CHAMBERLAIN *cin Akkertje ie Kamerverkiezingen Pajala een vergissing 1 wil de wereld bevrijden in 19 Contrabande'Contröle niet soepeler Bommen ontploft in telefooncellen ITALIË DUITSCHLANDS grootste leverancier Canadeesche vliegers in Engeland DE NAZI-REGEERING MOET WEG! Ten koste van de soldatenmaag Geen hoop op redding» Een spion lucht zijn gemoed De ijsgordel om onze Waddeneilanden Zestig ton glaswol verbrand Brandende lont doorgesneden Twee weken extra vet Felle cvitiek op Rusland Amerikaansche ambassade te Moskou blijft Kou gevat Postvluchten op Indië .TASTBARE GARANTIES TEGEN WOORDBREUK. BEROEP OP DE NEUTRALEN. Een onderzoek naar de positie der neutrale landen in Europa en de volledigste officieele mededeelingen over de oorlogsdoeleinden der ge allieerden welke hij tot dusver ver- atrekt heeft, waren de kenmerken de trekken van een redevoering, welke Chamberlain Zaterdagmiddag te Birmingha-m heeft uitgesproken, en waarmede hij de reeks van rede voeringen door de leden van het oorlogskabinet besloot. Zeer fel heeft Chamberlain Rusland, „den leerjongen van Duitschland" gehekeld. De veroveringen schenen zoo gemakke lijk, zeide Chamberlain, dat een leerjon gen dacht een dergelijke poging met Fin land te kunnen ondernemen. Maar hoewel de Russische leerjongen van zijn meester niets te Ieeren heeft in on-menschelijkheid, is hij hem niet de baas in sluwheid en ge weld, zoodat de geheele wereld thans in liepc bewondering opblikt naar den held- haftigen strijd van het kleine Finland te gen zijn reusachtigen maar loggen tegeiï- stander. Chamberlain schetste vervolgens het oor logsdoel van Duitschland, dat naar zijn meening een gevaar voor de neutralen vormt. Zoo weinig houden de nazi's rekening met do belangen der neutralen, dat neutrale schepen niet langer veilig zijn voor hun aanvallen, zelfs niet wanneer zij varen tus- schen neutrale havens. Koopvaardijschepen worden, aldus Chamberlain, zonder waar schuwing tot zinken gebracht, ladingen worden vernietigd, weerlooze bemanningen worden aan wind en golven overgeleverd 0111 te verdrinken of van ontberingen om te ko men. En het neutrale land mag niet klagen, hoewel de nazi's zich uitputten in hysteri sche uitroepen v. verontwaardiging, wanneer Engeland een zuiver technischen neutrali- teitsbreuk begaat teneinde 300 onwettig ge vangen genomen Engelschen van het con centratiekamp te bevrijden, zonder daarbij neutrale levens te nemen of neutrale eigen dommen aan te randen. Vervolgens weidde Chamberlain uitvoerig uit over de nauwe samenwerking tusschen de geallieerden en gaf daarna zijn gewone uiteenzetting-'over het oorlogsdoel van Én- geland en Frankrijk. Tegen de vernietiging van Engeland en de overheersching der we reld, stellen de geallieerden hun doel als volgt: Wij willen geen enkel volk vernietigd zien. Wij vechten om te verkrijgen, dat de kleine landen van Europa voortaan in veiligheid leven, bevrijd van de voortdurende dreiging eener agressie op hun onafhankelijkheid en de uitroeiing van hun volk. Voor ons zelf wenschen wij echter geen overheersching en evenmin begeeren wij grondgebied van ie mand anders. Wij vechten om het onrecht goed te maken, dat Duitschland bedreven heeft jegens volkeren, die eens vrij waren. Wij gelooven ons doel te kunnen bereiken en weten dit te kunnen doen zonder andere volkeren in slavernij te storten. Hoe moeten deze doeleinden verwezenlijkt worden, besloot Chamberlain. 1. De onafhankelijkheid van de Polen en Tsjechen moet worden nagestreefd. 2. Wij moeten tastbare bewijzen hebben, dat beloften of verzekeringen zullen worden sagekomen. Onder het huidige Duitsche bewind kan er geen waarborg voor de toekomst zijn. Elementen, die bereid zijn mee te werken aan den opbouw van Europa, worden een- oudig uitgebannen, het land wordt afgeslo- en zelfs van contact met de neutrale mee ning en zijn bestuurders hebben herhaalde lijk bewezen niet vertrouwd te kunnen wor den wat het houden van hun woord be treft. Laat ik besluiten met te herhalen, dat de volgende stap niet bij ons ligt, wij zijn be sloten, dat de vrijheid zal heerschen en wij zijn den oorlog ingegaan omdat tyrannie en vreesuitoefening de vrijheid hebben trachten te overheerschen. Wij zullen doorgaan met strijden tot het uiterste van onze kracht en van de kracht van het geheele rijk, totdat wij de overtuiging hebben gekregen, dat de vrijheid in veiligheid is. De EngelschNoorsche handels onderhandelingen. Reuter verneemt in welingelichte kringen te Londen, dat terwijl geen bijzonderheden gegeven kunnen worden over de overeen-, komst voor de handelsbetrekkingen in oor logstijd, die binnenkort tusschen Groot Brit- tannië en Noorwegen tot stand zal komen, het niet in de bedoeling ligt het contraban decontrolesysteem losser te maken. Het is echter mogelijk, dat zekere vereenvoudigin gen in de procedure, worden geregeld t. aan zien van schepen, welke volledig gedekt zijn door navicerts of schepen ten aanzien waarvan een zg. Holdback-waarborg is ge geven. Extremisten te Zagreb nemen wraak. Gisteravond zijn in eenige telefoon cellen in de stad Zagreb (Joego slavië) helsche machines ontploft. Er zijn geen slachtoffers. Er is een onderzoek ingesteld en er zouden reeds eenige arrestaties zijn .verricht. Zeer waarschijnlijk betreft het, aldus Ha- vas, een actie van extremistische kringen en Kroatische separatisten om te protestceren te gen de Zaterdag door de rechtbank te Zagreb tegen twee tot deze kringen behoorende jon gelui uitgesproken vonnissen. Deze beiden mannen waren schuldig bevonden aan moord en aan eenige aanslagen met helsche machines, welke in het jongste najaar wer den gepleegd. Pogingen van republikeinen lij den schipbreuk. De commissie voor de credieten van den Amerikaanschen senaat heeft een republi- keinsche motie verworpen, strekkende tot het niet meer verleenen van de emolumen ten aan den ambassadeur te Moskou, welke 17.500 dollar bedragen. Het schijnt, dat hiermede de pogingen van enkele republikeinen om gedaan te krijgen, dat de ambassadeur, Laurence Steinhardt uit Moskou wordt teruggeroepen, schipbreuk hebben geleden. Handelsverdrag voor het komend jaar vastgosteld. Uit Rome wordt gemeld, dat de ge mengde commissie voor handelsuit wisseling tusschen Duitschland en Italië den omvang van de handels betrekkingen voor het komende jaar heetf vastgesteld Ook andere finan cieele en economische vraagstukken werden besproken en de Duce, die de besprekingen heeft gevolgd, heeft persoonlijk ingegrepen en richtlijnen •aangegeven. Verder is een conventie inzake het grensverkeer tusschen beide landen gesloten. Nader wordt bekend, dat de overeenkomst de in overeenstemming met de behoefte zijn de geaeéltelijke aanpassing en uitbreiding der aangegane overeenkomsten bepaalt ten opzichte van de in de huishouding van ei ken-staat voortdurend veranderde omstan digheden. De onderhandelingen van dit jaar zijn op een voor beide staten zoo bevredigend mo gelijke wijze geëindigd en afgesloten met de onderteekening van de overeenkomsten door de gevblmachtigden van beide landen. Te genover vertegenwoordigers van de pers heeft de voorzitter der Duitsche economische delegatie, gezant Clodius, er op gewezen, dat van Italiaansche zijde tijdens den geheelen duur der beraadslagingen over de afzonder lijke economische problemen op bijzonder vriendschappelijke wijze is onderhandeld. Bij de zoeven afgesloten economische onderhandelingen heeft zich wederom de nauwe vriendschapelijke samenwerking der beide staten getoond. Hun nauwe verbonden heid wordt bewezen door het feit, dat Italië reeds thans bij den invoer op de eerste en bij den uitvoer op de derde plaats staat. Deze ontwikkeling moet zeer gunstig ge noemd worden en heeft ook in den oorlog de proef glansrijk doorstaan. „Uw komst brengt t succes na derbij". In een haven aan de N.W. kust van En geland is gister in alle stilte het eerste esca drille der Canadeesche luchtmacht aangeko men. De mannen komen uit 146 verschillen de plaatsen en uit alle deelen van Canada. Ongeveer twintig procent zijn Fransch-spre- kende Canadeezen. Het juiste aantal is een militair geheim. In een begroetingstoespraak verklaarde de onderstaatssecretaris voor de luchtvaart:De komst-van uw afdeeling brengt het succes zooveel naderbij. Wij zijn er volkomen ze ker van, dat het meesterschap in de lucht aan ons zal zijn, evenais in den vorigen oor log. De gemiddelde leeftijd der officieren is 28, die der minderen 23 jaar. Sinclair stelt drie eischen voor vrede. Sir Archibald Sinclair, de leider der La- bour-oppositie in Engeland, heetf in 'n re de de volgende drie essentieele voorwaar den gesteld om een wapenstilstand mogelijk te maken: 1. De volledige vernietiging van de naziregeering. 2. Het ontzeggen aan Duitschland van alle militaire middelen, waarmede het zijn buren zou kunnen bedrei gen. 3. Teruggave van hun land aan de Tsjechen en de Polen, en ontruiming van Oostenrijk door de Duitsche troepen. Ten slotte zeide hij, dat Finland niet het lot mag deelen van Polen en Tsjechoslowakije. „ZITTEN LATEN WAT ZIT', GAAT NU NIETi Onze Regeering heeft, naar wij vernamen, ernstig haar gedachten laten gaan over situ aties, welke zouden kunnen ontstaan tegen of omstreeks den tijd, dat er in Nederland veer algemeene Kamer-verkiezingen zullen worden gehouden. Zooals men weet, schrijft de Grondwet voor, dat de Tweede Kamer om de vier jaar moet worden vernieuwd en aan gezien de laatste verkiezingen in Mei 1937 .ehouden zijn. zal in Mei van het komende aar de periodieke vernieuwing wederom ge schieden. Doch thans leven wij in oorlogstijd en nie mand kan zeggen, hoe de toestand in Louw maand van 1941 zal zijn... Ieders innigsten wensch is natuurlijk, dat dan de Europee- che vrede zal zijn hersteld, doch loopt het anders en duurt de strijd dan nog voort en wie weet met welke hevigheid! hoe zal dan de positie van ons land zijn? De regeer der moet vooruit zien en aldus dient hij ook rekening te houden met allerhande mogelijk heden. Zoo zou het immers kunnen wezen, dat de nationale krachten zoozeer geconcen- •reerd en gebruikt moeten worden, dat er practisch geen gelegenheid is voor algemee ne verkiezingen. Maar regeeren zonder par lement kent ons Staatsrecht niet. „Laat ziVlen wat zit!" Tijdens den vorigen oorlog had men aan stonds het „voordeel', dat- bij' het uitbreken daarvan, in 1914, de Tweede Kamer juist ver nauwd was (in 1913) en dus nog drie jaar kon blijven werken. En toen eindelijk in 1917 moést worden gekozen, maakten alle be staande politieke partijen de afspraak: „Laat zitten, wat zit!" Wij hebben den heer J. R. Snoeck Henkemans, het oud-c.h. Kamerlid, die reeds in 1907 in de Tweede Ka mer kwam, eens gevraagd, hoe dat toen gegaan is en hij deelde ons me de, dat alles geheel naar wensch slaagde. Wel was er toen een nieuw partijtje, de „Algemeene Staatspartij', die anders wilde, doch zij leed hope loos schipbreuk. Edoch:* destijds heerschte nog het oude districten stelsel en niet het evenredige kies recht met zijn lijsten, zoodat het een voudig bij meerderheid van stemmen verkiezen van den districts-candidaat makkelijk ging. De partijen bestre den elkaar niet. Thans is dus een herhaling van 1917 on mogelijk; het ingewikkelde lijstenstelsel en alles, wat eraan vast zit, maakt toepassing van „zitten laten wat zit", onmogelijk, want de kiezers zouden unaniem precies op de zelfden candidaat moeten gaan stemmen als in 1937! In 1941 zullen de verkiezingen dus het normale karakter dienen te hebben, al kunnen de partijen natuurlijk trachten, el kaar zooveel mogelijk te ontzien. Wij raken het hooid niet gauw kwijt. De heer Snoeck Henkemans gaf ons lachend te verstaan, dat Nederland niet spoe dig het hoofd kwijt is, want heeft het in 1918 niet, en dat in vollen oorlogstijd!, staat kundige hervormingen van den eersten rang aangedurfd? Want in Juni van dat jaar werd de Grondwetsherziening met het alge meen kiesrecht en de onderwijs-pacificatie aangenomen! Inderdaad is toen alles goed afgeloopen en wisten wij de bewondering der gansche wereld voor onze koelbloedigheid gaande te maken! Ook deelde de Minister van Staat, Z.Exc. Mr. D. Fock ons desgevraagd mede, dat hij tijdens zijn voorzitterschap der Tweede Ka mer, dat mede de twee laatste wereldoorlogs jaren omvatte, nimmer iets gemerkt had van moeilijkheden, welke waren ontstaan om trent de verkiezingen in 1917 en 1918 te hou den. Maar mr. Fock gaf ons wel volledig toe, dat de omstandigheden van thans zoozeer van die van ongeveer een kwart eeuw ge leden verschillen. Onze Regeering nu beseft, dat alleen Grondwetsherziening wettige verlen ging van het huidige mandaat der Tweede Kamerleden mogelijk maakt, maar die herziening is niet meer vóór 1941 te bereiken, zoodat wel de meest-ernstige gevaren, ons land be dreigend, oorzaak zouden moeten zijn van uitstel der periodieke verkie zingen van 1941. Welk uitstel dan im mers onwettig zou zijn! Van Regeeringszijde werd ons verder wel meegedeeld, dat bij voortduring der mobili satie tijdig maatregelen moeten worden ge nomen om de militairen in de gelegenheid te stellen, aan hun burgerplicht te voldoen Ook dit vraagstuk brengt zijn bijzondere zorgen met zich mee, want als de verkiezin gen juist samenvallen met nu periode van bijzondëre spanning, dan schept een en an der groote moeilijkheden. Hoe dan ook, onze Regeering brengt het: „Regeeren is vooruit zien", wél in toepassing en zal alles wat in haar vermogen is doen om op alle eventua liteiten voorbereid te zijn. Zij verwacht in- tusschen dat mocht de oorlog ook tot in 1941 blijven voortduren de politieke par tijen de vernieuwing der Kamer zooveel mo- srelijk zullen vergemakkelijken en reeds thans rekening zullen houden met eventueel- noodzakelijke beperkingen van den politic ken strijd. Verklaring van den Zweedschen minister van buitenlandsehe za ken. Persoonlijk geloof ik, dat het een vergis sing was, aldus heeft de Zweedsche minis ter van buitenlandsehe zaken Guenther ver klaard op een vraag der buitenlandsehe cor respondenten over het bombardement van Pajala door Sowjetrussische vliegtuigen. Sowjetpiloten, zoo voegde hij hieraan toe, kunnen gemakkelijk uit den koers raken in het ijzige noorden. Het Finsche hoofdkwartier geeft belang wekkende bijzonderheden over het bombar dement van het Zweedsche dorp Pajala door Sowjetrussische vliegtuigen. Op 23 Februari, des avonds, maakten de Finnen twee Russiche luitenant-vliegers gevangen, wier vliegtuigen een noodlanding hadden moeten maken bij Sodankyla. Tij dens hun verhoor verklaarden zij. dat op 21 Februari om 11 uur 30 Russische vlieg tuigen van Moermansk waren opgestegen. Zes dezer machines keerden korten tijd la ter naar Moermansk terug, terwijl de an dere doorvlogen, men heeft kunnen con troleeren, dat zeven dezer toestellen naar Pajala gevlogen waren en er bommen had den neergeworpen. De ondervraagde gevan gen vliegers gaven de juiste uren op van de vlucht hunner formatie en die uren klopten met de tijden waarop de toestellen, die Pajala bombardeerde, voorbijvlogen. Weer diefstal van militaire le vensmiddelen. Heler gearres teerd. Op verschillende plaatsen in ons land heeft de politie een onderzoek ingesteld naar verduistering van militaire levensmid delen. Deze werden door militairen ont vreemd en aan burgers verkocht. Wij heb ben hiervan onlangs uitvoerig verslag ge geven. Een op zichzelf staand geval van een der gelijke verduistering is dezer dagen „ergens in Nederland" ontdekt. Een der militairen, die werkzaam was bij de keuken van zijn afdeeling, verkocht levensmiddelen te zij nen bate aan een burger. Deze verhandelde de goederen op zijn beurt aan een koopman in Amsterdam. De Amsterdamsche politie is er in ge slaagd dezen koopman op te sporen. Zater dagmorgen werd hij gearresteerd. Het be treft hier nog geen groote hoeveelheid le vensmiddelen, omdat de verduistering spoe dig door de autoriteiten is ontdekt. DE ONDERGANG VAN DE „DEN HAAG". Droevig lot van zes en twintig opvarenden. De reederij van het op 15 Februari ƒ.1. door een explosie gezonken motortankschip „Den Haag" heeft bericht ontvangen, dat te Sint Just in Cornwall het lijk is aangespoeld van één der opvarenden van het veronge lukte tankschip. Vermoedelijk is dit het stoffelijk overschot van den 22-jarigen mar conist M. Stegenga uit Wolvega. De thans leeg aangespoelde twee red dingbooten zijn door de geredde leden der bemanning niet herkend als de boot waar in zij zich bevonden, alvorens zij aan boord werden genomen van een Engelsch schip. Waar bovendien de marconist niet in de zelfde reddingboot had plaats genomen als de bediende van der Horst, wiens lijk reeds eerder is aangespoeld, moet worden gevreesd, dat uiteindelijk 26 personen bij dezen ramp het leven hebben gelaten. Zooals menw eet, zijn slechts dertien van de negen en dertig opvarenden gered. Op de heenreis bereikten gisteren de Reiger en de Buizerd resp. Ban- doeng en Jodhpur, terwijl de Peli kaan op de terugreis te Basra arri veerde. Mr. B. bezwaart zijn dachten. medever- Naar het Rott. Nwsbl. verneemt heeft zich Zaterdagmorgen in de kamer van den rech- ter-commissaris, belast met de strafzaken bij de Haagsche Rechtbank, mr. W. G. F. Borgerhoff Mulder, in het Huis van Bewa ring aan de Casuarisstraat te 's-Gravenhage een dramatische scène afgespeeld tijdens het verhoor van mr. W. B. J. B„ ambtenaar van het departement van Economische Zaken, één der verdachten in de Haagsche spionna- gezaak. Mr. B. had door bemiddeling van zijn raadsman, jhr. mr. H. de Ranitz, om her opening der, reeds gesloten, instructie ge vraagd, daar hij eenige mededeelingen wil de doen, welke voor het onderzoek in deze zaak van het hoogste belang waren en aan welk verzoek werd voldaan. Voor den rechter-commissaris heeft mr. B. daarop in tegenwoordigheid van zijn verde diger zijn bezwaard gemoed gelucht, waar bij hij voor zijn medeverdachte van H. zeer bezwarende verklaringen heeft afgelegd. In den loop van den dag is de heropende in structie weer gesloten. Naar het vooronderzoek heeft uitgewezen, zou mevr. Van H. slechts zijdelings bij deze zaak bet rokken zijn, doch geen direct aan deel hebben gehad in het venverven of ver strekken van inlichtingen voor een nabu rige mogendheid. Naar het blad verneemt, zal deze zaak Donderdag 14 Maart a.s. voor de Haagsche Rechtbank met gesloten deuren worden behandeld. Het schijnt in de bedoeling te liggen, dat ieder der verdachten afzonderlijk zal terechtstaan, zoodat de andere ver dachten dan als getuige zullen op treden. De in verband met deze zaak gearresteerde Duitscher S„ die in het Huis van Bewaring te Rotterdam is ingesloten, zal te Rotterdam terecht staan; - Ameland reeds gedeeltelijk be vrijd. Op Schiermonnikoog em, stige nooddruft. Twee K.L.M.-vliegtuigen zijn Zaterdag middag op Ameland gedaald. Het eene bracht post en passagiers (w.o. 24 militai ren) naar en van het eiland, het andere voerde brandstof voor de militairen aan. Het zal wel de laatste maal in dezen win ter geweest zijn, dat uitsluitend per vlieg tuig verbinding met den vasten wal werd onderhouden. Het landingsterrein was nau welijks goed. Vandaag zal 't niet meer ala zoodanig kunnen dienen. Westenwind en springtij bevorderen in hooge mate den dooi. Aan de Noordkust van het eiland is de zee ijsvrij en volgens waarnemingen van de vliegers zijn er in de Waddenzee eveneens ijsvrije gedeelten. Bij aanhoudenden dooi zal de postboot een poging wagen den vasten wal te bereiken. Ameland hoopt nu spoedig uit zijn isole ment, dat twee maanden duurde, bevrijd te zijn. Schiermonnikoog nog geïsoleerd. Zaterdag bleek de toestand van het lan dingsterrein voor vliegtuigen op het eiland Schiermonnikoog niet te voldoen aan de eischén, welke er aan gesteld moeten wor den, wil een D.C. 2 toestel er kunnen lan den, zoodat het K.L.M.-vliegtuig, dat regel matig post- en passagiers-vluchten naar het eiland onderneemt, niet op Schiermonnikoog is neergedaald. Hierdoor waren negen per sonen, die van het vliegtuig gebruik had den willen maken om den vasten wal te bereiken, genoodzaakt op het eiland achter te blijven. De Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij werd verzocht de mo torreddingboot „Insulinde", welke te Oost- mahorn is gestationneerd, uit te zenden om deze personen in de gelegenheid te stellen het eiland te verlaten. In verband met den ijsgang in de Waddenzee moest dit verzoek echter worden afgewezen. Hoewel het ijs in de Waddenzee in bewe ging is gekomen, is nog geen open water ontstaan. De veerboot „Brakzand" kan den s-dert het inzetten van den vorst gestaak- ten dienst, dan ook nog niet hervatten. Men hoopt echter dat over enkele dagen de si tuatie zich in dier voege heeft gewijzigd, dat de scheepvaartverbinding tusschen Schiermonnikoog en de Friesche kust kan worden hersteld. Op het eiland heerscht gebrek aan levens middelen, brandstof en veevoeder, Van Deventer's Glasfabriek weer door het vuur geteisterd. Op het terrein van van Deventer's Glasfa brieken te Delft, waar eenige weken geleden een loods door het vuur werd vernield, is Zaterdag wederom brand ontstaan, ditmaal in een afdeeling van een grooter gebouw, waar een aanzienlijke hoeveelheid glaswoi lag opgestapeld. Aangezien muren, vloeren en plafonds in dit gebouw van brandvrij materiaal zijn op getrokken en het gebouw bovendien door branddeuren, welke zich bij brand automa tisch sluiten in verschillende vakken, kan worden verdeeld, slaagde de politie-brand- weer er zonder veel moeite in het vuur met behulp van vier stralen tot de opslagruimte te beperken. Wanneer het vuur de aangrenzende ma- chine-afdeeling zou hebben bereikt, zou de schade veel grooter zijn geweest dan thans. Nu bleef deze begrensd door het verloren gaan van ongeveer 60 ton glaswol, ter waar de van 45000 gulden. Verzekering dekt deze schade. Koelbloedig optreden van soldaat met de korporaalsstrepen be loond. Tijdens de hevige koude van vorige week waren, „ergens in Nederland" soldaten teza men met een aantal werklooze arbeiders be zig het ijs op te blazen in het bevroren inun- datiegebied. Daartoe werd de ontplofbare stof in de ijslaag aangebracht, 'n lant werd ontstoken en daarna diende men zich snel te verwijderen aangezien de lading circa 40 seconden na de ontsteking ontplofte. Bij dit werk geraakte een arbeider, juist nadat een lont ontstoken was, dicht bij de lading te water en schoot, aldus de N.R.Ct. onder het ijs. Een van de wegsnellende sol daten, die het ongeluk opmerkte, keerde terstond op zijn schreden terug en had de tegenwoordigheid van geest met zijn zak mes de brandende lont door te snijden, voor dat deze de ontplofbare lading had bereikt. Nadat hij vervolgens de lading verwijderd had, wist hij den drenkeling op het droge te brengen. Als belooning voor deze moedige en menschlievende daad is de soldaat deze week, in zijn kantonnement voor het front van den troep bevorderd tot korporaal. De minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen bericht, dat hij door zijn ambtgenoot van Economische Zaken in staat werd gesteld goed te keuren, dat de extra verstrekking van margarine en bak en braadvet, op basis van 's ministers circu laire van 29 Januari gedurende twee achter eenvolgende weken, aanvangende met de week, die vandaag begint, kan worden voort gezet^

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2