SALON Mijnontploffing bij Texel „Schoolreizen" Bij de komst van Summer Welles een succes ALG. ASSURANTIEKANTOOR DITO MIJNENGEVAAR Maandag 26 Februari 1940 Tweede Blad Bezoek van vreemde vliegtuigen En wéér vroor het! Woensdag Raadsvergadering Burgerlijke Stand van Den Helder Assurantie-kantoor T* JDekker, Feestavond Finsche Roode Kruis Interferentie in de Astronomie MANSHANDEN Temperatuur en Barometerstand MadinieuwJ Tal van ruilen in onze stad vernield Zaterdagavond om ongeveer half acht is heel onze stad opgeschrikt door een hevige ontploffing. Eenige seconden dreun de de slag na en deed de huizen trillen. Aanvankelijk was men dan ook van mee ning, dat de explosie tegen onzen dijk plaats had, zoo hevig was de luchtdruk en zoo ernstig waren de gevolgen van deze explosie. Een correspondent van het A.X.P. seinde dan ook, waarschijnlijk zon der eenig onderzoek, dat de ontploffing plaats had gehad achter het postkantoor en zoo werd nog dienzelfden avond het bericht foutief door den omroep door gegeven. De explosie had echter niet voor onze kust, maar voor de Texelsche kust plaats gehad, waarschijnlijk tusschen het dorpje Den Hoorn en het vliegkamp „De Mok". Zoo werd ons n.1. verzekerd door menschen, die van den dijk af de vuurzuil hadden waargenomen. De gewel dige kracht van de explosie deed zich echter tot in onze stad gevoelen. In Middenstraat en Dangestraat, op de Dijkstraat en Kerkgracht werden ruiten vernield, maar vooral de bin nenstad heeft van de ontploffing geleden. Het was voor het eerst, dat de gevolgen zich in het hart van de stad deden gevoelen. In de Koningstraat ging een groote spiegelruit van de zaak van den heer Godschalk aan diggelen, van het magazijn van de firma Manheim werd een groote ruit vernield, een spiegelruit van den heer Roozekrans, in dezelfde straat, jnoest het ontgelden en scheurde van beneden naar boven. In de Spoorstraat sloeg een groote ruit uit den winkel van den heer Rougoor. Op tiit drukke uur gaf dit in de hoofdstraat nogal eenige consternatie. Op het moment van de ontploffing liep juist een agent langs den win kel en deze had de tegenwoordigheid van geest om de juist passeerende menschen direct naar de rijstraat te drijven, zoodat geen persoon lijke ongelukken voorkwamen, niettegenstaan de groote en zware stukken spiegelruit op het trottoir neerkwamen. Van de zaak van de firma Spruit aan het eind van de Spoorstraat, barstte een groote spiegelruit aan den kant van de Molengracht, terwijl in de étalage een favage werd aangericht. Het is wel merkwaardig, dat deze mijn explosie, die op bijna vier kilometer af stand van Den Helder plaats had, in de stad zelf een veel grootere schade heeft aangericht, dan de ontploffingen die veek dichter bij hebben plaats gehad. Merkwaardig is, dat men op Texel geen inadeelige gevolgen van de ontploffing heeft gehad. Zelfs op het vliegkamp ,,De Mok" zijn geen gebroken ruiten en heeft men den slag nauwelijks gevoeld. Door deze nieuwe mijnramp, hoevelen zullen er nog volgen, wordt het vraagstuk van de Schadevergoeding opnieuw actueel. Wie moet de schade betalen? Voor honderden guldens is er aan ruiten vernield en de verzekering Stelt zich niet aansprakelijk. Afweervuur dondert boven de stad. De gevolgen van den oorlog hebben we Zaterdagavond in onze stad wel ondervonden, want nauwelijks was de bevolking van den schrik van deze ontploffing bekomen, of men schrok op door het afweergeschut van de batterijen rondom de stad. Projectielen gier den door de lucht en barstten met geweld. Zoeklichten zochten den lichten hemel af. Men hoorde duidelijk het ronken van de vliegtuig motoren. Na eenige minuten waren de vliegtuigen verdwenen en keerde de rust weer. Met dit alles was het een bewogen Zaterdagavond, die vele bewoners een eveneens onrustigen nacht bezorgd heeft. Waarschijnlijk echter onschuldige nachtvorstjes. Het heeft wederom gevroren. Velen zal de schrik om het hart geslagen Zijn. Velen zullen zich met angst en beven hebben afgevraagd, of we nu nog een staartje Van den barren winter van '40 zouden krijgen, tnaar in dit opzicht kunnen wij hen gerust stellen. Naar alle waarschijnlijkheid heeft men hier tjians te doen met een normaal hachtvorstje, waarvan enkele herhalingen zeer zeker deze en volgende weken nog mo gelijk blijven. Men meende dat het gisteravond reeds Vroor, doch dit is niet het geval. Dat er een vlies over de plassen kwam was tengevolge Van de uitstraling van den nog steeds be vroren grond. Eerst te 12 uur vannacht zakte het kwik namelijk onder het O-punt. De laagste tem peratuur was 1.4 graad vorst. Hedenmorgen 8 uur vroor het nog 1.2 graad. Als de zon goed doorkomt vermoedt men, dat er van daag verder wel geen sprake van vriezen meer zal zijn. Groningen noteerde vanmorgen 8 uur 2 graden vorst. De Bilt 1 graad, terwijl het in Maastricht 2 graden dooide. De zaak-Maas in 't openbaar. De agenda voor de a.s. Woensdagavond te 8 uur te houden gemeenteraadsvergadering luidt als volgt: Voorstel van Burgemeester en Wethouders om den heer H. J. Marinus als hoofd over te plaatsen van school no. 6 naar de school voor het centraal 7e leerjaar. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende den directeur der gemeentereini ging en plantsoenen. OVERPLAATSING HOOFD DER SCHOOL. B. en W. schrijven aan den Raad: Door de benoeming van den heer R. Datema tot hoofd der u.l.o.-school ontstaat een vaca ture voor Hoofd der school voor het centraal zevende leerjaar. Van den heer H. J. Marinus, hoofd van school no. 6, is het verzoek inge komen om naar de school voor het centraal zevende leerjaar te mogen worden over geplaatst. Onder mededeeling, dat de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Den Helder zich daarmede kan vereenigen, stellen wij U voor, met ingang van een door ons te bepalen dag, naar de school voor het centraal zevende leerjaar over te plaatsen het hoofd van school no. 6, den heer H. J. Marinus. Interessante film van de N.S. Zaterdagmiddag heeft de heer P. F. Doden huis, vertegenwoordiger der Ned. Spoorwegen te Alkmaar, voor den Ouderraad der Gemeente Den Helder een film over Schoolreizen ver toond, terwijl hij daarbij vooraf een kort pro- pagandawoord sprak. Toen te half vier de heer C. Bakker in de Witte Bioscoop, die door den heer Van Twisk welwillend was afgestaan, deze bijeenkomst opende, was de belangstelling zeer bevredi gend. Na een woord van speciaal welkom aan den heer Van der Vaart te hebben gericht, in troduceerde hij den heer Dodenhuis, die voor de vertooning der film, een korte, maar dui delijke uitleg gaf over het nut der School reizen in groote groepen. S'pr. wees er op, dat iedere landstreek een bepaald cachet en bepaalde gewoonten heeft, die natuurlijk interessant zijn voor bewoners uit een andere streek. Zoo zullen bijv. de Bra banders opkijken als ze Den Helder bezoeken, terwijl onze stedelingen daarentegen in het land van Maas en Waal of Zuid-Limburg hun oogen zullen uitkijken. Het is daarom, dat de N.S. gemeend hebben speciale ééndaagsche schoolreisjes in te las- schen, die voor zeer billijke tarieven groote groepen scholieren honderd en meer kilome ters van hun woonstee afbrengt. En deze treinreizen behoeven in het geheel niet vermoeiend te worden, want speciale extra treinen brengen de scholieren met snel heden van 100 km naar de plaats van be stemming. Daarenboven wordt het schoolver band niet verbroken, daar iedere school een aparte af deeling in den extra trein bezit. Bij de excursies in den omtrek van het eindpunt behoeft men ook niet ongerust te zijn, dat het schoolverband verloren gaat, want op iedere 40 50 man is een gids beschikbaar. Vervolgens besprak de heer Dodenhuis in het kort een tweetal voor Den Helder belang wekkende reizen, n.1. één naar Nijmegen en éen naar Nijmegen en de Heilige Land-stich ting en één naar Brabant, waar o.a. de ven nen bij Oisterwijk bezichtigd worden. Bovendien worden op eventueel verzoek van R.-K. zijde gaarne H.H. Geestelijken in de ge legenheid gesteld de leiding der excursies op zich te nemen. ,,U ziet", aldus besloot de heer Dodenhuis zijn interessant betoog, „voor alles is gezorgd, aan alles is gedacht". Vervolgens werd nog vertoond een film over een reis naar Zuid-Limburg. Ze liet ons een beeld zien, hoe de kinderen zich vermaakten, hoe ordelijk, bijv. bij het ronddienen der con sumpties, alles verliep en ook hoe alles ten gerieve der reizigers was gedaan. En de gedachte rees bij ons op, dat de Ned. Spoorwegen goed en baanbrekend werk ver richten, om, door deze grootere reizen te orga- mseeren, jonge menschen tot 20 jaar in de gelegenheid te stellen om streken te aanschou wen, die ze misschien in hun heele leven nooit meer zullen zien. Daarom verdient dit streven niet alleen de aandacht, maar ook de volledige medewerking van ons „corps" onderwijzers en leeraren. EEN AARDIGE RECLAME. Wij ontvingen van de firma J. Zijlstra Hzn. een groote kaart van Finland en omliggende landen. Deze mooie en duidelijke kaart van Noord- Europa, waarvan de gewone winkelprijs 45 ct. bedraagt, wordt van Vrijdag 23 tot en met Donderdag 29 Febr. voor slechts 10 cent be schikbaar gesteld, wanneer men in de levens middelenwinkels voor f 1.waren koopt, waaronder koffie, thee en cacao. Het is een groote 6-kleurige en volledig bij gewerkte kaart van Noord-Europa. De span ning, waarmede iedereen den strijd in Finland volgt en de groote belangstelling, welke overal voor de kaart van Noord-Europa bestaat, maakt de aanbieding wel actueel. 24 Februari. BEVALLEN: J. G. Vos—Blonk, d.; A. M. BliekKatoen, d. die wae wuc taalt Zaterdagavond Bij mijnexplosies staat Uw huis veilig op onze molest-polis. Beslist lage premie Ruiten ook gedeeltelijk verzekerd Koningdwarsstraat 41 Arnhemsche Brandverz. Mij. Ook Uw adres voor Brand-, Inbraak- en Bedrijfs-verzekering Geslaagde lachaanvallen van de Muriloff s Zaterdagavond vond in het Casino de feest avond plaats ten bate van het Finsche Roode Kruis, en uitgaande van het Plaatselijke Sa natorium-comité van onderofficieren van de Landmacht. Dat er belangstelling voor deze uitvoering zou bestaan stond o.i. wel bij voorbaat vast; ten eerste zou men gaarne offeren aan een zoo sympathieke zaak en ten tweede mocht men aannemen, dat velen getrokken zouden worden door het veelbelovende programma, hetwelk het optredend ensemble „The Muri- loff's, boden. Dat er echter tal van personen terug gestuurd moesten worden, omdat er geen plaatsbewijs meer over was..., dét overtrof, eerlijk gezegd, ook onze verwachtingen. Er was een zeer geschakeerd publiek. Men zag den eenvoudigen burgerman en den ma rine-officier ;den schooljongen en de land macht-autoriteiten, in één woord, de geheele burgerij en militaire stand had acte de pré- cense gegeven. Het was de heer Schenkius, die te kwart over 8 voor het voetlicht verscheen en op de hem bekende enthousiaste wijze op het doel van dezen avond wees. Doch eerst heette hij allen hartelijk welkom na mens het Sanatorium-Comité, in het bijzon der burgemeester G. Ritmeester en wethou der van Loo en den Chef Staf Landmacht, kapitein en m-vrouw Uytersclwut. Spreker stak zijn sympathie voor het thans zoo zwaar bezochte Finland niet onder stoelen of banken. Integendeel, hij pieitte warm voor de kleine natie, die thans door den grooten buurman op de knieën gedwongen dreigt te worden. De beer Schenkius vrees er op, hoe dui delijk In dezen Finschen stryd bljjkt, waartoe een geografisch klein land, in dien het slechts eensgezind is, in staat kan zgn. Dat kan een les en een waar schuwing voor andere naties inhouden. Nederland wist zijn taak en zond een Roode Kruis-ambulance uit. Een taak, die men daar in het hooge Noorden zal vervul len zonder aanzien des persoons, een even schoone als menschelijke taak. Evenwel voor die taak is geld noo- d:g. Zeer veel geld. En het is daarvoor, ,dat thans deze avond georganiseerd werd, opdat ook Den Helder zijn steentje zou bijdragen. De medewerking, die de organiseerende instantie voor deze uit voering verkreeg, was even spontaan als groot. Tal van personen en zaken boden (gratis) hun diensten aan. Een indrukwekkende rij van namen doet de heer Schenkius de revue passeeren. Wij noemen hiervan slechts de Casino-directie, die de zaal belangeloos ter beschikking stelde, het cabaret-gezelschap, dat eveneens gratis op wilde treden en de bands van fort Dirks Admiraal en van Sergeant Jack. De wensch uitsprekend, dat men zich mocht amuseeren, besluit de heer Schenkius zijn welkomst- en dankspeech. Wat de uitvoering der „Muriloff's betreft, de „Lachselectie" bleek haar taak goed be grepen te hebben en heeft de vele honderden aanwezigen een 3-tal uren van pretentieloos vermaak geschonken. Een programma, dat inderdaad „non-stop" bleek te zijn. Met een even prijzenswaardig als fabelachtig tempo volgden de niet minder dan 30 nummers el kander op. Nauwelijks was tusschen twéé nummers het tusschendoek gesloten of het voordoek opende zich reeds weer voor het volgende optreden. Er waren tien medewerkenden, die ge poogd hebben het beste te geven, waartoe zij in staat waren en die daarin menigmaal slaagden. Daar was, aan de piano, de wel bekende accompagnist, Lev de la Fuente, die de taak van den ziek geworden Joop de Leur, op voortreffelijke wijze bleek te kunnen over nemen. Daar waren de 4 Muriloff-girls, waar van speciaal Nanda le Clercq, zoowel in plas tische als rhythmische dansen diverse malen excelleerde. Ria Schmitz was enkele malen zeer gees- stig in de sketches, evenals Ad. Gehring, dien wij nog een goede toekomst op de planken garandeeren. Voorts Henny Toff, Jo Kloppenburg, Jan Hofman, en John Renbeek. Niet alles was in dit lijvige programma even origineel en geestig, maar het grootste deel vermocht een storm van geestdrift en vroolijkheid te ontketenen, terwijl er voorts geconstateerd mocht worden, dat men het geen enkele maal zocht in banaliteit en pi kanterie. Een optreden, waarvoor men zeker deze amateurs een compliment mag brengen. Het geen dan ook prompt geschiedde aan het einde van het programma door den heer Schenkius, die de dames bloemen offreerde en allen hartelijke namens het comité en het auditorium dankzegde. Voorts deelde hij mede. dat besloten was ditzelfde gezelschap op 20 April a.s. weder om te laten optreden, doch dan voor het Sanatorium-fonds. Een mededeeling die met applaus onderstreept werd. Tenslotte volgde het bal. waarvoor al even eens groote belangstelling bleek te bestaan, hetgeen geen wonder is, als men weet dat de populaire Sergeant Jack and his Soldiers voor de muziek zorgden en sergeant D. de Bruin voor de bandleiding. Voorts was daar nog een verloting en in de rookzaal een „schiettent" o. 1. v. den heer Boogaart. Ook dat alles ten bate van Finland. Het kan niet anders of deze Zaterdagavond heeft behoorlijke baten opgeleverd voor dat kleine land daar in het hooge Noorden! VERZEKERT U tegen het risico van mijnexplosies door bemiddeling van: PRINS HENDRIKLAAN 16 - Telef. of bij één harer agenten 527 Voor een aandaohtig gehoor hield Zaterdag avond in de Zeevaartschool Dr. T. van Lohui- zen uit Den Haag een lezing over bovenstaand onderwerp. Na de opening door den voorzitter van den Helderschen Weer- en Sterrenkundi gen Kring begon de spreker met een uiteen zetting van hetgeen men onder interferentie verstaat. Het is, zoo zeide hij, de kunst om door middel van licht en licht duisternis te weeg te brengen of door middel van geluid en geluid stilte te veroorzaken. Bekijkt men b.v. het licht van een ster door een kijker, maar heeft men de grootste lens afgedekt door middel van een scherm met twee diametraal gelegen spleetvormige openingen, dan ziet men in het brandvlak van die lens fijne donkere en lichte strepen. Op de plaats van de donkere strepen werken de beide lichtbundels, ontstaan door de openingen, elkaar tegen, zoodat het licht daar verdwenen is. Deze strepen staan des te dichter bjj elkaar, naarmate de openin gen verder van elkaar zijn aangebracht. Over eenkomstige waarnemingen kan men deen met geluidsgolven, zooals met het toestel van Quincke gedemonstreerd werd. Bekijkt men door den kijker met de beide openingen het licht van een dubbelster, dan ziet men in plaats van één twee stelsels lichte en donkere strepen. Het eene stelsel is een weinig ten opzichte van het andere verscho ven, maar deze verschuiving is des te geringer, naarmate de beide sterren dichter bij elkaar staan. Door de openingen in het scherm verder te brengen gelukt het de lichte strepen van het eene toestel te laten samenvallen met de donkere van het andere. De strepen zijn dan verdwenen. Uit den daarvoor benoodigden af stand der beide openingen kan men op zeer eenvoudige wijze den onderlingen afstand van de twee deelen, waaruit de ster bestaat, be rekenen. Op deze wijze is het gelukt verschillende sterren, waarvan niet bekend was, dat het dubbelsterren waren, als zoodanig te herken nen. Ook kan men hiermee den diameter van groote sterren meten. Dergelijke sterren kan men toch in gedachten verdeeld denken in twee helften en daarvoor geldt dan dezelfde redeneering als hierboven voor de dubbelster ren gehouden werd. Voor het bepalen van den diameter van sterren was het echter noodig om de openin gen in het scherm zeer ver uit elkaar te plaatsen, veel verder dan de middellijn der lenzen van de grootste kijkers. Om dit bezwaar te verhelpen bracht men aan weerskanten van den kijker een paar spiegels aan, die het licht moesten opvangen, dat daarna door middel van een tweede paar spiegels in den kijker geworpen werd. Zoo ontstond de zoo genaamde interferometer. Hoewel de grondgedachte voor deze han delwijze van den Franschman Fizeau afkom stig was, werd ze het eerst in Amerika door Michelson en Pease uitgevoerd. Deze astro nomen kwamen met dit toestel tot de verras sende ontdekking van het bestaan van reuzensterren. De ster Betelgeuse had een zoodanige enorme omvang, dat niet alleen de zon, maar zelfs de geheele aardbaan daar in een plaats zou kunnen vinden, terwijl de ster Antares het record sloeg door ook nog de baan van de planeet Mars te kunnen be vatten. De boeiende lezing werd met tal van licht beelden verduidelijkt en met een dankbaar applaus beloond, waarna nog gebruik ge maakt werd van de gelegenheid tot het stel len van vragen. ALGEM. BEGRAFENISVEREENIGING. Ledenvergadering. Onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie in dit nummer vestigen wij er de aandacht op, dat hedenavond 8 uur in het Kegelhuis een algemeene ledenvergadering van de Algemeene Begrafenisvereeniging „Den Helder" gehouden wordt. BACCHUS. Zaterdagnacht werden 2 militairen van de landmacht in de stad door de politie opgepikt terzake dronkenschap. Ze werden opgeborgen en kregen beiden een proces-verbaal. SCHENNIS DER EERBAARHEID. Terzake openbare schennis der eerbaarheid werd Zaterdag een marineman gearresteerd. Nadat hij bekend had werd hij weder op vrije voeten gesteld. PORTEFEUILLES VERDWENEN. Twee zeemiliciens, die Zondag in het Roomsch Katholieke Militairen Tehuis aan wezig waren, kwamen, toen zij wilden vertrek ken, tot de minder aangename ervaring, dat hun portefeuilles uit hun jaszakken waren verdwenen. Geld bevatten deze portefeuilles niet, doch wel brieven en prentbriefkaarten. Een onderzoek wordt ingesteld. DAMES KAPPER HEEREN Stakmanbossestr. 65 Tel. 514 Als wij dit schrijven, heeft de Amerikaan Summer Welles, door de regeering der V. S. naar Europa gezonden, teneinde de strijdende partijen te polsen over eventueele mogelijk heden tot staking der vijandelijkheden, in Rome voet aan wal gezet. Zoowel de Duitsche rijkskanselier als de Britsche premier hebben blijkbaar in verband daarmede het woord tot beider volken gerichfc Nog eens (alsof we het na de 100 voorgaande redevoeringen nog niet wisten...) heeft men gepraat, geschimpt, beloofd en gedreigd, al naarmate zulks in het kader der redevoerin gen noodzakelijk bleek. Een eenvoudige van geest zou meenen, dat beide staatslieden de komst van Welles aan gegrepen zouden hebben om een eenigszms verzoenende taal te spreken. In ieder geval tenminste woorden, welke den Amerikaan eenige hoop zouden kunnen geven voor zijn aanstaande taak, die even moeilijk als delicaat moet zijn. Niets daarvan. Het tegendeel is zelfs waar. Want Hitier verzamelde Zaterdagavond in het Mün- chensche „Hofbrauhaus" zijn oude strijd- genooten bij elkaar en sprak een van zijn bekende redevoeringen „in het harnas". Een rede van „strijd tot het uiterste", van de „Engelsch-Joodsche plutocraten", van de oorlogszwendelaars en van den gehaten Duff Cooper en Churchill. Enfin, men kent het recept. „Good old Chamberlain" borduurde ook op het al haast klassiek geworden thema voort: „Vrede... accoord, maar dan een ander regime in Berlijn". Staking der vijandelijkheden, fiat, maar dan eerst een intense opruiming onder de huidige der- derijksche regeerderskliek. Enzoovoorts, Enzoovoorts. Nu zal men geneigd zijn te meenen, dat de komst van Wells, gehoord of gelezen dit alles, een volkomen overbodigheid ge acht kan worden. Inderdaad doet dat alles, op het eerste gezicht, vrij ontmoe digend aan en is het begrijpelijk, dat velen deze meening zijn toegedaan. Men kan de zaak echter ook uit een anderen gezichtshoek bezien: zoowel Lon den als Berlijn hebben er belang bij juist nu aan overwicht, aan prestige te winnen. Van beide zijden zal Welles concessies gaan eischen en zoowel Londen als Berlijn zijn ongetwijfeld reeds nu van plan, ieder zoo weinig mogelijk van deze concessies te doen. Voorts wil zoowel de Führer als de Britsche premier voorkomen, dat Welles een van hen van zwakte verdenkt, meent dat öf Engeland of Duitschland reeds murw gemaakt zijn door den stand van zaken, zooals deze momenteel is. Met andere woorden: men kan beide toespra ken zien in het licht van grootspraak, stemmingmakerij en opvoering van pres tige. Heeft dus Summer Welles w 1 kans tot slagen Moeilijker vraag kan op dit moment onmo gelijk gesteld worden. Er is niets wat thans nog eenig hou-vast biedt voor deze mogelijk heid. Uiterlijk gezien zou men meenen, dat de kansen nul komma nul getaxeerd moeten worden, doch innerlijk kan het niet anders, of beide partijen zouden gaarne den strijdbijl begraven en aan een ronde conferentietafel plaatsnemen. Het zal van de tact en het politiek in zicht van den Amerikaan afhangen, of de betere gevoelens bjj 's-wereld meest pro minente staatslieden wakker geschud kunnen worden. Hem is de taak opge dragen een schuchtere verzoeningspoging te wagen bij verschillende opgehitste re geeringen. Millioenen hopen vurig, dat het door hem uitgeworpen vredeszaad een voedings bodem moge vinden, en geven hem hun zegen mede. UtaaA yaati iv-t htm? BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: „Honululu" en „Onthullingen van een spion". Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: „Heerschers der Zee." Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Om 30.000 dollar" en „De Jonge Politie- held". Dinsdag 27 Februari Casino, 8.30 uur: Abonnementstoonecivoor- stelling. Barometerstand Den Helder: 761,7 Maximum temp. lucht: 1,2 Laagste temp.: 1,4 Wind: richting Z. O.; kracht3 Licht op: 6.01 DE VERBINDING MET TEXEL. Van heden af wordt de verbinding met Texel weer volgens de gewone dienstregeling uit- geveord. Bij het laatstgehouden examen slaagde te 's-Gravenhage voor 3en stuurman groote handelsvaart de heet C. H. d'Ollj slager.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5