Het voetbalmenu JDe eeMle (claMtM RADIO Radium woidt gevaarloos gemaakt DE SCHAT K.n.U.R. ui dt Utaeiiipz u-aoA, moAcf&ti In ons district ÏL.Ü.U.Ïi. PROGRAMMA feuilleton De tweede Zondag na de ijspret brengt een programma, dat diverse belangrijke wedstrijden bevat, vooral in de Westelijke eerste klassen, waar de clubs, die den toon aangegeven, elkaar ontmoeten. We zullen maar hopen, dat de publieke belangstelling met die belangrijkheid evenredig zal zijn, zoodat de velden weer omzoomd zullen worden door de talrijke voetballiefhebbers, die ons land toch nog telt. In AFDEELING I krijgt Blauw-Wit een ernstigen aanval op haar ongeslagen record te doorstaan. DWS moet n.1. een bezoek gebracht wor den, en het is nu eenmaal zoo, dat het aan den Spaarndammerdijk moeilijk win nen is. We gelooven dan ook, dat dis Blauw-Wit nog een wedstrijd in deze nood-competitie zal verliezen, het deze kamp tegen DWS zal zijn. In ieder geval zal het spannen, en als we pen voorspelling zouden moeten doen, dan is dat ten voordeele van de DWS-ers, die we de pieeste kans op de zege geven. De andere wedstrijden in deze afdeeling zijn Slechts van ondergeschikt belang. KFCADO is voor de Hagenaars, die daarmee de Koo- gers weer een beetje vaster op de laatste plaats zullen nagelen. Haarlem't Gooi zal op een gelijk spel uit- Joopen, terwijl bij de wedstrijden DOSStorm vogels en VSVAjax de bezoekende clubs de imeeste kans op de overwinning maken, al zal dat bij VSVAjax een dubbeltje op z'n kant gorden. AFDEELING II. Hier concentreert zich alle belangstel ling op den wedstrijd FeijenoordDFC. Dit wordt voor de Rotterdammers de tweede vuurproef in veertien dagen. Was verleden week VUC een te machtig hapje, morgen gelooven we, dat de roodwitten, zij het dan ook met moeite, de volle buit kunnen binnenhalen, want DFC is niet van de sterkte van De Harder c.s. I HBS contra Hermes kan ook een aardige tetrijd worden, waarbij de Hagenaars door terreinvoordeel (de derde thuiswedstrijd in drie weken) favoriet zijn. RFC kan haar rol als „kampioensdoodster" verder spelen door op eigen terrein DHC er onder te houden. Wat nog niet zoo verrassend zou zijn! Sparta heeft Cen mooie kans om bij een eventueel falen van Feijenoord weer wat bij te komen, want we kunnen niet aannemen, dat de strijd tegen CVV „zwarigheid" zal opleveren. HET OOSTEN. Hier zien we als zeer belangrijken strijd vastgesteld HengeloGo-Ahead, waarbij voor beide ploegen heel wat op het spel staat. We hebben zoo'n vermoeden, dat Go-Ahead ver liezen gaat. Tubkntia kan zich door een zege op Quick handhaven, terwijl ook AGOVV, NEC en Heracles overwinningen kunnen be halen. We achten nóch Enschedé, nóch Wageningen, nóch Ensch. Boys tenminste in staat ook maar een puntje in de wacht te 6leepen. door MALCOLM HOWES Ik wil niet, dab er over deze zaak ge praat wordt, begon de baron, toen Royson wilde weggaan. Tagg zal zeker alles al aan den kapitein Verteld hebben, zei Dick. Maar heeft hij dien naam, Alfieri, ge hoord Dat geloof ik niet. En hij zou niets begrijpen van het... e... dokument De papyrus, veronderstelde Royson. Ja. Neen. Ik denk, dat hij het woord in het Engelsch niet eens zou begrijpen, terwijl u bovendien Fransch sprak. O ja, naturlijk. Wel, dat blijft dan tus- schen ons! Wilt u kapitein Stump en mijnheer Tagg vragen om een flesch wijn met ons te komen drinken? Ik zou de zaak op mijn ma- hiet willen uitleggen. De baron deelde, na een korte aarzeling, zijn wenschen mee. Mijnheer Fenshawe en zijn gezelschap zouden den volgenden morgen met den luxetrein in Marseille aankomen en er moesten toebereidselen worden getroffen om, zoodra ze aan boord kwamen, te vertrek ken. Ze zouden noodeloos verontrust worden, indien ze van den overval op de kade ver namen; daarom was het wenschelijk, daar over te zwijgen, want nietwaar, dames, Vooral jonge, worden gauw zenuwachtig. Krijgen we vrouwen aan boord? gromde Stump in diepe afkeuring. Ja! Twee dames en een kamenier. De beide dames, ging hij voort, zijn Miss Fens hawe, kleindochter van den eigenaar van dit _3^cht, en haar gezelschapsdame, mevrouw Saxton. Zonder haar zou dit uitstapje in het HET ZUIDEN. Leider Juliana krijgt een zwaren dobber. Longa uit, is een zwaar karwei, en nu boven dien de mannen van Pellikaan voor hun laatste kans vechten, gelooven we niet, dat de Spekholzenaren met de volle buit in Lim burg zullen terugkeeren. MVV kan hiervan profiteeren, door BW er onder te houden, terwijl ook de beide Tilburgsche candidaten NOAD en Willem II bij kunnen blijven, nu ze in het veld moeten tegen resp. PSV en Roer mond, of Philips zou plotseling in „super- vorm" gekomen moeten zijn. Voorts worden hier nog gespeeld EindhovenNAC en Lim- burgiaHelmond. HET NOORDEN. Vorig jaar zou de wedstrijd GVAV—Heeren veen gegolden hebben als de bigmatch in af deeling V, maar nu Abe Lenstra c.s. met een „lekke" achterhoede sukkelen, is de uitslag niet twijfelachtig. HSC kan zich als tweede handhaven door Leeuwarden thuis de baas te blijven, terwijl daarentegen Veendam alle zei len zal moeten bijzetten om Sneek er onder te houden, Achilles zal van Be-Quick winnen, terwijl WW een kansje maakt om haar voor sprong op no. 10 weer wat te vergrooten door een eventueele overwinning op Velocitas. De lijstaanvoerder HRC gaat een ouden bekende opzoeken uit de periode, dat de Racers nog in de derde klasse speelden. Succes valt morgen n.1. de eer te beurt gastvrouwe te zijn van de club, die momenteel onbedreigd aan het hoofd gaat. En we hebben het zeker niet mis, als we beweren, dat heel Wieringen zich reeds „lekker" heeft gemaakt over dezen vanouds zeer spannenden wedstrijd. Want, dat de roodjakken de overwinning op het voormalige schiereiland „cadeau" zullen krijgen, is niet aan te nemen. Eén ding hopen we, n.1. dat deze wedstrijd er één zijn zal, waarop beide clubs met genoe gen zullen kunnen terugzien, en waarin de beste ploeg zal zegevieren. En zeer zeker zal dat wel HRC zijn. Maar er zal voor gestreden moeten worden. Helder krijgt bezoek van WFC, ook al een oude relatie van de Witjakken, waar mee ze meermalen een sportief „robbertje" gevoetbald hebben. WFC deed het ver leden week goed, terwijl Helder nog moet laten zien, wat ze na de vorstperiode waard is. Indien de Withemden zoo spelen als tegen ZFC, dan zal men aan de Sport- daan getuige kunnen zijn van een span nenden strijd, met Helder als favoriet. De beide Alkmaarsche clubs krijgen ge legenheid zich te herstellen van hun misstap pen van j.1. Zondag. Purmersteijn is voor Alc- maria al evenmin een onoverkomenlijk strui kelblok, als Zaandijk, dat voor de Boys zal zijn. Aan den Zaan gaat de match ZFC OSV, waarbij beide ploegen moeten winnen, om niet teveel op HRC achter te raken. ZFC heeft o. i. de meeste kans, evenals West-Frisia in de West-Friesche derby tegen Hollandia, al zal ook dit voor den tweeden klasser geen „walk over" worden. AFDEELING C. Hier worden gespeeld: AFCEDO; QSCRCH; BeverwijkKin- heim; DWV—Zeeburgia; HFC—De Kennemers en BloemendaalZVV, Afdeeling E. Schagen hoeft o.l. niet opnieuw een stap terug te doen als ze oppast. Atlas, dat haar bezoekt, is nog niet in het veld geweest. Oudesluis ontvangt HRC 3. Het zal de Oude- sluizers een lief ding waard zijn door een klin kende prestatie zichzelf en haar aanhang ge rust te stellen en we geven de Racers dan ook niet zoo heel veel kans aan de voormalige Spoorhalte. We kunnen n.1. niet gelooven, dat de Dosko-mannen het nu maar een-twee-drie verleerd zouden zijn. Watervogels speelt thuis tegen haar oude rivaal Wieringerwaard. Misschien maakt de herinnering aan den ouden strijd de Vogels in beter vorm, anders vreezen we, dat K. Schenk c.s. de punten naar de Wieringerwaard mee nemen. Helder 3B.K.C. ia uitgesteld. Afdeeling G. Alcmaria 2Alkm. Boys 2, waarbij de Wie- ringer scheidsrechter, de heer Metselaar, zal fluiten, zal goeddeels beslissen over de vraag wier hier kampioen wordt. DTSBergen lijkt ons meer succes voor de bezoekers op te zullen leveren, die Zondag al gespeeld hebben en daarbij opvallend goed werk deden. CSV klopt Alcmaria 3. N. Niedorp heeft goede kans op een thuis-overwinning tegen Uitgeest. In Afd. E is alleen vastgesteld Watervogels 2HRC 4. waarin we de Vogels zien zegevieren, vooral na de débècle der Racers verleden week tegen Petten. Of HRC 4 moet met betere plannen bezield zijn? In Afd. K ook slechts één wedstrijd, n.1. Helder 5Scha gen 2. Op papier moeten de geel-zwarten dezen strijd kunnen winnen, doch in de prak tijk is Helder 5 reeds eerder een lastigen tegenstander gebleken. Mochten de withemden winnen, dan staan ze slechts één punt op de leiders achter, reden temeer, dat we een gelijk spel verwachten. Afdeeling R. Oudesluis 2 uit behoeft voor Petten 2 geen onoverkomelijk struikelblok te zijn, al is het oppassen geblazen! Werkdorp zal aan de St. Maartensvlotbrug niet veel moeite hebben om te zegevieren, evenmin als Barsingerhorn dit zal hebben met Wieringerwaard 2, al geven de roodbroeken het nooit gewonnen. Adspir anten. O: Succes aHRC c. Helder bHRC a. P: HRC dSchagen a. Oudesluis aBKC a. R: Succes bHRC g. ZONDAG 10 MAART 1940. Hilversum I, 1875 en 414,4 m. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek 9.00 Berichten. 9.05 Tuinbouwhalfuurtje. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.45 Causerie „Van Staat en Maatschappij". 10.00 Berichten. 10.01 Residentie-orkest en soliste (opn.), 10.40 Declamatie en gramofoonmuziek. 11.00 VARA-Kinderkoor „De Merels". 11.20 Gramofoonmuziek. 11.35 Rosian-orkest. 12.00 Cyclus „Onze Weermacht", 12.25 AVRO-Amusementsorkest en soliste (12.451.00 Berichten ANP, gramofoon muziek). 1.25 Declamatie. 1.30 Causerie „De gesproken mailbrief". I.50 Gamelanmuziek (opn.), met inleiding. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Concertgebouw-orkest en solist (ca, 3.20 Schilderijbespreking) 4.40 Dansmuziek (gr.pl.), 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Kinderuurtje. 6.00 Sportpraatje. 6.20 Sportnieuws ANP, gramofoonmuziek. 6.30 Toespraak „Bouwen aan en bouwen... met de VPRO". 7.00 Nederlands-Hervormde Kerkdienst. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Eerste acte van de opera „La Traviata". 8.55 Radiotooneel met muziek. 9.55 Omroeporkest en soliste. 10.30 „Les gars de Paris" en solist. II.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 11.15 AVRO-Dansorkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Strijders tegen den onzichtbaren dood. In het einde vorig jaar te Frank fort a. d. Main opgerichte Kaiser- Wilhelminstituut voor Biofysika, dat onder leiding van prof. dr. Rajewski staat, worden zeer belangrijke proe ven genomen, die ten doel hebben aan het verraderlijke radium zijn gevaarlijke eigenschappen te ont trekken. „Biofysika wat is dat?" zal de leek vragen, die dit uit het Grieksch stammende woord misschien nog nooit eerder heeft ge hoord. Te verwonderen is dit niet. want het biofysisch onderzoek is inderdaad nog slechts van jongen datum; het is niet ouder dan 20 jaar. Toch heeft het in dezen betrek kelijk korten tijd reeds opmerkelijke resul taten bereikt. In het algemeen is onder bio fysika dat deel van de fysiologie te verstaan, dat de natuurkundige methoden ter bestu deering van de levensverschijnselen toepast. Het instituut te Frankfort heeft in de eer ste plaats ten doel na te gaan, welke natuur kundige wetten en invloeden voor het men- schelijk organisme van nut zijn en welke het nadeel kunnen toebrengen. Dientenge volge omvat het studiegebied van deze in richting o.m. de korte- en lange-golftherapie, de radiologie en de algemeene electro-thera- pie. Meer in het bijzonder wordt de invloed van licht en klimaat op het menschelijk or ganisme onderzocht. Practisch resultaat werpt de biofysica o.a. af op het gebied der arbeidshygiëne. waardoor menig gevaar voor het lichaam, dat dreigt in den vorm van radio-actieve stoffen of andere onge- wenschte substanties, onschadelijk kan wor den gemaakt. Een aantal jaren geleden werden in de Vereenigde Staten vele fabrieksmeisjes door een geheimzinnige, ernstige ziekte aange tast. Het waren arbeidsters uit een horloge fabriek, die met een lijnpenseeltjc een ra- diumhoudende substantie op de wijzerplaten van horloges en klokken moesten aanbren gen. Daarbij kwamen de penseelen, die met de Óppen vochtig gemaakt moesten worden, dikwijls met den mond in aanraking. Op de ze wijze kregen de meisjes telkens een mini male hoeveelheid radium naar binnen, wel ke gevaarlijke stof in haar lichaam de groot ste verwoestingen aanrichtte. De slachtoffers werden des nachts lichtgevend; de meesten bezweken aan deze verraderlijke ziekte. Het Biofysisch Instituut te Frankrijk heeft er zich nu op toegelegd, de vergiftige werking aan het overigens zoo zegenrijke radium te onttrekken. Daartoe moet de schadelijke werking op het organisme eerst nauwlettend worden bestudeerd. Door middel van een vernuftige appara tuur, waarmee het lichaam wordt afgetast, kan nauwkeurig worden vastgesteld, hoe veel radium zich in een organisme bevindt. Gebleken is. dat het radium zich hoofdza kelijk in het beenderstelsel van den mensch vastzet. De minieme hoeveelheid van een millioenste gram, een hoeveelheid die zich te eenenmale aan ons voorstellingsvermogen onttrekt, is al voldoende om den dood te ver oorzaken. En toch heeft datzelfde radium bij juiste doseering op verschillende ziekten zulk een zegenrijke uitwerking. Ook dit laatste, de doseering van radium bij verschillende ziekten, is een onderwerp van studie in het Frankforter instituut. Na tuurlijk zijn de geleerden, die met het kost bare element moeten omgaan, tegen de ge vaarlijke inwerking der stralen afdoende be schermd. Werden in den eersten tijd van het radiumonderzoek vele geleerden het slacht offer van hun ijver en onderzoekingslust, thans kan men door de noodige beveilings- maatregelen de schadelijke werking der ra- diumstralen opheffen, zoodat ongelukken tengevolge van het werken met radium tot de hooge uitzonderingen zijn gaan behooren. Hilversum II. 301.5 m. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NC RV. 7.4511.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr. p4.). 9.50 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna: Or gelconcert. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Letterkundige causerie, I.20 KRO-orkest. 2.00 Godsdienstonderricht. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Piano, zang en gramofoonmuziek. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.15 Ziekenlof. 4.555.00 Gramofoonmuziek. 5.05 Gewijde muziek (gr. pi.)'. 5.50 Nederlands-Hervormde Kerkdienst. Hier na: Gewijde muziek (gr. pl). 7.45 Berichten. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Rococo-octet (8.358.45 Gramofoon). 9.00 Reisbeschrijving. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.30 Radiotooneel. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. II.0011.30 Esperantolezing. MAANDAG 11 MAART 1940. Hilversum I. 1875 en 414,4 m. Algemeen Programma, verzorgd door de VARA. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Viool en piano. -1 11.10 Declamatie. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.15 De Ramblers. 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 1.001.45 Rosian-orkest. 2.00 Zang, piano en hobo. 3.00 Declamatie. 3.30 VARA-orkest (opn.). 4.15 Gramofoonmuziek. 4.305.00 Voor de kinderen. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.30 Orgel en zang. 6.00 Bravour en Charme (opn.). 6.30 Nabeschouwing over het kampioenschap van Nederland dammen. 6.40 Gramofoonmuziek. 7.00 V AR A-Kalender. geheel niet ondernomen zijn en het is beter dit feit dadelijk vast te stellen. Maar nu, heeren, ben ik aan boord gekomen om eens kalm met u te praten. Kapitein Stump kent onze bestemming, maar geen uwer kent het doel van onze reis. Het is mijn plan u in dat opzicht geheel in mijn vertrouwen te nemen. U bent nu min of meer bekend geraakt met de bemanning, indien u denkt, dat enkele van de mannen ongeschikt zijn, moeten we die onmiddellijk zien kwijt te raken. Maar voor we verder gaan, mr. King, wilt u den hofmeester wel om een nieuwe flesch cham pagne vragen, en ook wat sigaren. Dan kun nen we de zaak op ons gemak bespreken. En wilt u zich ervan overtuigen, dat we niet be luisterd worden? Wat ik te zeggen heb, is alleen bestemd voor de officieren van het schip op het oogenblik, hoewel, we iederen man aan boord absoluut op onze hand moe ten hebben! Dick riep den hofmeester en overtuigde zich, dat de wacht rustig praatte en rookte op het voorschip; de staatsie kajuit van den baron lag in het achterschip. De onderbre king stelde von Kerber in staat zijn gedach ten te verzamelen. Het is waarschijnlijk, hervatte hij zijn me dedeelingen, dat u, heeren, niet bekend is met ae geschiedenis van Egypte, maar u kunt van mij aannemen, dat de feiten, die ik u noem, juist zijn. Op een tijdstip, omstreeks in het begin van het Christelijk tijdperk, wa ren de Romeinen oppermachtig in de Nyldelta. Ze drongen ver naar het Zuiden door, tot bijna aan de grens van Abessynië, maar het is van belang in het oog te houden, dat ze de rivier volgden, met de zee. In het jaar vier en twintig vóór Chr. h«/orde de Romeinsche gouverneur van den grooten rijkdom van een volk, genaamd de Sabaeërs, wier woonplaats in Arabië lag in het achterland van Mekka en Aden, en zond daar een expeditie heen, 01.der bevel van Aelus Gallus Het is een ge schiedkundig feit, dat dit legioen tegenslag ondervond. De galeiën werden op de terug reis overvallen door een verschrikkelijken storm. Ofschoon de Roode Zee gewoonlijk effen als een meer is, kun je er bij tijden toch wel een hevigen wind hebben, geloof ik, ka pitein Stump? Ik heb het wel beleefd, dat het er woei als de hel, zei hij. Nietwaar, Tagg? Ergër dan de hel, kapitein, gewone or kaan is d'r niks bij, als je een noord-ooster storm hebt op een donkeren nacht bij die eilanden ten noorden van Perim. Juist stemde de baron met vuur toe. DóAr werden de 2Romeinsche triremen (een soort schepen) door den storm overvallen. Ze werden aan land gedreven in een kleine baai, die nu Italiaansch grondgebied is. Hun sche pen vergingen, maar ze redden den buit, dien zij den Sabaeërs hadden afgenomen. De aard en waarde van dien buit is in onzen tjjd haast niet te schatten, maar gij kunt uw eigen ge volgtrekkingen maken, als gij weet, dat de stad Saba, ons beter bekend is onder den bij - belschen naam: Sheba. Daar vandaan kwam de beroemde Koningin, die Salomo bezocht. Bijna duizend jaar later, toen het Romeinsche legioen het te vuur en te zwaard verwoestte, stond het op het toppunt van zijn roem. Von Kerber pauseerde even om de uitwer king te zien, die zijn verhaal op de twee wei nig-ontwikkelde leden van zijn auditorium had. Maar deze pauze was fataal. Tagg nam de sigaar, die hij half kauwde, half rookte, uit den mond en zei op een orakeltoon: De Koningin van Sheba. Ik heb vroeger een schip gekend, dat zoo heette. Herinner je het je, kap-tein? Zal ik 't ooit vergeten? gromde Stump. Ik wou, dat de Romeinen dat geplunderd hadden. Toen ik de Hooghly afvoer, werd ze er tegen opgesleept. Haar touw knapte op het verkeerde oogenblik en ze liep boven de James en Mary bank. Ik herinner me haar, als de dag van gisteren De baron vreesde een voortzetting vandeze gezapige zeemansconversatie en maakte een einde aan het humoristisch-prozaische incident door snel zjjn verhaal te vervolgen. Zooals ik zei,, verongelukte de expeditie op zee. Maar te land was ze even onfortuin lijk. De bevelhebber bouwde een kleine leger plaats en zond het eenige zeewaardige schip, dat hem restte, om hulp. Hij wachtte zes maanden, maar er kwam geen hulp opdagen. Toen besloot hij het binnjjland in te trekken, om recht-op den Nijl af te marcheeren, maar hij werd spoedig gedwongen zich te verschan sen tegen de aanvallen van vijandige stammen. Heet is waarschijnlijk dat de Sabaeërs belan gen hadden op de Westkust aan de Roode Zee, even goed als in Arabië. Ja, de Abessyniërs gelooven heden ten dage nog, dat hun konin gen afstammen van een zoon van de Koningin van Sheba en Salomo. Hoe het ook zij, Aelius Gallus begroef zijn schat, wierp alle nutte- looze bagage weg en besloot tot den aanval over te gaan. In twintig dagmarschen baan de hij zich vechtend een weg, maar hij werd ten slotte me t al zijn mannen overwonnen door een Nubischen stam. De Romeinen wer den meedoogenloos gedood. De overwinnaars wisten niets van het goud en de juweelen, die drie-honderd mijlen ver in de woestijn verbor gen waren, en die wonderbaarlijke schat, door geslachten van kooplieden, uit Ferzië en Indië 7.05 Gramofoonmuziek. 7.10 Voor de jeugd. 7.30 Viool en piano. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.15 Gevarieerd programma. 8.50 „Kermissen in oorlogstijd", Interview. 9.00 Rosian-orkest. 9.45 Declamatie. 10.00 De Ramblers. 10.30 Orgelspel. 11.00 Berichten ANP. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n. 301.5 m. NCRV-Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Schriftlezing, meditatie. 8.20 Gramofoonmuziek (9.309.45 Gelukwen- schen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ. lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. (12.0012.15 Berich ten. Om 12.30 Berichten ANP). 12.45 Gooilanders en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Vervolg van 12.45. 3.00 Causerie over kamerplanten. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Kinderuur. 6.15 Orgelspel en gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 „Gesprekken over het geloof en zijn moei lijkheden", causerie. 7.45 Gramofoonmuziek, eventueel Reportage. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Berichten. 8.15 Koninklijke Christ. Oratoriumvereeniging, solisten en het Utrechts Stedelijk orkest (9.309.50 Causerie „De Johannes Passion") 10.45 Berichten ANP. 10.50 Gramofoonmuziek. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. verzameld, heeft daar bijna twee duizend jaren gelegen. Ditmao.1 was hij er zeker van dat hrj de aandacht van zijn hoorders had geboeid. Ze moesten wel volkomen versuft zijn geweest, als ze niet waren wakker geschud door de mo gelijkheid, die deze laatste zin inhield. Royson trok natuurlijk onmiddellijk de conclusie, waar toe de beide anderen slechts langzaam kwa men. Maar Stump liet niet na de feiten op zijn manier vast te stellen. Heb ik gelijk met de veronderstelling, dat u weet, waar dat spul verborgen is, mijnheer von Kerber?, vroeg hrj, terwijl zijn kleine oogjes schitterden vande inspanning van het denken. Ja. Weet u het zeker? Ja. Weet nog iemand anders het? Royson voelde, dat de baron deze vraag niet verwacht had, maar het antwoord volgde prompt. Mjjnheer Fenshawe weet het, en de twee dames, die bij hem zijn, weten er iets van. Als ik mjjn plaats volgens uw verhaal juist heb bepaald, ligt de lading op eenigen afstand van de kust? Ongeveer veertig mijl. En terwijl sommigen van ons die gaan halen, zal het jacht in de buurt blijven en op orders wachten en misschien naar Perim of Aden gaan om brieven af tehalen? U heeft het bij het rechte eind, kapitein Stump. De schipper bracht zijn sigaar van den eenen mondhoek naar den anderen. Ik laat me hangen, gromde hrj. Ik dacht al, dat het geen geweren-smokkelarij kon zijn, als er vrouwvolk in betrokken was. Heb ik dat niet gezegd Tagg Dat hebt u, stemde Tagg weer toe. Geweren-smokkelarij!, herhaalde von Kerber. Wat heeft u op die gedachte gebracht? Ik ben niet bijna vijftien jaar kapitein van een schip geweest zonder te weten, dat het van belang is er achter te zijn, waarmee je schuit geladen is, zei Stump. De baron lachte zachtjes. Hij was bleek, vermoedelijk tengevolge van zijn verwonding, maar hij hield onwrikbaar vast aan zijn be sluit het eens te worden met zijn officieren, vóór de overige passagiers verschenen. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 11