Brabantsche Brief -van Het meisje RADIO "etAkkertje PROGRAMMA j W£0§mT:i Spif, rheumatiekP ■N Ulvenhout, 22 Februari 1940 Amico, Eén ding mot gezeed worden: dieën Worst- koning lot niks zitten! Ik heb dan ook al 'ns geschreven aan oe: hfl is op zfln manier in drukwekkend! Maar... aan den Blaauwe hee-t-ie 't bezon- derst getroffen, die lot z'n eigen ook nie on dersneeuwen! En dftt mokt den strijd tus- schen die twee kwiedammen sjuust zoo be langwekkend. Aan den eenen kant 't moderne grootbedrijf onder den Zeeleeuw, die gewoon is op zijn breejen zakenweg alles plat te walsen onder de zware cylinders van z'n macht, z'n geld, z'n brutaliteit en z'n harteloosheid (zie 't ont slag van den Joost op den dag van z'n zilve ren jubileum!), aan den anderen kant 't wan kele bedrjjfke „De Samenwerking" onder den Blaauwe, die gewoon is over zijn smalle avonturierspaaike altjj zijnen weg te vinden mee z'n spits vernuft, z'n stroopersnatuur en zjjnen aangeboren humor. Twee vrijbuiters teugenover malkaar: den glibberigen Zeeleeuw, die veul mag! En den ruigen Blaauwe, die omtrent veugelvrfl is...! Nie?? Ze hebben toch nie b(j den Worstkoning in zön gebeeldhouwde bureau naar wapens ge zocht?! Wèl bij den Blaauwe, onder 't bed- deke van den kleinsten bloei! En waarom? Alleenig dftarom toch, omdat d'n Blaauwe dok worst gong maken, van z'n... eigen ver- kens! Neeë, dat stond wel niet in de pampieren, die den Jaan-zijnen-opvolger toonde, maar... pampier is altjj maar pampier! Van trouw- boekskes af tot scheepsconsenten toe! Hu welijken en schepen, ze worden getorpe deerd, al zijn de pampieren nóg zoo in orde. Den glibberigen Zeeleeuw mag alles! Den ruigen Blaauwe is veugelvrij. Zoo is dat in de weareld. En op deuze eigen aardigheid in 't Maatschappelijk Bestel zijn torenhoge stapels onbegrijpelijk-geleerde fo lianten volgeschreven deur politieke wijsgee- ren en dito economisters; maar daar zal me wel niemand teugenspreken, dat de waereld nog altü zwaar gebukt gaat onder de... „Rechten" van de Sterksten! Pampier. Pampier. Zelfs de geleerdheid is maar pampier. En weinig bedrukt pampier bezit de weerde van den bril, dien g'oew eigen aan moest schaffen, omdat g'oew oogen op 't pampier verknoeide! Neeë, op dat pampier van Jaan II stond wel nie, dat den Blaauwe worstmakerij ge pleegd had, maar op dat pampier stonden genogt rechtskundige fratsen in malkaar ge draaid, om in 't zeegras-matraske van den kleine naar patronen te zoeken...! Verstade dat nie, amico? Man, dan mist gij elk vruchtbeginsel van Inen magistratenknoebel. Van alles hee den Zeeleeuw nou al gepro beerd, om „De Samenwerking" te torpedee- ren! Maar 't verkensschavot van den Blaauwe blijtf drijven op z'n vet! Ge meugt oew eigen teugenwoordig wel scherp zetten aleer ge over zijnen durpel gaat! Ge wit: den Worstkoning ls begonnen om tweedracht te zaaien in 't Directorium van „De Samenwerking". En wel, deur compag non Joost 'n nuuwe aanstelling als... hóófd- vertegenwoordiger veur te spiegelen. Dat vliegerke gong nie omhoog. Toen booi den Zeeleeuw de ronde som van tienduuzend florijnen veur de vetsmelterij, maar dat kosten de Co.'s niet aannemen van- weuge den „spekpertief" die er in de vet- affaire mot schuilen. Toen hee den Blaauwe, op z'n verzoek, FEUILLETON Naar het Engelsch van Norman Charlton 28. Lilian werd opeens ernstig. Het is gewoon om wanhopig te worden, ik zit u verklaringen en uitleggingen te geven dat ik er heesch van word en u wil mij maar niet gelooven. U gelooft geen woord van wat ik u zeg. U hebt zich in het hoofd gezet, dat ik een beroepsmisdadigster ben en van dat denkbeeld bent u met geen vier paarden af te brengen. De feiten spreken te duidelijke taal. U gaat naar uw oom, ik ken uw oom heel goed. Hij is een vriend van mijn vader en van mij. Laten we samen naar hem toe gaan, dan zal hij bevestigen wat ik gezegd heb. George schudde ongeloovig het hoofd. Ik geloof niet dat u mijn oom kent, u zegt maar wat. Misschien zou ik onder gelijke omstandigheden hetzelfde doen als u. U zoudt werkelijk beter doen door aan den éénen wa ren vriend, dien u hebt, een volledige beken tenis af te leggen. Wie is dat? Ik zelf. Lilian leunde met een gebaar van wan hoop achterover in de kussens. U maakt me dol! zuchtte ze. Er was even een pijnlijke stilte. Na een paar minuten, die eindeloos schenen te duren, zei Lilian: Beantwoor mij één vraag. Mag ik met u meegaan naar uw oom? Geen sprake van! Het heeft geen zin. Ik geloof eenvoudig niet dat u hem kent en er zit misschien wel een of andere truc achter uw verzoek. Laat alles maar aan mij ov»r. Dus u weigert mij mee te laten gaan haar uw oom. Ja: „balet" verleend aan den Worstkoning, die toen is afgekomen mee 'n automobiel als 'n oorlogsschip, bemand mee den worstmagnaat eigens en zijnen mooien president-commissa ris, zijnen advocaat. In deuzen slag verloor den zeeleeuw z'n gebit, den strooiman zijn bewustzijn. En „de Samenwerking" heur eigesgetim- merde kantoorke. Tot zoowjjd gong den strijd vrij aardig gelijk op. Maar toen stuurde de teugenpartij heur groengelakte „oorlogsschip" naar 't Gezag. En „De Samenwerking" kwam in geregeld contact mee gemeente-, rijks- en gerechtelijke overheid. Jaan II is geslagen. Arbeidsinspec tie is man veur man weggebleven, 't Kostte huilie twee bolhoeikes, zoodat den Joost veur 'n Jaar of vijf „onderdak" is. En den straf rechter schreef 'nen map pampieren vol en deponeerde toen 't dossier „art. 300 W. v. S. Contra N.N." in 't archief voor de Onbegrij pelijke Stukken (dat na zoo veul tijd van naam veranderd, in „Liefdepampier". Veur den erme). Ge ziet, amico, wat er allemaal in worst kan zitten...! Maar we zijn er nog nie. Daar is óok 'n zaak hangende veur den civielen Rechter. Veur deuzen Rechter wil d'n Zeeleeuw z'n leugentje wel maken, dat den Joost vijfen twintig jaren gelejen mondeling z'n eigen verbond om nooit 'n worstfabriek veur z'n eigen te beginnen! Den Joost en 'n worst- fabriek... ochèrm! D'n schlemiel bezat nie anders dan 'n ouwe fiets, waaraan op 't lest de grootste wèèrde was... 't belastingplotje Dat altij mee 'nen knots-van-'n-sluitspeld aan zijnen jas hong. De fiets eigens stond uren en dagen onbeheerd langs buitenwegels en teugen boomen aan, in onweersbuien, sneeuw en modder. En nooit hee iemand deus machien willen stelen! Dat den Joost tóch worstfabrikant is ge worden, da's 'n wonder, bewerkt deur den Worstkoning eigens, die den Joost buiten- schute op z'n zestigste jaar èn den Blaauwe, die zijn verkensfokkerjj èn in den Joost zijnen klantenlijst „wel-iets-zag". Maar ondertusschen loopt de zaak veur de Civiele Rechtbank en... da's 'n langdurige en kostelijke geschiedenis! Want civiele za ken komen ééns in de maand veur en... bij 't Gerecht zijn nie veul maanden, vanweuge de vacanties, en kómt de zaak op den rol, dan wordt ze, na twee uur wachten, binnen vijf minuten... uitgesteld! Uitgesteld veur „conclusie zus", veur „conclusie zoo", veur „onderzoek", veur „nader onderzoek", veur „conclusie van onderzoek" en „onder zoek van conclusie", veur „nader onderzoek van conclusie" en „conclusie van nader on derzoek"! 't Is 'n lust mee zoo weinig woorden 'n zaak zooveul jaren kan uitgesteld worden. Op 't lest z\jn de advocaten heelegaar thuis in de worstmakerij en de worstmakers in den wet- tenboek. En zoo zie 'k er van komen, dat den Blaau we, die overal meugelijkheden in ziet en „spekpertief", hee-t-ie ginnen schoonen verkensteelt? 'n Pront landbouwgedoeike 'n Handeltje in brandstoffen? In Limonades (Winter- en Zomerartikelen) 'n Eigesge- vonden recept teugen Kletskoppen? 'Nen mu- zikalen Jazzband? Nou nog 'n Verkenascha- vot? ik zeg: zoo zie 'k er van kommen, dat den Blaauwe over ennigten tijd genogt spekpertief" in de Rechten ziet, om 'n plank aan te slaan: „Rechtskundige Adviezen". Lach nis...! Hjj hes-d-hi •chrflfmachlen. "n telefoon, 'n eigeagetimmerd kantoor en brief- pampier bedrukt mee fabrieksgebouwen en alle sportmedailles van den Joost...! Gereed schap genogt! En hjj zal rap genogt in de ga ten hebben, dat de ..grondstoffen" veur worst duurder zijn, dan die veur Rechtskundige Ad viezen. Economie is 'm aangeboren! En pam pier in 't oogloopend goeiekoop Maar genogt, ik zou van m'n champiter dwalen. 't Vraagstuk dat „de Samenwerking" kreeg op te lossen mee die Civiele Leugen van den Worstkoning, was hoe komen we aan 'nen sportieven advocaat, die gin weergaren mokt in duren raad en goeikoope rekeningen. „Eigenljjk..." zee den Tiest: „eigenlijk en toen trok ie aan z'n neus als ie dét doet staat z'n brein onder vollen stoom: „eigen lijk... moesten we hebben... 'n jonk, pas afge richt advocotje..., dat op ons z'n vak wil leeren." ..Daar his haankomen haan!" riep den Fielp enthousiast uit: „en 't hidee, Blaauwe, da's reuzenprima!" Toen, mee toegeknepen oogskes. z'nen grooten kop over 't Gouwen Koeitafeltje veuroverbuigende tusschen de gloskes: „hik stap naar den Baron hin 't bosch!" Wij knikten; wisten dalijk wélken zeun van den Baron hij op 't oog had. 'Nen prachtkearel en nog zooveul boschmensch, dat ie evenmin heul ziet in 't dagelrjksch oppoetsen van z'n „kroontje", als in 't hoogmoedig verzaken van deus sierseltje. Nauja, hij kan erevenmin iets aan doen dat op den slip van zijn aldereerste hemmeke 'n kroontje geborduurd zat, als dat den kleinste van den Blaauwe 't verhelpen kan, dat er 'n vetvlek op z'n borstrokske zit. Ge zoekt oewen eigensten piepa, die 't water merk in oew hemmeke zet, nie eigens uit. Afijn. Den Fielp is er op uitgegaan en „De Samenwerking" beschikt nou over 'nen advo caat mee drie namen, zes voorletters en 'nen titulatuur om kleurenblind van te worden. Al 't briefpampier is dalijk verom naar de druk kerij gestuurd, om er den rechtskundigen adviseur ook bij te drukken. „En as ze 't nie gelooven, Josef," hee den Tiest gedreigd: „daar zijn van die ongelukken, dan zet ik den baron z'n portret er ook nog bij." En zoo amico, is de civiele procedure zoo- wijd geklèèrd, dat ze jarenlank kan „uitge steld" worden, zonder dat „De Samenwer king" daaraan ten onder gaat. Dus ook hierin hee den Zeeleeuw misgetast. Nou zit ie wel mee circulaires te knoeien onder den Joost z'n klanten, maar trouw brengt den Joost die dingen mee naar huis en ze gaan allemaal naar den baron, die daar in 't bosch die circulaires juridisch vlooit op 'n sappig smaadschriftje of zoo iets. Den kearel snakt naar 'n strafzaakje, want wie zal hum, daar diep in 't bosch, dat komen thuisbren gen! lederen keer hee-t-ie 'nen anderen inval. „Blauwe," kwam ie gisteren vragen op 'n fiets-die-lezen-en-schrijven-kan (meestal kun de op zulke fietsen moeilijk fietsen!) „Blauwe, kunde den Zeeleeuw (ja, zeeleeuw; den baron zit tot over z'n nekhaar in de zaak!), „Blauwe, kunde den Zeeleeuw nie 'ns inspireeren, dat jouw worstfabriek wel kolossaal concurreert, maar dat er in Ulvenhout 'n ware muizen plaag is gaan heerschen Den Blaauwe keek den jongen baron 'ns leutig aan, ruurde in den vetketel, trok aan z'n neus „Jonker," zee-t-ie toen, „da's 'n molleke van 'n idee! Maar dan zou iemand 'n pintje mot ten gaan vatten mee den meester. Die is kris- pedent van de krant. Dan zou, zoo langs-den- neus-weg onder da bierke teugen den meester gezeed motten worden: „hedde gy ók zo'n last van muizen? Bij ons thuis maken ze 's avonds veur bedtijd keu, om in 't muizengat te komen. Tien teugen één, dat den meester er 'n sjen- satiestuk veur de krant van in malkaar draait, onder 't opschrift: „Muizenplaag in Ulven hout. Waar zijn de katten?"De krant sturen we op naar den Zeeleeuw, zetten eerst 'n rooie streep om de Muizenplaag natuurlijk en dan... nou, dan is er wel 'n kanske, dat ie nóg 'ns 'n cirkel laire drukt...! Eén, waaraan gij oewen naam kunt maken, jonker." Den Jonker trok ook 'ns aan z'n neus, jongelui nemen zulke dingen gemakkelijk over, en zee: „as ik er mee de financiën op ge- rekend had, dan gong ik dalijk, om vier uur, na de school, den meester enteren!" „Astemblieft," zee den Tiest: ..zukke onkos ten zijn veur 't Schavat, jonker!" Da's dus in den maak amico. En d'allerleste „actie" van den Zeeleeuw is, dat ie mee zijn oorlogsschip achter den Joost z'n kameel aanrijdt. Waar den Joost stopt, stopt óók den Wipsnor. Maar op de kleine durpkes, waar gin trottoirs zijn en die be reist den Jozef nóu! daar zet ie z'n kameel vast teugen de winkeldeur van z'n cliënten aan, zoodat van Wipsnorrem, mee zijnen zwa- ren pels, nie binnen kan komen! Vandaag is den Blaauwe mee op pad. Ik verwacht den Zeeleeuw dus wel vroeg thuis...! En nou van den avond 'ns speuren of Ulven hout 'n muizenplaag hee gekregen in de krant! Man, man, wat zit er in worstertjen veul, waar 'nen leek gin erg in zou hebben! Mar nou scheia ik er af. M'nen Drief ia vol als gestopten worst. Veul groeten van Trui, Dré III, den Eeker en als altij gin horke minder van oewen t.a.v. Dré. ZONDAG 25 FEBRUARI 1940. Hilversum I. 1875 en 414,4 m. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuinbouwhalfuurtje. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.45 Causerie: „Van Staat en Maatschappij". 10.00 Berichten. 10.01 Zang, piano en gramofoonmuziek. 10.40 Declamatie en gramofoonmuziek. 11.00 „De sneeuwmannetjes", kinderoperette. 11.35 „The Kilima Hawaiians" en orgel. 12.00 Cyclus „Onze Weermacht". 12.25 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 1.00 AVRO-Amusementsorkest en soliste. 1.30 Causerie „De gesproken mailbrief". 1.50 Gramofoonmuziek. I.55 Declamatie. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Omroeporkest en solist. 3.30 Declamatie en gramofoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.40 Orgelspel. 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5-30 Voor de kinderen. 6.00 Sportpraatje. 6.20 Sportnieuws ANP, gramofoonmuziek. 6.30 „Boeken uit onzen kring", causerie. 7.00 Nederlands Hervormde Kerkdienst. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.20 Omroeporkest en soliste. 9.00 AVRO's Radio-Maandblad. 9.50 „Les gars de Paris" en soliste. 10.30 Gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP. 11.10 AVRO-Dansorkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n. 301,5 m. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewjjde muziek (gr.pl.). 5.00 Dat moet je mee- maken Nu, dan weet ik wat mij te doen staat. Wat bent u dan van plan? Zelf naar uw oom te gaan. Het is bela chelijk van u mij dat te willen verbieden. Een taxi brengt mij er gauw genoeg heen. En ik kan net zoo goed aanbellen aan het huis van uw oom als u dat kunt. Twintig minuten na dat ik in Londen ben, zal ik dat doen. Ik zal net zoolang aandringen tot de huisknecht mij binnenlaat. Als u zich op die manier toegang ver schaft, bewerkt u uw eigen ondergang. Ik wil u voor zijn, meneer Hemmings. Het ligt in uw bedoeling, uw oom leugens te vertellen. Hoe zegt u? Ja, leugens, niets dan kinderachtige leu gens. Denkt u dat ik u daarmee kalm uw gang zal laten gaan? Pardon, ik begrijp u niet goed, klonk het koud. George... neem me niet kwalijk, ik be doel meneer Hemmings mijn gedrag is niet te verdedigen. Maar soms komt wijsheid uit dwaasheid voort. Toen wjj elkaar het eerst ontmoetten was u jong en (neem me niet kwalijk dat ik het zoo zeg) zoo groen als gras. Sedert dien bent u van achter de boe zelaar van uw moeder weggeloopen, hebt in de cel gezeten, bent heler van gestolen goe deren geworden en hebt u nette, zachtzinnige manieren vergeten. Waarom is allemaal ge beurd? Uit boosaardigheid? Gelooft u mij, dat ik mij niet zooveel moeite zou hebben getroost als ik niets voor u gevoeld en mij daarom niet geërgerd had aan het feit, dat u zoo zoetsap pig en onbenullig was. U zult mij mijn gedrag wel nooit vergeven, maar toch groeit uit al deze narigheid iets goed voor u. U kruipt nu niet meer achter uw moeders boezelaar terug. De trein stopte aan een tusschenstation en twee dames kwam ende coupé binnen. Ik ga naar een rookcoupé, zei George. Dag juffrouw Turner. Hij nam zijn hoed af en stapte met veel vertoon van waardigheid uit. De tranen sprongen Lilian in de oogen en ze veegde ze snel weg met haar zakdoek. HOOFDSTUK XX. Bij Greville. Met een schok was Lilian tot de ontdek king gekomen, dat zij George graag mocht lijden. Hij was eigenlijk ook niet zwak; door zijn onervarenheid en goedhartigheid maakte hij wel dien indruk, maar als men hem beter leerde kennen, bleek dit maar schijn. Was zij zelf vrij van blaam? Zou een aardig meisje gehandeld hebben als zij Toen e trein in Londen arriveerde, was zij de eerste, die op het perron stond. Ze sprong in een taxi en beloofde den chauffeur een extra fooi als hij voortmaakte. Ze kwam aan het huis van den minister en belde hard, bang dat George zou komen op dagen, vóór ze binnen was. Geef mijn kaartje aan meneer Greville, hijgde ze tegen den bediende, die haar open deed en zeg hem dat ik hem graag oogen- blikkelijk wou spreken. Zeg vooral dat het heel dringend is. Ze wachtte ongeduldig tot de man terug kwam met de uitnoodiging, hem naar meneer Greville's werkkamer te volgen. Toen zij het vertrek binnenkwam met meer vaart dan be hoorlijk was, stond Greville van zijn schrijf tafel op om haar te begroeten. Dat is een prettige verrassing, zei hjj vriendelijk. De vrienden in Londen hebben je erg gemist. Ik kwam Tommy vanmorgen te gen en lüj is ontroostbaar. O ja? vroeg ze onverschillig; spijt mij, maar ik kom u lastig vallen voor ernstiger dingen dan Tommy. Ik wilde u alleen maar komen vertellen, dat het allemaal uw schuld is! Zonder twijfel is het mijn schuld, maar wat eigenlijk? U hebt mij gevraagd om hem op te voe den; u hebt mfl de belofte afgeperst dat ik mijn best zou doen. Wien opvoeden? Wel, George, uw neef. Mijn neef! Hij staarde zijn bezoekster aan en zjjn lip pen krulden veelbeteekenend. Zoo, zoo. dus jij hebt meneer George opgevoed! En wat is het resultaat? Lilian ging zitten. Zij nam haar zakdoekje uit haar tasch en veegde haar oogen af. Ik ben bang, dat het heel gauw met onze vrijheid gedaan zal zijn. De minister liet zich met een onceremo- nieele plof in zijn bureaustoel vallen. Wel allemachtig, riep hij uit, dat ik daar niet direct aan gedacht heb. Dat jij in Woollacombe bij je tante logeerde! Dus jjj bent het geweest! Ik? Wat ben ik geweest? Heb jij den laatsten tijd ook kostbare juweelen gevonden? O, dus u weet alles, riep Lilian verheugd. Dat doet me pleizier! Ik vond het al zoo moeilijk om u alles uit te leggen. Jij hebt mijn jongen onschuldigen bra ven neef verleid zich te voegen bij een ge- meene inbrekersbende, waartoe jij ook be hoort! 9.40 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna: Ge. wijde muziek (gr.pl.). 12.15 Causerie: „De zegen der zelfstandigheid", 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Causerie namens de Katholieke acti| „Voor God". I.20 Musiquette. 2.00 Godsdienstonderricht. 2.30 Quartetto di Roma en gramofoonmuziek, 3.30 Radio-Almanak 1940. 4.20 Gramofoonmuziek. 4^30 Ziekenhalfuur. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 5.50 Nederlands Hervormde Kerkdienst. Hier- na: Gewijde muziek (gr.pl.). 7.45 Berichten. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Orkest en soliste. 9.20 Reisvertelling. 9.40 Radiotooneel. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. II.00—11.30 Esperanto-lezing. MAANDAG 26 FEBRUARI 1940. Hilversum I. 1875 en 414,4 m. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 10.0010.20 v.m. VPRO. 8.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Fluit en piano. 11.10 Declamatie. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 VARA-orkest. 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. I.001.45 VARA-orkest en solist. 2.00 Rosian-orkest. 3.00 Declamatie. 3.30 Zang, piano en cello. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgelspel. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.10 Lezing „Zenuwenoorlog". 7.30 VARA-orkest (met toelichting). 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.15 De „Stem des volks" (afd. Den Haag), het Residentie-orkest en solisten. 9.00 Declamatie. 9.15 Rosian-orkest. 10.00 Cello en piano. 10.30 Cor Steyn's Accordeonband. II.00 Berichten A.N.P. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n. 801,5 m. NCRV-Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Schriftlezing en meditatie. 8.20 Gramofoonmuziek. (9.309.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ. lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. (Om 12.30 Berich ten ANP). 1.00 Orgelspel, en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.00 Causerie over kamerplanten. 3.403.55 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Voor de kinderen. 6.15 Klarinet, piano en gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Gesprekken over het Geloof en zijn moei lijkheden. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 De Koninklijke Marine Kapel (opn.). 8.45 Causerie „De nationale beteekenis van het steenkoolgas". 9.15 Christ. Radio-koor en gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 De Kamermuziekspelers en gramofoon muziek. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. Juist. U bent goed op de hoogte, zei Lilian tevreden. Weet u ook wie de andere leden zijn? Neen. Meneer Warden. Wie is dat? Dat is een paardenhandelaar met hart- veroverende manieren. Verder mijn lieve oude tante in Woollacombe en mijn vader. Stel u voor, dat mijn vader een diadeem steelt. Z(jn ze dat allemaal? Ja> behalve George. Ik hoop, dat u niet boos bent, dat ik u niet tot lid van de orde geproclameerd heb, maar als u soms lust heb Neen, dank je. De minister lachte niet. Mijn lieve kind, begon hij ernstig, grappen zijn heel aardig, maar ais je verdriet bezorgt aan menschen die aiUjd kalm en rustig geleefd hebben, dan spijt het me toch, dat je jeugdige onbezon nenheid je zoover gevoerd heeft. Lilian zocht weer troost in haar zakdoek. Meneer Greville, ik verzeker u, dat ik geen pappen uitgehaald heb. Ik ben naar Wool lacombe gegaan om een rustigen tijd te heb ben, dat weet u immers. Ik verzeker u dat ik geen schuld heb, gelooft u mij toch Ik geloof alles wat je zegt, kind.' Ik Lilian weer, wat opgre- wekter, dat de schuld wel een klein beetje b*j looT °Chw* ÏVf11 beet;ie. van Streek, ge- schuld dat bedoel is dit Het was mijn oJV dat. neef dien ochtend bij lady verderanehrgH 0k,en heelt' maar aan wat 1S' kon ik niets doenToen Imd d[e lk den diamanten diadeem mH u,p een heel natuurlijke manier in heJhoofd d«t w" iS' haalde h,j het zich in hoorde MaaW tï i?*" Cen bende inbrekers be erde. Maak ik het u nu voldoende duide- Niet heelemaal. di<J hA»!leb er °°k wel uren voor noodig om hion dat warwinkel uiteen te zetten, ik u een heeleboel tijd hebt. Mag ik bij het begin beginnen? S knikte toestemmend. der Jlt r lk geboren ben trouwde mijn va- mijn moeder. Lilian begon op dreef te raken' jaar -of* twintig lat^ een (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 12