van de toekomst Duikboot contra werl Drie inbraken Die Fin kan schieten Het telegram De eerste lepelaars Bemiddeling in het Finsche drama? KONING KAREL NAAR ROME? Byrd heeft succes Nederlandsche spion in België? Dc gezonken Jda" Ultimatum aan werkgevers LICHTKOGELS AFGESTOKEN Mr. Oud over luchtbescherming Zeeman pleegt Majesteitsschennis Gas in plaats rem... Spijkerboor was een Dorado 13-ailen Een speciale correspondent van Reuter meldt: Naar verluidt hebben Denemarken, Noorwegen en Zweden besloten de mogelijkheid te onder zoeken van bemiddeling in het Sow- jet Russisch-Finsche conflict. Het is nog niet mogelijk te zeggen, wel ken vorm de bemiddeling zou aan nemen, maar het zou niet noodzake lijk zijn. dat zij door de Scandinavi sche mogendheden zou worden ver leend. Zij zou bijvoorbeeld door Duitschland kunnen worden ver leend. De woorden .rechtvaardige en blij vende vrede" in het slotcommuniqué van de conferentie te Kopenhagen worden niet beschouwd als een aanwijzing, dat een poging tot be middeling in den grooten oorlog zal worden gedaan. De Finnen zijn nog steeds bereid tot vre- <le. Zij zullen iedere bemiddeling aanvaar den, die hun een eervollen vrede zou bren gen. Groot Brittannië houdt zich wat betreft iien stap tot bemiddeling, op den achter grond. Indien ze dezen aanmoedigen, zou dit in vijandelijke kringen in het buitenland zeer zeker worden uitgelégd als het uitoefe nen van pressie op Finland, om water in den wijn te doen. Indien Groot Brittannië den stap zou afraden, zoo seint Reuter, zou deze houding worden voorgesteld als een streven om de vijandelij khede:. in het Noorden te verlengen ter verwezenlijking van eigen doeleinden. Daarom kan er voor het oogen- blik op deze suggestie geen commentaar worden geleverd. Intusschen schijnen recente uit Moskou ontvangen persberichten er niet op te wijzen idat Rusland, althans voor het oogenblik, gunstig staat tegenover een bemiddeling, Hoe de Duitsche officieren ont vluchtten. Er is nu veel veranderd op het fort bij Spijkerboor. De schildwacht, die op den een zamen dijk op een paar honderd meter af stand van het sombere fort de wacht houdt, let scherp op wie het kleine landweggetje naar den toegang van het fort betreedt. Wie het thans zou durven wagen door te loopen, wanneer hij halt zou roepen, zou deze ver getelheid niet meer navertellen, aldus de Jel. Ook aan de groote mate van vrijheid, die 9e Duitsche geïnterneerden tot nog toe geno ten, is een einde gekomen. Dat hebben zij te wijten aan de ontvluchting van de twee Duitsche vliegers, die de vorige week kalis zagen door een raampje aan de achterzijde van het fort te klauteren en via het ijs van «de breede gracht, die om de wallen loopt, Weg te komen. Deze opzienbarende ontsnapping van de ïwee Duitsche militairen vormt nog steeds' 'het onderwerp van de gesprekken, die in deze buurt gevoerd worden. Het zijn vooral de jonge dochters uit Graft, De Rijp en andere plaatsjes in deze streek, die het heelemaal niet prettig vinden, dat zij de kennismaking, die zij met de Duitsche ge- interneerden hadden gemaakt, niet kunnen voortzetten. Het was hier zoo'n gezellige boel, verzekerden ons verschillende inwoon sters van een gehucht dicht bij het fort. Thans heerscht op het fort een ijzeren discipline, waarvan ook de Duitschers, die hun eerewoord gaven, dat zij niet zouden ontvluchten, thans de minder aangename gevolgen moeten ondervinden. De geïnterneerden moesten steeds, wan- heer zij het fort verlieten, hun liandteeke- ning plaatsen, op een verklaring, waarbij zij op eerewoord beloofden niet te zullen vluch ten. Ten einde nu deze verklaring niet te behoeven te teekenen, zochten de twee ont snapte Duitsche vliegers een anderen weg om uit het fort te komen. „Wanneer wij ons eerewoord schenden, worden wij straks, als wij in Duitschland komen, toch terugger Stuurd", redeneerden zij, en daarom kozen zij den moeilijken weg via een raampje aan de achterzijde van het fort en over het ijs. Hoe het hen verder ging, vermeldden wij reeds. Italiaansch-Roemeensche toenade ring. In welingelichte Roemeensche kringen verluidt, dat koning Karei, in het kader van de Italiaansch- Roemeensche toenadering, welke door de reis van minister Siderowitsj naar Italië ingeleid werd, een officieel be zoek aan Rome zal brengen. Hij zou door zijn mnister van buitenlandse hen zakam, Gafencu, vergezeld worden. De Italiaansche regeering zou reeds te kennen gegeven heb ben. de gasten gaarne te ontvangen. Het koninklijke bezoek aan Rome zou in de eerste helft van April vallen. Scherpschutter nam 119 Russen voor zijn Tekening. De Finsche bladen publiceeren bijzonder heden over den Finschen scherpschutter Si- no Havha, die tot dusverre met zijn geweer 419 Russen heeft neergelegd en twee Russi sche vliegtuigen omlaag geschoten heeft. Zuid Oostkust van Zuidpoolge bied ontdekt. Admiral Byrd heeft geseind, dat hij de Zuidoostkust van 't Zuidpoolgebied in den Stillen Oceaan, waarnaar talrijke ontdek kingsreizigers sedert 166 jaar tevergeefs ge zocht hebben, ontdekt heeft. Met twee van zijn metgezellen heeft hij boven deze kust, die op 1200 mijl ten Oosten van Klein Ameri ka ligt, gevlogen. Hij heeft de kust in kaart gebracht en bovendien een groote bergketen van verscheidene duizenden voet hoog ont dekt. Verder heeft de expeditie een uitge strekte, door gletschers omringde zee ont dekt. Verdacht persoon te Spa gearres teerd. De politie van Spa (België) is, naar het Hsbl., meldt, overgegaan tot het arresteeren van een 44-jarigen Nederlander, die ter be schikking van de Luiksche veiligheidspolitie werd gesteld. De man is afkomstig uit Rot terdam. beweert architect te zijn en zijn pa pieren lijken in orde, maar zijn handelingen hebben de aandacht getrokken van de politie De man reisde nogal veel eri vroeg herhaal delijk inlichtingen betreffende versterkings- werken in de streek, alsmede over de daar gelegerde troepen. Zware verdenkingen van spionnage zijn tegen hem gerezen. ONAFHANKELIJKHEIDSLEENING IN BELGIË. Op de Belgische onafhankelijkheidsleening is reeds voor meer dan een milliard francs ingeteekend. Op voorwerp gestooten. Het scheepvaartkantoor J. G. Mulder heeft vanochtend van den kapitein van de „Ida", den heer G. Kuur, een telegram ontvangen, waarin hij mededeelt, dat het schip Maan dagmiddag onder de kust van Wales, ter hoogte van Pembrokeshire, gestooten is op een zich onder water bevindend voorwerp, waardoor het lek werd geslagen en zeer spoedig zonk. De vijf leden der bemanning die zich onmiddellijk in de reddingboot be gaven, bevinden zich in veiligheid. Een druk op de knop... en de correspondent ziet het telegram in den oorspronkelijken vorm voor zich. Telefoongesprekken, telegrammen, beeldtelegrafie en televisie over één kabel. Er is, zoo schrijft de Haagsche Post, in -Mnerika een boek verschenen, waarvan de titel luidt: „Big Business and Radio". Hier in ontwikkelt David Sarnoff, president van 9e Radio Corporation of Amerika, de ver wachtingen, die hij van de toekomst koestert, voorzoover hierbij de communicatie-midde- len betrokken zijn, waarover het mensch- dom beschikt. Het is wel interessant om van de hoofdpunten van zijn betoog kennis te nemen. Achtereenvolgens behandelt hij de telefoon, de telegraaf, de radio en de tele visie. In het algemeen komt hij hierbij tot de conclusie, dat de ontwikkeling leidt in de richting van steeds snellere communicatie over onbegrensde afstanden. Het snellere moet hierbij worden gezien in de mogelijk heid van het overbrengen van lange be richten in één oogwenk. Bovendien wordt het oog ingeschakeld, naast het oor, hetgeen leidt tot een spoediger en feilloozer inter pretatie van de overgebrachte mededeeling. Telefoon. Het telefoonverkeer, zooals dat in het ver leden is gegroeid, berustte op het gebruik van een aantal geleiders (telefoondraden), waarlangs electrische impillsen overge bracht werden. Daar deze geleiders duur zijn, hebben de technici zich er voor inge spannen middelen te bedenken, waardoor het mogelijk werd van de bestaande gelei ders een meer intensief gebruik te maken. Over een minimaal aantal geleiders wordt nu reeds door verschillende personen tege lijk gesproken, terwijl er ook over wordt ge telegrafeerd. Het eindpunt van deze ont wikkeling laat zich nu reeds vaag onder scheiden. Reeds ligt hier en daar in de we reld, een nieuw soort kabel, de zg. „coaxiale kabel". Deze bestaat uit een holle buis of pijp, van betrekkelijk kleinen diameter, waar een enkele geleider centraal doorheen ge voerd wordt. Langs een dergelijken coaxia- len kabel kunnen tallooze diensten tegelij kertijd verzorgd worden. B.v. telefoonge sprekken, telegrammen, beeldtelegrafie en televisie! Zulk een kabel is zeer duur. Het zal op den duur wel mogelijk zijn de kosten te verminderen. Maar als het mogelijk is het geheele verkeer over één kabel te leiden, spelen de kosten vrijwel geen rol meer. Reeds nu kunnen een honderdtal verbindin gen gelijktijdig over één coaxialen kabel worden geleid. In de toekomst zal dit getal nog wel aanzienlijk hooger kunnen worden. De overzeesche verbinding. Sarnoff verwacht, dat de kosten van een telefoongesprek nog sterk zullen dalen. Hij denkt dat voor een 5- of 10-centstuk ieder een zal kunnen spreken met ieder ander in de Vereenigde Staten van Noord Amerika. Mutatis mutandis geldt iets dergelijks voor Europa (van na den oorlog!). Voor het over zee-telefoon verkeer zal de coaxiale kabel waarschijnlijk niet bruikbaar zijn, daar er onderweg geen mogelijkheid bestaat ge sprekken te voeren. Hier zal de radio waar schijnlijk den kabel vervangen. Via de radio kan men direct spreken met elke gewensch- te andere natie. De verbinding met het Het meest verbitterde deel van den oorlog. De oorlog ter zee stuurt behalve veel neutrale schepen ook heel wat Britsche koopvaarders naar den bo dem der zee. De Britten blijven wel gemoed onder het aanzienlijk verlies aan tonnenmaat. Telkens als de klimmende cijfers bekend worden ge maakt, herinnert men, aldus het Rtd. Nwbl., voor de vergelijking aan de schrikbarende cijfers van den onbe- perkten duikbootoorlog van 1917, die inderdaad een veel* verontrus tender beeld gaven van de scheep- vaartpositie dan die van dezen tijd. Vernielen en bouwen. Niettemin worden er thans meer Britsche koopvaarders tot zinken gebracht dan de Britsche scheepswerven kunnen bouwen. Dat tezamen met ongerustheid over de mate- rieele positie van de zeelieden onder de oor logsomstandigheden heeft de labour- partij doen besluiten een afvaardiging te sturen naar den minister voor scheepvaart sir John Gilmour. Van de uitkomsten van dit onderhoud zal het wellicht afhangen of dè zaak in het Lagerhuis ter sprake wordt gebracht. 2.000.000 Duitsche ton veilig. Het voor de scheepvaart nadeelig verschil tusschen gezonken en gebouwde tonnage is alsnog klein en wordt, zoo verklaart men in deskundige kringen, nagenoeg geheel aan gevuld met wat er aan Duitsche scheeps- ruimte wordt buitgemaakt. Dat wordt ech ter steeds minder nu de Duitsche schepen meer en meer in neutrale havens blijven. Men schat dat er zoowat 2.000.000 ton aan Duitsche koopvaarders in de verschillende neutrale havens van de wereld is opgelegd. De neutralen. De neutrale vrachtvaart voert ongeveer 20 percent van de invoergoederen in Groot Brit tannië aan. Dat is een belangrijk deel. De Britten hebben dus reden zich bezorgd te gaan maken over het groote verlies, dat de zeeoorlog aan de neutrale tonnemaat toe brengt. Een Duitsch argument voor het in den grond boren van neutrale schepen is dat ze potentieele vrachtvaarders zijn voor hun vijanden. Groot Brittannië zou het in derdaad gaan voelen als de neutralen niet langer voor 20 procent van den aanvoer van overzee zouden kunnen zorgen. Het is daar om noodzakelijk dat de Britsche scheeps werven op volle kracht blijven werken. De regeering heeft gezegd, dat dit gebeurt. Ook is het noodzakelijk dat er geleidelijk een einde komt aan den invoer .van niet strikt- noodzakelijke en luxe artikelen. De kost bare ruimte van de ruimen moet uitsluitend gereserveerd blijven voor grondstoffen en voedingsmiddelen. Als rpen liet zoo aanpakt hoopt men dat de Duitsche oorlogvoering ter zee het land geen ernstig kwaad zal kunnen doen. Dreigende staking in het electro- technisch bedrijf te Amsterdam. De samenwerkende metaalbewerkersbon den hebben een ultimatum gericht tot de af- deelingen Amsterdam van de Nederlandsche Vereeniging van Electrotechnische Werkge vers en van den Nationalen Bond van R.K. Electrotechnische Werkgevers „St. Anto- nius", omdat deze organisaties niet bereid waren hun leden te adviseeren een contract af te sluiten, waarin een duurtetoeslag-clau- sule is opgenomen. Tenzij alsnog besloten wordt tot het afsluiten van een direct in gaande overeenkomst, gelijk aan die, welke met twee andere werkgeversvereenigingen, n.1. de V.E.I. en den Electrobond, werd afge sloten, zal ingaande Maandag 11 Maart de werkstaking in de desbetreffende bedrijven worden afgekondigd. land-telefoonnet kan hierbij zonder kost bare kabels worden tot stand gebracht Telegraaf. Wat de telegrafie betreft, wil het Sarnoff voorkomen, dat wij tegenwoordig bezig zijn het laatste hoofdstuk te schrijven van het tijdperk van de Morse-code. Hoewel er waarschijnlijk wel een rest van deze code in het volgende tijdperk zal overblijven, zijn nut en noodzaak van het oude telegrafie- systeem snel aan het afnemen. Beeldtele grafie is zooveel sneller dan Morse-code, dat het nieuwe communicatie-systeem het op den duur wel winnen moet. Voor korte re afstanden wordt het Morse-telegram ver drongen door den verreschrijver (telex). In derdaad is de ouderwetsche methode vrij omslachtig. Iemand schrijft een telegram en bezorgt dit aan het telegraafkantoor. Hier wordt de inhoud verdeeld in afzonder lijke zinnen; de zinnen in woorden; de woorden in letters; de letters in punten en strepen. In het kantoor van ontvangst wordt uit de punten en strepen, via den zelfden weg, doch in omgekeerde volgorde, de in houd van het telegram weer opgebouwd. Veel idealer zou het toch zijn, als het origineele telegram in de hand genomen zou kunnen worden ge houden op een bepaalde pfeats, waarna men op een knop drukt, of een hefboom overhaalt, tengevolge waarvan de correspondent het tele gram in den oorspronkelijken vorm voor zich gereproduceerd ziet. Nog is het zoo ver niet met de beeldtelegra fie, maar Sarnoff verwacht zulks wel voor de toekomst. Dan zullen ook de verreschrijf-systemen relatief minder belangrijk wordei^ Vier burgers bij Amersfoort ge arresteerd. In de buurt van Amersfoort zijn, naar het Vlk. meldt, in den nacht van Zondag op Maandag vier bur gers gearresteerd, die zich bezig hiel den met het afvuren van lichtkogels. Toen de militairen de lichtkogels signaleerden, hoorden zij tegelijker tijd het ronken van vliegtuigen. De arrestatie geschiedde in den tuin der verdachten. Waarschijnlijk heeft men hier weer te doen met spionnage. „Voor het menschdom diep be schamend, dat het zoover geko men is". Gisteravond heeft de afdeeling Rotter dam van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming een propaganda- bijeenkomst gehouden. Op deze vergadering hield burgemeester P. J. Oud een rede, waarin hij de dank van de overheid vooc het werk van de N.V.L. tot uiting bracht; Hoewel het voor het menschdom diep beschamend is, dat het. zoover is gekomen, aldus spr., moeten wij een open oog heb ben voor de werkelijkheid, die de mogelijk heid schept, dat de burgerbevolking door gevaren uit de lucht bedreigd wordt. Juist omdat wij nog in vrede leven, laten velen zich in slaap sussen door het argument, dat luchtbescherming hier overbodig is. maar wij hebben nu gezien, dat de span ningen in Europa zich snel kunnen ver plaatsen, om de vrijheid van de kleine staten te bedreigen. Het belangrijkste om het moreel van de burgerbevolking te versterken, is, dat de non-ombattanten zoo volledig mogelijk be schermd zijn tegen de gevaren uit de lucht. Dit is niet alleen (Je taak van de over heid, maar een gemeenschapsplicht, waarbij de hulp van de overheid onontbeerlijk is. Spr. besloot met den wensch, dat het in Rotterdam moge gelukken de meest vol ledige bescherming tegen luchtgevaar te be reiken, maar dat de ramp van een oorlog ons bespaard moge blijven. Zes maanden gevangenisstraf ge eischt. Wegens opruiing en beleediging van H.M. de Koningin heeft de 34-jarige zeeman D. P. te Vlaardingen zich voor de Rottërdamsche rechtbank te verantwoorden gehad. Verd. had in den nacht van 9 op 10 De cember van het vorige jaar in de Vleersteeg te Vlaardingen tegen twee militairen en eenige burgers opruiende en voor H.M. de Koningin beleedigende termen geuit. Toen de agent van politie H. ter Hoeve, die het gehoord had, op hem toekwam, nam verd. de beenien, doch hij kon worden gegrepen. Bij nader onderzoek kwam vast te staan, dat verd, dien nacht niet geheel nuchter was. Op de terechtzitting verklaarde P. op dat oogenblik niet geweten te hebben, wat hij zei. De officier van Justitie, eischte zes maan den gevangenisstraf. De verdediger vroeg vrijspraak subs. een gecombineerde straf met onmiddellijke in vrijheidstelling, welk laatste verzoek door de rechtbank werd afgewezen. Uitspraak 11 Maart. Jongen tusschen auto en pui be kneld. Gistermiddag te ongeveer vijf uur moest op het Noordeinde te Den Haag een vracht auto even achteruitgaan. De 17-jarige J. van der B. uit de Trompstraat, die zich achter den wagen bevond, gaf het teeken tot hoever de bestuurder kon gaan, doch deze vergiste zich op het critieke moment en trapte op het gaspedaal, in plaats van op de voetrem, waardoor de wagen met kracht tegen de win kelpui van perceel 142, een poeliersmaga zijn. opreed. De 17-jarige jongeman geraakte daarbij in de knel en moest daar hij over inwendige pijn klaagde, naar 't R.K. zieken huis aan het Westeinde worden overge bracht. De winkelpui werd beschadigd. ROBERT DISCH BLIJFT KAMPIOEN LICHTGEWICHT. De hoofdpartij van de gisteravond te Rot terdam gehouden boksw-cdstrijden, werd ge vormd door het gevecht om den titel van Nederlandsch kampioen in het lichtgewicht tusschen Robèrt Disch, 60% kg., titelhouder, en Siegfried Rieger, uitdager, 61 kg. Het ein digde in een glansrijke overwinning van Disch, die van begin af aan de juiste metho de vond om zijn tegenstander te bestrijden. Rieger's kracht schuilt n.1. in snelle, woeste aanvallen in de eerste ronde. Disch nu nam dadelijk zelf het initiatief tot den aanval en gaf daardoor zijn tegenstander niet de kans zijn gewone tactiek in toepassing te bren gen. Disch ving bovendien de weinig goede aan vallen meestal nog goed op. Nadat eenige ronden vrijwel gelijk waren opgegaan, kwam Disch" voor te staan en vergrootte hij regel matig zijn voorsprong. In de laatste ronde trachtte Rieger nog eens het gevecht te for- ceeren. maar dit gelukte hem niet, al moest Disch dan ook iets meer incasseeren dan hij tot nog toe in dit gevecht gewend was. D#isch werd na 15 ronden winnaar op punten en behield dus zijn titel. LAATSTE TELEX Lente in aantocht Ondanks den langen en strengen winte zijn de eerste trekvogels uit het Zuiden oj vrijwel den normalen tijd in Nederland te. ruggekeerd. Op 23 Februari jl„ toen ver schillende vluchten kieviten in noordelijke richting trokken, werden in het natuurmo nument het Naardeimeer de eerste lepelaars waargenomen. Deze eerstelingen zullen eei harden tijd hebben, nu de meeste waterei nog met een dikke ijslaag bedekt zijn. SCHAGEf Vannacht heeft de Loet wel een groote aan trekkingskracht gehad voor inbrekers. Niet minder dan drio inbraken zijn gt pleegd en wel bij de firma Hossen, de hee Speets, terwijl ook de heer van Kuypers op nieuw bezoek kreeg. Er is slechts weinig ont vreemd. W1ERINGERMEE1 TIJDELIJK ONDERWIJZER. Daar aan mej. C. Rikaart ziekteverlof i verleend, is aan de Wieringermeerschoc alhier tot tijdelijk onderwijzer aangestel de heer Rieteco uit Den Helder. ANNA PAULOWN BILJARTEN ARBEIDERSSPORTBOND. In café Kossen speelde de biljartgroep de afd. van den N'ed. Arb. Sportbond, tegen d' groep Venhuizen. De uitslagen waren: Venhuizen: Anna Paulowna: J. MesH. Kapitein 01; P. SluisD. Kou vvenberg 01; P. KrapJ. de Wit 10; J. BaartE. Sikkelerus 10; R. ValentijnB. Schra 10; D. VisserJ. Borst 10; R EversJ. Koorn 01; S. BobeldijkH. Schr; 10; L. HoekemaH. van Drie 10; M KosterP. Kapitein 01; F. BobeldijkA Blaauboer 01; R. GrootG. Schra 1—0; P KrachtE. Oosthoff 01; J. de VriesJ. Blol 10; S. BobeldijkG. Jongejan 1—0; M KosterJ. Blaauboer 10; J. WaterD Stins 10; J. MesW. Kossen 0-1;-H. Va lentijnV. dc Wit 10; J. de VriesH. Pet ter 0—1. Venhuizen won dus met 128. WIERINGEI HET VISSCHERSFONDS. - Plaatsruimtegebrek noodzaakte ons gist* ren de cijfers van de rekening van he vissohersfonds te laten wachten tot heden Wij laten ze nu hieronder volgen: Bezittingen: Hypotheek f 2500.Boeren leenbank f 1083.80, Spaarbank f 90.15, te taal f 3673.95. Ontvangsten f 6581.18, uitgaven f 5986.87% saldo f 59430%. Dit saldo wordt nu gelijk verdeeld en wel: 46 leden boven de 60 jaar en 14 wed. voor 12 mnd. 60 x 9.30 is f 558.—, 2 leden boven de 60 jr. voor 11 mnd. f 17.06, 1 lid boven de 60 jaar voor 7% maand f 5.81%. 2 leder bovend e 60 jaar voor 4 mnd. f 6.20, 1 we duwe voor 8 mnd. f 6.20. 1 weduwe voor 1 mnd. f 0.77%, totaal f 594.05. f 594.30% f 594.05, saldo f 0.25% me' geld voor nog te betalen posten f 120.— kassaldo f 120.25%. VAN WIE Z'N FIETS IS DAT? Gevonden: Een rijwielplaatje. Inlichtingen gemeentebode. AMSTERDAM, 26 Febr. Veemarkt. 373 Vette koeien, le kw. 80 88 ct., 2e kw. 6674 ct., 3e kw. 5064 ct. per Kg. slachtgewicht; 90 melk- en kalf- koeien f 180—260 per stuk. vette kalveren: 2e kw. 64—72 ct., 3e kw. 5062 ct. per Kg. levend gewicht; 188 nuchtere kalveren f5 8 per stuk, 53 schapen f 1524 per stuk, 541 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 6770 ct.. zware varkens 67 70 ct., vette varkens 67—70 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Runderen matige aanvoer, handel gedrukt met iets lagere prijzen. Vette kal veren weinig aanvoer, handel kalm, prijzen lager. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, handel sleepend, prijzen lager. Schapen korte aanvoer, handel kalm, prijzen lager Varkens ruime aanvoer, handel kalm, pri' zen lager. PURMEREND. 27 Febr. Koeien totaal 630 st. 300 vette koeien 0.66—0.88: gelde 130—170: melk 160—250; stieren 0.56—0.60; 10 naarden 110215; vet te kalveren 0.780.95; 1500 nuchtere kal veren 518: 183 vette varkens 0.560.59- 20 magere 20—30; 300 biggen 12—18; S01 schapen 14—31; 50 bokken 3—11. BROEK OP LANG END IJK, 26 Febr. 24200 kg. uien 450570; drielingen 190 220; grove 3—300; 370O kg. peen 180—260; 400 kg. kroten 350; 16500 kg. roode kool 540—780; 21100 kg. gele kool 4—410; 74500 kg. d. witte kool 350410. BROEK OP LANGENDIJK. 27 Febr. Uien 460520; drielingen 160—180; grove 2S0360; peen 160—260; roode kool 570—790 NOORDSCHARWOUDE, 27 Febr. Uien 430490: drielingen 220250; grove 270—380; kroten 140330; roode kool 570 780*r gele kool 4-7-410. De veiling duurt voort.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3