ONZE PAASCHLUNCH Mr. Oud Tweede Kamerlid vuren van Tohr DE SCHAT Bon 15 voor suiker in de Ulo-eiiLjn Radioprogramma Vogelnestjes op tafel Onze lezeressen kunnen dit keer van de koffiemaaltijden in de Paaschdagen iets bijzonders makenNiet slechts geven we hier een schets van een aparte tafelversiering, maar bovendien stelde onze kookspecialiste een smakelijken Paaschschotel samen, die er zeker „in zal gaan"! 't Kan niet zonder eieren Weer 2 pond voor drie weken Nieuwe Rijks-hypotheekregeling binnenkort te verwachten Vliegtuigbemanning uit rubberboot opgepikt door Edgar Rice Burroughs (Door onze Kookspecialiste.) Op de Paaschtafel hooren eieren thuis. Een aardig idéé voor een Paasch-lunch is: het traditio- neele ei, al of niet geverfd en aangekleed bij ieder bord en bovendien nog een aardige en smakelijke schotel. Deze laatste kan bestaan uit: vogelnestjes, aardappelpurée en sla van Brusselsch lof. Voor de vogel nestjes neemt U per ei 100 A 125 gr. gemengd gehakt Het ei wordt hard gekookt (pl.m. 8 min.) waarna het van de schaal ontdaan wordt Inmiddels wordt het gehakt aangemengd met een weinig rauw ei, peper, zout, desgewenscht nootmus kaat en wat beschuit- of brood kruim. Het gehakt wordt dan op een bord tot een lapje uit gedrukt. Het éi wordt even door bloem gewenteld en op het lapje gehakt gelegd, dat nu om het ei heen gevouwen wordt. Er mogen geen barsten in zijn. Vervolgens wordt het geheel door paneermeel of be- sehuitkruim gerold en in heet vet mooi bruin gebakken. Daarna wordt ieder ei over langs doorgesneden en rang schikt men de eieren netjes op een schotel met sla van Brus selsch lof en aardappelpurée. Op de purée worden met een vork versierende streepjes ge trokken. U kunt ook met een deegspuit de purée er in figu ren bij spuiten. 's-Gravenhage, 21 Maart. Naar wij vernemen zal gedurende het tijdvak vanaf heden tot en met Donderdag 11 April a.s. de met „vijftien" genummerde bon der rijksdistributiekaart recht geven op het koopen van een kilogram suiker. FEUILLETON door MALCOLM HOWES 1D. Irene antwoordde: De signore is niet hier. De heer Fenshawe was weer in zijn brie ven verdiept, maar hij keek op. Wat is er? vroeg hij. Iemand vraagt naar mevrouw Haxton, antwoordde zij. Het is beter, dat je met hem spreekt. Als hij ons iets vertellen kan, breng hem dan hier. Ze ging met den bediende naar beneden. Hjj wees op een omhulden Arabier, bij de deur, die diep boog, zoodra ze verscheen. Wat wenscht ge? vroeg ze in het Ita- liaansch, en de Arabier wees zwijgend op een gesloten rijtuig, dat vlak naast het trottoir voor het botel stond. In de meening, dat er een bezoeker in zat, die niet wilde uitstap pen, ging ze er zonder eenig aarzelen naar toe. Ze vond, dat de schemerige straat onge woon vol was, maar ze schonk geen aandacht aan de voorbijgangers, omdat de Arabier het portier had geopend en ze verwachtte, dat een inzittende naar haar zou uitzien. Maar het voertuig was ledig! Er moet een misverstand zijn, zei zij, van het donkere voertuig naar den Somali- koetsier en van hem weer naar den zwijgen den boodschapper kijkend. Plotseling werd ze zich vol angst bewust, dat verschillende witte gedaanten heimelijk tusschen haar en de deur van het hotel waren geslopen. Met een lichten kreet wendde ze zich om en poogde het hotel weer binnen te gaan. Maar onmiddellijk werd ze opgetild, een ruwe hand bedekte haar mond en ze werd met ge weld in het rijtuig geduwd. Ze zag opeens een wringend menschen- kluwen; er scheen een moorddadig gevecht te ontstaan tusschen een dozijn mannen. De straat was vol rumoer en het trottoir gevuld De voorzitter van het centraal stem bureau' heeft in de vacature in de Tweede Kamer ontstaan door het ontslag .als lid dier kamer door den heer M. M. Cohen, benoemd verklaard Mr. P. J. Oud te Rot terdam. Naar wij van bevoegde zijde vernemen zullen in de bestaande regeling, betreffen de het beschikbaar stellen van voorschot ten onder verband van tweede hypotheek voor den bouw door particulieren van ar beiderswoningen. verschillende wijzigingen worden aangebracht. Het bedrag van do aldus te verleenen voorschotten zal worden verhoogd, en wel tot 1000 per woning bij den bouw op erfpachtsgrondcn en tot 1250 per woning bij den bouw op eigen grond. Voorts zal het thans geldende percen tage, dat de gemeenten, in een eventueel verlies, hebben bij te dragen, beduidend worden verminderd. DOOR DEN KOTTER IJM. 203. Gisterochtend vroeg is in IJmuiden bin- ncngeloopen de kotter IJm. 203, met aan boord vier Duitsche vliegeis: een officier en drie onderofficieren. Het blijkt, dat zij afkomstig zijn van een Duitsch vliegtuig, dat na beschoten te zijn, zonk. Do mannen dieven in een rubberboot rond, toen zij door de Hollanders werden opgepikt. De ramn geschiedde op 110 miil van IJmui den. Een van dn vtioTei-s heeft een arm ge broken, terwijl een ander een schotwond in de rechter knie heeft. De vier Duit- scliers zijn in IJmuiden aan wal gebracht. ZATERDAG 28 MAART 1940. Hilversum I. 1875 en 414,4 m. VAR A-uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.S0 —8.00 VPRO. 8.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.45 Berichten ANP). 1.30 Orgel en zang. TARZAN en de 63. De sterke poten van Keba trapten en sloegen in de lucht, terwijl hij probeerde den man van zijn rug af te werpen, maar hij stelde geen belang meer In den gelen reus, die de agena overstak met Janette in zijn armen. Toen schitterde het mes van Tarzan in het zonlicht. Het dodende staal drong diep in de zijde van Kaba. Met een laatste gebrul strompelde het dier nog enkele passen voor waarts en viel toen op den grond om nooit weer op te staan. Tarzan rende naar Janette toe. „Ben je gewond?" vroeg hjj angstig. „Ik Ik ben helemaal in orde, dank je voor dit dit De reus boog voor Tarzan. „Ik ben Ukah, de zoon van Shan Rathor, van de stad Rathor, een vijand van Tohr. Ik dank U mijn leven. O, machtige dooder der dieren, ik hoop U nog eens een gelijke dienst te mo gen bewijzen." „Ik ben Tarzan van de Apen," antwoordde Tarzan eenvoudig. Toen Janette naar boven, naar het balcon keek, ging ze vlak bij den aapman staan. „Kijk!" fluisterde ze. „Kijk naar het gezicht van Ahtea. Ze is woedend. En daar komt Mungo met zijn soldaten. Wat zijn ze nu weer voor ergs met ons van plan?" „Grijp die drie!" riep de boze koningin. 2.00 Esperanto-uitzending. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.30 Muzikale causerie. 3.00 Reportage. 3.30 Cummunity-Singing (opn.). 3.45 VARA-orkest. 4.304.50 Vragenbus. 4.55 Utrechts Stedelijk Orkest en solist (opn.). 5.50 Orgelspel. 6.15 Twentsche uitzending. 6.45 Kinderleesclub. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Cyclus: „Hoe werkt de kerk?" 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.15 Puzzle-uitzending. 8.30 Rosian-orkest. 9.05 „De Gordiaansche knoop", toespraak. 9.10 VARA-Varia. 9.15 Radiotooneel. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 En nu... Oké! 11.15 Berichten ANP. 11.25—12.00 VARA-Strijkorkest. Hilversum II. 301,5 m. KRO-uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.30 Paaschmis. 9.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Klokgelui (opn.). 12.30 Gramofoonmuziek. (Om 12.45 Ber. ANP). 1.10 KRO-orkest. 2.00 Voor de jeugd. met worstelende gedaanten. Messen flikker den, Arabieren met gespierde armen omslo ten elkaar in doodeljjke omarming en ver vloekten elkaar met hun rijke vocabulaire op dit gebied. Natuurlijk kwamen er menschen uit de hall van het hotel naar buiten om te zien, wat er aan de hand was. Maar de strij denden versperden de deur, zoodat er niemand uit of in kon, en te midden van het lawaai ^en de verwarring werden de twee Somalipon- nies voor het wankele voertuig tot een snel len galop aangezweept. Toen bedaarde de strijd even snel als hij ontstaan was en be halve dat Irene was verdwenen, scheen nie mand er eenig nadeel van ondervonden te hebben. HOOFDSTUK IX. Een rit door den nacht. Verschillende kleinere gebeurtenissen te zamen vormden de oorzaak van dit storm achtig» tooneel voorhet Grand Hotel de 1'Univers en een helder-denkend man, die hun beteekenis doorzag, zou tot de slotsom geko men zijn, dat Irene Fenshawe bjj vergissing geschaakt was in plaats van mrs. Haxton. Het resultaat van de koelbloedige handigheid van hen, die het meisje ontvoerd hadden, zou zeker een eerplaats hebben gekregen In de kronieken der misdadigheid van Massoea, als het blinde toeval niet twee uur te voren Mulai Hamed van Royson gescheiden had. De zon zonk achter het hoogland van Abes- sinië, toen de Effendie in de kamer van de wacht van het fort op den terugkeer van den gouverneur wachtte. Zjjn gids, die een vroom Mohammedaan was, wendde zich naar Mekka, knielde aan den kant van den weg en boog zijn hoofd in het stof. Een andere trouwe aanhanger van den Profeet voegde zich bij hem en het tweetal zong zijn gebe den in koor. Toen deelden ze elkaar hun nieuwtjes mee. Mulat Hamed vertelde van de giaours in het hotel en was zeer verbaasd van zijn geloofs genoot, een kok van het fort, te vernemen dat twee der Effendi's gevangen waren geno men. Maar de kok ging haatig weg om een aantal magere kippen te onthoofden, die be stemd waren voor een Rissoto als pollastro voor het diner van de officieren en Mulat Hamed bleef achter om zich zelf te vragen, of de lange Effendi, met wien hij gekomen was misschien ook gevangen werd gehouden, totdat hij mr. Fenshawe en Royson zag weg rijden langs den boulevard in het rijtuig van den gouverneur. Hij vervloekte hen beiden in passende be woordingen en begon de lange wandeling naai het hotel. Geboren kletsmajoor, die hij was, koos hij den drukken weg door de hoofd straat, waar hij misschien een andere ken nis zou tegenkomen. Deze omweg leidde hem langs de Olifant- Moskee. Abdulla, het wachten op het rendez- vous, dat mrs. Haxton voor von Kerber had afgesproken, moe, ontdekte Mulai Hamed's Insigne en probeerde inlichtingen te krijgen. Broeder, sprak hij, ik zou u iets willen vragen. Spreek slechts, was het hoffelijke ant woord, want Mulai Hamed was gevleid, zoo maar door een persoon van rang te worden aangesproken. Er zijn zekere giaours in uw caravan- seriai, een oude man, een dikke man als een stier, een lange jonge man en een magere man, de Hakim Effendi, op wien ik hier wacht. Weet ge iets van hen af? Mulai Hamed ging de lijst zorgvuldig na. Het moet de Hakim Effendi zijn, zei hij eindelijk, die in de gevangenis zit, want de anderen heb ik gezien, maar hem niet! Abdullah was geërgerd. Hij, een zuivere Bedoein uit de woestijn, had al te groote gunst bewezen door het woord „broeder" te gebruiken tegen iemand van gemengd ras. Ik vroeg niet om dwaasheid, mompelde hij. Dat is het antwoord van een dronken Frank. Neen, vriend, ik spreek de waarheid. Moge ik nimmer drinken aan den witten vij ver van den Profeet, indien ik u niet dat heb verteld, wat ik vernomen heb. Abdullah beheerschte zich en luisterde naar Mulai Hamed's verhaal en was overtuigd. On danks mevrouw Haxton's verbod was het nu noodzakelijk, dat hij haar onverwijld sprak,.en dus vergezelde hij den hulp-onder-portier naar het hotel. Onderweg ontmoetten zij een wan kel gesloten rijtuig, dat in razenden galop een zijstraat insloeg en beide mannen dachten, dat het naar den mijlenlangen dijk reed, die het eiland Massoea met het vasteland verbindt. Wie reist er met zoo'n haast? vroeg Abdullah, het rammelende voertuig na ziende. Misschien vertrekt er vanavond een kafila naar het binnenland, zei Mulat Hamed. Maar de verwarring in de buurt van het hotel trok thans hun aandacht, en ze holden met anderen mee, want bloedvergieten is in deze streken steeds een aantrekkelijk tijdver drijf, dat toeschouwers trekt. Dick verliet op dat oogenblik juist het tele graafkantoor, vanwaar hij tegelijk voor zich zelf een telegram had verzonden. De beleefd heid eischte, dat hij op de verschillende brie ven van mr. Forbes zou antwoorden, dus ver zond hij het korte bericht: „Brief volgt, Royson", wat naar zijn meening voldoende 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 KRO-Melodisten en solist. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 KRO-Melodisten en solist. 5.15 Internationale sportrevue. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten 7.15 Juridische causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.45 KRO-Kamerorkest en solisten. 9.50 „De Paaschei-actie", toespraak. 10.00 Voor de jeugd. 10.30 Berichten ANP. 10.4012.00 Gramofoonmuziek. was. Voor hij terugkeerde naar het hotel, wandelde hij een eindje in de richting van de haven en ontmoette, zooals hij half en half verwachtte, Stump, die van het jacht terug keerde. Hij verbaasde dien dikken zeeman met het nieuws van' dien avond, maar Stump legde de zaak op zijn manier uit, en gaf een theorie ten beste, die von Kerber's tegen spoed schijnbaar, verklaarde! -r- Zie je, het zit zoo, zei hij; die ver- wenschte Italianen hebben de lucht gekre gen van dien schat. En van wie hebben ze •dat? Wel, van dien kerel, die den aanval in Marseille op touw zette. Jij zei niet veel er over, en dat was zooals het hoorde, maar Tagg is slimmer dan hij lijkt, en hij vertelde mijn, dat er een pampier uit von Kerber's zak werd gegapt. Dat pampier bracht de haaien op 't spoor. Ze kwamen de „Aphrodite" voor, door in Brindisi de Indische mailboot op te pikken en hadden alles kant en klaar, toen we hier het anker uitwierpen. Juffrouw Irene en ik zagen een van die lui vanmiddag het hotel bewaken. Ik geloof, dat dat Alfieri was, zei Dick. Mrs. Haxton erkende, dat h(j het was en het was zijn onverwachte verschijning, die haar naar het jacht deed teruggaan. Wie is die mijnheer Alfie of hoe heot- ie? informeerde Stump. Neem me niet kwalijk. Ik vergat, dat u nooit van hem gehoord hebt. Hij is de man, die de payrus, het papier, in MarseUle weg nam. Zoowel mrs. Haxton als de baron zijn bang voor hem. Je schijnt een verduivelde hoop van deze zaak af te weten, riep de schipper geërgerd uit. Dat kan ik niet helpen, ik ben er op allerlei wonderlijke manieren ingesleept. Ik beloof u, kapitein, dat ik u een dezer dagen het heele verhaal zal doen. Hoe eerder we in Aden zijn, hoe beter het is voor mr. Fenshawe en de dames en ik raad u aan, om miss Fen shawe te steunen, als ze haar grootvader tracht te overreden, om daar omiddellijk heen te gaan. Grappig, bromde Stump: dat zijn letter lijk mrs. Haxton's woorden, toen ik die de scheepsladder ophielp. Hallo! Waar is de Ijrand Als Ik me niet vergis, jongmensch, is daar een eerste klas ruzie aan den gang vlak voor ons café. Nee, nee, bemoei je niet met Arabieren; die langbeenige honden zou den je voor d'r lui pleizier doodsteken. Be waar je afstand en geef iederen duivelszoon, die te dicht bij komt, een opstopper, dat hij bhjft liggen (Wordt vervolqd.)

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 7