en goede W ieringer waard- Oudesluis 1-4 Kranige 6-3 zege van H*R*C* Tien doelpunten bij H*R*C* 2-Schagen 1 Watervogels wint de derby Ajax-KFC 1-2 Jan Molenaar opnieuw kampioen van Nederland G Snooy zevende van de dames Pittige strijd tusschen H.R.C. 3 en Helder 2 Schagen 2-Atlas 2 3-4 advertentie de beste maal, dat Stompedissel voor open doel een fraaie kans kreeg, faalde deze alweer, want via de paal verdween de bal langs het doel. En de Graaf had al evenmin succes met een hard laag schot, want De Schipper gaf geen pardon. Dit moest Koster even later ook ondervinden, toen de Helder-keeper languit vallend zijn schuiver verwerkte. Het werd zelfs 40, want toen Racing eenigszins opdrong, kreeg de Helder-voorhoede meer vrijheid en Rottier „vloog" langs Bot, waarna Himpers op phenomenale wijze den bal uit den voorzet inkopte (04). De eer gered. Het pleit voor de Racers, dat ze den moed nóg niet opgaven en eindelijk na een half uur spelen kreeg H.R.C. loon naar werken. Hoo- gendijk was het, die De Schipper van dichtbij kon passeeren (14). Met dien stand kwam het einde, de Heider- reserves een verdiende revanche gevend. J Voor het eerst, na de lange winter periode, betrad weer een voetbalelftal het Wieringerw.sportparkhet was Dosko, die zegevierend het strijdperk verliet. Wieringerwaard was lang niet volledig; vele „cracks", op wier medespelen men meen de te mogen rekenen, zooals Jn. Hazeloop, A. Saai, C. Hermans, KI. Schenk, Fr. Rob, enz., ontbraken. Geen wonder, dat de Oudeslui- zers, die vrij volledig uitkwamen, met de zege gingen strijken. Vooral na de rust, zakte het spel van W.waard ineen; over het alge meen gaf de wedstrijd trouwens een lauwen indruk. West-Frisia gaf het echter niet cadeau. In een spannenden wedstrgd, die van goed gehalte was, heeft Racing ook West- Frisia met een nederlaag naar huis ge- gestuurd. Het was Zondagmiddag ideaal voetbalweer, hetgeen direct aan de publieke belangstelling was te bemerken. Er is genoten van een stevige frissche partij; we zagen mooie doel punten en tevens werden we vergast op fraaie staaltjes voetbal, zooals we die in langen tijd niet meer hadden gezien. HRC won en de uit slag verraadt het alreeds: HRC had de beste voorhoede. Was die van de Enkhuizenaren dan beneden peil? Absoluut niet, er stond een prima rechtsbuiten, Muské, er was een pittig binnentrio en trouwens drie tegendoelpunten is op zichzelf al een heel goed resultaat. Maar bij HRC is zoo langzamerhand een nieuwe schutter op komen duiken, zoonoodig nog ge vaarlijker als de eminente vleugelspelers en wel De Vries. Deze heeft maar één gedachte en dat is schieten. Uit alle standen probeert hij het en ook dezen middag kwamen er weer drie doelpunten van zijn voet, terwijl hij bij twee goals een belangrijk aandeel had. Als geheel maakte de Racingploeg weer een soliede indruk. West-Frisia bracht een behoorlijk elftal op den been; een stevige achterhoede met Klop per aan het hoofd, maar ook Belier en keeper Post maakten een goeden indruk. De halflinie was ook niet onverdienstelijk, hoewel net wel eens aan tempo ontbrak. De wedstrgd. Eerst om drie uur tien werd het aanvang- sein gegeven en reeds direct noteerden wij een vrijen schop van Leavy, die Post keurig weg werkte, doch juist voor de voeten van den toe stormenden Dissel, maar de crack Klopper redde op den doellijn. Het was de inzet van dezen emotievollen, uiterst snel gespeelden wedstrijd. De bal vloog van doel tot doel en zoo was het Racing-doel in gevaar, om even later weer een spannend moment voor het Enkhuizerdoel te beleven. Het wordt 01. Juist toen HRC weer zoo'n flitsenden aan val had ondernomen, kreeg Muské den bal; zuiver was zijn voorzet en weergaloos mooi kopte Jelles den bal langs Dijkshoorn. West-Frisia leidde en hoewél het even vreemd aandeed, een Racing-achterstand, von den wij het toch geenszins onmogelijk, dat West-Frisia een einde zou maken aan de Racing overwinningenreeks. Althans wanneer de Enkhuizenaren dit hooge tempo zouden vol houden. Ondertusschen had Racing alweer een paar aanvallen ondernomen en hadden Klopper c.s. alweer hun soliditeit bewezen. Een vrije schop tegen Stolk leverde ook al niets op, evenzoo een omhaal van Jelles, welke Dijkshoorn fraai stopte. HRC kreeg nu een licht overwicht, maar toch zou het nog 21 minu. duren, al vorens de stand gelijk werd. Een afgeslagen aanval op de roode veste bracht den bal bij Van Pelt, zonder dat de bal den grond raakte, ging deze naar Sanders, toen naar Dissel, weer terug, waar De Vries klaar stond om eersttegen den paal te schieten, maar daarna beter de roos te treffen (11). 2—1. Het werd zelfs 21, want toen vijf minuten later Roomeyer keurig voor doel plaatste, was het wederom De Vries die met zijn hoofd den bal in het net deponeerde. West-Frisia werd nu teruggedrongen en er ontstonden vele ge vaarlijke momenten, maar het succes kwam aan den anderen kant. Er deed zich een ingooi- wedstrijd voor bij de tribune, eensklaps kwam het leer naar binnen en Pastuminius, de links binnen van West-Frisia, gaf Dijkshoorn geen schijn van kans. Een ieder had zich reeds met een gelijken ruststand verzoend, toen De Vries weer op dook, een snelle ren langs de lijn, een hooge voorzet, echt een bal voor Dissel, en HRC had weer de leiding (32). De tweede helft bracht al ineens sensatie; vanaf den aftrap nam Sanders den bal mee, een listige voorzet, De Jongh maakte het leer „dood" en De Vries zorgde voor de afwerking, netjes langs den den paal verdween de bal in Het net (42). West-Frisia dacht er- echter niet aan „ge wonnen" geven en hoewel het tempo wel ge zakt was, zat er toch nog genoeg variatie in haar spel voor eventueele verrassingen. Toch was het eerste kwartier een benauwd kwar tier voor de geel-rooden. Wat Post in deze periode verwerkte, was meesterlijk, daarom vonden wij het zoo jammer dat door een kleine onoplettendheid het vijfde HRC-doel- punt ter wereld kwam. Een hooge bal van Dissel stopte hij achter de lijn, zoodat HRC een veiligen 52 voorsprong had. Wel wisten de Enkhuizenaren nog een fraai tegenpunt te maken, door Jelles, wat nog even een op leving gaf, maar verder brachten bij het toch niet. In de allerlaatste minuten kreeg Dissel nog een gelegenheid en ook deze kans benutte de roode linksbuiten weer soliede (63). De competitiewedstrijd tusschen Ajax en KFC was, in verband met de bezetting van een der hoogste plaatsen volkomen onbelang rijk. Het spel was onbeteekenend, beide ploe gen, deden hun best zooveel mogelijk te knoeien en aangezien de bezoekers nog het minst slechte spel vertoonden, was het ver klaarbaar, dat de KFC-ers tenslotte met een 21 overwinning huistoe keerden. Ajax probeerde enkele nieuwe spelers, maar veel succes had men er niet van. Her haaldelijk werd van opstelling veranderd, doch zonder dat men van een verbetering kon spreken. Ter Horst maakte het eerste doel punt, Kruyver zorgde voor den gelijkmaker en nog voor de rust trof een schot van Piet de Boer door een blunder van Keizer doel. In de tweede helft werd niet meer gescoord, hoewel de kansen aan beide zijden daarvoor zeer tal rijk waren. De beslissingen van scheidsrechter Twisterling waren betwistbaar. HRC wint met 61. In een buitengewoon spannenden wed strijd heeft HRC 2 een verdiende over winning op de geel-zwarte Spartanen be haald. Er dient echter direct gezegd te worden, dat er hevige tegenstand is geboden en on danks deze nederlaag kon er dan ook ontegen zeggelijk gesproken worden van een volledig herstel van Schagen. Want deze nederlaag i3 absoluut geen schande, want zonder overdrij ving zagen wij HRC 2 voor 't eerst weer in haar oorspronkelijke opstelling. Het was weer een pootig tweede elftal, de volle 100 procent vechtlust was weer aanwezig, in één woord een elftal, waar terdege rekening meer ge houden zal moeten worden. En Schagen? Na de débacle tegen Atlas hadden we er niet veel meer van voorgesteld, maar evenals in den wedstrijd tegen het derde elftal van HRC maakte zij ook nu weer een frisschen indruk op ons en niemand had er vreemd van opgekeken als de uitslag andersom had geweest. In de achterhoede was Bremer ongetwijfeld dé man, keeper Schoorl maakte eenige fouten, hoewel hij ook weer vele goede dingen deed. De middenlinie zwoegde hard en vergoedde daardoor veel van haar technische tekortkomingen. In de voorhoede was Ypey de meest opvallende speler, overal was deze S.-speler te vinden. De gevéérlijkste man wai echter Peetoom, door zijn groote snelheid, waarmede hij steeds verwarringen stichtte in de roode defensie, terwijl hij zelf twee doel punten fabriceerde en de „vader" was van het vierde doelpunt. Over den wedstrgd het volgende. Er ontspon zich al direct een vinnige strgd, waarbij de Schagen rechtsbuiten de eerste kans kreeg, doch de bal belandde net naast de paal. Lang lieten de doelpunten niet op zich wachten, want toen na een goede combinatie de roode rechts-buiten Koster .hoog voor doel schoot, raakte Middelbeek den bal maar half, waardoor deze in het verlaten heiligdom van Schoorl rolde, zoodat HRC na 6 minuten op goedkoope wijze aan de leiding was gekomen (10). Kort hierop kreeg Peetoom zijn eerste kans, maar het schot faalde. Koster was al bijzonder actief, handig passeerde hij daarna weer de Schager defensie en slechts de lat kon redding brengen, maar nog was het ge vaar niet voorbij; Bakker ving het leer op, even een tikje naar Zimny en het was 20! De Schager aanvallen waren, hoewel niet talrijk, toch uitermate gevaarlijk en de geel zwarten hadden werkelijk pech, toen eerst Dekker, de HRC-linksachter, staande op de doellijn, het vinnige schot van Peetoom keerde en daarna D. Schoorl juist voor doel langs schoot. Het laatste kwartier ging de strijd weer gelijk op en beide voorhoeden wa ren buitengewoon actief. Éénmaal moest Siersma een fout van Goudswaard herstellen, doch kort hierop, na 40 min., had Peetoom succes en de achterstand was verkleind (1—2). Nog voor de rust zorgde Zimny weer voor een derde doelpunt, zoodat de stand met de rust 31 voor HRC was. In de tweede helft was eerst S'chagen in den aanval en al gauw was de achterstand weer verkleind. Alleen voor Goudswaard staande schoot Boontjes hard in, wel stopte de doelverdediger den bal nog, maar de tweede maal was het schot van Peetoom hem toch te machtig en het was 32. De vreugde was van korten duur, want de linksbuiten der roodjes maakte dankbaar gebruik van een fout in de Schagen-achter hoede en zoo had HRC andermaal 2 punten voorsprong (42). Schagen was echter geens zins van plan te verliezen eji het enthousiasme kende geen grenzen meer. Inderdaad gelukte het haar den stand weer in evenwicht te brengen, het eerste doelpunt was een „cadeautje van scheids rechter Annyas, n.1. een penalty, d!e Boon tjes netjes benutte, het tweede, de gelijk maker dus, was echter van beter gehalte, een prachtig staaltje van combinatie op Jan Molenaar, die gisteren het kampioenschap van Nederland behaalde. den linkervleugel met een even mooi doel punt van Ypey, waardoor de stand weer gelijk was (44). Eerlijk gezegd dachten we reeds aan een Sparta-overwinning, maar HRC dacht er an ders over. Het vijfde doelpunt ontstond uit een schot op verren afstand van Zimny, waar Schoorl zich totaal in vegiste en er geen hand naar uitstak (54). Weer kreeg Schagen een kans, maar Ypey schoot over de lat, waardoor de laatste nieuwe kans was verkeken. Kort voor het einde fabriceerde Zimny wederom een doelpunt, waardoor de eindstand 64 werd. De wit jakken zegevieren met 41. Helder 2 heeft gisteren op verdiende wijze revanche genomen op de 70 nederlaag, die de Racers in het begin van het seizoen aan haar had toegebracht. jlet 41 moesten de roodjakken de meerderheid van Helder erkennen en het is een compliment voor beide ploegen, dat deze revanche van Helder geschiedde in een van beide kanten goed en in hoog tempo gespeelden wedstrgd. Vooral voor de rust was er dikwerf goed spel te zien en het spel kreeg een aantrekkeljjk aanzien, doordat beide doelen beurtelings in ge vaar verkeerden en daarbij de resp. voor- en achterhoeden in de gelegenheid kwamen hun kwaliteiten te toonen. Het meest imponeerde daarbij de Helder-keeper De Schipper, die ver scheidene malen op fraaie wijze redde en ook na de rust, toen H.R.C., ondanks den grooten achterstand, even geducht op kwam zetten, zijn doel voortreffelijk verdedigde. Zijn collega aan den anderen kant, Blankwater was iets on zekerder, terwijl ook de achterhoede der wit- jakken beter was. Trouwens over het algemeen speelde Helder iets beter voetbal, terwijl daar entegen op sommige oogenblikken H.R.C. een kleine veldmeerderheid had, meestal onmid dellijk na een doelpunt van Helder. De wedstrijd. In de eerste helft ging de strgd razend snel op en neer, waarbg dan weer eens Racing, dan weer eens Helder op goede wijze aanvallen op zette. Reeds na 2 minuten kreeg De Schipper een kogel van Hoogendijk te verwerken, wat hem goed afging. Even later is er een gevaar lijk moment voor de Helder-veste, doch Stom pedissel, die den heelen wedstrijd door geen besten indruk maakte, faalde alleen voor den keeper staande. Het H.R.C.-overwicht duurde even, en het eindigde pas, toen De Schipper een hard schot van korten afstand het veld weer inwerkte. Toen kwamen de Helder-aanvallen los en na 20 minuten spelen had één van deze succes. 0—1. Het was een onbenullig doelpunt! Want een misverstand in de HRC-achterhoede gaf Verfaille gelegenheid met een tam roliertje Blankwater te passeeren (01). Het spel bleef heen en weer gaan en het was alweer bg een Helder-aanval, dat een onzeker optreden van Blankwater den bal in het H.R.C.- doel deed verdwijnen. Doch gelukkig voor de Racers had den scheidsrechter buitenspel ge constateerd. In de tweede helft viel de beslissing reeds in de allereerste minuut. Want na den aftrap kreeg Rottier den bal te pakken. Zijn voorzet vond Verfaille goed op zijn plaats en deze kogelde den bal onhoudbaar in de touwen (02). Tien minuten lang bleef Helder aan het woord en in die tien minuten consolideerden de witjakken de zege. Een through-pass van Veen gaf Rottier, die razend snel was doorgeloopen, een fraaie gelegenheid om nummer drie in te schieten, hetgeen dan ook prompt geschiedde (0—3). Toen kwamen de Racers weer tot het besef, dat nog niet alles verloren was, doch de eerste Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de vereeniging „Vlugheid en Kracht", te Groningen, werden Zondag in de groote zaal van „de Harmonie" de turnkampioen- schappen en jeugdcorpswedstrijden van het K.N.G.V. gehouden. Vooral ten aanzien van de deelneming aan het heerenkampioenschap bestond de vrees, dat de mobilisatie van vele gymnastien en leiders hierop een nadeeligen invloed zou uit oefenen, maar deze vrees bleek ongegrond te zijn. De wedstrijd om den heerentitel had een bezetting van twintig turners, waarvan zeker de helft maar vrij weinig in kracht bfeizen te verschillen. Wel behaalde J. Molenaar (Hercules, Oud karspel) opnieuw den eeretitel, maar de strijd bleef spannend tot het laatst, niet alleen door het voortreffelijk werken van den gerouti- neerden Hagenaar De Waal, maar ook door de grootevolharding, waarmede De Kegzer tot het laatst zijn kansen verdedigde. Deze deelnemer was in de morgen wedstrij den weinig fortuinlijk, maar liet in den mid dag o.m. een rekoefening zien, welke tot het beste van het tournooi behoorde. Nu de kampioene van het vorige jaar, mej. Peeman, Vlissingen, niet van de partij was, was mevrouw A. LoskampPaezens, Am sterdam, favoriete voor den damestitel. Ook hier werd evenwel felle tegenstand geboden. Verschillende deelneemsters lieten zoowel in de vrije oefening als aan de toestellen, buitenge woon fraai en beheerscht werk zien en gerui- men tijd was er van krachtverschil practisch geen sprake. Met slechts punt voorsprong op mej. Hoekstra (Huizum), veroverde de oud-kam pioene opnieuw den titel. De jeugdwedstrijden voor turners en turn sters van 16 tot 20 jaar waren maar matig bezet. Enkele veelbelovende krachten traden hier op den voorgrond. De voorzitter van het K. N. G. V., de heer W. de Graaf, bracht aan het slot, voor het front van de nieuwe keurploegen, van het verbond dank aan „Vlugheid en Kracht", voor de voortreffelijke organisatie van deze zeer geslaagde wedstrijden. Atlas met 41 geslagen. Ook de tweede wedstrgd tusschen deze clubs is uitgeloopen op een ferme over winning van Watervogels. Voor rust was het langen tijd een gelijk- opga&nd spel, met soms momenten van goed voetbal. Beide aanvalslinies waren op dreef, al talmde de A.-midvoor soms te lang en was het binnentrio van de Vogels wel eens te on- beheerscht. De respectievelgke achterhoeden hadden er echter vrg goed het oog in en speciaal v. d. Hert en Post vielen op. Al stond de spelkwaliteit niet hoog, aantrekke lijk was het vertoonde toch wel. Door de bovenomschreven reden waren doelpunten dan ook duur, al scheelde het soms heel wei nig of één van de keepers was gepasseerd. Toen een klein kwartier voor rust de A.- midvoor er in slaagde Hollander te passee ren, kregen de bezoekers een groote meerder heid en sloten. Atlas geheel in. Het A.doel be leefde een reeks van bewogen momenten en het mag gerust op rekening van Post toege schreven worden, dat de gelijkmaker uitbleef. Tot tweemaal toe dook hij uit een kluwen van spelers met den bal te voorschijn en na'een vrijen schop van Van Beekhoven hield hij den bal uit het uiterste hoekje van het doel. Het wsa te midden van de grootste spanning, dat gepauzeerd werd; 10 voor Atlas. Teleurstellend spel na rust. Dat Atlas deze stand tenslotte niet zou houden, bleek wel uit het spelverloop van de tweede helft. In den aanvang was het initia tief nog voor de thuisclub, waarin de midvoor een fraaie kans liet loopen door te laat te starten en tweemaal het leder in het zijnet terecht kwam. Spoedig echter kregen de gas ten de overhand; thans bleek dat hun midden linie toch wel beter was dan die van Atlas. En hoewel Post c.s. zich fanatiek te weer stelden, het baatte niet, «laar de Watervogels allengs het beste spel kregen en zich de beste en meeste kansen wis ten te scheppen. Uit een strubbeling werd het 1I en door een jienalty Post stopte het leder met de hand kregen de Watervogels de leiding. Atlas trachtte den gelijkmaker te forceeren en we zagen Post naar de voorhoede verhui zen. Het mocht niet baten, daar het verband zoek was geraakt en individueele pogingen evenmin resultaat hadden. De gevolgen van de verhuizing van Post bleven niét uit; de W.-voorhoede kwam er nu veel beter door heen. Het schot was niet te best, maar ten slotte moest de invaller-keeper van A. toch visschen; Atlas was een geslagen elftal. Intusschen moest de referee herhaaldelijk in grijpen voor te forsch spel.. Tq£ het peil van voor de rust kwam geen van beide ploegen meer. Nog éénmaal hadden de Watervogels reden tot juichen en daarna, met een 4—1 stand, kwam het einde. De uitslagen luiden: Turnsters: 1. Mevr. A. LoskampPaezens (D.O.S., Amsterdam) 101 pt. (kampioene van Ne derland). 2. Mej. B. Hoekstra (Quick, Huizum) 100% Pt. 3. Mej. G. Lasschuyt (Donar, Den Haag) 94% pt. 4. Mej. M. Bernhard (M. A. A. S., Rotter dam) 91% pt. 5. Mej. ÏI. Pieters (D. O. S., Amsterdam) 89% pt. 6. Mevr. C. BakkerOcke (M. A. A. S„ Rotterdam) 8914 pt. 7. Mevr. G. PosthumusSnooy (Wieringen) 88 J4 pt. 8. Mej. J. Fieseler (D. O. S„ Amsterdam) 86 pt. 9. Mej. A. Vrolijk (M. A. A. S„ Rotterdam) 82 pt. 10. Mej. T. Woudstra (Vlugheid en Kracht, Groningen) 80)4 pt. Turners: 1. J. Molenaar (Hercules, Oudkarspel), 97 punten. 2. F. de Waal .Donar, Den Haag) 9-3% pt. 3. Q. de Keijzer (Volharding, Goes) 93% pt. 4. G. Schlosser (Hercules Hebe, Enschede) 91% pt. 5. G. Linde (Hercules, Hengelo) 88)4 pt. Jeugdturnsters. 1. D. Toussaint (Quick. Huizum) 71% pt. 2. T. Bonnet (Simson, Koog aan de Zaan 71% pt. 3. en 4. A. Kuiters (Vlugheid en Kracht, Groningen) en E. Dubois (idem) 70% pt. Jeugdturners. 1. P. Martinus (Turnlust, Den Haag 81% pt. 2. W. van Aalst (Hercules, Bodegraven) 79% pt. 3. M. Haitsma (Rapiditas, Groningen) Het begin. In het begin ging het spel gelijk op; geen der partijen slaagde erin het doel te vinden; er werd bovendien iets „onwennig" gespeeld. We bespeurden reeds, dat de O.-voorhoede meer in haar mars had dan die der roodbroe- ken, want behoudens KI. Oostindiër, maak ten de laatsten een vrij zwakken indruk. Na 20 min. spelen kwam Wieringerwaard, dank zij het onvermoeide werk van spil en linkshalf, meer in den aanval, en het was KI. Oostindiër, die, na een mooien voorzet, kee per Jn .de Vries, wist te passeeren (10), waarmede hg het mooiste doelpunt van den wedstrijd op zijn naam bracht. Eenige aardige voorzetten van Ab Blaauw- boer werden daarna door doelman de Vries aardig onderschept. Het W.waard-overwicht eindigde echter spoedig; het was Oudesluis, dat de teugels in handen nam, en die weinig meer losliet. Rust. Met de rust had W.waard een 10 voor sprong. Na de thee kon Dosko den stand al spoe dig gelijk maken, doordat keeper Wagen te veel uitlièp, waarna langs hem heen gescoord kon worden (11). We aanschouwden daarna eenige doorbra ken van W.waard, waarbij de bal of net over of net naast het heiligdom van De Vries suisde; even beter gericht en De Vries had het nakijken gehad. Ook Dosko- liet zich niet onbetuigd: we aanschouwden eenige adembenemende mo menten voor het roodbroeken-doel. Toch kwam de leidende goal bij een vrg onschuldig uitzienden aanval; het schot, wat dezen aanval besloot, was ech ter subliem, Wagen kon er niet aan tip pen (1—2). Even later kon Dosko de score verhoo- gen, door, gebruik makende van een on derling niet begrgpen der W.waard ver dediging in te zetten (13). Dosko kwam al meer en meer op W.w.- helft. Toch bezorgden eenige aanvallen der gastheeren Dosko „kippevel", we zagen KI. Oostindiër tweemaal een opgelegde kans mis sen bij de laatste keer was het zelfs uiter mate teleurstellend voor de supporters van W.waard, dat het fatale tikje naar het leer niet gegeven werd. Aan den anderen kant kon Wagen niet verhinderen, dat Dosko hem nogmaals wist te passeeren (1-4). Jammer, was het, dat Oudesluis het laat ste halfuur veel het „uittrapspel" toepaste, hetwelk voor het publiek nu eenmaal een weinig serieuzen indruk weergeeft. Het spel eindigde vrij flauw; Dosko had verdiend gewonnen. Scheidsrechter A. W. Freeke leidde goed, al was kgk op het buitenspel zijn „fort" niet. Een wel zeer onfortuinlijken wedstrgd heeft Schagen 2 gespeeld, hoewel ook moet worden erkend, dat haar voorhoede met soms weinig overleg te werk ging. Na de eerste helft had Atlas 2 reeds viermaal gescoord, hetgeen deels op rekening moet worden geschreven van den uitstekenden midvoor en anderdeels te wijten was aan de Sch-.achterhoede, die zoo nu en dan eens blunderde. De voorhoede der thuisclub kreeg kansen genoeg, de rechts buiten vooral zagen wij zijn medevoorwaart- sen den bal eenige malen keurig voor de voe tegen leggen, doch uiteindelijk faalde het binnentrio in de afwerking der aanvallen. Slechts éénmaal wist S. te doelpunten, ter wijl zij een penalty op hopelooze wijze onbe nut liet. Het spelbeeld had steeds een over wegend sterker Schagen 2 vertoond en na half-time, toen Broer vervangen was door H. Schoorl, is Atlas er heelemaal niet meer aan te pas gekomen. De gasten verdedigden ech ter stug en bezondigden zich nogal eens aan uittrappen. Zoo kon het gebeuren, dat Sch. nog maar twee doelpunten aan haar score wist toe te voegen. Kansen kwamen er wel iswaar genoeg, in het verknoeien ervan toon den enkelen zich echter meester. Atlas jubel de, toen het eindsignaal weerklonk en haar komt zeker een woord van lof toe voor haar dapper doorvechten. Met dat al is ook de kampioenskans van Schagen 2 zoo goed als verkeken... SCHAGEN a—HRC d 1—2. Hoewel S'chagen a gedurende den geheelen wedstrijd domineerde, is het haar toch niet gelukt de overwinning te behalen. Twee uit vallen der Racertjes werden de geelzwarten noodlottig, doordat zij evenveel doelpunten opleverden. Ondanks veel zwoegen bracht de thuisclub het zelf niet verder dan één goal, zoodat het einde kwam met een 12 stand. is beter dan de beste reiziger Zij wordt namelijk nooit teruggestuurd

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 7