. f 400.— 16049 f 200.— 10569 21689 met premie van f 3000. Prijzen van f 70. 1986 3114 4324 4756 5304 5592 5635 6859 8019 11279 11854 13008 15236 15317 15709 15827 15979 16484 16742 17549 20520 20737 21829 Nieten 1048 1454 1517 2165 2748 2791 3018 3152 3690 4269 4309 4731 4874 4903 5133 5152 5353 5557 5773 6621 6690 7063 7081 7730 7939 7981 8510 9425 9510 9921 10022 10072 10725 11091 11149 11371 11378 11604 12226 12376 12623 12654 13135 13453 13541 13656 14806 14838 15092 15285 15608 16371 16387 16397 16674 17183 17896 18174 18410 18938 19001 19146 19849 19896 19931 20003 20429 20470 20878 20952 21080 21367 21573 ALKMAAR, 9 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd 18 stapels, zijn de 15.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f 24. boerenkaas kleine f 22.50. Handel vlug. ALKMAAR. 9 Febr. Andijvie 16—20, appelen 511.50. Bloemen daler kool 46. boerenkool 412, bieten 1.40 4.60, gele kool 2.505.20, groene kool 2.10 6.60. knolselderie 3.608.90, peren 47, prei 3032. peterselie 46, roode kool 4— 7.60. selderie 5.307, spruiten 718, uien 1.30—5.20. wortelen 2.10—4.40, witlof I 8—11, idem II 78. NOORDSCHARWOUDE, 10 Febr. Uien 5.105.70. drielingen 3.—, grove 4.80 5.10, gele nep 2.20. kroten 2.20—3.70, witte kool 3.504.10, gele kool 44.60. Veiling duurt voort. BROEK OP LANGENDIJK. 10 Febr. Uien 55.50; drielingen 1.80: grove 4.90 ->.•>0; peen 33.60; kroten 1.70; roode kool 5.207; veiling duurt voort.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 9