SALON Het Speeltuin jubileums-feest MacUnieuwJ 's-Middags voor de jeugd 's-avonds voor de ouderen 't Blijft vriezen ■hoïtUt, Aulsf tUoaA yacui lue Heen Maandag 19 Februari 1940 Tweede Blad Belangrijke dag voor de vereeniging W ie collecteert mee voor Finland H* Ms* Z 8 te dicht op de kust gevaren Langs de straat Het nieuwste kapsel De hardrijderij van Zaterdag Uit het politie-rapport Burgerlijke Stand van Den Helder MANSHANDE Temperatuur en Barometerstand Zaterdag heeft de Heldersche Speel- tuinvereeniging haar 10-jarig bestaan gevierd; stond het jubileum des mid dags in het teeken van de jeugd, des avonds was een feestelijke uitvoering georganiseerd, wTaarop door een groot aantal ouders genoten Is van een pro gramma, dat men zeker als ten volle geslaagd beschouwen mag. Zonder twijfel zal de herinnering aan dit jubileum-feest nog geruimen tijd bij velen levendig blijven: moge het zijn, dat het tevens een stimulans geweest is voor diegenen, die wèl hun sympathie aan dit nuttige werk gaven, doch deze sympathie nog niet in een daad om zetten. Indien deze winst geboekt is, kan de viering van dit 10-jarig bestaan tot dubbele vreugde stemmen. Voor de kinderen, door de kinderen. Zooals wij schreven; de Zaterdagmiddag was geheel gewijd aan de jeugd. Van 24 uur vond een uitvoering in Casino plaats van de af dee lingen Vischmarkt en Centrum, tezamen circa 600 jongens en meisjes. De afdeelingen Oude Jlelder en Tuindorp verleenden hun medewer king, terwijl om beurten koek en chocolade getracteerd werd. Van 46 uur waren het de iafdeelingen Tuindorp en Oude Helder, in totaal f700 kinderen, die op tooneelstukjes onthaald werden, thans opgevoerd door Vischmarkt en Centrum. Bij den aanvang van de eerste voorstelling was het 't eerelid, de heer Van Hoek, die op eijn bekende kernachtige wijze den kinderen toesprak, terwijl bij de tweede de heer Van der Vaart het woord voerde. Beide malen gin gen de groote scharen jongens en meisjes te vreden en... verzadigd huiswaarts. Een woord van waardeering voor diegenen, die de aardige programma's georganiseerd hadden, is hier wel op zijn plaats. Het jubileumsfeest voor de ouders. Om 8 uur wachtte een uitstekend gevulde Casino-zaal met ongeduld op de dingen die komen zouden. Van de aanwezigen noemen wij o.m. behalve de bestuursleden van hoofd bestuur en afdêelingsbesturen, de ieden van den raad van toezicht en de afgevaardigden van het damescomité; en voorts de heeren L. F. van Loo, Meijer en Makelaar. Zoowel de burgemeester als de heer Visman waren door ongesteldheid verhinderd aanwezig te zijn. Natuurlijk ontbrak ook thans niet het eerelid, de heer Van Hoek. De heer Van der Vaart: Na inleidende muziek van de Casino-band, was het de heer Van der Vaart, waarnemend voorzitter van de Speeltuinvereeniging, die voor het voetlicht en een korte rede uitsprak. Na allen een hartelijk welkom toegeroepen te hebben memoreerde de wethouder het feit, dat voor 10 jaar de eerste steen aan de Helder- Bche Speeltuinvereeniging gelegd werd. Het bleek na deze oprichting aldra, dat er vele en ernstige moeilijkheden te overwinnen zouden Zijn. Veel tegenzin moest overbrugd worden, doch... deze werd overbrugd. Op tal van wij zen zocht men de sympathie van het kind: zij bet door de clubhuizen, door de tuinen of door de vele clubs. Men vond deze sympathie en kan thans beweren, dat men er in slaagde den Weg naar het kinderhart gevonden te hebben. Na er op gewezen te hebben van welk groot belang het is juist nü een mogelijkheid ge schapen te hebben de jeugd rustig in een eigen milieu te kunnen onderbrengen, ver heelde spr. ook de teleurstellingen niet, die het speeltuinwerk velen bracht. Tal van personen toch wilden zelf iets zijn in de organisatie, Stelden zichzelf op den voorgrond. Dat bracht conflicten, waarvan men hoopt, dat deze zich niet meer zullen herhalen. Het geeft genoegdoening thans te we ten, dat men beschikt over een krachtige vereniging met 4 speeltuinen en 4 club huizen, maar de vraag rijst direct: hoe vervolmaken wij dit werk? De Vereeni ging wordt gedragen door een stevigen kern van mannen en vrouwen. Het moet echter gezegd worden, dat deze kern in verhouding te klein is. Deze groep moet grooter worden. Belangrijk meer van de 18 1400 leden moeten daadwerkelijk aan dezen arbeid deelnemen. Alle ouders te zamen moeten de propaganda voeren en eerst dhn zal de Vereeniging zich ten volle kunnen ontplooien. Na dank aan het gemeentebestuur ge bracht te hebben voor de vele hulp en den wensch uitgesproken te hebben, dat nog vele volgende lustrumvieringen voor de toekomst weggelegd mogen zijn, besluit de heer Van der Vaart zijn rede, die met een krachtig applaus beloond wordt. Vrooljjk allerlei. Direct daarna weerklinkt dan al reeds de „signature-song" van „The Harlem Hot Shots", een jazz-band, die diverse nummers ten gehoore bracht, waarvan „South of the border" wel het best vertolkt werd en die een behoorlijk succes mocht boeken. Volgde een „oud en vertrouwd" speeltuin-duo. Mevrouw Huisinga en den heer S'choonewolf. Door hen werden gezongen en gespeeld „Boomps-a- Daisy" en het schoone „Holderdebolder". Beide nummers werden uit volle borst door de zaal meegezongen. Een der aardigste programmanummers was daarna zeker het schetsje „De kostschool van juffrouw Prikkelroos", opgevoerd door de meisjes van de tooneelclub van Centrum. Aar dig werd hier door de jongedames geacteerd en een woord van lof mag hier zeker aan den geestelijken vader, den heer Dirk Steeman, gegeven worden. De complimenteering. Vervolgens verzamelden zich alle bestuur- deren van de Speeltuin-afdeelingen op het tooneel, alwaar gelegenheid gegeven werd tot felicitatie. Namens het gemeentebestuur sprak wet houder Van Loo, die er zijn spijt over uit drukte, dat de beschermheer der Vereeniging, burgemeester Ritmeester, niet aanwezig kon zijn. Spr. wees er op, dat het gemeentebestuur zeer sympathiek staat tegenover het speel tuinwerk en dit dan ook nimmer zijn daadwer kelijke hulp weigerde. De hoop uitsprekend, dat het de Vereeniging voorspoedig moge gaan, en dat men uit ondervinding wijs moge worden, besluit de wethouder zijn kort, doch hartelijk speechje. Een der dames van het damescomité com plimenteert eveneens en „zegt het met bloe men". De heer Meijer vertegenwoordigt, we gens afwezigheid van den heer Van Dalen, het bestuur van „Woningstichting"; hij vertolkt de waardeering dezer instantie voor het feit, dat sedert 10 jaar een groote mate van veilig heid bestaat voor tuinen en huizen in Den Helder. Het praktische resultaat van het speeltuinwerk. Eveneens verschijnt de heer Van Hoek, het hoogbejaarde eerelid, die de pers spontaan dankt voor haar steun, die zij in al die jaren aan het speeltuinwerk schonk en daarna een beroep doet op d i e ouders, wier kinderen nog niet deel uitmaken van de Vereeniging. Zelfs voor schrale beurzen bestaat de gelegenheid, en de weinige centen van het lidmaatschap zijn zeker de groote opvoedende beteekenis van het werk waard. Namens den Raad van Toezicht spreekt nog de heer Teune, die er zijn groote blijdschap over uitspreekt, dat men na 10 jaar mag ge wagen van een bloeiende vereeniging, die haar werk op alleszins waardeerbare wijze verricht. De heer A. Lücker spreekt als afgevaardigde van de afdeelingsbesturen, eer3t een persoon lijk woord tot den heer Van der Vaart, dien hij den rechten man op de rechte plaats noemt en die tevens een voortreffelijk pleitbezorger was bij het gemeentebestuur. Met name bleek dit bij de stichting van den derden speeltuin. De heer Lücker verzekert den heer Van der Vaart van de waardeering van alle afdeelingen en biedt dan als stoffelijk blijk voor de Ver eeniging aan een epidioscoop. Nadat de heer D. Steeman nog namens de Korfbalvereeniging gecomplimenteerd heeft, zijn het Mevr. Manshanden en de heer Schoo- newolf, die in een soort Thomasvaer-en-Pie- ternel creatie (en gekleed als speeltuinkinde ren) een jubileums-ode afsteken, die klonk als een klok en een evenredig succes oogstte. De heer Van der Vaart slankt dan alle spre kers voor hun sympathieke woorden en wen- schen. Hij vermeldt nog daarbij, dat een tele gram is ontvangen van de Nederl. Centrale van Speeltuinvereenigingen, een schriftelijke felicitatie van „Onderling Belang" en bericht van verhindering van den Stellingcommandant Hedenmorgen 8 uur 2.8. 't Wordt een eentonig verhaal,, dat van den winter 1940. En het vroor en het vrooren het vroor. We raken de kou nog niet kw\jt. Is de thermometer gisteren tot ruim één graad boven nul gerezen, vannacht om 4 uur was het weer mis en was de thermometer tot 8 graden onder nul gedaald. Vanmorgen om 8 uur vroor het nog 2.8 graad. Zaterdag en Zondag heeft het ge schommeld tusschen 2 graden onder nul en 1.8 graad boven nul. Die gunstige temperatuur werd gistermiddag om 12.30 uur genoteerd. We mogen dus over den dag van gisteren niet klagen, vooral als men weet, dat het gisterenmorgen om 7 uur in Maastricht 18 graden vroor. In het binnenland is de temperatuur over het geheel lager geweest dan in onze stad. Ook is daar nogal wat sneeuw gevallen. Nu stijgt de barometer weer en kunnen we dus wellicht weer meer kou verwachten. Een merkwaardig verschijnsel is, dat er gisteren en ook vanmorgen zoo goed als geen ijs in zee was. en notaris Leeuw. Bloemen ontving men nog van de fam. Boersema en den Raad van Toe zicht. Tot slot verzoekt dan de heer Van der Vaart Mevr. De Graafde Weerd op het tooneel te komen, alwaar h\j deze pionier ster recht hartelijk dankt voor haar vele en belangrijke werk ten bate der Veree niging verricht. Als bljjk van waardeering overhandigt hy haar een fraaie oorkonde. Mevr. De Graaf dankt voor deze waar- deerende woorden en zegt toe, dat zjj hoopt, nog langen tijd haar werk voor de jeugd te mcgen voortzetten. In de dan volgende pauze werden de steun- bonnen verhandeld, waarvoor een pracht col lectie prijzen beschikbaar waren gesteld (waaronder zelfs een fiets!). Na de pauze werd men vergast op nog een blijspel van T.S.V., terwijl het feest besloten werd nfet het bekende „gezellig samenzijn", dat inder daad zeer gezellig was en nog enkele uren van den nacht in beslag nam. Een 10-jarig bestaan, dat men niet opge wekter en spontaner had kunnen vieren. En thans: op naar de volgende 10! Geeft U vandaag nog op! A.s. Donderdag vindt de collecte plaats, ge organiseerd voor de juist nu zoo zeer noodige hulp aan Finland. Zooals wij reeds schreven zijn hiervoor col lectanten noodig: het aantal dat zich bereids opgaf is nog niet groot genoeg, zoodat een dringend beroep gedaan wordt op alle ener gieke en enthousiaste jonge (en oudere!) menschen van Den Helder. Men wordt vriendelijk verzocht nog vandaag zich op te geven aan het raadhuis, afd. Alge- meene Zaken. Ook Dinsdagmorgen bestaat nog de gelegenheid zich voor dit prachtige doel aan te melden. De marineraad heeft Zaterdag in de kleine rechtzaal van het gebouw van den Hoogen Raad een zitting gehouden onder voorzitter schap van prof. Taverne, ter onderzoek van het te dicht op de kust varen op 18 Novem ber j.1. van H. Ms. torpedoboot Z VIII, bij Scheveningen, waardoor een van de beide schroeven ernstig was beschadigd. Blijkens verklaring van den commandant, luitenant ter zee le klasse P. A. de Boer, werd om twee uur 's middags koers 33 voor de kust gevaren op ruim twee mijl daarvan af, toen de commandant, die Scheveningen duidelijk zag liggen, de leiding op de brug overdroeg aan den oudsten officier, den luite nant ter zee 2e kl. van de mar.-reserve J. J. Walpoot, met order, nog even door te varen en dan op zoodanig tijdstip terug te keeren, dat de boot te 15.45 uur te Hoek van Holland zou zijn. De heer de Boer was daar op naar beneden gegaan en hij had het niet vreemd gevonden, dat daarna over stuur boord werd gekeerd, omdat hij den afstand ruim voldoende uit de kust achtte en er vrij wel eiken dag op dezelfde manier werd ge varen. Om tien minuten over half drie hoorde de heer de Boer echter de schroef aanslaan, hetgeen hem aanleiding gaf tot onmiddellijk ingrijpen. De heer de Boer heeft toen den oudste-officier ernstig over het gebeurde on derhouden en hem gezegd, dat deze had be- hooren te waarschuwen, dat hij zoo dicht bij de kust was gekomen. Hij zou nooit heb ben goedgekeurd, dat op deze manier werd genavigeerd, zeker niet zonder eerst te loo- den. Wegens het bij herhaling afwijken van het sturen der opgegeven koersen is de heer Walpoot toen dooi1 hem gestraft. Toen het schip bij Scheveningen met de schroef aan sloeg, lag het 300 meter uit den wal, hetgeen veel te kort was. De heer Walpoot, die daarna in de zaal werd binnengelaten, zeide geen bepaalde or- U jaagt de (eiste koude zelfs uit het grootste huis Met OKKE VISSER's brandstof in haard, kachel of fornuis. Adres: Polderweg 34. - Tel. 228 Weet U het, of Tijl Uilenspiegel al dood is? Sommigen zeggen ja, al lang; anderen weten het niet, maar ik geloof, dat hij nog spring levend is. Misschien heeft hij zijn haar al ver loren. In ieder geval zijn streken niet. Zelfs de vrieskou van den afgeloopen snikheeten winter heeft zijn hersenen niet kunnen verstijven en toen het dezer dagen even dooide, was ons „Tijltje", zoo zullen we hem vandaag maar noemen, er als de kippen bij, aan den heer- schenden druk en koele saaiigheid een beetje luister bij te zetten. Tijl is bij z'n zooveelsten baas. een heerencon- fectiewinkelier in een van onze hoofdstraten. Nu het op het oogenblik niet erg druk is in de zaken, staat Tijltje dus in het portiek van z'n baas en bekijkt zoo langs den heelen overkant de vele zaken en zaakjes, die als even zooveel hengelaars aan het vissollen zijn naar klanten. Tjonge, denkt Tijl, als hij zoo die heele rij eens langs ziet, wat een rits kappers heb je hier eigenlijk. Ze hadden deze straat eigenlijk beter de Kaperstraat kunnen noemen. Nota bene in de Kapperstraat zelf woont heelemaal geen kapper! Wat een onnatuurlijk mooie dameskoppen staan daar allemaal in die étalages, allen bijna zonder kleeren en niettegenstaande de kou, zelfs zonder kippevel. De haren krullen als kleine rolladetjes en staan dag aan dag cirkel rond op de aanminnig glimlachende aangezich ten. Saai, dom, levenloos welk een gebrek aan humor, overweegt Tijltje. Zijn dat nu zaken lui? Niemand kijkt er naar. Dat kan heel an ders. Ik zie er best kans toe daar menschen te laten staan, drie, vier dik in rijen voor de étalage. Glunder begint z'n physionomie te be wegen. Z'n ocgen glanzen ondeugend. Kon hij niet altijd de boel amuseeren en de lach bren gen waar het doodsch was? Zelfs in de versla gen in de krant liet zijn grappig gesternte hem niet in den steek. Het spelfoutenduiveltje was hem ook trouw en deed voor korten tijd heel Den Helder grin- neken van pleizier toen de verslaggever een résumé gaf van een vroolijken avond waar onze „Tijl" blijk van zrjn kunnen had gegeven. Op zeer gewaagde manier drukte dit duiveltje een heel ongebruikelijk woord af voor Tijl's grap pen. waarmee hij zijn publiek vermaakte. Nog steeds is Tijl's blik gevestigd op de kap persétalage, die hij als mikpunt van zijn spot wil maken. In prachtige zilveren letters prijkt daar naast de overmooie, doch stijve dameskop: „Het nieuwste kapsel". Tijl legt vastberaden en resoluut z'n hand op 's loopjongens schouder. Die staat juist naast hem en doezelt maar wat. „Janus", fluistert hij hem plotseling in het oor, „haal jij eens van den rommelzolder die afgedankte mannenkop, die vroeger in de étalage stond". „W...watte, welke?" „Nou, die gekke schele'1. „Hij ligt op die achterste stapel papierrollen". „Au ja", grinnikt Janus, „waar we laatst met kleerenbeugeltjes op gepikt hebben?" „Precies!" En dan vooroverbuigend en zachter: „We gaan een bak uthalen met dien kapper, daar aan de overzij." Op gedempten toon worden dan de snoode plannen gesmeed. Af en toe wordt er gegrijnsd, ernstig gekeken of in voorpret in de handen ge wreven. Dan verdwijnt Janus naar boven om stilletjes, sluipend terug te keeren met een monstriale mannenkop. Bij z'n haren heeft ie 'm vast. Laag scharrelt hij er mee langs den toonbank. Maar de baas is er juist niet, dus kunnen ze rustig in dien donkeren hoek de plannen verder uitwerken hetgeen dan ook prompt gebeurt. Dan stapt regelrecht mijnheer Tijl op de kapperszaak af. Hij schijnt daar wel thuis te hooren, zoo joviaal komt hij daar bin nenstappen bij ons haarsnijdertje. Janus richt intusschen zijn schreden schuin over aan den anderen kant waar de vroolijke slager woont. Als Janus nu in het kort iets van het plan aan dezen anderen buur heeft doorgegeven, klinkt door den hollen steenen slagerswinkel een oprecht en daverend gelach. Janus staat al weer gauw buiten terwijl slagers besluit en medewerking verzekerd schijnen. „Het komt voor mekaar, Janussie. Ik zal 'm aan de praat houden, hoor!" Janus haast zich nu naar binnen en komt achteloos met een lossig omwikkeld pakje weer naar buiten. Tegelijk treedt aan den overkant, met een vragend, verwonderd gelaat ons kap perspatroontje naar buiten en haast zich nieuwsgierig naar den slager, een van z'n goeie buurtvrienden. Tijl komt er vlak achteraan, maar teut een beetje, loopt niet verder mee. Nauwelijks is nu ons kappertje de slagerij bin nen of bliksemsnel glijdt het pakje van Janus in Tijl's handen, die pijlsnel weer terug de kap perszaak in stuift. Uit de slagerij klinkt druk gepraat. Gelukkig, denkt Tijl, dat er nog één manszaken bestaan. Eensklaps wordt nu in de kapperszaak het étalagedeurtje geopend en een verheugd Tijlen-gezicht wordt zichtbaar. In een wip wordt de aanminnige dameskop van „Het nieuwste kapsel" weggevaagd en vervangen door het „kunstwerk" van den overkant. Floep, het deurtje patst weer dicht en een levendig, grinnekende Tijlenkop haast zich weer de kapperswinkel uit. Dan stapt een heer, die z'n haar wil laten maaien, de kapperszaak binnen. Gnuivend staan daar Janus en Tijl tegen elkaar op te stommelen. Janus rent nu meteen naar de slagerij en roept over het hekje: „Kapper, d'r zijn klanten!" Midden in een eenigszins gezocht en ver ward gesprek, stuift onze kapper weg en holt 'vol dienstvaardigheid zijn knipklant achterna. Dan is het even rustig, maar lang duurt het niet. Een dame loopt langs de kappersétalage, maar blijft verbluft, met open mond staan kijken. Een volgend winkelend damespaar ziet de étalage aan, blijft stokstijf staan en barst in lachen uit. Daar komen twee heeren, blijven ook staan voor een dameskapsel-étalage, nota bene... Nu staan er al vijf. Weer komen er een paar aan. Allemaal blijven ze staan. Niemand gaat meer verder. Nog meer komen er bij. „Kijk Janus, dét is etaleeren. Dat is „Blik- vang" Janus. De menschen staan nu al dubbel dik langs het raam". ,,'t Aas is an 't kruie en verder komme doet 't niet", filosofeert Janus op z'n pilows. „Kaak 's Taal, ze benne d'r 3e raatje be- gonne. Wat een bekaaks heb die fent". Alle menschen locpen alle étalages voorbij, maar allen stranden ze bij den kapper. Het wordt een formeele ophooping, een vroolijke op schudding. Dan... eindelijk komt de gekortwiekte klant weer naar buiten, keurig uitgeleide gedaan door onzen keurig gesoigneerden kapper. Z'n blozend kappersgezicht schrikt bij den aanblik daarbuiten van zulk een verpletterende belang stelling voor zijn zaak^ Eerst deinst hij terug, maar dan komt hij aarzelend en onder gejuich daarbuiten langzaam naar voren. Schichtig richt zich zijn angstige blik op de spotlachende menigte daar voor hem. Dan waagt hij vluch tig opzij te zien naar zijn étalage... Hij wordt beurtelings bleek en rood. Kwam zag en schrok geweldig. Daar, op de eerste plaats mid den in z'n étalage, prijkt, omkransd door poe ders en lotionfleschjes, een afschuwelijke, stof fige, schele kerelssnoet. Een echte bandieter.kop met bleeke dikke lippen, waaronder een fel rooie geknoopte zakdoek om den dikken stierennek. De vieze verwarde rossige peenharen steken als een luifel naar voren. De aanblik is in één woord „moorddadig"! Daaronder prijkt in groote rein zilveren letters: „Het nieuwste kapsel". En terwijl buiten een groot gejuich opgaat vliegt onze kapper naar binnen.. De eene deur patst dicht, de étalagedeur wordt opengesme ten. Met felle woede rukt hij dezen ..Staats vijand No. 1" van zijn eereplaats en patst hem vol verachting op den terrazzovloer te pletter. Dan schiet door de heftige beroeringen het gordijn los. 't Scherm valt... Piet af! ders te hebben ontvangen over het keeren, doch alleen opdracht te hebben gekregen, te zorgen, dat hij te kwart voor vier in de ha ven van Hoek van Holland zou zijn. Bij het overnemen van de wacht om twee uur was de boot 2 a 3 mijl uit de kust. doch wegens opkomend heiig weer en slechter wordend zicht was hij dichter op de pier aangegaan. Om 14.20 besloot hij te keeren, hetgeen over stuurboord geschiedde, omdat hij anders wel licht de pier niet in het oog zou hebben kun nen houden. Bij het afmeten op de kaart heeft hij zich echter in de schaal vergist, het geen eerst werd geconstateerd, toen de schoef den grond al had geraakt. De schip per stond mede op de brug, doch die was in een slechte stemming en had geen woord ge zegd. Overigens was de heer Walpoot ge wend, om op de Schelde te varen, waar men vrijwel overal tot dicht bjj de kust kan ko men. Hij dacht dat dit ook bij de Scheve- ningsche pier wel zonder gevaar mogelijk was en had daarom geen aanleiding gevon den den commandant te raadplegen. De uitspraak van den Marineraad volgt later. Op de Binnehaven. Schreven we de vorige maal. dat de hard rijderij, die toen op de Binnenhaven was ge houden wel het afscheid van den winter 193940 zou beteekenen en dat dit toen een fraai afscheid was, de wedstrijd, die Zaterdag j.1. gehouden werd, alweer georganiseerd door v. Kalsbeek, werd een kamp, die een nog waardiger afscheid zou kunnen zijn voor de zen ouderwetschen winter. Als het tenminste een afscheid is, want de thermometer staat alweer onder nul en zoo wel Zondagmorgen als Zondagmiddag is er onder prachtige weersomstandigheden geno ten van de rjspret. Die wedstrijden van Zaterdag dan, werden door Jan Publiek met groot enthousiasme verbeid wat ook wel bleek uit de groote be langstelling, want naar schatting waren er niet minder dan tweeduizend menschen aan wezig om getuige te kunnen zijn van een heroiken strijd tusschen de rijders en rijdsters. Ja, ook rijdsters, want de heer van Kalsbeek was op het lumineuze idee gekomen, om een wedstrijd voor paren te laten rijden. Het was een heel ander gezicht, dan den vorigen keer, nu deze paren over de baan te zien rijden. En eerlijk gezegd, vonden we het „leuker" dan een paar weken terug, toen daar alleen mannen met verbeten gezichten om de overwinning vochten;, nu waren daar aan toegevoegd de dames, die in allerlei klee- dij van twee uur tot half vijf elkaar de zege betwistten. Na die twee en een half uur strijd zijn we weer huiswaarts getogen, met de gedachte, dat we een fijnen middag gehad hadden... en dat we nog wel eens zooiets wilden mee maken; maar we verlangen nu ook wel een beetje naar de lente Er waren niet minder dan vijf hoofdprijzen en ook de troostprijzen waren niet vergeten, want wie van de dertig paren slechts een overwinning geboekt had, kwam reeds in aanmerking voor een aardig geschenk. Hier volgen de uitslagen. De uitslagen. 1. Jan Krijger, Wieringen, met dame. 2. J. Hofstra, Den Helder, met dame. 3. S. Lont, Wieringen, met dame. 4. Postma, Den Helder, met dame. 5. De Reuver, Hoog-Blokland, met dame. VERKEERSOVERTREDINGEN WAREN ZEER TALRIJK. Diverse weggebruikers hebben Zaterdag en Zondag weer moeten ervaren, dat men met een fiets, waar wat aan mankeert, niet zoo maar de straat op mag gaan, want dan is het al ziend oog van onzen Hermandad zoo scherp, dat het zelfs kapotte bellen opmerkt. Niet minder dan drie gingen voor dit euvel op de bon, terwijl ook een persoon, die niet in het bezit was van een geldig belastingmerk. deze snoode daad met een bekeuring moest betalen. SUIKER „WEGGEPIKT". Een filiaalhouder in de Spoorstraat deed Zaterdag aangifte, dat verscheidene ponden suiker uit zijn pakhuis verdwenen waren, waarvan hij den vijftienjarigen loopjongen verdacht. Deze werd, na verhoord te zijn, weer aan zijn ouders teruggegeven. NOG MEER OP ZIJN KERFSTOK. Degene, die de insluiping bij den heer O. in de Emmastraat had verricht, heeft in het af geloopen weekeind nog meer daden van der gelijk kaliber bekend. Zoo heeft hij in Novem ber van het vorig jaar en in Februari van d t jaar andere menschen door insluiping voc kleine bedragen lichter gemaakt. Dit muis; kon nog wel eens een heel lang staartje voor verdachte hebben! 17 Februari 1940. BEVALLEN: C. S. W. Bulten—Zorg, d.; W. S. van der VeldeVisser, z.J. Heika p van de Belt, d.M. A. Blokvan der Hoek, d.; J. de GrootKramer, d. OVERLEDEN: C. Jongkees, m., 72 jaar. DAMES KAPPER HEEr Stakmanbossesir. 65 Tel. I BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: „De Burcht der Stilte". Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: „De Zoon van Frankenstein". Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Vergeet mij niet". Donderdag 22 Februari. Rialto-Theater, 8.00 uur: De ?-film voot het Roode Kruis. Barometerstand Den Helder: 753.9 Maximum temperatuur lucht 2.3 Laagste tempera luur: 8.0 Wind: richting: O.; kracht: 4 Licht op: 5 uur 46 min.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5