E 10CHT BLUFT Bankdirecteur te Utrecht in arrest Wij lazen voor U Jje/xtlbch niewM Jaarvergadering Oefenvluchten in de Poolstreken Vieringen Waar het hart voor terugdeinst Arrondissements rechtbank tc Alkmaar afd. Texel van het „Witte Kruis" Laatste telexbericht In hotel „De Zwaan" werd gisteravond de algem. vergadering van de afd. Texel van het „Witte Kruis" gehouden, die een matig bezoek ten deel viel. Door verhindering van den voor zitter werd de bijeenkomst geleid door den heer C. Stoepker, die na een kort openingswoord den secretaris, den heer Pisart, verzocht de no tulen der vorige vergadering te lezen; de notu leering werd onveranderd vastgesteld. Hierna volgde lezing van het jaarverslag. Hieruit bleek, dat het ledental was gestegen van 1630 tot 1680, feitelijk waren er 1710 leden, doch enkele personen konden in 1939, door de bijzondere tijdsomstandigheden, hun contribu tie niet betalen. Uit het magazijn, dat ruim voorzien is, werden in het afgeloopen jaar niet minder dan 1800 artikelen uitgeleend. Mej. Meijer, die de zaak beheert, zorgt uitstekend voor de kwartjes voor langdurig gebruik, waar door een flinke bijdrage voor de kas werd ver kregen. Het consultatiebureau voor zuigelingen is ook dit jaar weder een succes geweest. Er werden 116 nieuwe kinderen ingeschreven. Er werd door 915 kinderen gebruik van gemaakt in 1939. De bus die hierbij werd geplaatst, bracht in 11 zittingsdagen ruim 106 op, zoo dat 13.88' moest worden bijgepast uit de kas ider vereeniging. De secretaris deelde nog mede, dat notaris Mulder aan het bestuur kennis had gegeven, dat mej. J. Eelman een legaat van 500, vrij van successierecht, aan de afd. had vermaakt. Hierbij werd evenwel medegedeeld, dat de mo gelijkheid bestond, dat het volle bedrag niet in de kas kon worden gestort omdat misschien de erfenis niet toereikend was om al de legaten ten volle uit te betalen. Hierna volgde rekening en verantwoording ten eerste van de kas van het „Witte Kruis". De rekening sloot met de eindcijfers 8417.13, het batig saldo over het afgeloopen jaar be droeg 662.18. De balans geeft een zuiver be zit aan van 7813.02. Het gebouw staat nu voor 2000 op de balans. Er is dit jaar weder 200 op afgeschreven. De contributie bedroeg in 1939 2023.& tegen 1945.05 in 1938. De rekening van de t.b.c.bestrijding sloot in ontvangst en uitgaaf op 2480.93. Er was dit jaar een nadeelig saldo van 13.80; dit was ontstaan omdat de ligtenten een extra herstel ling hadden moeten ondergaan. Het fonds voor den ziekenauto was, voorna melijk door de medewerking van T.E.S.O., die 1 vervoerkosten berekend voor particuliere ziekenauto's, ten bate van dit fonds, flink voor uit gegaan. In kas is thans totaal 734.59. 58 ritten zijn met de ziekenauto gemaakt; er is in totaal 1255 km mede afgelegd. De heer Pisart wees verder nog even op het Succes van den in Eierland gehouden Moeder cursus. Door bijzondere omstandigheden heeft dit een gering bedrag gekost (n.1. aan vervoer) waarvoor 22.25 uit de kas moest worden bij gepast. Uit het verslag over het magazijn bleek, dat mej. E. Meijer ook dit jaar alles uitstekend heeft beheerd. Verscheidene artikelen zijn thans uitgeleend ten dienste van het Militair Nood- Ziekenhuis. Hierna volgde bestuursverkiezing. Niet her kiesbaar waren voor Den Burg de heeren I. Vlessing, Jac. Rab en H, J. Reij (de heer Pi- Sart was wel herkiesbaar, terwijl met het oog op het kiezen van een voorzitter, v. d. Burg, een nieuw bestuurslid moest worden gekozen inplaats van de geneesheeren die dit steeds ambtshalve waren). Voor Eierland moest de heer C. Stoepker af treden, voor De Waal de heer A. Kikkert. Bij eerste stemming werden gekozen voor Den Burg de heeren Pisart, Van Ingen-Schenau, N. C. Ran, P. Sluisman en D. Dros Azn., voor Eierland de heer G. Leber en voor De Waal ds. v. 't Hooft. Tot rekening nazieners werden in plaats van de heeren A. C. Rab en P. Plaatsman, die vele jaren deze functie hadden vervuld, gekozen de heeren Nelissen en E. Lap. Bij de rondvraag werd door den heer R. Boom de de aandacht gevestigd op de geringe be dragen, die gedeponeerd werden in de bus van het Zuigelingen-consultatiebureau. Spr. be treurde het, dat bij zulk een nuttige instelling de kas van het „Witte Kruis" nog moest bij- Springen. Hierna werd de vergadering besloten. Rijkspostspaarbank Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Den Burg. In den loop der maand Januari 1940 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd 14.461,63 Cn terugbetaald 19.906,37 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 5.444,74 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be- öraagt 16. 5L\RKTO VERZICHT. Weder kon de Texelsche weekmarkt tenge volge van de slechte wegen en den sneeuwval biet doorgaan. Wel was er eenig marktbezoek, doch er werd in het geheel geen vee aange voerd. De winter is blijkbaar ook van invloed op de eierenprijzen. Deze loopen voortdurend op (zie Poteering). Eierenveiling Maandag 12 Februari 1940. Aangevoerd: 31100 eieren. 58-62 kg 5.00—5.35; 62-64 kg 5.30—5.50; 66-70 kg 5.60—5.90; 50-56 kg 4.45—4.90. Alles per 100 stuks. Twee nieuwe Amerika. luchtbases voor Hippolytushoef. De door den kerkeraad der Gereformeerde kerken op Wieringen opgemaakte alphabeti sche voordracht voor hulppredikant, wegens vertrek van den candidaat J. J. van Eerden Paar Alkmaar, luidde als volgt: 1. candidaat v. d. Boom, te Rotterdam (Z.) candidaat Goris, te Kampen; 3. candiaat henkeveld, teGorichem, De Amerikaansche minister van oorlog Woodring heeft medegedeeld, dat de plan nen voor den bouw van twee nieuwe lucht bases, een te Anchoraje in Alaska en een te Fairbanks. eveneens in Alaskas, uitgewerkt zijn. Binnen enkele maanden zal men be ginnen met de werkzaamheden te Fairbanks ten behoeve waarvan op de begrooting voor 1940 een crediet van vier millioen dollar is uitgetrokken. Van deze bases uit z uilen oefenvluchten in de poolstreken gemaakt worden. Berlijn lijdtIn vele hui zen wordt niet gestookt Het maximum bij IJsland bleef zich ontwikkelen, terwijl dat over Scan dinavië thans weer in beteekenis toeneemt Kleine storingen bewegen zich van Denemarken over de Noordzee naar onze omgeving. Zij veroorzaken in ons land sterk wisselend weer. Over het geheele Noord en Oost zeegebied blijft de aanvoer van kou de luchtmassa's uit het Noordoosten onverminderd aanhouden. Langs de Westzijde van het gebied van hoogen luchtdruk bij IJsland stroomen warme luchtmassa's naar Groenland. Ver binnen den Poolcir kel komen temperaturen van 5 gr. boven het vriespunt voor. De Oceaandepressie dringt lang zaam naar het Middellandsche Zee gebied. door. De toestand te Berlijn. De Maandagochtendbladen in Berlijn zijn, aldus het Hsb., gister bijna alle met min der bladzijden dan gewoonlijk verschenen. „Der Montag" deelt mede, dat dit te wijten is aan de omstandigheid, dat de strenge winter het transport van papier voor de ro tatiepersen dusdanig heeft vertraagd, dat voorloopig de kranten op groote bezuiniging zijn aangewezen, daar de transporten van steenkolen en levensmiddelen natuurlijk voorgaan. Ondanks alle pogingen groote steden als Berlijn toch weer voldoende steenkolen te bezorgen, is de situatie allesbehalve gunstig. In tal van huizen wordt niet of nauwelijks gestookt, de centrale warmwatervoorziening functionneert slechts Zaterdags en Zondags. Alle kanalen en rivieren liggen dicht; het transport komt in hoofdzaak ten laste van de spoorwegen, die het niet voldoende kun nen verwerken, daar de weermacht op het grootste deel van het rollend materieel be slag heeft gelegd. De Koning heeft het ook koud. De United Press meldt uit Kopenhagen, dat ook daar de gevolgen der intense koude gisteren bereikte de temperatuur weer 23 gr. Celsius onder nul zich in steeds ernstiger mate doet gevoelen. Hedenochtend zes uur treden de nieuwe maatregelen in werking, waarbij o.a. geen warm watertoe voer meer wordt toegestaan. Koning Christiaan heeft medegedeeld, dat hij een dag voor het besluit in werking trad, den warmwatertoevoer in het Koninklijk pa leis heeft laten afsluiten, hoewel de Deen- sche wetten niet van toepassing zijn op zijn persoon. De Donau wordt gevaarlijk Heel Europa ligt in den ijzigen greep van Koning Winter. Uit Hongarije en Joegosla vië komen berichten van ernstig ontwricht verkeer, bevroren menschen Bij Belgrado is het ijs op Save en Donau weer gaan kruien. Bij de IJzeren Poort heeft zich een ijsbarrière gevormd, met het gevolg, dat een deel van de stad Donji Milanovac door het Donauwater werd overstroomd. Onregelmatigheden bij de be windvoering. Naar wij vernemen, werd Zateri dag jl. in opdracht van den Utrecht- schen Officier van Justitie, mr. A. N. Fabius, in zijn woning te Utrecht gearresteerd en voorloopig op het hoofdbureau van politie in verzeker de bewaring gesteld de heer J. H. K., directeur van de firma de weduwe A. Ebeling en Co., aan de Booth- straat. Eenigen tijd geleden werd bij de Utrecht- sche rechtbank surséance van betaling aan gevraagd, welk verzoek werd ingewilligd en op de vergadering van crediteuren op 7 Fe bruari jl. bekrachtigd. Met het onderzoek in deze zaak werd als bewindvoerder belast mr. M. H. de Boer, die onregelmatigheden constateerde, wel ke er tenslotte toe leidden, dat de directeur van de betrokken bank op last van de Justi tie werd gearresteerd. Mr. de Boer komt in zijn rapport over deze zaak tot de conclusie, dat het tekort f435.480,23 bedraagt. Voor verdeeling zal beschikbaar zijn ongeveer f58.000, hetgeen neerkomt op elf procent. Aan het verslag van den bewindvoerder, uitgebracht in de crediteurenvergadering, ontleenen we het volgende: Ofschoon het hoofddoel het commissio- nairsbedrijf in effecten was, werden er ook bankiers- en kassierszaken gedaan. Dit laat ste is de ondergang der firma geworden. De geringe omvang van het in de zaak ge- investeerde kapitaal maakte het noodzake lijk bij het geven van eenigszins uitgebreide credieten of het sluiten van prolongaties te gen effectenonderpand tot herbeleening over te gaan. Bij koersdaling van de waarden, waaruit dit onderpand bestond, beschikte de firma niet over voldoende middelen om ge leidelijk en zoo voordeelig mogelijk de on derliggende posities te liquideeren. Indien nu maar elk op deze wijze verleend crediet binnen bescheiden perken was gehouden, zou een scherpe koersdaling wellicht nog niet catastrofaal zijn geweest. Aan deze richtlijn heeft de firma wed. A. Ebeling en Co. zich echter niet gehouden. Wat echter de toestand hopeloos heeft ge maakt, zijn met wijlen jhr. G. C. C. von Wei- Ier te 's-Gravenhage gesloten prolongatie contracten. die in 1929 tot een bedrag van niet minder dan f574.000 liepen. Toen in dat jaar een hevige financieele crisis uit brak, en de effectenkoersen snel teruglie pen, was het den heer K. niet mogelijk de positie van den heer von Weiier op normale wijze te liquideeren, terwijl deze. evenmin in staat was voor voldoende surplus te zorgen. Het schijnt, dat de heer von Weiier na lang zamerhand in de jaren 1929 tot 1931 zijn positie tot f307.000 te hebben teruggebracht, door beloften den heer K. in den waan heetf gebracht en hem daar jarenlang in heeft ge laten. dat zijn schuld zou worden aangezui verd, ofschoon zijn finantieele toestand, zoo als na zijn faillissement bleek, allerminst reden gaf aan te nemen, dat er een redelij ke verwachting bestond voor de mogelijk heid tot aanzuivering. De ineenstorting van de positie van Wei- Ier had een volkomen deconfiture van de firma wed. A. Ebeling en Co. tengevolge. Zij was in de verste verte niet in staat het op deze positie geleden verlies te dragen, dat met de niet betaalde rente tot f419.459.68 is opgeloopen. Om haar deconfiture te verbergen, heeft de heer K zijn toevlucht genomen tot aller lei manipulaties, welke tenslotte op een ca tastrofe moesten uitloopen zonder eenige kans te bieden op een volledig of zelfs een aanmerkelijk herstel. Verwarring nog grooter. Van het jaar 1933 loopen er bij verschil lende Amsterdamsche bankiers credieten. waarvan het onderpand voor een voornaam deel bestond uit aan cliënten toebehoorende effecten. Het is meer dan eens voorgekomen, dat bij de credietgevers voor cliënten bestelde en door hen betaalde, op eigen naam gekochte effecten niet werden geleverd en bij het on derpand werden gevoegd, omdat dit bij het terugloopen van de beurs op een be paald oogenblik onvoldoende surplus bood. Hetzelfde gebeurde meer dan eens met ter conversie of verwisseling aangeboden stuk ken. Ik heb reden aldus de bewindvoer der eraan te twijfelen of de bijvoeging der stukken bij het onderpand in de laatstge noemde gevallen steeds rechtmatig was en stel daaromtrent nog een onderzoek in. Het behoeft geen betoog, dat een en ander meer dan eens ernstige moeilijkheden heeft opge leverd, die weer moesten leiden tot verder gaande onregelmatige verwisselingen der onderpanden, en tot de vergrooting van de verwarring, welke feitelijk reeds in de posi tie der firma heerschte. Toen eindelijk de zaak misliep, heeft de heer K. surséance van betaling aange vraagd. JULIANADORP. WEDSTRIJD OP DE IJSBAAN VAN „EENDRACHT". Gisteren had op de IJsbaan van „De Een dracht" aan de Kortevliet wederom een wed strijd plaats, waaraan door 15 paren werd deelgenomen. Na spannende ritten werden de prijzen gewonnen door: le prijs mej. R. Meskers en den heer C. Gouwenberg; 2e prijs mej. M. Meskers en den heer D. Gouwenberg Kz.; 3e prijs de heer en mevr. N.N.; 4e prijs mej. A. Gouwenberg Kd. en L. Kootstra. Er was ondanks hét koude weer, heel wat publiek, hetwelk met spanning den wedstrijd volgde. WIERINGEN VREEMDE VOGELS OP DE KUST. De heer J. W. Koorn te de Haukes heeft enkele voor ons vreemdsoortige vogels ge schoten, welke aasden op zijn eenden. Het bleek een soort buizert te zijn, welke vogel slechts zelden in ons land voorkomt, en dan alleen nog als wintergast. HIPPOLYTUSHOEF. EEN JUBILEUM. Dat een werkman of knecht 45 jaar onaf gebroken in een en dezelfde dienstbetrek king is, behoort in dezen tijd wel tot de zeld zaamheden. De heer J. Wiegman Cz. hoopt op Zondag 17 Maart den dag te herdenken, dat hij 45 jaar onafgebroken als werkman op de boerderij van de familie P. Helling man, Hofstraat te Den Oever, in dienst is. Het zal den ijverigen jubilaris dien dag dan ook zeker niet aan belangstelling ontbre ken. Gevonden: Een sneeuwketting van een auto. Inlichtingen gemeentebode. GEESTELIJKE WORSTELING A.B.K. releveert, schrijvende over den oorlog, in het Volk (S.D.A.P.) de Vastenbrieven van de Nederlandsche bis schoppen, die Zondag in de kerken zijn afgekondigd. Daarin is, aldus de schr., bij herhaling sprake van bidden voor den vrede. De natuur lijkste zaak van de wereld. Er is wel geen godsdienst, dié dat gebed niet vóór in den mond legt van zijn ge- loovigen. Maar deze keer treft zoo sterk, hoe moeilijk de mensch het kan hebben met zichzelf, die tot dit ge bed wordt aangespoord. De vrede? Welke vrede? De vrede, die de inzet is tot nieuwe onderdrukking, waar van de ellendige gevolgen door de betrokkenen ten minste zoo zwaar te dragen zijn als welke oorlog dat ook maar zijn kan? Is zulk een vrede een stan vooruit, een begeerlijk goed. één schrede nader tot dien Vrede in rui meren zin. die ziin beteeke nis allereerst ontleenen moet aan zijn alziidigzeeenriike ge volgen en in de tweede nlaats aan zijn duurzaamheid? Dit alles zijn zeer ingewik kelde vragen. Wie er zich re kenschap van geeft, hij zij staatsman of eenvoudig voor hijganger bij den weg. wor stelt er mee. en hij worstelt nog veel méér met zijn eigen innerlijk heieven. Want wij haten allen den oorlog en ons aller hart hunkert naar den vrede. De groote moeilijk heid is echter, hoe wii hem inderdaad verkriigen. en dan op zulke grondslagen. dat wii hem inderdaad als ver overd mogen beschouwen. En zoo leeren wij in dezen moeilijken tijd, dat zelfs het gebed niet vlot in den mond komt, maar ons stelt voor problemen, waar het ver stand bij weifelt en het hart voor terugdeinst. ZONDER ERBARMEN. Tijdens de groote collecte, welke in ons land indertijd voor de Joodsche vluchtelin gen is gehouden, klaagde de nationaal-socialistische pers steen en been, dat het „eigen volk" verwaarloosd werd ten koste van de .volksvreemden', de Joden. Nu overal in den lande acties op touw worden gezet om Finland financieel te steunen, snijdt het Natio nale Dagblad van hetzelfde laken een pak. In deze Mus- sertkrant vinden wij n.1. een verwijzing naar een ingezon den stuk in het Leeuwarder Nieuwsblad, dat er de aan dacht op vestigt, dat niet slechts in Finland wordt ge leden. Het stuk is ongeveer in den volgenden trant ge steld: „Maar, waarde lezers, weet gij dat ook hier elende wordt geleden, en dat niet gering? Dat er duizenden arbeiders zijn die in deze strenge win ter bij een koude kachel zit ten, en de laatste dagen in de week voorbij moeten gaan van eten?" Volgt dan een voorbeeld van. deze armoede, waarop het Nationale Dagblad com mentarieert: Onder dit stuk komt (dus in het Leeuwarder Nieuws blad) een stuk voor van een zekeren ds. W. A. Dekker uit Scharnegoutum, die dier baar pleit voor het comité „Friesland \oor Finland." „Friesland voor Friesland" lijkt ons voorshaids noodzake lijker. Maar het is veel ge makkelijker zich op te win den over dingen, die elders gebeuren, dan zich met den nood van éigen volk bezig te houden. Wanneer zal Friesland zich gaan verzetten tegen al die zgn. intellectueelen en „gees telijke leiders", die, aldus 't Nat. Dagblad, niet anders doen dan het van den strijd voor eigen volk afhouden met holle leuzen? GODDELOOS? Onder dit hoofd lezen wij in de Nederlander (chr. hist.) In de „Zondagsbode, Chr. Weekblad voor Noord-Hol land" wordt de andacht ge vestigd op het feit dat in vrijzinnige kringen nogal wat ontstemming gewekt is door een uitdrukking van den voorzitter van ÏZIN in „Her vormd Nederland", welke uit drukking hierop neerkomt, dat de Izin werkt in een om geving, waar van de kansels menigmaal nog een goddeloo- ze prediking wordt gehoord. Ik zwijg nu maar, aldus v. d. H„ die in dit blad van re pliek dient, over predikanten die niet bidden, ook niet, vóórdat de dienst begint. Ik besprak deze kwestie met een paar vrijzinnige pre dikanten. Wij hebben de zaak christologisch aangevat. n.1. uitgaande van de leer over Jezus Christus, en ge zegd: U weet wel, dat de Bijbel leert, dat de Heiland is opgestaan en wel in let terlijken, lichamelijken, tast baren zin. Het graf was open. Dit loochent de vrijzin nige, ook de rechtsmoderne... tegen het uitdrukkelijk ge tuigenis der Schrift in ook al gebruikt hij orthodoxe ter men van „opstanding" en verrijzenis". Deze „Opstan ding" beteekenj dan „voort leven in de herinnering der discipelen" of „het ontstaan van de Christusidee" in het hart Op de vraag: „Weet gij, dat gii door zóó over de op standing des Heeren te spreken, opzettelijk de .Schrift en de Belijdenis ombuigt en verkracht", werd „ja" geant woord. Maar dan blijft de Christus van-de-vrijzinnigen alleen een „mensch" of een ,idee". Dan blijft, ondanks de ..nrtho doxe termen hun pred'king, christologisch beschouwd, god deloos" De schrijver betoogt dan verder van het Christologisch standnunt uit, dat het heel beeriinelijk is. dat vrijzinnige predikanten de Apostolische geloofsbelijdenis niet voorle zen. omdat daarin de opgesfa ne. levende Christus wordt gebracht om dus te conclu- deeren, dat het geïncrimineer de woord, ten onrechte zoo veel aanstoot wekte. DE BRAND BIJ VLESSING TE DEN BURG. De treurige resten, na de vernieling door het vuur. POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 12 Februari. Den Helder. „TE GOEDER TROUW GEDWAALD". Verdachte M. de J. uit Den Helder had op 13 Dec. j.I .de oude autobanden welke hij onder zich had niet opgegeven. Verd. zeide, dat hij te weinig banden had opgegeven, de stukkene banden had hij ook moeten opgeven, doch dat wist hij niet. Dus de kapotte banden had u niet opge geven, als ik het goed heb, zei mr. Krabbe. Get. M. van K. uit Amsterdam werd als getuige gehoord. Op Woensdag 13 Dec. was get. op inspectie geweest bij den autoslooper de J. te Den Helder. Er waren daar 296 ban den, doch verd. zegt, dat er 136 kapotte banden hij waren. Het Rijksbureau was van meening. dat de kapotte banden ook opgegeven hadden moeten worden. Ik heb tc goeder trouw gedwaald; aldus verd Alleen de vertegen woordiger van het Rijk mag de handen doorknippen en dan zijn ze onbruikbaar zeide get. De Officier van Justitie, mr. v. d. Feen de Lille meende, dat ieder Nederlander vooral in dezen crisistijd de wet moet kennen en daarom requireerde de Officier f 13.boete, subs. 10 dagen hechtenis. Daar verd. niet ongunstig bekend staat, veroordeelde mr. Krabbe verd. tot een geld boete van f 10.subs. 5 dagen hechténis. Den Helder. EEN JUFFROUW BELEEDIGD. Het was op 28 September van het vorige jaar, dat verd H. K„ wonende Wilhelmina- straat te Den Helder, een zekere mej. C. R. M. W„ winkelbediende aldaar, eenige minder liefelijke benamingen had toegevoegd. Verd. ontkende eerst bij de politie, doch bekende thans voor den Politierechter het tenlaste gelegde. Mej. C. R. M. W„ als getuige gehoord, zei de, dat verd. leelijke woorden had gebezigd. De Officier van Justitie eischte f 15.boete subs. 10 dagen, omdat verd. in 1938 ook al eens was veroordeeld. Mr. Krabbe veroordeelde verd. tot f 10. boete, subs. 5 dagen en de Politierechter ver maande verdachte z'n tong beter in bedwang te houden. AMSTERDAM. 12 Febr. Veemarkt. 465 vette koeien, le kw. 80 —90 ct., 2e kw. 68—76 ct„ 3e kw. 52—64 ct. per Kg. slachtgewicht; 80 melk- en kalf- koeien f 180260 per stuk, 31 vette kalve ren: 2e kw. 72—78 ct„ 3e kw. 6470 ct. per Kg. levend gewicht; 127 nuchtere kalveren f 611 per stuk, 54 schapen f 1727 per stuk, 543 varkens 69—72 ct„ per Kg. slacht gewicht, enkele hooger. Aangevoerd 4 wa- gonds runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen ruime aanvoer, handel traag en moeilijk prijshoudend. Vette kalveren korte aanvoer, handel vlug en prijshoudend. Nuch tere kalveren ruimere aanvoer, handel kalm prijzen lager. Schapen korte aanvoer, han del stug, en prijshoudend. Varkens ruime aanvoer, handel kalm, prijzen lager, afloop traag. ALKMAAR. 12 Febr. Andijvie 1620. appelen 412, Bloemenda ler kool 2.604.80. boerenkool 2.606.20. gele kool 2.503.80. groene kool 3.305.80, knol- selderie 3.30—6, peren 3—7.50, prei 20—31, peterselie 3.80. rabarber 710. roode kool 3 —7.20. selderie 3.805, spruiten 513.50, uien 1.305 60. wortelen 2.604.20, witlof I 10.50—12.50. idem II 6.50—8. PURMEREND 13 Febr. Veemarkt. Koeien, totaal 450 stuks: 260 vette koieen 6888 ct. per Kg„ geldekoeien 110180, melkkoeien 180270, stieren 58 63 ct. per Kg., 6 paarden 70—150, 40 vett? kalveren 78—95 ct. per Kg., 800 nuchtere kalveren 918. 150 vette varkens 5761 ct per Kg„ IS magere varkens 20—30. 100 big- 19. 1000 schawm li31, 12 bokken 3-11. BROEK OP LANGENDIJK. 12 eFbr. Aanvoer: 15.000 Kg. uien 5—5.60. drielin gen 1.60—1.90. grove 5.10—5.40. 1600 Kg. neen 3.10-3.60. 400 Kg. kroten 3.40—3.60, 40.000 Kg. roode kool 5.70—7 80. 111.700 Kg. gele kool. 35200 Kg. D. witte kool 3.70—4.60. BROF.K_ OP LANGENDIJK, 13 Tebr. I ien 5.506. drielingen 2.grove 5.40 6.80. neen 3.90—4. kroten 3.40—3 70, roode kool 6.108.10, gele kool 44 20 NOORJ1SCHARWOUDF. 13 Februari 1940. Uien 5.606.70; drielingen 1.70—2.80; gro ve 6.10—6.20; kroten 1.40—3; witte kool 3- 4.20,

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3