Nog geen boter voor liet leger wel meer laas Wij koopen luchtafweer geschut in Duitschland Tijd nog niet stichting van e< rijp voor :n ULO. school Geredden van de „Petten" thuis Nederland krijgt sperballons Geen Turksche troepen langs Russische grens? Italiaansche prinses geboren Duitsche vliegtuigen boven Frankrijk Granaat in Amsterdamsche kweekschool terechtgekomen Londen huldigt de Marine De ontvangerskwestie weer op het tapijt! Raad Wieriogen Eerste Kamer Wijlen Toontje Poland De man hoort thni» „la da w- reld", de vronw ln de hnishon- ding, meent de heer Niemeijer, waartegen mevr. WitSlikker sterk protesteert VERBETERING DER SCHOOL TE WESTERLAND IN ZICHT? De Raad vergaderde gistermiddag onder presidium van burgemeester Koiff; secreta ris de heer C. F. van Duin. Allen zijn aanwezig. Na opening volgt lezing en vaststelling der notulen. MEDEDEELINGEN EN INGEKOMEN STUKKEN. Hiervan vermelden we o.m.: bericht, dat aan het raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening groot f 31.639.36 de goed keuring is onthouden. Nog geen tijd voor een U1>0.- aehooL Van den Inspecteur van het 1. o. is ingekomen een rapport omtrent de bestaansmogelijkheid van een te stichten U.L.O.-school in deze ge meente. waarin hij tot de conclusie komt, dat de tijd om tot stichting daarvan over te gaan, nog niet is aangebroken. Het leerlingenaantal is daarvoor nog te klein (geraamd is 33). Wel wordt geadviseerd propaganda voor het U.L.O.-onderwijs te maken om het in zicht van de ouders te verhelderen en con tact te zoeken met de scholen in de VVierin- germeer. De Voorzitter voegt er aan toe, dat B. en W. besloten hebben propaganda voor voort gezet onderwijs te voeren. De heer Hulsebos trekt de juistheid van de cijfers door een inspecteur genoemd, in twijfel. Een vragenlijst aan de ouders was beter op haar plaats geweest dan een vra genlijst aan de hoofden der scholen. Voorts wijst spr. op de reiskosten, die een groote rol spelen en het leerlingencijfcr ongunstig beinvloeden. Overigens doet het spr. genoe gen, dat B. en W. propaganda voor de zaak gaan maken. Een verzoek om ontheffing van hondenbe lasting van W. Groes wordt afgewezen, Aan J. Rotgans F.z., Wed. .1. Schut, J. Toren en S. de Vries SPz. wordt ontheffing van schoolgeld verleend. Een verzoek van A. J. Hopstaken wordt afgewezen. Van C. Duijnker Az. het verzoek om een gratificatie van f 100.als gemeente-deur waarder, over 1939. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. De heer Niemeijer is er niet vóór, indien de redelijkheid van de verhooging niet wordt aangetoond. Wethouder Tijsen: Hij heeft een heeleboel werk, waarvoor hij niets ontvangt. De werkzaamheden lijken den heer Nie meijer niet zoo groot toe. De heer Hulsebos vraagt aanhouding van het voorstel. Het blijkt n.1. dat B. en W. niet precies op de hoogte der werkzaamheden zijn. Zij kunnen dan de volgende vergade ring met nadere gegevens komen. De Voorzitter heeft hiertegen geen be zwaar. VOORZIENING BEHOEFTE AAN KASGELD Bij het sluiten der rekening-courant-over eenkomst met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeente, hebben Ged. Staten ver zocht in 1940 voortdurend na te gaan of het voor de gemeente voordeeliger zal zijn kasgelden op te nemen. Ten einde op het juiste oogenblik tot het sluiten van een kasgeldleening te kunnen overgaan, stellen B. en W. voor hen de vereischte machti ging te verleenen tot het opnemen van één of meer kasgeldleeningen tot een zoodanig bedrag, dat op geen enkel tijdstip van dit jaar aan opgenomen leeningen of in loo- pende rekening opgenomen crediet te za- men een bedrag van f 250.000.zal worden overschreden, een en ander tegen een rente van ten hoogste 1% boven het promesse- disconto der Nederlandsche Bank. Goedgevonden. VOORSCHOTTEN BIJZONDERE SCHOLEN. Op de begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1940 is beschikbaar gesteld ter bestrijding van de exploitatiekosten, bedoeld in de L.O.-wet 1920, voor de openbare scho len een bedrag, dat berekend is op f 13.80 per leerling. Het gemiddeld aantal leerlin gen over 1939 bedroeg voor de chr. nat. school te Den Oever 162 2/3 en voor de r.k. school te Hippolytushoef 56. Over 't jaar '40 zal dus beschikbaar gesteld moeten worden, te weten voor de eerstgenoemde school f 2244.80 en voor de laatstgenoemde f 772.80. Naar aanleiding van de desbetreffende ver zoeken stellen B. en W. voor de voorschot ten over 1940 te bepalen op de hiervoor ge noemde bedragen. Als voren. ■I* WIJZIGING BEGROOTING 1939. De gemeentebegrooting, dienst 1939 is van Ged. Staten terugontvangen met een nota van opmerkingen. Uit deze stukken blijkt, dat de gemeente, indien de ter kennis ge brachte algemeene en bijzondere voorwaar den voor het verkrijgen van Rijkssteun en nadat verschillende bezuinigingsmaatrege len zijn genomen, kan rekenen op een extra- bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds van f 22386.— en van een belastingbijdrage van f 16964.—. terwijl voorloopig een bedrag van ten hoogste f 52800.— als steun uit 's Rijks kas in de kosten der gemeentehuis- houding kan worden uitgetrokken. Laatst genoemd bedrag wordt door B. en' W., in verband met de opbrengst van verschillen de gefixeerde posten nader geraamd op f 51800.—, waarmede de begrooting sluitend ia gemaakt. Zij stellen daarom voor bovenvermelde al gemeene en bijzondere voorwaarden te aan vaarden en vast te stellen de 3e suppletoire begrooting voor 1939, waarin de verschillen de aan te brengen wijzigingen zijn verwerkt De heer Jansen vraagt wat de bedoeling van een en ander is. Uit de toelichting van den Voorzitter blijkt, dat de wijziging van administratieven aard is. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. OPCENTEN GEMEENTEFONDS- BELASTING. Daar van verlaging van het getal opcen ten voorshands geen sprake zal kunnen zijn, stellen B. en W. voor de huidige hef fing van 75 opcenten voor het belastingjaar 19401941 te bestendigen. Goedgevonden. RONDVRAAG. De heer Niemeijer vraagt naar de school te Westerland. Er zijn twee slechte lokalen en spr. vraagt of ingrijpen thans niet ge- wenscht is? De Voorzitter deelt mede, dat de plannen tot verbouwing reeds in een ver gevorderd stadium van voorbereiding verkeeren. Vóór de mobilisatie waren deze plannen er trou wens al. De stukken zijn thans bij het Departement. De bedoeling is de twee slech te lokalen tot één gymnastieklokaal samen te trekken en een derde lokaal achter de school bij te bouwen. Hoogcrhand is tégen een centrale verwarming. Er is echter op aangedrongen de centrale verwarming wel te willen toestaan, daar deze noodzakelijk wordt geacht. Transportmoeillijkheden bij bo- terlevering aan het leger. Mi nister wil kleine kweekers hel pen. „Boer kan de verantwoor delijkheid niet voelen" Werk voor 8000 arbeiders ln den scheepsbouw. In de zitting der Eerste Kamer heeft de minister van Economische Za ken, de heer Steenberghe, gisteren zijn beleid verdedigd. Daarbij ko men tal van punten ter sprake. Voor de keuring van zaaizaden is een commissie ingesteld, waarin vertegenwoor. digers van tuinbouw en handel zitting heb ben. Overleg is gaande over de mogelijkheid eener wettige regeling. Spr. betreurt, dat het nog niet tot een adviescollege in den vorm van een Land bouwraad is kunnen komen. Spr. verdedigt de regeling voor het scheuren van grasland. De voedertoestanden zouden op de zand gronden slechter zijn dan op de weide gronden. Spr. heeft geen klachten vernomen ofschoon het zich kan voordoen op ontgin- ningsgronden. Wat de schadeloosstelling aan de boeren in de geëvacueerde gebieden betreft, is be sloten in bepaalde gevallen 50 der ge bruikswaarde als voorschot te geven. Boter aan het leger? Wat de verstrekking van boter aan het leger betreft, deze kwestie is een punt van nauw overleg tusschen den minister van Defensie en spr. Financieel is er ook een zijde aan. De meerdere kosten zijn 2 a 3 millioen per jaar, welke dan ten deele ten laste van defensie en ten deele van het Landbouwcrisisfonds komen. Er zijn ook technische moeilijkhe den bij de boterlevering. vooral in de zomermaanden en daarvoor is - geen oplossing nog verkregen. Zoo eenvoudig is de fourageering van het leger niet. De aanvoer zou moe ten geschieden op de hoofdaanvoer- plaats te Rotterdam. De boter doet om in de kantonnementen te komen, er drie dagen over. Transport moet op vrachtauto's soms in de zon plaats hebben. Inmiddels hebben de minister van Defen sie en spr. deskundigen benoemd om de zaak te onderzoeken. Van het achternaloo- pen der margarine-industrie is geen spra ke. Evenzoo staat het met de kaasverstrek king. binnenkort zal per legerorder de vaste afzet van 314 millioen kg. kaas wor den vastgesteld voor het leger. Tuinders en kweekers. Inzake den steun aan den tuinbouw zal spr. zoover gaan als hij kan, men moet het echter kunnen volhouden; anders worden de tuinders de dupe. Spr. is bereid, te zorgen dat het surplus- fonds voor de bollen behoorlijk werkt. Ook is spr. bereid, ter wille vooral van de kleine kweekers, nader te overwegen, hoe nog op andere wijze is te helpen. De actie ten deze acht "spr. echter minder juist De teeltregeling. Er is gepleit voor opheffing der teeltregeling voor kalveren en big gen. De boer kan de verantwoorde lijkheid niet voelen in dezen be nauwden tijd. De regeering kan de teeltregeling niet afschaffen, inmid dels zal spr. elk jaar opnieuw de zaak bezien. Verder vraagt de heer Niemeijer naar de rechtspositie van het personeel der Arbeids- beus. Kunnen deze menschen niet in een pensioenregeling vallen. De Voorzitter: Niet voor zoovem zij op ar beidscontract zijn aangesteld. En een vaste aanstelling zal op bezwaren stuiten. Hierna roert de heer Niemeijer de ont vangerskwestie aan. De Voorzitter deelt mede, dat geen andere geschikte persoon is gevonden. Omtrent het salaris zal spr. nog overleg met Haarlem plegen. De heer Hulsebos heeft de zaak onder zocht en spr. vraagt zich na dit onderzoek af of het wel verstandig is een anderen plaatsvervanger te zoeken dan mevr. De Haan. De heer Niemeijer meent, dat de vrouw in de huishouding thuis behoort. De Voorzitter: Daar zullen we het in prin cipe allen over eens zijn. Mevr. WitSlikker: Daar protesteer ik sterk tegen. En spr. gelooft, dat deze kwes tie voor den heer Niemeijer het kardinale punt is geweest. De heer Niemeijer: Nee, toch niet Mevr. WitSlikker: Dat valt me dan van U mee! Er volgt nog een uitgebreide discussie over deze zaak. in den loop waarvan de heer Niemeijer opmerkt, dat de wereld voor de mannen is en de huishouding voor de vrouwen. Mevr. WitSlikker wijst erop., dat ons land wordt geregeerd door een Koningin en Zij doet dit op een wijze, welke een Koning haar niet zou verbeteren. Dan zijn er de verpleegsters, er zijn De heer Niemeijer: Er zijn bepaalde be roepen, welke meer geschikt zijn voor vrou wen. Mevr. WitSlikker: Oh, oh Tenslotte wordt van dit thema afgestapt, zonder dat men tot elkaar is gekomen. De heeren Bontkes en Hulsebos hebben iets voor de comitévergadering. De heer Lont zegt, dat de waterplaats op het hoekje wel is verdwenen, maar er is areen andere voor teruggekomen, hetgeen spr. toch noodig acht. De Voorzitter zal er in comité oo ant woorden. Hierna sluiting van de openbare verga dering. Het is onjuist, te zeggen dat de regeering alleen kijkt naar de margarine-industrie. Voor 1940 is 56 millioen uitgetrokken voor de zuivel, en die wordt grootendeels opge bracht door de margarine-industrie. De uitbreiding van het suikcrbictenareaal is slechts voor één keer bedoeld. Spr. wil zoolang mogelijk den suikeraanvoer uit In- dië handhaven. Er worden voldoende consumptie-aardap pelen geteeld. De loonen der landarbeiders besprekend, dient een redelijke belooning naast afzet mogelijkheid in acht te worden genomen. Spr. protesteert tegen de bewering van den heer von Bönninghausen, dat spr. eeh vernictigingsnolitick voert. Het distributie beleid verdedigt spr. daarnevens. We zijn eigenlijk een verwend volk. Voor bruine boonen konden geen verzamelpunten tot stand komen. Spr. heeft een open oog voor de belangen van den middenstand. Het wetsontwerp tot herziening der Pacht wet heeft het departement verlaten. Onze schepen. Voor f 16 millioen aan nieuwe schepen zal worden gebouwd, wat werkgelegenheid is voor 8000 arbeiders in IK jaar. afgezien van de scheepvaartbelangcn. Spr. onderschrijft het magistrale betoog van den heer Diepenhorst over de nieuwe economie. Ten aanzien van de versobering schetst spr. de moeilijkheden van dit vraagstuk; er kan wel eens diep moeten worden ingegre pen. Spr. is wat dezen oorlog betreft, niet op timistisch. De nat. soc. woordvoerder plaat ste zich buiten het volk. Tenslotte komt spr. tot de rede van den heer von Bönninghausen. Deze gewaagde van ons land als een kerkhof met een dikke muur er omheen. Dit is een hoon voor onze zeelieden in hun gevaarlijk beroep, voor de arbeiders en boeren en middenstandeis, die hun uiterste best doen om de 2aken gaande te houden. Wie, zoo sprak, plaatst zich bui ten het volk. Wc staan nog maar voor het eerste begin. Maar het Nederlandsche volk heeft er zich steeds doorheen gesla gen, nuchter en moedig, de eeuwen door en ook nu zal het gezamenlijk met de regeering de moeilijkheden te boven komen. (Teekenen van in stemming.) Na re- en dupliek worden de begrootin gen van het Dep. van Economische Zaken en het Landbouwcrisisfonds voor 1940 z.h.s.t. aangenomen (tegen de N.S.B.-fractie). Aan de orde is het wetsontwerp tot ver hooging van het tiende hoofdstuk der rijks- begrooting voor 1939 (buitengewoon crediet). Het wordt zonder debat en z.h.st, aange nomen. De vergadering wordt verdaagd tot Dins dagavond 5 Maart a.s. ONZE OOST. Interessante schenking aan het Dep. van Oorlog. Naar het „A.I.D." verneemt, heeft de erf gename van wijlen den kapitein van 't Ko ninklijke Nederlandsch-Indisehe leger A. Th. Hoff. aan het krijgsgeschiedkundig ar chief van het departement van Oorlog ge schonken de in haar bezit zijnde koninklijke en militaire onderscheidingsteekenen van den bekenden officier van het Indische leger Toontje Poland (17951857). Deze onder scheidingsteekenen waren door erfenis in haar bezit gekomen. Behalve de orde van de Nederlandsche Leeuw en de M.W.O. be vindt er zich o.a. bij de zeldzame medaille van het beleg van Naarden 1814. Voor het D.V.O. en speciaal voor het krijgs geschiedkundig archief een belangrijke aan winst. Schip met tweehonderd kisten visch gezonken. Precies om twaalf uur vannacht meerde de treiler Viking Bank, IJ- muiden 183, met de twaalf schipbreu kelingen van de „Petten", IJm. 49, aan boord aan de trawlerkade te IJmuiden. De regen stroomde neer, maar desondanks stonden velen op de kade om de geredden te verwelkomen. Het was voor de familie van de schipbreukelingen een blij weerzien na eenige dagen van spanning. In het kantoor van de maatschappij Pet ten, heeft schipper Jan Groen ons het een en ander omtrent de ramp verteld. Woensdagochtend om vier uur, zoo deelde hij mede, toen wij ons op 60 graden 15 min. N.B. en 3 graden 15 min. O.L. bevonden, be merkten wij tot onzen schrik, dat ons schip zwaar lek was geworden. Wij zijn onmiddel lijk gaan „stakelen", d.i. vuurpijlen schie ten, en vroegen tevens radiotelefonisch om assistentie. Om zeven uur, toen de toestand aan boord al critiek was geworden, kwam de „Viking Bank" bij ons, zoodat er gelukkig voor ons hulp was. Met onze eigen sloep zijn wij toen naar de „Vinking Bank" geroeid. Het was tamelijk goed weer, maar de zee was zeer ruw, want den vorigen dag had het nog zoo gespookt, dat wij niet konden visschen. Haveloos aan boord gegaan. Om half negen waren wij veilig aan boord van de „Viking Bank", waar wij natuur lijk gastvrij ontvangen werden. Alles is zoo haastig in zijn werk gegaan, dat niemand iets van zijn bezittingen heeft kunnen red den. De „Petten" bleef nog drijven, zoodat de „Viking Bank" in de nabijheid bleef, in d'e hoop het schip nog te kunnen bergen. Om half twee was schipper Groen met ze ven vrijwilligers nog aan boord van zijn schip gegaan, om te zien of dit nog te red den was. Men had daarop nog eenige hoop. Er werd een tros vastgemaakt op de „Vi king Bank" en om twee uur begon deze de „Petten" te sleepen. Maar de lekkage bleek zoo ernstig te zijn, dat het schip niet te houden was. Woensdagavond om half zes dook het achterschip plotseling omlaag en vijf minuten later was de boot in de diepte verdwenen met tweehonderd kisten visch aan boord. Men had op de „Viking Bank" nauwelijks tijd om de sleeptros te kappen. Onze terugreis, aldus schipper Groen, was tamelijk voorspoedig, maar wij hadden met veel mist te kampen. Daardoor duurde het tot twaalf uur, voordat het schip kon bin nenkomen. Zoo dik was het, dat wij de pieren zelfs niet gezien hebben. Over de oorzaak van de lekkage kon de schipper ons niets mededeelen. OPDRACHT TOT EERSTE AANSCHAFFING VERSTREKT. De minister van Defensie deelt in de antwoordmemorie aan de Eerste Ka mer over de begrooting van zijn de partement mede, dat de opdracht tot een eerste aanschaifing van sper ballons voor de luchtverdediging is verstrekt. Ankara spreekt tegen. In een mededeeling aan het telegraafagent- schap spreekt de Turksche regeering het be richt uit Moskou, volgens hetwelk Turkije langs de Russische grens een half millioen man zou hebben samengetrokken en bij die grens vliegtuigloodsen hebben doen bou wen, welke 500 toestellen bevatten, met stel ligheid tegen. Toch grens-incidenten? De correspondent van de „New York Ti mes" te Belgrado meldt echter, dat de hooge raad van oorlog te Ankara voor het geheele land den noodtoestand heeft afgekondigd, waartoe de eenige weken geleden aangeno men wet de bevoegdheid gaf. Gisteren waren alle telefoonverbindingen met Turkije verbroken, zoodat men geen na dere bijzonderheden kon vernemen. Volgens dezen zelfden correspondent ge looft men in de meest gezaghebbende krin gen te Belgrado, dat de berichten over een ernstig RussischTurksch grensincident geenszins overdreven zijn. Men meldde, dat een Russisch bataljon over de grens geko men en door Turksche troepen ontwapend is. De Turken aldus dit bericht noodigden daarop de Russische autoriteiten uit de wa pens te komen halen, terwijl de Russische soldaten als deserteurs geinterneerd werden. De Sovjet-autoriteiten zouden toen een ca- valerie-afdeeling over de grens gezonden hebben voor het terughalen der wapenen, doch dit detachement zou geweigerd hebben naar Rusuand terug te keeren. Maria Gabrieila, het derde kind van het prinselijk paar. De prinses van Piemont, gemalin van kroon prinses Umberto, heeft vanochtend het leven geschonken aan een dochter. De nieu we prinses heeft de namen Maria Gabrieila ontvangen. Zij is het derde kind van het -prinselijk paar. In September 1934 werd prinses Mv ria Pia, in Februari 1937 prins Victor Er»« manuel geboren. Voor het koninklijk paleis te Napels, waa* Maria Gabrieila het levenslicht aanschouv* de. stond een dichte menigte, die bij het ver. nemen van de prinselijke geboorte een geest, driftig gejuich aanhief. Prins Umberto is gisteren met zijn moe. der. koningin Elena. uit Rome naar Napels vertrokken, terwijl de koning vandaag te Napels verwacht wordt. De kleine prinses zal weldra door den kardinaal-aartsbisschop van Napels worden gedoopt in een kamer, welke grenst aan het slaapvertrek der prin, ses van Piemont. Maria Gabrieila heeft een gewicht van acht pond. Ook boven Engeland? Tusschen twaalf uur en half twee gister* middag heeft men te Bazel gezien, dat Duitsche vliegtuigen over den Rijn naar Frankrijk vlogen. Eerst kwamen twee toe* stellen, die op groote hoogte vlogen, <id tweede keer negen en daarna nog zeven De Fransche luchtdoelartillerie opende een le vendig vuur, de Duitsehers poogden hier aan te ontkomen door een rookgordijn te leggen. Officieel wordt dit ontkend, maar ver schillende waarnemers bevestigen, dat men gistermorgen vroeg bij de kust van Norfolk een op aanzienlijke hoogte vliegend Duitscht vliegtuig heeft gezien. Engelsche gevecht», vliegtuigen stegen op en koersten naar zee. Later hoorde men bomontploffingen en ma chinegeweervuur bij 'n stal in 't noorden van Norfolk. Boven Roker bij Sunderland heeft gister ochtend een groot toestel, waarschijnlijk een Duitsche machine, gevlogen. Volgens een niet bevestigd bericht is een vliegtuig, dat boven de kust van Essex ver- schen, neergeschoten. Het afweergeschut' was onmiddellijk in actie gekomen, waar na het vliegtuig trachtte in de wolken te ontkomen. Bij het schieten op vreemde vliegtuigen. Het projectiel niet ontploft. Zooals wij gisteren hebben gemeld, is in den nacht van Donderdag op Vrijdag ten zuiden van de hoofdstad op vreemde vlieg tuigen geschoten. Het blijkt thans, dat een der afgeschoten projectielen in de stad is neergekomen en, zonder te ontploffen, eenige materieele scha de he^t aangericht. Dt granaat kwam nl. terecht op het dak van de Gemeentelijke Kweekschool voor On derwijzers, gelegen aan de Nieuwe Prinsen gracht 89. Het projectiel sloeg door het dak en verbrijzelde vlak daaronder een balk. Daarop sloeg het een groot gat in een muur. Door de aanraking met den muur veran derde de granaat van richting en sloeg toen door de zoldering en kwanrf in een daar on der gelegen klasselokaal terecht. De vaart van het projectiel was door de aanraking met de balk en den muur echter reeds zoo veel verminderd, dat in het klasselokaal slechts eenige banken werden beschadigd. Het gevaarlijke voorwerp, dat gelukkig niet tot ontploffing is gekomen, bleef in een hoek van het lokaal liggen en werd daar gistermorgen gevonden. De Hembrug werd gewaarschuwd en ln den loop van den ochtend werd het pro jectiel door personeel van de artillerie-in lichtingen weggehaald. Tot zoolang werd het door eenige militairen bewaakt. De leerlingen van de kweekschool werden gistermorgen niet in het gebouw toegelaten en hadden, tot hun vreugde, een onver- wachten vrijen ochtend. Koning decoreert persoonlijk man nen van de „Ajax" en de „Exeter", Zevenhonderd-en-zestig opvarenden van de kruisers „Ajax" en „Exeter", die slag heb ben geleverd met de „Graf von Spee", zijn gisteren door de Londensche City gehuldigd. De mannen marcheerden van het Waterloo- station naar de Gildenhal. Bij het paradeter rein van de Horse Guards werd halt gehou den voor inspectie. Hier verschenen onver wacht de Koning en de Koningin. De Ko ning decoreerde persoonlijk een aantal man nen, terwijl de Koningin zich onderhield met de bloedverwanten van de gevallenen. Ook de Hertog van Kent en het geheele Kabinet waren aanwezig. Langs den weg, die de stoet volgde, stond een geestdriftige menigte. Levering laat op zich wachten. Naar de minister van Defensie in een nota aan de Eerste Kamer mededeelt, heeft inder daad in September 1939 de mogelijkheid be staan ten behoeve van stedelijk georganiseer de luchtverdediging afweergeschut in Duitschland te koopen. Van deze gelegenheid is ook gebruik ge maakt, doch het bestelde luchtdoelgeschut is tot op heden nog niet geleverd. Naar het zich laat aanzien zal binnenkort levering plaats vinden.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 8