„Hoera! voor 't Garnizoen" met HENRIETTE DAVIDS van Café „Juliana", G EN G PASCHEN IN ZICHT OP BISCHOFF HET OOG GERICHT Ingezonden BOTERALLERHANDE VIERT PASCHEN IN „CASINO JACK PE VRIES INTERNATIONALS Vroolijk PAASCHBAL na de voorstelling HEDEN Banketbakkerij TER BURG Kanaalweg 165 15% Gesorteerde gebakjes 8 cent H&x,e£dcH nieiuud Doe het nu! B. J. QUAST&ZN. llllllllllll ZONDAG (Ie Paaschdag) MATINEÉ en SOIRÉE „De Band met een 15-jarige reputatie", m,m. v. LILLY POON S, de lieftallige lady-crooner MAANDAG (2e Paaschdag) 8.15 uur, de geestige CABARET-REVUE (als gast), GUUS BROX, Clairette Hamme, Frans Bogaert enz. Dolkomische scènes - Leuke liedjes - 3 uur lachen. Prijzen Ie Rang en Balcon ff 1.-, 2e Rang ff 0.75, 3e Rang ff 0.50 (plus rechten). Korporaals en manschappen Ie Rang en Balcon f 0.60, 2e Rang f 0.45 plus rechten. Minzaam Aanbevelend Wij zijn goedkooper Heerencostuums: prijzen f 9 50, 14.75, 19.75; In onze bekende superbewerking STABIEL, prijzen f 22.75, 25.75. 28.75, 31.50, 35.50 en hooger. Waarom geen school- voetbal? ïïlaAine&eïLcMen Voor den Bloementuin Van Galen's Bloemenhandel Bloemenschuit Keizersbrug De RUGGEGRAAT Den Helder spreekt over: 'n Oud-Hollandsch Hoekje Voor naar Vitrage's Karpetten Balatums Linoleums Jabo Tapijt Loopers Matten Meubilair Meubelmagazijn Weststraat 27-29 Predikbeurten Opening nieuwe meubelafdeeling van de firma Vlessing Burgerlijke Stand van Texel 99 Plaatsbespreken dagelijks van 3-5 en van 7-8 uur. Heropening Hebt U al er aan gedacht, om bijtijds Uw lijfgoederen te koopen. Keizerstraat 76 Ziet vooral onze Paasch-étalages Adoetteem doet mkoopen Iedere figuur en iedere smaak slaagt bij ons! Sportcostuums: prijzen 18.75, 12.75, 16.75. STABlEL-bewerkingprijzen 119.75, 21.75, 24.75 en hooger. De jongelui roemen onze dessins en modellen. Regenjassen en Demle-Salsons Gabardine: prijzen f 11.50, 16.50, 19.50, 24.50 en hooger. Tweed: prijzen I 12.50, 15.00, 19.00, 24.53 en hooger. Voor het voorjaar ook voor U de juiste dracht. Maar voor kwaliteit.... rtaar Bischoff. Pluslourpakjes: f6.60,9.20,12.40.14.00 en hooger, voor leeftijd 8 jaar, kleine stijging per maat. Groote collectie met plusfour en korte broek. Uw jongens zijn robbedoezen. Daarom naar Bischoff v. afwerking en ijzersterke kwaliteit. Kleedingmagazijnen Koningstraat 4 Oen Helder - V I ifBuiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.). H.F. „Helder" reageert. e Den Helder, 22 Maart 1940. Naar aanleiding van het in Uw blad ver- Schenen artikel d.d. 18 Maart j.I. „School- voetbaltournooi gaat niet door" zou onder staande vereeniging gaarne de volgende rec tificatie in Uw blad opgenomen zien, waar voor bij voorbaat onzen dank. Bovenstaand artikel, dat door .Uwe redac tie zonder kennis van de daarin genoemde vereenigingen werd geplaatst, geeft wat be treft het niet doorgaan der schoolvoetbal- wedstrijden absoluut een verkeerden kijk op den werkelijken gang van zaken. Het niet doorgaan is onze vereeniging tot op heden nog niet eens officieel bekend, daar wij geen bericht van de Schoolvoetbal-com- piissie daaromtrent hebben ontvangen. De werkelijke toedracht is de volgende. Zaterdag 2 Maart 1.1. vond op voorstel der Schoolvoetbalcommissie een vergadering plaats op advies der vereeniging' „Helder", met de afgevaardigden der diverse plaatselijke Voetbalvereenigingen, waar aanwezig waren „H.R.C.", „Helder" en „Watervogels" en de Consul van den K.N.V.B., op het terrein der H.F.C. „Helder". Op deze vergadering opperde de vereeniging „Helder" het bezwaar, dat op het reeds in slechten toestand verkeerende bij-terrein wed strijden zouden worden gespeeld door spe lers tot 19 jaar en zelfs ouder. De vereeniging „Helder" stelde wel haar bij-terrein voor den geheelen dag en de geheele week beschikbaar voor de schoolwedstrijden van de lagere scholen. De vereenigingen „H.R.C." en „Water vogels", die beide momenteel slechts ieder de beschikking hebben over één veld en oor spronkelijk in 't geheel geen toestemming, mede op advies van den Consul van den K. N. V. B., konden geven, kwamen nu hiervan in zooverre terug, dat zij voor de eerste dagen in de week hun terrein beschikbaar stelden op dezelfde voorwaarden als de vereeniging Helder". De waarnemende Secretaris der Schoolvoet balcommissie bracht toen naar voren, dat het toch ook mogelijk zou zijn, dat iedere Middel bare school, Ambachtsschool en dergelijk, met één elftal zouden deelnemen, waardoor het aantal elftallen zou verminderen, doch het idee van vertegenwoordigend elftal gehand haafd bleef. Genoemde Secretaris zou dit voorstellen in de voltallige Commissie der Schoolvoetbal- wedstrijden. Door de toezegging der vereeni gingen zouden dan alle wedstrijden gespeeld kunnen worden. De afgevaardigde der H.F.C. „Helder" gaf hierop zijn toezegging, dat wanneer de Schoolvoetbalcommissie met een programma in dien geest bij zijn vereeniging zou komen, dit welwillend in overweging zou worden ge nomen. Mijnheer de redacteur, tot heden wachten de vereenigingen nog steeds op bedoeld pro gramma, dat evenmin als het niet doorgaan der schoolwedstrijden door hen werd ontvan gen. Wij meenden goed te doen, de vele liefheb bers van de Schoolwedstrijden langs dezen weg een en ander onder de aandacht te brengen, daar thans verkeerde conclusies hieromtrent worden getrokken. Namens H.F.C. „Helder"; H. C. Freeke, secretaris. Aangenomen in den Zeedienst. Ondervolgende lichtmatrozen m.i.v. 5-2-40: C. Aartsen, D. W. Boskaljon, R. Boterhoek, R. Bremer, C. van Dongen, A. J. M. van Eeke- len, F. A. van Erp, D. H. de öast, W. A. van der Giessen, N. de Goede, K. Groen, T. de Jong, G. de Jonge, F. Kampwart, L. Klein, H. Krösschell, S. A. Laroo, A. van der Lucht, J. Mantel, E. Meindertsma, J. H. Möhlman, E. A. Mijlof, J. Postma, J. H. Roosenboom, H. C. Roovers, C. M. Schoenmaker, J. A. C. van de Ven, H. W. Westhoff, A. H. van Willigen. Alsvoren m.i.v. 6-2-'40: G. van Anrooij, H. Baars, J. J. van den Boo gaard, N. A. Boon, T. Brandjes, J. Bröström, W. Claes, N. Dijkshoorn, B. E. van Eerden, J. G. Eckhardt, P. Kleinschmidt, G. J. van Look, N. H. A. van der Meel, J. F. Mertens, A. Mid delbos, J. Möhlmann, H. W. de Ruiter, IJ. Salm, P. Smit, C. Sonke, C. G. Thijssen, R. E. Verhelst, L. Vermeulen, P. A. Versendaal, A. O. de Vries, W, G. van der Wel, H. Wolters, J. Zijlstra. Alsvoren m.i.v. 7-2-'40: J. F. A. Beth, J. Biesemaat, J. E. Boet. H. J. van Bogerijen, H. H. A. Bouwens, S. Claus, R. van Dijk, T. Dijkstra, W. de Haan, H. Hak ker, W. C. Holtman, T. H. van Huët, E. K. de Jong, W. K. Kuijters, A. F. van Meeteren, J. Nuijten, J. Oosterveld, G. A. Otten, H. Plaat, W. H. van de Pol, A. J. de Rooij, P. de Ruijs- scher, C. J. van Schaffelaar, J. Stavleu, J. van Toren, P. van Fucht, C. Vreeke, J. W. F. van Weelderen, H. Zietse. Alsvoren m.i.v. 8-2-'40: G. M. Achterberg, D. van der Bent, S. J. Brugts, H. B. P. Disselkoen, C. Donker, J. Dubbeling, P. M. van Dijk.' A. den Engelsman, R. P. de Graaf, H. J. Kerklaan, G. A. Kotter, E. B. L. van Leeuwen, J. F. Lonkhuijsen, J. R. van de Mast, J. A. C. van Oosten, A. A. Oos- terwijk, A. Popp, P. E. Popping, J. J. Tavie, F. Zijl. Alsvoren m.i.v. 12-2-'40: J. M. Molenaar. Alsvoren m.i.v. 19-2-'40: N. Pistoor, J. C. de Wolf. Klimrozen Struikrozen Stamrozen Heesters, enz,, enz. Graszoden en Tuinaarde Kamerplanten Azalia's Begonia's Cyclama's Palmen Clivia's Te veel om op te noemen Ook Zaterdags op de markt. Telef 181 van elk goed reclame-plan Courantenreclame (safe @ud MollatiS voorheen 't Hoekje Weststr. h. Zuidstr. Een groot aantal stadgenooten bezocht dezer dagen onze artistiek uitgevoerde en uiterst intiem geworden zaak. Drie factoren bepaalden dit drukke bezoek: gezelligheid muziek de smaakvolle inrichting Breng een der Paaschdagen eens een bezoek aan dit Oud-Hollandsch Hoekje en neem Uw familie mee. Men zal verbaasd zijn iets dergelijks in Den Helder te kunnen zien. Koningstraat 113 Telefoon 743 Voor Geweldige keus Altijd lagere prijzen KOMT U OVERTUIGEN Admticït in dc <Keldtt*cfo 'CoutanC Zondag le Paaschdag. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u„ ds. Visser. Extra col lecte voor de Kerkvoogdij. Oosterend, v.m. 10 u„ ds. Kok. Collecte voor den inwendigen zending in Noord- Holland. De Waal, v.m. 10 u„ ds. v. t. Hooft. Den Hoorn, v.m. 10 u., de heer Starren- burg. De Cocksdorp, v.m. 10 u„ ds. Salm. Eierland, n.m. 3 u., ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 u„ ds. Tinholt. Doopsgezinde gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., ds. Gorter. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare), v.m. 10 u„ Cand. Wouda. n.m. 3 u„ ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10 u., ds. v. d. Leer. n.m. 3 u„ Cand. Wouda. Geref. Kerk (Hersteld Verhand). Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 u. de heer Blonet van Amsterdam. Maandag Se Paaschdag. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u„ ds"" Visser. Oosterend, v.m. 10 u„ ds. Kok. De Koog, vjn. 10 u., ds. 't Hooft. De Cocksdorp, geen dienst. Den Hoorn, v.m. 10 B„ de heer Starren- burg. Oudeschild, v.m. 10 u„ ds. Tinholt. Doopsgezinde geineente. Oosterend, v.m. 10 u„ ds. Gorter. Den Hoorn, v.m. 10 u„ ds. Smidts. Geref. Kerk. - Den Burg, v.m.. 10 u.. Cand. Wouda. Oosterend, v.m. 10 u., ds. v. d. Leer. Geref. Kerk (Hersteld Verband). Oosterend, v.m. 10 u„ de heer Blonet. LEGER DES HEILS. Zondag le Paaschdag. 7.30 v.m. Dankstonde. 10.00 v.m. „Hij is waarlijk opgestaan". 3.30 n.m. Openlucht op de Groeneplaats. 7.30 n.m. Opstandingsfeest Maandag Se Paaschdag. 8.00 n.m. Sluitingsdienst. 3.30 n.m. Openluchtsamenkomst te Oos terend. Leiders: Luit. D. Pieters, Kdt. Luit. T. Plomp. Evangelisatie (Palmstraat). le Paaschdag, 10 u„ ds. J. H. Janzen. Se Paaschdag, 10 u., ds. J. H. Vaandrager. De nieuwe meubelafdeeling, die de firma Vlessing heeft laten bouwen achter de R.-K. Kerk te Den Burg, is dezer dagen gereed ge komen en wordt heden (Zaterdag) geopend. Het nieuwe gebouw, waarop de voormalige wolopslagplaats aansluit, is ruim 30 meter lang, pl.m. 12 meter breed en twee verdiepin gen hoog. Op de benedenverdieping bevindt zich links een opslagplaats voor meubelen, enz. Deze afdeeling is thans geheel gevuld met allerlei artikelen, benoodigd voor de stoffeer- derij, die aan de zaak van de firma Vlessing is verbonden. Verder vindt men er staaldraad matrassen, enz. Uit deze opslagplaats voert een ruime trap naar de bovenverdieping, die over de geheele breedte is ingericht voor toonzaal. Verbluffend is de indruk, die men krijgt als men deze ge weldig groote, prachtig gestoffeerde zaal be treedt. Een keur van meubelen vindt men daar, gerangschikt in afdeelingen, zoo geplaatst, dat alles wat voor een kamer noodig ia, by elkaar' staat, zoodat men direct een overzicht krijgt van datgene, wat men wenscht te koo pen en de daarbij passende artikelen kan uit zoeken. Wij kunnen een ieder aanraden, daar eens een kijkje te gaan nemen. Het rechter gedeelte van de benedenverdie ping is geheel vrij gehouden voor doorrit naar de wolafdeeling (achter in het gebouw) en voor autostalling. In het midden vindt men de inrichting voor centrale verwarming. Kortom het is een afdeeling geworden van dezaak van de fa. Vlessing, die voor het doel, waarvoor ze werd gebouwd, aan alle eischen voldoet. Het betonwerk in dit gebouw is van beteekenis geweest. Aannemers waren: voor timmerwerk de heeren Bakker en Koorn, voor metselwerk de heer H. Koorn, loodgieterswerk de heer J. Agter, electra de heer De Wilt, terwijl de cen trale verwarming is aangebracht door den heer F. van Heerwaarden. van 1622 Maart. GEBOREN: Nelly, d. v. Cornelis Koorn en Klaasje Zegel; Alie d. v. Cornelis Cupido en Anna Lap. ONDERTROUWD: Harmen Jakob Donker en Willemina van Strien. GETROUWD: Adriaan Abraham Westdorp en Feitje Timmer. Gevonden: een damesfiets, een heeren- fieta, een paar schoenen. EINDUITSLAG BILJARTKAMPIOEN SCHAP TEXEL. M. Vonk N. de Graaf A. N. Lap P. Z(jm M. Bakker H. C. Ran C. Dros E. v. d. Kerkhof J. Kikkert n i o 3 3 3 7 4 4 4 5 3 3 3 2 8" e a H <9 3 z w ft (t •O c 3 275 870 3.16 14 238 736 3.09 8 291 809 2.78 286 777 2.68 179 648 3.62 229 675 2.98 267 660 2.47 275 617 2.24 305 594 1.62 (T! 28 35 14 17 22» 19 15 17 14 M. Bakker 4 veliespunten. De niet gespeelde partij KerkhofH. C. Ran is alsnog gespeeld, doch de nog 2 te spelen partijen door den heer M. Bakker tegen Kerkhof en H. C. Ran konden niet gespeeld worden, daar Bakker zich onsportief heeft teruggetrokken, omreden hij de bovenste plaats niet meer kon bereiken.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 11