Regeering blijft met de gasmaskers zitten Het Rijk door kleermakers bedrogen Eden naar de Turksche hoofdstad? „Staakt het vuren, Tsjang Kai Sjek Spoedig meer licht over de evacuatie Wie vermoordde Greta Groen? Veertig Hollanders dobberden rond**** Radioprogramma Eerste Kamer Duikboot overleeft» slachtoffer een half uur Acht arrestaties Geen voetbalpasje, geen extra treinen Binnen enkele weken centraal ap paraat voor de luchtbescherming in functie. Nog eens het probleem der gemeentelijke zelfstandigheid. Geen achterdeurtjes in de stemhok jes! De nat. soe. afgevaardigde wordt vermaand. Alvorens de minister van Binnenlandsche Zaken gisteren in de Eerste Kamer de spre kers over de begrooting van zijn departe ment antwoord, voerden nog enkele afge vaardigden het woord. Mej. Ribbius Pelle- tier (s.d.) betoogde uitvoerig, dat de vrouw In ambtelijke kringen niet achtergesteld behoeft te worden bij den man. De heer Kranenburg is het t.a.v. wijziging van gemeentegrenzen met den minister eens, en niet met den heer ter Laan, die in de Tweede Kamer opheffing van de kleine ge meenten bepleitte. Slechts in enke le gevallen verdringen groote eco nomische belangen historie en tra ditie. De voorzitter hamert De heer von Bönninghausen (n.s.b.) be spreekt hetgeen in de stukken voorkomt over het standpunt van den minister je gens de houding van verschillende burge meesters in Twente. Met name die van Ambt-Hardenberg, Friezenveen en Tubber- gen. In verschillende gevallen werd niet voldoende ingegrepen, b.v. wanneer het ie mand gold met connecties in de R.K. Staatspartij. Spr. beschrijft dienaangaande tal van bijzonderheden. Oorzaak der ont slagen in Overijsel is niet aan toevallige omstandigheden te wijten. Allerlei bewijzen zijn er ten overvloede op het parket te Al melo aanwezig. Er zijn verschillende ze- denschandalen geweest, waarin ook de Commissaris der Koningin in Overijsel is betrokken. (De voorzitter verbiedt spr., zoo voort te gaan). Deze is r.k., totaal onge schikt. doch er was geen ander (de yoor- zitter waarschuwt spr. nogmaals). Spr. komt dan tot zijn slot. Minister verdedigt zijn beleid. In zijn antwoordrede deelt minister van Boeijen mede, dat binnenkort door middel van een persconferentie en op andere wijze meer publiciteit aan de maatregelen in verband met evacuatie zal worden gegeven. Wat de financieele verhouding van Rijk en gemeenten betreft, het begrootingstoe- zicht van Binnenlandsche Zaken valt nas wel mede. Spr. hoopt het gewijzigde ont werp zoo tijdig behandeld te zien, dat het voor 1941 efficiënt zal zijn. Spr. hoopt een redelijke oplossing voor de financieele moeilijkheden der gemeenten te vinden, al zullen niet alle wenschen worden vervuld. Spr. ontkent wat de heer von Bönninghau sen spr. verweet in zake het geval-Tubber- gen. Indien achter een burgemeester een vrouw staat met acht kinderen wordt een beslissing wel moeilijk. Spr. handhaaft zijn standpunt inzake de benoeming van vrou wen. Wijziging gemeentegrenzen. Het vraagstuk der wijzigin van gemeente grenzen ziet spr. evenals de heer Kranen burg. Wat de arbeidscontracten betreft, het ambtenarenreglement opent de mogelijkheid van tijdelijke benoeming; het beroep op dat reglement gaat dus niet op. Er wordt steeds gehandeld in overleg met de centrale com missie van georganiseerd overleg in ambte narenzaken. Wat de luchtbescherming betreft, wijst spr. er op, dat over enkele weken het centrale apparaat in functie is. Zooals reeds aangekon digd. zullen provinciale inspecteurs worden aangesteld. Met de luchtbescherming zijn we, aldus de minister, overigens nog lang niet waar we wezen moeten. Doch reeds thans trekt in het buitenland de aandacht, wat in Ne derland voor de luchtbescherming geschiedt Gas Een van de zwakke plekken is de zelfbescherming. De bevolking heeft geen gasmaskers, is er gezegd. Er zijn groote voorraden, doch ook de beter gesitueerden laten de regee ring ermee zitten. Per gemeente moeten worden nagegaan, hoe zelfbescherming en overheidsbescher ming elkaar moeten aanvullen. Reeds is het dikwijls moeilijk, vrijwilligers voor den passieven dienst te vinden; wat komt er dan van de zelfbescherming terecht? De burgemeesters kunnen veel meer van de kracht van art. 12 der wet gebruik maken. Spr. aarzelt, van het paardemiddel, hiertoe te dwingen, gebruik te maken. Zoo noodig zal spr. krachtig optreden, om de burgerij te dwingen zich van allerlei benoodigheden te voorzien. Er staan hier groote belangen op het spel. Een herindeeling der gemeen ten in gevarenklassen kan om defensie-re denen niet publiek worden gemaakt. De woningtoestand. Den woningtoestand besprekend, meent spr. dat het buitenland op dit punt ja- loersch op Nederland is. Of spr. de particu liere nijverheid door zijn maatregelen nieuw leven in kan blazen, moet spr. afwachten. Nu alles zich economisch wijzigt, zou dan de huur daarin rwet moeten volgen? Spr. kan zich niet aan voorspellingen wagen. Door de tweede-hypotheek-regeling wil spr. via de gemeentebesturen de particuliere bouwnijverheid op gang helpen. Spr. is be reid, te overwegen, haarlu$opr, de ten gemakkelijker te maken. Spr. zal verder, overwegen, voor het plat teland verruiming te geven aan de cir culaire d.d. 6 Januari betreffende krotoprui ming. _Na re- en dupliek, waarbij de minister niets voelt voor een geopperd plan, de stemhokjes aan den achterkant van deur tjes te voorzien, wordt de begrooting z. h. st. aangenomen. Vandaag komt de Kamer weer bijeen. Twee U-booten vernietigd? Verontwaardiging in Scandina vië neemt toe. SLAGKRUISER REPULSE IN DOK. United Press deelde gisteren mede, dat het Britsche stoomschip Sultan Star (12306 ton) was getorpedeerd en dat de beman ning in veiligheid was. Prompt meldde daarop de Britsche admi raliteit, dat twee der Duitsche duikbooten, die bij het tot zinken brengen van dit schip e nook van de Gretafield en British Tri- umph betrokken waren, zijn vernietigd. De U-boot, die de Sultan Star tot zinken bracht, heeft haar slachtoffer slechts een half uur overleefd. „Waarom strijdt Duitschland tegen Noorwegen?" United Press meldt uit Oslo, dat het tor- pedeeren van het Noorsche s.s. „Snestadt", welke met een lading steenkool op weg was naar Oslo, veel beroering in Noorwegen heeft gewekt. Het blad „Tidenstegn" schrijft: „Dit is een duidelijk breken met het internatio naal recht. Waarom strijdt Duitschland te gen Noorwegen?" Het orgaan van den Noor- schen zeevaarderst jnd stelt de regeering voor de handelsbesprekingen met Duitsch land, welke op het oogenblik gaande zijn, af te breken. Bericht wordt dat het Zweedsche stoom schip Dalaro is beschoten, het Deensche schip Chastine Maersk tot zinken is ge bracht, het Noorsche schip Eiko is vergaan en men vreest, dat nog eenige Deensche schepen verloren zijn. De Scandinavische landen hebben dus wel eeige reden op Duitschland vertoornd te zijn. De Repolse in dok. De Britsche slagkruiser „Repulse", die volgens herhaalde beweringen van de Duit sche radio tot zinken was gebracht, is thans in het dok gegaan, ten einde te wor den gereviseerd. De helft van de beman ning van 1100 koppen heeft verlof gekregen Er zijn twee scheepskatten aan boord; de een genaamd „Mussolini", de ander „Hit- Ier." Een der officieren verklaarde dat hij „geen heldhaftige verhalen" te vertellen had over het verblijf van de „Repulse" op zee, dat 130 dagen geduurd heeft. Reuter meldt uit Washington, dat men in regeeringskringen aldaar van meening is, dat duikbooten gerechtigd zijn Amerikaan- sche schepen, welke gedwongen worden naar Britsche controlebases te varen, tot zinken te brengen, nadat is vastgesteld, dat de lading van het schip voor 50 bestaat uit contrabande, bestemd voor de vijanden van Duitschland. Er wordt in Washington echter weinig waarde gehecht aan de woorden van den Berlijnschen woordvoerder, welke het tot zinken brengen van de „Burgerdijk" verde digt en aan het gezegde, dat Amerikaan- sche schepen in dezelfde omstandigheden eveneens het slachtoffer van een duikboot- aanval zouden worden. Oude moordzaak weer opgerakeld. „JANTJE N.," EEN ACHTERLIJKE JONGEN ZEGT ER MEER VAN TE WETEN. Een oude moordzaak, die van het 15-Jari- ge meisje Greta Groen uit Den Haag is vol gens het Vk. in een nieuw stadium geko men. Een eenigszins achterlijke gestichtsver- pleegde te Doetinchem „Jantje N" beweert den man te kennen, die op 12 October 1938 Greta Groen om het leven bracht. De inhoud van deze verklaringen komt op het volgende neer: Jan heeft op 12 October voor de deur van het perceel Molensloot- straat 38 op post gestaan, terwijl daar binnen zijn opdrachtgever was, een koopman V., dien hij kende en met wiens zoon hij be vriend was. De koopman had hem gezegd, dat hij in dat huis moest wezen en gevraagd of hij even uit wilde kijken of er iemand aan kwam. Jan wist niet, wat V. binnen moest doen, maar had inderdaad uitgekeken. Na verloop van eenigen tijd was V. weer naar buiten gekomen. Hij had toen 'n broek riem in de hand. Deze riem en een klein be drag aan geld heeft V. den jongen nog ge geven en daarna zou hij zoo snel hij kon verdwenen zijn. Jan N. zinspeelt thans in eiken brief aan thuis op die gebeurtenissen, die een kwel ling voor hem zijn Destijds vertelt hij heeft de zoon „van den moordenaar"' met hem ge vochten en toen zou deze tegen hem hebben gezegd: „Je houdt je mond dicht over dien moord op Greta Groen, want anders word je net als zij afgemaakt! De zoon heeft mij toen met een mes in het hoofd gestoken en het litteeken ervan is nog te zien."' Aan zijn ouders heeft Jan N. dien avond gezegd, dat hij met zijn hoofd in een spij ker gevallen was. De recherche stelt een onderzoek in, acht de gegevens belangrijk, doch houdt rekening met de mogelijkheid, dat de knaap fanta seert. PER MAAND DUIZEND PAKKEN WATTEN VOOR MILITAIRE KLEEDING VERDUISTERD. Op aanwijzing van de militaire over heid is de hoofdstedelijke politie er in geslaagd een groote oplichterszaak met fournituren voor militaire klee ding aan het licht te brengen. Reeds gisteren meldden wij, dat een groo te hoeveelheid fournituren in beslag is genomen. Of er nu in de uniformjassen te wei nig watten is gebruikt, of dat de con- fectionneurs geknoeid hebben is nog niqt geheel uitgemaakt. Veronde-r steld wordt, dat de confectionneurs de .vellen watten in tweeën hebben ge splitst, zoodat zij op den duur zeer veel overhielden. Gebleken is in ie der geval dat 'n aantal confection neurs groote partijen watten, wel ke dus aan het Rijk toebehooren, hebben verkocht aan kooplieden van textielafval voor een derde van de officieele waarde. Met eenige winst gingen partijtjes van deze watten van den eenen opkooper naar den ander, totdat deze kettinghandel bij den groothandel werd besloten. Het gevolg hiervan was, dat het Rijk aan biedingen kreeg voor partijen watten, waar van de prijs ver beneden den fabrieksprijs gelegen was. De groothandel kon hiertegen uiteraard niet concurreeren. Het vermoeden van knoeierijen ontstond. Zes arrestaties. Twee confectionneurs werden aangehou den, terzake van verduistering en vier op- koopers terzake van heling. Op welk een uitgebreide schaal deze oplichtingen zijn gepleegd, valt hier uit af te leiden, dat de Amsterdam- sche politie in de stellige overtuiging verkeert, dat per maand duizend pakken door de confectionneurs aan de opkoopers werden verkocht. Onderzoek over het geheele land. Voor rekening van het Rijk werken reeds geruimen tijd 300 confectionneurs. Onder hen zijn makers van tunieken en broeken makers en daarenboven de vervaardigers van veldjassen. Alleen deze laatsten hebben zich aan oplichting ten nadeele van het Rijk schuldig gemaakt. Van de driehonderd con fectionneurs houden 46 zich met het maken van veldjassen bezig. Twee en dertig van hen werken in Amsterdam, de overigen zijn over het geheele lahd verspreid; f X V v Daarom zal ook in Groningen, Al melo, Enschede, Tilburg, Breda, Den Haag, Delft en Haarlem moeten wor den onderzocht of en zoo ja in hoe verre deze confectionneurs zich aan het geconstateerde strafbare feit heb ben schuldig gemaakt. Gistermiddag zijn wederom twee confec- tionnairs, wonende aan de N. Achtergracht en de Stadhouderskade te Amsterdam, ge arresteerd, zoodat het aantal aangehouden personen in deze zaak thans acht bedraagt. Bange uren na de torpedeering van de „Burgerdijk", maar tóch: muziek aan boord! De veertig opvarenden van de getorpedeer de „Burgerdijk", zullen de bange uren na het zinken van hun schip, wel nooit verge ten. Daar dreven zij rond in de sloepen, over geleverd aan de elementen. Tijdens ons on derhoud met den kapitein en eersten offi cier van de „Burgerdijk" (zie elders in dit blad) vernamen wij over deze tocht de vol gende bijzonderheden: In de sloepen waren nog corned beaf, jene ver en eenige wite brooden aanwezig. Men voelde zich koud en rillerig, hetgeen niet te verwonderen is, aangezien er tamelijk wat water binnen kwam. Af en toe werd een vuurpijl afgeschoten en ook met Bengaalsch vuur trachtte men de aandacht op zich te vestigen. Des avonds om elf uur werd het vuur van Bishop Rock zichtbaar. Dat vuur hebben de sloepen recht vooruit gehouden, zoo goed en zoo kwaad als dat ging. Behal ve met het zeil bewogen de sloepen zich voort met behulp van roeiriemen en pa gaaien. Voor een komisch intermezzo zorgde de vierde stuurman, die van zijn hebben en houden alleen zijn portable-radiotoestel had meegenomen en af en toe een nummertje gaf! Met man en macht heeft men moeten roeien om uit de branding te blijven. Nederlandsche vlaggen werden in de masten geheschen en wie schetst de vreugde van de schipbreukelingen, toen zij den vol genden ochtend om half acht ver aan de kim een schip zagen, waarboven een vliegma chine cirkelde. Men is toen met Bengaalsch vuur, aan latten bevestigd, gaan zwaaien. Zondagochtend om acht uur 20 was het schip, dat de „Edam" bleek te zijn, de sloe pen genaderd en konden de opvarenden, die gedurende veertien uur op zee hadden rond gezwalkt, zich als gered beschouwen. Nog vernamen wij over de stemming aan board van de sloepen, dat, toen er vuurpijlen werden afgeschoten, een van de matrozen droogjes had opgemerkt- „Jongens, het lijkt wel Koninginnedag". Pas vannacht om half drie kwam de „Bos koop" met de geredden, aan loods 5 van de Surinamekade te Amsterdam aan. Het ijs belemmerde de vaart van IJmuiden naar Amsterdam en twee sleepbootjes konden slechts langzaam de „Boskoop" huiswaarts loodsen. Te Ankara wordt gezegd, dat de Britsche minister voor de domini ons, Eden, op de terugreis uit Egyp te, waar hij Maandag namens den koning de troepen uit Australië en Nieuw Zeeland heeft verwelkomd, een bezoek aan de Turksche hoofd stad zal brengen. Uit Londen wordt nader gemeld, dat daar in officieele kringen niets bekend is omtrent eenig voornemen van Eden, een bezoek aan Ankara te brengen. Japansche commandant bezweert den maarschalk den strijd te sta ken. Uit Nanning, de vroegere hoofdstad van de provincie Kwangsi wordt gemeld, dat de commandant van het Japansche expeditie- leger in Zuid China telegrafisch bij Tsjang Kai Sjek en andere Chineesche legerleiders erop heeft aangedrongen, „de les te leeren uit de jongste campagne in de provinsie Kwangsi en hun houding te herzien en om vrede te vragen. Zij worden echter gewaar schuwd, dat zij een nog veel heviger tegen aanval moeten verwachten, indien zij een nieuw offensief tegen de Japansche strijd krachten wagen te ondernemen. Aan het te legram wordt toegevoegd, dat de Japansche troepen niet voornemens zijn het bezette ge bied nog uit te breiden. De wedstrijd BelgiëNederland Naar het Rt. Nwsbl. verneemt, ligt het in de bedoeling der Ned. Spoorwegen voor den komenden voetballandenwedstrijd België— Nederland op 3 Maart a.s. extra treinen in te leggen ten behoeve der supporters, zoeals dat vroeger gebeurde. Dit besluit is genomen, omdat dit jaar geen z.g. voetbalpasjes worden verstrekt en ook een bewijs van Nederlanderschap onvoldoen de is om de grens te passeeren. Alleen zij die in het bezit zijn van een gewoon Neder- landsch paspoort zullen den wedstrijd kun nen bijwonen. Uit dien hoofde venvacht men een gering bezoek uit Nederland en worden extra vervoersmogelijkheden overbodig ge acht. Qxunmen OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND. De in de Maasstad gespeelde partij- uit het tournooi om het kampioenschap van Neder land tusschen Kalden en Ham eindigde in remise. JULIANADORP DE SCHOOLJEUGD NOG OP DE SCHAATS Gistermiddag organiseerde de IJsclub „Eendracht" nogmaals een hardrijderij voor de schooljeugd van Koegras. aange zien de baan nog steeds in prima staat ver keert. Bestuur en andere medewerkers uit de buurt hebben wederom de voldoening gehad, dat er flinke deelname was en daarom het geheel slaagde. Er hadden zich weer 55 deelnemers aan gemeld. Ditmaal werd gereden volgens den leeftijd: 6 en 7 jaar, 8 en 9 en 10 tot 13 jaar. Prijsuitslagen volgen tot en met de 4e winnaars: Oudste groep jongens: 1 S. de Wit, 2 J. Kootstra, 3 J. Gouwenberg Kz. en 4. C. v. d. Beek. Meisjes: 1 M. Noot, 2 S. Tanlis, 3 R. Kap tein en 4 G. Piek. Middelgroep jongens: 1 Th. Slikker, 2 J. Groot-Enzerink, 3 J. Slikker en 4 K. Kei zer. Meisjes: 1 T. Tamis, 2 J. Slikker, 3 F. Schaafsma en 4 St. Gouwenberg. Jongste groep jongens: 1 P. de Groot, 2 F. de Groot, 3 H. Kaptein en 4 Th. de Bakker. Meisjes: 1 J. de Graaf, 2 M. Schreurs, 3 J. Sevenhuysen en 4 J. Wïjnstra. Bovendien waren er nog 7 troostprijzen. Ondanks de grimmige sneeuwjacht, bleef de stemming er tot, het einde toe best in. In totaal werden 95 gratis consumpties uit gereikt, zoodat alle kinderen, al of niet op de schaats, er van konden genieten. Een woord van dank past- aan de baanvegers, finantieele medewerkers. Bestuur en belang stelenden. Wij wenschen tot ziens maar... liefst het volgende seizoen. ANNA PAULOWNA FEEST VAN DE LANDARBEIDERS. Veerburg was. niettegenstaande het kou- derecord van dien dag, vol op Dinsdag avond, den feestavond van den Modernen Landarbeidersbond. Leden uit Anna Paulow na, Breezand en omliggende plaatsen wa ren, veelal met bussen, gekomen om het 40-jarig bestaan van hun bond te vieren. Zij werden welkom geheeten door den heer D. Burger uit Kolhorn, die namens het bestuur van de federatie N. Holl. Noorder kwartier sprak. Daar de spreker van het propagandistisch woord, dat ook op zoo'n avond nooit ont breekt, nog niet was gearriveerd, begon al dadelijk de opvoering van ..Kromme Lin- dert" door „De Jonge Spelers", een tooneel- stuk in 5 bedrijven naar het boek van A M. de Jong „De Martelgang van Kromme Lindert". Dit stuk hebben we reeds eerder in ons blad gerecenseerd. Dat één der medespelende dames. die plotseling voor een zieke moest invallen, haar rol slechts kon oplezen, was niet al te hinderlijk. Het was slechts een bijrol en het uitstekend spel der anderen maakte alles goed. Wel hinderlijk vonden we, dat tusschen het derde en vierde bedrijf het hoofdbestuurslid van den bond zijn speech VRIJDAG 16 FEBRUARI 1940 Hilversum I. 1873 en 414,4 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.80 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.0012.00 VARA. 8.00 Berichten ANP, gramfoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.40 Declamatie. 11.00 Zang, piano en gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 De Palladians. 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. I.00 AVRO-Amusementsorkest. 2.00 Voor de huisvrouw. 2.10 Disco-causerie. 3.00 Viool en piano. 3.304.00 AVRO-Dansorkest. 4.05 Gramofoonmuziek (met toelichting). 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Voor de kinderen. 6.00 De Ramblers 6.30 Letterkundig overzicht. 6.50 Zang en piano. 7.00 Cyclus „De grondslagen van het Democra^ tisch Socialisme". 7.18 Berichten ANP, 7.35 Voor de jeugd. 8.00 Pianovoordracht. 8.30 Cyclus „Verworvenheden, die niet verte» ren mogen gaan". 9.00 Radio-tooneel. 9.25 Rosian-orkest. 10.00 VARA-Maandrevue. 10.40 Avondwijding. II.00 Berichten ANP. 11.10 Jazzmuziek (gr.pl.). 11.4012.00 Viool en piano. Hilversum H. 301,5 m. Algemeen programma, verzorgd door dei» KRO. 8.00 Berichten ANP. 8.059.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.00 Berichten. 12.45 Berichten ANP en gramofoonmuziek. 1.10 Paul Godwin en zijn solisten-ensemble. (1.301.40 Gramofoonmuziek). 2.00 Orgelconcert en zang. 3.00 Pianovoordracht (3.153.30 Gramofoon muziek). 5.30 Paul Wijnappel's strijkensemble. 6.40 Causerie „Nederlandsche arbeiders in het buitenland". 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Zelfstandigheidspolitiek". 8.00 Berichten ANP. 8.15 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en solist. 9.15 Reportage. 9.45 Rotterdamsch Philharmonisch orkest. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. hield; dit had beter naar het eind van den avond verschoven kunnen worden. Daar de geschiedenis van den Landarbei dersbond, welke spr. releveerde, onze le zers uit de diverse verslagen, welke wij van de feestvierende afdeelingen in onze provincie reeds gaven, overbekend moet zijn, volstaan wij met een enkele opmer king uit spr.'s rede. Altjjd bleef er, aldus de propagandist, een trouwe kern in den bond. Na gewezen te hebben op hetgeen door de organisatie is bereikt ter verbetering van het lot der landarbeiders, wekte spr. tot slot de jongeren op het werk van die kern voort te zetten en hun krachten in dienst der vakvereeniging te stellen, opdat zij, na 40 jaar, met evenveel trots op het dan be reikte terug kunnen zien. De heer Burger sprak het sluitingswoord waarin o.a. werd medegedeeld, dat de in de pauze gehouden collecte voor het kinder feest van den bond f 18.10 had opgebracht. JACK DE VRIES' INTERNATIONALS. Zondagmiddag en -avond zal men een nieuw hoogtepunt in Veerburg kunnen mee maken. De heer Jonker heeft n.1. toevalliger wijze voor slechts één Zondag beslag weten te leggen op Jack de Vries' Internationals, een der weinige Nederlandsche bands van Europeesche vermaardheid. Van Jack de Vries' laatste engagementen noemen wij: Zomer 1939, Kursaal Blankenberghe België; Sept.Dec. 1939 Cinema Roval Concern, Am sterdam; Januari 1940 Dancing Pschorr, Coolsingel, Roterdam. Ook voor de VARA is deze band vele malen opgetreden. Om allen, die dezen hoogtijdag willen meemaken, te gerieven, zullen er weer bus sen en taxi's gereed staan vanaf 1 uur des nachts. Door bijzondere afspraken kan Veerburg garandeeren dat men voor slechts enkele dubbeltjes thuisgebracht wordt. POLITIE. Gevonden: dekkleed. Verloren: paar Hoekstra schaatsen, kin derwantje, linkenschaats (Ruiter). SCHAGEN, 15 Febr. 5 Geldekoeien (magere) 120—150, 22 idem vette 160—260. 5 kalfkoeien 180—240, 9 gras kalveren 3580, 244 nuchtere kalveren 6— 14, 108 vette schapen 22—30, 60 overhouders 16—20, 14 vette varkens per Kg. 58—60 ct., 46 biggen 12—18. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Febr. Uien 7.708.40, drielingen 2.502.60, errovê 6-9O-7.70. peen 3.10—4.70, roode kool 6.30— 8.10. De veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE, 15 Febr. i ,^ie2 7.60—8, drielingen 2.80—3.10, grove oenliS' *ele *ool 4.50, D. witte kool o.öO 4.60. De veiling duurt voort. AMSTERDAM, 14 Febr. Veemarkt. 152 Vette kalveren: le kw. 86—88 ct„ 2e kw. 74—82 ct, 3e kw. 66—72 perl_Ks'" levend gewicht, enkele hooger; 160 nuchtere kalveren f 5.50—10 per stuk, 58 schapen f 1822 per stuk, 53 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 69 —72 ct., zware varkens 69—72 ct., vette %afkens 6972 ct. per Kg. slachtgewicht, enKele hooger. Aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Vette kalveren matige aanvoer, han del willig en prijshoudend. 2e en 3e kw. hooger. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, handel vlug, prijzen lager. Schapen matige aan\oer, handel kalm, prijzen lager. Var kens korte aanvoer, weinig handel, onver anderde prijzen.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 8