Brand indeMolenstraat Vrede Het lachend leger Wij blijven neutraal De Hollandsche kou in Indië Een dierenpraatje uit Bandoeng IttaaA qaati cue ftem? Woensdag 13 Maart 1940 Tweede Blad £tadAnieuw4 Het bezoek van generaal Winkelman aan dc stelling van Den Helder Kindermiddag „Tuindorp" op komst Het O» en O.-feest van morgenavond Morphy I wordt districtskampioen AMERICAN CIGARETTES Temperatuur en Barometerstand Bemanning van H. Ms. O. 11 toe gesproken. Gisterenmorgen, te omstreeks half 11, arriveerde de opperbevelhebber van Land en Zeemacht, generaal H. G. Winkelman, aan het Stellings Hoofdkwartier in Den Helder. Na een kort bezoek aldaar werd een inspectietocht gemaakt langs diverse militaire objecten; een aantal verdedi gingswerken werden bezocht, waarna vervolgens een inspectie van de troepen op het programma stond. De lunch werd gebruikt ten huize van den commandant der marine in Den Hel der, den schout bij nacht H. Jolles. Na deze lunch was een bezoek aan di verse schepen aan de orde. Zoo ging de generaal o.a. aan boord van H. Ms. O. 10, alwaar een inspectie plaats vond, en voorts werden geïnspecteerd eenige G- booten en H. Ms. „Johan Maurits van Nassau". Na vertrek van dezen bodem werden 17 saluutschoten afgegeven. Daarna volgde een bezoek aan H. Ms. onderzeeboot O. 11, waarbij de opper bevelhebber een speciaal woord richtte tot de opvarenden, die op zulk een ge lukkige wijze aan het ongeluk van de vorige week waren ontkomen. Het was een kernachtige speech, waar in generaal Winkelman van zjjn deelne ming met de nabestaanden van de slacht offers gewaagde. Voorts sprak hij er zjjn groote voldoening over uit, dat ge bleken is dat alle opvarenden in die kri tieke momenten hun plicht volkomen be seften en op hun posten bleven. Dat was een voorbeeld voor ieder militair, een voorbeeld dat echter ook vertrouwen schenkt voor de toekomst. Tenslotte werden nog enkele militaire ob jecten in de stad bezocht. Hedenmorgen te 8 uur is generaal Winkel man weder vertrokken. Woning van den heer Koelers uit gebrand. Gistermiddag te 3 uur bemerkten de om- Wonenden van het perceel Molenstraat no. 62, bewoond door de familie Koelers, dat rook en Vlammen uit het dak sloegen. Terstond werd de politie gealarmeerd, die snel met de brand spuit ter plaatse aanawezig was. Het bleek dat niemand in het huis aanwezig was. De heer Koelers, werkzaam op de ma rinewerf, werd direct gehaald; zijn echtge- noote was eveneens niet de woning aanwezig, toen de brand uitbrak. Met twee stralen via het achterhuis en een Via het voorhuis werd water gegeven. Het bleek echter dat er van de inboedel en het interieur niet veel meer te redden zou zijn. In allerijl droegen de bewoners en ken nissen de inboedel van het belendende perceel, no. 64, naar buiten en stapelden deze op aan den overkant van de straat. Na een 20 minuten was men het vuur meester. Toen bleek evenwel een ruïne aangericht door het vuur en 't water. En kele deelen van het meubilair (o.a. in de kamer grenzende aan de straatzijde) wa ren weliswaar niet door het vuur aange tast, doch w 1 geheel doorweekt van het water. Dank zij de groote hoeveelheid water die gegeven werd bleven de aangrenzen de woningen gespaard voor het vuur. De heer Koelers deelde ons mede geen Idee te hebben op welk wjjze de brand kan zijn ontstaan. Er stond een haardkachel in de huiskamer, die dag en nacht brandt. Of deze echter de oorzaak geweest is, was hem niet bekend. Men is voor brandschade verzekerd, zjj het tegen een vrjj laag be drag. Bij den brand waren aanwezig burgemees ter Ritmeester, de heer Teune, dokter Rienks, de commissaris van politie en de andere poli- tie-autoriteiten. Zooals men in een advertentie in het Adv.bl. van heden kan lezen, is het plan op Dinsdag 26 Maart a.s., des namiddags 3 uur, een kindermiddag voor alle afdeelingen der Speeltuinvereeniging in Musis Sacrum te ge ven, en welke middag verzorgd zal worden door de afdeeling „Tuindorp". Ais voornaamste programmadeel zal opgevoerd worden het too- neelstukje „Koning Lijsterbaard". De toe gangskaarten voor deze uitvoering kunnen Worden afgehaald aan het clubhuis Tuindorp op Maandag 18 en Dinsdag 19 Maart, van 68 uur. Men zie de advertentie. Aan de R(jks Universiteit te Utrecht slaagde voor het propaedeutisch examen theologie enze vroegere stadgenoot de heer A. Vermeulen. Een amusante avond voor enkele dubbeltjes. Morgenavond vindt de O. en O.-uitvoe- ring voor burgers in Casino plaats en nog maals vestigen wij er de aandacht op. dat dit een feest belooft te worden, waaraan men zich ongetwijfeld enkele uren prima zal kunnen vermaken. Er zijn militaire bands, die een regen van rhythmische klanken zullen doen nederdalen, daar zijn sketches en tooneei- stukjes, er is een humorist-conférencier, er is een toovenaar, er is een geanimeerd bal na afloop... kortom, een avond van licht vermaak, die zijn entrée dubbel en dwars waard zal zijn. Casino moet morgenavond tot de laat ste plaats bezet zijn, en gezien de zeer lage entrée zal dat ook wel het geval zijn. Een plaatsbewijs kost U slechts 48 cent of 75 cent, zoodat ook de niet al te vet gespekte beurzen zich deze uitgaaf zullen kunnen getroosten. De kaarten zijn verkrijgbaar aan het bureau van Drukkerij De Boer, voorts heden- en morgenmiddag van 35 uur aan Casino. Besluit nog heden en koop de kaarten! Het zou U achteraf ongetwijfeld spijten indien U dit O. en O.-feest verzuimd had. Het eerste tiental van de Schaakclub „Morphy" heeft in de noodcompetitie le kl. van Noord-Holland wel een bijzonder goed figuur geslagen, door als kampioen uit den strijd te voorschijn te treden. Zaterdagavond j.1. vond de laatste wed strijd tegen Zaandam I in het clublokaal van Morphy plaats en de Zaandammers hebben een geduchte nederlaag geleden. Met niet minder dan 6!6—3% besloot Morphy deze kampioenswedstrijden. Trouwens de resul taten, die Morphy geboekt heeft, zijn toch bijzonder goed te noemen, want van de 4 wedstrijden werden er 3 gewonnen en 1 gelijk gespeeld. En nog mooier is dit resultaat doordat de kampioen van het vorige jaar V.V.V. uit Alkmaar geen schijn van kans tegen onze Heldersche club heeft gemaakt. Hoogstwaarschijnlijk zal Morphy I nu moe ten uitkomen in den wedstrijd om het kam pioenschap van Noord-Holland. Zoo dit het geval zal zijn wenschen wij hen veel succes toe. Het tweede tiental wil blijkbaar voor het eerste niet onder doen, daar de eerste wed strijd, die gespeeld werd ook reeds gewon nen werd. HERDENKING KRONING Z. H. DE PAUS. In verbamj met de herdenking van den Kroningsdag van Z. H. den Paus wapperden van de beide Katholieke kerken gisteren de Nederlandsche driekleur en de gele wimpel. Er liggen diverse duizenden soldaten in Den Helder en directe omgeving gelegerd. En onder die duizenden bevindt zich een niet geringe kwantiteit, wien des levens zorgen thans niet bespaard blijven. De een heeft z'n meisje ach ter moeten laten, de ander z'n behoeftige moe der en weer een ander z'n vrouw. Er zijn er, die heel den dag over hun baan loopen te pein zen, die ze wellicht niet zullen kunnen behou den, die hun zaak achteruit zien gaan, die ge hoord hebben dat een ander met z'n verloofde schoot dreigt te gaan en tenslotte is er het deel, dat nu eenmaal niet op het soldatenleven ingeschoten is en naar de burgerpet terugver langt, ook steken dan tenslotte soms de haren daaruit. Het is goed dat dat Heldersche leger op ge regelde tijden in de gelegenheid gesteld wordt die zorgen voor enkele uren collectief van zich af te zetten. Dat zijn de avonden, die .Ontwik keling en Ontspanning" in Casino pleegt te geven en die altijd tot de laatste plaats bezet zijn. Gisteravond was er weer zoo'n avond. Een vrij onbekend gezelschap gaf een nog onbeken der tooneelstuk, dat naar den naam luisterde van ,JEen zeer wild huwelijk" (althans zooiets). Dromsgewijze was Casino tusschen half 8 en 8 uur „ingenomen", en toen het scherm rees, waren zoowel zaal als balcon, wat men noemt „af geladen". Af en toe druppelde er nog een feestganger in het veldgrijs binnen. Die werd dan „ergens op het balcon" neergeplantbeter gezegd, inge perst. Na een kwartier stond Casino blauw van den rook en kon men van de achterste rijen af nog nauwelijks het tooneel zien. Het deed, zoo uit de verte, denken aan het blauwe Capri. Men genoot. Niet zoo maar een beetje, of met teugjes, nee: voluit. Het was de pret die men uitlacht. Waarbij men op z'n beencn slaat en z'n buurman een opzaniker geeft bjj de climaxen. Het stuk was geen „kunsf'stuk en de artis- ten waren niet allen kunstenaars. Hetgeen alevenwel niet wegnam, dat het succes vol komen was en de dramatis personae keer op keer ovaties te incasseeren kreeg die de schouwburg deden wankelen en die Jan Musch- en, Cees Laseurs en Mary Dresselhuysen ja loers gemaakt zouden hebben. Voor de deur, in de zaal, stonden dc mannen der militaire poli tie. Die lachten mee. En buiten in den gang zaten en stonden wat burgers, die óók maar meelachten, omdat ze daar binnen zoo'n plezier hadden. Zoo lachte het leger Niemand had zorgen tusschen 8 en 11. Nie mand dacht aan het verlaten meisje, aan de ver- loopen zaak, aan de in gevaar zijnde betrek king en aan de mobilisatie. Niemand. Men lachte, at z'n sinaasappeltje, en savou reerde het halve pond sausjes dat men meege nomen had. De tooneelspelers speelden „bij het leven". En hoe harder ze speelden,, des te harder werd er gelachen. Er waren geen zorgen meer; alleen was daal de blauwe zaal en het verlichte tooneel en de kleine duizend militairen, die zich ontspanden op dezen droeven regen-Maandagavond. Ze waren uit en thuis en ze staken hun dankbaarheid niet onder stoelen of banken. Hetgeen van ander publiek (waaronder het allerdeftigste resorteert) lang niet altijd ge zegd kan worden Zoo zijn ze echter. Deze veldgryzen, als ze uit zijn. UNITED Cl G AR ETT E FACTOR 1 ES INC Men kan zoo vaak van iemand hooren, Wanneer het over d' oorlog gaat, Aan welken kant de brave spreker Zoo met z'n sympathieën staat Ja, dikwijls klinkt er in die woorden Een vrijwel onbedekt verwijt, Dat Nederland nog niet als partner, Aan deze of gene zijde strijdt Soms krijgen vrienden dikke woorden, Omdat weer elk der brave liên, De worsteling van deze dagen, Slechts door de eigen bril kan zien Het „Ik" komt steeds weer alle dagen, In beider oorlogswerk vooraan, Het deert hun niet, als zjj maar winnen, Dat wij hier zouden onder gaan En daarom laat ons in de branding, Zoo tusschen land en oceaan, Koelbloedig, eensgezind, vertrouwend, Bedacht op sterken afweer staan! Geen lonkje naar de linkerzijde, Geen knipoog naar den rechterkant, In 't hart van ieder Nederlander Slechts sympathie voor Nederland! Van binnen slechts: elkander helpen, Van buiten slechts: neutraliteit, Steeds klein in hoop en bittere woorden, Maar groot in sterke waakzaamheid! TAPTOE GING NIET DOOR. Wegens het zeer ongunstige weer van gis terenavond had de taptoe geen doorgang. Hallo Lien, Eindelijk, hoor ik je al zeg gen. Je zult er allicht aan ge twijfeld hebben, of je nog ooit iets van mij hooren zou. Eer lijk gezegd, vind ik dat er zooveel gewichtiger dingen in de wereld gebeuren en er reeds zooveel te lezen valt, dan dat deze eenvoudige brie ven je nog zullen interessee ren. Maar als ik dan hoor, dat je ondanks dit alles toch met belangstelling naar een soerat van mij blijft uitzien, overwin ik die bezwaren en ga, als van ouds, maar weer wat met je babbelen. Ondertusschen zijn we het Nieuwe Jaar ingegaan, zonder dat de toestand veranderd is of er hoopvoller uitziet. Alsof het zoo samen treffen moest, oorlog en deze geweldige kou. Wat een armoe de zal er geleden worden. De strijd van die dappere Finnen, het is wel om er even bij stil te staan. Hun verliezen gaan een ieder aan het hart en hun successen worden met vreugde gedeeld. Maar zullen ze het kunnen volhouden Ook jullie hebben je aandeel van de mijn- ontploffingen reeds gehad, een geluk dat hier tenminste geen menschenlevens mee gemoeid zijn. Vooral op Huisduinen moet het veel ravage aangericht hebben, en werd er hier reeds over „Arm Huisduinen" geschreven en dat men tot ontruiming ervan zou moeten overgaan. Is dat nog niet gebeurd? Wat een schrik zal dat gegeven hebben, als daar zoo in den nacht met een geweldige explosie je raam kapot sprong. Niet te denken aan de tempera tuur die dan in huis heerschte bij zoo'n N.W. stormpje en woei alles niet onderste boven De couranten staan hier ook vol van de steeds weerkeerende koude en vorst. En als de berichten goed zijn, wordt er verteld, dat deze koude periode die van het jaar 1890 overtreft. Je zal dan ook menig keertje de ijzers reeds onder gebonden hebben en wat zullen de kin deren van de sneeuwpret genieten. De schade van vijf jaar geen behoorlijken winter is hier mede dan meteen weer goed gemaakt. Hier in de warmte kan je je zoo moeilijk indenken, hoe koud jullie het wel gehad zullen hebben. Nu moet je mij niet in Soerabaia wanen, want sedert begin Januari zit ik in Bandoeng. Ik zat toch alleen en zoek dan liever de kou dan de warmte op. Wat wij dan onder koude verstaan. Bovendien zit ik nu bij familie en geniet van een dolce far niente. Een enorme tuin is rondom het huis gelegen, waar een zwembad en een badminton veld niet ontbre ken. Zeven jaar geleden zijn hier een 150 kleine dennetjes in den tuin geplant. Nu steken de bo'omen reeds boven het dak uit en dat wil wat zeggen, als je nagaat dat we in een ver diepingenhuis wonen. Als je nu in den tuin loopt te wandelen, kan je jezelf ook in een den nenbosch wanen. Het zijn hier groote die renvrienden, zoodat een kleine menagerie niet ontbreekt. Volgels in allerlei pluimages. Heb je wel eens een Beo gezien en gehoord? Een zwarte vogel met oranje snavel. Ik meen ge hoord te hebben, dat hij in Holland niet aard. Beter en leuker pratend dan de papagaai, pro- beeren ze ook de stemmen van de personen te imiteeren. Zooals hij kan roepen „Goeienmor- gen Mama", zou je willen wedden, dat het een van de kinderen is, die dat roept. Mooi fluiten de vogels zijn behalve de kanaries, waar er hier enkele dozijnen van hangen, de tjoetja rawahs en de koetilangs, een zangvogel uit de bosschen van Sumatra. Deze en vele andere zijn hier in diverse grootten en kleuren ver zameld. Honden, poezen, een paardje, duiven, kaka's, eenden, kippen, konijntjes, paarlhoenders, te veel om op te noemen, worden hier rondom het huis aangetroffen. Hiervan eischen de honden de grootste verzorging. Een groot erf heeft nu eenmaal een goede bewaking noodig, anders wordt er onophoudelijk bij je ingebroken. En zoo zijn op een achttal plaatsen rond het huis de hon den gepost. Driemaal daags worden deze af gestapt, want aan losloopen valt in plaatsen waar hondsdolheid heerscht, geen denken. Er is hier een kebon, die niets anders doet dan voor de beesten zorgen en dat is wel noodig als je nagaat dat zoo'n hond eenmaal per week gewasschen wordt, iederen dag gebor steld en nakijken of ze geen last van honden- vlooien of van de zoo gevreesde tjaplaks heb ben. Die tjaplaks schijnen hier uit de sawahs te komen en vooral de Indische koeien zitten er vol mee. Voor het geval je niet weet wat het zijn, wil je je vertellen dat je ze in Hol land bij de schapen wel aantreft. Zit zoo'n hond vol, dan kan zoo'n beest er mee onder doorgaan, want ze klemmen zich aan de huid vast, en zuigen het bloed uit. Toch vind je hier haast voor ieder erf een bordje hangen met „Awas Andjing", hetgeen zooveel beteekend als „Pas op voor den hond". Dat men hier veel geld voor beesten over heeft is een vaststaand feit. Angora poesjes is een ware hobby, en er wordt voor een jong poesje grif 15 pop betaald. Van honden is moeilijk een prijs te zeggen, dat hangt van soort en echtheid af. Maar dat er vaak gToote sommen van een paar honderd gulden voor zoo'n beest betaald worden, dat kan ik je wel vertellen. We hebben hier juist een geweldige deining meegemaakt, doordat de kebon, die de bees ten verzorgd, door een hond gebeten was. Hjj wilde een paar vechtende honden scheiden, doch liep toen zelf een paar beeten op. Nu is Bandoeng een van de plaatsen waar haast permanent de hondsdolheid ordonnantie afge kondigd is. Dus moet je met een beet, door een hond veroorzaakt, wel hee_l erg oppassen. Je weet toch nooit waarom hij gebeten heeft. Het kan zijn uit speelschheid, of om zich te verdedigen, maar het kan ook uit dolheid ge beurt zijn. Want al komen deze honden dan niet op straat, tenzij aan de ketting en gemuil korfd, je weet toch nooit of een vreemde hond op je erf binnen geloopen is en met de honden in aanraking geweest is. Natuurlijk heb je wel eens gehoord van de zoo gevreesde honds dolheid, die een hevig lijden veroorzaakt en waar geen beterschap van mogelijk is. Geluk kig, sinds Pasteur zijn ontdekking deed, komt hondsdolheid bij menschen practisch niet voor. Maar een vereischte is ook, dat men zich onder behandeling stelt. Vaak van de verst verwijderde buitenbezittingen komen de lui nog maar net op tijd om de behandeling te ondergaan. En deze is nu niet direct een pretje, want blijkt het dat de hond inderdaad dol is, dan bekom je 21 injectie's op achtereenvol gende dagen. En alzoo werd de kebon met spoed naar Pas teur gestuurd. De wonden werden behandeld en de kebon kreeg een algeheele ontsmettings injectie. Meteen moet de hond, die gebeten heeft daar ook gebracht worden. Vijf dagen wordt hij daar geobserveerd, blijkt het dat hij geen bijzonder verschijnsel vertoont, dan kan je hem weer terug laten halen. Vertrouwen ze het echter niet, dan wordt de hond afge maakt en de hersens verder onderzocht. Deze alleen zijn noodig om het met zekerheid te kunnen vastellen. Mocht je dus in een be smette plaats door een hond gebeten worden en al ben je er zelf ook zeker van dat het niet uit dolheid gebeurt is, neem liever het zekere voor het onzekere, en stuur den hond ter ob servatie naar Pasteur. Vreemd vind ik het, dat de dolheid in kou dere plaatsen veelvuldiger voorkomt, dan in de warmere kustplaatsen. Het vervoer van honden geeft daarom dan ook vaak enorme bezwaren. Tijdenlang moet zoo'n beest in quarantaine blijven, voor 't naar andere plaat sen, of wat ook vaak gebeurt, naar Europa meegenomen mag worden. Er wordt dan ook angstig voor gewaakt dat de kinders niet te dicht bij alle honden komen. Enkele zijn te vertrouwen, andereh weer niet. Maar dat ze het hier verder een waar paradijs vinden, kun je wel nagaan. Terug verlangen naar Soerabaja doen we dan ook nog niet, hoewel, den langsten tijd hebben we hier al weer gezeten. Nans gaat hier gewoon naar school en tippelt iederen dag een half uur heen en terug, hoewel ze vaak puffende en hijgende van de lange helling thuiskomt. Lien nog dank voor je laatsten gezelligen brief en ik hoop het hiermee weer een beetje goed gemaakt "te hebben. Veel liefs van ons allen, maar in 't bijzonder van je Ira. Precies om 12 uur vanmiddag zou tusschen Rudand en Finland geen vijandelijk schot meer vallen. De vuurmonden zwijgen, de vlieg tuigen zullen hun vernietigende en demorali- seerende aanvallen staken. Er is vrede tus schen Rusland en Finland! Drie maanden lang hebben de Russen hun moordend werk gedaan. Tal van Finsche ste den zijn een puinhoop geworden, voor mil- lioenen en nog eens millioenen is er vernietigd. Duizenden menschen zijn van alles beroofd... duizenden menschen hebben hun leven gelaten. In diepe droefheid zijn tallooze gezinnen ge dompeld. We hebben vorige week van nabjj de namelooze ellende gezien van een jonge vrouw, die ook op wreede wijze haar man ver loor. Zoo zijn er in Finland duizenden gezin nen, waarin een slag geslagen werd, die moeilijk meer zal zrjn te heelen. Maar nu heeft men dan vrede. Of is dit eigenlijk wel vrede? Een vrede met het mes op de keel, een afgedwongen accoord, waar onder men niet uit kon. Kan men dit een accoord noemen, zal de oorlog van de haat tegen Rusland ontketend niet in stilte voort blijven woeden? Zal Finland niet, als het op verhaal gekomen is, als het sterk is of als de omstandigheden daartoe gunstig zijn, den bru talen indringer en vernietiger van zooveel geluk, terugslaan op eigen terrein? Hoe dit echter zij, sinds 12 uur vanmid dag is er tusschen Rusland en Finland een accoord, waarover men tot overeen stemming schijnt gekomen. Op pagina één van dit blad vindt men de voorwaarden, die Rusland doorgedreven heeft voor het bereiken van dit accoord. Wij twijfelen er niet aan of de Finsche delegatie en straks het Finsche parlement, zal met tegenzin tot het sluiten van dit accoord hebben be sloten. Men heeft echter niet anders ge kund. De strategische positie van de Finnen was zoo verzwakt, dat men een accoord moest aanvaarden, wilde men niet al zijn jonge zonen offeren op het oorlogs altaar. Men heeft dus van de hulp van de geallieerden niets meer verwacht. Met ergernis en ontstemming zal men in Engeland en Frankrijk kennis genomen heb ben van het „accoord". De Finsche oorlog was deze landen voor eigen positie niet on welgevallig en men begrijpt daar heel goed, dat dit accoord ook voor Duitschland winst beteekent. Rusland krijgt nu zijn handen vr(j en kan tot een meer practische en doelmatige hulpverleening aan zijn vriend Hitier be sluiten. Wij zullen ons niet wagen aan specu laties over den verderen gang van zaken, van dezen wonderlijken oorlog. Het is niet te zeggen, dat nu spoedig groote offensieven ontketend zullen worden aan het Westelijk front. De mogelijkheid, dat Duitschland zich met de Russische hulp sterker en doelmatiger isoleert is even zeer waarschijnlijk. Het is dus een open vraag of dit accoord nu tot meer activi teit aan het Westelijk front zal leiden. We moeten dit afwachten. Alle voorspel lingen dienaangaande berusten op fan tasie. Wie met groote bezorgdheid het accoord van Rusland met Finland zien, zijn de Zwe den. Zweden, dat de Russische Beer nu grom mende voor zijn deur krijgt. De verpachting van Hangö als marine-basis beschouwt men in Zweden als een mes op de keel en men zal nu misschien betreuren, dat men dit gevaar niet gekeerd heeft, door krachtiger steun aan Finland te verleenen. Dan was de zaak wellicht anders geloopen. We wachten nu maar verder af, welke vol gende zetten op het schaakboord van Europa zullen worden gedaan. Het zou interessant zijn als het niet zoo gevaarlijk was. Aquarium Zoöl Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: „Juarez". Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: „Het hooge commando". Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Het Masker van de Spin" (II). Donderdag 14 Maart. Casino, 8 uur. O. en O. voor de burgers. Chr. Geref. Kerk, Steengracht, 8 u. Lezing Ds. Laman, van Haarlem, over: „Tusschen wereldmacht en Koninkrijk Gods". Zaterdag 16 Maart. Casino 8.00 uur: Uitvoering Stedelijk Muziek corps. Tivoli 3 uur: Film „Bavianenland". Barometerstand Den Helder Maximum temperatuur lucht; Temperatuur 8 uur: Wind: richting: Z.Z.W., Licht op: 736.9 8.9 6.2 kracht: 5 6.28

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5